Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Vendég

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én már ki is olvastam a különszámot!
Hála Neked, már én is. Határozottan könnyű olvasmány volt... ))

Avatar
Mozinet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2004.02.20., pén. 16:22
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Mozinet »


Júniusi számunk tartalmából:
 
Rendezvények, filmfesztiválok
Udine Távol-Keleti Filmfesztivál, Mediawave
 
Interjúk
Mickey Rourke (Sin City), Pierre Morel rendező (B13 – Bűnös negyed), Othmar Schmiderer dokumentumfilm-rendező (Az utolsó óráig)
 
Sikerfilmek
Sin City, Star Wars III. rész – A sith-ek bosszúja, Galaxis útikalauz stopposoknak, Madagaszkár
 
Ínyencfalatok
A pofonok földje, Tiszta, Még egy csók, Tangó és tulipán
 
Errol Flynn-filmek DVD-n
Blood kapitány, Robin Hood, Szerelem és vérpad, Hét tenger ördöge
 
Hiánypótló klasszikusok
Haragban a világgal, Édentől keletre, Váratlan örökség, Pillangó
 
Állandó rovatok
Sorozatok (Kojak), Animációs filmtörténet (János vitéz), Animánia (Gőzfiú), Képregény (Sin City)
Mozinet Magazin - már 80 oldalon!

Avatar
rosszkutyusz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2005.01.18., kedd 17:22
Értékelés: -44

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: rosszkutyusz »

Én már ki is olvastam a különszámot!

Avatar
Detonátor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2003.09.25., csüt. 11:29
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Detonátor »


Jövő hét szombaton megjelenik egy különszámunk, melléklet a Sivatagi show lesz.
Vehetjük úgy, hogy most szombaton az újságosoknál lesz? Gondolom, most már tuti válasz adható erre a kérdésre. Köszi.

Holnap reggel megkapja a Lapker, ha minden jól megy, akkor szombaton kapható.

Van már nekem is Sivatagi savam! Ez egy jó húzás volt, gratula!

Vendég

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az Etüdök gépzongorára dvd kritikájában ezt hol megoldották, hol nem, a legszebb a film adatainál Mihalkov neve, ami kétszer szerepel egymás után, egyszer jól, egyszer "angolosan". Az eredeti címet pedig cirill betűsen kellett volna leírni, ha mégsem, akkor fonetikusan. Feltételezem, hogy a film adatait valami nyugati forrásból másolták ki, azért a sok hiba az átírásban.
Ezt az átírási problémát ugyanennél a filmnél (de gyakorlatilag bármelyik szovjet film kapcsán lehetett volna), én is szóvá tettem korábban az Xpress oldalán. A fórumozó hozzászólók véleménye valami olyasmi volt, hogy az angolos írásmód jobban segíti az érdeklődöknek a neten való további tájékozódását. Ezt az álláspontot ugyan nem osztottam, de tudomásul vettem. Privát véleményem inkább az, hogy az átírásban bizonytalanok az illetékesek (nem csak az Xpressnél vagy a Mozinetnél, hanem nyilván már a kiadónál is), ezért preferálják az angolos írásmódot.

Avatar
Mozinet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2004.02.20., pén. 16:22
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Mozinet »


Most értem az aktuális szám végére. A dicséret mellett egy apróbb kritikai észrevétel : az orosz nevek átírásának megvannak a szabályai (fonetikusan kell írni a nem latinbetűs neveket). Az Etüdök gépzongorára dvd kritikájában ezt hol megoldották, hol nem, a legszebb a film adatainál Mihalkov neve, ami kétszer szerepel egymás után, egyszer jól, egyszer "angolosan". Az eredeti címet pedig cirill betűsen kellett volna leírni, ha mégsem, akkor fonetikusan. Feltételezem, hogy a film adatait valami nyugati forrásból másolták ki, azért a sok hiba az átírásban.
A "rendezőnél" valóban eltoltuk Mihalkov nevét,baki. A címet cirill betűsen írtuk először, aztán a nyomdából szóltak, hogy gyorsan cseréljük ki, mert valami kompatibilitási probléma miatt olvashatatlan lett. Úgyhogy hirtelen megoldásként maradt az imdb.
Mozinet Magazin - már 80 oldalon!

