Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Házimozi erősítők,processzorok

Csutka

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Csutka »



Sziasztok,
 
némi segítségre lenne szükségem, tanácsra, véleményre, okos szóra...
 
Egy Dynaudio Contour S házimozi rendszerhez (front Contour S1.4, center Contour C, hátsó Contour S R) szeretnék erősítőt vásárolni.
A jelenlegi erősítőm házimozira kiváló, döbbenetes jó hangokkal, de koncert és többcsatornás zene felvételeken érzem, hogy vannak benne kihasználatlan tartalékok... bár szépen szól... de lenne még benne....
 
a jelenlegi rendszer:
erősítőm egy Pioneer LX-76
Kimber HD 29 HDMI kábel
AQ Mont-Blanc kábel a frontokhoz
AQ ???? a centerhez és a hátsókhoz
B&W ASW 610 Sub  zárt rendszerű
 
Kiváló komponensek, a sub láda pl mesésen szól 2.1-ben... az erősítőre gyanakodnék... mint gyenge elem....
Mit gondoltok? Arcam-okat dicsérték, ill a Primare-t... ezen kívül valami más javaslat?
Ötleteket, javaslatokat, segítségeteket előre is köszönöm!
 
ÜDV!

 
Azért high-end szinten vannak a dolgaid. Szuper rendszer!
A lehetőségek korlátlanok - pénz és szerencse kérdése a dolog.
 
A Primare jó lehet és meg tudja hajtani a Dynaudio hangfalakat.
Régebbi felső kategóriás erősítőket is lehet nézni. Denon AVC-A1HDA mondjuk.
 
A processzor-végfok is nagy előrelépés lenne.
Hirdetnek egy NAD 975 végfokot - azt érdemes lenne megvenni.
Akár a jelenlegi Pio-t is használhatod ideiglenesen processzornak hozzá, de persze egy valódi processzor az igazi.


Online
Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Roli80 »



Köszi.
 
Akkor már csak egy Onkyo és Sony rajongó kellene, hogy azokban mi volt az idő táj a zászlóshajó.

Az Onkyo-t jól tudod így voltak a csúcsok. A Sony csúcsa str va 333 es-volt. Kicsit korábban volt a 777 és az 555. Nem feltétlenül ebben a sorrendben. A Pio-nál a 2011-es sosem volt csúcs max. addig míg meg nem jelent a AX10, de még volt ax5-ös is. Aztán kicsit később jött az AX10i, amelyen i-link csatlakozó is volt. Elvben másban nem különböztek. Persze a pontos típusok nem ezek, de talán beazonosíthatók.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Sziasztok,
 
némi segítségre lenne szükségem, tanácsra, véleményre, okos szóra...
 
Egy Dynaudio Contour S házimozi rendszerhez (front Contour S1.4, center Contour C, hátsó Contour S R) szeretnék erősítőt vásárolni.
A jelenlegi erősítőm házimozira kiváló, döbbenetes jó hangokkal, de koncert és többcsatornás zene felvételeken érzem, hogy vannak benne kihasználatlan tartalékok... bár szépen szól... de lenne még benne....
 
a jelenlegi rendszer:
erősítőm egy Pioneer LX-76
Kimber HD 29 HDMI kábel
AQ Mont-Blanc kábel a frontokhoz
AQ ???? a centerhez és a hátsókhoz
B&W ASW 610 Sub  zárt rendszerű
 
Kiváló komponensek, a sub láda pl mesésen szól 2.1-ben... az erősítőre gyanakodnék... mint gyenge elem....
Mit gondoltok? Arcam-okat dicsérték, ill a Primare-t... ezen kívül valami más javaslat?
Ötleteket, javaslatokat, segítségeteket előre is köszönöm!
 
ÜDV!

