Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tök jó, hogy van ez a topic. Csak ugye minek? Mer nem lenne ezzel semmi baj, ha ez itt amolyan játszótérként működne, aki unatkozik és ezzel szórakoztatja magát, leírja a woodoo élményeit. Oké. De gyakorlatilag az összes hifi topic 90%-a lassan jöhetne ide. És hogy ez miért baj. Mert olyan szakemberek, akik az átlag, esetleg a magukat az átlagnál sokkal jobb hifisnek valló emberek ködbe burkolózott woodoo táncát neadj isten megzavarják, azokra hirtelen számolatlan hifi sámán ugrik rá, azok meg inkább odébbállnak és nem írnak többet. Ne is, még a végén valami értékelhető infohoz is juthatnánk.
Már olyanokat olvasni, hogy egy nem jól megtervezett, rossz diszperziójú, nem megfelelően fázisillesztett hangsugárzót direkt csináltak olyanra. Utoljára a Mekk Elekben volt ilyen. Mekk mester is megmondta a malacoknak, azért csinálja göbére a tetőt, mert az egyenes tető az idővel meggörbül, a görbe viszont kiegyenesedik. Kb itt tartunk lassan, vagy nem is lassan. Csak ugye z egy mese és még a gyerekek is nevetnek rajta. Néha nem tudja az ember, sírjon vagy nevessen. Egy ideig akár vicces is tud lenni, mégha valaki ezeket komolyan is gondolja, de a vicces szakaszon túljutottunk legkésőbb a szigetelőszalagos elemek/akkumulátoroknál.

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1161
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 540

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: meridián »



Azért kérdeztem rá, mert ezek szerint 2/3-ot akartál írni és 2/3-ot is írtál
 
Nincs semmiféle tapasztalatom az olaj fajtájával kapcsolatban, ami volt, azt töltöttem.
Úgy tudom átlagos szobában a négy felső sarok közelében ideális az elhelyezés, tehát 4 db üveg elegendő.
Nálam a szoba 8 méter hosszú, így kb. a felénél tettem még két üveget a legfelső polcra.
 
A maradék három (hátul középen 1, valamint elől a készülékek két oldalán 1-1 a földön) inkább csak azért lett odatéve, mert volt még üvegem. Nem vagyok teljesen biztos a hatásukban.
 
 

Katedrálisban laksz?
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1161
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 540

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: meridián »


Már csak 3 üveggel kell meginnom...találtam a szekrényben 1 db üreset...
 
Kipróbálom...ha megittam a 3 üveggel...no nem közvetlenül utána.....
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »



Jogos az 1/3 vs. 2/3 kérdésed! 2/3-ot akartam írni. (mint jeleztem, munka közben olvasgatok, és úgy tűnik, elkapkodtam a hozzászólásom)
  Esetleg, ez irányú tapasztalataidra alapozva: milyen olajjal érdemes kísérletezni? És nem definiált mennyiség a 3 db. üveg? Lehet több is? Persze, nem célom, hogy valami pub bárpultját varázsoljam a nappaliba... van (még) feleségem is, nem tudom meddig feszíthetem nála a húrt!

Azért kérdeztem rá, mert ezek szerint 2/3-ot akartál írni és 2/3-ot is írtál
 
Nincs semmiféle tapasztalatom az olaj fajtájával kapcsolatban, ami volt, azt töltöttem.
Úgy tudom átlagos szobában a négy felső sarok közelében ideális az elhelyezés, tehát 4 db üveg elegendő.
Nálam a szoba 8 méter hosszú, így kb. a felénél tettem még két üveget a legfelső polcra.
 
A maradék három (hátul középen 1, valamint elől a készülékek két oldalán 1-1 a földön) inkább csak azért lett odatéve, mert volt még üvegem. Nem vagyok teljesen biztos a hatásukban.
 
 
longkft.hu/audioblog/

Avatar
nebulo5
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 18:43
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Bp.

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: nebulo5 »



9 olajjal töltött unikumos üveg boldog tulajdonosaként, üdvözöllek a klubban - bár azt tisztázni kellene, hogy 1/3 olaj - mert én ezt olvastam több helyen -, vagy 2/3 olaj.
Mindenesetre 1/3-ig töltött olajjal is "működik" a jelenség - nagyobb tér, nagyobbnak tűnő szoba.
 