Avatar
sztrovacsek
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.06.04., szer. 16:31
Értékelés: -6

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: sztrovacsek »

Most értem az aktuális szám végére. A dicséret mellett egy apróbb kritikai észrevétel : az orosz nevek átírásának megvannak a szabályai (fonetikusan kell írni a nem latinbetűs neveket). Az Etüdök gépzongorára dvd kritikájában ezt hol megoldották, hol nem, a legszebb a film adatainál Mihalkov neve, ami kétszer szerepel egymás után, egyszer jól, egyszer "angolosan". Az eredeti címet pedig cirill betűsen kellett volna leírni, ha mégsem, akkor fonetikusan. Feltételezem, hogy a film adatait valami nyugati forrásból másolták ki, azért a sok hiba az átírásban.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: vtb »

És én mondtam összeget?

Avatar
LouiS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.10.22., pén. 16:20
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: LouiS »


Ha így nézzük, lehet benne valami. De, ha mint piaci szereplőt, akkor nekik sem mindegy.

A Mokép sztem úgy viszonyul az IPH-hoz mint a Duna tv a Viasat-hoz. A Duna tv "megengedheti" magának hogy kevesebb nézője legyen, hogy ne kelljen "menő" műsorokat vennie, mert ígyis úgyis megkapja az állami támogatást.

Támogatás, mi? Azt az mtv kapja, a sz*rra. A Duna TV éves szinten 8 milliárd forintból "tengődik", és mégis nullszaldós, vagy ahhoz közelít (ne tévesszen meg senkit a szám. Ez nem olyan nagy összeg, ebből kell fedezni a fizetéseket, villanyszámlát, stb, stb. - és akkor még vegyél filmeket, szinkronizáld le...). A menő műsor meg ízlés kérdése.

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Ha így nézzük, lehet benne valami. De, ha mint piaci szereplőt, akkor nekik sem mindegy.

A Mokép sztem úgy viszonyul az IPH-hoz mint a Duna tv a Viasat-hoz. A Duna tv "megengedheti" magának hogy kevesebb nézője legyen, hogy ne kelljen "menő" műsorokat vennie, mert ígyis úgyis megkapja az állami támogatást. De emellett azt is megengedheti, hogy reklámok nélkül ad le egy filmet, vagy eleve olyan filmet ad főműsoridőben, amiben sem robbanás sem szexjelenet nincs

Micsodaaaaa? Nincs szexjelenet? Nem is kell Duna TV!
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: vtb »


Ha így nézzük, lehet benne valami. De, ha mint piaci szereplőt, akkor nekik sem mindegy.

A Mokép sztem úgy viszonyul az IPH-hoz mint a Duna tv a Viasat-hoz. A Duna tv "megengedheti" magának hogy kevesebb nézője legyen, hogy ne kelljen "menő" műsorokat vennie, mert ígyis úgyis megkapja az állami támogatást. De emellett azt is megengedheti, hogy reklámok nélkül ad le egy filmet, vagy eleve olyan filmet ad főműsoridőben, amiben sem robbanás sem szexjelenet nincs

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Látva az IPH "politikáját", kíváncsi vagyok, a Mokép meddig feccöl energiát a magyar filmek renoválásába.

A Mokép állami tulajdon, nem?
Innentől pedig ez azt jelenti, hogy neki nem kell foglalkoznia olyan apróságokkal mint piaci helyzet. Csak szépen teszi a dolgát. Veszteséges? Belefér, majd átcsoportosítással megoldják.

