Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati szűrők

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

hosszu írta:
2019.04.03., szer. 23:42

A történtek után írtam néhány levelet, amihez mellékelten csatoltam egy fotót, melyen látható, hogy 2,8 V egyenáramot mérek a hálózaton (tehát a trafóbúgásnak a mérési eredménytelenségüktől függetlenül van valós oka). Futottam vele néhány kört, aminek végén a dél-pesti műszaki igazgató küldött nekem egy alaposan kioktató levelet, melyben kifejtette, hogy technikailag lehetetlen, hogy bárki bárhol egyenáramot mérjen az elektromos hálózaton.
Ezen levél kézhez kapásával egy időben az eredeti probléma (a transzformátorok extra erős búgása) egyszeriben megszűnt és azóta sem jelentkezett.
ajaj ... :ohnoohnoohno:
Ennyit a vezetői, managgeri hozzáértésről. Talán arról sincs fogalma ennek az ELMŰ műszaki vezetőnek, hogy mi folyik a áram-vezetékekben? Aztán a beosztottjai mégis kapizsgálnak valamit, és csodák csodája, megtalálták a hatalmas DC hiba forrását? Vagy netán van nekik hozzá aktív kompenzálójuk?
Zsolt, a korábbi módszereddel, kézi műszereddel mérve manapság mekkora DC-t mérsz?

Én a saját próbálgatásaim alapján inkább kivettem a diódás DC blokkolót, mert a trafó búgásom elég gyorsan változó, igaz nem jelentős hangosságán alig változtatott. A mérési módszerem az volt, hogy teljes szoba és utca/szél csendben, bekapcsolt erősítővel, de zene nélkül rátettem a telefont az erősítő trafóhoz közeli fém felületére és telefon dB mérő appal rögzítettem. A búgás zaj szintje másodpercenként változik, kb 10dB hullámzással. A diódás DC blokkolóm beiktatásával nem láttam javulást evvel a mérési módszerrel, hangzásban viszont van kevés rontó tényezője, tehát most nincs beiktatva a DC blokkoló.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: hosszu »

tottyi írta:
2019.04.03., szer. 15:25
hosszu írta:
2017.01.17., kedd 19:57
Azta!! de azért hozhattak volna valami pár alapműszert, persze ezek nem standard műszerek a kivonulós szerviz autóban
Azt ígértem, beszámolok, mire jutok trafóbúgás ügyben az ELMŰ-vel.
 
Kezdeti lelkesedésem alábbhagyott.
Némi késés és ismételt személyes "fülügyrevétel" után kihozták a mérőműszereket. Egyet a szomszéd utcában lévő transzformátorra, egyet az utcánk végén lévő szakaszhatárra, egyet pedig a villanyóránkhoz tettek.
Két heti mérés után (karácsony előtt) elvitték őket.
Múlt héten felhívtam az ELMŰ-t, hogy mi van?
Kiderült, a lakásunkba tett mérőműszer egyetlen percig nem működött, ezért a másik kettőből próbálnak okosabbak lenni.
Szóval jelenleg - immár 2 hónap után - fogalmuk sincs, mi a baj, de még azt sem, hogy milyen jellegű, "merre induljak"...
 
Ellenben, ma átutaltak 5000 Ft kötbért - ilyenről sem hallottam még!
Es aztan megoldodott? gondolkodik.gif
A történtek után írtam néhány levelet, amihez mellékelten csatoltam egy fotót, melyen látható, hogy 2,8 V egyenáramot mérek a hálózaton (tehát a trafóbúgásnak a mérési eredménytelenségüktől függetlenül van valós oka). Futottam vele néhány kört, aminek végén a dél-pesti műszaki igazgató küldött nekem egy alaposan kioktató levelet, melyben kifejtette, hogy technikailag lehetetlen, hogy bárki bárhol egyenáramot mérjen az elektromos hálózaton.
Ezen levél kézhez kapásával egy időben az eredeti probléma (a transzformátorok extra erős búgása) egyszeriben megszűnt és azóta sem jelentkezett.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: tottyi »

hosszu írta:
2017.01.17., kedd 19:57
Azta!! de azért hozhattak volna valami pár alapműszert, persze ezek nem standard műszerek a kivonulós szerviz autóban
Azt ígértem, beszámolok, mire jutok trafóbúgás ügyben az ELMŰ-vel.
 
