Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Moderátor: Hiccusz

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

TSanyi írta:
2021.02.14., vas. 21:02
Ha egy különbség csak műszerrel mutatható ki, és én nem látom vagy nem hallom akkor számomra “ nincs” különbség!
Ahogy írtam, műszerrel sem. De egyébként egyetértek.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

BoRRoNeo írta:
2021.02.14., vas. 20:30


Érdekes volt a hozzáállás is, hogy mindenki látni akarta a különbséget, azért tippelgettek össze-vissza.
Biztos én is ugyan így csináltam volna!

Ha egy különbség csak műszerrel mutatható ki, és én nem látom vagy nem hallom akkor számomra “ nincs” különbség!

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

:D
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

TSanyi írta:
2021.02.14., vas. 19:52
Kb. mint amikor a vakok lennének a lőtéren!
Érdekes volt a hozzáállás is, hogy mindenki látni akarta a különbséget, azért tippelgettek össze-vissza.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Köszi a belinkelést! Talán oszlop diagrammban jobb lenne, de a lényegen nem változtat!

Kb. mint amikor a vakok lennének a lőtéren!

31_1_21.gif

Ez persze nem a képességeiknek szól, hanem hogy nem lehetett különbséget fellelni.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

A teljes kép megjelenítéséhez jobb egérgomb, Kép megnyitása új lapon.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Samsara:
5_samsara_szin.jpg
5_samsara_szin.jpg (213.34 KiB) Megtekintve 9065 alkalommal
6_samsara_kontraszt.jpg
6_samsara_kontraszt.jpg (209.6 KiB) Megtekintve 9065 alkalommal
7_samsara_zaj.jpg
7_samsara_zaj.jpg (189.52 KiB) Megtekintve 9065 alkalommal
8_samsara_felbontás.jpg
8_samsara_felbontás.jpg (190.51 KiB) Megtekintve 9065 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BoRRoNeo 2021.02.14., vas. 18:24-kor.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

A kitörlődött teszt eredmények. Oblivion:
1_oblivion_szin.jpg
1_oblivion_szin.jpg (229.53 KiB) Megtekintve 9064 alkalommal
2_oblivion_kontraszt.jpg
2_oblivion_kontraszt.jpg (216.23 KiB) Megtekintve 9064 alkalommal
3_oblivion_zaj.jpg
3_oblivion_zaj.jpg (195.56 KiB) Megtekintve 9064 alkalommal
4_oblivion_felbontas.jpg
4_oblivion_felbontas.jpg (191.02 KiB) Megtekintve 9064 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BoRRoNeo 2021.02.14., vas. 18:25-kor.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: mgus »



Még egy jó nagy blődség..
Mért van az, hogy a hívők ekkora jelentőséget tulajdonítanak a tápkábeleknek?
Jószerével a legkisebb hatása ennek van - lehet - egy rendszerre
nálam járt a nagy kábelmágus, hozta a saját tápkábeleit, és a világon semmi különbséget nem sikerült neki -sem - felfedezni az én (nem gyári az igaz ) és a saját két féle is volt, kábelei között
Azt a pénzt amit tápkábel meh egyéb kábelvarázslatba ölnének a népek, jobb eszközökbe fektetnék vagy uppgrade -be sokkal láthatóbb vagy hallhatóbb eredményt érnének el.

Mennyibe fáj egy ilyen uppgrade nálad, és tényleg jobb lesz tőle a hang meg a kép is,-gondolom erősítő csere- alsó hangon kb 400.000 egy hiper super vas, és ugyanolyan alkatrészekből épül mint az elődje akkor mitől jobb?
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



Még egy jó nagy blődség..
Mért van az, hogy a hívők ekkora jelentőséget tulajdonítanak a tápkábeleknek?
Jószerével a legkisebb hatása ennek van - lehet - egy rendszerre
nálam járt a nagy kábelmágus, hozta a saját tápkábeleit, és a világon semmi különbséget nem sikerült neki -sem - felfedezni az én (nem gyári az igaz ) és a saját két féle is volt, kábelei között
Azt a pénzt amit tápkábel meh egyéb kábelvarázslatba ölnének a népek, jobb eszközökbe fektetnék vagy uppgrade -be sokkal láthatóbb vagy hallhatóbb eredményt érnének el.

Először Tonykánál hallottam a kábelek közötti különbséget, aztán nálam, amikor Hétalvó hozott hozzám 3 félét.  Az enyémmel együtt, 4 féle tónust sikerült felfedeznünk, pure audio-ban. Hogy sok csatornában ki lehet-e hallani, azt nem tudom (szerintem a nagy katyvaszban nem lehetne kihallani), nem teszteltük, de úgy vagyok vele, hogy amióta meg van nem zargatja a téma az agyamat. Ha nem lenne az a picuri változás sem, magáért a látványért is megtartom a jövőben!

