Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Moderátor: nehai

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Hello, nekem sajnos mar nincs meg en mar ugy vettem a hangfalam, hogy mar nem az eredeti volt rajta pedig a jovoben majd ki szeretnem probalni de pont ilyen az eredeti ami a hirdetesben van.
http://www.ebay.at/itm/INFINITY-IRS-SIG ... 1820611197
Mereteket sajnos nem ismerem.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Az így méretezett rajzok tökéletesen megfelelnek, lefotózni és jöhet is. Köszönöm.
 


Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Mivel elég sokan használtok biwire bekötési lehetőséggel rendelkező hangsugárzókat, a jumper (átkötő) a biwire kábel mindig elég macerás, drága és ahány annyi féle.
 
A gyári jumper alapvetően nem lenne rossz megoldás, légszigetelés, nincs csatlakozó, nincs forraszanyag, a keresztmetszet relatíve nagy. De nagy hátrányuk, hogy szinte kivétel nélkül testetlenül, érdesen, sziszegve szólnak, legtöbbször sárgaréz/nickel/arany kombinációban, ha vörösrézből van akkor még valamennyire emberibb a hangjuk de akkor meg a magas hangoknak lőttek.
 
Amit szeretnék, hogy olcsón sokkal jobb minőségűre lehessen cserélni a gyári lemez átkötőket, úgy, hogy nem viszünk be fölösleges hangot rontó tényezőket különféle kábelekből épített átkötőkkel.
 
Amit szeretnék tőletek kérni, hogy aki ilyen hangsugárzót használ még gyári állapotú átkötőkkel vagy akár mással, de meg van a gyári lemezke, legyen szíves egy móricka rajzot csinálni (lefotózni telóval és küld), vagy lemérni nekem a paramétereit, ami kell, hossz, szélesség és a kivágás mélysége és szélessége.
 
Elküldeni nekem email-ben és cserébe küldök próbára 4db saját átkötőt, a postaköltséget én állom. Aztán majd kiderül. Szeretném felmérni, hogy esetleg lenne-e rá igény, mert akkor fel venném a kínálatba. Köszönöm előre is azoknak akik segítenek ebben.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Tesztelés alatt az új LAN kábelek, hamarosan lesz róla érdemi infó is ami a hangjukat illeti.
 
 
Készült egy újabb füleskábel (RedLine Sennheiser HD650) Cardas dugókkal, Cardas Silver ónnal.
 

 
 

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Sziasztok,
 
A tavaszi/nyári felújítási munkálatok miatt késnek az ősz eleji fejlesztések, szerencsére a már régen beígért új LAN kábelek a befejező stádiumban vannak. Képeket és a konkrét leírást hamarosan felteszem a honlapra.
 
Kipróbálhatóak immáron az új generációs LAN kábelek, eddig az Iris Glare-t váltó Iris ONE önmagában testesítette meg a kínálatot. Most azonban, több kategória is lesz. Egy nagyon kedvező árú belépőszint amit a kifejezetten hosszú (>5M) kábeleket használóknak fejlesztettem, így nagy méreteknél is kedvező marad az árfekvése.
 
Középszintnek marad az Iris ONE, felsőbb kategóriában pedig két új kábel lesz elérhető, Iris ONE Silver és Iris ONE Silver II.
 
Mindkét kábel egymástól elszeparált vezetőstruktúrával rendelkezik, anyaguk ezüstözött nagytisztaságú OCC réz, Audioquest CAT7 10G dugókkal szerelve. Vastagságukhoz sikerült egy új eljárással extra flexibilitást elérni, emiatt húzodott a kábelek elkészülése valójában, mert fel kellett oldani a vastag és nagy keresztmetszetből adódó merev kábel problémáját, remélem a visszajelzések majd igazolják ezt.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Szia,
 
Mondtam neked, hogy ez egy sarkalatos pont a vonalszintű eszközöknél, gyakorlatilag az egyik leggyengébb pontja a láncnak, ezeken a helyeken profitál a legtöbbet az ember a befektetett anyagiakból. Örülök, hogy elégedett vagy és én is köszönöm a bizalmat.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: audioline »



Sziasztok!
 
