Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Moderátor: Hiccusz

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: mgus »

Bocs,de telefonon nem jött be a weboldal,tul lett grafikázva.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


DREAMCINEMA bemutatóház,tudom,azt kérdeztem hol van?
1222 Budapest, Huszár u. 26. Amúgy tényleg ott van minden oldalunk legalján. 

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Fish »


DREAMCINEMA bemutatóház,tudom,azt kérdeztem hol van?
XXII kerület.. de     http://dreamcinema.hu  borzasztó nehéz ám megtalálni a neten..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Fish »


Kedves zsebbenyúlós kollégák, a színházban is kikéred a bérjegyzéket ,ki milyen összegért lép fel?    Uram isten ,hogy ezt felhoztátok, ez már nekem ciki,komolyan..   Íván erre egy értelmes választ lehet adni: semmi közöd hozzá! ( én még mást is mondanék erre ,de....)
 
A kezdeményezés frankó támogatom, ami érdekel belőle és lesz rá időm elmegyek szívesen és nem fog érdekelni ,hogy kinek mennyi jut abból a hatalmas összegből   
 
 

proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: mgus »

DREAMCINEMA bemutatóház,tudom,azt kérdeztem hol van?
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Helyileg merre lennének az előadások?
A topik első hozzászólásában elég egyértelműen le van írva

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Ha rajtam múlik, mindenképp lesz egy olyan téma, amely a hangsugárzó rendszer helyes és szakszerű összeválogatásáról szól. Ez egy hálás és hasznos téma.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: mgus »

Helyileg merre lennének az előadások?
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Nem tudom, ehhez ponthoz tartozik-e, de sokszor felmerült már az is, hogy egy hangsugárzó vagy mélynyomó túl nagy/kicsi az adott szobához viszonyítva. Én örülnék annak, ha beleférne, hogy tudományos alapokon hogy érdemes összeválogatni egy házimozi rendszert.
Ha rajtam múlik, mindenképp lesz egy olyan téma, amely a hangsugárzó rendszer helyes és szakszerű összeválogatásáról szól.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Quetz »


Mielőtt félreértés és csalódás lenne a történetből, jelzem, hogy az Iván által beírt tematika 4 előadásra szól. Mindegyik téma elvisz egy komplett napot, lehetetlen lenne egyetlen alkalomba besűríteni őket.
 
Az én szememben ez inkább előny, mint hátrány. 
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Mielőtt félreértés és csalódás lenne a történetből, jelzem, hogy az Iván által beírt tematika 4 előadásra szól. Mindegyik téma elvisz egy komplett napot, lehetetlen lenne egyetlen alkalomba besűríteni őket.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Quetz »



Képlékeny még, de az alábbi témákra lehet számítani.
 
 
4. Moziszoba tervezési szempontjai, akusztika mérése, méretezése

 
Nem tudom, ehhez ponthoz tartozik-e, de sokszor felmerült már az is, hogy egy hangsugárzó vagy mélynyomó túl nagy/kicsi az adott szobához viszonyítva. Én örülnék annak, ha beleférne, hogy tudományos alapokon hogy érdemes összeválogatni egy házimozi rendszert.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
big_apple
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 01:43
Értékelés: 4

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: big_apple »


Sziasztok!
 
Engem nagyon is érdekel. + 1 fő. Az összeg szerintem méltányos. Magyar betegség ez az irígység. Ki mennyit kap... őszintén..., ha látom ki mennyit kap, az miben tesz hozzá a kapott tudáshoz, élményhez?
A pénz elosztása hallgatóként pont nem érdekel, csak az előadás minősége. Ez után jöhet számomra a második 2000 Ft-os kérdés: legyen-e ez egy sorozat.
 
 
Egy praktikus nagyon off kérdés: parkolni lehet majd, ugye? (a sok autó miatt kérdezem)

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: paler »


A kezdeményezés jó, a téma széleskörűsége miatt sokaknak érdekes lehet. Engem pl. kifejezetten érdekel az a szál amit fapaci megpendített. Mégpedig, h hogyan készülnek a filmek hangjai. Sokkal több pénzt is beáldoznék ha láthatnék ilyet a gyakorlatban is. 
Egy kis morzsa az egészből 




JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Vendég

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 
Hogy a részvételi díj kinek a zsebébe kerül? Ha kevesen lesztek, akkor a DreamCinema veszteséggel zárja a napot, mert én fix tiszteletdíjat kapok (csak még véglegesítenünk kell a mérhetetlenül nagy összeget). Ha kicsit többen jöttök el, akkor esetleg Iván nem bukja el a szendvicsek árát. Ha nagyon sokan lesztek, akkor meg mindketten veszünk egy-egy tűzpiros Ferrarit abból a 30 ezer forintból. Imádnám, tehát gyertek minél többen!

