Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kávéházi csevegő

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


.Ha valami csoda folytán hozzájutnál egy nagyobb szállítmány új GC-hez és ismét 80 ezerért árulnád, garantálom, hogy lejjebb mennek a neppereknél a felújított modellek árai, de amíg ez nem történik meg, addig annyiért adja mindenki, amennyiért akarja.
Dolgozok az ügyön.
Egy német raktárban van még egy nagyobb készlet állítólag.
Csak 1 tételben eladó, de ez nem kevés pénz.

Avatar
veng123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2014.01.02., csüt. 12:13
Értékelés: 30

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: veng123 »



Hány éves ez a masina?
Biztosan jól helyre lehet hozni ezeket a masinákat, de én nem vennék semennyi pénzért ilyen öreg alu kazános gépet, főleg akkor, ha nem tudom előtte ki hogyan tisztította.
Amint olvasom, most páran rárepültek arra, hogy megveszik 30-40000 Ft-ért ezeket a régi masinákat és azután jön a PID+ cső tuning. OK, de azt sosem olvasom, hogy raknának bele 15000 Ft-ért új kazánt, pedig ez így lenne korrekt.
Beszéltem pár szerelővel régebben erről.
Azt mondták, hogy 4-5 éves GC  még OK, de itt is fontos, hogy hogyan tisztították a gépet.
6 év fölött, minden esetben új kazánt javasolt hozzá.
Szóval elég nagy zsákbamacska ilyen gépekért az új áránál is többet kifizetni.
79900 Ft volt még egy éve ez a gép számlával és garanciával.
Nettó 62913 Ft.

Teljesen lényegtelen, hogy hány éves, szart nem fogok eladni, ha nagyon gázos állapotú lesz, akkor megtartom, de kétlem, hogy simi ne tudna kezdeni vele valamit. Az én babym 20+ éves és simi szerint még legalább ennyit bír ha normálisan használom, pedig az enyém az rettentő vacak állapotban került hozzá.
Nem tudom milyen szerelők lehettek, akik azt mondták, hogy 4-5 évig okésak a gaggiák. Ez baromság. Biztos olyanok, akik új gépeket is forgalmaznak, és így próbálják leselejteztetni a tulajokkal az amúgy még tökéletes gépeiket. 
6 év után új kazán? Na ez a világ vicce.
Az, hogy mindig beírod, hogy mikor mennyiért árultad, az már lényegtelen, mert  ha akarnád se tudnád forgalmazni újonnan azokat a gépeket, mert már csak buta változat van, ezáltal szabadon árazható, mert kereslet határozza meg az árát. Ha valami csoda folytán hozzájutnál egy nagyobb szállítmány új GC-hez és ismét 80 ezerért árulnád, garantálom, hogy lejjebb mennek a neppereknél a felújított modellek árai, de amíg ez nem történik meg, addig annyiért adja mindenki, amennyiért akarja.

Avatar
bluesfan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2013.03.18., hétf. 11:30
Értékelés: 61

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: bluesfan »



100%-ban egyetértek veled.
 
Van aki beszámol gépeket, ez totál más eset.
Én is csak azért vettem át a haverom GC gépét, mert tudtam, hogy 2 éve vette újonnan.
50000 Ft-ért adtam el +30000 Ft volt a daráló szállítással együtt, ami 2000 Ft-ba került.
Szerintem ennyit ér.

Most akkor hadd kérdezzem meg, hogy, ha valaki ebbe a gépbe beépít egy PID-te, átnézi, esetleg még egy rézcső tuninggal is megbolondítja és a járulékos költségekkel együtt kér érte 100e Ft-ot, akkor az sok?
Egy polcra sem kehet tenni egy 2015-ös GC-vel, de még a régiéktől is egy ligával feljebb játszik.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
Ezek közül messze tisztességesebbnek tartom azokat, akik maguk rakják rendbe a gépeket és kvázi a saját munkájukat és a ráfordított anyagok árát számolják fel "haszonként".

