Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: manman12 »

azért ez sem rossz pakkkkkkkk ;peace;
Jó van ott pár tárgy de így tetszik :smile29:
Csatolmányok
IMG_20220302_165410.jpg
IMG_20220302_165410.jpg (2.72 MiB) Megtekintve 2219 alkalommal
IMG_20220302_165400.jpg
IMG_20220302_165400.jpg (2.63 MiB) Megtekintve 2219 alkalommal
IMG_20220302_165353.jpg
IMG_20220302_165353.jpg (2.54 MiB) Megtekintve 2219 alkalommal
IMG_20220302_165310.jpg
IMG_20220302_165310.jpg (2.11 MiB) Megtekintve 2219 alkalommal

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Heh, megtaláltam a Marantz PM68 előtti erősítőmet :)
Ez volt az:

https://www.hifiengine.com/manual_libra ... -v4a.shtml

Ami nem volt olyan rossz emlékeim szerint (nyári diák munka pénzen vettem, asszem '97-ben), de emlékszem, hogy jelentős különbség volt a PM68 ezután ''99-ben.

Technics előtt pedig pedig szintén 1-2 évig volt egy JVC, a kettő közül valamelyik:
https://www.hifiengine.com/manual_libra ... a-x1.shtml
https://www.hifiengine.com/manual_libra ... a-x3.shtml

CD67MKII előtt pedig ez a kettő CD-m volt:
https://www.hifiengine.com/manual_libra ... d373.shtml
https://www.hifiengine.com/manual_libra ... d723.shtml

A Mission 783-asok előtt meg ez volt:
https://www.hifiengine.com/manual_libra ... /703.shtml

Ez előtt meg két régi Videoton kétutas, 20-as mélyekkel, inkább 70-es, mint 80-as évekből, házi mélyládával, amit simán leszólt a 703-as, amikor kipróbáltam
Csak a Marantz! :-D

Avatar
borzy
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2012.02.18., szomb. 10:17
Értékelés: 97
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza

Re: Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: borzy »

Hifi rendszereim Evolúciós Láncok.
Csatolmányok
PRIMARE  + SONY + CD 2.jpg
PRIMARE + SONY + CD 2.jpg (7.47 MiB) Megtekintve 3904 alkalommal
1984 - 2020..JPG
1984 - 2020..JPG (3.16 MiB) Megtekintve 3904 alkalommal
audio research VSi75
Primare CD35 + Prisma modul
Heritage Klipsch Cornwall III
Vertere Pulse HB & X Reference Madzagok
Amikor Valamit Tökéletesnek Érzünk, Csak Arra Vágyunk,Hogy Még Jobbá Tehessük"
Touraj Moghaddam - Roksan Audio / Vertere Acoustics

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Robici »

gyt írta:
2019.08.16., pén. 14:05
A Hifi Magazin szerint a legdrágább láncszem a szoba, ahol a zenét hallgatjuk. Az mégis kvázi fixnek tekinthető, nem gondolom, hogy valaki csak a zenehallagtás miatt cserélne lakást, házat
Igazad van, bár én épp ott tartok jelenleg, hogy a hifi miatt veszek házat. (A korábbi már sajnos nem elérhető.)

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: kupecke »

gyt írta:
2019.08.16., pén. 14:05

A fentiek miatt amúgy a hifi kénytelen idomulni a szobához, gazdához, így az evolúció leginkább a készülékek esetében érdekes (és sokat elárul a gazdáról is, ez is érdekes lehet).
:smile32:
Kis elrettentésként, persze, ne mással példálózzunk, saját mókuskerék, jót hifiztem :D

Hangsugárzók: Tannoy mx3, Revox Plenum B mkII, Rega Kyte, Royd A14, Rega Jura, Bay Audio Chaconne, Electo Voice Crystal, Visaton Fontana, Altec 891A, The Fisher SP75A
Erősítők: Denon Pma 520, Advanced Acoustic Map 105, HK 670, Rega Brio, Rega Mira, Marantz 2250B, The Fisher 160, Luxman L-410, Quad 33- 303, Sansui au 719
Források: Marantz cd5001, Marantz cd67SE, Philips cd 930 meg még néhány további Philips, Rega Planet, Denon cd 1420, B&O CDX, Arcam Alpha 7SE gyalu már nincs, rút kiskacsa, alap CEC-k és Lenco L75 volt, ill. Oppo, Cyberhome, ilyenek, amit ajánlottak :hahaha:
Kábelek: szinte minden Excalibur, Néhai, Hivox, AQ Slate, Chord Romour, Polk Cobra, Beldenek, Vándámok, Klotzok, Regák, alap Siltech-ek, Kimberek ezek jutottak hirtelen eszembe

