Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »


 

Vettem Merlin kismegszakítókat (ma Schneider a neve) és beépítettem a régi Bakony Művek izéi helyére, kicsit variáltam a drótozással, majd próba. Alapban minden műxik, de ugye földelés az nincs. 
Köszönöm!

 
 
 
 
 
Én most cseréltem le a Schneider-t egy régi Memerára,    ég és föld a különbség érdemes beruházni rá.   Egyenlőre nálam sincs védőföld, pedig szerintem a villanyóránál még van.   Majd az óracserénél kiderül jővő hónapban.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »


Azt nem tudom hogyan állt az oldalára, de elforgatni sem hagyja magát.

Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »



Az ELMÜ a mérő után semmit nem fog szerelni, ha bontani kell a mérőt, akkor őt (is) kell hívni. Javaslom a ház közös képviselőt is értesíteni, mert elképzelhető, ez több lakásnál is előfordulhat, már pedig ez biztonsági kérdés.
/úgy tudom, vannak ELMÜ jogosítványos villanyszerelők, akik bonthatnak órát is, és szerelnek óra után is./
 
Köszönöm!!!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Kedves István és mások!
Az ELMÜ a mérő után semmit nem fog szerelni, ha bontani kell a mérőt, akkor őt (is) kell hívni. Javaslom a ház közös képviselőt is értesíteni, mert elképzelhető, ez több lakásnál is előfordulhat, már pedig ez biztonsági kérdés.
/úgy tudom, vannak ELMÜ jogosítványos villanyszerelők, akik bonthatnak órát is, és szerelnek óra után is./

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »



Fázis ceruza helyett tessék egy olcsó digit műszert beszerezni és azzal mérni. Ha azzal mérsz, akkor a nulla (kék) és föld (zöld-sárga) között csak 10-100 millivoltokat szabad mérni, fázis (fekete-barna) (zöld-sárga) között meg 230V+/-10V. De magad írod, az elosztó-biztosíték oldalon nincs sehova se bekötve a hifi ösvény felé menő védővezető. Ez a bajok lényege és nagyon sürgősen tessék kijavítani, mert életveszélyes, szabálytalan és szabványtalan. Amit fázis ceruzával mérsz az egyértelmű kapacitív fázis csatolás, nem csak a bedugott készülékek által, de akkor is látható fázisceruzával valószínűleg amikor minden készüléket kihúzol azon az ágon.
Piros vezeték? Amikor a szerelés volt akkor milyen szakember ügyeskedett azon a biztosíték táblán? 40-50éve az akkori szabványok szerint nem zöld-sárga, piros szín jelölte a védőföldet. DE, a helyi, épület közelében talajba "dugott védőföld sajnos 40-50év alatt képes elporladni és megszűnni, ezt is tessék leellenőriztetni földelés mérő műszerrel, ez nem szokásos digit kézi digit multiméter.

Kedves István és mások!
Szétszedtem a kisbiztosíték hifi oldali tábláját és a következőre jutottam: a ház, ahogy írtam több, mint 100 éves nagykörúti, így a kábelezése is viszonylag régi. A villanyórától négy, eléggé izmos vezeték jön fel, ez most már szent. Három fekete és egy kék. Ezek közül egy fekete a fázis, a kék a nulla. A korábban említett piros vezeték, amit régi szabványszínű földnek gondoltam, nem vezeték, megtévesztő volt az elhelyezkedése, egy 30 cm hosszú izé. Próbalámpát készítettem és a másik kettő fekete vezetéket próbálgattam, a lámpa semmilyen összeállításban nem jelzett náluk, ahogy a fázisceruza sem. Vettem Merlin kismegszakítókat (ma Schneider a neve) és beépítettem a régi Bakony Művek izéi helyére, kicsit variáltam a drótozással, majd próba. Alapban minden műxik, de ugye földelés az nincs. Szert tettem egy Vibavoice Omegara, így indult ez a dolog eredetileg, ami ciripel, ha valami nincs rendben (pl a fázis, vagy a földelés) és bőszen jelzett is. Dugófordítás, ciripel...megpróbálkoztam a két szabad fekete vezetékkel, mint lehetséges földdel és minden dugós variációval, az Omega ciripel. Akkor hallgatott el, mikor a készülélkoldalról jövő földvezetéket a nullához kötöttem. Ellenőrzésképpen egy dugófordítás és elkezdett ciripelni...visszafordítottam, nem ciripel. Működik, de szabálytalan, ugye? Próbaképp kihúztam drótot a készülékoldali földvezeték és a vízvezeték közé, az Omega hallgat, mint a sír. Megfordítva a dugót (ellenőrzés), ciripel, tehát a fázis nem jó. De a föld igen, mert nem ciripel, viszont így szabálytalan, mert valakinek egy hiba esetén tartós dauert rakhat a hajába, jól gondolom? És most szerkesztem ide, hogy próbalámpával nézve az IEC csatinál fázis-nulla és fázis-földnél is világít a lámpa.
Az a kérdésem, hogyan tovább? Elmű és villanyszerelő? vagy építsek ki egy földelővezetéket a ház mellé a kertbe?
 