100%-ban egyetértek veled.
 
Van aki beszámol gépeket, ez totál más eset.
Én is csak azért vettem át a haverom GC gépét, mert tudtam, hogy 2 éve vette újonnan.
50000 Ft-ért adtam el +30000 Ft volt a daráló szállítással együtt, ami 2000 Ft-ba került.
Szerintem ennyit ér.

Avatar
bluesfan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2013.03.18., hétf. 11:30
Értékelés: 61

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: bluesfan »




Szóval elég nagy zsákbamacska ilyen gépekért az új áránál is többet kifizetni.
79900 Ft volt még egy éve ez a gép számlával és garanciával.
Nettó 62913 Ft.

 
Ez OK, de sem kapni nem lehet már ilyet újan, sem nem ennyi az ára az új generációs Philips-GC-nek.
A nepperkedésben én csak azt találom gusztustalannak, hogy olyanok elől vásárolják fel az olcsó gépeket, akik saját célra szeretnék használni.
Ezek közül messze tisztességesebbnek tartom azokat, akik maguk rakják rendbe a gépeket és kvázi a saját munkájukat és a ráfordított anyagok árát számolják fel "haszonként".

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
Röviden: Olcsón került hozzám, tetszik is, használnám is, de felesleges lett.

Hány éves ez a masina?
Biztosan jól helyre lehet hozni ezeket a masinákat, de én nem vennék semennyi pénzért ilyen öreg alu kazános gépet, főleg akkor, ha nem tudom előtte ki hogyan tisztította.
Amint olvasom, most páran rárepültek arra, hogy megveszik 30-40000 Ft-ért ezeket a régi masinákat és azután jön a PID+ cső tuning. OK, de azt sosem olvasom, hogy raknának bele 15000 Ft-ért új kazánt, pedig ez így lenne korrekt.
Beszéltem pár szerelővel régebben erről.
Azt mondták, hogy 4-5 éves GC  még OK, de itt is fontos, hogy hogyan tisztították a gépet.
6 év fölött, minden esetben új kazánt javasolt hozzá.
Szóval elég nagy zsákbamacska ilyen gépekért az új áránál is többet kifizetni.
79900 Ft volt még egy éve ez a gép számlával és garanciával.
Nettó 62913 Ft.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Azért talán a magyar adórendszer sem kifejezetten a kisjövedelmű állampolgárok barátja.
Ebben is van valami, de az sem Ok, ha senki sem adózik, mert akkor nem lenne pénz semmire.
 
Szerintem ne politizáljunk.

Avatar
bluesfan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2013.03.18., hétf. 11:30
Értékelés: 61

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: bluesfan »


Mo-on az nem menő, ha valaki számlát ad és adózik.Sajnos.

 
Azért talán a magyar adórendszer sem kifejezetten a kisjövedelmű állampolgárok barátja.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Engem és sokunkat is a haszonszerzés vezérel, amikor olcsón vett gépet felújítunk/felújíttatunk és drágábban továbbadunk. 
A magyar fizetések sajnos nem olyanok, hogy ne éljünk a lehetőségekkel.
Ausztriában is azért van annyi használt olcsóbb gép, mert ott min 5x annyi a minimálbér mint itthon, és inkább elkótyavetyélik, minthogy felújításokkal vacakoljanak.

Ok, csak nem szabad túlzásba esni.
1-1 gép Ok, de aki havi szinten 8-10 gépet ad így el, az már bőven kimeríti a seftelés fogalmát.
Láthatod, hogy ausztriából, németből 100 EUR-ért meg lehet venni a Gaggia gépeket, itthon meg 80-90000 Ft lesz belőle pár órás munka után.
Tudom, hogy sok embernek ez természetes, de nálam kiveri a biztosítékot. Mo-on az nem menő, ha valaki számlát ad és adózik.
Sajnos.
 
