Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cambridge Audio

Moderátor: Audiofil-Szalon

Avatar
Kazán66
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2015.07.06., hétf. 08:52
Értékelés: 19
Tartózkodási hely: Budaörs

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Kazán66 »


Cambridge Audio CXUHD 245.990HUF
Köszönöm szépen a tájékoztatást!
Kezdődhet anya puhítása. 

Avatar
Steinhart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2008.11.27., csüt. 12:53
Értékelés: 197

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Steinhart »

Cambridge Audio CXUHD 245.990HUF
Luxman Cl-38C Csöves előerősítő, Luxman MQ-88uC csöves végerősítő, Luxman M-200 végerősítő, Luxman D-380 Csöves CD, Sonus Faber Maxima Amator, Zu Audio Soul MK2, Aurender A100 Streamer, Thorens TD2001,TP-90, Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Avatar
Steinhart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2008.11.27., csüt. 12:53
Értékelés: 197

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Steinhart »


Sajnos nem még

Szia!
 
A készülék várható áráról lehet már valamit tudni?
 
Üdv: Kazán

Luxman Cl-38C Csöves előerősítő, Luxman MQ-88uC csöves végerősítő, Luxman M-200 végerősítő, Luxman D-380 Csöves CD, Sonus Faber Maxima Amator, Zu Audio Soul MK2, Aurender A100 Streamer, Thorens TD2001,TP-90, Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Avatar
Kazán66
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2015.07.06., hétf. 08:52
Értékelés: 19
Tartózkodási hely: Budaörs

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Kazán66 »


Szia!
 
A készülék várható áráról lehet már valamit tudni?
 
Üdv: Kazán

Avatar
Steinhart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2008.11.27., csüt. 12:53
Értékelés: 197

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Steinhart »


Sajnos pontos dátumot még nem tudok mondani. Az eheti szállítmányban még nem volt , pedig kértünk.
Ha elérhető lesz írok PÜ-t.
Mikor lesz készleten?
Luxman Cl-38C Csöves előerősítő, Luxman MQ-88uC csöves végerősítő, Luxman M-200 végerősítő, Luxman D-380 Csöves CD, Sonus Faber Maxima Amator, Zu Audio Soul MK2, Aurender A100 Streamer, Thorens TD2001,TP-90, Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Vendég

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Cambridge Audio CXUHD 4K UHD Univerzális Blu-Ray lejátszó
A Cambridge Audio első UHD-lejátszója belépő egy lenyűgöző részletekkel teli új képi- és hangzásvilágba. A még jobb hang- és képminőség érdekében a CXUHD a legfrissebb 4K-technológiákat használja, beleértve az UHD-lemezek lejátszását, a HDR-t és a Dolby Vision-t, olyan referencia minőséggel rendelkezik, amely képes szinte bármilyen video- vagy hangfájlformátum kezelésére. Folytatás itt...Cambridge Audio CXUHD 4K UHD Univerzális Blu-Ray lejátszó
 

Mikor lesz készleten?

Avatar
Steinhart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2008.11.27., csüt. 12:53
Értékelés: 197

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Steinhart »


Cambridge Audio CXUHD 4K UHD Univerzális Blu-Ray lejátszó
A Cambridge Audio első UHD-lejátszója belépő egy lenyűgöző részletekkel teli új képi- és hangzásvilágba. A még jobb hang- és képminőség érdekében a CXUHD a legfrissebb 4K-technológiákat használja, beleértve az UHD-lemezek lejátszását, a HDR-t és a Dolby Vision-t, olyan referencia minőséggel rendelkezik, amely képes szinte bármilyen video- vagy hangfájlformátum kezelésére. Folytatás itt...Cambridge Audio CXUHD 4K UHD Univerzális Blu-Ray lejátszó




Luxman Cl-38C Csöves előerősítő, Luxman MQ-88uC csöves végerősítő, Luxman M-200 végerősítő, Luxman D-380 Csöves CD, Sonus Faber Maxima Amator, Zu Audio Soul MK2, Aurender A100 Streamer, Thorens TD2001,TP-90, Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Avatar
Steinhart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2008.11.27., csüt. 12:53
Értékelés: 197

