Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Autós topik autósoknak

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Isten gép!!! 
Bár az 5.4-es gyorsulás az kizárt, de egyébként király!

Ja-ja... lehet a futott km is...
 
Mi van már a Civic-el???
A Hondás avatár jobban mutat!

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »


Rögtön meg kell jelennie az ítéletnek a többi között, ott az oldalon?
Nem tudom. Én még nem értékeltem csak olvasgattam...

Mert most, hogy megpróbáltam visszakeresni, nem találtam meg a revíziómat.

Gondolom már rájöttél azóta, hogy először megnézik, szalonképes -e amit írtál, s csak utána jelenik meg. 2-3 nap.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: tsc »


Isten gép!!!
 
Bár az 5.4-es gyorsulás az kizárt, de egyébként király!

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Nem kell valakinek Nissan 200 SX turbo? Én nem tudnám fenntartani...
 
Ár: 2.390.000 Ft
Évjárat: 1998 / 10
Futott km: 45000 km
Motor: Benzin
Hengerűrtartalom: 1998 cm3
Teljesítmény: 147 kW (201 LE)
Kivitel: sport
Száll. szem. száma: 4 fő
Szín: fekete-metál
Műszaki vizsga: 2007 / 3
ABS, centrálzár, klíma, elektromos ablak(elől), HIFI, szervokormány, 18-as OZ ALU felni, bőr kárpit, metálfény, immobiliser, spoiler, sportkipufogó, szervízkönyv, első tulajdonos, törzskönyv, állítható kormány, elektromos tükör, színezett üveg, fordulatszámmérő, 5.4 s/100kmh. keveset használt, autóbeszámítás lehetséges, részlet 50 %-tól.


Avatar
sozs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:31
Értékelés: 753
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: sozs »


Tisztelt Daewoo-Chevrolet tulajdonos!
 
Örömmel tájékoztatom, hogy 2005. április 30-án a Magyar
Daewoo Klub a tavalyi év sikerét követve találkozót szervez, a
Kaposújlaki repülőtéren.
Kis ízelítő a programból:
· Ügyességi versenyek
· KRESZ-teszt
· Repülési lehetőség
Továbbá a Chevrolet-Daewoo Klub állal nyújtott lehetőségek, kedvezmények megismerése. (Unix, Láng, helyi lehetőségei)
Program kezdete:
 
10 óra 30 perc- 10 óra 45 perc között gyülekezés a Tesco parkoló
Mc Donald’s felöli parkoló részében
10 óra 45-kor indulás a reptérre
11 órakor megérkezés a reptérre, reptéri szabályok ismertetése, programok kezdése!
További információkat kaphatnak a www.daewooclub.hu oldalon,
vagy az info@daewooclub.hu!


Még mindig Dimarson dmr-400, sajna csak ennyi! Az autóm már nem Daewoo Matiz, hanem Chevrolet Matiz! R.I.P. Chevy Aveo Platinum!


Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: pjotr »

Ha valaki esetlega pápa volt Golfjával akar autózni...http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 4545301886

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Idehaza ilyesmi kellene /kép lemaradt/:
Egy laza kis cirkálás a Lajos utcában, valamint a Szentendrei úton, és ez is megadná magát. Lassan már nem kell meglepődni, ha krosszversenyeket rendeznek a körutakon.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Idehaza ilyesmi kellene /kép lemaradt/:


Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


2.) IS 300
Ez az emelt hasmagasságú változat?

Ja-ja, magyar utakra állítva!
 
Idehaza ilyesmi kellene:

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


2.) IS 300
Ez az emelt hasmagasságú változat?
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Gyémánt felni 250000.- $
Menet közben lelopják idehaza a kocsiról.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


2.) IS 300


Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


http://pierrou.turboblog.fr/

 
Kis ízelítő a linkről:
1.)
Gyémánt felni 250000.- $


Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Rögtön meg kell jelennie az ítéletnek a többi között, ott az oldalon?
Nem tudom. Én még nem értékeltem csak olvasgattam...

Mert most, hogy megpróbáltam visszakeresni, nem találtam meg a revíziómat.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Rögtön meg kell jelennie az ítéletnek a többi között, ott az oldalon?
Nem tudom. Én még nem értékeltem csak olvasgattam...

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Egész jó olvavmány! http://totalcar.hu/nepitelet/

Értékeltem saját autómat, és kiderült, hogy nem is éri meg, és nem is jó nekem. De az enyém.

Írd ide légyszi az értékelésed!