Kezdeti lelkesedésem alábbhagyott.
Némi késés és ismételt személyes "fülügyrevétel" után kihozták a mérőműszereket. Egyet a szomszéd utcában lévő transzformátorra, egyet az utcánk végén lévő szakaszhatárra, egyet pedig a villanyóránkhoz tettek.
Két heti mérés után (karácsony előtt) elvitték őket.
Múlt héten felhívtam az ELMŰ-t, hogy mi van?
Kiderült, a lakásunkba tett mérőműszer egyetlen percig nem működött, ezért a másik kettőből próbálnak okosabbak lenni.
Szóval jelenleg - immár 2 hónap után - fogalmuk sincs, mi a baj, de még azt sem, hogy milyen jellegű, "merre induljak"...
 
Ellenben, ma átutaltak 5000 Ft kötbért - ilyenről sem hallottam még!
Es aztan megoldodott? gondolkodik.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
gyimesizsolt
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2017.12.31., vas. 09:37
Értékelés: 25

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: gyimesizsolt »

Sziasztok!
Elnézést de nem találtam jobb topicot hogy a kérdésem feltegyem: tud valaki segítséget adni egy VibaVoice Gemini tápszűrő beállításához? Mármint a készüléken található két poti használatához Sync és Level. Méréseim szerint pl. a kimeneti feszültség változik a level poti állításával. Esetleg használati útmutatót...
Segítséget előre is köszönöm.
üdv:
Zsolti
Üdv:
Zsolti

Avatar
Ádámh
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2009.06.19., pén. 17:00
Értékelés: 6

Re: Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Ádámh »

Sziasztok!
Ezt ismeri valaki? Weiduka AC 8.8. Ennél többet nem tudok a témára áldozni, de megéri-e? Persze ezt csak, akkor tudom meg, ha megvásárolom, de azért tanácsokat várok. Köszönöm!

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Majik »


Szia,
 
Szerintem az osveny eleje, vagy a vege a legjobb hely ennek a levalaszto trafonak. Van olyan kivitel is, amin dugaljak vannak, azt a hifi melle kell tenni.
Mivel e levalaszto is toroid, az egyenkomponens miatt bugni fog az is, ezert tettem a pincebe, az osveny elejere. Mindenesetre a levalaszto trafo minimalis bugast produkal.
 
A keszulektrafok bugasat szerintem csak akkor szunteti meg, ha azt DC komponens okozza. Egy baratom kiprobalta, nala nem szuntette meg a trafobugast, igaz, nala egy nagyon halk, allando erossegu bugas hallhato egeszen kozelrol, gyanitom, nem DC komponens miatt.
 
Szerintem probalj ki egy gratzes-elkos DC csapdat, ha az jelentosen csokkenti a trafobugast, es a bugas nem allando, hanem valtozo erossegu, hullamzo jellegu, akkor ez a trafo segiteni fog.

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: petimre »



Nem, a vegfok bekapcsolasakor a kondik elso feltoltese egy rovid, nehany tizedmasodperces zugast okoz(nalam). Ez a kb. ket mp, gyorsan elhalkulo bugas nem mindig jelentkezik, gyanitom csak akkor, ha aranylag magas a DC szint a halozaton.
 
Amikor mindenfele DC csapda nelkul hasznaltam a rendszert, tv nezes kozben gyakran zavaro szintre erosodott a trafobugas. Hamar osszeraktam egy graetz hidas, elkos dc csapdat, a bugas kb 90 szazalekat elvitte, es egy kicsit a dinamikabol is.
Az eddigi tapasztalatok szerint a trafo teljesen megszunteti a bugast, negativ hatasat eddig nem fedeztem fel, az egyetlen dolog ez a vegfok bekapcsolasnal jelentkezo rovid bugas, de ez nem zavaro.

Szia,
 
Jól értem, hogy az ösvény közepére mondjuk gond nélkül be tudom építeni,s lehet hogy a trafóbúgásom a múltté...
 
Köszi,
Imi
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Majik »



A csökkenő búgást szerintem a puffer kondik feltöltődése okozza.
Nekem is ez van a mélynyomómnál, ha kikapcsolom.

