Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

gyulaipal moziszobája

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


 Toljad neki ezerrel kíváncsi milyen lesz a vége.....
 
Azért néha rövidebbe is foghatnád a hozzászólást .....      
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


A tervezés (címszavakban):
 
- a mozi helye már a tetőtér tervezése és építése előtt ki lett jelölve. Mondhatjuk, hogy a helyiség direkt és célirányosan mozinak készült
 
- az alábbi képen látható csillogós kéménytől balra levő rész a mozi helye
 
- a mozi szándékosan ablaktalan helyiséget kapott (meg a kéménytől jobbra levő kisebb helyiség is ilyen, mivel ott meg optikai méréseket végzek, tehát a fény ott sem túl kívánatos jelenség :-)
 
- az akusztika javítása érdekében a mozi nem téglalap alakú, hanem kicsit trapéz formájú: a "vászon" oldalán kb. 35 centivel szélesebb. Ez csökkenti a keresztirányú állóhullámok kialakulását és mégis meglepően kevéssé észrevehető szemmel. Ebben a kémény elburkolásával létrejött kis "oszlop" is segít, mivel megtöri a fal egyenességét
 
- sajnos a másik két párhuzamos fal (elöl és hátul) esetén nem volt megoldható a "ferdítés". Ez hallatszik is és mérhető is, de majd kezeljük a problémát.
 
- a mozi bal oldalán "csapott" a fal, mivel ott a tetősík. A tető 45 fokos szögű. Ez alá beéített szekrény kerül (majd egyszer) illetve a vászon oldalán a szekrény első szegmense egy kb. 1m3 térfogatú basszuscsapda lesz (de ez nem látszik majd rajta)
 
- a helyiség kb. 5,8m hosszú és a padló szintjén 5m széles. A sík plafon kb. 5,8m*3m. A különbséget a 45 fokos dőlésű rész okozza. Mindenesetre arra vigyáztunk, hogy egyi méret se legyen a másik egész számú többszöröse, akusztikai okokból.
 
- az már az elején sem volt kérdés, hogy a vetítő a mozin kívül lesz, ehhez ragaszkodtam. Emiatt a mozi előtt úgy terveztük a folyosót, hogy ott ez megvalósítható legyen (a padlásfeljáró helyét ennek megfelelően módosítani kellett az eredeti tervhez képest, fal oda nem kerülhetett és az áramhálózat tervezésénél is figyelembe vettük a projektor áramszükségletét, stb.)
 
- a projektoron kívül a mozi gépészete (HTPC, erősítők) a nézőtéren belül vannak, a ferde fal alatt. Ezt majd szintén elrejti a beépített szekrény ... ha elkészül. Természetesen itt a zaj kijutását akadályozó szekrényt próbálunk majd építeni
 
Egy kép a tavaly márciusi állapotról, az ajtón át fényképezve. A helyiség még teljesen üres, csak a drótok lógnak a falakból, illetve a sötétkék festést csináltuk meg a feleségem és a nagyobb gyerekek segítségével... a "vászon" az a része a fehér falnak, amit nem festettünk sötétkékre (később döntjük el, hogy pontosan hol- és mekkora legyen a vetített kép)...


Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: pégyé »


Kellene egy avatar-kép , pl:


Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Izgalmas lesz alig varom a folytatast!

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Ha jó, akkor kezdjük az elején: a gyerekkorommal. De tényleg csak pár mondatban. Próbálok rövid lenni és a lényegre törni.
 
Alsós koromban sokat voltam beteg és akkor otthon voltam délelőttönként. a tévében meg csak egy csatorna volt, azon is az "iskolatévé" ment. Azt néztem hát és nagyon tetszett, különösen a fizikai és matematikai témájú műsorok. Ekkor alakult ki bennem a vágy, hogy mindent pontosan érteni akarok, minden készülék működésének a fizikai alapjait. Az optika és különösen a csillagászat is nagyon érdekelt, imádtam, ahogy a fényt "hajlítgatták" a tudósok, képet vetítettek gyűjtőlencsével, színekre bontották a fényt prizmákkal ... AAaaahhhh. Hiába, a lekönnyebb valakit gyermekkorban elrontani. :-)
 
Meghatározó gyermekkori élményem a Columbo sorozatak az a része (talán "Az elfelejtett hölgy" a rész címe?) amelyikben egy idős színésznő 2db 16mm-es (hangos) vetítőről nézte a fiatalkori filmjeit otthon. A vetítők a hátsó falon, elrejthető lyukakon át vetítettek be a nézőtérre és külön technikai szobában voltak elhelyezve. Ez volt az első és szerintem meghatározó "házimozis" élményem. Persze tévén keresztül láttam, de egy teljesen új gondolatot adott: lehetséges lenne IGAZI MOZIT építeni otthon?
 
