Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dreamcinema bemutatóház

Moderátor: Hiccusz

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: gyeniko »


Kedves Iván!
 
Ezek szerint volt bátorságod nem visszaadni a 9300-as Epsont! 
 
Fogadjunk egy sajtos pizzában, hogy nem erőltetted az általam annyira kedvelt és minden másnál őszintébb, ütősebb "kitakar-betakar" tesztet.   
Szeretettel ölellek, gyeniko
 
ps: ha jössz hozzám legközelebb, ne felejtsd el a sajtos pizzámat!!!
 
 
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

A tegnapi nap is eltelt, ráadásul nem is akárhogy. Nem gondoltuk, hogy ennyien leszünk. Még este fél 11-kor is demóztunk! Volt aki 600 km-t utazott, hogy meglátogasson, volt aki szívműtét utáni lábadozás helyett gondolta úgy, hogy inkább velünk tölti a vasárnapját, volt aki családostul, gyerekestül, s volt aki feleségestül vagy barátok között jött. Őszintén reméljük, mindenki megtalálta számítását, mindenkinek tudtunk újat mondani, mutatni, s senki sem távozott hiányérzettel. Bizton állíthatjuk, nem most csináltunk ilyet utoljára. Köszönjük!

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



A mai napon ellátogattam családommal a Dreamcinema bemutatóházába!
Már az utcáról látszott, igényes helyre jöttünk, de a fogadtatás is mindent felülmúlt,
nagy köszönet érte! Őszintén szólva azt gondoltam, elviszem végre a feleségemet is,
(mivel mindig húzza a száját, ha újabb súlyos pénzeket ölök a házimozira), itt az
alkalom, megfertőzöm őt is, lássa, van még mire költeni!
Hát jobb helyre nem is jöhettünk volna, én úgy gondoltam 10-20 perc alatt megnézzük
a bemutatótermet, és megyünk haza még a gyerek is bicajozhat délután.
Hát nem így lett!
Már az előszobában leesett az állunk, ott elakadtunk,a sok filmes relikvia megkívánta,időzzünk el itt is! Láttam jó helyre hoztam őket,
ha itt nem, akkor sehol nem tudom velük megértetni a házimozi szenvedélyemet!
A földszinti nappali-mozi, tehát nem dedikált moziszobával kezdtünk, melyben egy " átlagos" otthoni körülményekhez kialakított demót láthattunk egy Epson 9300W, és egy Sony HW65 projektor képében!
Aztán az emeleten a kisebb,de már kifejezetten mozira kialakított szobában megismerkedhettünk a Sony 4K vetítővel is! Erre nagyon kíváncsi voltam! Aztán átmentünk a legnagyobb mozihelyiségbe, ahol a vetítés mellett megtapasztalhattuk az Atmos hangzás előnyeit is! A látogatásunk így több, mint 3 órásra nyúlt, de a gyerek sem hiányolta a bicajozást!
Összességében egy kiemelkedő csapatot ismertünk meg,a fogadtatás minden várakozásomat felülmúlt!
 
Ezúton szeretném megköszönni nektek ezt a nem mindennapi élményt, és jelzem a nejem is megfertőződött !
 
Köszönettel: Fekete Csaba

Kedves Csaba!
 
Részünkről a megtiszteltetés, hogy felkerestetek bennünket.
 
Üdv.,
DREAMCINEMA

Avatar
denon-x4100
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2014.12.02., kedd 09:25
Értékelés: 39
Tartózkodási hely: Budapest 4.

