Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Moderátor: nehai

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Egyedi D-sub AES/EBU Iris ONE & Iris C. Symmetric S/PDIF kábel, Neutrik csatlakozókkal Lynx AES16 hangkártya és egy WAF Audio Najda digitális keresztváltó és egy Mytek 8X192 ADDA közé...
 
"A digitális kábel szuperül működik! Extra sávszélesség és kiegyenlítettség amivel jellemezni tudnám..."
 


Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Tesztelés alatt egy új termék, Argo Silver Noise Filter,  USB táp kondícionáló és nagyfrekvenciás szűrő egység. 

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Nagyon szépen köszönöm a korrekt és alapos beszámolót.

Avatar
olaca
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2009.06.03., szer. 11:13
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Oroszlány

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: olaca »


Sziasztok!
 
Először is Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!
 
Szeretnék én is néhány gondolatot megosztani veletek Józsi Iris Silver II. lan kábeléről. Az ötletet , hogy kipróbáljam adamthebrave fórumtársunk beszámolója ihlette. Én már rég óta űzöm ezt a hobbit és a tapasztalataim alapján tisztában vagyok a rendszer minden egyes elemének ( a tüske alátéttől a csatlakozókig)fontosságával így a lan kábelével is. Mivel ilyen jellegű kimondottan audio célra gyártott minőségi lan kábel még viszonylag kevés van a piacon és azok is horror áron ezért ennek a kábelnek a cseréje eddig nem volt a bakancslistám elején. A rendszerem elemei az aláírásomban szereplő AVM elektronikákból állnak, a kábel a router és a hálózati lejátszó között került kipróbálásra. Az előzményekről még annyit, hogy a hálózati lejátszóm megvásárlásakor egy Ayon lan kábellel volt az üzletben bekötve, ami ott elképesztő felbontással zenélt. Nekem sajnos nem volt lehetőségem rá, hogy a készülékkel együtt a kábelt is hazavigyem , mivel az ára az lőtávolon kívül esik ( 1500euro/1,5m). Eddig egy német gyártmányú minőségi lan kábelt használtam ami azért nem egy rossz kábel, de ezzel a lejátszó tényleges kvalitásait nem tudtam teljesen kihasználni.
Józsi az e-mailes kapcsolatfelvételt követően ismeretlenül is és teljesen jóhiszeműen letét nélkül postán elküldött egy 1m-es darabot az Iris Silver II-ből próbára, ami úgy gondolom, hogy a hozzáállását jól jellemzi, bár könnyen mondhatnánk, hogy ez mára már alap. A kábelt csak a bekötés utáni napon volt először lehetőségem meghallgatni. Ami először feltűnt az a zenei részletek pontosságának és kidolgozottságának nagymértékű növekedése volt hatalmas térrel. A kábel csendje is nagyságrendekkel jobb volt mint az előző kábelemmel, ami gondolom a geometriájának és a szerkezetének is köszönhető. A javulás mértéke akkora volt, hogy pl.a TIDAL-ról hallgatott zene jobbnak tűnt mint a korábbi kábelemmel a saját jó minőségben eltárolt zenéim. A kábel a próba előtt Józsi szerint kb 50 órát ment, de én azt tapasztaltam, hogy a nálam töltött pár nap alatt is változott, vagy a partnereket kezdte megszokni. Négy napi hallgatózás után amiben mindenféle zene volt ( Mozart-tól a Machine Head-ig)a régi kábelem visszahelyezésével igen komoly űrt hagyott maga után ezért nem volt kétséges a megrendelése.Nem szeretném az Ayon kábeléhez viszonyítani, hiszen nem egy súlycsoport de úgy gondolom, hogy a hangja legalább annyira képes a zenébe bevonni és aki a digitális lejátszást kicsit is komolyan veszi annak kötelező a meghallgatása. Nálam elérte azt , hogy hasonlóan az adamthebrave által leírtakhoz az Ayon lan utáni vágyakozásom megszűnjön.
Köszönöm Józsinak ezt a remek kábelt, és remélem a folyamatos fejlesztései még sok éven át örvendeztetnek meg minket a zenei reprodukció ilyen magas szintjével hazai árakon. 
 