Nem, a vegfok bekapcsolasakor a kondik elso feltoltese egy rovid, nehany tizedmasodperces zugast okoz(nalam). Ez a kb. ket mp, gyorsan elhalkulo bugas nem mindig jelentkezik, gyanitom csak akkor, ha aranylag magas a DC szint a halozaton.
 
Amikor mindenfele DC csapda nelkul hasznaltam a rendszert, tv nezes kozben gyakran zavaro szintre erosodott a trafobugas. Hamar osszeraktam egy graetz hidas, elkos dc csapdat, a bugas kb 90 szazalekat elvitte, es egy kicsit a dinamikabol is.
Az eddigi tapasztalatok szerint a trafo teljesen megszunteti a bugast, negativ hatasat eddig nem fedeztem fel, az egyetlen dolog ez a vegfok bekapcsolasnal jelentkezo rovid bugas, de ez nem zavaro.

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: KisMarci »



Szia,
 
6-os kabelt biztosan be lehet kotni.
3-3 M6-os menetesszár fogadja a kabeleket primer es szekunder oldalon is. En a 2,5 -ost saru nelkul kotottem be, kesobb szeretnek 6- os kabelre valtani.
 
Erdekes a mukodese. Naim rendszerem van, es csak a vegfokot szoktam kikapcsolni. Az elofok es a DAC trafoja allando csendben van. Neha a vegfok bekapcsolaskor egy-ket mp-ig bug, de az elso egy-ket mp alatt rohamosan csokken a bugas erossege, aztan teljesen elhallgat. Ezutan akarmeddig van bekapcsolva ( hetvegen, ha sokat zenelek, csak ejjelre kapcsolom ki) semmi bugas.

 
A csökkenő búgást szerintem a puffer kondik feltöltődése okozza.
Nekem is ez van a mélynyomómnál, ha kikapcsolom.
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Majik »


Szia,
 
6-os kabelt biztosan be lehet kotni.
3-3 M6-os menetesszár fogadja a kabeleket primer es szekunder oldalon is. En a 2,5 -ost saru nelkul kotottem be, kesobb szeretnek 6- os kabelre valtani.
 
Erdekes a mukodese. Naim rendszerem van, es csak a vegfokot szoktam kikapcsolni. Az elofok es a DAC trafoja allando csendben van. Neha a vegfok bekapcsolaskor egy-ket mp-ig bug, de az elso egy-ket mp alatt rohamosan csokken a bugas erossege, aztan teljesen elhallgat. Ezutan akarmeddig van bekapcsolva ( hetvegen, ha sokat zenelek, csak ejjelre kapcsolom ki) semmi bugas.

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: petimre »


Szia,
 
Mekkora átmérőjű kábel tud fogadni? Konkrétan a 6mm2- sel beköthető?
 
üdv.
Imi
 
 
Ez:
http://www.airlinktransformers.com/bala ... s/BPS2020/

A pinceben szereltem fel az eloszto melle. Kulon kabel megy a hifihez, igy a fix bekotesu valtozatot valasztottam. A teljesitmenyt , 2kW, a megtaplalt keszulekek alapjan javasolta az Airlink.
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Majik »


Ez:
http://www.airlinktransformers.com/bala ... s/BPS2020/
 
A pinceben szereltem fel az eloszto melle. Kulon kabel megy a hifihez, igy a fix bekotesu valtozatot valasztottam. A teljesitmenyt , 2kW, a megtaplalt keszulekek alapjan javasolta az Airlink.

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: KisMarci »



Airlink trafo karacsonyra megerkezett.
Minden elmeleti fejtegetes ellenere egyfazisu primer dupla MCB-s vedelemmel, egyfazisu szekunder fi-relevel.
A diodas DC blokkoloval maradt egy kis bugas, a levelaszto trafoval teljes csend van.