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Steinhart »


Sajnos nincsen még konkrét időpont.
Ment privát üzenet kedves Steinhart. Egyébként van infó arról mikorra lesz készleten a CXUHD 4K lejátszó?
Luxman Cl-38C Csöves előerősítő, Luxman MQ-88uC csöves végerősítő, Luxman M-200 végerősítő, Luxman D-380 Csöves CD, Sonus Faber Maxima Amator, Zu Audio Soul MK2, Aurender A100 Streamer, Thorens TD2001,TP-90, Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Vendég

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ment privát üzenet kedves Steinhart. Egyébként van infó arról mikorra lesz készleten a CXUHD 4K lejátszó?

Avatar
Steinhart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2008.11.27., csüt. 12:53
Értékelés: 197

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Steinhart »


 

Cambridge Audio YOYO S Bluetooth hangrendszer teszt





Luxman Cl-38C Csöves előerősítő, Luxman MQ-88uC csöves végerősítő, Luxman M-200 végerősítő, Luxman D-380 Csöves CD, Sonus Faber Maxima Amator, Zu Audio Soul MK2, Aurender A100 Streamer, Thorens TD2001,TP-90, Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Avatar
Steinhart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2008.11.27., csüt. 12:53
Értékelés: 197

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Steinhart »


Köszönjük szépen a dicsérő szavakat !
Jó zenélést
 
Nagy örömömre szolgált a mai látogatás, mind dologi, mind szellemi javakban gazdagon, örömtelien jöttem el. Köszönöm a tartalmas délutánt!
Luxman Cl-38C Csöves előerősítő, Luxman MQ-88uC csöves végerősítő, Luxman M-200 végerősítő, Luxman D-380 Csöves CD, Sonus Faber Maxima Amator, Zu Audio Soul MK2, Aurender A100 Streamer, Thorens TD2001,TP-90, Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Avatar
Gman
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.03.12., szer. 18:58
Értékelés: 1

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Gman »



Szia
Várunk az üzletben, és természetesen személyesen majd még tárgyalunk

Nagy örömömre szolgált a mai látogatás, mind dologi, mind szellemi javakban gazdagon, örömtelien jöttem el. Köszönöm a tartalmas délutánt!

Avatar
Steinhart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2008.11.27., csüt. 12:53
Értékelés: 197

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Steinhart »


Szia
Várunk az üzletben, és természetesen személyesen majd még tárgyalunk

Köszönöm!
Tudom, együtt is szeretném megvenni őket. A szoba sajnos csak 15 négyzetméter, ezért gondoltam a Venere 1.5-re, de csábít a nagyobb doboz esetleg jobb basszusa. A héten mindenképpen szeretnék kijutni Önökhöz, egy hete már beszélgettem telefonon valakivel, aki rendkívül segítőkész volt.

Luxman Cl-38C Csöves előerősítő, Luxman MQ-88uC csöves végerősítő, Luxman M-200 végerősítő, Luxman D-380 Csöves CD, Sonus Faber Maxima Amator, Zu Audio Soul MK2, Aurender A100 Streamer, Thorens TD2001,TP-90, Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Avatar
Gman
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.03.12., szer. 18:58
Értékelés: 1

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Gman »



Mindegyik hangsugárzó jó választás, de azért a szoba méretei is befolyásolja a választást, mindegyik hangfal van raktáron.
Erősítőre nincsen akció a jelenlegi ára 299.990HUF csak CXN és CXA80 erősítő együttes vásárlása esetén van akció.
Venere hangsugárzókra készlet erejéig tart az akció!
Üdv

Köszönöm!
Tudom, együtt is szeretném megvenni őket. A szoba sajnos csak 15 négyzetméter, ezért gondoltam a Venere 1.5-re, de csábít a nagyobb doboz esetleg jobb basszusa. A héten mindenképpen szeretnék kijutni Önökhöz, egy hete már beszélgettem telefonon valakivel, aki rendkívül segítőkész volt.

