Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Kávéházi csevegő

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3289

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

Tudja valaki, hogy itthon ki a simonelli hivatalos forgalmazója?
Van több is.
http://pascuccicaffe.hu/kavegepek-daralok

veng123
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 30

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: veng123 »

Tudja valaki, hogy itthon ki a simonelli hivatalos forgalmazója?

pi61
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 32

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: pi61 »

Átköltözök ide a kérdéseimmel. Esetleg a Nuova Simonelli nyitott kar a GC-be? Kinézetre hasonló.
De ha nem jó, veszek egy GC kart a Danettinál, nem is drága. Azt lehet, lecsapatom az alját

Rendeltem  kart a Danettitől a GC-mbe. Ez a szűrő jó lesz bele?
http://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/8-1 ... Szurokosar

spencer-hill
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 37

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: spencer-hill »

kösz az instrukciókat,lehet vennék valamilyen kisebb újat ha van itthoni forgalmazó szervíz háttérrel,külföldről nem szívesen nincs benne tapasztalatom,használtat is csak úgy ha van profi szakember javításügyileg hozzá.Márkákat sem ismerem még,melyik jó,jobb,rosszabb,minőségben,de rajta vagyok az ügyön,próbálok kutakodni utánaolvasgatni itt a neten.Mekkora kapacitású lenne elég hogyha szűk családnak,haveroknak,szomszédnak szeretnék pörkölni hetente egyszer-kétszer?kb 50-től 300-ig szánnék rá ha egyáltalán van ennyiért,minősége és ár-érték aránya jó legyen.Otthonra én sem tudnék ár/érték arányban jobbat ajánlani a Gene-nél.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

kösz az instrukciókat,lehet vennék valamilyen kisebb újat ha van itthoni forgalmazó szervíz háttérrel,külföldről nem szívesen nincs benne tapasztalatom,használtat is csak úgy ha van profi szakember javításügyileg hozzá.Márkákat sem ismerem még,melyik jó,jobb,rosszabb,minőségben,de rajta vagyok az ügyön,próbálok kutakodni utánaolvasgatni itt a neten.Mekkora kapacitású lenne elég hogyha szűk családnak,haveroknak,szomszédnak szeretnék pörkölni hetente egyszer-kétszer?kb 50-től 300-ig szánnék rá ha egyáltalán van ennyiért,minősége és ár-érték aránya jó legyen.

Gene Coffee-Bean Home Roaster CBR-101 GER mit großem Chafffilter

7etven7
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 1

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: 7etven7 »

Időnként felbukkan egy-egy használt pörkölő hirdetés a neten, de nem sok. Aki egyszer elkezd pörkölni, az nemigen válik meg a masinájától, hacsak nem kerül kemény kutyaszorítóba. Ha nem akarsz újonnan venni, akkor készülj rá, hogy ez egy hosszabb távú projekt lesz, addig is kísérletezgethetsz otthon alternatív pörkölési módszerekkel, pl. jénaiban hőlégfúvóval, fakanállal kevergetve, vagy légkeveréses sütőben, esetleg serpenyőben. Tapasztalatszerzéshez olcsóbb kávékkal jó, időnként meglepően finom végeredménnyel. Közben érdemes az ebay-t is figyelgetni a magyar hirdetőoldalak mellett.
kösz az instrukciókat,lehet vennék valamilyen kisebb újat ha van itthoni forgalmazó szervíz háttérrel,külföldről nem szívesen nincs benne tapasztalatom,használtat is csak úgy ha van profi szakember javításügyileg hozzá.Márkákat sem ismerem még,melyik jó,jobb,rosszabb,minőségben,de rajta vagyok az ügyön,próbálok kutakodni utánaolvasgatni itt a neten.Mekkora kapacitású lenne elég hogyha szűk családnak,haveroknak,szomszédnak szeretnék pörkölni hetente egyszer-kétszer?kb 50-től 300-ig szánnék rá ha egyáltalán van ennyiért,minősége és ár-érték aránya jó legyen.

7etven7
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Kávéházi csevegő

Béla úr megérkeztek a kávék,gyors volt a szállítás mint mindig,köszönöm! megkóstolom a kafa wild forest diri-t 86 fokon,aztán lehet lemegyek vele 84-re is,kiváncsi vagyok kijönnek-e a gyümis ízek.

pi61
Fórumlakó
Fórumlakó

Kávéházi csevegő

Átköltözök ide a kérdéseimmel. Esetleg a Nuova Simonelli nyitott kar a GC-be? Kinézetre hasonló.
De ha nem jó, veszek egy GC kart a Danettinál, nem is drága. Azt lehet, lecsapatom az alját

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Köszönöm. A 2015-ösbe próbálta? Mert abba mélyebbre megy föl a kar. De ha más miatt nem jó, akkor mindegy.
Nem. A régibe, ami a tied is.