 
Pontosan melyik típus?
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Majik »



nekem aztán hót mindegy, az 5kW típus amit feltettél abban is toroid van és nem kettő hanem 3 primer megszakítós, Primary Protection: MCB'S 20A 2P+N Type C, ahol 2P az kettő 20A fázist jelent, N pedig a nullát,  tehát fix bekötéssel szabad csak használni, vagy háromfázisú 5pólusú dugaljról, amin a pólusok nem cserélődnek fel.
http://www.airlinktransformers.com/bala ... BPS5120MP/
DC elnyomási funkció a gyártói adatokban sehol szerepel, ezt a fórumon lehet hangoztatják, de nekem az nem mérvadó. Egyébként a leválasztó trafó képes szerencsés kivitelben a hálózati DC-t csökkenteni, de kevésbé mint a diódás egyszerű áramkör.

Airlink trafo karacsonyra megerkezett.
Minden elmeleti fejtegetes ellenere egyfazisu primer dupla MCB-s vedelemmel, egyfazisu szekunder fi-relevel.
A diodas DC blokkoloval maradt egy kis bugas, a levelaszto trafoval teljes csend van.

Avatar
Pilu13
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016.06.05., vas. 21:34
Értékelés: 0

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Pilu13 »


Úgy, hogy csak az áramforrás volt az egyetlen amihez csatlakozott a mélynyomó.
 
Mérni egyszer kimértük a konnektort és normál értékek voltak, ezért is írtam, hogy a földelés is jó.
A sonyt nyár környékén cseréltem le. Akkor azt hittem, hogy hibás mélynyomót sóztak rám és azért szaglik, holott nem volt túlhajtva. Közben cseréltem rca kábelt , erősítőt , raktam a tvre galvanikus leválasztót, túlfeszültségvédős hosszabítóba dugtam mindent. A jblt lecseréltem egy újra . De egy hét után volt egy lehetőségem eladni, és venni a szettemhez való heco celan xt 32a-t .
A problémát az összes automata kapcsolós mélynyomónál tapasztaltam. És mivel most be sem volt kötve sehova ezért vagyok már biztos benne , hogy hálozati probléma lesz.
 
Hogy jutottál arra a következtetésre, hogy ez probléma valami hálózati kábel vagy hálózati szűrés, vagy netán túlfeszültség okozza? Ez utóbbit egy kézi műszerrel azonnal ellenőrizheted, és ha 250V vagy meghaladót mérsz, akkor a többi készüléked is veszélyben lehet. Egyébként meg az "amper" szag forrását komolyabb szétszedéssel, méréssel valami szervizben tudnák felderíteni.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Sziasztok!
 
Talán valaki sejti a megoldást a problémámra , ami a következő. :
 
Van egy aktív mélynyomóm amin hátul a fix bekapcsolást és az automata módot tudom kiválasztani. ( Van rajta áramtalanító is)
Tegnap lekötöttem a házimozi erősítőmről és automata módban maradt. Ma éreztem kis elektromos szagot, és hátul valamennyire meleg volt a mélynyomó erősítője.
 
A jelenséget máskor is produkálta már, terhelésre erősebb szaggal jön elő, de nem mindig! A mélynyomó jó. A nem automata 20cmes sony aktív mélynyomómmal semmi hasonlót nem tapasztaltam pedig ugyanott évekig használtam. A sony után volt nálam 2 jbl amik szintén automatak voltak és mind a kettő szaglott (az egyiket én bontottam ki), igaz ezek teljesítményben jóval sony felett voltak.
 
Valami kóboráram , vagy nem tudom mi lehet. Földelése a konnektornak jó. Mivel érdemes probálkoznom?

Hogy jutottál arra a következtetésre, hogy ez probléma valami hálózati kábel vagy hálózati szűrés, vagy netán túlfeszültség okozza? Ez utóbbit egy kézi műszerrel azonnal ellenőrizheted, és ha 250V vagy meghaladót mérsz, akkor a többi készüléked is veszélyben lehet. Egyébként meg az "amper" szag forrását komolyabb szétszedéssel, méréssel valami szervizben tudnák felderíteni.

Avatar
Pilu13
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016.06.05., vas. 21:34
Értékelés: 0

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: Pilu13 »


Sziasztok!
 
Talán valaki sejti a megoldást a problémámra , ami a következő. :
 
Van egy aktív mélynyomóm amin hátul a fix bekapcsolást és az automata módot tudom kiválasztani. ( Van rajta áramtalanító is)
Tegnap lekötöttem a házimozi erősítőmről és automata módban maradt. Ma éreztem kis elektromos szagot, és hátul valamennyire meleg volt a mélynyomó erősítője.
 