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: lacy »


 de ha megfelezed az összeget kijön a tápkábel is belőle és sokkal jobb képminőséget kapsz mint az első verzióba.
Még egy jó nagy blődség..
Mért van az, hogy a hívők ekkora jelentőséget tulajdonítanak a tápkábeleknek?
Jószerével a legkisebb hatása ennek van - lehet - egy rendszerre
nálam járt a nagy kábelmágus, hozta a saját tápkábeleit, és a világon semmi különbséget nem sikerült neki -sem - felfedezni az én (nem gyári az igaz ) és a saját két féle is volt, kábelei között
Azt a pénzt amit tápkábel meh egyéb kábelvarázslatba ölnének a népek, jobb eszközökbe fektetnék vagy uppgrade -be sokkal láthatóbb vagy hallhatóbb eredményt érnének el.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: mgus »



Csak annyira bukott meg, hogy Jani (a tesztlap szerint volt, hogy azt hitte az a drága kábel) +25 %-ot is adott a wireless-nek.  Bevallom én meg csak bárgyún néztem a vásznat mert én annyira nem láttam különbséget a kábelek és a wireless között. Néha felfedezni véltem apró különbséget, hogy mintha láttam volna valamit, ami az előbb nem olyan volt, vagy nem volt ott, de a következő bejátszásoknál olyan volt, és ott volt. Voltak akik közvetlen a vászon előtt ültek, de konzekvensen ők sem láttak különbséget ...  
 
A személyre szabottságra egy gondolat és csak elviekben. Ha technikailag mégis lenne minőségi eltérés hdmi-hdmi között, annak mindenhol, bármilyen felszerelésen jelentkeznie kellene! Egy 2000 és egy 200.000 Ft-os kábel között 100 x-os a szorzó, a határ a csillagos ég! Ha ehhez személyre szabott, begyakorolt, már-már cirkuszi mutatvány kell, hogy a tesztalany meg tudja mondani, mikor melyik hdmi kábelen megy a jel, kérdem én! Megéri annyit elkölteni egy HDMI kábelre? Azt szokták erre mondani, hogy a hülyének is megéri, hát még neki!
 
 
Érdemes ezt még tovább rágni? 

200 ezer nem kevés pénz, ezért sokkal jobb hdmi kábeleket(elárulom az ofc széria az nem a legjobb minőség) is lehet venni, de ha megfelezed az összeget kijön a tápkábel is belőle és sokkal jobb képminőséget kapsz mint az első verzióba.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Elvileg meg kellet volna bukjon a teszten,vagyis akadozás a képben.
Csak annyira bukott meg, hogy Jani (a tesztlap szerint volt, hogy azt hitte az a drága kábel) +25 %-ot is adott a wireless-nek.  Bevallom én meg csak bárgyún néztem a vásznat mert én annyira nem láttam különbséget a kábelek és a wireless között. Néha felfedezni véltem apró különbséget, hogy mintha láttam volna valamit, ami az előbb nem olyan volt, vagy nem volt ott, de a következő bejátszásoknál olyan volt, és ott volt. Voltak akik közvetlen a vászon előtt ültek, de konzekvensen ők sem láttak különbséget ...  
 
A személyre szabottságra egy gondolat és csak elviekben. Ha technikailag mégis lenne minőségi eltérés hdmi-hdmi között, annak mindenhol, bármilyen felszerelésen jelentkeznie kellene! Egy 2000 és egy 200.000 Ft-os kábel között 100 x-os a szorzó, a határ a csillagos ég! Ha ehhez személyre szabott, begyakorolt, már-már cirkuszi mutatvány kell, hogy a tesztalany meg tudja mondani, mikor melyik hdmi kábelen megy a jel, kérdem én! Megéri annyit elkölteni egy HDMI kábelre? Azt szokták erre mondani, hogy a hülyének is megéri, hát még neki!
 
 
Érdemes ezt még tovább rágni? 
 
 
Ja és most jön a legjobb, és szintén csak elviekben!
Ha egy vetítőt bekalibrálnak és ezután érkezik egy olyan hdmi kábel amitől színesebb lenne a kép, jön ismét a kalibrátor, hogy újra kalibrálja a vetítőt, aminek az lenne eredménye, hogy a plusz színezettséget vissza állítja REC709-re! 