 
:tutiok:   Ez frankón megaszontad! Hogy ezt még meg is kell írni, szégyen! Akit nem érdekel szimplán nem ír, akit érdekel az elmegy és nem érdeklik ezek a részletek....

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Képlékeny még, de az alábbi témákra lehet számítani.
 
1. Hanghullám létrehozása, terjedése, jellemzői, szobaakusztika alapjai, problémái, ezek megoldási lehetőségei
 
2. Hangforrások elhelyezése zárt térben, hangsugárzók kalibrálása, keresztváltási módok
 
3. Filmhang - felvételi technikák, trükkök, normák, dinamika, hangerő
 
4. Moziszoba tervezési szempontjai, akusztika mérése, méretezése

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


  Kimondottan tetszik a dolog, valamilyen szinten foglalkoztam már a dologgal de egy profitól mindig tanul az ember nem is keveset    
Nem értem ezt a felhördülést a belépővel kapcsolatban egy csatlakozó ára se jön ki belőle.
Amennyiben lesz előadás ott a helyem...
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

A kezdeményezés jó, a téma széleskörűsége miatt sokaknak érdekes lehet. Engem pl. kifejezetten érdekel az a szál amit fapaci megpendített. Mégpedig, h hogyan készülnek a filmek hangjai. Sokkal több pénzt is beáldoznék ha láthatnék ilyet a gyakorlatban is. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: mgus »

Egye fene engem érdekel a dolog,nyitott vagyok az új infók befogadására. Könyvekből nekem se ment, túl száraz az anyag.Más nem a személyes tapasztalat is bőven megéri.Javarészt a mérések érdekelnek,hogy lehet mérni egy hang térbe megjelenését.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Drága uraim!
 
Ne keressünk a habcsókon is kákát! Vegyük észre, hogy a DreamCinema szeretné életre kelteni a sok évvel ezelőtt több helyen is szépen működő, de azóta csúnyán kihalt klubéletet! Gondolom, ennek volt része a múltkori kábeles és projector teszt, most éppen néhány hangtechnikai és akusztikai nap következik, aztán - látva Iván lelkesedését - szerintem lesz még néhány érdekes téma, amibe a tanulni és tájékozódni vágyók becsatlakozhatnak igény szerint. Nem állítanám, sőt kimondottan cáfolom, hogy az én napjaimon néhány óra alatt bárki is akusztikai szakemberré válik majd, nem is ez a célunk. Sokkal inkább szeretnénk a lila ködben egy kivilágított ösvényt nyitni, hogy azon végigsétálva a vállalkozó lelkek jobban megértsék a gyakran emlegetett fogalmakat, tudják értelmezni a mutogatott görbéket, műszaki paramétereket, tisztában legyenek, miként érdemes nekiállni egy moziszoba tervezésének, milyen zsákutcákat érdemes elkerülni és ha még marad puskapor, a filmek és hangfelvételek születésének technikájáról is szót ejtünk, ami talán nem hátrány, ha már ezeket szeretnénk minél jobb minőségben élvezni otthon.
 
Jómagam 30 éve dolgozom hangmérnökként, 8 éve tanítok egyetemi szinten hangtechnikát, számos TV, rádió és hangstúdió, illetve sok (házi)moziszoba születésénél segédkeztem, no és sokatoknál jártam már akusztikai tanácsadás céljából. Nem a tankönyvek sorait fogom felolvasni, mert azok a többség számára kínai nyelven íródtak, sokkal inkább egy laza szakmai beszélgetésre várlak benneteket, ahol én feldobok néhány témát, amikbe addig ássuk bele magunkat, míg minden jelenlévőben felpislákol a fény. Minőségi programban gondolkodunk, aminek ára is van. Egyetlen szakember sem dolgozik ingyen, én sem és a DreamCinema cégérén sem a vöröskereszt a fő motívum, de abban biztos vagyok, hogy a vendéglátás példás lesz és mindannyian azon fogunk ügyködni, hogy minden jelenlévő elégedetten távozzon. A férőhely véges, így csak azoknak jut hely, akiket érdekel a téma. Nincs abban semmi dráma, hogy ez nem mindenkire érvényes. Örömteli, hogy néhányan kiolvasták az Internetet és már mindent tudnak, legalább lesz kinek feltennem azt a 673 kérdést, amire én évtizedek alatt sem találtam választ.
 