A jelenséget máskor is produkálta már, terhelésre erősebb szaggal jön elő, de nem mindig! A mélynyomó jó. A nem automata 20cmes sony aktív mélynyomómmal semmi hasonlót nem tapasztaltam pedig ugyanott évekig használtam. A sony után volt nálam 2 jbl amik szintén automatak voltak és mind a kettő szaglott (az egyiket én bontottam ki), igaz ezek teljesítményben jóval sony felett voltak.
 
Valami kóboráram , vagy nem tudom mi lehet. Földelése a konnektornak jó. Mivel érdemes probálkoznom?

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Azt ígértem, beszámolok, mire jutok trafóbúgás ügyben az ELMŰ-vel.!
Ez elég gáz, pedig...
Akkor mégis javaslom legalább a legvalószínűbb dolgot kizárni a hálózat DC fesz méréssel. Kérjél kölcsön legalább 500V-os 4,5digites kézi műszert, vagy a javasolt RC mérőt összeállítani.
Az már más kérdés, próbáltál már Psaudio Hunbuster-t, és mintha az nem lett volna elég és vagy nem tetszett a "hangja".
Ha kiderül, hogy bődületes a DC szint olykor, akkor ezért az ELMÜ mit vállal felelősséget, hogyan javítja ezt ki. Ugyanis ennek a legfőbb forrása a közeli fogyasztók aszimmetrikus terhelése.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Azta!! de azért hozhattak volna valami pár alapműszert, persze ezek nem standard műszerek a kivonulós szerviz autóban
Azt ígértem, beszámolok, mire jutok trafóbúgás ügyben az ELMŰ-vel.
 
Kezdeti lelkesedésem alábbhagyott.
Némi késés és ismételt személyes "fülügyrevétel" után kihozták a mérőműszereket. Egyet a szomszéd utcában lévő transzformátorra, egyet az utcánk végén lévő szakaszhatárra, egyet pedig a villanyóránkhoz tettek.
Két heti mérés után (karácsony előtt) elvitték őket.
Múlt héten felhívtam az ELMŰ-t, hogy mi van?
Kiderült, a lakásunkba tett mérőműszer egyetlen percig nem működött, ezért a másik kettőből próbálnak okosabbak lenni.
Szóval jelenleg - immár 2 hónap után - fogalmuk sincs, mi a baj, de még azt sem, hogy milyen jellegű, "merre induljak"...
 
Ellenben, ma átutaltak 5000 Ft kötbért - ilyenről sem hallottam még!
longkft.hu/audioblog/

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Életem egyik legpozitívabb csalódását éltem ma át - kalapot emelek az ELMŰ dolgozói és hozzáállása előtt!
 
A megbeszélt időben becsöngetett két munkatársuk, akik már részletesen mindent tudtak, de azért a részleteket egyeztettük.
Megnézték a villanyórát és környékét, megnézték a földelést (csak szemrevételezve ), majd bejöttek a hifihez, házimozihoz és megnézték a bekötéseket.
Ezután meghallgatták a trafók brummogását. Feltettek néhány kérdést (fut-e valahol vascsőben a vezeték, van-e a lakásban LED-lámpa, fénycső, stb.).
Kicsit gondolkodtak, felhívták a főnöküket, akivel alaposan átbeszélték a helyzetet - egyetlen pillanatra sem próbálták rám tolni a felelősséget.
 
Ezután elmondták, milyen problémákra gyanakszanak: pl. fázistörés (csúszás?), rosszul működő napelem inverter, hibás ELMŰ transzformátor, stb.
 
Azt a megoldást javasolták (a türelmemet kérve!!!), hogy néhány napon belül bekötnek egy mérőműszert (feszültség, zaj, színusztorzulás, felharmonikusok, stb.) a környékünk saját trafójához az "induló" vezetékhez, egyet a villanyórámhoz, egyet pedig az áramellátási szakasz végére.
Az eredményeket kiértékelik és megpróbálják megtalálni az okot.
 