(Tizenx évig kb 20 nm körüli szoba (panel), negyedik éve közel 30nm, de már tégla)
Jelenleg: Denon DCD-1500, HK 680, JBL L40, alap, olcsó kábelekkel (Ipad, Dune alkalomadtán rákötve)

Az egész nincs most pl egy olyan ic árába, amiről egyesek "feljebblépnének" :smile54:
És mégis imádom! 36_3_1.gif

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: gyt »

Robici írta:
2019.08.16., pén. 13:31
Azt még megértem, hogy a lemezeiről senki nem írt, hiszen ez mégiscsak hifi fórum, de fura, hogy a szobáról sem, aminek az egész rendszerben a hangfal mellett a legnagyobb hozzájárulása van a kapott hangra.
A Hifi Magazin szerint a legdrágább láncszem a szoba, ahol a zenét hallgatjuk. Az mégis kvázi fixnek tekinthető, nem gondolom, hogy valaki csak a zenehallagtás miatt cserélne lakást, házat (Bár én simán megtenném, ha adódna lehetőség. Ezzel együtt bármely idegen lakásban azt nézem, hogy lehetne ott legjobban elhelyezni a hifit. Így pl.nem kellene a húgom gyönyörű háza, egyszerűen nincs benne olyan szoba, ami megfelelne nekem ilyen szempontból.).

A fentiek miatt amúgy a hifi kénytelen idomulni a szobához, gazdához, így az evolúció leginkább a készülékek esetében érdekes (és sokat elárul a gazdáról is, ez is érdekes lehet).

Akusztikáról, zenéről más topikok szólnak.

Minden jót. gyt
Heed, Soulines, Power-R

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Robici »

Azt még megértem, hogy a lemezeiről senki nem írt, hiszen ez mégiscsak hifi fórum, de fura, hogy a szobáról sem, aminek az egész rendszerben a hangfal mellett a legnagyobb hozzájárulása van a kapott hangra.
Én egészen a közelmúltig, hifis tévelygéseim már lassn 20 éve alatt fixen egy 3x4 méteres szobában hallgattam zenét nagy családi házban. Bár adottak voltak a bútorok, teljesen szabad kezem volt abban, hogy rendezem el, így mindent alárendelhettem az elmélyült zenehallgatásnak a hifi pedig a szoba központját jelentette. A családi ház adottságai miatt pedig a hangerővel is igen szabadon bánhattam, ami nagyon fontos. A komponensek jöttek-mentek, de én ezt a szobát és ennek a lehetőségeit tekintetttem a hifi rendszerem messze legértékesebb elemének. A második legértékesebb pedig a lemezgyűjtemény. Minden más csak ezek után következik számomra.

Avatar
freeduck
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 958
Csatlakozott: 2006.03.01., szer. 10:26
Értékelés: 87

Re: Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: freeduck »

Az én hi-fi "evolúcióm" kb 14 év alatt, vastagon aláhúzva a jelenlegi rendszer elemei:

HANGFALAK:
Mordaumt Short Avant 906i álló
Focal Chorus 826 álló
Triangle Genése Quartet álló
Sonus Faber Cremona M álló
Gryphon Audio Designs Mojo monitor

ERŐSÍTŐK:
Denon PMA-700AE integrált
Harman Kardon HK 970 Stereo Legend limited edition integrált
Cambridge Audio Azur 840a integrált
UNICO Secondo integrált
Audionet Sam V2 integrált
Linn Majik DSI ("all in one" készülék)
Lyngdorf SDA-2175 végfok
Conrad Johnson MF2250A végfok
Gryphon Audio Designs Atilla integrált

FORRÁSOK:
HW: notebook + HIVOX Lupus S dac SW: Foobar
HW: Logitech Squeezebox hálózati zenelejátszó SW: Squeezecenter vagy épp ahogy hívták 
HW: Logitech Transporter hálózati zenelejátszó SW: Squeezecenter vagy épp ahogy hívták
HW: Linn Majik DSI ("all in one" készülék) SW: Linn saját szoftvere
HW: Bladelius Embla előfok/Dac/hálózati zenelejátszó SW: Bladelius saját szoftvere, TIDAL
HW: Bladelius Mimer előfok/Dac/hálózati zenelejátszó SW: Bladelius saját szoftvere, TIDAL
HW: PS Audio DSD Directstream Dac Bridge II Dac/ SW: Roon, TIDAL

