Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
GGy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 11:36
Értékelés: 21

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: GGy »


Sziasztok,
 
És milyen tömör kábel lett a befutó?
 
Az alább felsoroltak mindegyike sodrott.
 
Üdv
 
 

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Majik »



En amit eddig hallottam, olvastam osveny kabelekrol, tobbnyire nem sodrott, hanem tomor eru kabeleket javasolnak. (Hifi Magazin, Naim forum)
A Naim hivatalos javaslata 3x6mm2, de nehany Naim mernok 3x10-est hasznal otthon.
Ja, en is tudom, hogy 16 Amperre eleg lenne a1,5mm2 is....
Hogyan jutottal arra a dontesre, hogy sodrott kabelt hasznalj?

Ja, most mar latom, hogy tomor eres kabel mellett dontottel...

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Majik »


Közben Viri fórumtárssal konzultálva tömör 3x6mm-es kábel lesz ösvénynek használva! En amit eddig hallottam, olvastam osveny kabelekrol, tobbnyire nem sodrott, hanem tomor eru kabeleket javasolnak. (Hifi Magazin, Naim forum)A Naim hivatalos javaslata 3x6mm2, de nehany Naim mernok 3x10-est hasznal otthon.
Ja, en is tudom, hogy 16 Amperre eleg lenne a1,5mm2 is....
 
Hogyan jutottal arra a dontesre, hogy sodrott kabelt hasznalj?

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



jó kábelek, de többnyire felesleges ez a keresztmetszet főleg ha keresztben közösítve vannak az erek:
http://www.tme.eu/hu/details/2yslcy-jb. ... l/0036426/
mellé pedig behúznék egy 2,5mm2 külön szálat védőföldnek.
arra érdemes gondolni, hogy ezek elég merev kábelek, azaz csőbe behúzni elég nehézkes!

minek ide négy eres kábel? ez háromfázishoz való, van benne zöld-sárga védő vezető is plusz árnyékolás.

Avatar
emzeperix
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2012.05.06., vas. 10:29
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: emzeperix »



A célegyenesben az lenne a kérdésem, hogy az alábbi kábelek közül vajon melyikből legyen az ösvény? 
 
Vagy ha hasonló árkategóriában van jobb arról szívesen venném az infót!   

jó kábelek, de többnyire felesleges ez a keresztmetszet főleg ha keresztben közösítve vannak az erek:
http://www.tme.eu/hu/details/2yslcy-jb. ... l/0036426/
mellé pedig behúznék egy 2,5mm2 külön szálat védőföldnek.
arra érdemes gondolni, hogy ezek elég merev kábelek, azaz csőbe behúzni elég nehézkes!

Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gabo01 »

Közben Viri fórumtárssal konzultálva tömör 3x6mm-es kábel lesz ösvénynek használva!   
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gabo01 »

Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »



 
Elvonatkoztatva attól a szomorú ténytől, hogy a magyarországi bérek/jövedelmek a mai napig is gyalázatosan alacsonyak, úgy gondolom, hogy a hifizéshez használt kábelek kb. kétharmada túl van árazva, a hálózati kábelek különösen. (Megjegyzés: nem szeretnék ezzel a kijelentésemmel vitát generálni és ezáltal szétoffolni a topikot, ezért mindenkitől némi önmérsékletet kérek, köszönöm.)
Ugyanakkor az otthoni villamos hálózatban egy önálló hifi ösvény kiépítése már viszonylag szerény anyagi ráfordításból megoldható, a hangzásra gyakorolt hatása egyértelműen pozitív, legfeljebb a mértéke lehet eltérő.
 
Az általad ajánlott hálózati kábeleket (DIAMOND 2 = 59990 HUF, DIAMOND 3 = 139990 HUF) még nem hallottam, de láttam a múlt évben a StreamAudionál, amikor náluk vásároltam egy parafa/gumi lemezalátétet a Thorens LP-játszómhoz.
 

 
Ezzel teljes mértékben egyet értek veled!
A HiDiamond hálózati és interconnects kábelei is nagyon minőségi, jó hangzásúak. A tesztekben is kiemelik, hogy messze az árkategóriájukon túlmutatnak.
Ezek szerint te is analóg párti vagy (akárcsak én!). Szuper!
 
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »



 
Köszi a részletes tájékoztatást. A sima lakás dugajba csatlakoztatástól sokkal jobb az egyedileg kiépített ösvényed.
A készülék tápkábel nagyon sokat tud dobni a hangon, de meg kell fizetni az árát...
A te általad használt Ölflex a gyáritól még mindig sokkal jobb, ha pedig összejön egy jó tápkábel ára, akkor az megint egy komoly továbblépés a rendszerben.
Én a HiDiamond 2-es és HiDiamond 3-as tápkábeleit használom a legnagyobb megelégedéssel. Ezeket bátran ajánlom...