Hát a Dynok elég hajtásigényesek, szóval nem csak minőség de izom is kéne. Ajánlom figyelmedbe esetleg a CA vasait még. Az Arcam izmaitól nem vagyok elhalva habár a minősége megvan. Persze kérdés melyik modell. A dobozaid alapján csak a csúcs, hátha elbírna velük teljesítményileg. Amúgy az LX-es pájok jól teljesítenek minőségre, meg izomra is. De lehet egy nagyobb pájo is tetszetős lehetne, mondjuk egy 89-es. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
X-hifi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.01.06., szer. 14:16
Értékelés: 9

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: X-hifi »


A Denon a lentebb említett AVC-A1SE-vel indította a 2000-es éveket. Majd SR, SRA, 2004-2005-ig.Az AVC-A1XV 2005-től.
Köszi.
 
Akkor már csak egy Onkyo és Sony rajongó kellene, hogy azokban mi volt az idő táj a zászlóshajó.

Avatar
gtu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2007.01.27., szomb. 15:40
Értékelés: 4

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: gtu »


Sziasztok,
 
némi segítségre lenne szükségem, tanácsra, véleményre, okos szóra...
 
Egy Dynaudio Contour S házimozi rendszerhez (front Contour S1.4, center Contour C, hátsó Contour S R) szeretnék erősítőt vásárolni.
A jelenlegi erősítőm házimozira kiváló, döbbenetes jó hangokkal, de koncert és többcsatornás zene felvételeken érzem, hogy vannak benne kihasználatlan tartalékok... bár szépen szól... de lenne még benne....
 
a jelenlegi rendszer:
erősítőm egy Pioneer LX-76
Kimber HD 29 HDMI kábel
AQ Mont-Blanc kábel a frontokhoz
AQ ???? a centerhez és a hátsókhoz
B&W ASW 610 Sub  zárt rendszerű

Kiváló komponensek, a sub láda pl mesésen szól 2.1-ben... az erősítőre gyanakodnék... mint gyenge elem....
Mit gondoltok? Arcam-okat dicsérték, ill a Primare-t... ezen kívül valami más javaslat?
Ötleteket, javaslatokat, segítségeteket előre is köszönöm!
 
ÜDV!
"What this country needs is a good 5 watt amplifier!"

                                                                                  Paul Klipsch

Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Smart845 »



http://rn.dmglobal.com/usmodel/DENON_AV ... cedure.pdf
 


Nagyon szépen köszönöm!
Sikerült!
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
X-hifi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.01.06., szer. 14:16
Értékelés: 9

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: X-hifi »


Sziasztok!
 
Abban kérném segítségeteket, hogy a 2000es évek legelején (2003al bezárólag) mi volt a top házimozi rádióserősítő az Onkyo, Denon és Sony márkában?
 
Ezen márkáknál megvan:
Technics: SA-DA20
Panasonic: SA-HE200
Pioneer: VSX-D2011 (később jött be a VSA-AX10Ai-S)
 
ezeknél nem tudom:
 
Onkyo ?esetleg TX-DS989 ? (később jött be a TX-NR5000E)
Sony?
Denon? (később jött be AVC-A1XV)
 
Köszi!

Avatar
kalmanlorant
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.02.12., pén. 20:18
Értékelés: 1

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: kalmanlorant »

Köszönöm! :-)

Avatar
kalmanlorant
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.02.12., pén. 20:18
Értékelés: 1

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: kalmanlorant »


AVC-A1SE-m volt. Szuper gépek, zenére és mozira is. De a Denonos kellemes lágysága megvan, ami ízlésfüggő.
Jelenleg is denonjaim vannak,nincs a hangjukkal gondom

Avatar
kalmanlorant
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.02.12., pén. 20:18
Értékelés: 1

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: kalmanlorant »


Sziasztok!
Valaki találkozott már denon avc a10se hm erősítővel?Sok mindent nem találok róla sajnos,viszont érdekelne egy ilyen darab.