KÁBELEK:
HF: Van Den Hul cs122, Kimber 4TC, Coincident CST-1, Crystal Cable Speak Special Ag (silver/gold), HiDiamond Diamond 8, Stealth Reverie premium
IC: Hivox szén IC, ValhallA (típusra nem emlékszem), Néhai (típusra nem emlékszem), Music Timbre, Siltech SQ-110 classic mkII SATT, Vovox IC Direct Textura Fortis
Tápkábel: Shunyata (piros címkés, pontos típusra nem emlékszem, középbelépő kategória), Siltech SPX-380 és SPX-800, Harmonic Technology Magic Reference, Vibex V3, Stealth M5000, Acoustic Zen Absolute, Stealth Dream V10 power, Stealth Dream V10 preamp, JPS Labs Aluminata

Elosztó: IsoTek EVO3 Sirius, HiDiamond HDX1, Vibex Generalife, Vibex Granada

Avatar
freeduck
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 958
Csatlakozott: 2006.03.01., szer. 10:26
Értékelés: 87

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: freeduck »



Az én hi-fi "evolúcióm" kb 14 év alatt, vastagon aláhúzva a jelenlegi rendszer elemei:



HANGFALAK:



Mordaumt Short Avant 906i álló



Focal Chorus 826 álló



Triangle Genése Quartet álló



Sonus Faber Cremona M álló



Gryphon Audio Designs Mojo monitor



ERŐSÍTŐK:



Denon PMA-700AE integrált



Harman Kardon HK 970 Stereo Legend limited edition integrált



Cambridge Audio Azur 840a integrált



UNICO Secondo integrált



Audionet Sam V2 integrált



Linn Majik DSI ("all in one" készülék)



Lyngdorf SDA-2175 végfok



Conrad Johnson MF2250A végfok



FORRÁSOK:



HW: notebook + HIVOX Lupus S dac SW: Foobar



HW: Logitech Squeezebox hálózati zenelejátszó SW: Squeezecenter vagy épp ahogy hívták 



HW: Logitech Transporter hálózati zenelejátszó SW: Squeezecenter vagy épp ahogy hívták



HW: Linn Majik DSI ("all in one" készülék) SW: Linn saját szoftvere



HW: Bladelius Embla előfok/Dac/hálózati zenelejátszó SW: Bladelius saját szoftvere, TIDAL



HW: Bladelius Mimer előfok/Dac/hálózati zenelejátszó SW: Bladelius saját szoftvere, TIDAL



HW: PS Audio DSD Directstream Dac Bridge II Dac/ SW: Roon, TIDAL



KÁBELEK:



HF: Van Den Hul cs122, Kimber 4TC, Coincident CST-1, Crystal Cable Speak Special Ag (silver/gold), HiDiamond Diamond 8



IC: Hivox szén IC, ValhallA (típusra nem emlékszem), Néhai (típusra nem emlékszem), Music Timbre, Siltech SQ-110 classic mkII SATT, Vovox IC Direct Textura Fortis



Tápkábel: Shunyata (piros címkés, pontos típusra nem emlékszem, középbelépő kategória), Siltech SPX-380 és SPX-800, Harmonic Technology Magic Reference, Vibex V3, Stealth M5000, Acoustic Zen Absolute



Elosztó: IsoTek EVO3 Sirius, HiDiamond HDX1, Vibex Generalife, Vibex Granada



 


Avatar
Josselin Beaumont
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2012.11.05., hétf. 18:29
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Budapest IV.

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Josselin Beaumont »



Nekem egy rendszer 8-10 évig megvolt, nem vagyok nagy cserélgető.



RFT Compact 1100



Fisher MT-720 + Marantz CD 53 + Denon PMA 350 + Heybrook HB 1



JVC QL-Y3F + Musical Fidelity A3.2 CD + MF A3.2 Integrált, MF A3.2 végfok (bi-amp) + Castle Howard



 

Primaluna Prologue 8+3+2*7, AVID DIVA II SP, EAR 834P, Triangle Quartet, Siltech 550i, Siltech 550L, 2 * Isotek MiniSub, 6 * Isotek Elite

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: gyt »


Végre összeszedtem magam, összeírtam, íme:
 
Gyerek, kamasz koromban valami ismeretlen eredetű monó csöves elő és végfok, valami barkácsolt hangfallal, Tesla kristály hangszedős lemezjátszóval (a hetvenes évek elejétől a nyolcvanas évek közepéig).
 