 
Elvonatkoztatva attól a szomorú ténytől, hogy a magyarországi bérek/jövedelmek a mai napig is gyalázatosan alacsonyak, úgy gondolom, hogy a hifizéshez használt kábelek kb. kétharmada túl van árazva, a hálózati kábelek különösen. (Megjegyzés: nem szeretnék ezzel a kijelentésemmel vitát generálni és ezáltal szétoffolni a topikot, ezért mindenkitől némi önmérsékletet kérek, köszönöm.)
Ugyanakkor az otthoni villamos hálózatban egy önálló hifi ösvény kiépítése már viszonylag szerény anyagi ráfordításból megoldható, a hangzásra gyakorolt hatása egyértelműen pozitív, legfeljebb a mértéke lehet eltérő.
 
Az általad ajánlott hálózati kábeleket (DIAMOND 2 = 59990 HUF, DIAMOND 3 = 139990 HUF) még nem hallottam, de láttam a múlt évben a StreamAudionál, amikor náluk vásároltam egy parafa/gumi lemezalátétet a Thorens LP-játszómhoz.

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »



Nálam falon kívül (zömében a parketta szegélyén) van vezetve az ösvény, a felhasznált kábel ugyanaz az ÖLFLEX, mint amit Te is alkalmaztál.
A (800 forintos) Legrand kismegszakítótól jövő ÖLFLEX kábel végére egy AudioCrast  IEC dugót szereltem, ez csatlakozik az IEC aljzattal rendelkező AVA KHZ-8 szűrő-elosztóba. 
Innen a készülékekhez menő tápkábelek (összesen 6 db) ugyanabból az ÖLFLEX-ből készültek, mint maga az ösvény. (Spéci hálózati kábelekre sajnos nem futja.)
Hosszuk egyenként 1,8 méter, a végeikre Oyaide P-004E villásdugót és Oyaide C-004 készülék csatlakozó dugót szereltem.

 
Köszi a részletes tájékoztatást. A sima lakás dugajba csatlakoztatástól sokkal jobb az egyedileg kiépített ösvényed.
A készülék tápkábel nagyon sokat tud dobni a hangon, de meg kell fizetni az árát...
A te általad használt Ölflex a gyáritól még mindig sokkal jobb, ha pedig összejön egy jó tápkábel ára, akkor az megint egy komoly továbblépés a rendszerben.
Én a HiDiamond 2-es és HiDiamond 3-as tápkábeleit használom a legnagyobb megelégedéssel. Ezeket bátran ajánlom...
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »


Esetleg elárulod, hogy jelenleg milyen a tápkábeled?
 
Nálam falon kívül (zömében a parketta szegélyén) van vezetve az ösvény, a felhasznált kábel ugyanaz az ÖLFLEX, mint amit Te is alkalmaztál.
A (800 forintos) Legrand kismegszakítótól jövő ÖLFLEX kábel végére egy AudioCrast  IEC dugót szereltem, ez csatlakozik az IEC aljzattal rendelkező AVA KHZ-8 szűrő-elosztóba. 
Innen a készülékekhez menő tápkábelek (összesen 6 db) ugyanabból az ÖLFLEX-ből készültek, mint maga az ösvény. (Spéci hálózati kábelekre sajnos nem futja.)
Hosszuk egyenként 1,8 méter, a végeikre Oyaide P-004E villásdugót és Oyaide C-004 készülék csatlakozó dugót szereltem. 

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »



Én annak idején az Őlfex kábel árnyékolását az egyik végén, a kismegszakítónál (az induló oldalon) a földelésre bekötöttem.
Ezáltal jobban védve van a különböző rádióhullámok (rádióadások, wifi, mobil és dect telefon stb.) káros hatásaitól.

 
 
 
 

Esetleg elárulod, hogy jelenleg milyen a tápkábeled?
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »



Én annak idején az Őlfex kábel árnyékolását az egyik végén, a kismegszakítónál (az induló oldalon) a földelésre bekötöttem.
Ezáltal jobban védve van a különböző rádióhullámok (rádióadások, wifi, mobil és dect telefon stb.) káros hatásaitól.
 
 
Köszönöm az ötletet!  Amint tudom megvalósítom!

 
 
Esetleg elárulod, hogy jelenleg milyen a tápkábeled?
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: DHT1 »



Nem gondolnám, hogy a 10 A-os terhelés, ennek a vezetéknek káros hő terhelést jelentene!
A szabadon lévő 2,5 mm2 vezeték max. áramterhelhetősége 34 A !!!
A max. külső környezeti hő terhelés 80 C° !
Ezeknek az értékek a közelében már beszélhetünk hő terhelésről!

Nem a kábeled keresztmetszete a gond hanem a tekercsnek az induktív ellenállása ahogy járattad, és a 10A már ilyen állapotban kritikus lehet, persze ez csak az én véleményem.
72audio.com

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »

Én annak idején az Őlfex kábel árnyékolását az egyik végén, a kismegszakítónál (az induló oldalon) a földelésre bekötöttem.
Ezáltal jobban védve van a különböző rádióhullámok (rádióadások, wifi, mobil és dect telefon stb.) káros hatásaitól.
 