Tapasztalataimnak adnék röviden hangot, ami a HydraSound Zeus tápegységet érinti...

 
 
Megérkezett néhány napja a 2. Zeus tápegység a rendszerbe. Ezúttal 12V AC verzió, mert hogy a preamp-omhoz jó ideje keresgéltem a megfelelő powert. Kevesen csinálnak/forgalmaznak audio célokra ilyent, hiszen a legtöbb 12voltról üzemelő készülék egyenáramról működik. Korrekt DC tápokból nagy(obb) a választék, de nekem ez esetben AC kellett. Szóval megkérdezve Józsit az igényeimről, hamar nyilvánvalóvá vált - több alternatíva közül végül a 200W/16A-esre esett a választás - hogy részéről semmi akadálya egy korrekt toroid alapú 12V/AC (OCC szekunder kézi tekeréssel, csillapítással) tápegység elkészítésének. Megrendeltem hát, hamar el is készült. Piros pozsgás arccal, reményekkel telve mentem a termékért. Hazaérve gyorsan be is kötöttem, hadd "melegedjen". Tapasztalataim már az első percekben is mosolyra fakasztottak..., de nem lévén az a kapkodós féle, csak pár nap elteltével merem nyilvánosan értékelni jellemét. Egyszerűen szólva felsőbb ligába emelte a preamp számomra eddig is szerettet hangját. Nyugalom. Hallani a "csendet" a zenészek körül. Tisztább megszólalás a teljes zenei spektrumban. A mélyek más dimenzióban. Kottázhatóbb és testesebb félék. Az utóbbi időben igazából semmilyen kábelcserével, különböző gyártmányú/paraméterű adapter csereberékkel, és a legkülönfélébb kozmetikákkal sem tudtam ilyen mérvű javulásra bírni az előfokot, de igazából az egész rendszerem hangját sem.
 
Jó szívvel ajánlom tehát kipróbálásra a Zeus termékeket... 
 
................................................................................................
 
Újfent köszönet kedves Józsi az olajozott kommunikációért, a gyors és korrekt ügyintézésért, de legfőképpen a szuper tápegységért, ami úgy vélem elválaszthatatlan részévé vált szeretett előerősítőmnek! 
 

.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: AVX »


Minden hónapban a körlevélbe 5 cég akciós termékét beleraknánk.

Speciális, csak a fórumosok számára kitalált akció legyen. 28000 tagnak küldenénk el.


Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Szia
 
Én köszi.

Avatar
multimedia87
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2014.05.08., csüt. 18:27
Értékelés: 6

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: multimedia87 »

Sziasztok!


Néhány napja készített Józsi nekem egy 12V tápegységet. Honlapon megtalálható Zeus DC Power II néven. Pár nap tesztelés után megosztanám veletek az első tapasztalataimat. Számomra mint kép mint hangban egyértelmű pozitív változást hozott. Mivel még nincsen meg a kiszemelt médialejátszóm így először egy Linux HD beltéri egységgel próbáltam ki. A képminőséget tekintve meg is lepődtem mivel nem számítottam olyan nagy változásra. Egyből szembe tűntek a teltebb színek de mégis természetes, nagyobb kontraszt és mélyebb fekete. A kép mint HD mint SD ben összességében simábbnak és természetesebbnek tűnt. Így úgy döntöttem, hogy a beltérihez is meghagyom és a médialejátszóhoz majd még egy külön tápot készíttetek. Majd következett a hang teszt. Hangja nagyon letisztult a tér pedig megnövekedett. Dinamikus de egyben részletező is. Nálam hozta azt amire számítottam. A táphoz készített Józsi még egy DC kábelt is mely vastagsága ellenére is nagyon hajlékony és könnyen elhelyezhető. A táp folyamatos járatás mellett sem lett kéz meleg valamint teljes néma hangtalan a működése. A tápot mindenkinek csak ajánlani tudom akiknek DC csatlakozású audio-video eszközei vannak. (DAC, médialejátszó stb.)