Lemezjátszók:
 
Taya DP-510; Pioneer PL-640; 20 év szünet, Pro-Ject Experience II., Rega P7; jelenleg Soulines Kubrick DCX
 
Hangszedők: Ortofon VMS-10; Ortofon MC10 Super + T10. A szünet után Ortofon Rondo Red, jelenleg Benz Micro Ace L.
 
Erősítők:
 
Unitra WHS-110; Pioneer SA 610; Denon PMA-520; Cyrus III + PSX-R, MF A100R; MF 3.2; Exposure 3010; Heed Obelisk Pre + PX + PS (majd PM) + Questar. Jelenleg Heed Thesis Alfa, Pi, Omega + Questar.
 
CD játszók:
 
Marantz CD40; Sony 338 ESD; Arcam Alfa 8SE; Primare D20; Exposure 3010; Golden Note, jelenleg Heed Obelisk DT.
 
Hangfalak:
 
Orion HS 280; Videoton Sonus c100; Heybrook HB1; Rogers LS4/a, Triangle Zephyr II., Dynaudio A52; Dynaudio Contour 1.4; Heed Enigma 5; jelenleg Heed Grand Enigma.
 
Kábelek:
 
A készülékekhez adott vezetékek után volt vdH korszak, Nordost korszak, jelenleg Radnai Rudolf féle Power R.
 
Látszik, eléggé vegyes összeállítások, talán ellentmondóak is. De a lényeg: mindegyikkel nagyokat tudtam zenélni, jó érzés volt most visszaemlékezni rájuk (ha nem is kívánom vissza őket, de erről kizárólag a Heed tehet...).
 
Minden jót.   gyt
Heed, Soulines, Power-R

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: earforce »

Higy állunk az evolúciókkal?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: d.janos »


Az én evolúcióm:  

1985 körül vettünk egy Videoton RM 5632 S sztereo táskarádiót és az ágyon a hátunkon fekve a fejünket a kazettás részhez tartva ismertük meg és élveztük a sztereó hangzást gyermekként, asszem itt fertőződtem meg.

 

CD:

Denon DCD 1450AR(*)  /  Arcam Alpha 7SE(*) / Denon DCD 1460

 

DAC:

Carat-UD1 / Carat HD1V / Asus Xonar Essence STU / Lupus C mkII / Lupus C mk3(*) / Heed Dactilus 2(*) 

 

Erősítő:

Pioneer A107 / Arcam Alpha 9(*) / Sony TA-F555ES(*) / NAD 302 / Jungson JA-66A / Rega Brio I(*) / Dunaudio Evergreen A30(*) / Quad 77(*) / NivsT2(*) / Magnum IA 170 / Heed Luna I(*) / Heed PRE(*) / Heed Obelisk(*) / Heed PAS(*) 

 

Hangsugárzó:

Mission 700 / KEF Q35 / Tannoy M2(*) / Chario syntar 200 / Swnas 3.2BF(*) / CAV DP 880A / Jungson LS 3/5(*) / Swans 2.1SE / CAV FI-EX(*) / Swans TS6(*) / QUAD 11L2(*) / Dynaudio A42(*)

 

Állványok, kábelek, alátétek, tápszűrők.

 

*kellemes emlékek maradtak meg róluk

"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
GOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2015.06.13., szomb. 18:41
Értékelés: 251

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: GOB »


Nekem személy szerint az első rendszerem egy rtf mini hifi volt, amit apukámtól kaptam meg a nappaliból a saját szobámba egy tesla orsós magnóval.
Sok idő után lett egy yamaha rendszerem egy rx-396 receiverből, kx-393 deckel és cdx-393 cd lejátszóval Jamo studio170 típusú hangfalakkal. Nagyon nagyon sokáig, 12 évig voltak meg. Eladtam őket és jött egy sokkal de sokkal komolyabb Yamaha rendszer, ami most is megvan, lassan 2 ève. Majd egy évig hajtottam a jamo hangfalakat velük, amikor tavaly jöttek a skorpiók. A régi összekötő kábeleim és a hangfal kábelek is monitor audiok voltak. Most Neotech összekötők vannak és lassan de biztosan cserélve lesz a hangfal kábel is.
Van, hogy úgy érzed:
Mekkora egy hülye vagy. És tényleg.
 