Avatar
Steinhart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2008.11.27., csüt. 12:53
Értékelés: 197

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Steinhart »


Mindegyik hangsugárzó jó választás, de azért a szoba méretei is befolyásolja a választást, mindegyik hangfal van raktáron.
Erősítőre nincsen akció a jelenlegi ára 299.990HUF csak CXN és CXA80 erősítő együttes vásárlása esetén van akció.
Venere hangsugárzókra készlet erejéig tart az akció!
Üdv
 

Üdvözlök minden hozzáértőt!

​A CXA80-as erősítőhöz mennyire jó párosítás a SF Venere 1.5, esetleg inkább a Venere 2 jobban illene hozzá? Főleg jazzt, akusztikus zenét, illetve 70-es évek zenéjét hallgatom.Tudom meg kell hallgatni, erre sort is kerítek, de szeretnék előre orientálódni.Mielőtt időszűke miatt lekésném, érdekel, hogy meddig tartanak az akciók az erősítőre és a hangfalakra.
​Köszönöm a segítséget.

Luxman Cl-38C Csöves előerősítő, Luxman MQ-88uC csöves végerősítő, Luxman M-200 végerősítő, Luxman D-380 Csöves CD, Sonus Faber Maxima Amator, Zu Audio Soul MK2, Aurender A100 Streamer, Thorens TD2001,TP-90, Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Avatar
Gman
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.03.12., szer. 18:58
Értékelés: 1

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Gman »


Üdvözlök minden hozzáértőt!

​A CXA80-as erősítőhöz mennyire jó párosítás a SF Venere 1.5, esetleg inkább a Venere 2 jobban illene hozzá? Főleg jazzt, akusztikus zenét, illetve 70-es évek zenéjét hallgatom.Tudom meg kell hallgatni, erre sort is kerítek, de szeretnék előre orientálódni.Mielőtt időszűke miatt lekésném, érdekel, hogy meddig tartanak az akciók az erősítőre és a hangfalakra.
​Köszönöm a segítséget.

Avatar
Steinhart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2008.11.27., csüt. 12:53
Értékelés: 197

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Steinhart »


Üdv
Szerencsére nem volt ilyen problémánk.
De behozod hozzánk és megnézi a szervizünk.

Sziasztok,
 
tegnap este történt, hogy filmnézés közben (közepes hangerőn) a C.A. AZUR 840A (V1) egy hangos reccsenés után megadta magát, "DC ERROR" felirat jelent meg és azóta sem működik. Vártam, hogy kihűljön, hátha akkor rendbe jön, de ugyanaz a felirat és csak a hátsó kapcsolóval lehet kikapcsolni. A leírásában is van erre utalás:
"DC detection Indication - Unit has switched off during operation, display flashes “DC ERROR”. Description - CAP5 offers loudspeaker protection if the output of the amplifier goes to a high constant voltage (DC) because of some internal fault. This is a rare fault although detecting it could just save those expensive loudspeakers. Remedy - Due to the necessary sensitivity of the DC protection circuit, hard clipping of the amplifier may cause DC protection to be triggered. If this fault occurs please switch the unit off, power up again and check operation with a reduced volume level. If the DC fault occurs again please contact your dealer for service."
Értem, hogy védelmi funkciót lát el, de sajnos úgy tűnik nagyobb a baj mert nem javult meg.
Volt már valakinek ilyen jellegű tapasztalata? A termék már nem garanciás, esetleg korrekt szervízt tudtok-e ajánlani?
 
Előre is köszönöm a segítséget!
 
