Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audio PC

Moderátor: Bodoraudio

Avatar
study
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2013.03.09., szomb. 07:23
Értékelés: 47
Tartózkodási hely: Pomáz

Audio PC

Hozzászólás Szerző: study »



Örülök neki hogy elnyerte a tetszésed.
Jópár konfigot összeraktam eddig de ez a leg ütősebb,és a legjobb ár érték aránnyal bíró készülék.

Jókor léptem.
BODOR AUDIO HTPC ,M2TECH HIFACE EVO TWO UNIVERSAL D-TO-D CONVERTER, C.E.C.CD 3800 , Audio Analogue Crescendo, Focal-JMLab Chorius 726, Sennheiser HD600,HIVOX CUPROPENIS 
,ALCES3,HIVOX HANGFALKÁBEL,HIVOX SZÉNSZÉLAS IC, XMOS U8 USB SPDIF


 
HTPC, KINGREX UD 384 , YAMAHA CDR-HD 1000 , Mission 731i

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Örülök neki hogy elnyerte a tetszésed.
Jópár konfigot összeraktam eddig de ez a leg ütősebb,és a legjobb ár érték aránnyal bíró készülék.

Avatar
study
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2013.03.09., szomb. 07:23
Értékelés: 47
Tartózkodási hely: Pomáz

Audio PC

Hozzászólás Szerző: study »

Egy igazán szép hangú remekül megépített HTPC-t vettem Bodor Feritől. Precíz USB kimenet és toroid trafós táp jellemzi a gépet.A hangja lenyűgöző a "kiszolgálás 1.o.". Mindenkinek csak melegen ajánlani tudom. Még egyszer köszönöm! Most inkább megyek zenét hallgatni.
BODOR AUDIO HTPC ,M2TECH HIFACE EVO TWO UNIVERSAL D-TO-D CONVERTER, C.E.C.CD 3800 , Audio Analogue Crescendo, Focal-JMLab Chorius 726, Sennheiser HD600,HIVOX CUPROPENIS 
,ALCES3,HIVOX HANGFALKÁBEL,HIVOX SZÉNSZÉLAS IC, XMOS U8 USB SPDIF


 
HTPC, KINGREX UD 384 , YAMAHA CDR-HD 1000 , Mission 731i

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Sziasztok.
Sokan kerestetek az elmúlt két hétben,de szabadság alatt szándékosan nem foglalkoztam a családon kívül semmivel.
Jövőhéten ismét munkába állok,így számíthattok rám,keressetek nyugodtan.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »



Üdv!
Lehetne kérni egy képet a v2-es USB kártyáról?
Üdvözöllek.Igen,amint visszaértem a szabadságról.

Avatar
Batka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 08:13
Értékelés: 199

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Batka »


Üdv!
Lehetne kérni egy képet a v2-es USB kártyáról?
Házimozim: TV: Panasonic P65VT60 - AVR: Primare SPA23 - Front Speakers: Vienna acoustics BEETHOVEN Concert Grand - Center Speaker: Vienna acoustics MAESTRO Grand - Rear Speakers: Vienna acoustics WALTZ Grand - Speaker Cable Front: Acoustic Zen Absolute Silver - Speaker Cable Center & Rear: OehlBach Silver Stream 4mm2, MS Audio 5N pure silver bananas - Blu-ray Player: OPPO UDP-205 CFW - Media Player: Dune HD Solo 4K - Cables: AudioQuest Carbon HDMI 1m & 3m, Acoustic Zen Absolute Silver RCA 1m, Luxor Gold IC RCA 0.8m - Mains Filter: Lab12 Gordian - Black Matt - Power Chords: Valhalla AgIIi, CuAgIIi, CuIVi, Cu-X - Headphone: Beyerdynamic DT1770 Pro & Kimber (Russ Andrew's) GQ-24-4m - Headphone Stand: Fodesz 101 - Remote: Logitech Harmony 650 - PC Speakers: Genelec M040 - DAC: Furutech ADL Stratos - USB Card: JCAT USB Card FEMTO - Speaker Cables: Oyaide FTVS-910 XLR 1m - USB Cable: Kimber B BUS Ag 1.5m

Avatar
study
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2013.03.09., szomb. 07:23
Értékelés: 47
Tartózkodási hely: Pomáz

Audio PC

Hozzászólás Szerző: study »



Igen komoly fejlesztéseket végeztünk az utóbbi időben a komplett rendszeren.
Főként a pc és a dac profitált sokat.
Akit érdekel a végeredmény azt szívesen látom egy meghallgatásra.