Köszönöm!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Ezt gondolt át még egyszer.
Nem földelt elosztónak nincsen föld  érintkezője.
A tápkábel villásdugója föld érintkezője tehát semmivel sem érintkezik.
A tápkábel vezetékei (fázis,nulla,föld) nem érintkeznek egymással.
Ergo a másik végén nem lehet áram alatt az IEC föld érintkezője.

Sajnos tévedsz ebben. Nem áramról van szó, fázisceruza jelzésről, ami nem áramot jelez, hanem valami elektromos teret. Az már akkor világítani fog ha közelíted egy feszültséggel bíró vezetékhez. A lekötetlen védővezető, ami szorosan tekereg a feszültség alatt lévő vezeték körül, az bizony kicsatolja az elektromos teret a fázis ceruzához.

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


Ehhez a témához csak annyit fűznék hozzá, hogy ha egy nem földelt elosztóba bedugunk egy földeléssel ellátott tápkábelt, annak az IEC oldalán a fázisceruza szintén világítani fog a védőföld érintkezőjénél.
Ezt gondolt át még egyszer.
Nem földelt elosztónak nincsen föld  érintkezője.
A tápkábel villásdugója föld érintkezője tehát semmivel sem érintkezik.
A tápkábel vezetékei (fázis,nulla,föld) nem érintkeznek egymással.
Ergo a másik végén nem lehet áram alatt az IEC föld érintkezője.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »


Köszönöm a hozzászólásokat, iszonyú sokat segítettetek!
 
A ház ezer éves, én is közelítek hozzá és még kamasz voltam mikor ezek a biztosíték táblák már itt voltak, tehát megvan a piros a földnek. Fekete a fázis, kék a nulla, ezek stimmelnek és az is, hogy a fáziscerka jelez az IEC csati védőföldjénél.
Ez egy társbérlet volt anno, így a lakás két részre volt osztva elektromos szempontból, azaz van most is (tipikus ötvenes, hatvanas évekbeli feeling). Két hálózat, két mérőóra, két biztosíték tábla, két üres piros vezeték. Az egyik hálózaton van a hifi is, más helyiségekkel, a másikon a konyha, egy szoba és a fürdő. Most már csak az a kérdés (ez magamban persze), hogy hova van földelve a villanybojler? Azt szakember csinálta, de most igen erősen felkeltette az érdeklődésemet a dolog. Fogok hívni egy villanyszerelőt ez utóbbihoz, ellenőrizze le. 
Az óráktól 3-3 fekete vezeték jön fel (ezeket inkább sejtem, mert egy lyukból bukkannak lentről  fel), ezekből 1-1 van bekötve sorban a biztosítéktáblára, a másik 2-2 el van mögé hajlítva. Majd ezeket is megnézem fázisok-e. Igazából most nem értem, ha fázisok, minek kellhetnek még? Talán elosztó szerepük lehet.
Az órákra a következők vannak írva: 10(60)A, ez a kis fogyasztású rész a lakásban és 5-30A a másikra, ezen van a bojler is.
 
 
Köszönöm még egyszer!!!!!!!!!!!!

Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Thunder »



Fázis ceruza helyett tessék egy olcsó digit műszert beszerezni és azzal mérni. Ha azzal mérsz, akkor a nulla (kék) és föld (zöld-sárga) között csak 10-100 millivoltokat szabad mérni, fázis (fekete-barna) (zöld-sárga) között meg 230V+/-10V. De magad írod, az elosztó-biztosíték oldalon nincs sehova se bekötve a hifi ösvény felé menő védővezető. Ez a bajok lényege és nagyon sürgősen tessék kijavítani, mert életveszélyes, szabálytalan és szabványtalan. Amit fázis ceruzával mérsz az egyértelmű kapacitív fázis csatolás, nem csak a bedugott készülékek által, de akkor is látható fázisceruzával valószínűleg amikor minden készüléket kihúzol azon az ágon.
Piros vezeték? Amikor a szerelés volt akkor milyen szakember ügyeskedett azon a biztosíték táblán? 40-50éve az akkori szabványok szerint nem zöld-sárga, piros szín jelölte a védőföldet. DE, a helyi, épület közelében talajba "dugott védőföld sajnos 40-50év alatt képes elporladni és megszűnni, ezt is tessék leellenőriztetni földelés mérő műszerrel, ez nem szokásos digit kézi digit multiméter.

 
Ehhez a témához csak annyit fűznék hozzá, hogy ha egy nem földelt elosztóba bedugunk egy földeléssel ellátott tápkábelt, annak az IEC oldalán a fázisceruza szintén világítani fog a védőföld érintkezőjénél.
Ezt multiméterrel érdemes kimérni, ahogy István is írta
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Helló!
 
Arra lettem ma figyelmes, hogy a régebben kiépített ösvényem földelésére rakva a fázisceruzát, világít. DE! Motoszkálni kezdett az ördög és megnéztem az ösvény elejét a biztosítéknál és ott NINCS a földelés bekötve. Néztem én ezt már korábban is és úgy emlékeztem, hogy megcsináltam, csakhogy, ma tudatosult, hogy nem találtam a biztinél földkábelt, amit ma sem persze. Bár van ott egy külön dobozban egy piros vezeték árván, de fogalmam sincs, az mi lehet. A fázisceruza nem jelez nála semmit, a fázis és a nulla egyértelműen megvan a biztosítéktáblán. Ami a kérdésem igazából, hogy mi lehet az ösvénynél a hiba? Valamelyik készülékből szivárog áram a földvezetékbe? Ha igen, gondolom egyenként húzzam ki a készülékeket és amelyiknél megszűnik az a ludas? Igazából egy készülékre gondolok, az a lemezjátsző csöves, külön tápos előerősítője, az nem hiszem, hogy kettős szigetelésű, mivel pl belül a fémházról is van földvezeték kötve a csati földjéhez. A cd, erősítő, magnó, tv, stb ma már kettős szigetelésű, nem hiszem, hogy ott lehet a gond. Viszont ugyanerre a (földeletlen) fémházra kötve a lemezjátszó földvezetékét, megszűnik annak búgása.
A hálózati kábeleim gyári darabok, feltételezem, ott nem lehet elkötés.
 
Kissé talán kesze-kusza a szövegem, de ennek ellenére szívesen vennék tanácsot, melyet előre is köszönök!!!

Fázis ceruza helyett tessék egy olcsó digit műszert beszerezni és azzal mérni. Ha azzal mérsz, akkor a nulla (kék) és föld (zöld-sárga) között csak 10-100 millivoltokat szabad mérni, fázis (fekete-barna) (zöld-sárga) között meg 230V+/-10V. De magad írod, az elosztó-biztosíték oldalon nincs sehova se bekötve a hifi ösvény felé menő védővezető. Ez a bajok lényege és nagyon sürgősen tessék kijavítani, mert életveszélyes, szabálytalan és szabványtalan. Amit fázis ceruzával mérsz az egyértelmű kapacitív fázis csatolás, nem csak a bedugott készülékek által, de akkor is látható fázisceruzával valószínűleg amikor minden készüléket kihúzol azon az ágon.
Piros vezeték? Amikor a szerelés volt akkor milyen szakember ügyeskedett azon a biztosíték táblán? 40-50éve az akkori szabványok szerint nem zöld-sárga, piros szín jelölte a védőföldet. DE, a helyi, épület közelében talajba "dugott védőföld sajnos 40-50év alatt képes elporladni és megszűnni, ezt is tessék leellenőriztetni földelés mérő műszerrel, ez nem szokásos digit kézi digit multiméter.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »



Elsőre kissé valóban kusza a leírás, de első lépésben húzd ki az összes fogyasztót és nézd meg,hogy világit-e a fázisceruza a földkábelnél.
Ha világit,akkor keress egy villanyszerelőt.
Ha nem világit,akkor sorban kezd el bedugni a készüléket( kapcsold is be őket) és amelyiknél elkezd világítani a fázisceruza ,azt vidd el szervizbe - szerintem.