Üdv, Gábor

Luxman Cl-38C Csöves előerősítő, Luxman MQ-88uC csöves végerősítő, Luxman M-200 végerősítő, Luxman D-380 Csöves CD, Sonus Faber Maxima Amator, Zu Audio Soul MK2, Aurender A100 Streamer, Thorens TD2001,TP-90, Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Avatar
Jameson
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2015.11.18., szer. 10:55
Értékelés: 12

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Jameson »


Sziasztok,
 
tegnap este történt, hogy filmnézés közben (közepes hangerőn) a C.A. AZUR 840A (V1) egy hangos reccsenés után megadta magát, "DC ERROR" felirat jelent meg és azóta sem működik. Vártam, hogy kihűljön, hátha akkor rendbe jön, de ugyanaz a felirat és csak a hátsó kapcsolóval lehet kikapcsolni. A leírásában is van erre utalás:
"DC detection Indication - Unit has switched off during operation, display flashes “DC ERROR”. Description - CAP5 offers loudspeaker protection if the output of the amplifier goes to a high constant voltage (DC) because of some internal fault. This is a rare fault although detecting it could just save those expensive loudspeakers. Remedy - Due to the necessary sensitivity of the DC protection circuit, hard clipping of the amplifier may cause DC protection to be triggered. If this fault occurs please switch the unit off, power up again and check operation with a reduced volume level. If the DC fault occurs again please contact your dealer for service."
Értem, hogy védelmi funkciót lát el, de sajnos úgy tűnik nagyobb a baj mert nem javult meg.
Volt már valakinek ilyen jellegű tapasztalata? A termék már nem garanciás, esetleg korrekt szervízt tudtok-e ajánlani?
 
Előre is köszönöm a segítséget!
 
Üdv, Gábor
CAMBRIDGE AUDIO 851N | PRIMARE I32 | OPPO 103D | ELAC FS-267 | Pro-Ject 1Xpression Carbon/Goldring 2200MM

Avatar
gtu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2007.01.27., szomb. 15:40
Értékelés: 4

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: gtu »


Üdv mindenkinek,
 
cd transport vásárlás előtt állok, a Cambridge CXC futómű is többek között látótérbe került... van valakinek erről személyes tapasztalata? Vélemények ötletek javaslatok?

Zu Soul Superfly + csöves erősítő + TEAC UD503 dac + Auralic Streamer társaságába keresnék egy cd futóművet...

köszi szépen a válaszokat tapasztalatokat!
 
Űdv!
 
Gábor
 
"What this country needs is a good 5 watt amplifier!"

                                                                                  Paul Klipsch

Avatar
Steinhart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2008.11.27., csüt. 12:53
Értékelés: 197

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Steinhart »


Szia
Ez egy állapot jelző led, a dekóder működését jelzi.
Ennél  mérethatóbb választ nem tudok adni nem vizsgáltam meg az erősítő ledek villogását működés közben.
Üdv

Szia!
Még két laikus kérdést szeretnék feltenni.
Az erősítő tetejéről a szellőzőrácson belátva belül a jobb oldalon piros lámpát látok világítani,akkor,amikor dolby jelet adok neki.Ez normális?Mi lehet ez?Ha mondjuk film menüben vagyok,rögtön elalszik.
Másik:HDMI panel van mindegyik csatornához külön,vagy egy van az összeshez?
Nagyon köszönöm a választ!
rockerjani

Luxman Cl-38C Csöves előerősítő, Luxman MQ-88uC csöves végerősítő, Luxman M-200 végerősítő, Luxman D-380 Csöves CD, Sonus Faber Maxima Amator, Zu Audio Soul MK2, Aurender A100 Streamer, Thorens TD2001,TP-90, Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Avatar
rockerjani
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2017.01.16., hétf. 09:42
Értékelés: 4

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: rockerjani »


Szia!
Még két laikus kérdést szeretnék feltenni.
Az erősítő tetejéről a szellőzőrácson belátva belül a jobb oldalon piros lámpát látok világítani,akkor,amikor dolby jelet adok neki.Ez normális?Mi lehet ez?Ha mondjuk film menüben vagyok,rögtön elalszik.
Másik:HDMI panel van mindegyik csatornához külön,vagy egy van az összeshez?
Nagyon köszönöm a választ!
rockerjani

Avatar
Steinhart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2008.11.27., csüt. 12:53
Értékelés: 197

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Steinhart »


Szia
A C.A erősítőn csak az általad megadott helyen lehet állítani hangképet. Sajnos ez az erősítő még nem tudja kikapcsolt állapotban átengedni a HDMI jelet , csak az új CXR sorozat tudja ezt a funkciót.