 
   
AVM Evolution SD 3.2 streamer-előfok, AVM Evolution SA 3.2 végfok, Gauder Akustik Arcona 60 hangfal,Audioquest diamond lan, Power-R kábelek.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Sziasztok!
 
Boldog Új Évet Mindenkinek!
 
Újabb év és sok újdonsággal fogok az év első hónapjaiban előrukkolni. Új szintre lépnek a tápkábelek és lesz választék igen olcsó kategóriában is ami kiemelkedő ár/érték arányt fog mutatni hangban.
 
Új nagyteljesítményű, nagyáramú kábelbeégető készült el a napokban, kis lépésekben szabályozható akár legvékonyabb IC-hez, akár a legvastagabb tápkábelekhez optimalizálva, az eredmény elképesztő dinamika és jelenlétérzet, komolyan legalább egy szintet képes emelni a kábel kategóriáján! A "normál" beégetéssel kombinálva a kábeleimet, a kis rendszeremben egy 5"- mélyközepes 8literes kisdobozból, a teljes szubtartomány hangtömegét kihozta (nem vicc)
 
USB kábelből készül egy kétfejű, Line és Power Noise filterrel ellátott változat, főleg nagy PC-k nél jelentős a zavarhatás, melyet teljesen negligál, alacsonyabb jitter és zaj az eredmény, tisztább, kézzelfoghatóbb megszólalással, összehasonlításképpen teszteltük különálló egységként az Audioquest JitterBUG-al, ami hasonló elven működik, persze ebben van nyomtatott áramkör is ami nem egy high-end megoldás egy jó minőségű USB kábel elé iktatva, de hát működik és jó a hangja is, kompakt kis cucc ezért az árért. A sajátom lábtól lábig ezüst kábelezést kap nyák nélkül!
 
Gondolkodom hasonló kialakításon, hogy bármilyen USB kábellel használható legyen, csak az a probléma, hogy a "nagy teljesítményű" szűrők, amik belekerültek, (a nézetem szerint ez jócskán meghatározza a végeredményt) nem férnek bele olyan kis mütyürbe amit egy USB aljzat elé lehetne kötni,  de már van ötletem erre is, csak meg kell valósítanom.

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


Régi adósságot törlesztek most, az utóbbi pár hónapban az így is nagyszámú Hydrasound kábeleim mellé egy újabb illusztris vendég érkezett, egy Iris Silver II Lan kábel személyében. Maga a felhasználási mód is különleges, mert a JPlay nevű szoftver dual PC-s módjában 2 számítógépet köt össze közvetlen. A szoftver egyfajta lejtászóféle, amely szétválasztja a jelfeldolgozási és a továbbítási folyamatot és 2 gépet használ. A miértjét és hogyanját most fedje jótékony homály, az biztos, hogy mint minden kábel, jelen esetben ez a LAN kábel is a lánc része, amely befolyással van a végső hangzásra. A kábel több mint meggyőzően teljesít a mai napig a rendszerben, mielőtt megjött volna egy Audioquest Diamondot vadásztam, amiről az Iris Silver II rendszerbekötése után le is tettem.
 
Mindenkinek ajánlom kipróbálásra, aki elfogadja, hogy a rendszer minden eleme hatással lehet a végső produktumra. Jelen esetben akár audio, akár video adattovábbításról van szó - nemcsak e speciális esetben - képes egy Lan kábel is hozzátenni vagy adott esetben elvenni. Nálam egyértelműen hozzátett, mindenkinek ajánlom kipróbálásra!
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Hamarosan vége megint egy évnek, köszönöm a megtisztelő bizalmat mindenkinek. Újult erővel és sok újdonsággal fog kezdődni az újév, addig is mindenkinek...
 
 


Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Szia,
 
Köszi a beszámolót, szóltam, hogy várható a mély hangok teljes spektruma, sajnos ez a tartomány gyári füles kábelekkel eléggé csorbát szenved, lehetséges a kábel hangján is változtatni a kívánt irányba, de mivel minden lánc más és más, így ezt a meghallgatás után érdemes elvégezni ha kell. Az a probléma, hogy itthon nem tudok tesztelni ennyiféle különböző kiépítésű füles kábelt, így marad az éles teszt, de örülök, hogy sikerült megoldanod.