Már egyszer átéltem ezt, mikor a hifibe belevágtunk.
A Hivi cuccokat a német árak feléért árultuk. Mo-on egy ismeretlen márkanevet nem könnyű megismertetni, főleg ha kínában gyártják.
Akkor is óriási támadások értek. Sok garázsbolt abból él, hogy 1-1 db terméket hoz nyugatról, majd megszorozza az árakat 2-vel. Mi másként gondolkodtunk ezelőtt is, meg ezután is ezt tesszük.
A Lelit áraink versenyképesek, de időnként találkozok hasonló árakkal német kereskedőknél is, szóval itt nincs akkora különbség.
Mivel bejárattuk elég jól mára a Lelit nevet, amit eddig nem igazán ismert senki, mostantól az a dolgunk, hogy védjük a saját piacunkat.
Ha folyamatosan alacsonyan tartjuk az árakat, így másnak nem lesz érdeke, hogy ebbe pénzt fektessen, mert ebbe sem kevés pénzt kell fektetni.
Jelenleg több, mint 150 gépünk van raktáron a megrendeltekkel együtt.

Avatar
veng123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2014.01.02., csüt. 12:13
Értékelés: 30

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: veng123 »



Mivel teli van a bemutató, folyamatosan egy minőségi cserét kell megvalósítanom. Ezután elsősorban csak a nagyon különleges dolgokra hajtok. Amik meg nem annyira fontosak, azokat elpasszolom, de még nem adtam el szinte semmit és nem is a haszonszerzés vezérel. Elég csak ha visszagondolsz azokra, amiket neked adtam fillérekért, mert én is ennyiért jutottam hozzá.
 
A gyerekeimé lesz majd ez a nagy gyűjtemény. Addig is egy helyen sokan megnézhetik és némelyeket ki is próbáljuk. Jelenleg nem tudok hazánkban másik ilyen helyről.

Engem és sokunkat is a haszonszerzés vezérel, amikor olcsón vett gépet felújítunk/felújíttatunk és drágábban továbbadunk. 
A magyar fizetések sajnos nem olyanok, hogy ne éljünk a lehetőségekkel.
Ausztriában is azért van annyi használt olcsóbb gép, mert ott min 5x annyi a minimálbér mint itthon, és inkább elkótyavetyélik, minthogy felújításokkal vacakoljanak.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
 
"Minek vetted, ha nem akarod használni?"
Ezt a kérdést sokszor én is feltenném neked
 

 
Mivel teli van a bemutató, folyamatosan egy minőségi cserét kell megvalósítanom. Ezután elsősorban csak a nagyon különleges dolgokra hajtok. Amik meg nem annyira fontosak, azokat elpasszolom, de még nem adtam el szinte semmit és nem is a haszonszerzés vezérel. Elég csak ha visszagondolsz azokra, amiket neked adtam fillérekért, mert én is ennyiért jutottam hozzá.
 
A gyerekeimé lesz majd ez a nagy gyűjtemény. Addig is egy helyen sokan megnézhetik és némelyeket ki is próbáljuk. Jelenleg nem tudok hazánkban másik ilyen helyről.

Avatar
veng123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2014.01.02., csüt. 12:13
Értékelés: 30

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: veng123 »



Szerintem egyszerűbb, ha már megadod az árát, hogy tudja érdemes e várni rá.
Minek vetted, ha nem akarod használni?

Árán még nem gondolkodtam.
 
"Minek vetted, ha nem akarod használni?"
Ezt a kérdést sokszor én is feltenném neked
 
Röviden: Olcsón került hozzám, tetszik is, használnám is, de felesleges lett.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Igen, itt szoktam hirdetni. 
Szerintem egyszerűbb, ha már megadod az árát, hogy tudja érdemes e várni rá.
Minek vetted, ha nem akarod használni?

Avatar
veng123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2014.01.02., csüt. 12:13
Értékelés: 30

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: veng123 »


Nem ez az elsődleges dolog az életemben, szóval ráérek. Gondolom itt fogod meghirdetni az oldalon, majd figyelem.
Igen, itt szoktam hirdetni. 