Rögtön meg kell jelennie az ítéletnek a többi között, ott az oldalon?
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Egész jó olvavmány! http://totalcar.hu/nepitelet/

Értékeltem saját autómat, és kiderült, hogy nem is éri meg, és nem is jó nekem. De az enyém.

Írd ide légyszi az értékelésed!

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Egész jó olvavmány! http://totalcar.hu/nepitelet/

Értékeltem saját autómat, és kiderült, hogy nem is éri meg, és nem is jó nekem. De az enyém.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »

Milyen érdekes hogy főleg azok írnak be ilyeneket akiknek azelőtt japán autójuk volt!!! A többiek szerint meg minden autó ilyen és a VW az nagy királyság. Sose fogják megtudni, legyen nekik :smile19: :smile19:

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Egész jó olvavmány!
http://totalcar.hu/nepitelet/
 
Kedvenceim:
 
1.)
GOLF 1.6 16v
Városban 10liternél alább nem adja, de országúton akár 7literes fogyasztás is elérhető, na persze nem autópályán.
Igazság szerint használtan vettem. Kicsit később eltörött a váltó. A szakszerviz cserélni szerette volna, egy horrorisztikus összegért. Inkább elvittem egy maszekhoz, aki beleépített egy bontott, alig futott váltót, egyúttal kicserélte a kuplungot is, együtt 120ezerért.
Ami viszont még érdekes:
a gumi kanyarban kicsit csikorgott, és sűrűn kellett a kormányszervóhoz olajat utántölteni. A szakszerviz kiderítette, hogy törött volt az autó, és az egész futóművet ki kell cserélni (!), továbbá hogy a kormányszervóhoz valami csövet ki kell cserélni. Megköszöntem de nem kértem a javítást, és elhoztam az autót. Láss csodát: azóta nincsenek ilyen problémák vele. Azóta is töröm a fejem, mit csinálhattak vele.
 
A szakszervizt nem ajánlom. De a Volkswagent sem. Kivéve, ha van rá sok pénz. Mert akkor igen. Nyilván szerencsés, aki kifog egy megbízható darabot. Ha nem kéne szervizelni, megérné a pénzét.
 
Hibalista
Váltó eltörött. A szakszerviz 800000 (nyolcszázezer) forintért szerette volna kicserélni.
Kormányszervó-cső eltörött.
Futómű kopogni kezdett.
Hátsó ablakmosó elromlott.
Első lökhárító alatti műanyag lemez totálisan széttört és leesett. (Ami a motort védi.)
 
Ide hordtam szervizbe
szakszerviz. mindent cserélnének. olajcsere+pollenszűrő csere+átvizsgálás 42ezer forint volt.
Értékelése: 3
 
Fenntartási költség: 1,5/5
Évjárat 1999
Kényelem: 3/5
Használati időtartam 1 év
Teljesítmény: 3/5
Km vásárláskor 120000
Megbízhatóság: 1,5/5
Vezetett km 30000
Szervíztapasztalat: 1,5/5
Átlagfogyasztás 10
Előző autója? SWIFT 1.3 Következő autója? biztos hogy japán lesz.
 
Ennyire szerette: 3,5
Megérte a pénzét? nem
Verdikt (4,1/10
 
 
 
2.)
Szöveges ítélet
Jó: úttartás kiváló, gyorsulás megfelelő, elöl kényelmes, jó vezetni, szép a belső tér és a műszerek - még nem a krómkeretes van, kézreáll minden.
Rosszak: drága fenntartás, minden úgy van megoldva, hogy tönkremenjen és drágán ki lehessen cserélni - persze a szervíznek is meg kell élni vmiből, elektronikában minden beszarik, hiába a megbízható motor, ha az elektronika leállítja... Bosszantó, főleg, ha az ember messze van a szervíztől.
Étvágya az van, hosszú (5-600 km) úton kis lábbal 6 liter, amúgy 8-12!!! Ja, 95-ös benzinnél a motor "becsörög", nincs meg a megfelelő oktánszám, 98-ast tankolok, de még néha az is kevés neki...
 
Hibalista
Ajtózárak beépített mikrokapcsolói tönkremennek (3) db- rablásgátlónál kimondottan kellemetlen, kábelszakadás- leáll a motor, gyújtótekercs - 1 henger leáll, ablaktartó műanyag kütyü eltörik, így zörög az üveg lehúzott állapotban - mellesleg ezt a 20 Ft-os kütyüt nem lehet kapni, csak javítókészletet van 20eFt (!)-ért, feszítőgörgők és vezetőgörgők cseréje 84.000.-, a bal tükör állandóan visszaállítódik, így viszont gyönyörködhetek az autó oldalában. Gondoltam precíz, német autó, de sajnos rájöttem , hogy ezt még a Lada fejlesztőmérnökei is túlszárnyalják. Akinek sok pénze van és szeret autóra költeni, annak kiváló vétel, a többiek vegyenek japán autót, pl. Hondát, azzal nincs semmi baj!!! Mióta nálam van, kb. 3-400 eFt-ot költöttem rá! Megéri???
Márkaszervíz szar és drága, ezért nem oda hordom.
 