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: KisMarci »


Sziasztok!
 
Pár hete nyúzom Józsi új Virgo Earphone fejhallgató kábelét, amiről most írnék pár sort.
 
Egy Sennheiser 600 fejhallgató, egy Nuforce HA-200 (+ Hades Pro V. tápkábel) és egy ProJect CD Box DS között a Virgo One kábelek adottak voltak, de a CD gyári tápegysége elég nyüzügének tűnt. Ez elindította a "hi-fi bogarat" és a tápegység cseréjével - gondoltam - meghallgatom az új Earphone fejhallagtó kábelt is.
 
Először a fejhallgató kábelt kötöttem be, és egy kicsit meglepődtem, annyira sok volt a mély. Nagyon rátelepedett a zenére. Még ha nem is "brummogott", de a mennyisége mellett kevéskének tűnt a közép és a magas is.
Pár szám után bekötöttem a Zeus DC Power-t is, ami érezhetően helyre tette a hangot. Nagyon sokat finomodott, eltűnt a sok mély. A közepek szép tiszták lettek, a magas hangoknál sem volt bántó csilingelés. Annyira nem volt, hogy már hiányoltam is.
 
Szóval a hi-fi bogár nem állt meg. Először a ProJect CD kapott 3 db Xindax VT5 acélgolyós fa talpat, ami - bevallom őszintén, nagy csodálkozásomra - a legnagyobb hangzásjavulást hozta ár/érték arányban!
Még mindig úgy éreztem, hogy nem az igazi, de végül megtaláltam a probléma forrását! A Zeus Power tápegység egy - általam viszonylag jónak hitt - AudioQuest NRG-2 tápkábellel volt bekötve, amit most sikerült kicserélnem egy korai szériás - fonott - Hades Pro V-re. Na így billent helyre a teljes hangkép.
 
A rendszer nagyon részletező, kiegyensúlyozott és zenei. Éjszaka, olvasásnál szoktam használni, és észrevettem, hogy többször önkéntelenül is abbahagyom az olvasást és csak a zenét hallgatom.
 
Még pár szó a Virgo Earphone kábel merevségéről: Persze nyomába sem ér a gyári drótnak, (az viszont hangzásban ennek,) de mivel nem mászkálok vele és fekve hallgatok zenét, ezért egy mozdulatnyi elrendezés után már nem zavaró. Nem húzza le a fejhallgatót az ember fejéről, de ha oldalra fordulok érzem, hogy a fejhallgatót nem akarja engedni (így sem csúszik le, csak érezni az ellenállást).
 
Mindenkinek jó zenélést és kiváló HydraSound kábeleket kívánok!
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Zeus HRC elosztó egyedi méretben, kialakításban... Furutech csatlakozókkal, HRC belső kábelezéssel. 
 
Nicsak ha jól látom készült egy minőségibb tápelosztó is , esetleg ki lehetne próbálni ?

Szia
 
Eddig is volt... ki is lehet és lehetett próbálni, igaz az nem Furutech aljzatos és nem 16Kg meg nem is annyiba kerül hangja mégis jó, még ha nem is éri el ezt az egyedi darabot. Ha van rá igény akkor szívesen kreálok majd Furutech aljzatokkal készültet is.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Szívesen, én köszi  
 
Nagyon örülök, hogy tetszik, élesben fejleszteni nem egy kockázat mentes dolog, olyan sok minden változott a "gyári" elosztómhoz képest. hogy a végeredményt illetően nem lehetett tudni hová fog kifutni, kellett pár kört futnom a belső kialakítással, hogy hozza amit szerettem volna. Amúgy magam is ezt hallottam itthon amit leírtál, el is mondtam nagyjából, a nagyvonalúsága, nyugodtsága és tér szuper felbontása itthon is érezhető volt, pedig az egyedi elosztóm sem rossz amit használok.