Avatar
Csiki182
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2016.02.02., kedd 09:54
Értékelés: 0

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Csiki182 »


Nekem lesz majd egy GC, de csak a hónap végén. Ha addig találsz, akkor vedd meg azt, ha nem lesz, akkor nálam találsz majd egyet.
Nem ez az elsődleges dolog az életemben, szóval ráérek. Gondolom itt fogod meghirdetni az oldalon, majd figyelem.

Avatar
veng123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2014.01.02., csüt. 12:13
Értékelés: 30

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: veng123 »



Én is 2015 előtti modellt keresek.
Sajnos a tegnapi Bécsit elvitték már estére. De majd valamikor megjön az enyém is és találok olyat amilyet keresek.

Nekem lesz majd egy GC, de csak a hónap végén. Ha addig találsz, akkor vedd meg azt, ha nem lesz, akkor nálam találsz majd egyet.

Avatar
Csiki182
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2016.02.02., kedd 09:54
Értékelés: 0

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Csiki182 »



Ja tényleg a főzőfej is megváltozott.
Akkor ez tényleg felejtős.

Én is 2015 előtti modellt keresek.
Sajnos a tegnapi Bécsit elvitték már estére. De majd valamikor megjön az enyém is és találok olyat amilyet keresek.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Te is leírtál itt egyel alattam pár dolgot, hogy mi a baj. 
Pofátlanság ezért a konstrukcióért ennyit elkérni, egy sima acélkazános saeco lett..
Megoldás mondjuk ha a régi belét tennék vissza a gépnek, vagy azokat a dolgokat fejlesztenék, mondjuk réz kazán.
A mostani 2015 GC-nél oda a fasza vízterítés, a jókora darab bronz főzőfej, a dupla fűtőszálas vastag alu kazán és még sorolhatnám.

Ja tényleg a főzőfej is megváltozott.
Akkor ez tényleg felejtős.

Avatar
simiesp
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2014.07.29., kedd 20:07
Értékelés: 26

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: simiesp »



Hú bakker, ezt nem is láttam. Azt hittem a régebbi modell.
Valóban én vettem meg a másikat. Még ki  sem csomagoltam. Majd teszteléshez jó lesz.
 
Mi az amit meg kellene változtatni szerinted az új modelleken, hogy ne legyen velük gond.
Szerintem nem olyan rossz masinák ezek. Teszteltünk egy ilyet egyszer PI 61-gyel több órán kerseztül.
Ha nem használtam nyomásfokozós kart, egyből le tudtam szedni a kart. A kávé minősége sem volt rosszabb, mint a régi géppel.
Egyedül ami aggaszt, hogy nem lehet a fejet átmosni a 3 járatú hiánya miatt.
Ja és mi ezt is 79900 Ft-ért árultuk.
Most is tudnám annyiért, de nem igazán kell senkinek.

 
Te is leírtál itt egyel alattam pár dolgot, hogy mi a baj. 
Pofátlanság ezért a konstrukcióért ennyit elkérni, egy sima acélkazános saeco lett..
Megoldás mondjuk ha a régi belét tennék vissza a gépnek, vagy azokat a dolgokat fejlesztenék, mondjuk réz kazán.
A mostani 2015 GC-nél oda a fasza vízterítés, a jókora darab bronz főzőfej, a dupla fűtőszálas vastag alu kazán és még sorolhatnám.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



, Gaggiámmal folytatódik a visszamondók sora.
 

Most már értem miért.
A hírdetésből számomra sem derült ki, hogy ez a 2015-ös új modell.
Sajnos erről elég sok rossz infó kapott napvilágra.
Egyedül csak mi írtuk róla, hogy a kávé minősége nem volt rosszabb, mint a régi masinával.
A gond az, hogy nagyon lenyomták az alkatrészek minőségét.
Vékony falu lemez kazán, 3 járató szelep hiánya.
Én 55-ért vettem egy ilyet 1 hete.
 