A képen látható Audio Animátor tipikusan az a "woodoo" termék, amivel könnyen lehet úgy példálózni, a tárgyat úgy bemutatni, hogy átverés, mert semmi haszna.
Használatával nem lesz több a mély, nem lesz több a magas, nem lesz nagyobb felbontású a kép, semmiféle szokványos audiofil, videofil változást nem eredményez.
 
Viszont megnöveli a levegőt a hangszerek között, érthetőbbé teszi az operaénekes "szavait", jobban "láttatja" a zenekart, még több váratlan helyen "belépő" hangszer- és énekhangtól kap frászt a hallgató, megnöveli a hangtér mélységét (pl. Balázs Elemér a fejem körül cintányérozik, mintha fejhallgatón hallgatnám a zenét, a zongorista meg jobbra hátul vagy 3 méterre)...
 
Többféle helyen kipróbáltam - nem csak CD- és DVD-lemezeken -, hatása a semmit nem halloktól, a veszek még egyet, mert fixen ott kell tartani-ig terjed. Ahová lejátszás esetén mióta megvan mindig felteszem, az a DAC-chip-ek és az órajelgenerátor - szerencsére DAC-om elrendezése miatt, mindkettőt egyszerre tudom lefedni a hengerrel.

Jogos az 1/3 vs. 2/3 kérdésed! 2/3-ot akartam írni. (mint jeleztem, munka közben olvasgatok, és úgy tűnik, elkapkodtam a hozzászólásom)
  Esetleg, ez irányú tapasztalataidra alapozva: milyen olajjal érdemes kísérletezni? És nem definiált mennyiség a 3 db. üveg? Lehet több is? Persze, nem célom, hogy valami pub bárpultját varázsoljam a nappaliba... van (még) feleségem is, nem tudom meddig feszíthetem nála a húrt!
Üdv: nebulo

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »



Olvastam már róla (vagy valami hasonlóról)... majd érdekelne a beszámolód, a vele kapcsolatos tapasztalatokról.
  Nem szoktam szkeptikus lenni az ilyen, és hasonló ezoterikus "készítményekkel" szemben. Amit csak lehet, ki is próbálok! Mostanság pl. a  - 2/3-ig olajjal töltött fél literes unikumos üvegből 3 db. elhelyezése a zeneszobában - témával foglalkozom... háááát.... érdekes a végeredmény! (illetve, szerintem még nincs is vége...) 

9 olajjal töltött unikumos üveg boldog tulajdonosaként, üdvözöllek a klubban - bár azt tisztázni kellene, hogy 1/3 olaj - mert én ezt olvastam több helyen -, vagy 2/3 olaj.
Mindenesetre 1/3-ig töltött olajjal is "működik" a jelenség - nagyobb tér, nagyobbnak tűnő szoba.
 
A képen látható Audio Animátor tipikusan az a "woodoo" termék, amivel könnyen lehet úgy példálózni, a tárgyat úgy bemutatni, hogy átverés, mert semmi haszna.
Használatával nem lesz több a mély, nem lesz több a magas, nem lesz nagyobb felbontású a kép, semmiféle szokványos audiofil, videofil változást nem eredményez.
 
Viszont megnöveli a levegőt a hangszerek között, érthetőbbé teszi az operaénekes "szavait", jobban "láttatja" a zenekart, még több váratlan helyen "belépő" hangszer- és énekhangtól kap frászt a hallgató, megnöveli a hangtér mélységét (pl. Balázs Elemér a fejem körül cintányérozik, mintha fejhallgatón hallgatnám a zenét, a zongorista meg jobbra hátul vagy 3 méterre)...
 
Többféle helyen kipróbáltam - nem csak CD- és DVD-lemezeken -, hatása a semmit nem halloktól, a veszek még egyet, mert fixen ott kell tartani-ig terjed. Ahová lejátszás esetén mióta megvan mindig felteszem, az a DAC-chip-ek és az órajelgenerátor - szerencsére DAC-om elrendezése miatt, mindkettőt egyszerre tudom lefedni a hengerrel.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
nebulo5
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 18:43
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Bp.