Avatar
BBalu
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2012.12.27., csüt. 23:09
Értékelés: 69

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: BBalu »


Sziasztok,
 
Néhány gondolat, benyomás az elosztóval kapcsolatban... A(z elosztós) sztori ott kezdődött, hogy kíváncsiságból elkértem Józsitól a jelenlegi legjobb széria tápelosztóját, Zeus Power HRC Edition-t. Nem volt vásárlási szándékom, mert akkor már egy ideje egy sorban rendezett aljzatos tápelosztót kerestem, mert vmi keskenyebbre volt szükségem hogy normálisan el tudjam helyezni. 
Ez volt egyébként a fő motivációm a Zeus Power Stationom lecserélésére, persze nem bántam volna hogy hoz egy kicsit a konyhára, ami a hang re-produkciót illeti.
A Zeus Power HRC Edition kipróbálásával egy levegősebb, tisztább, természetesebb és részletesebb hang tárult elém, baromira tetszett, de akárhogyan próbáltam elhelyezni, nem tudtam normálisan megoldani, ami megadta az utolsó lökést hogy egysoros elosztó kell, és mivel Józsival régóta sok segítséget és jó termékeket kapok, plusz a HRC Edition is nyerő volt a rendszerben, úgy döntöttem hogy ha tudna nekem egy hozzám passzoló egyedi kialakítást elkészíteni, nála vásárolnék elosztót. Elkezdődött a tervezés, méretek, anyagok, színek... A HRC Edition erényeihez hozzá adódtak a Furutech aljzatok + sokat javított a hangon a rezgés csillapító anyag, amitől heavy weight kategória az elosztó. 
A végeredmény szebb is lett (sajnálom hogy szekrény mögé kellett eldugnom) és jobb is lett, mint amit vártam. A hang tiszta, etet a részletekkel, miközben nem fáraszt, mert természetes, kiegyenlített, levegős, de egyáltalán nem vékony! Korábbi tapasztalatom alapján azok az elosztók amik jeleskedtek a részletező képességükkel, nálam mindig vékony, hosszú távon fárasztó produkciót nyújtottak.
Most nem ez a helyzet, nem hogy nem idegesít, jelenleg nincs annyi időm hogy be tudjak telni vele.
Színpadkép még pontosabban tagolt, mélységi információkból sokkal többet kapok, dinamika talán még többet profitált az elosztó cserével, mint az előbb felsorolt pozitívumok bármelyike. Záró gondolatként a legfurcsább érzés, nem tudom vannak-e akik hasonlót tapasztaltak: olyan lett a produkció mintha a szoba akusztikája "megszűnt" volna. Nyilván nem erről van szó, nyilván jobb akusztikai körülmények között még jobb lehetne, mégis olyan az érzet mintha a hangok egy jól körülhatárolható területen maradnának. Sajnos nem tudom szavakkal jobban átadni mire gondolok... 
 
Józsi, köszönöm a nyitottságot az alap ötletre és hogy megtaláltad a hogyan-ját! 

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Zeus HRC elosztó egyedi méretben, kialakításban... Furutech csatlakozókkal, HRC belső kábelezéssel. 
 
Nicsak ha jól látom készült egy minőségibb tápelosztó is , esetleg ki lehetne próbálni ?
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
BBalu
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2012.12.27., csüt. 23:09
Értékelés: 69

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: BBalu »


Nem "csak" szep, nagyon joo hangu is. Még ismerkedunk, de azert mar korvonalazodik a benyomas, amirol hamarosan bovebben beszamolok!
 
Szép munka!

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Köszi A tervezés és, kivitel az én munkám. A fényezés fakopáncs fórumtárs érdeme...

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: audioline »



Zeus HRC elosztó egyedi méretben, kialakításban... Furutech csatlakozókkal, HRC belső kábelezéssel.
 
Zeus HRC Power 2.jpg
 
Zeus HRC Power közel 2.jpg
 
Azért ilyen magas mert kérés szerint minél nagyobb tömeget kellett elérni, így a doboz 3/4 részét speciális rezgéscsillapító anyag tölti ki, a doboz falak is csillapítva vannak, súlya 16Kg lett, anyaga fa (rétegelt lemez), fekete/elefántcsont szín, magasfényű lakk. Sajnos baromi nehéz fotózni, meg nem is vagyok jó benne, úgyhogy csak ízelítőnek, élőben sokkal szebb és már a gazdájánál teszi a dolgát...

 
 
Szép munka! 
.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Zeus HRC elosztó egyedi méretben, kialakításban... Furutech csatlakozókkal, HRC belső kábelezéssel.
 