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »


 Hangdobozos lehallgatást nem is szoktál?
 
Mivel nős vagyok, ez az opció nem mindig adott
 
De azért van rá lehetőség.
 
1. Revox A 78 erősítő - Revox Forum B doboz
2. Eagle A 4600 erősítő - Arcus AS3 doboz
3. Luxman L-3 erősítő - Hans Deutsch Poseidon doboz
4. Denon PMA-255 erősítő - Yamaha NS-30X , Summit SFM III. doboz
 
1. orsós és kazettás magnóhoz, könnyűzenei cd , elektronikus zene hallgatáshoz.
2. számítógép
3. hanglemez - jazz, komolyzene,
4. a dühöngő - rock, disco, Wagner !!!

Avatar
fater80
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2009.06.04., csüt. 20:16
Értékelés: 7

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: fater80 »


Na akkor én is bemutatom mik voltak vannak nekem
Még anno 1998 összegyült annyi pénzem amin vettem technics rs bx501 deck
Technics su v500 erösitö ezt 1ideje eladtam bánom is nem azért hanem mert ln vettem magamnak érzés...
Orion hs 284 hangfal bár nagyon magas hiányos volt
Majd ugye elsö pár fizetésemböl összesporoltam egy technics sl pg590 re ez a rendszer sokáig igy volt deck meg a cdjárékos még mais meg van is szoktam is használni.
Jött a mozi mánia:jvc 5022r erősítő
Magnat motion880 set
Philips dvd630
Mission ms8 ezt sokára rá vettem
Mostani cuccaim mozi yamaha rx v765
Magnat motion 880set. Lg bd550
Mission ms8
2. Rendszer: technics su v460
Yamaha cdx480
Technics slp 555
technics sl p777
Inakustik premium BLUETOOTH
Creative x fi usb
Taga sl90 polc sugárzok
Jöb.még 1pioneer cd meg 1 philips
Meg a lemezjátszó és erösitöben is feljebb lépek ami felet mer csak kevés technics van és hanfalban is a taga platinum bol is állo nagy dobozokra váltok taga+technics igen jó moziban os lessz változás uj kábelezés kácsa vagy és Qed, audioquest+qed és uj hangfal szett és proji.
Proji: INFOCUS IN3138Hda Vászon elitescenn 120". TV LCD: LG 42LK530 FullHD, BluRay: LG BD 550, Erösitö: Marantz SR 7011  CD1: Technics SL-PG 590,Deck: Technics RS-BX 501, hangfal: Dynavoice Challanger M-85 set  SUB: Proson R12, 7. Taga TAV 806. kábel: A FRONTOKNAK SUPRA RONDO 4*2.5mm ,a háttérnek PROSON 2*2.5mm SAL 2×2.5mm, proson sub,Kácsa hdmi 1.4HAMA HDMI 1.3, profilgold PGD-481,Kácsa KCE-210

Saját készítésű fa hi-fi álvány front hangfal alátét és háttér sugárzó állvány.

Pc: Intel i3 4330 asrock H97 Gskill ripjaws 8GB ddr3 Kingston SSDNow V300, WD Caviar blue ezex 1Tb, Hitachi deskstar 7k1000.b,ASUS Xonar D1 LG W2242T Win7 64bit home edition, Kodi player<p>

Player:Technics SL-P777, Technics SL-PS900 vezeték AUDIOQUEST EVERGREEN, ASUS transformer lapos,hangkárty Creative X-FI sorround 5.1 usb vezeték AUDIOQUEST EVERGREEN,INAKUSTIK PREMIUM BLUETOOTH vezeték INNAKUSTIK PREMIUM rca, Technics SU-V85A, vezeték AUDOQUEST X2, TAGA Platinum S-90SL. Áram: Goldaudio elosztó, Inakustik REFERENZ hálozati.

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »




Szóval jó móka, kevés pénzből .
 

Nekem nagyon tetszik ez a gyűjtemény. Hangdobozos lehallgatást nem is szoktál?
Nincs sok tapasztalatom fejhallgatókkal, de tény, hogy relatíve olcsóbban lehet jó minőséget elérni, különösen komolyzenénél, meg vannak egyéb praktikus előnyök is.
Ha egyszer netalán lesz, akkor eléggé valószínű, hogy ebbe az irányba fog mozdulni a hi-fi hobbi nálam...