Józsit kommunikációnk során nagyon segítőkésznek és korrekt embernek ismertem meg. Mindenkinek csak bátran tudom ajánlani.


Még egyszer köszönöm Józsi a munkát és még jelentkezem nálad.


Üdv

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12037
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5703
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


A kérdés már a helyén van, a kábeles topoikban.
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... z%C3%BCnk/
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Sziasztok! Nem tudom jó helyre írom a kérdésem. De tapasztalatokra lennék kíváncsi Belden 8402-8412 ic kábelel kapcsolatban. Azt olvasgadtam hogy 8402 jobb mint a 8412-es. Esetleges személyes tapasztalat jobban meggyözne. Üdv!
Szia,
 
Van kábeles topik ott kérdezd meg az többen olvassák valószínűleg. Jómagam nem tudok segíteni az ügyben.

Avatar
Polimer78
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2015.02.26., csüt. 19:05
Értékelés: 13

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Polimer78 »


Szia!
 
Kérhetnék egy teljes árlistát a kábelekről? Nem találtam a honlapon. Előre is köszi!

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Köszi.  

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: audioline »


Sziasztok!
 
Tapasztalataimnak adnék röviden hangot, ami a HydraSound Zeus 12V-os DC tápegységet érinti.
Jó minőségű táp után kajtatva - a mediaplayeremhez - botlottam bele Józsi kínálatába. Nagyvonalú ajánlatának engedve lelkesen szállítottam haza próbaidőszakra a kétféle Zeus-t. A megfelelő installáció és bemelegedés után kezdetét vette a megmérettetés a gyári kapcsi táp és egy Microsoft tuning tápegységgel szemben. Kb. két nap hallgatózás után világossá vált számomra, hogy nálam a 'big brother', azaz a nagyobbik (10A...) hangzásvilága jöhet szóba, és még két nap elég volt ahhoz, hogy ne akarjam vissza vinni Józsihoz. A hangjára egy szóban a letisztultság jellemző. A mélye kottázható, nyoma sincs 'felkenődéseknek', az egész hangkép átlátható, szellős, a hangszerek hangja élethű. Nagyon nem cizellálnám..., inkább egy próbát javasolnék mindazoknak, akik 12V-ról üzemelő készülékeket használnak rendszerükben, és jó esetben futja egy ilyen kaliberű kiegészítőre.
 
Amit még feltétlen kiemelnék, az Józsi hozzáállása, készsége, bizalma vagy egyszerűbben kifejezve 'embersége', amit 10/10-ként értékelek!
 
..........................
 
Kedves Józsi!
Köszönöm a lehetőséget, és sok sikert kívánok a további fejlesztésekhez!
 
Szabolcs
.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



A szilikon drága. "hát nem hát de"
 

Machinkiller !
 
Bocsáss meg de te értesz is hozzá netán, vagy kábel gyártó vagy?
Józsi bocs az off-ért !
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
machinkiller
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.06.27., hétf. 20:27
Értékelés: 0

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: machinkiller »



Próbáld ki szilikont meglepödnél az biztos még mindig jobb mint a Pvc borítás. ...-
Pont egy kábel gyártó mond ilyet....

A szilikon drága. "hát nem hát de"  

Avatar
machinkiller
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.06.27., hétf. 20:27
Értékelés: 0

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: machinkiller »



Szép az új fregoli, biztos jó is.
Ha szilikonból lenne a "héj" gondolom a flexibilitása is OK lenne.

Minden tiszteletem. De ez egy kicsit elhamarkodott kijelentés. Nem véletlenül alkalmazza egy két gyártó a silicone-t. mindennek meg van a maga helye és ideje. a silicone köpeny dolga, hogy védje a vezetéket mindentől. beleértve a vizet az olajat és egyébb maró anyagot. Továbbá nem véletlenül található a topban a silicone legyen az hangfal kábel, fülhalgató vagy táp kábel.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Nem spóroltál a betűkkel, köszi a beszámolót. Örülök ha segíthettem.
 