Az előadásról szerintem nem készül felvétel, de ha már felmerült az ötlet, elgondolkodunk rajta. Az egy dolog, hogy engem nem igazán érdemes megfilmesíteni, ennél jóval nyomosabb érv a sok praktikus és jogi akadály.
 
Hogy a részvételi díj kinek a zsebébe kerül? Ha kevesen lesztek, akkor a DreamCinema veszteséggel zárja a napot, mert én fix tiszteletdíjat kapok (csak még véglegesítenünk kell a mérhetetlenül nagy összeget). Ha kicsit többen jöttök el, akkor esetleg Iván nem bukja el a szendvicsek árát. Ha nagyon sokan lesztek, akkor meg mindketten veszünk egy-egy tűzpiros Ferrarit abból a 30 ezer forintból. Imádnám, tehát gyertek minél többen!

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: venomer »


Engem meg az szomorít el, de komolyan, hogy arról kell itt diskurálnunk, miszerint az előadó tiszteletdíján felül mennyi marad kólára és ropogtatni valóra.
Elnézést, ha az volt érezhető, hogy magába a szándékba kötök bele vagy ellenzem azt.  Nincs semmi ilyenről szó. A kezdeményezés üdvözlendő és biztos vagyok benne, hogy kellő tapasztalat és megfelelő szellemi tőke áll majd az előadások mögött. Nem is feléd szólt ez. De mindig nyugtalanít, mikor a csak ne nézz bele a dobozba kötelezvénye leng körül valamit, nem általad megkeltve, hangsúlyozom. Nem annyira lényeg, csak ne érezze azt a megjelenő, hogy nem kérdezhetné meg ha akarná. Van, akit ez eltántorít. Elvi kérdés. Ha már igényfelmérés és közönség keresése, nem gondolom, hogy ezen fel kellene kapni a vizet. Nem lényeg egyébként, ennyire nem.
A videó vonal semmiképp sem járható út szerintem, még a legszerencsésebb atmoszféra is hajlamos szörnyedelmes akusztikus élménnyé válni felvételen. Gyakorlati példák csak a valós térben. Remélem összejön amit terveztetek.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Engem tökre érdekelne kit illet meg a 2000 Ft. Az eloszlása is. Komolyan.Azért ezt megfejteni nem egy agysebészet Viszont Hiccusznak igaza van. Ne ezen rugózzunk, hanem azon, hogy egy személyekre lebontott jelképes összegért, hozzá lehet jutni egy a hobbinkhoz szükséges ismeretanyaghoz.
Ez, főleg egy pestinek nem kis ziccer.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Azt én sem tudom videón hogy jöhetnének át az akusztikai prezentációk, az elméletet meg szövegesen is be lehet gyűjteni. Engem tökre érdekelne kit illet meg a 2000 Ft. Az eloszlása is. Komolyan.
Engem meg az szomorít el, de komolyan, hogy arról kell itt diskurálnunk, miszerint az előadó tiszteletdíján felül mennyi marad kólára és ropogtatni valóra.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: venomer »



Kedves gesztus a DC-tól ismét, nagy tisztelet érte.
És nem rossz óradij, az előadóművésznek.
Részemről érdektelen, nem mélyednék bele az elméletébe.
Távgyógyítás meg nincs.
De köszönjük.

Azt én sem tudom videón hogy jöhetnének át az akusztikai prezentációk, az elméletet meg szövegesen is be lehet gyűjteni. Engem tökre érdekelne kit illet meg a 2000 Ft. Az eloszlása is. Komolyan.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztikai előadás (avagy előadás sorozat)

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Hiccusz!
Egy Dreamcinema-s videosorozatot is eltudnék képzelni. Témában és homályos tekintetekben bővelkedik a hobbi, biztos lenne rá kereslet. Akár angol nyelven, magyar felirattal, hogy nagyobb legyen a piaca és reklámértéke.
 
Jó ideje foglalkoztat ez a gondolat, de egyelőre nem tudom igazán, belevágjunk-e ilyenbe vagy sem. De az biztos, egy külön topikot is megérdemelne ez a téma.

Válasz küldése

Vissza: “DREAMCINEMA”