pi61
Fórumlakó
Fórumlakó

Kávéházi csevegő

Nem jó hozzá. Most nézte meg Gergő.
Köszönöm. A 2015-ösbe próbálta? Mert abba mélyebbre megy föl a kar. De ha más miatt nem jó, akkor mindegy.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

A Lelit nyitott szűrőtartó kar jó lehet a GC-hez? Meg bele egy 10 gr-os IMS szűrő, most ezek beszerzésén gondolkodom.
Nem jó hozzá. Most nézte meg Gergő.

pi61
Fórumlakó
Fórumlakó

Kávéházi csevegő

A Lelit nyitott szűrőtartó kar jó lehet a GC-hez? Meg bele egy 10 gr-os IMS szűrő, most ezek beszerzésén gondolkodom.

veng123
Törzsvendég
Törzsvendég

Kávéházi csevegő

Esetleg lenne még elfekvőben levő jóárasított pörkölő masina? előbb-utóbb lehet megpróbálkoznék vele, betanítást vállal valaki távoktatásban? komolyra forditva szót ha ugy döntenék hogy belevágok honnan lehet vásárolni ilyen masinákat? persze ami nem kerül Mozambik és Szenegál éves össz GDP-jébe.
Adj fel egy hirdetést a fórumon, hogy pörkölőt vennél. 

Begicafe
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 75

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Begicafe »

Esetleg lenne még elfekvőben levő jóárasított pörkölő masina? előbb-utóbb lehet megpróbálkoznék vele, betanítást vállal valaki távoktatásban? komolyra forditva szót ha ugy döntenék hogy belevágok honnan lehet vásárolni ilyen masinákat? persze ami nem kerül Mozambik és Szenegál éves össz GDP-jébe.
Időnként felbukkan egy-egy használt pörkölő hirdetés a neten, de nem sok. Aki egyszer elkezd pörkölni, az nemigen válik meg a masinájától, hacsak nem kerül kemény kutyaszorítóba. Ha nem akarsz újonnan venni, akkor készülj rá, hogy ez egy hosszabb távú projekt lesz, addig is kísérletezgethetsz otthon alternatív pörkölési módszerekkel, pl. jénaiban hőlégfúvóval, fakanállal kevergetve, vagy légkeveréses sütőben, esetleg serpenyőben. Tapasztalatszerzéshez olcsóbb kávékkal jó, időnként meglepően finom végeredménnyel. Közben érdemes az ebay-t is figyelgetni a magyar hirdetőoldalak mellett.
Nuova Simonelli Mac Cup, Quamar M80E
Saját pörkölésű kávék: Ethiopia-BWF, India Monsooned Malabar

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

ebay

7etven7
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Kávéházi csevegő

peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 63

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: peppe79 »

Ok

Rendben, köszönöm! Most csomagoltam el, és közben indítottam egy újabb pörkölést 5.5-es beállítással. 
Az előzőnél kereken 80 grammot adagoltam a gépbe, ami most, a pörkölést követő első napon 71,4 gramm lett. A 10%-tól picit több nedvességtartalom csökkenésre számítottam. Aztán majd meglátjuk, hogy a következőnél milyen változás lesz. Lehet, hogy másféle hűtést is kipróbálok majd.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Kivehető 27 literes tartály?
Jó kondiban kell lenni egy feltöltéshez.

Köszi, módosítottam.

Kukutyin
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 4

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Kukutyin »

Kivehető 27 literes tartály?
Jó kondiban kell lenni egy feltöltéshez.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Igen, a kis Hearthware van nálam. Tényleg klassz gép, és szerencsére nem kell a használatához 5 diploma. Annyiban vagyok csak bizonytalan a lepörkölt kávéval, hogy hogyan a legcélszerűbb ilyenkor tárolni. Az első adagot este kiszórtam egy lapos tányérra, és másnap fogom elcsomagolni. Ez így O.K.?
Ok

peppe79
V.I.P.
V.I.P.

Kávéházi csevegő

Ha arról a pörkölőről van szó, ami nálam is járt, akkor az egy jó cucc, pláne annyiért, amennyiért eladná a Béla.
Én nagyon jókat pörköltem vele, egyedül a kis kapacitása ami nekem kevés, de egy átlag felhasználónak bőven elegendő lehet. 