Ha így nézzük, lehet benne valami. De, ha mint piaci szereplőt, akkor nekik sem mindegy.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: vtb »


Látva az IPH "politikáját", kíváncsi vagyok, a Mokép meddig feccöl energiát a magyar filmek renoválásába.

A Mokép állami tulajdon, nem?
Innentől pedig ez azt jelenti, hogy neki nem kell foglalkoznia olyan apróságokkal mint piaci helyzet. Csak szépen teszi a dolgát. Veszteséges? Belefér, majd átcsoportosítással megoldják.

Avatar
LouiS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.10.22., pén. 16:20
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: LouiS »


Én vártam (várom) a Moképtől a felújított változatokat, de addig is begyűjtöm a kedvenceimet az IPH jóvoltából. Rengeteg felújítani való van (szerencsére), így évekig fog tartani, hogy csak a legfontosabbak elkészüljenek. Aztán ahogy jönnek, lehet szépen cserélgetni
Látva az IPH "politikáját", kíváncsi vagyok, a Mokép meddig feccöl energiát a magyar filmek renoválásába.

Azért tegyük hozzá - szépen halkan és csendben - hogy egy 1940-es években készült filmnél már az is csoda, hogy fennmaradt egy használható(nak) tartott kópia, vagy esetleg mtv és/vagy Duna TV kazettatárában már létezik egy BETA másolat. Ha ezeket még kockánként kipucolnák, kb. 10000 forint lenne egy magyar klasszikus megjelenési ára Így is szép, hogy valaki felvállalta őket. Nekem is sok bajom van az IPH-val, talán olvasgathatnának egy-két fórumot is (akkor látnák, hogy mi a bajunk ).

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Én vártam (várom) a Moképtől a felújított változatokat, de addig is begyűjtöm a kedvenceimet az IPH jóvoltából. Rengeteg felújítani való van (szerencsére), így évekig fog tartani, hogy csak a legfontosabbak elkészüljenek. Aztán ahogy jönnek, lehet szépen cserélgetni
Látva az IPH "politikáját", kíváncsi vagyok, a Mokép meddig feccöl energiát a magyar filmek renoválásába.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: vtb »

Én vártam (várom) a Moképtől a felújított változatokat, de addig is begyűjtöm a kedvenceimet az IPH jóvoltából. Rengeteg felújítani való van (szerencsére), így évekig fog tartani, hogy csak a legfontosabbak elkészüljenek. Aztán ahogy jönnek, lehet szépen cserélgetni

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Tudom a jelenetválasztás lassan exra lesz, de legalább a Julius Caesar-on még legalább tracekre volt szedve a lemez...
Az amerikai stúdiók szerint mindig is extra volt (gondoljunk ugye a borítokra).
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
Ivan/
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2003.07.04., pén. 20:24
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Ivan/ »


IPH kiadta a magyar klasszikusokat igénytelenül 999-ért
Az igénytelenség még egy finom szó erre:)
 
Multkor megvettem a Halálos tavaszt és borzalom. A kép olyan amien, végülis nem várható el egy ilyen korú magyar filmtől az, mint egy hasonló korú amerikaitól (sajna).
 
De azért az már undoritó, hogy no jelenetválasztás, és még csak trackekre se szedték afilmet. (max. tekersésel juthatsz így egy adott részre vagy ha beírod hányadik perctől töltse be a lemez a filmet)
 
Tudom a jelenetválasztás lassan exra lesz, de legalább a Julius Caesar-on még legalább tracekre volt szedve a lemez...

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Az nem baj, ha a mellékletes piac halódik. Szerintem.
Nézd... Tisztelem, szeretem a MOKÉP kiadót, de soknak tartom az 5000 forintos megjelenési áraikat. Épp eleget költök friss megjelenésre - amit aztán pár hónap múlva harmadannyiért megvehetnék - engedtessék meg nekem, hogy örüljek az 1500 forintos Sivatagi show-nak.