A "Silver" XLR és RCA valójában a már kifutott Virgo Silver II elfekvő kábelek az XLR az 1.5m az RCA az 1m, mindkettő olcsón eladó, ha valakit érdekel keressen nyugodtan.

Avatar
tafferi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.05.07., pén. 13:02
Értékelés: 43
Tartózkodási hely: Kazincbarcika

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: tafferi »


Sziasztok!
 
Szeretném Veletek megosztani a kábelezésem cseréje során tapasztaltakat, hátha más is kedvet kap hozzá :-)
 
Áprilisban vettem egy itt a fórumon hirdetett Colossus H.R.C. hangfalkábelt akkor kerültem kapcsolatba Józsival. A hozzáállása akkor is nagyon pozitív volt segített, javasolt, támogatott vagyis teljeskörű support szolgáltatást kaptam ismeretlenül is.
 
A kábelről akkor az alábbiakat írtam az eladónak.
 
"Pénteken hazaérkezve bekötöttem a kábelt, de más  igen fontos elfoglaltság miatt nem tudtam odaülve meghallgatni. Szombaton már reggel bekapcsoltam és szólt a háttérben a zene. Ami nagyon biztató volt, hogy még a konyhában is nagyon jó volt a hang :-)
 
Tegnap este ültem le és 3-4 órán keresztül mindenféle zenével meghallgattam a rendszert és vele a kábelt. Több lemezt végighallgattam, mert nem akaródzott leállítani a zenét.
 
Összességében nagyon pozitív a teszt! Minden jellemzője javult a hallott hangnak. Szokták írni, hogy mintha egy függönyt húztak volna el, ezt kiegészíteném azzal: és kinyitották az ablakot is :-). Minden mélyebb, magasabb, szélesebb, teresebb, úgy hogy egyben jóval pontosabb és valósághűbb az egész.
A hangképre egy általam megszokottnál nagyobb felbontás és jóval több részlet a jellemző,  igazán jól hallgatható kábel. 
Olyan mértékű javulást hozott a rendszerembe ami (még ezen a relatíve magas ár mellett is) egyértelművé teszi, hogy maradnia kell)."
 
A hangfakábel után nagyon szerettem volna összekötő és hálózati kábeleket is szerezni, de senkinek nem akaródzik eladni, így ismét Józsit kerestem meg aki összekészített néhány interconnect és 2 hálózati kábelt, melyet elküldött meghallgatásra ( itt ismét köszönet érte, még a postázási díjat sem kérte)
 
Végighallgattam a küldött kábeleket és ugyanarra a megállapításra jutottam mint sokan előttem, nekem kell ilyen :-)
 
Amivel próbáltam: TEAC VRDS10SE, Popcorn A410, Audio-GD NFB-29H, "bordor" ezüst interconnectek, RR monoblokkok ICEpower 250A mkIII modulokkal,  Hydrasound Colossus HRC hangfalkábel és YorkVille Unity U15 hangfal, minden Valhalla SoundBase állványokon. 
 
Amiket meghallgattam Pro VI mkII tápkábel, Colossus tápkábel (ezt csak kipróbáltam, mert nagyon hosszú volt)
Pure Silver CLR és RCA csatlakozókkal (ezeket nem igazán teszteltem, mert nem illeszkedett a rendszeremhez), Colossus XLR, Virgo Gold RCA 
 

A rendszeremben kezdéskor a DAC Power-R tápkábellel (fekete merev, fehér dugóval) és egy "bordor" fórumtársunk által készített 2x2 eres ezüst IC kábel volt XLR-RCA. Az erősítők tápkábele a Resolution Reference néven hirdetett kábelhez igen hasonló.
 