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: mgus »



aha minőségi tápkábel...
digitális jelátvitelhez...
kac kac
ismét megérdeklődöm, hogy Paks 1-2 től a villásdugó aljzatig kb 600 féle dróton 5-15 trafón 800 kötésen át jön az áram - feszültség, és pont az a másfél méter fogja megváltani a világot?
 
A másik
szedj le egy zenét egy távoli szerverről, ami átjön a  tengeren, megy rézdróton, optikán, levegőben rádiósan, szintén áthalad millió kapcsolón elosztón erősítőn szerveren forgalomirányítón, míg megjön a routeredhez (jut eszembe tesztelte vár valaki, hogy a TP-Link vagy az Asus routerrel van jobb hangja - képe a rendszernek? ) szóval lejött a vinyódra, és szedd le ugyanezt pl egy magyar szerverről magyarországi tartózkodással levő szerverről.
szerinted másképp fog szólni?

A digitális dekódolást azt már otthon végzed a saját gépeden a saját hálózaton a saját erősítődőn biztos vagyok benne hogy nálad másképpen fog szólni mint nálam, de szerintem ez nem tartozik ide.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: lacy »



A hdmi az a kábel amit ha cserélsz a legkisebb a változás okozza noname kábeleknél, de mihelyt adsz hozzá minőségi tápkábelt mindjárt észre fogod venni a változást, mint hogy a vetítőd is csak annyit ér mint amit rákötsz forrásként.
Egy kábel cserétől ne várjatok csodát hisz egy rendszert alkotnak együtt.

aha minőségi tápkábel...
digitális jelátvitelhez...
kac kac
ismét megérdeklődöm, hogy Paks 1-2 től a villásdugó aljzatig kb 600 féle dróton 5-15 trafón 800 kötésen át jön az áram - feszültség, és pont az a másfél méter fogja megváltani a világot?
 
A másik
szedj le egy zenét egy távoli szerverről, ami átjön a  tengeren, megy rézdróton, optikán, levegőben rádiósan, szintén áthalad millió kapcsolón elosztón erősítőn szerveren forgalomirányítón, míg megjön a routeredhez (jut eszembe tesztelte vár valaki, hogy a TP-Link vagy az Asus routerrel van jobb hangja - képe a rendszernek? ) szóval lejött a vinyódra, és szedd le ugyanezt pl egy magyar szerverről magyarországi tartózkodással levő szerverről.
szerinted másképp fog szólni?

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


A másik amit szóvá tennék a hdmi kábelnak az ára http://audiocentrum.hu/spd/unas_NO0840- ... HDMI-Kabel ami jóval szerényebben ársávban van a megjelöltnél ?
Változtat ez bármin is? "For the record", 2 m-es amúgy az a Blue Heaven kábelünk, ami a tesztben 1,5-re van írva, de hidd el, tök mindegy. 1,5 m-t amúgy rendelni sem lehet.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Elvileg meg kellet volna bukjon a teszten,vagyis akadozás a képben.
Elvileg a méhnek sem kéne repülnie. Épp csak ő nem tud róla. 

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: mgus »

Nem tudom mennyire vagy informált ezekben de minőségi hdmi kb 18gb/sec indul az adatátvitel 1.4 verzió,ugyanezt vezeték nekül nem lehet elérni sebességben,jelenleg nem tudom hol tart a vezeték nélkül szabvány átvitele.Elvileg meg kellet volna bukjon a teszten,vagyis akadozás a képben.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



A hdmi az a kábel amit ha cserélsz a legkisebb a változás okozza noname kábeleknél, de mihelyt adsz hozzá minőségi tápkábelt mindjárt észre fogod venni a változást, mint hogy a vetítőd is csak annyit ér mint amit rákötsz forrásként.
Egy kábel cserétől ne várjatok csodát hisz egy rendszert alkotnak együtt.

A kábel nélküli jelátvitelnél, szerinted mi a helyzet? 

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: mgus »



A táp, összekötő kábeleket ne keverjük bele a HDMI kábelek tesztjébe.
A másik meg. hogy ezzel a linkkel azt akarod sugallni, hogy egy 94ezres HDMI kábeltől nem szabadna javulást várni az 1-2 ezresekkel szemben? Áruld már el, hogy hány százezret kellene rálocsolni, hogy valami kúlönbség látszódjon? Hihetetlen, mi pénzeket el tudtok költeni, kábelekre, elosztókra, alátétekre, állványokra, stb. Én mindig rácsodálkozok arra is, amikor valaki vesz 200ezerért egy szubot,
aztán vesz hozzá 80-ért egy tápkábelt, meg 100-ért egy összekötő kábelt is. Ezek az aránytalanságok engem elborzasztanak.