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: nebulo5 »



Nem én vettem, hanem hosszú szakkolléga!
Úgy vagyok egyébként vele, hogy én megelégszem azzal, ha a rendszerem teljes hangjából, mondjuk csak úgy 90%-ot használok ki...teljesen nyugodt vagyok zenehallgatás közben 

Ooopssz! Ezt benéztem! Valóban hosszú kollégának akartam írni, de éppen melózom, és a munka hevében eltévedt a post-om. 
Üdv: nebulo

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »



Olvastam már róla (vagy valami hasonlóról)... majd érdekelne a beszámolód, a vele kapcsolatos tapasztalatokról.
  Nem szoktam szkeptikus lenni az ilyen, és hasonló ezoterikus "készítményekkel" szemben. Amit csak lehet, ki is próbálok! Mostanság pl. a  - 2/3-ig olajjal töltött fél literes unikumos üvegből 3 db. elhelyezése a zeneszobában - témával foglalkozom... háááát.... érdekes a végeredmény! (illetve, szerintem még nincs is vége...) 

Nem én vettem, hanem hosszú szakkolléga!
Úgy vagyok egyébként vele, hogy én megelégszem azzal, ha a rendszerem teljes hangjából, mondjuk csak úgy 90%-ot használok ki...teljesen nyugodt vagyok zenehallgatás közben 
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
nebulo5
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 18:43
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Bp.

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: nebulo5 »


HifiPiacon hirdették. Eleinte én is valami audiofil biztosítéknak néztem. Asszem' 30 körüli árat kértek érte.
Olvastam már róla (vagy valami hasonlóról)... majd érdekelne a beszámolód, a vele kapcsolatos tapasztalatokról.
  Nem szoktam szkeptikus lenni az ilyen, és hasonló ezoterikus "készítményekkel" szemben. Amit csak lehet, ki is próbálok! Mostanság pl. a  - 2/3-ig olajjal töltött fél literes unikumos üvegből 3 db. elhelyezése a zeneszobában - témával foglalkozom... háááát.... érdekes a végeredmény! (illetve, szerintem még nincs is vége...) 
Üdv: nebulo

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »



A képről nehéz azonosítani, a méretét. Ha ilyen woodoo kegyszer, akkor biztos jár hozzá valami lehengerlő magyarázat, meg egy vaskos árcédula. 
 
Meláttam, hazahoztam.... Csak úgy az erdő szélén sétálgatva lehet ilyeneket látni, és csak úgy hazavinni?

HifiPiacon hirdették. Eleinte én is valami audiofil biztosítéknak néztem. Asszem' 30 körüli árat kértek érte.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: zoli73 »



Annak kicsit nagy.
 
Egy 14 cm hosszú henger, ami valamiféle kristályokkal van töltve, melyek segítségével "harmonizálja" a CD-ket, DVD-ket, kábeleket, elektromos készülékeket - valami ilyesmit lehet megtudni a leírásokból, valamint azt, hogy tilos lefagyasztani.
Abszolute woodoo.

A képről nehéz azonosítani, a méretét. Ha ilyen woodoo kegyszer, akkor biztos jár hozzá valami lehengerlő magyarázat, meg egy vaskos árcédula. 
 
Meláttam, hazahoztam.... Csak úgy az erdő szélén sétálgatva lehet ilyeneket látni, és csak úgy hazavinni?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Mi ez, biztosíték?
Annak kicsit nagy.
 
Egy 14 cm hosszú henger, ami valamiféle kristályokkal van töltve, melyek segítségével "harmonizálja" a CD-ket, DVD-ket, kábeleket, elektromos készülékeket - valami ilyesmit lehet megtudni a leírásokból, valamint azt, hogy tilos lefagyasztani.
Abszolute woodoo.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: violin »



Megláttam és mivel régebben pozitív tapasztalatokat szereztem vele, hazahoztam.
Ismeri, használja valaki?

 
Láttam már ilyet....igaz jó régen. Hallható volt a hatása....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: zoli73 »



Megláttam és mivel régebben pozitív tapasztalatokat szereztem vele, hazahoztam.
Ismeri, használja valaki?