Először meghallgattam az eredeti felállást: itt széles, de nem túl mély tér, jó részletek, kicsit magasba húz. A mély tartomány tiszta, nincs felrakódás de kicsit talán unalmas (jobb szó nem jut eszembe). Minden ott van de semmi különös. 
Az első amit bekötöttem az a Colossus TWO tápkábel: A mély feltisztult a tér jóval határozottabb, valami mélység is javult. A változás nem ugrásszerű, csak nyugodtabb nagyvonalúbb lett minden. Jó volt hallgatni.
 
Colossus XLR kábel (XLR-RCA adapterrel): A tér széltében összébb ugrott (az ezüst kábel nagyon széles teret adott), de nagyon mély és mélységében tagolt ( nagyon lehet hallani az elől-hátul dolgot, még soha nem volt olyan kábelem ami ezt így hozta volna), rengeteg részlet, természetes, a hangszerek és beszéd nagyon jók, minden emberi léptékű. Minden zenén jó, iszonyú távoli és mély a tér. Nagy mély tartomány energiája, nem puffog, mélyről indul. Igazi nagyvonalú hang. Valahogy az egész nagyon együtt van, jók az arányok, nem lóg egymásba a zenekar, mindenkinek megvan a stabil helye.
 
XLR Silver ( a Colossus után, inkább ahhoz viszonyítva) : a tér inkább széles. Mélyre megy, kicsit kiabál, lágyabb, az énekes előre jön, mindenki együtt van nem válik külön a zenekar, Az én 38cm-es mélyemmel kicsit ráül a zenére, a csillogás nincs meg. Nem illett a rendszeremhez. 
 
RCA Silver: Jó tér széltében, nem túl mély, mindenki egy kicsit nagy, nyugodt, részletek megvannak, zenél, szépek a lecsengések, egyben van, nem túl fényes, a mély energikus, de itt a részletek kissé mosottak, nem olyan jól követhető mint a Colossus. A cinnek jó fémesek, picit sziszeg. Kicsit lágy a mély. Ez sem az én kábelem

 
Virgo Gold : Nyílt megszólalás, a magasak, a tér a helyén, van dinamika, élvezet hallgatni. A mély feszes nem ül rá az egészre, nem olyan sima minta  Colossus, de jó hallgatni. A tér hátrébb kerül és jóval mélyebb mint az ezüst kábelekkel. Kiegyenlített tetszik, mintha hangosabb lenne egy kicsit. Talán nem olyan levegős mint a Colossus, de jól egyben tart mindent. Egy kis testesség jót tenne neki. Jól átjönnek a finomságok, nem olyan nagyvonalú a már többször idézett Colossus. Ahogy hallgattam egyre jobb lett, sokat simult és tágult a tér, járódik. Később tudtam, meg hogy ez egy új kábel volt. 
 
Tápkábel csere: DAC-ba  Hades Pro VI: Nagyon energikus, mintha vitamint adtunk volna a rendszernek, vagy mint az versenyautóban a nitro :-) . Megfogott, csendes, a háttér az alapzaj, torzítás kevesebb. Minden együtt van, mozog a láb a jó zenénél, nagyon mélyre megy.
 

Egy nap pihenő után kipróbáltam a hálózati kábeleket, a DAC-ban, utána az erősítőkben.
Amikor a DAC-ban a Pro VI illetve a Colossus IC volt bent akkor nagyon jó volt a hang (az IC kábelből nekem a Colossus tetszett legjobban, és XLR kábelt kerestem).  Ezután rákötöttem az egyik monoblokkra a Colossus TWO tápkábelt, egyértelműen jobb mélyek és részletesebb, teresebb hangot hallottam, (balról, vagy jobbról ahová tettem), utána a DAC-ba visszatettem a régi tápot és a két monoblokkra rákötöttem a két különböző hálózati kábelt. Ekkor is jó volt, de jóval zavarosabb lett a tér és a mélytartomány sokkal gyengébben szerepelt. Tehát az látszik, ha a Józsi kábelei valamilyen rendszer szerint ott vannak, akkor az a rész jobb mintha más kábelekkel oldom meg a csatlakoztatást. Ez mondjuk normális, hiszen ezért készülnek a kábelek :-)
 
Végeredményben azt a megoldást választottam, hogy a DAC - ba Pro VI mkII táp, a végfokokba kis egyeztetés után Pro VI mkI tápok és a Colossus XLR IC kábel. A hangfalkábel mint említettem Colossus HRC, így viszonylag homogén rendszert sikerült összeraknom.
 

