Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Naim készülékek

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



Ok, ne vedd támadásnak kérlek, csak próbálom megfejteni, mivel nekem teljesen más tapasztalatom van a D25-tel. Írtam korábban, hogy nem vagyok nagy ProAc fun, ezt továbbra is fenntartom, nincs eladó D25-öm sem, nem akarom védeni a bundér becsületét csupán érdekel a miért, ha már felmerült a téma. Én azt vettem észre, hogy a D25 elég háklis a hajtásra, az elektronika minősége és teljesítménye sem mindegy, hasonlóan a Dynaudiohoz. A magasa nem érte el a Dynok minőségét, mikor hallottam, de rossznak sem mondtam volna. Nagyon áradt belőle a zene a magas cizellálásra és a mélytartományra külön oda sem figyeltem, engem elvitt zenehallgatásba a dolog. Csupán ezért kérdezősködtem és próbálom az okokat megfejteni, nálad miért szerepelt le, és amit levontam eddig az az, hogy lehet nem volt szerencsés az a naim elektromika azzal a hangsugárzóval.
Ok ne rágjuk itt továbba a témát, látom amúgy sem akarod, meg ez itt amúgy is off.

 
  Nem vettem támadásnak, viszont ettől többet érdemben nem is igazán tudok hozzátenni a témához. Az első alkalommal a haveromnál engem is elvitt a zenehallgásba, pont azzal, hogy kerek egészet tesz az ember elé. És igen, én is éreztem, hogy csak úgy folyik belőle a zene. Mondom mégegyszer, ugyanazzal az erősítő párossal, ami nekem is volt akkor, tehát NAC202 NAP200. A hajtást én is észrevettem, hogy kell neki az energia, angol fórumokon utána olvasva több helyen többen leírták, hogy a D25-höz inkább egy NAP250 való.
Nagyjából egyet beszélünk, csak kicsit másképp mondjuk. Ha az alapján kellett volna döntenem, hogy milyennek hallottam a haveromnál, simán megvettem volna, csak utána még volt időm kielemezni. Igaz, csak egy rendszerben. Nem próbáltam csövessel és combosabb integrálttal sem. Lehet egy Bladelius-szal, vagy combosabb Hegel-lel teljesen más eredényre jutottam volna, dehát ez mégiscsak a Naim topik..!?! 
 
Egyébként ez a hajtás kérdés is nagyon furcsa, meg összetett nekem. Amikor megvolt a 202-200 páros, és már a WB Arc is itt volt, bizony gyakran éreztem azt, hogy ide nagyobb végfok kell, mert egész egyszerűen elfogy, pedig az Arc elé nem kell erőmű. Aztán bekerült a HiCap és ahogy megnövekedett a hangtömeg  úgy ez az érzés szépen elhalványodott. Nem tűnt el teljesen, de kellően halvány volt ahhoz, hogy jó időre ne foglalkozzak vele. Aztán megérkezett a 282-es előfok. Rettenetes nagy várokázásokkal néztem elé és a bekötése után nagyon hirtelen egy olyan hifis univerzumban találtam magam, aminek a létezéséről sem tudtam. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a 282-es annyival tisztább, és talán nagyobb jelet ad ki magából, hogy a bekötése után - persze HiCap-pel meg Napsc-vel - teljesen biztos voltam benne, hogy ide teljesen felesleges a NAP250. Aztán lehet, hogy tévedek, ennek már nem jártama  végére.
Annyit még a 202-200-HiCap témához, hogy nagyon jól érezték magukat az Oyaide MTS 4e elosztóval. Egy barátomtól kaptam kölcsön, és a bekötése után mégegyszer annyi súly és sebesség költözött a rendszerbe, mint a HiCap bekötése után.  Olyan fürgeséggel pattogtak ki a hangfalból a hangok, amit most, hogy már visszaadtam az elosztót, a 120 wattos csöves végfokomból sem sikerült még előcsalogatni.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: avl2 »


nekem ProAc D2-vel volt probalkozasom (több helyszinen is), de nem nyert meg, pedig meg akartam venni.  nem vont be a zenebe, nem volt elegge elö, talán nyüzsgöbb hangot szeretek.
nyilvan masnak meg bejön a ProAc, bejön a D2 (is)
 
 
Naim es rock: epp 20 eve probaltam Naim rendszert (Becsben, ott is lakva, szinten több helyszinen), Judas Priest-en igen jo volt*, mas, szelidebb zeneken nem nyügözött le
 
*: annyira, hogy felidezödött most is, lesz is ma is teriteken az a zene

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Nézd, egy barátomnak ugyanaz az elő-végfok párosa van meg, mint amivel én is hallgattam. Nála az akusztika kevésbé jó, mint nálam. Amikor elkértem próbára, az első utam a hangfallal együtt hozzá vezetett. Egy egész napot a D25-tel foglalkoztunk. Cd-vel is Lp-vel is próbáltuk. Ezután a próba után még kb 2 hetet foglalkoztam vele. Amit csak tudtam kipróbáltam: elhelyezés, forgatás, magassugárzó kifele vagy befele... Nem hiszem, hogy szerencsétlen lett volna a párosítás.