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »


Ahogy ígértem, némi magyarázatot adnék  a több fejhallgatós rendszerre.
Íme a lánc : lemezjátszó Denon DP-35 F - Ortofom OMB 5E , Technics SL-Q3 eredeti pick up , Telefunken S 900 -Rega R-100
 
Musical Fidelity X-LPS  code ORANGE
 
CD játszó - Yamaha CDX-993 , Denon DCD-820 , és néhány ős Philips .
 
AVA HP-01 csöves fejhallgató erősítő - egyenlőre Tesla csöves - nagy impedanciás
 
Fejhallgatók : Koss PRO/5LC , Braun KH-1000 , Realistic LV-10 ,Pioneer SE-450 , Pickering OA-7 , Lenco K 106 .
 
Mivel az AVA nagy impedanciás fülesekre lett készítve , a 200 Ohm alattiakkal nem szól jól.
 
Diy kábelek.
 
Kedvenc rádió műsorom volt a 80' évek elején az" 1 dal, 3 előadó " . Opera áriákat mutattak be .
Ezt fordítottam át a fülesekre. Pl. talán ismeritek Bob Dylan - Man in the long black coat c. remekét , ha nem, hallgassátok meg.  Ha a Revox fülesével hallgatom,a  háttérben szóló zongora olyan, mintha egy nyitott ajtón  át a másik szobából szűrődne csak ki . A Koss ezt a zongorát előre hozza a pódiumra .
A Pickering pedig elmaszatolja. Kamara zenét, ahol sok a felső közép tartomány, a Lenco adja a legszebben. Beethovent , Bach orgonát, Wagnert a Braun imádja.
 
Szóval jó móka, kevés pénzből .
 
Tudom, hogy ez a rendszer nem egy nagy zsibbadás, de én szeretek ezekkel játszani. Kedves barátaimnál hallgatom a csúcsot , tényleg messze szebben szólnak, de nem fényévekkel . Az áruk viszont a holdban van.
 
A végére pedig néhány kép .
 
 
 
 
 
 







Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: tanczi »


Én az oldalamon teszek kísérletet a korábbi motyóim összeírására.
Ha összeállnak, akkor 3-4 épkézláb stációt majd kiragadok belőle, de még pár napig iszom a memória- és agyfrissítő teákat 
 
1. sztereó rendszerem, egyetemi ösztöndíjból: Jamo Concert 180, Sony TA-F410R, Sony CDP-311
1. házimozi rendszerem: Onkyo TX-DS 676, B&W 602 S2, Wharfedale Valdus 400, B&W ASW-1000
Első normális hangú rendszerem (utólag visszagondolva): NAD 501 cd, NAD 301, Dynaudio A42
 
kedvenc erősítőm, amit sajnos eladtam a Triangle Altinis-szal együtt: Opera Consonance a100 linear
 
 
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: csövi »


20-év alatt kezdtem az ipart:-D
 
Első erősítőm: 
Dunauadio TA1 csöves volt 6 évig.
 
2.Dunaudio TA2 
3.Audio Analogue Puccini Integrált
4 Audio analogue Bellini+Donizetti elö+végfok.
5.Pathos Classic One
Jelenleg...Soner audio elö+végfok
 
 
Első Cd Lejátszóm : Technics PG490 full Dunanaudio tuninggal.
2.Micromega Stage1
 
3.Audio anaolgue Paganini CD
 
Hangfal ...kezdésnek Wharfedale Modus One
2.Dunaudio Mezzoforte hangfal ...kellemes emlékek ...
3. Dunaudio Sub+szatellit rendszer Focal hangszórókból, zongoralakkos dobozban. hatalmas subbal.
Pár év szünet azt hittem, hogy innen nincs tovább...majd 6év után...
  