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: denon-x4100 »


A mai napon ellátogattam családommal a Dreamcinema bemutatóházába!
Már az utcáról látszott, igényes helyre jöttünk, de a fogadtatás is mindent felülmúlt,
nagy köszönet érte! Őszintén szólva azt gondoltam, elviszem végre a feleségemet is,
(mivel mindig húzza a száját, ha újabb súlyos pénzeket ölök a házimozira), itt az
alkalom, megfertőzöm őt is, lássa, van még mire költeni!
Hát jobb helyre nem is jöhettünk volna, én úgy gondoltam 10-20 perc alatt megnézzük
a bemutatótermet, és megyünk haza még a gyerek is bicajozhat délután.
Hát nem így lett!
Már az előszobában leesett az állunk, ott elakadtunk,a sok filmes relikvia megkívánta,időzzünk el itt is! Láttam jó helyre hoztam őket,
ha itt nem, akkor sehol nem tudom velük megértetni a házimozi szenvedélyemet!
A földszinti nappali-mozi, tehát nem dedikált moziszobával kezdtünk, melyben egy " átlagos" otthoni körülményekhez kialakított demót láthattunk egy Epson 9300W, és egy Sony HW65 projektor képében!
Aztán az emeleten a kisebb,de már kifejezetten mozira kialakított szobában megismerkedhettünk a Sony 4K vetítővel is! Erre nagyon kíváncsi voltam! Aztán átmentünk a legnagyobb mozihelyiségbe, ahol a vetítés mellett megtapasztalhattuk az Atmos hangzás előnyeit is! A látogatásunk így több, mint 3 órásra nyúlt, de a gyerek sem hiányolta a bicajozást!
Összességében egy kiemelkedő csapatot ismertünk meg,a fogadtatás minden várakozásomat felülmúlt!
 
Ezúton szeretném megköszönni nektek ezt a nem mindennapi élményt, és jelzem a nejem is megfertőződött !
 
Köszönettel: Fekete Csaba
 
 
 

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Gyere máskor is. :-)
Te nem szoktál aludni? 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Tanúsítani tudom, hogy valóban 13 órakor kinyitott a Dreamcinema!
 
Én most voltam másodszor Náluk. Először akkor voltam, amikor az első 4k-s sony vetítőt demozták, talán 1,5-2 éve. Nos a mai látogatás is nagyon tartalmasra sikeredett és sok érdekességet volt lehetőségem megtekinteni. Úgy repült el az a néhány óra, mintha csak pár perc lett volna.
 
Egy szónak is száz a vége...köszönöm a lehetőséget és aki teheti látogasson el hozzájuk, mert megéri!
Gyere máskor is. :-)

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: cisco »


13:00 órakor nyitunk, s egészen 21:00 óráig lehet jönni. Ma is, holnap is!
 
Tanúsítani tudom, hogy valóban 13 órakor kinyitott a Dreamcinema!
 
Én most voltam másodszor Náluk. Először akkor voltam, amikor az első 4k-s sony vetítőt demozták, talán 1,5-2 éve. Nos a mai látogatás is nagyon tartalmasra sikeredett és sok érdekességet volt lehetőségem megtekinteni. Úgy repült el az a néhány óra, mintha csak pár perc lett volna.
 
Egy szónak is száz a vége...köszönöm a lehetőséget és aki teheti látogasson el hozzájuk, mert megéri! 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Nagyszerű napot zártunk ma. Folyamatosan jöttetek, egymásnak adva a kilincset. Megtiszteltetés és külön köszönet azoknak, akik Szlovákiából érkeztek, dacára az esős, hideg időnek! Visszajelzéseitek alapján örömmel nyugtáztuk, hogy maradandót tudtunk mindenkinek nyújtani. Holnap délután 13 órától innen folytatjuk, úgyhogy mindenkit sok szeretettel várunk!
 
Köszönjük.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Bocs, viccnek szántam, de így leírva  el is gondolkodtatott. Keresek befektetőket.
Az egészben a vicc az, hogy nem is vicc, amit írsz. Mi több, minket megkeresett tavaly egy luxus konténer helyiségeket gyártó és forgalmazó cég, hogy kooperáljunk, mert az akár egy mozi is lehetne. Ők adják a "helyiséget", mi csinálnánk bele mozit. Mindezt "nálunk", s az ügyfélhez már csak a készterméket szállítjuk le és emeljük be a kertjébe vagy akárhova óriásdaruval. Neki, ahogy mondod, csak a 230V-os kiállást kell biztosítania, a többit mi vinnénk készen. Telepítés kb. 3 óra. Azért nem lett eddig ebből semmi, mivel a konténerek alapdimenziói sajnos nem kompatibilisek a mozihoz szükséges méretekkel, paraméterekkel teljesen, így túl sok mindenben kellett volna kompromisszumot kötni.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


13:00 órakor nyitunk, s egészen 21:00 óráig lehet jönni. Ma is, holnap is!
 