Ok, ne vedd támadásnak kérlek, csak próbálom megfejteni, mivel nekem teljesen más tapasztalatom van a D25-tel. Írtam korábban, hogy nem vagyok nagy ProAc fan, ezt továbbra is fenntartom, nincs eladó D25-öm sem, nem akarom védeni a bundér becsületét csupán érdekel a miért, ha már felmerült a téma. Én azt vettem észre, hogy a D25 elég háklis a hajtásra, az elektronika minősége és teljesítménye sem mindegy, hasonlóan a Dynaudiohoz. A magasa nem érte el a Dynok minőségét, mikor hallottam, de rossznak sem mondtam volna. Nagyon áradt belőle a zene a magas cizellálásra és a mélytartományra külön oda sem figyeltem, engem elvitt zenehallgatásba a dolog. Csupán ezért kérdezősködtem és próbálom az okokat megfejteni, nálad miért szerepelt le, és amit levontam eddig az az, hogy lehet nem volt szerencsés az a naim elektromika azzal a hangsugárzóval.
Ok ne rágjuk itt továbba a témát, látom amúgy sem akarod, meg ez itt amúgy is off.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
karlosz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1244
Csatlakozott: 2007.09.24., hétf. 19:35
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Borsod megye

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: karlosz »

A pálya széléről figyelem a nagyok játékát és élvezem!

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Akkor nem lehet, hogy az általad próbált naimekkel nem volt meg a szinergia? Lehet nem volt szerencsés párosítás?
 
Nézd, egy barátomnak ugyanaz az elő-végfok párosa van meg, mint amivel én is hallgattam. Nála az akusztika kevésbé jó, mint nálam. Amikor elkértem próbára, az első utam a hangfallal együtt hozzá vezetett. Egy egész napot a D25-tel foglalkoztunk. Cd-vel is Lp-vel is próbáltuk. Ezután a próba után még kb 2 hetet foglalkoztam vele. Amit csak tudtam kipróbáltam: elhelyezés, forgatás, magassugárzó kifele vagy befele... Nem hiszem, hogy szerencsétlen lett volna a párosítás.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Mit jelent az, hogy buta hang? 
 
Ha ezt leírtam, részemről lezártam a D25 témát. 
Számomra a buta hang kidolgozatlan, egyhangjegyű, ha úgy tetszik monokróm, minden rétegződéstől, textúrától mentes, gombócos mély és magastartományt és információszegény középtartományt jelent. Nincsenek meg az adott előadóra jellemző árnyalatok, színek, kissé minden fakó és kissé mindent egyformán csinál. Ez a hifi része, de ez csak az egyik oldala a történetnek szerintem.
 
Ettől függetlenül a buta hang is lehet élvezetes. Egy barátom LP-s rendszerében ugyanazzal a 202-200 párossal nagyon jól muzsikált. Saját rendszerben is voltak vele örömteli percek a buta hang ellenére is, vagy talán épp az által. Ennek a miértjét nehezebben tudnám összefogni, azért megpróbálom, úgyis adódna a kérdés. Azt a produkciót amit az ember elé tár, jól összefogottan teszi, nincsenek kilógó részletek, egy kerek, zenei egészet tesz eléd. Nem bonyolódik olyan dolgokba, ami nem az ő terepe. Át tudja adni a zene sodrását, ezzel be is von a zenei történésekbe. Tehát van benne zene, de nem a felbontása és ezzel együtt a sokszínűsége által, hanem az összefogott kerek, ha úgy tetszik koherenciája  által. 
És akkor írok még a körülményekről is, mert így kerek és korrekt a dolog: 
"Rendes" rendszerben nem próbáltam, csak Naim-ben. Nem próbáltam bikábelezve - állítólag úgy sokkal jobb - és nem volt meg hozzá az eredeti gyári jumper sem. Ahogy azt kell, a magassugárzó termináljába dugtam a hangfalkábelt. Volt már olyan egy Spendor esetében, hogy a jumper hiányától teljesen felborult a zene egysége. Ennek fényében a szavaimat arra a konkrét D25-re tessenek értelmezni. Használtan került hozzám, az előéletéről  keveset tudtam, volt-e belepiszkálva vagy sem, be volt-e járatva vagy sem, stb.  De mint ahogy írtam is a vitaindító hozzászólásomban: "amikor nálam járt a D25" 
Korábban a Cary Sli80-as erősítőmmel jártam hasonlóan. Az addig használt KT120-as csövek helyére kölcsönkaptam egy garntúra TungSol 6550-et. A csere után jelentősen leegyszerűsödött - ha úgy tetszik lebutult - a hang és mégis azt vettem észre, hogy a RHCP Californication albumára léggitározva ugrálok a nappali közepén... Szóval attól, hogy buta, még lehet élvezetes.... 
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Az erősen felejthetőt én sosem írtam.
Hogy miért?
Mert a kapott hang egyik akkori készülékemre sem volt jellemző. Sem a cd játszóra, sem az erősítőre. Sőt, nagyon is távol állt tőlük. Többször, több rendszerben kiveséztem őket, elég alaposan ismerem a hangjukat. Mert korábban sokat foglalkoztam egy barátommal különféle Naim erősítők és cd játszók installálásával, párosításával.
 