Klassz!
Köszönöm szépen!

Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: 6c33c »



Helló!
 
Arra lettem ma figyelmes, hogy a régebben kiépített ösvényem földelésére rakva a fázisceruzát, világít. DE! Motoszkálni kezdett az ördög és megnéztem az ösvény elejét a biztosítéknál és ott NINCS a földelés bekötve. Néztem én ezt már korábban is és úgy emlékeztem, hogy megcsináltam, csakhogy, ma tudatosult, hogy nem találtam a biztinél földkábelt, amit ma sem persze. Bár van ott egy külön dobozban egy piros vezeték árván, de fogalmam sincs, az mi lehet. A fázisceruza nem jelez nála semmit, a fázis és a nulla egyértelműen megvan a biztosítéktáblán. Ami a kérdésem igazából, hogy mi lehet az ösvénynél a hiba? Valamelyik készülékből szivárog áram a földvezetékbe? Ha igen, gondolom egyenként húzzam ki a készülékeket és amelyiknél megszűnik az a ludas? Igazából egy készülékre gondolok, az a lemezjátsző csöves, külön tápos előerősítője, az nem hiszem, hogy kettős szigetelésű, mivel pl belül a fémházról is van földvezeték kötve a csati földjéhez. A cd, erősítő, magnó, tv, stb ma már kettős szigetelésű, nem hiszem, hogy ott lehet a gond. Viszont ugyanerre a (földeletlen) fémházra kötve a lemezjátszó földvezetékét, megszűnik annak búgása.
A hálózati kábeleim gyári darabok, feltételezem, ott nem lehet elkötés.
 
Kissé talán kesze-kusza a szövegem, de ennek ellenére szívesen vennék tanácsot, melyet előre is köszönök!!!

Elsőre kissé valóban kusza a leírás, de első lépésben húzd ki az összes fogyasztót és nézd meg,hogy világit-e a fázisceruza a földkábelnél.
Ha világit,akkor keress egy villanyszerelőt.
Ha nem világit,akkor sorban kezd el bedugni a készüléket( kapcsold is be őket) és amelyiknél elkezd világítani a fázisceruza ,azt vidd el szervizbe - szerintem.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »


Helló!
 
Arra lettem ma figyelmes, hogy a régebben kiépített ösvényem földelésére rakva a fázisceruzát, világít. DE! Motoszkálni kezdett az ördög és megnéztem az ösvény elejét a biztosítéknál és ott NINCS a földelés bekötve. Néztem én ezt már korábban is és úgy emlékeztem, hogy megcsináltam, csakhogy, ma tudatosult, hogy nem találtam a biztinél földkábelt, amit ma sem persze. Bár van ott egy külön dobozban egy piros vezeték árván, de fogalmam sincs, az mi lehet. A fázisceruza nem jelez nála semmit, a fázis és a nulla egyértelműen megvan a biztosítéktáblán. Ami a kérdésem igazából, hogy mi lehet az ösvénynél a hiba? Valamelyik készülékből szivárog áram a földvezetékbe? Ha igen, gondolom egyenként húzzam ki a készülékeket és amelyiknél megszűnik az a ludas? Igazából egy készülékre gondolok, az a lemezjátsző csöves, külön tápos előerősítője, az nem hiszem, hogy kettős szigetelésű, mivel pl belül a fémházról is van földvezeték kötve a csati földjéhez. A cd, erősítő, magnó, tv, stb ma már kettős szigetelésű, nem hiszem, hogy ott lehet a gond. Viszont ugyanerre a (földeletlen) fémházra kötve a lemezjátszó földvezetékét, megszűnik annak búgása.
A hálózati kábeleim gyári darabok, feltételezem, ott nem lehet elkötés.
 
Kissé talán kesze-kusza a szövegem, de ennek ellenére szívesen vennék tanácsot, melyet előre is köszönök!!!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: petimre »


Ma megjött a tömör 6-os tűzállóvkábel, 40 méter, van súlya rendesen...
 