Újabban látni a környékünkön vándormozit. (bár inkább olcsó cirkuszi előadásként működik) Ti is csinálhatnátok egy mozgatható demószobát, persze csak a hozzátok méltó minőségben, megjelenésben. Egy arra való kamiont berendezve ízlésesen házhoz szállíthatnátok az élményt. Legyen szó bármilyen országról.
...ezzel máris megszületett a házhoz szállítható konténer mozi ötlete is.
Mozira van szüksége?? Válassza ki honlapunkról és két napon belül leszállítjuk. Csak vigye oda a 220-at.
 
Bocs, viccnek szántam, de így leírva  el is gondolkodtatott. Keresek befektetőket.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

13:00 órakor nyitunk, s egészen 21:00 óráig lehet jönni. Ma is, holnap is!

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Avatar
kvfan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2016.03.25., pén. 20:29
Értékelés: 10

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: kvfan »


Nagyon szépen köszönöm!
Ahogy látom és értelmezem visszatérhetünk az első válaszaidhoz és magához a jelenséghez, miszerint a szubjektív beállítás szerint egy másik érték volt a kedvezőbb.
A cikkből kiderül (és Te is említetted egy párszor), hogy az egyéni igények nem egyformák a basszus terén.
 
A szoftveres (modern korrekciós szolgáltatások) jó támpontot adhatnak és talán el is végzik a frekvencia vágás feladatát és talán a szintbe hozást is. A szub esetében viszont egy kicsit már a felhasználó igényei is előtérbe jönnek, pl. olyan sajátosságok, hogy milyen alsó tartományok érhetők el, mekkora kihajtva a torzítása és alapjában mekkora hangnyomást szeretne elérni a helyiségben.
 
A cikk elolvasása arra enged következtetni, hogy a legszélesebb átvitelű hangsugárzók, fázishelyes szub hangsugárzóval lenne a legoptimálisabb felállás. Ezt viszont  szinte lehetetlen összehozni (ez a saját tapasztalat is).
Elgondolkodtató ugyanakkor, hogy a minden sugárzóról lenyisszantott mély tartomány milyen élvezeti veszteséget okozhat, még ha kiváló szub sugárzóra is bízhatjuk a mély tartományt. Sokan szenvednek vele, mérés, pontos beállítás nélkül lehetetlen vállalkozás. Még egyszer köszönöm a cikket (is).
 
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Az alapinfók felszippantására jó lehet ez az értekezés. Ha ezen átrágtuk magunkat, lehet tovább haladni, megvizsgálni a szubjektív hangosság érzet karakterisztikáját, a szubsugárzók és a szobai akusztika viselkedését, a sugárzó felület és a dinamika viszonyát. Bármilyen utat is választunk, akár elméletben próbáljuk átfejteni, akár gyakorlatban kísérletezünk a témában, a végeredmény ugyanaz lesz: úgy kell beállítani a házimozi rendszert, hogy az a felhasználó számára élvezetes legyen és ez sokszor nem a lineáris beállítással érhető el. A modern korrekciós szolgáltatások (DIRAC, IKM, ARC, DEQX,  XILICA, SW) sem a lineáris beállításokat erőltetik. A basszustartományhoz köthető szubjektív elvárások nagy szórást mutatnak, talán itt van legnagyobb eltérés a felhasználói szokások (és filmstúdiók, műfajok, alkotói hozzáállások) között, tehát nincs sok értelme szabványosítani a kérdést.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Köszönöm. Ebből az következik számomra, hogy adott rendszerben ha a Bass management-et használjuk, akkor a szub sugárzót ugyanúgy a front/center, stb. szintjére kell állítani. Tehát azt feltételezzük, hogy a rendszer jól működve a mélyeket kiteszi a szub hangsugárzóra.
A kérdésem másik fele arra irányult, hogy a Fapaci azt javasolta, hogy a szub hangsugárzó szintjét emeljük meg 6-12 dB-el, mivel ez az ajánlás is.
Válasz hiányában még mindig érdekelne, hogy jelen esetbe ezt a kiemelést szoftveresen megkapjuk, vagy beállatáskor erre is figyelve a szub hangerejét magasabb szintre kell hozni?
Az ellentmondást a Fapaci-féle ajánlás és az általad bemért grafikonok között még mindig nem érzem feloldottnak. Sejtésem szerint itt két nem egyező beállításról beszélhetünk.