Ide hordtam szervizbe
Suzuki Mészáros
Várpalota
Ipari park
Értékelése: 10
 
Évjárat 2001
Használati időtartam 1 év
Teljesítmény Km vásárláskor 74000
Vezetett km 60000
Szervíztapasztalat Átlagfogyasztás 8
Előző autója? Civic Következő autója? Ford Mondeo, Opel Omega C, Honda Akkord (ha sok pénzem lesz)
Megérte a pénzét? nem
 
 
 
3.)
Szöveges ítélet
Volt előtte 89-es passatom azt szerettem.
A golfban az volt a jó, hogy 1 évesen alig buktam rajta mert egy balek ráharapott.
Többet nem lesz golfom az tuti.
Most Stilo Multijet.
A VW már nem az a megbízható gép aminek 20 évvel ezelőtt megismertük, közelebb áll a KIA - DAEWO szinthez, ha ezzel meg nem bántom a távolkeletet...
 
 
Hibalista
A motorban semmi nem romlott el mert, újonnan gagyi volt. A végsebessége 160...
Az egy évből 1 hónapot szervizben töltött. A szerviz végső következtetése : 130 -nál úgysem lehet többet menni Mo -on. Rengeteg veszekedés, idegeskedés mi a garanciális miért kell fizetni... Cserélgették a motorvezérlést, meg mindenféle kütyüt, de mindig lomha maradt.
Ezen felül központi zár, elektromos tükörállítás kapcsolója,indexkapcsoló, ablakmosó kapcsolója, fényszóró magasságállítás.
 
Ide hordtam szervizbe
porsche buda
Elképzelésük sem volt mi baja
Értékelése: 1
 
M5
nekik se
Értékelése: 1
 
Fenntartási költség: 0,5/5
Évjárat 2001
Kényelem 1,5/5
Használati időtartam 1 év
Teljesítmény Km vásárláskor 0
Megbízhatóság: 0,5/5
Vezetett km 28000
Szervíztapasztalat: 0,5/5
Átlagfogyasztás 9
Előző autója? Accord Következő autója? Lancer, Stilo
 
Ennyire szerette Megérte a pénzét? nem
Verdikt (1,1/10)
 
 
 
:smile19:

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: close652 »

köszönet a beszámolóért és a képekért öröm volt nézni!
system

Avatar
_Tamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2004.06.05., szomb. 01:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: _Tamas »


Egy pár hozzászólással ezelőtt "hírdettem" az április 23-i Amerikai AUTÓs Találkozót.
Akik ott voltak, azok talán kattingattak, nézelődtek eleget, akik meg nem, azoknak (tehát nekik ) meg összedobtam pár képet az eseményről.
 
A 10. Országos Amerikai AUTÓs Tavaszi Találkozó képei
 
Most nem volt sok kedvem fotózgatni, így csak hatvanegynéhány kép lett. Ja, párom is csinált úgy 40-et, de azt APS-re, úgyhogy még egy kis idő, mire felkerülnek a netre (ha felkerülnek). A képek egyébként webre optimalizáltak (400x300x24bit), ha valakinek kell, van 1600x1200-as verzió is (persze ingyen).
 
Akik kíváncsiak, hogy mi történt, alant olvashatnak egy pár mondatos összefoglalófélét:
 