Ezután, saját maguk felajánlották, hogy amennyiben nem tudják a problémát megoldani, megmérik a másik két fázis zajterhelését is, és a "tisztábbat" bekötik hozzánk.
 
Az végeredményről beszámolok.

Azta!! de azért hozhattak volna valami pár alapműszert, persze ezek nem standard műszerek a kivonulós szerviz autóban

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Na, voltak az ELMÜ-s szakik mérni, találtak valami rendellenes dolgot, vagy éppen akkor tiszta volt a hálózat, nem ugráltak a trafók a erősítö(k)ben?
Életem egyik legpozitívabb csalódását éltem ma át - kalapot emelek az ELMŰ dolgozói és hozzáállása előtt!
 
A megbeszélt időben becsöngetett két munkatársuk, akik már részletesen mindent tudtak, de azért a részleteket egyeztettük.
Megnézték a villanyórát és környékét, megnézték a földelést (csak szemrevételezve ), majd bejöttek a hifihez, házimozihoz és megnézték a bekötéseket.
Ezután meghallgatták a trafók brummogását. Feltettek néhány kérdést (fut-e valahol vascsőben a vezeték, van-e a lakásban LED-lámpa, fénycső, stb.).
Kicsit gondolkodtak, felhívták a főnöküket, akivel alaposan átbeszélték a helyzetet - egyetlen pillanatra sem próbálták rám tolni a felelősséget.
 
Ezután elmondták, milyen problémákra gyanakszanak: pl. fázistörés (csúszás?), rosszul működő napelem inverter, hibás ELMŰ transzformátor, stb.
 
Azt a megoldást javasolták (a türelmemet kérve!!!), hogy néhány napon belül bekötnek egy mérőműszert (feszültség, zaj, színusztorzulás, felharmonikusok, stb.) a környékünk saját trafójához az "induló" vezetékhez, egyet a villanyórámhoz, egyet pedig az áramellátási szakasz végére.
Az eredményeket kiértékelik és megpróbálják megtalálni az okot.
 
Ezután, saját maguk felajánlották, hogy amennyiben nem tudják a problémát megoldani, megmérik a másik két fázis zajterhelését is, és a "tisztábbat" bekötik hozzánk.
 
Az végeredményről beszámolok.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Most már megvárom az elektromos művek mérőműszerét - csütörtökön reggel hozzák
Na, voltak az ELMÜ-s szakik mérni, találtak valami rendellenes dolgot, vagy éppen akkor tiszta volt a hálózat, nem ugráltak a trafók a erősítö(k)ben?

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: hosszu »


akkor mégis csak össze kéne dobni azt a segéd RC áramkört, ahhoz elég a kisebb határú műszer
Most már megvárom az elektromos művek mérőműszerét - csütörtökön reggel hozzák
longkft.hu/audioblog/

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



A vízvezeték (gázvezeték) és a védőföld között nincs feszültség, ezt már régebben megnéztem.
 
A fázis és a nulla között nem mértem meg az egyenfeszültséget, mert azt írtátok 750 V méréshatár kellene (hogy túlélje a műszer), az enyém pedig csak 250 Voltos.

akkor mégis csak össze kéne dobni azt a segéd RC áramkört, ahhoz elég a kisebb határú műszer

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Hálózati szűrők

Hozzászólás Szerző: hosszu »



akkor valószínű ez a hiba kizárható. amit még talán érdemes megmérni, a konnektor védőföld és a lakásban elérhető fém vízvezeték, és/vagy gázvezeték fémtiszta pontja között van-e feszültség? Habár újabban egyre gyakoribb hogy mindkettő műanyag. Ezeket is összekötik valahol a ház betáp pontján. Persze láttam olyat, ahol ez nincs, nálunk családi háznál pl nincs.
A fázis-nulla közötti 300-600mV DC méréssel próbálkoztál már? Mert ha minden trafós készülék rángatózik, akkor ott több volt is lehet DC.

A vízvezeték (gázvezeték) és a védőföld között nincs feszültség, ezt már régebben megnéztem.
 
A fázis és a nulla között nem mértem meg az egyenfeszültséget, mert azt írtátok 750 V méréshatár kellene (hogy túlélje a műszer), az enyém pedig csak 250 Voltos.
longkft.hu/audioblog/

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”