Erről valami ismertetőt tudnál pü-ben küldeni? (lehetőségek,ár,kép a házról stb.
BODOR AUDIO HTPC ,M2TECH HIFACE EVO TWO UNIVERSAL D-TO-D CONVERTER, C.E.C.CD 3800 , Audio Analogue Crescendo, Focal-JMLab Chorius 726, Sennheiser HD600,HIVOX CUPROPENIS 
,ALCES3,HIVOX HANGFALKÁBEL,HIVOX SZÉNSZÉLAS IC, XMOS U8 USB SPDIF


 
HTPC, KINGREX UD 384 , YAMAHA CDR-HD 1000 , Mission 731i

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Igen komoly fejlesztéseket végeztünk az utóbbi időben a komplett rendszeren.
Főként a pc és a dac profitált sokat.
Akit érdekel a végeredmény azt szívesen látom egy meghallgatásra.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Szia.
Én mindkét fajtát használtam és nem volt gondom velük.
Alapvetően a pénztárca szabja meg.
Szimplán filmezni majd minden új kártya jó.

Avatar
konkolit
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 518
Csatlakozott: 2012.02.17., pén. 13:08
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Audio PC

Hozzászólás Szerző: konkolit »



Szia!
Van beépített védelme az alaplapnak!
Lehet nagyobb hűtőt tenni rá, és aktív hűtést is meg szokták oldani ha muszáj.
Én a helyedben vennék egy videó kártyát.

Szia!
 
Melyik videokártya típust ajánlod? Gamer-t túlzásnak tartom és sokat is fogyaszt. Nvidia vagy Ati-Amd?
A low profil is leszűkíti a választást.
 
Köszi!

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Annál az alaplapnál amit én használok audio pc nek nem jelentkezett a melegedési probléma.
De ez erősen készülék ház függő.

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Audio PC

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Felreertes kedveert, audio pc-et szeretnek majd venni Bodor-ektol es csak erdeklodom hogyan birkozik meg a 4K-val hatha 5 ev mulva mar normalis lesz a 4K. Apacuka es csak probaltam a 4K-at de pl Fapaci akustika topikjaban sokkal jobb labdat lehet leutni ha ez a szandekod.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Audio PC

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Video kartya van de ha zenelek/mozizom akkor azt kiszedem. Egyebkent csak egy proba volt nem ezt a gepet akarom erre hasznalni azt mar megbeszeltuk csak meg az idonek kell eljonnie.
 
vannak kis fogyasztású vga kártyák passzív kivitelben. valamint vannak nagyméretű hűtések amik passzívban elvisznek egy izmosabb cpu-t is. pl. Thermalright HR-02 Macho

Avatar
apacuka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 08:40
Értékelés: 504

Audio PC

Hozzászólás Szerző: apacuka »


Hi, a procis alaplapot ti probaltatok 4K-as videon? En epp tegnap probaltam az i7-es 2600K-on es egy 10 perces filmnezes utan annyira felporgette a ventilatort a procin, hogy inkabb kikapcsoltam a videot mert hat az alaplapon a chip-en nincs aktiv hutes es nagyon forro volt feltem hogy kiegetem a PC-em.
 
Remélem a megjelenítőt is megvetted más ahhoz a szupper 4k-hoz...

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Ez egy 5 eves processor csak gondolom azert mar mas technologiaval csinaljak es siman birjak a mostani akar gyengebb procik is. Full HD led teven neztem az anyagot.
A régi gépek jobban melegedtek ez tény.

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Audio PC

Hozzászólás Szerző: tottyi »



Akkor izmosítani kell a hűtést.
Arról nem is beszélve hogy min nézed a 4k demó anyagot?

Ez egy 5 eves processor csak gondolom azert mar mas technologiaval csinaljak es siman birjak a mostani akar gyengebb procik is. Full HD led teven neztem az anyagot.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Video kartya van de ha zenelek/mozizom akkor azt kiszedem. Egyebkent csak egy proba volt nem ezt a gepet akarom erre hasznalni azt mar megbeszeltuk csak meg az idonek kell eljonnie.
Akkor izmosítani kell a hűtést.
Arról nem is beszélve hogy min nézed a 4k demó anyagot?

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Audio PC

Hozzászólás Szerző: tottyi »



Szia!
Van beépített védelme az alaplapnak!
Lehet nagyobb hűtőt tenni rá, és aktív hűtést is meg szokták oldani ha muszáj.
Én a helyedben vennék egy videó kártyát.

Video kartya van de ha zenelek/mozizom akkor azt kiszedem. Egyebkent csak egy proba volt nem ezt a gepet akarom erre hasznalni azt mar megbeszeltuk csak meg az idonek kell eljonnie.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Hi, a procis alaplapot ti probaltatok 4K-as videon? En epp tegnap probaltam az i7-es 2600K-on es egy 10 perces filmnezes utan annyira felporgette a ventilatort a procin, hogy inkabb kikapcsoltam a videot mert hat az alaplapon a chip-en nincs aktiv hutes es nagyon forro volt feltem hogy kiegetem a PC-em.
Szia!
Van beépített védelme az alaplapnak!
Lehet nagyobb hűtőt tenni rá, és aktív hűtést is meg szokták oldani ha muszáj.
Én a helyedben vennék egy videó kártyát.