Hajlok a gyanúperrel, valamit félreérthettél fapaci 6-12 dB-s szub kiemeléséből, de lehet, hogy én vetődöm árnyékra. Várjuk, s majd elmondja.

Avatar
kvfan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2016.03.25., pén. 20:29
Értékelés: 10

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: kvfan »



Robi22 is akkor vette észre, hogy a jobb surroundja hibás, amikor az Anthem mérést csináltuk. Ez mind a teszthangból, mind a mért grafikonról egyértelműven látható. Úgyhogy igazad van, a hangsugárzó hibás. Nem tudom, azóta megcsináltatta-e.
 
MIELŐTT megkezdődne a bemérés, pár dolgot el kell végezni. Különös tekintettel a mélynyomóra
 
1) ha van lehetőség, megtalálni a legoptimálisabb helyét a szub/ok/nak
2) a (szubok) fázis/ai/t be kell állítani. (ez az 1. ponttal evidens módon összefügg, tehát ezt akkor kell elvégezni, ha az 1. pontra értelemszerűen nincs lehetőség).
3) a szub/ok/ hátulján lévő saját hangerővel, beállítani a hangnyomást a méréshez. Ennek mértéke attól függ, hány szub dolgozik a rendszerben. Ha 1, akkor 75dB. Ha 2 db, akkor kb. 71-72dB egyenként, ...stb, a lényeg, hogy a szub vagy szubok együttesen 75dB-n szólaljanak
4) a szub hátulján az aluláteresztő szűrőt (low pass filtert) ki kell kapcsolni vagy átengedő üzemmódba kell tenni (bypass). Nem vágjuk meg tehát az LFE csatornát!
5) ha van saját bemérő rendszere a szubnak, futassuk le
6) ezt követően jöhet csak a kalibráció
 
A subon kívüli valamennyi hangsugárzón alkalmazott Bass management beállítása történhet akár manuálisan is (ha nincs bemérő rendszer), vagy bízhatjuk a kalibrációra is, feltéve, hogy jól csinálja, amit csinál. Ha kézzel történik, arra nagyon érdemes ügyelni, hogy a felüláteresztő szűrő vágási pontja nem úgy működik, mint egy balta, az alatta lévő frekvenciák ugyanúgy meg fognak utána is szólalni, csak jóval kisebb mértékben (hangnyomással), tehát meredekségtől függően tanácsos a hangsugárzó (hiteles) specifikációjában feltüntettet (-3dB-s!) vágási pontja felett legalább 15%-kal megtenni azt. Persze itt jön a képbe a szoba által generált módusok, állóhullámok, plusz a hangsugárzók minőségi megépítettsége (torzítása, stb.), ami ezt felülírhatja! Többek között ezért is érdemes jó kalibrációs rendszert használni.