Érdemes megnézni, hogy a Mokép mennyi munkát feccöl bele a klasszikusok megjelentetésébe. Az IPH kiadta a magyar klasszikusokat igénytelenül 999-ért, a Mokép felújíotta az összes, általuk kiadott magyar filmet, erre az a baj. Hol az igazság?
 
Mellesleg egy-két mellékletes kiadvány nem baj, de ennyi???
 
Szerencsére már egy csomó megszűnt vagy szűnőben van.
 
A MoziNet alkalmankénti különszáma nagyon jó ötlet, nem kell "előítéletesíteni" a magazint holmi "mellékletes" jelszóval.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Avatar
LouiS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.10.22., pén. 16:20
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: LouiS »


Az nem baj, ha a mellékletes piac halódik. Szerintem.
Nézd... Tisztelem, szeretem a MOKÉP kiadót, de soknak tartom az 5000 forintos megjelenési áraikat. Épp eleget költök friss megjelenésre - amit aztán pár hónap múlva harmadannyiért megvehetnék - engedtessék meg nekem, hogy örüljek az 1500 forintos Sivatagi show-nak.

Avatar
Daemiaen
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2005.01.26., szer. 10:12
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Daemiaen »


Sikerült beszereznem a filmet Teljesen megegyezik a Mokép kiadással (úgy is mondhatnám: ugyanaz  ). Teljes értékű kiadvány, reklám, ilyesmi nincs rajta. 
A szinkron a régi, Sztankay-féle változat. A felirat szinte végig a klasszikus szinkront követi, egy-két helyen van benne módosítás.

Ez nagy dobás! Végre valami a halódó mellékletes piacon!

Az nem baj, ha a mellékletes piac halódik. Szerintem.
"When I was doing The Bridges of Madison County, I said to myself, this romantic stuff is really tough. I can't wait to get back to shooting and killing."

Vendég

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sikerült beszereznem a filmet Teljesen megegyezik a Mokép kiadással (úgy is mondhatnám: ugyanaz ). Teljes értékű kiadvány, reklám, ilyesmi nincs rajta. 
A szinkron a régi, Sztankay-féle változat. A felirat szinte végig a klasszikus szinkront követi, egy-két helyen van benne módosítás.

Ez nagy dobás! Végre valami a halódó mellékletes piacon!

Avatar
LouiS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.10.22., pén. 16:20
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: LouiS »


Sikerült beszereznem a filmet Teljesen megegyezik a Mokép kiadással (úgy is mondhatnám: ugyanaz ). Teljes értékű kiadvány, reklám, ilyesmi nincs rajta.
 
A szinkron a régi, Sztankay-féle változat. A felirat szinte végig a klasszikus szinkront követi, egy-két helyen van benne módosítás.

Avatar
Torzonborz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2003.10.13., hétf. 11:04
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: Torzonborz »



Jövő hét szombaton megjelenik egy különszámunk, melléklet a Sivatagi show lesz.
Vehetjük úgy, hogy most szombaton az újságosoknál lesz? Gondolom, most már tuti válasz adható erre a kérdésre. Köszi.

Holnap reggel megkapja a Lapker, ha minden jól megy, akkor szombaton kapható.

Ez jó hír! Szombaton beszerzem a DVD-t!

Avatar
LouiS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.10.22., pén. 16:20
Értékelés: 0

Mozinet Magazin (már DVD nélkül)

Hozzászólás Szerző: LouiS »


Szia SzB! 
Lesz melléklet a közeljövőben? S ha lesz milesz?

Jövő hét szombaton megjelenik egy különszámunk, melléklet a Sivatagi show lesz.

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ A legjobb, amikor lerészegednek a rohadt gyümölcstől... Meg amikor a majmok gurulnak a hegyoldalban... Meg a kopogtatóbogár

Válasz küldése

Vissza: “DVD mellékletes magazinok”