Igen, a kis Hearthware van nálam. Tényleg klassz gép, és szerencsére nem kell a használatához 5 diploma. Annyiban vagyok csak bizonytalan a lepörkölt kávéval, hogy hogyan a legcélszerűbb ilyenkor tárolni. Az első adagot este kiszórtam egy lapos tányérra, és másnap fogom elcsomagolni. Ez így O.K.?

veng123
Törzsvendég
Törzsvendég

Kávéházi csevegő

Kedves Tőled, de már a mostani kávéból is el vagyunk szerintem vagy 1 hónapig.  Gergő Úrtól kaptam még a rendelésem mellé egy csomag Rio coco-t is. Valószínűleg nem megy pocsékba semmi, annyira nem tűnik bonyolultnak ez a kütyü. Ma este beizzítottuk, szóval túl vagyok az első pörkölésen. Nagyon érdekes élmény végignézni a folyamatot, sokkal gyorsabb, mint amire számítottam. Persze az első adagnál szándékosan egy alacsonyabb, 4.5-ös szintet állítottam be. Kíváncsi vagyok a világosabb pörkölésre, hogy azt hozza-e ízben, amire számítok. A következőt majd valamivel magasabb fokozaton indítom.
Ez a pici kávépörkölő egész jó szolgálatot tenne nálam. Tényleg csak kisebb, kb. 80-90 grammos adagokat fogad, de nekünk nem is kellene ettől nagyobb. Pörköléskor a gép legfelső része egy picit rezonál, mert a bajonettzárnak van némi holtjátéka, ezt leszámítva viszont egyelőre kiválóan teljesít, nagyon ötletes a felépítése is. Azt viszont nem tudom, hogy takarítani mivel szabad, így most csak egy porecsetet és egy papírtörlőt használtam.
A forgódobos sütőm azt hiszem, hogy a pörkölésre nem fog beválni, mert ott nincs légmozgás, és a sütőtérben elég magas, 300 fok feletti hőmérsékletet mértem. Ha részletekben is lehet fizetni, akkor inkább megvásárolnám ezt a kis koreai gépet.

Ha arról a pörkölőről van szó, ami nálam is járt, akkor az egy jó cucc, pláne annyiért, amennyiért eladná a Béla.
Én nagyon jókat pörköltem vele, egyedül a kis kapacitása ami nekem kevés, de egy átlag felhasználónak bőven elegendő lehet. 

peppe79
V.I.P.
V.I.P.

Kávéházi csevegő

Bocs, de nem tudtam ma kimenni.
Majd viszek még kávét.
Kísérletezni jó lesz. A masina is ráér 2 hetet.
Ha megtetszik, meg is veheted.
40000 Ft az ára. Részlet is OK.

Kedves Tőled, de már a mostani kávéból is el vagyunk szerintem vagy 1 hónapig.  Gergő Úrtól kaptam még a rendelésem mellé egy csomag Rio coco-t is. Valószínűleg nem megy pocsékba semmi, annyira nem tűnik bonyolultnak ez a kütyü. Ma este beizzítottuk, szóval túl vagyok az első pörkölésen. Nagyon érdekes élmény végignézni a folyamatot, sokkal gyorsabb, mint amire számítottam. Persze az első adagnál szándékosan egy alacsonyabb, 4.5-ös szintet állítottam be. Kíváncsi vagyok a világosabb pörkölésre, hogy azt hozza-e ízben, amire számítok. A következőt majd valamivel magasabb fokozaton indítom.
Ez a pici kávépörkölő egész jó szolgálatot tenne nálam. Tényleg csak kisebb, kb. 80-90 grammos adagokat fogad, de nekünk nem is kellene ettől nagyobb. Pörköléskor a gép legfelső része egy picit rezonál, mert a bajonettzárnak van némi holtjátéka, ezt leszámítva viszont egyelőre kiválóan teljesít, nagyon ötletes a felépítése is. Azt viszont nem tudom, hogy takarítani mivel szabad, így most csak egy porecsetet és egy papírtörlőt használtam.
A forgódobos sütőm azt hiszem, hogy a pörkölésre nem fog beválni, mert ott nincs légmozgás, és a sütőtérben elég magas, 300 fok feletti hőmérsékletet mértem. Ha részletekben is lehet fizetni, akkor inkább megvásárolnám ezt a kis koreai gépet.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kávéházi csevegő

Tisztelettel köszönöm Béla Úrnak, hogy lehetőséget kaptam a pörkölő kipróbálásra! Ritkán találkozni ilyen vevőbarát hozzáállással, nem beszélve a minta kávéról, amiért szintén köszönettel tartozom.   Nagyon vagány ez a kis masina, ígérem, hogy vigyázni fogok rá.
Bocs, de nem tudtam ma kimenni.
Majd viszek még kávét.
Kísérletezni jó lesz. A masina is ráér 2 hetet.
Ha megtetszik, meg is veheted.
40000 Ft az ára. Részlet is OK.

peppe79
V.I.P.
V.I.P.

Kávéházi csevegő

Tisztelettel köszönöm Béla Úrnak, hogy lehetőséget kaptam a pörkölő kipróbálásra! Ritkán találkozni ilyen vevőbarát hozzáállással, nem beszélve a minta kávéról, amiért szintén köszönettel tartozom.   Nagyon vagány ez a kis masina, ígérem, hogy vigyázni fogok rá.

Válasz küldése

Vissza: “Kávés csevegő”