 
Köszönöm az ötletet!  Amint tudom megvalósítom!
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »

Igazándiból a biztosítékokra kellett még várnom és ezért kötöttem be a vezetéket terhelésre.
Persze azóta már a falba a helyére bekötve teszi a dolgát kb. 150 órás járatással (és az a fránya köbös térrácsú kristályok is beidomultak a helyükre)!
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »

Nem gondolnám, hogy a 10 A-os terhelés, ennek a vezetéknek káros hő terhelést jelentene!
A szabadon lévő 2,5 mm2 vezeték max. áramterhelhetősége 34 A !!!
A max. külső környezeti hő terhelés 80 C° !
Ezeknek az értékek a közelében már beszélhetünk hő terhelésről!
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »



Sikerült kiépítenem az önálló ösvényt a hifi rendszeremhez.
 

 
Én annak idején az Őlfex kábel árnyékolását az egyik végén, a kismegszakítónál (az induló oldalon) a földelésre bekötöttem.
Ezáltal jobban védve van a különböző rádióhullámok (rádióadások, wifi, mobil és dect telefon stb.) káros hatásaitól.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: szamóca »



 
Sikerült kiépítenem az önálló ösvényt a hifi rendszeremhez.
 
 
 
Ha feltekerve járattad be a bojlernél akkor jókora hőkezelésnek is kitetted a kábeled.
 
 
A Bojler persze nem a hifi része! Két hétig oda bekötve járattam be a tápkábelt...

És mivel utána kitekerte, teljesen megváltozott a bejáratott köbös térrácsú fémkristályszerkezete. Kezdheti elölről.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: DHT1 »


 
Sikerült kiépítenem az önálló ösvényt a hifi rendszeremhez.
 
 
 
Ha feltekerve járattad be a bojlernél akkor jókora hőkezelésnek is kitetted a kábeled.
 
 
A Bojler persze nem a hifi része! Két hétig oda bekötve járattam be a tápkábelt...
72audio.com

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »


Sikerült kiépítenem az önálló ösvényt a hifi rendszeremhez.A sok infó, megbeszélés, hasznos tanácsok alapján a következő komponensek lettek felhasználva, beépítve:-a védőcsőbe behúzott vezeték :              ÖLFLEX® CLASSIC 110 CY 3 G 2.5 mm²-kismegszakító (olvadó biztosítékos):       AHP Klangmodul III (aranyozott érintkezőkkel)-kismegszakító olvadó biztosítéka:           AHP 20A (aranyozott érintkezőkkel)-érvég hüvelyek:                                       WBT (aranyozott)-fali aljzat:                                                 FURUTECH FP-SWS-GA Bojler persze nem a hifi része! Két hétig oda bekötve járattam be a tápkábelt...A rendszer külön fázisról megy, köszönhetően, hogy bent van a lakásunkban a 3 fázis.A sok-sok munka (és anyagi ráfordítás) meghozta a várt eredményt.Mindig van persze tovább, de ezzel a tápellátással jelenleg meg vagyok elégedve.





McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Igazából egy aljzatra lesz akkor szükségem, onnét már az SPX 20 futna az AVA elosztóba. Abban már 8 aljzat áll rendelkezésemre.
2+f-sel jobb lesz a sima elosztó helyett amiböl úgyis csak 1 dugalj kellene.

Avatar
cyan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2009.01.15., csüt. 12:52
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: cyan »



Sima elosztó alatt mit értesz? Lehet jobb lenne egy 2+f-es lengőalj a kábel végére és abba T elosztókat dugdosni amennyi kell. Ez olcsó és meglehetősen jó hangú megoldás.
Kábel minőség meg mindenhol számít. Az órától a lakáselosztóig is nagyon meghallani mit használsz. Vagy a lakáselosztóban az átkötéseknél.
Igazából egy aljzatra lesz akkor szükségem, onnét már az SPX 20 futna az AVA elosztóba. Abban már 8 aljzat áll rendelkezésemre.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Mivel fali koniba nem tudom vinni én sem az új madzagom (panel) arra gondoltam, akkor egy sima elosztóba landol majd, és akkor onnan a minőségi hálókábellel megyek Avázni. Köszi az infót, mert az eredeti tervem szerint egy Furutech ben landolt volna az ösvény, ami kapásból ment volna az Avába.
Sima elosztó alatt mit értesz? Lehet jobb lenne egy 2+f-es lengőalj a kábel végére és abba T elosztókat dugdosni amennyi kell. Ez olcsó és meglehetősen jó hangú megoldás.
Kábel minőség meg mindenhol számít. Az órától a lakáselosztóig is nagyon meghallani mit használsz. Vagy a lakáselosztóban az átkötéseknél.

Avatar
cyan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2009.01.15., csüt. 12:52
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: cyan »



Igen,ez tűnik logikusnak,egyből az elosztóba,de nem biztos hogy így is a jó.
De ezt könnyen kipróbálhatod,ráteszel egy iec csatit,hallgatod egy ideig,aztán bekötöd az aljzatba,onnét egy tápdrót az elosztóig, és meglátod hogyan jobb.
Én úgy gondolom jót tesz a hangnak ha az elosztó elött is van egy jó tápkábel,de ez is mint sok más a hifiben, saját tapasztalást igényel.
Lehet próbálgatni végül is, így van. Köszi az információt!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”