Tegnap meghallgattam 1-2 lemezt, ha lehet mondani még nyugodtabb és nagyon hallgatható a hang.
 
Olvasgattam visszafelé itt a fórumot. Ott van egy bejegyzés ahol Koltay Tamás kábeleiről van szó a B&W Nautilus budapesti "ősbemutatóján". Ezen a bemutatón volt szerencsém ott lenni és akkor jelent meg Roger Waters: Amused to death című lemeze.
A bemutatón a 8. track volt lejátszva ahol egy fejszés favágás után jön és megy egy csengős szán a hóban. Ezt a lemezt nagyon szeretem és most is meghallgattam.  Igencsak hasonló élményben volt részem mint akkor. 
Eddig a szán balról jött jobbról ment, mindez a hangfalak síkjában.Az elől-hátul tér még soha nem volt ilyen jó . Most a szán bal hátul nagyon távolról indul és teljesen előrejön és a hangfalak (és a favágó) előtt megy el, nagyon nagy távolságból is egyértelműen hallatszik a csengő és a lovak dobogása, nyerítése. Kb. 2x annyi ideig követhető a szán és hallatszik ahogy siklik a hóban. Ezeknek a finomságoknak jó része eddig eltűnt a háttérben, most mindegyik teljesen tisztán követhető, igazán nagy élmény, köszönet érte!
A rendszer átlagos hallgathatósága nagyon sokat javult. Gyakorlatilag bármilyen hangerőszinten megmarad az egyensúly. A legkisebb hangerőnél is van tér és mély is dinamikus marad, nagy hangerőn pedig nem válik tolakodóvá.
 
Most hallgathatom újra a lemezeimet :-) , igazán kellemes elfoglaltság!
 

 
Remélem senkit nem untattam, én szeretem elolvasni a hozzászólásokat, hiszen segít abban hogy új ismereteket szerezzek a hifi területén.
 
További szép napot mindenkinek, Józsinak pedig ezúton köszönöm a támogatást: Feri

 
 
  

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Szuper, nagyon örülök. Használd sokáig.

Online
Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Tul »


Sokkal-sokkal komfortosabb lett, így már teljesen vállalható :) :)
Ha nagyon be szeretnék beszélni magamnak valamit, akkor talán a mélyek kicsit kevésbé erőteljesek - de ez simán lehet amiatt is, hogy azóta megjöttek a Dynaudio hangsugárzóim, amik viszont ijesztő testességgel szólnak, s ezekhez képest a HD800 lényegesen eltérő karakter, megtréfálja a fülem Emlékezetből összehasonlítani amúgy is veszett fejsze nyele nálam..
 
Ismételten köszönöm hát a precíz, alázatos munkát, valamint az a sok energiát, amit beletettél!
Számomra minden forintját megérte.
 

Az áttdolgozott füleskábel... Remélhetőleg most már sokkal komfortosabb lesz és a minőség is megmarad
 
Red Line füleskábel.jpg
 
 
Gold Line REL High-Level SUB.
 
 
Hi level SUB.jpg


Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Akkor majd kipróbálom...

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


Hehe, a szilikon az a cicibe való nem a kábelbe. 
 
 
Próbáld ki szilikont meglepödnél az biztos még mindig jobb mint a Pvc borítás. ...-
Pont egy kábel gyártó mond ilyet....
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »



Szép az új fregoli, biztos jó is.
Ha szilikonból lenne a "héj" gondolom a flexibilitása is OK lenne.

Hehe, a szilikon az a cicibe való nem a kábelbe. 

Válasz küldése

Vissza: “Néhai kábelek”