4.ProAc SC One
5. Martin Logan Aerius
6.JmLab Elektra 906
7. JmLab Elektra 926
8.Danish Physics PZ3
9.Ismét egy remek ProAc SC One
10. Majd a mostani Sonus faber Elektra amator 2.
 
a kábeleket nem írom már le :-D 
 
Ja... igen... a lemezjátszok:
Pro Ject RPM9
Kuzma StabiS+Stogi S majd nagyobb Stogi kar.
Most... Michell Gyrodec Se
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
sokekola
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 17:42
Értékelés: 149

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: sokekola »


Nálam most kristályosodott ki,(tavaly nyár dereka)hogy rossz úton vagyok.Downgrade és boldog zenehallgatással töltött idők vannak most.Nincs mi lenne ha, csak a zene.(Mondjuk azért nem Sokol - Orion - Videoton szintre.Az eredeti bekerülés ötödére visszamentem.Se kütyük,se csoda sinus átalakítás,se karnyi ezüst kábel)
Rossz a példa... Ha meghallanád az Orion Hs-400-imat, lehet sok néznél(vagy fülelnél nagyot! Igaz, nem gyári állapotúak...

Avatar
rx8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2012.04.14., szomb. 16:49
Értékelés: 146
Tartózkodási hely: Maglód
Kapcsolat:

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: rx8 »

Ja és képzeld el mindezt egy akkori Sony(!) erősítővel demózva.A kollégám nem is bírta, zokogva elvonult ebédelni....
Forrás: Shigaclone+DIY WM8741DAC,Dual 1229, Goldring 1042, Empire 4000D/III, kínai phono, Tuner:Sanyo Plus T35+Dynaco,Előfok:DIY,Végfok:Appluase 300B, Hangsugárzó:DIY külső váltós,Kábelek Valhalla és egyebek.

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Ezzel teljesen egyetértek.Még hifi eladó koromban, amikor a  602-eseket és a 603-kat demóztuk más erősítővel a kedves Vásárló kérésére, szabályosan csikorgattam a fogam és mondogattam magamban:" mikor hagyod már abba,mikor!". Amikor rohanvást visszaraktuk a Marantz láncra, akkor jött a megkönnyebbülés, a nihil és pár kellemes zene hallgató óra..... 
Hehe, képzelem, ahogy karcoltak a Bowersek, a vevő meg áradozott, hogy "micsoda csilingelő magasak", micsoda nyílt hangzás, mennyi részlet...

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
rx8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2012.04.14., szomb. 16:49
Értékelés: 146
Tartózkodási hely: Maglód
Kapcsolat:

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: rx8 »



Ja és ha szinergizmus... Nem is igazi szinergizmus, de talán érdekes lehet.
 
A Wharfedale vintage hangsugárzók kimondottan nem kényesek az erősítőre. Amit tudnak, azt stabilan tudják, általában is inkább a hiány, mint a többlet jellemző rájuk, szerintem persze.
 
Na nem úgy a B&W 603, az elé lehetőleg meleg hangú, igen nyugodt gépet tennék, pl egy nagyobb Marantzot. (Ez nem igazi szinergizmus, mert olyan hatás, amit az ember végső soron a részak összegéből várna is, tehát nem valamiféle "meglepő interakció"). Élénk hangú erősítővel csak annak ajánlom, aki fülvérzést szeretne pár nap alatt...

Ezzel teljesen egyetértek.Még hifi eladó koromban, amikor a  602-eseket és a 603-kat demóztuk más erősítővel a kedves Vásárló kérésére, szabályosan csikorgattam a fogam és mondogattam magamban:" mikor hagyod már abba,mikor!". Amikor rohanvást visszaraktuk a Marantz láncra, akkor jött a megkönnyebbülés, a nihil és pár kellemes zene hallgató óra..... 
Forrás: Shigaclone+DIY WM8741DAC,Dual 1229, Goldring 1042, Empire 4000D/III, kínai phono, Tuner:Sanyo Plus T35+Dynaco,Előfok:DIY,Végfok:Appluase 300B, Hangsugárzó:DIY külső váltós,Kábelek Valhalla és egyebek.

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Hifi rendszereim (evolúciós láncok)

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »

Ja és ha szinergizmus... Nem is igazi szinergizmus, de talán érdekes lehet.

A Wharfedale vintage hangsugárzók kimondottan nem kényesek az erősítőre. Amit tudnak, azt stabilan tudják, általában is inkább a hiány, mint a többlet jellemző rájuk, szerintem persze.

Na nem úgy a B&W 603, az elé lehetőleg meleg hangú, igen nyugodt gépet tennék, pl egy nagyobb Marantzot. (Ez nem igazi szinergizmus, mert olyan hatás, amit az ember végső soron a részak összegéből várna is, tehát nem valamiféle "meglepő interakció"). Élénk hangú erősítővel csak annak ajánlom, aki fülvérzést szeretne pár nap alatt...

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”