Köszönöm. Ebből az következik számomra, hogy adott rendszerben ha a Bass management-et használjuk, akkor a szub sugárzót ugyanúgy a front/center, stb. szintjére kell állítani. Tehát azt feltételezzük, hogy a rendszer jól működve a mélyeket kiteszi a szub hangsugárzóra.
A kérdésem másik fele arra irányult, hogy a Fapaci azt javasolta, hogy a szub hangsugárzó szintjét emeljük meg 6-12 dB-el, mivel ez az ajánlás is.
Válasz hiányában még mindig érdekelne, hogy jelen esetbe ezt a kiemelést szoftveresen megkapjuk, vagy beállatáskor erre is figyelve a szub hangerejét magasabb szintre kell hozni?
Az ellentmondást a Fapaci-féle ajánlás és az általad bemért grafikonok között még mindig nem érzem feloldottnak. Sejtésem szerint itt két nem egyező beállításról beszélhetünk.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Előre szólók, nem értem ezeket a méréseket. 
Fapaci felvilágosított, hogy az LFE csatornát 6-12 dB kiemeléssel kell kezelni. Rendben van, el is fogadom.
Majd pár nappal rá megjelenik egy másik mérés ugyanarról a rendszerről, ahol már nyoma sincs a kiemelésnek, valamint a front sugárzók magas csillapításának.
Ezt követően felkerül egy fórumtárs hangrendszerének mérése és elégedettsége, hogy milyen jóra sikeredett a hallgatózás.
 
Ha figyelmesen megnézzük az utolsó ábrákat (nagyon gyenge minőségű a fotó és a szemem se a régi már), itt láthatjuk, hogy nincs mély kiemelés és a front/center sugárzók magasán se látjuk a szükségesnek vélt nagyobb szintcsökkenést. Nyilván a mérési távolságok függvényében ez változhat, de az biztos, hogy valami nem stimmel. A jobb hátsó sugárzó magas csillapítását pedig végképp nem értem. Ez lehet hibás működés, vagy figyelmetlen mikrofon beállítás.
Kérlek, segítsetek elmagyarázni, mit látok rosszul, mi a helyes megközelítése egy mozi beállításának. Köszönöm!   
 
Még egy utolsó gondolat és kérdés egyben:
Ha minden sugárzót megkönnyítünk a szub mély terhétől, akkor milyen beállítás szükséges a szubra, azaz 0 dB + (fapaci 6-12 dB+), vagy valami más a jó?     

Robi22 is akkor vette észre, hogy a jobb surroundja hibás, amikor az Anthem mérést csináltuk. Ez mind a teszthangból, mind a mért grafikonról egyértelműven látható. Úgyhogy igazad van, a hangsugárzó hibás. Nem tudom, azóta megcsináltatta-e.
 
MIELŐTT megkezdődne a bemérés, pár dolgot el kell végezni. Különös tekintettel a mélynyomóra
 
1) ha van lehetőség, megtalálni a legoptimálisabb helyét a szub/ok/nak
2) a (szubok) fázis/ai/t be kell állítani. (ez az 1. ponttal evidens módon összefügg, tehát ezt akkor kell elvégezni, ha az 1. pontra értelemszerűen nincs lehetőség).
3) a szub/ok/ hátulján lévő saját hangerővel, beállítani a hangnyomást a méréshez. Ennek mértéke attól függ, hány szub dolgozik a rendszerben. Ha 1, akkor 75dB. Ha 2 db, akkor kb. 71-72dB egyenként, ...stb, a lényeg, hogy a szub vagy szubok együttesen 75dB-n szólaljanak
4) a szub hátulján az aluláteresztő szűrőt (low pass filtert) ki kell kapcsolni vagy átengedő üzemmódba kell tenni (bypass). Nem vágjuk meg tehát az LFE csatornát!
5) ha van saját bemérő rendszere a szubnak, futassuk le
6) ezt követően jöhet csak a kalibráció
 