 

 
Azért ilyen magas mert kérés szerint minél nagyobb tömeget kellett elérni, így a doboz 3/4 részét speciális rezgéscsillapító anyag tölti ki, a doboz falak is csillapítva vannak, súlya 16Kg lett, anyaga fa (rétegelt lemez), fekete/elefántcsont szín, magasfényű lakk. Sajnos baromi nehéz fotózni, meg nem is vagyok jó benne, úgyhogy csak ízelítőnek, élőben sokkal szebb és már a gazdájánál teszi a dolgát...

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Na azért ha lassan is (rajtam múlt), csak megszületnek az első beszámoló(k), köszönöm szépen, email-ben már többet is kaptam, remélem ide is kerül még személyes tapasztalat...
 
Gyakorlatilag igen jelentős javulást lehet elérni a közép és magas szekcióban, igen jutányos áron...
 
A honlapom majd lesz egy jumper-es rész, ahol mindig frissítem a már kipróbált hangsugárzók listáját, meg leírom mit is kell csatolni egy esetleges rendeléshez, de, hogy meg legyen itt is...
 
- Hangsugárzó(k) (tipusa)
 
- A gyári jumperekről egy kép a hangsugárzó hátsó fertályával és a bedugott hangfalkábelekkel együtt, hogy lássam hogyan van használva, ugyanis a jumpereknek iránya van, nem lehet felcserélni őket, tudnom kell honnan hová vannak bekötve.
 
- Egy rajz ill. méretek, hossz, szélesség, kivágás stb. A legegyszerűbb kivenni, körberajzolni, a méreteket melléírva lefotózni és azt elküldeni így minden ott lesz ami kell.
 
Köszönöm.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: K P »


Sziasztok!
 
 Aludtam kettőt az új jumperekre. Nem akartam elhamarkodottan véleményt formálni, azonban mivel már túl vagyok jó pár óra zenehallgatáson, veszem a bátorságot, hogy írjak pár sort.
Ami rögtön feltűnt, hogy főleg a magas, és a közép szekcióban lényegesen részletezőbb  lett a megszólalás. Szebbek  lettek pl a cinek, a zongoráról pedig mintha lekerült volna egy vékony lepel. Olyan érzésem van, mintha komplett kábel csere lett volna a rendszerben, pedig "csak" 4 kis fém lapocska váltotta az eredetit...
 
Köszönöm Józsinak az abszolút segítőkész, pozitív hozzáállást. 
 

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Sziasztok
 
Elnézést a késlekedésért de nem minden úgy alakult ahogy tervezetem a jumperekkel kapcsolatban, de most már sínen van a dolog, elkezdtem feldolgozni a rendeléseket, a jövőhét folyamán készen lesz mind. Hamarosan a honlapra is felkerül minden érdemi infó róla, addig is...
 
4mm2 -6mm2 keresztmetszetű, 99.99% OFC vörösréz, ródium bevonat az oxidálódás ellen és a magas hangoknak is jót tesz (nem tompít mint az arany, de drágább is) gondolkodtam az ezüstön, de az sajnos eléggé érzékeny az oxidálódásra, így ezt elvetettem. 

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Sziasztok
 
A  jumperek (ha minden jól megy), a héten és a jövőhéten kerülnek legyártásra. Mindenkinek külön szólok mielőtt küldeném, köszi a türelmet.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Köszönöm a sok jelentkezőt a jumperes felhívásra, segítségetekkel kicsit képbe kerültem mennyiféle igény is van ezen a téren. Most már rajtam a sor, igyekszem, az alapanyag már úton, részletek ha készen vannak első darabok, addig türelem és köszi még egyszer. 

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Szia Péter,
 
Őszintén örülök, hogy hozta azt amit elvártunk tőle, mindig nagyon izgulok, hogy a használhatósága mennyire nyeri el vagy nem, a megrendelő tetszését, a hang az nem kérdés  
 
Ha lesz egy kis időm tavasszal, akkor megpróbálok valamit kitalálni arra, hogy a komfortossága sokkal jobb legyen a füles kábeleknek és minél kisebb legyen a hangi visszalépés, elég antagonisztikusnak tűnik elsőre de elég jól sikerült megoldani a LAN kábeleknél is, adok esélyt, hogy ennél a kábel családnál is összejön. Akkor adok majd egyet és összeveted őket.