Délután ki is cseréltem a 7 éve használt Pirellit.... 
 
Őszintén elsőre tök frissen jóval jobb a hang, mint anno a Pirellivel volt elsőre, de azért a bejáratott Pirelli mélyebbre megy, analógosabb, igaz lassabb is ... De majd ha kap pár száz órát a tömör kábel, addig úgyis alakul még bőven...
 
Az indulást tekintve nincs kétségem, hogy felülmúlja a Pirellit idővel, egyenlőre tisztán szól, csak súlytalannak érzem eléggé, kis dög kell még bele....
 
Megnéztem jobban a Klangmodul III-akat a szekrényben, azért külsőre sokkal meggyőzőbbek,mint a szokványos társai, méretes réz érintkezők, full minőséginek tűnik az egész szerkezet...jól szolgál 10 éve
 
Üdv.
Imi
Lyngdorf - AP Avanti I.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Némely gépnek egész jó hangja van tőle és tartja az ütemet is
Ez nem inább a jó karbantartó team érdeme? Majd A-B teszten le kellene ellenőrizned.

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Igen, vezérlés technikábal alkalmazott ipari kábel.
Némely gépnek egész jó hangja van tőle és tartja az ütemet is 

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Mér, milyen kábelnek lehet még jó?
Elsőre zuhanycsőre jobban hasonlít, gondolom annak még rosszabb lenne.

Mondjuk ahol a hangminőség nem számít fontosnak.

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »


Nálunk a cégben sok helyen ilyen Ölflex megy nagyobb gyártógépek alegységeihez...
 
Igen, vezérlés technikábal alkalmazott ipari kábel.
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: svedmalac »

Nálunk a cégben sok helyen ilyen Ölflex megy nagyobb gyártógépek alegységeihez...

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »


Hálózati kábelnek nagyon gyengén szerepelt!

 
Ez azért, rendszer függő dolog is!
Tápkábelnek inkább magasabb értékű kábeleket "szoktak" alkalmazni, de ez pénztárca és egyedi ízlés válogatja.
Én az ösvény tápellátás kiépítésére alkalmaztam és be is vált, mint a HiDiamond 3-as és 2-es tápkábelei is, de ez egyedi rendszer/ízlés válogatja.

McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Vendég

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hálózati kábelnek nagyon gyengén szerepelt!
Mér, milyen kábelnek lehet még jó?
Elsőre zuhanycsőre jobban hasonlít, gondolom annak még rosszabb lenne.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Bátram javaslom tápellátásra az alábbi vezetéket is:
 
ÖLFLEX® CLASSIC 110 CY 3 G 2.5 mm²
 
Szintén nagyon jó ár-érték arányban van.
Ha jól emlékszem 1500.- Ft/m a Conrad-nál.
Személyesen pozitív a tapasztalatom a kábellel. Én 20 m-t húztam be a védőcsőbe belőle.
Fizikálisan is kellemes tapintású rugalmas vezetékről van szó.
Ja és "Made in Germany"!

Hálózati kábelnek nagyon gyengén szerepelt!

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »


Bátram javaslom tápellátásra az alábbi vezetéket is:
 

ÖLFLEX® CLASSIC 110 CY 3 G 2.5 mm²
 

Szintén nagyon jó ár-érték arányban van.

Ha jól emlékszem 1500.- Ft/m a Conrad-nál.

Személyesen pozitív a tapasztalatom a kábellel. Én 20 m-t húztam be a védőcsőbe belőle.

Fizikálisan is kellemes tapintású rugalmas vezetékről van szó.

Ja és "Made in Germany"!

McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Nagyobb jelentőséget tulajdonítatok a fali kábelek minőségének mint amennyi az valójában.Egyszerű, minden villanyászboltban kapható tömör réz tökéletesen jó oda,a lényeg a jó kötés és a jó kontakt.

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: petimre »



Szerinted rendelnek be belőle pluszban vagy csak pont annyit amennyi Neked kell? 
Csak mert akkor rendelnék belőle én is vagy 15 métert! 

Szia,
 
Hívd fel őket, s meglátjuk, passz. De a srác tök normális volt.
 
üdv
Imi
Lyngdorf - AP Avanti I.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”