Most olvasom, hogy mi van a pakkban 65000Ft-ért
Eredeti árak:
 
Gép: http://www.arukereso...ssic-p13107451/  100e Legolcsóbban amit most találtam.  Minden tartozék, eredeti doboz, mint az új( ahogy a képeken is látszik).
 
 
A gép 79900 Ft
Tamper: A lelit 5990 Ft-a Motta gyártja.
Mérleg: Kb 3000 Ft
 
60-ért tuti ajánlat a géped.
Ennyiért én is megvettem volna mérleg nélkül is, csak nem vettem észre, hogy ez nem a régi.
Ráadásul még szegedi is vagy.
 
Ha veszel egy komolyabb Lelit gépet, akkor beszámolom.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »



Nem akarom én rontani   CAVˇ˘˛`´˝Fu^n  fórumtárs üzletét, de azért nem sikerül olyan könnyen eladni a gépét, mert 2015-ös GC-ről van szó.
Gábor pár héttel ezelőtt egy ugyanilyen gépet 55-ért adott el, (pont neked Béla) és abba volt még egy FoT OPV-t is.

Hú bakker, ezt nem is láttam. Azt hittem a régebbi modell.
Valóban én vettem meg a másikat. Még ki  sem csomagoltam. Majd teszteléshez jó lesz.
 
Mi az amit meg kellene változtatni szerinted az új modelleken, hogy ne legyen velük gond.
Szerintem nem olyan rossz masinák ezek. Teszteltünk egy ilyet egyszer PI 61-gyel több órán kerseztül.
Ha nem használtam nyomásfokozós kart, egyből le tudtam szedni a kart. A kávé minősége sem volt rosszabb, mint a régi géppel.
Egyedül ami aggaszt, hogy nem lehet a fejet átmosni a 3 járatú hiánya miatt.
Ja és mi ezt is 79900 Ft-ért árultuk.
Most is tudnám annyiért, de nem igazán kell senkinek.

Avatar
simiesp
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2014.07.29., kedd 20:07
Értékelés: 26

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: simiesp »



Van még egy eladó.
Azt vedd meg.
Ráadásul leinformálható helyről való.

 
Nem akarom én rontani   CAVˇ˘˛`´˝Fu^n  fórumtárs üzletét, de azért nem sikerül olyan könnyen eladni a gépét, mert 2015-ös GC-ről van szó.
Gábor pár héttel ezelőtt egy ugyanilyen gépet 55-ért adott el, (pont neked Béla) és abba volt még egy FoT OPV-t is.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Igen én is jobban örülnék, ha Mo-n találnék valami jó GC-t. Idáig jofogáson keresgéltem, ott ezeket a gépeket pár óra alatt elvitték...
Van még egy eladó.
Azt vedd meg.
Ráadásul leinformálható helyről való.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


, Gaggiámmal folytatódik a visszamondók sora.Új típus, tamperrel, mérleggel, kekszel meg amim van mindent felraktam mégsem kell senkinek mert itt mindenki azt látja hogy ezek a gépek ..art sem érnek.
Már az elején írtam, hogy bontsd meg az árakat.
Mi sem adunk a gépekhez tampert, de minedenki megveszi külön, mert akkor pontosan látja mi mennyibe kerül.
7500 Ft-os kávét sem érdemes adni hozzá, ráadásul azt már rég megihattad volna azóta, mert az egyik legnagyobb sláger a fórumon.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ez a cég is nagyot akart kaszálni a gépeken.
Nekik nem jött be:

La Cimbali M53 kávégép (32 darab)
2 000 000 Ft

 
A Jófogás teli van hasonló hírdetésekkel.
Külön is árulják.
500-ról indult az ár:

La Cimbali M53 automata kávéfőző, kávégép
250 000 Ft
 
Tőlük vettem a nagy Arduino gépeket.
Azt sem tudták mit árulnak. Először T3-as gépként árulták.
 


Válasz küldése

Vissza: “Kávés csevegő”