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Audio PC

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, a procis alaplapot ti probaltatok 4K-as videon? En epp tegnap probaltam az i7-es 2600K-on es egy 10 perces filmnezes utan annyira felporgette a ventilatort a procin, hogy inkabb kikapcsoltam a videot mert hat az alaplapon a chip-en nincs aktiv hutes es nagyon forro volt feltem hogy kiegetem a PC-em.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Pontosan ugyanez érdekelne engem is. Előre is köszönöm a választ!
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »



Sziasztok!
 
Én már 2014-ben kértem infókat egy ilyen tápról, de megrekedt a társalgás. Most hogy elkészült kaphatnék egy árat privátban? Nekem Am1h-itx van ami dettó 19V-ról megy. Nincs külön USB kártyám ezért igazából engem egy sima mezei 19V táp érdekelne.
Köszönöm!
Küldtem privátot.

Avatar
atesz007
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2011.04.14., csüt. 15:33
Értékelés: 26

Audio PC

Hozzászólás Szerző: atesz007 »



Asrock n3150 dc integrált processzoros alaplap.
Bodor audio v1 usb kártya, kábel.
Az alaplap és az usb rész külön toroid trafóról jár,kis zajú stabilizátorokkal.
Ez egy legó ami szabadon konfigurálható.
Rendkívül jó hangi adottságokkal bír.

 
Sziasztok!
 
Én már 2014-ben kértem infókat egy ilyen tápról, de megrekedt a társalgás. Most hogy elkészült kaphatnék egy árat privátban? Nekem Am1h-itx van ami dettó 19V-ról megy. Nincs külön USB kártyám ezért igazából engem egy sima mezei 19V táp érdekelne.
Köszönöm!

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Usb v2 kártyánk már ezüst illesztő trafóval is kérhető.

Vendég

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Tegnap volt egy röpke fél órám bedugni a fülemet a Ferihez. Ezt mindig megteszem, egyrészt érdekelnek az újdonságok, másrészt alapot ad a következő heti cukkolásomhoz.
Most úgy adódott, hogy a művész úrnak halaszthatatlanul össze kellett tekerni pár kábelt és így egyedül garázdálkodhattam a zenék között, kedvemre feszíthettem a rendszer tudását.
Ha most nyilvánosan ekézném a régmúlt hangjait, bizonyára megvetés tárgya lennék, de hát mit is jelent a fejlesztés? Nálam valami olyat, sőt pontosan azt, amely átalakuláson ez a hangrendszer az elmúlt napokban átment.
Vannak olyan hangképek, amelyekkel az ember percekig se tudna együtt élni, ilyen a magas tartomány hiánya, vagy az állandó dobozhang, a felbontás hiányára visszavezethető ideges hirtelenség, amely nem összekeverendő a dinamikai képességgel.
Be kell valljam, Ferinél már éreztem ezen összetevők nem odavaló enyhe fűszerezését, de most valami teljesen más fogadott.
Eltűnt a hangsugárzók dobozhangja (ejnye Feri, ezek szerint nem is azok készítője a hibás?), a tér mélységében jobban definiált lett, amelyet mindig a helyes linearitásra vezetek vissza és ismét jár a pont a hangdobozoknak.
Most is tapasztaltam, hogy egyszemélyes a zenehallgatás a Ferinél, továbbra is érzékeny a hallgató pozíciójára a rendszer. A hangsugárzókhoz sokkal közelebb ülünk, mint bárhol máshol és ezt most szó szerint kell venni. Talán a mozgásterünk is emiatt szűkebb? Ennek érdemes lenne utána járni egy másik elhelyezés kipróbálásával, talán legközelebb meg is ejtjük.
Ide kívánkozik még az is, ha a felező tengelyt hibátlanul kimérjük (lézeres távolság mérő használata kötelező), ott az előre hátra helyezkedés jelentősége teljesen lecsökken, szinte a hangsugárzók vonaláig stabil a mélységi hangtér leképzése. Ez dicséretes.
Felbontás és a dinamika oldaláról a teljesítését jónak ítélem meg. Nem kiváló, ilyet még véletlenül sem írnék ide. J
Végre azt éreztem (nektek elmondom, csak meg ne tudja), hogy bizony jól feltekerve a kakaót is szépen egyben maradt a hangkép, a felbontásban a torzítás növekedése nem volt tetten érhető.
A dinamikai képesség terén lehetne még fejlődni, bár megjegyzem, igen sok fórumozó pontosan ezt a nyugodt, kiegyensúlyozott, nem tolakodó, meglepetésektől mentes hangképet szereti. Soha nem nyomjuk tövig a gázt, ezért cserébe mindig célba is érünk. Olyan High-End hang, ami mellett vasalt öltönyben feszítenek a kiállítok ott a messzi Münchenben. A Tábornok utca pedig nem a világ vége. 

Lezárt

Vissza: “Bodor Audio”