Sziasztok!
Vettem egy 751r erősítőt.CAV MD-EX3 hangfallal használom.Ugyanez a hangfal Harmann-Kardon 760-al hallgatva sokkal több magas volt benne,mint a Cambridge erősítővel.A kérdésem az lenne,hogy a treble és a bass 10dB kiemelésen kívül van-e még hangszín állítási lehetőség,vagy fogadjam el ilyennek?Illetve a másik kérdésem az lenne,kikapcsolt állapotban nem engedi át a HDMI jelet az erősítő?Akárhogy próbálom nem jön át rajta hang mikor csak a blu-ray-t akarom a TV-vel használni.
Köszönöm szépen a választ!
üdv János

Luxman Cl-38C Csöves előerősítő, Luxman MQ-88uC csöves végerősítő, Luxman M-200 végerősítő, Luxman D-380 Csöves CD, Sonus Faber Maxima Amator, Zu Audio Soul MK2, Aurender A100 Streamer, Thorens TD2001,TP-90, Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Avatar
rockerjani
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2017.01.16., hétf. 09:42
Értékelés: 4

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: rockerjani »


Sziasztok!
Vettem egy 751r erősítőt.CAV MD-EX3 hangfallal használom.Ugyanez a hangfal Harmann-Kardon 760-al hallgatva sokkal több magas volt benne,mint a Cambridge erősítővel.A kérdésem az lenne,hogy a treble és a bass 10dB kiemelésen kívül van-e még hangszín állítási lehetőség,vagy fogadjam el ilyennek?Illetve a másik kérdésem az lenne,kikapcsolt állapotban nem engedi át a HDMI jelet az erősítő?Akárhogy próbálom nem jön át rajta hang mikor csak a blu-ray-t akarom a TV-vel használni.
Köszönöm szépen a választ!
üdv János

Avatar
kukulec
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2016.12.17., szomb. 17:11
Értékelés: 2

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: kukulec »


Megkérdezhetem hogy miért ezt az erősítőt választottad? Esetleg többet is meghallgattál, mielőtt ezt választottad?
Több erősítőt is meghallgattam már, de ezt a gépet közvetlenül összehasonlítottuk a szalonban két másikkal: Marantz PM8005 és Primare i22. Előbbit inkább felejtsük el. Utóbbi lágyabb, valamivel precízebb, kimértebb hangzású, kicsit nagyobb felbontással. A CXA80 viszont testes, dinamikus hangot ad, betölti a teret. Ez ízlés dolga. Stabilan hoz egy nagyon jó szintet, hosszan hallgatható, remek basszussal, tiszta középpel és nem fárasztó magasakkal. Továbbá van benne egy remek DAC; USB kábelen azt használom a PC-ből jövő zenére. Napi legalább 3 órát megy, minden jól szól rajta. Egy-két klasszikus zenénél érezni, hogy lehetne ott egy fokkal levegősebb, dúsabb a magas tartomány, de ezt tudjuk be annak, hogy előtte Pioneer A-30 erősítővel hajtottam a hangfalaimat, ami  felső tartományban kicsit kiemelt. A lényeg, hogy nagyon könnyen szolgálja ki a hangfalaimat, és érezni, hogy van benne kakaó, a ráírt teljesítményt bármikor tudja torzítás nélkül.
Primare I22; Elac FS 147; Pro-Ject Dac Box S2; Vertere Pulse-Xmini

Avatar
Lela
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2012.02.12., vas. 13:16
Értékelés: 5

Cambridge Audio

Hozzászólás Szerző: Lela »


Hello, en Elac FS 147-tel hallgatom, es nagyon szepen szolnak. De hallottam mas, nagyobb Elac hangszorokkal is, es mindenhol ugyanazt a dinamikus hangzast produkalta.
Megkérdezhetem hogy miért ezt az erősítőt választottad? Esetleg többet is meghallgattál, mielőtt ezt választottad?

Lezárt

Vissza: “Audiophyl Kft”