Csutka

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Csutka »



Átengedi a jeleket.
Hogyan tudom reset-elni?

 
http://rn.dmglobal.com/usmodel/DENON_AV ... cedure.pdf
 


Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Smart845 »


Ha átengedi a jeleket, akkor valószínű  a kábelekkel nincs gond, de persze érdemes átcserélni. Ha jól van beállítva, akkor próbáld meg "reset"-elni (minden beálltás ugrik) egy haveromnál ugyanez volt a probléma és bevált.
Átengedi a jeleket.
Hogyan tudom reset-elni?
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Smart845 »



Gondolom ugyanazt a HDMI kábelt használtad mindkét esetben (forrás ==> TV vagy forrás ==> Denon)
Ha nem, akkor nézd meg avval a kábellel amivel a TV-re raktad a forrást direktben. Ha igen, akkor kép van? Ha igen, és csak hang nincsen, akkor menj be az Input Setup / Input Assign menübe és nézd meg, hogy hogyan van beállítva az adott csatorna - HDMI bemenet (BD, DVD, TV, SAT/CBL, DVR, stb...), ahová kötötted a HDMI kábelt). 
Mit akarsz egyébként megszólaltatni? Zenét, filmet? Miről játszod le? Hogyan van beállítva?

Több bemenetet is kipróbáltam,mindegyiknél beállítottam a menüben a hdmi on-t és az opt,rca none-t.
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Smart845 »


Probaltad masik HDMI kabellel, pl ami a TV-be megy?
Igen,próbáltam.
A kábel és az erősítő is átengedi a jelet,mert a tv-n van hang is meg kép is.
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
northberth
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2011.03.22., kedd 17:57
Értékelés: 7

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: northberth »


Senki sem ért hozzá?
 

Gondolom ugyanazt a HDMI kábelt használtad mindkét esetben (forrás ==> TV vagy forrás ==> Denon)
Ha nem, akkor nézd meg avval a kábellel amivel a TV-re raktad a forrást direktben. Ha igen, akkor kép van? Ha igen, és csak hang nincsen, akkor menj be az Input Setup / Input Assign menübe és nézd meg, hogy hogyan van beállítva az adott csatorna - HDMI bemenet (BD, DVD, TV, SAT/CBL, DVR, stb...), ahová kötötted a HDMI kábelt). 
Mit akarsz egyébként megszólaltatni? Zenét, filmet? Miről játszod le? Hogyan van beállítva?

 
Ha átengedi a jeleket, akkor valószínű  a kábelekkel nincs gond, de persze érdemes átcserélni. Ha jól van beállítva, akkor próbáld meg "reset"-elni (minden beálltás ugrik) egy haveromnál ugyanez volt a probléma és bevált.

Avatar
Jalso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 11:45
Értékelés: 76

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Jalso »


Senki sem ért hozzá?
Gondolom ugyanazt a HDMI kábelt használtad mindkét esetben (forrás ==> TV vagy forrás ==> Denon)
Ha nem, akkor nézd meg avval a kábellel amivel a TV-re raktad a forrást direktben. Ha igen, akkor kép van? Ha igen, és csak hang nincsen, akkor menj be az Input Setup / Input Assign menübe és nézd meg, hogy hogyan van beállítva az adott csatorna - HDMI bemenet (BD, DVD, TV, SAT/CBL, DVR, stb...), ahová kötötted a HDMI kábelt). 
Mit akarsz egyébként megszólaltatni? Zenét, filmet? Miről játszod le? Hogyan van beállítva?
Előfok : Marantz Cinema 40, Végfok : Sherbourn PA 7-150, Emotiva BasX-A4
IC : AQ Red River, SUPRA
Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center
Háttér : JBL LS 40
SBL, SBR : JBL STUDIO 530
ATMOS : JBL STUDIO 220
Mélyláda : SVS SB4000,
Kép : Sepiscreen ALR, Sony VPL-XW5000ES
 

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Senki sem ért hozzá?
Probaltad masik HDMI kabellel, pl ami a TV-be megy?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Jalso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 11:45
Értékelés: 76

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Jalso »



Mondjuk a Denon 7200 erősítőnél van lehetőség a belső végfokok "lekapcsolására".
A Marantz-nál nincs ilyen, de természetesen gond nélkül lehet használni úgy is, ahogy szeretnéd - a pre-out kimeneten külső végfokkal.