Mi ez, biztosíték?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Megláttam és mivel régebben pozitív tapasztalatokat szereztem vele, hazahoztam.
Ismeri, használja valaki?

longkft.hu/audioblog/

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: sokekola »


Nos meghalgattam. Tetszik, levegősebb, nyitottabb, stabilabb tőle a hangkép. Minden fillért(4500Ft) megér ez a lemez. Még DVD-vel nem próbáltam, de nem hagyom ki.
Nálam a mélyek is hangsúlyosabbak, ha azzal hallgatom a cd-t.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: zoli73 »



Csatlakozom az előttem szólóhoz!
 
Kiegészítem még azzal, hogy DVD-t se nagyon nézünk nélküle - használatával egységesebb, nyugodtabb lesz a hang (házimozin is), a kép pedig homogénebb, részletesebb és olyan érzést kelt, mintha megnövelné a képkockák számát, simábbak a mozgások.

Nos meghalgattam. Tetszik, levegősebb, nyitottabb, stabilabb tőle a hangkép. Minden fillért(4500Ft) megér ez a lemez. Még DVD-vel nem próbáltam, de nem hagyom ki.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: zoli73 »


Köszönöm Úraim!
 
Már nálam van, de még kipróbálni nem volt időm, majd holnap talán.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Szerintem nem rossz. Nyugodtabb a hangzás egésze nálam, bár ha csak háttérnek zenélek, akkor nem használom...
Csatlakozom az előttem szólóhoz!
 
Kiegészítem még azzal, hogy DVD-t se nagyon nézünk nélküle - használatával egységesebb, nyugodtabb lesz a hang (házimozin is), a kép pedig homogénebb, részletesebb és olyan érzést kelt, mintha megnövelné a képkockák számát, simábbak a mozgások.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Alisca Orange CD rátétet használ valaki? Tapasztalat, vélemény?
Szerintem nem rossz. Nyugodtabb a hangzás egésze nálam, bár ha csak háttérnek zenélek, akkor nem használom...

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Alisca Orange CD rátétet használ valaki? Tapasztalat, vélemény?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »


Amikor írtam CD-ket kizárólag csak studio broadcast lejátszó és broadcast író amivel használható minőségben lehetett írni
Mobile Fidelity lemezre, a számítógépes másolatok és bármilyen más lemezek nagyon elvéreztek, még a MAM ami nem volt rossz. 
 
 

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »


Márpedig a jól beállított EAC és dbpoweramp között nincs különbség minden bit ugyanott van és ugyanannyian vannak . Valamit elszúrhattál...
A bitek a többi proginál is ugyanott vannak a végeredmény még is kicsit más és más. Az agy és a fül zseniális műszerek. Jó annak, aki nem hallja...
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »


De ez ma már nem igaz...a ami lemezek nem 1x-es írásra vannak optimalizálva, sok emberrel konzultáltam és a min.4x írás ajánlott.
A CD-R lemezeken fel van tüntetve a "x-től y-ig" szorzó, amit az írók zöme felismer/érzékel. Némelyik nem is enged ezen értékeken alul/felül opcionálni. Az 1x-től indulókat max 4 szeresen érdemes égetni. A mai kommersz adat lemezek ált. 8x-tól indulnak. Azokat lehet írni nyugodtan 8x-osan, bár 4x-esen is engedélyezett némelyik. (Szoftver függő is.) Aki elmélyül az írás rejtelmeiben, az előbb utóbb rátalál a maga útjára. Időt kell rá szánni. Nem elég róla olvasni. A "jó" melletti voks hasonló a HiFi-ben való állásfoglaláshoz. Valaki a nűansznyit nyesett, valaki a számára kedves színezett vagy egyéb...jónak érzékelt mellett dönt. Nincs abszolút favorit. Szvsz.
.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Én is ezt tapasztaltam... Tele a net EAC-al készült grebbekkel. Bizonyos felvételeknek jót tesz. Legalább nem színez. Nyes.
Márpedig a jól beállított EAC és dbpoweramp között nincs különbség minden bit ugyanott van és ugyanannyian vannak .  Valamit elszúrhattál...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”