A hdmi az a kábel amit ha cserélsz a legkisebb a változás okozza noname kábeleknél, de mihelyt adsz hozzá minőségi tápkábelt mindjárt észre fogod venni a változást, mint hogy a vetítőd is csak annyit ér mint amit rákötsz forrásként.
Egy kábel cserétől ne várjatok csodát hisz egy rendszert alkotnak együtt.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Nem kötözködni akarok de vajon miért nem a saját kábelével van bekőtve ha ugyanazt tudja a noname? A másik amit szóvá tennék a hdmi kábelnak az ára http://audiocentrum.hu/spd/unas_NO0840- ... HDMI-Kabel ami jóval szerényebben ársávban van a megjelöltnél ?A táp, összekötő kábeleket ne keverjük bele a HDMI kábelek tesztjébe. A másik meg. hogy ezzel a linkkel azt akarod sugallni, hogy egy 94ezres HDMI kábeltől nem szabadna javulást várni az 1-2 ezresekkel szemben? Áruld már el, hogy hány százezret kellene rálocsolni, hogy valami kúlönbség látszódjon? Hihetetlen, mi pénzeket el tudtok költeni, kábelekre, elosztókra, alátétekre, állványokra, stb. Én mindig rácsodálkozok arra is, amikor valaki vesz 200ezerért egy szubot,
aztán vesz hozzá 80-ért egy tápkábelt, meg 100-ért egy összekötő kábelt is. Ezek az aránytalanságok engem elborzasztanak.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »


Nem kötözködni akarok de vajon miért nem a saját kábelével van bekőtve ha ugyanazt tudja a noname? A másik amit szóvá tennék a hdmi kábelnak az ára http://audiocentrum.hu/spd/unas_NO0840- ... HDMI-Kabel ami jóval szerényebben ársávban van a megjelöltnél ?
 
Mindkettő korábban meg lett válaszolva. A kábelek a végberendések ársávjának megfelelően lettek kiválasztva. Egyszóval design, marketing és a többi. A HDMI kábelek árait valóban tévesen adtam meg, mivel a méter árával számoltam. Helyesen 210 ezer Ft. De remélem az a 40 ezer Ft nem okoz fennakadást, főleg, mivel a kb. ott volt az ár előtt.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


A DC-ben egyetlen termék sem a saját, no name tápkábelével van bekötve. 
 
Nem kötözködni akarok de vajon miért nem a saját kábelével van bekőtve ha ugyanazt tudja a noname? 

Ez lehet marketing fogás is. Ha egy potenciális megrendelő érkezik a nagy szobába és Iván bevinné a gépészeti részbe, szerintem jobban mutatnak a vastag, csícsás kábelek (nekem jobban tetszenének). Egy 55 Milliós szobában szerintem ez elvárható. 
Az, hogy milyen táp kábelek voltak a HDMI teszt alatt, teljesen irreleváns!

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

A DC-ben egyetlen termék sem a saját, no name tápkábelével van bekötve. 
 
Nem kötözködni akarok de vajon miért nem a saját kábelével van bekőtve ha ugyanazt tudja a noname? A másik amit szóvá tennék a hdmi kábelnak az ára http://audiocentrum.hu/spd/unas_NO0840- ... HDMI-Kabel ami jóval szerényebben ársávban van a megjelöltnél ?
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Vakteszt (Belépő vs. márkás vs. vezeték nélküli HDMI összeköttetés, va

Hozzászólás Szerző: gyeniko »



A DC-ben egyetlen termék sem a saját, no name tápkábelével van bekötve. Továbbá, a tesztelőket csaptuk volna be, ha közben még a tápkábeleket is cserélgettük volna. Így is gyöngyöztek a homlokok, hidd el.:-)
Nagyon fontos megérteni: NEM arról szólt a teszt, hogy épp mikor melyik hdmi összeköttetési módot hallja a delikvens. A No name, márkás hdmi-t vagy a vezeték nélkülit, HANEM arról, van-e és kimutatható-e (magyarán, a résztvevők konzekvensen és bizonyíthatóan látnak, hallanak-e) különbség az összeköttetési módok között, valamint kíváncsiak voltunk annak mértékére.
A lejátszói forrás tesztnél azt kértük, mondják meg, mikor hallják az anyagot HDD-ről, mikor lemezről.

 
"...NEM arról szólt a teszt, hogy épp mikor melyik hdmi összeköttetési módot hallja a delikvens. A No name, márkás hdmi-t vagy a vezeték nélkülit..."
 
Magyarul, hogy mindenki értse: kifejezetten szerettük volna KIZÁRNI a placebo hatást, mely teljesen értelmetlenné, feleslegessé tette volna a tesztet.
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Válasz küldése

Vissza: “DREAMCINEMA”