A subon kívüli valamennyi hangsugárzón alkalmazott Bass management beállítása történhet akár manuálisan is (ha nincs bemérő rendszer), vagy bízhatjuk a kalibrációra is, feltéve, hogy jól csinálja, amit csinál. Ha kézzel történik, arra nagyon érdemes ügyelni, hogy a felüláteresztő szűrő vágási pontja nem úgy működik, mint egy balta, az alatta lévő frekvenciák ugyanúgy meg fognak utána is szólalni, csak jóval kisebb mértékben (hangnyomással), tehát meredekségtől függően tanácsos a hangsugárzó (hiteles) specifikációjában feltüntettet (-3dB-s!) vágási pontja felett legalább 15%-kal megtenni azt. Persze itt jön a képbe a szoba által generált módusok, állóhullámok, plusz a hangsugárzók minőségi megépítettsége (torzítása, stb.), ami ezt felülírhatja! Többek között ezért is érdemes jó kalibrációs rendszert használni.

Avatar
kvfan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2016.03.25., pén. 20:29
Értékelés: 10

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: kvfan »


Előre szólók, nem értem ezeket a méréseket. 
Fapaci felvilágosított, hogy az LFE csatornát 6-12 dB kiemeléssel kell kezelni. Rendben van, el is fogadom.
Majd pár nappal rá megjelenik egy másik mérés ugyanarról a rendszerről, ahol már nyoma sincs a kiemelésnek, valamint a front sugárzók magas csillapításának.
Ezt követően felkerül egy fórumtárs hangrendszerének mérése és elégedettsége, hogy milyen jóra sikeredett a hallgatózás.
 
Ha figyelmesen megnézzük az utolsó ábrákat (nagyon gyenge minőségű a fotó és a szemem se a régi már), itt láthatjuk, hogy nincs mély kiemelés és a front/center sugárzók magasán se látjuk a szükségesnek vélt nagyobb szintcsökkenést. Nyilván a mérési távolságok függvényében ez változhat, de az biztos, hogy valami nem stimmel. A jobb hátsó sugárzó magas csillapítását pedig végképp nem értem. Ez lehet hibás működés, vagy figyelmetlen mikrofon beállítás.
Kérlek, segítsetek elmagyarázni, mit látok rosszul, mi a helyes megközelítése egy mozi beállításának. Köszönöm!   

Még egy utolsó gondolat és kérdés egyben:
Ha minden sugárzót megkönnyítünk a szub mély terhétől, akkor milyen beállítás szükséges a szubra, azaz 0 dB + (fapaci 6-12 dB+), vagy valami más a jó?     
 
 

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Köszönetet szeretnék mondani  a Dreamcinema-nak és Ivánnak.
Szívesen.

Vendég

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszönetet szeretnék mondani  a Dreamcinema-nak és Ivánnak.
Nemrég járt nálam Iván ,és hozott magával agy Anthem MRX1120 erősítőt, pár nap tesztelgetésre ,hallgatódzásra.
Cél egy Marantz 7702,és  Arcam av888 processzor túlszárnyalása volt , feljebb lepés reményével kecsegtetve.
Annak ellenére ,hogy a Marantz 7702 procit kategóriájában és afölött egy picivel a legjobbnak tartok, túl tudta szárnyalni. Persze dupla ára miatt ez nem volt kétséges.
Arc nagyon jól tette a dolgát. Az igazság az ,hogy az én fülem teljesen más hang karakterhez ,pontosabban hang szinthez volt szokva, ezért egy ideig nagyon nehéz volt rávennem magam ,az igazi hangszín elfogadására.
Természetesen prociként volt bekötve. Nagyon stabil gépezet. Képbe a legkisebb mértékben se szólt bele.
Hangja nagyon tiszta ,teres és természetes. Élvezet volt hallgatni. Legjobb volt benne ,hogy halkan is be tudta teríteni a szobát ,dinamika csökkenés nélkül.
Iván iszonyú profi módon nagyon gyorsan ,és türelmesen beüzemelte a gépet, és az arc-ot, miközben szanaszét faggattam a házimozi rejtelmeiről. Egyből ki is derült ,hogy a szobám egy kicsit túl van csillapítva . Amit már meg is oldottam .
Láttam sokan felrakják a bemérési képeket ezért én is megteszem:




Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Iván kérésére a napokban ismét ellátogattam a DreamCinema bemutató házába és a középső moziszoba hangrendszerén végeztem néhány ellenőrző mérést, illetve feltártuk, hogy a készülékek paramétereinek változtatása miként is működik a gyakorlatban. A beállítások ellenőrzése és finomítása után ilyen átvitelt értünk el (hallgatási pontban mérve):
 
DreamCinema SPL.jpg
 
A zöld vonal mutatja frontsugárzó hangnyomását, a piros vonal a szubsugárzó "műszakilag ideális" átvitelét, a kék vonal pedig az általunk jónak ítélt, meghallgatás után, fülre beállított karakter.

Az állítgatás igencsak hasznos volt, az utolsó előtti látogatásom során nem nyerte el maradéktalanul a tetszésem az Artcoustic. A mostani látogatásomnál 2 perc után megkérdeztem Hiccusz-t, h csináltak-e valamit a rendszerrel, mert sokkal jobb, mint volt. A válasznak őrültem, mert ezek szerint tűrhető szinten van még a hallásom, és a memóriám, mert nem tegnap hallottam őket először. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Illetve Hiccusztól kérdezném, hogy milyen frekvenciákon vannak vágva a hangsugárzók?
 

Frontok és center 110 Hz, surroundok 80 Hz.




Online
Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1788
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Red75 »


 A magas oktávokban tapasztalható energiahiány a viszonylag nagy hallgatási/mérési távolságból következik, mivel a levegő a magas frekvenciákon erősebben csillapítja a hullámokat.
Eszembe jutott egy kis visszásság, ehhez kapcsolódóan. Miszerint a Pioneer erősítőkön van egy un. X-curve, amit úgy kell beállítani a használati szerint, hogy minél nagyobb a hallgató helyiség, annál nagyobb csillapításra kell állítani a dB értéket. Ez fura, annak tükrében, amit írtál. Ne érts félre, nem kötözködöm, csak nem értem.
 
Egyébként jó ez a mérés, esetleg a szobakorrekció előtt is megmértétek? Kíváncsi lennék, hogy eredetileg milyen volt. Látni lehetne, hogy milyen jól rendbe rakta az ARC.
 
Illetve Hiccusztól kérdezném, hogy milyen frekvenciákon vannak vágva a hangsugárzók?
 

[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
muzsikpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 22:29
Értékelés: 235

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: muzsikpeti »

Bele se merek gondolni mit tudhatnak a felsőbb kategóriások, nekem már ez is a csúcs volt. Azóta is naponta felidézem a látottakat:)
Focal Electra 1027Be, Focal Electra cc1008Be, Focal Electra 1007be, Focal Electra IC1002, Velodyne SPL1200 Ultra, Emotiva RMC1, Rotel Rmb1095 és Rmb1075, Oppo205, Samsung 77S90C Oled, Hidiamond 7 speaker cable, Hidiamond Xlr2, Hidiamond 3 power cable, Audioquest Husky sub cable. Nordost qrt 4

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Dreamcinema bemutatóház

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Igen, de akkor el se merem képzelni milyen lehet a felső kategóriájuk. Jobb is, hogy nem azt mutattad meg
Rajtam nem múlott volna, de nálunk az Optix Cinemascope a "legnagyobb" sajnos. Egy ilyen országban, sajna, ez van. A középkategóriás jelzővel tényleg nem lőttem mellé, kicsit sem, mert alatta csupán az 1 chipes Quantum, Orion 1080p, Orion Cinemascope, és az Optix 1080p van, fölötte viszont a 3-chipes Helios, 1-chipes Loki, 3-chipes Apollo, Wodan, Athena, Zeus, Prometheus I., Prometheus II. és Thor áll.
https://www.barco.com/en/StaticPages/La ... page/range

Válasz küldése

Vissza: “DREAMCINEMA”