Értem, tehát nem kell külön "assign"-olni a csatornákat, hogy a beépített végfokon, vagy az előerősített kimeneten jöjjön a hang? Szimultán megy mindkettőn?
Előfok : Marantz Cinema 40, Végfok : Sherbourn PA 7-150, Emotiva BasX-A4
IC : AQ Red River, SUPRA
Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center
Háttér : JBL LS 40
SBL, SBR : JBL STUDIO 530
ATMOS : JBL STUDIO 220
Mélyláda : SVS SB4000,
Kép : Sepiscreen ALR, Sony VPL-XW5000ES
 

Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Smart845 »



Üdv mindenkinek!
Segítségre lenne szükségem.
Egy Denon 2311-es erősítőt használok,de hdmi bemenetről a hangsugárzók nem kapnak audio jelet.A tv-t is hdmi-vel kötöttem össze és azon van kép is meg hang is.Mit csinálok rosszul?

Senki sem ért hozzá?
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Csutka

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Elsősorban Marantz SR7010 tulajokat kérdezném - ill. persze mindenkit, aki esetleg tudja -, hogy meg lehet-e variálni a Pre-Out és az erősítő saját végfokának használatát, hogy 7.0-t vagy 5.0-t külső végfok használatával megszólaltatni, és esetleg 4 Atmos hangfal megszólaltatását a Marantz saját végfokával kivitelezni?
 
Mondjuk a Denon 7200 erősítőnél van lehetőség a belső végfokok "lekapcsolására".
A Marantz-nál nincs ilyen, de természetesen gond nélkül lehet használni úgy is, ahogy szeretnéd - a pre-out kimeneten külső végfokkal.


Avatar
Jalso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 11:45
Értékelés: 76

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Jalso »

Elsősorban Marantz SR7010 tulajokat kérdezném - ill. persze mindenkit, aki esetleg tudja -, hogy meg lehet-e variálni a Pre-Out és az erősítő saját végfokának használatát, hogy 7.0-t vagy 5.0-t külső végfok használatával megszólaltatni, és esetleg 4 Atmos hangfal megszólaltatását a Marantz saját végfokával kivitelezni?
Előfok : Marantz Cinema 40, Végfok : Sherbourn PA 7-150, Emotiva BasX-A4
IC : AQ Red River, SUPRA
Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center
Háttér : JBL LS 40
SBL, SBR : JBL STUDIO 530
ATMOS : JBL STUDIO 220
Mélyláda : SVS SB4000,
Kép : Sepiscreen ALR, Sony VPL-XW5000ES
 

Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Smart845 »



Szia
Mivel van megfelelő topik a kérdésednek, így átmozgattam és töröltem az eredetit.

Szia!
Eredetileg is ebben a topikban volt,de mivel nem kaptam választ ezért megpróbáltam a gyors kérdéseknél is hátha többen olvassák.
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: alto »



Üdv.
 
Szerintetek, Cambridge Audio 751R V1-hez képest előre lépés-e az Arcam avr450 ?  A szolgáltatások nem érdekelnek csak a hang és az is leginkább sztereoban. Vagy jobb megoldás a C.A.-t procinak használni sztereoban és a különbözetből inkább egy 2 csatornás végfokot venni?

 
Ha egyébként elégedett vagy a CA-val házimozi vonalon, akkor szerintem jobban jársz egy sztereó végfokkal. pl. Densen B-310+, Heed Audio Obelisk PS (ha elég a 2x50W), vagy Advance Acoustic X-160.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Üdv mindenkinek!
Segítségre lenne szükségem.
Egy Denon 2311-es erősítőt használok,de hdmi bemenetről a hangsugárzók nem kapnak audio jelet.A tv-t is hdmi-vel kötöttem össze és azon van kép is meg hang is.Mit csinálok rosszul?

Szia
Mivel van megfelelő topik a kérdésednek, így átmozgattam és töröltem az eredetit.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Promethus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2011.12.27., kedd 07:42
Értékelés: 66

Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: Promethus »


Inkább oldalra lépés lenne.
Se jobb se rosszabb inkább más.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”