Avatar
kriszpeti
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2014.03.06., csüt. 10:49
Értékelés: 25

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: kriszpeti »


Sziasztok!
 
   A napokban készült el Sennheiser HD650-s fejhallgatóm kábele. Az egész rendszerem Józsi kábeleivel van összekötve, így nem volt kérdés hogy ezt a kábelt is vele készíttetem el. Korábban is bebizonyosodott hogy a gyári kábelek cseréje komoly minőségjavulást hoz.
 
   A külső gondos, precíz szerelést, kivitelezést láttat, nekem nagyon tetszik. A gyártás folyamata alatt folyamatosan egyeztetett velem hogy a lehető legjobban testre szabott legyen a kábel, ezt mindig szerettem Józsiban. Mindig vázolja hogy miből legyen vagy miből ne, ez vagy az miért jó, vagy nem jó. A hangszórónál lévő villás csatlakozó kivitelezése külön dicséretes, a kész kábelnél látszik hogy mi munkával jár a csatlakozó összekapcsolása mind a vezetővel, mind a szigeteléssel. Gondos használatot kíván, de Józsi megtett mindent a tartósság és minőség érdekében
.
   A komfort. Számomra teljesen vállalható az ezzel járó nehézség. Persze hogy a gyári kábellel foroghatunk, mozoghatunk netán még arrébb is sétálhatunk a szobában, na itt kompromisszumot kell kötnünk. Vagy mozgunk, vagy zenét hallgatunk. Na persze van aki mozogva hallgat zenét, na neki nem ez a kábel kell. Ő valószínű nem úgy hallgat zenét mint én és még sokak hogy nyugalomba vonulva, átélve a rögzítetteket, rendszerét hallgatva, vizsgálgatva elmélyül a szerző játékában. Mielőtt most úgy tűnne hogy ezzel a kábellel semmilyen komfortunk nincs, ez nem így van. Teljesen jól használható, elhelyezkedve, a kábeleket elrendezve simán tudjuk vele kényelmesen a helyünkön élvezni az épp aktuális kedvencet. Persze érezhető a kábel súlya, merevsége de engem kárpótol a hangja.
 
  A hangja ami teljesen szubjektív, de ami biztos hogy a gyári kábeltől mindenben jobb. Az első ami nagyon érezhető a részletgazdagsága, a magas tartomány kiteljesedése. Szeretem mikor az ismert kedvenceknél újabb részleteket hallok meg. Hajnalig hallgattam, nem tudtam abbahagyni, újabb és újabb számokat indítva. Nőtt a tér, teljesen érezhető hogy hogy a HD650-ben sok lakozik még. Nem keveselltem a mély hangokat de itt is meglepetés ért. Mélyebbre megy de nagyon precízen, gyorsan, tisztán. Tisztábbnak hallom az énekhangot, az egész előadás kiteljesedett. Úgy érzem kategóriát ugrott a hangminőség. Filmeknél feltűnően jó a dinamika, mosolygok mikor egy egy ismert jelenet új formában jön át, gazdagabban, élethűbben.
 
   Nagyon örülök hogy Józsi ezt a kérdést is jól oldotta meg, én csak ajánlani tudom mindenkinek. Külön dicséretes a hozzáállása bármelyik kérdésben, kérésben!
 
   Szolgáljátok ki a technikát, higgyétek el megéri!
 
Köszönöm szépen a munkát!
 
 
 
 
   
   
 

Panasonic3D
Harman Kardon AVR460
JBL Studio2 Series, Velodyne CHT-R
Audioquest Carbon, Yukon, Filkor József HydraSound  /emoticons/default_huvelykfel.gif" alt=":smile32:" data-emoticon="" />
TEAC UD-503, TEAC AX-501, JMlab Electra 906
Sennheiser HD700
 
 

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Szia. Méret kell sajnos. Próbálj papírból csinálni és azzal lemodellezheted. 10mm széles szokott lenni, van ilyen is olyan is. Ez kb 10x60mm, kérj az eladótól rajzot

Válasz küldése

Vissza: “Néhai kábelek”