Nos, elég furcsa egy április 23-a volt ez a mostani: ahogy észrevettem, az ország szinte minden pontján, no meg a TV-kben is erre a dátumra volt időzítve valami jó kis program. A veterán motoros/autós találkozók, börzék, állatvásárok, bulihegyek, sztárboxok és egyéb nyalánkságok mellett fel kellett kötnie a gatyát annak, aki érdekes programot akart rendezni aznapra. Azért nem panaszkodhattunk, a pesterzsébeti teszkó parkoló amcsi AUTÓsoknak "félretett" részén dél körül már megvolt az előre prognosztizált 400 darab nagyvas, és szerintem a csúcs később olyan 470-500 körül lehetett. Az égiek is kegyeskedtek nem szétfújni, ronggyá áztatni, jéggéfagyasztani a bulit, mint az ezt megelőző 9 évben szinte mindig. Szóval akadt száraz aszfalt a (nem hivatalos!) gumifüstölésekhez.
Mi az öreg Trans Sporttal olyan negyed 11-re értünk oda, ezzel kiérdemelve a 203-as sorszámot. (Előtte Fóton voltunk barátnőm Pannónia alkatrészeiért, de ez egy másik sztori, majd ha lesz motoros topic, akkor abban elmesélhető lesz.)
Rögtön be is parkoltunk egy 94-95 körüli Pontiac Firebird mellé, amit már korábban a Komáromi talikon is láttunk és a festését most is módunkban állt megcsodálni. Természetesen most is elfelejtettük elkérni a színkódot. Valami gyönyörű vörösbehajlóvérnarancsgyöngyházmetál színe van nekije. De még a műszerfal is dettó ilyenre van lefújva. Szép na! Le se fényképeztük, mert úgysem jönne át. Az mi Trans Sportunknak is csak valami mattbordó színe van a fotókon, de azért elég csini az is élőben.
A felállított színpadon már javában ment a show, aki úgy gondolta, hogy arra érdemes, az felcaplathatott a verdájával és bemutathatta a nagyérdeműnek. Sőt, nevezhette is egy-egy kategóriába (legyszebb, legeredetibb, legrégibb, leghangosabb stb.), és ha megnyerte a versenyt, a nap végén egy darab trófeával gazdagabban gurgulázhatott haza.
Volt néhány "állatabb" jármű is. Pl. az újabb kiadású magas-hosszú pick-upok kimondottan tetszettek. Nem kissé produkálták magukat a spontán gyorsulás és -gumifüstölés terén sem. Hiába no, a 7400 ccm-nyi V8 dízelmotorban lakozik a brutál nyomaték, nem?
A szokásos autóalkatrészes, military és pecsenyés sátrak mellett direkt oldtimerekre specializálódott modellautó árus is bizniszelt.
Ki volt állítva egy hazai roncsderby-résztvevő, egy valaha amerikai járműnek látszó tárgy is. Nem nagyon komálom az ilyet, le se fotóztam. Valaminek a szétcs*szése és halála nem tartozik az általam kedvelt dolgok közé.
Szóval délre lassan megteltünk és a látogatók, műértők és műértetlenek is szép számmal lézengtek a sorok között.
Egy-két limuzincég is kihozta a verdáit. Külön említést érdemel, hogy szépen, élő virággal (!) feldíszítve érkeztek. Megadták a módját, az biztos. A színpadról lehangosbeszélő programvezetőnk el is bukta a fogadást, mi szerint "ááá, biztos csak művirág!" Hát nem.
Volt két fél-off autó is: Egy 50-es évekbeli ZIM (szovjet Chevrolet koppincs) és egy nemistudommi. Egy törpeautó. Vagy inkább kabrió kerekeskocsi? Vagy... á, döntsétek el ti, lefotóztuk. Még ott figyel rajta a verescsillag is (az elején, kicsiben). 350 köbcentis moci van benne és a "kipufogó csövei" max. kb. egy testesebb töltőtoll átmérőt vesznek fel. Szó szerint prüttyögött a kicsike, de két személlyel úgy ment fel a színpadra, mint a kisangyal. Na ezt nem tudom, hogy milyen amcsi járgányról koppintották az ifjú szovjet mérnökök, de vagy nincs is ilyen, vagy rossz méretarányú rajzot adtak szoc.brigádnak, akik terv szerint, határidő előtt, 140%-ra meg is csinálták szegény "autót". Amúgy tip-top zsír állapotban, vadiúj gumi- és műanyagszagúan állították ki. Nemsemmi...
Na, a "Délidőben szól a V8"-nevezetű program eleinte nemigen akart sikerálni, mert minden AUTÓtulajdonos valamerre távol kóringyált a járművétől, de azért másodjára már csak hallatszott valami abból a bizonyos másfélmillió köbcentiből. Mi nem is mentünk a járgányunkhoz. Minek strapáljam magam, meg amúgy is: nem is V8 a kicsike, csak V6...
De a felvonulást nem szerettük volna lekésni, ezért csak a gépsárkány felé vettük az utat. Előtte vettünk 5 liter desztillált vizet vész esetére (ugye araszolgatás meg minden), hátha valakinek (vagy nekünk) szüksége lesz rá. Nem lett. Némi AUTÓdíszítés után vártuk a negyed egyet, az indulást. Úgy döntöttem, hogy most is megpróbálom az ablakból vezetni a verdát, lássuk mit bírnak a pesti rendőrök. Nos, rám se hederítettek. Igaz, én se rájuk. Volt más necces mutatvány is rajtam kívül (6-8-an egy AUTÓ tetején/platóján/csomagtartójában stb.)
Tehát szépen beautókáztunk a teszkóból a belvárosba, át Budára, vissza az alagúton, Lánchíd és így tovább. Úgy háromnegyed háromig tartott, mire visszaértünk a találkozó helyszínére. Mit ne mondjak, még ma is (két nap után) izomláz tombol a hátsómban, úgy elültem magam ott a Pontiac ablakában. Meg még pedálokat is kezelni, meg kormányozódni, meg integetni, meg minden. Komáromban megcsináltam ugyanezt tavaly, de az csak kb. egy-másfél órát tartott. Na itt most volt aki odajött gratulálni, hogy "ekkora baromságot és ilyen hosszan..." Na igen, kéziváltós autóval picit nehezebb lett volna.
Ja, vonulás: álltunk asszem az Andrássy-n és egy hölgy odalép hozzám az út közepén (nyilván én lógtam ki autóból a legjobban) és ékes angolsággal megkérdezi, hogy ez miez mostan itten? Mondom amerikai autós találkozó és felvonulás. Kérdi: Just for fun? Mondom igen. Naná, benne van a kormányprogramban! Vagy APEH előírás. Ténfergett még egy picit az út közepén, majd visszatért a járdára a barátnéihez és nézte tovább a bulit, just for fun.
Amúgy volt pár motoros, sőt icipici streetfighter bemutató is! Na ezt próbálnád meg egy motoros találkozón! Mármint hogy bemész duhajkodni egy autóval... Dobnának ki nagy ívben. De mi, ameriaki AUTÓsok, kedves népség vagyunk. Nem bántunk mi senkit. (csak verjük a habot! ) Ja igen, odamegy egy idős úr egy olajválság előtti Cadillac-hez és kérdi a tulajt: Mennyit eszik ez százon? - Ez? Olyan 4-4,5 litert.... hengerenként... - Bácsi:
Volt némi rock-a-billy zenekar, de nekem a tavaly Komáromban fellépő Mistery Gang jobban tetszett. Barátném szerint ez a banda is jó volt. Legyen.
Nap végén (úgy fél 6 - 6 tájban) megtörtént a díjkiosztás. Volt, hogy három 2 tonnás pickup ment fel a színpadra. El is tört valami tartóelem, úgyhogy az ilyen eseményeken megszokott módon díjat nyerő Hummer-t csak saját felelőségre engedték fel. Fel is ment. (Naná!) De nem lett semmi baj. Díjazásban részesült egy Last Minute Wagen is (gy.k.: hússzálító, dögös, kettő-ül-egy-fexik, halottas kocsi). Tényleg szépen nézett ki. Először nem akart senki sem mozdulni vele, keresték a tulajt. Aztán meggyanúsították, hogy akciózik valakivel odabenn a "raktérben". De nem, tán csak aludt?
A díjkiosztó után véget is ért a buli. Nem volt tábortűz meg sörözgetés a naplementében. Az majd Komáromban, augusztus 5-7-én.
 