Persze akkoriban ez megvalósíthatatlan lett volna (a világ ezen felén) de hát a gyermeki agy a legmélyebb rétegekbe menti az adatokat és később ismét a felszínre dobja őket. Szerintem más is így van ezzel. Gyermekként én egy Super8-as vetítővel próbáltam utánozni amit a tévében láttam, de persze ennek is megvoltak a saját korlátai. A vetítő azért még mindig megvan... :-)
 
Az iskolatévés élmények hatására matek-fizika szakra mentem az ELTE-re, majd az informatika szakot is felvettem harmadiknak. Minden szakdolgozatom valamilyen digitális-multimédiás témáról szólt, szerintem mondhatjuk, hogy a gyerekkori "házimozi oltás" sikeres volt. :-)
 
Az elmúlt 10 évben az egyik gyerekszobában volt a "mozi", még az előző lakásunkban. Persze ott csak "letekerhetős" vászon volt, de azért ezüstvászon, hogy 3D-t is lehessen vetíteni polarizáltan, két samu-val. Ez persze főleg inkább gyerekszoba volt, csak másodlagosa mozi.
 
Pár éve családi házba költöztünk és mivel 5 gyerek van otthon, kellett a hely, a tető is siralmas állapotban volt (kb. 70 év után) tehát két komoly érv is volt a kb. 90m2-es ház bővítése (és a tetőcsere) mellett. Szintráépítést csináltunk, de olyan tetőszerkezettel, ami alkalmassá teszi a tetőteret a beépítésre (kb. 70 centivel megemelt nyeregtető). 
 
És igazából innen indul a mozink története. Először egy kép a kezdetekről, tavaly januári állapot. Mindenképpen szeretném megmutatni, mert így látszik az, hogy honnan indultunk...


Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Jó neked, én mire egy-egy hozzászólása végére érek, elfelejtem az elejét
 
Cutler, meglepsz! Komolyan mondod, hogy VÉGIG elolvasod a marhaságaimat? A fenébe ... akkor ezentúl jobban össze kell szednem magam és a felelősségem tudatában kell a szavaimat megválogatni ... meg persze a lényegre törni! :-)

Avatar
batman98
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2520
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 19:00
Értékelés: 3447

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: batman98 »

Szuper  , várom a folytatást, ne fogd vissza magad .
kép: LG 42LV3400; KÉP: Epson EH-TW5000, Grandview CNV 106" - HTPC: i3-6100 & KODI-Leia
Hang: Yamaha CX-A5000; Rotel RMB-1095MK2; Jamo Concert C809, C80CEN, C80SUR, Jamo C80SUB;  Rotel-RB-1050MK2; B&W CCM362
HTPC: Asus Essence STX & JRiver 21 Storage: HTPC: 2x4TB

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Nyomjad, Pali! Csak könyörgöm, ereszd egy kicsit bővebb lére, mert a korábbiakat fél óra alatt simán átfutottam. :-)))
Jó neked, én mire egy-egy hozzászólása végére érek, elfelejtem az elejét

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: tanczi »


Én is nagyon várom az  infókat, képeket. És ha nincs messze Budaörstől, akár személyesen is. Sztem úgy lehet róla reális képet alkotni. 
(És én még mindig nem tartozom azon felkentek közé, akik több száz km-ről megmondják, mi hogy szól.) 
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Köszönöm a témanyitást és az ovációt is!!! :-)
 
Tudom, hogy ami nálunk van "mozilag" az nem teljesen hétköznapi (és talán nem is teljesen normális) de talán adhat ötleteket vagy inspirációt másoknak. Vagy ha másra nem, hát elrettentő példának jó lesz! :-)
 
Már említettem egy másik témában, hogy milyen rossz ötlet akusztikailag úgy tekinteni egy házimozira, mint egy "kisebb méretben megépített kereskedelmi mozira". Akusztikailag ez valóban rossz ötlet, de a mozi egyéb paramétereit tekintve én valami ilyesmit szerettem volna megvalósítani. Meglátjuk, mennyire sikerült...
Nyomjad, Pali! Csak könyörgöm, ereszd egy kicsit bővebb lére, mert a korábbiakat fél óra alatt simán átfutottam. :-)))

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


Köszönöm a témanyitást és az ovációt is!!! :-)
 
Tudom, hogy ami nálunk van "mozilag" az nem teljesen hétköznapi (és talán nem is teljesen normális) de talán adhat ötleteket vagy inspirációt másoknak. Vagy ha másra nem, hát elrettentő példának jó lesz! :-)
 
Már említettem egy másik témában, hogy milyen rossz ötlet akusztikailag úgy tekinteni egy házimozira, mint egy "kisebb méretben megépített kereskedelmi mozira". Akusztikailag ez valóban rossz ötlet, de a mozi egyéb paramétereit tekintve én valami ilyesmit szerettem volna megvalósítani. Meglátjuk, mennyire sikerült...

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Jó ötlet volt, én kíváncsian várom. Jöhet majd jó sok kép  .
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

Jeeeeeeeee!:-)
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

gyulaipal moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Kérésre új téma!
Erősödik a mozis mezőny
Hajrá!

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”