Addig is gondolkodunk egy június 24-26-ban ("Egervár ostroma" 1. Egri Amerikai Autós Találkozó és Rockfesztivál) és/vagy egy július 8-10-ben (Big Meet 5., Miskolctapolca).
 
Addig is balesetmentes gurigázást nektek!


Avatar
alfa
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 11:02
Értékelés: 0

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: alfa »


Na, majd legközelebb!
Sohanapján kívánom.
TV-Philips 32PW 9525, DVD-Philips Q50, DVD író-Pioneer DVR-630H; DVR-LX61, Receiver-Denon AVR-3806, Hangsugárzók-PolkAudio Front:RTi10, Center:CSi5, Rear:Monitor30, Sub:PSW12

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: Doki »

Azt hiszem, én sem hagytam volna annyiban. Egy beszélgetés a szülőkkel lehet, hogy eredményre vezetett volna (1-2 pofon talán helyrerakja a kölyköket - bár sajnos be kell ismernem, hogy gyerekkoromban mi csigákkal dobáltuk az autókat - igaz, az öcsémet elkapták és kiosztották, na azután már nem csináltuk).
Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Autós topik autósoknak

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Hát én ilyen esetben tuti, hogy megbeszélem szülőkkel a dolgot Meg egy pár kavicsot is visszaküldök a feladójának.

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”