Akkor nem lehet, hogy az általad próbált naimekkel nem volt meg a szinergia? Lehet nem volt szerencsés párosítás?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Peger
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2010.10.11., hétf. 11:00
Értékelés: 128
Tartózkodási hely: Budapest

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Peger »

ProAc és a buta hang, ezt még nem halottam. Volt a birtokomban D25 és csak azért adtam el mert kicsi volt a hely ahol hallgattam, de ezek szerint ez a páros nem működik Nálad. A D25 zseniális hangszer, így tudnám összefoglalni. Én mondjuk Naimmal soha nem próbáltam, ezek szerint szerencsére...
"A legjobb technika, amikor nincs technika" - Bruce Lee

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Mondom, naim rendzserben még nem hallottam, de "más" erősítéssel számomra nem volt vele gond. Ok, neked nem jött be. Azért felmerült bennem, hogy miből gondolod, hogy minden klappolt, ha a kapott hang végül erősen felejthető volt? Miért csak a hangsugárzó számlájára írod?
 
Az erősen felejthetőt én sosem írtam.
Hogy miért?
Mert a kapott hang egyik akkori készülékemre sem volt jellemző. Sem a cd játszóra, sem az erősítőre. Sőt, nagyon is távol állt tőlük. Többször, több rendszerben kiveséztem őket, elég alaposan ismerem a hangjukat. Mert korábban sokat foglalkoztam egy barátommal különféle Naim erősítők és cd játszók installálásával, párosításával. 
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Attól a magassugárzótól, ami a D25-ben van nem is várható túlságosan cizellált hang. Mindenkinek más a jó, nálam a D25 a bitang jótól nagyon messze van.
Sem a helységgel, (33 négyzetméter) sem az elhelyezéssel (legalább 1 méterre elhúzva mind az oldalsó, mind a hátsó falaktól) de mégcsak az illesztéssel sem volt gond, érezhetően szerették egymást a 202-200 párossal. Sőt, a forráskészülék a Naim egykori csúcs cd játszója volt, így igazán nem mondható, hogy nem volt kiszolgálva rendesen. NAC A5 hfalkábel, Naim hálózati kábelek, din kábel, szóval sehol egy oda nem illő komponens.
 
Mondom, naim rendszerben még nem hallottam, de "más" erősítéssel számomra nem volt vele gond. Ok, neked nem jött be. Azért felmerült bennem, hogy miből gondolod, hogy minden klappolt, ha a kapott hang végül erősen felejthető volt? Miért csak a hangsugárzó számlájára írod?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Az említett naimeket nem ismerem, viszont a d25-öt többször, több rendszerben is hallottam, többek közt a saját erősítőmmel is. Le kell szögeznem, hogy nem vagyok egy ProAc fun, de a d25 bitang jó hangsugárzó, soha nem éreztem "butának" a hangját, ellenben azt igen, ha az erősítés gyengélkedett. 25 nm-re nem ajánlanám, ahogy észrevettem kell neki a tér, nem csak összességében, de maga körül is. Jó kis hangsugárzó szerintem, ha elvérzett, akkor vagy a helyiséggel, vagy az erősítő illesztéssel lehetett a gond.
 
Attól a magassugárzótól, ami a D25-ben van nem is várható túlságosan cizellált hang. Mindenkinek más a jó, nálam a D25 a bitang jótól nagyon messze van.
Sem a helységgel, (33 négyzetméter) sem az elhelyezéssel (legalább 1 méterre elhúzva mind az oldalsó, mind a hátsó falaktól) de mégcsak az illesztéssel sem volt gond, érezhetően szerették egymást a 202-200 párossal. Sőt, a forráskészülék a Naim egykori csúcs cd játszója volt, így igazán nem mondható, hogy nem volt kiszolgálva rendesen. NAC A5 hfalkábel, Naim hálózati kábelek, din kábel, szóval sehol egy oda nem illő komponens. 
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



Hát én 2 évig hallgattam az Ariva-t és pont az ellenkezőjét tapasztaltam.
Erőteljes dobok, testes hangszerhangok, dinamika, szerintem pont ebben volt nagyon jó. A mostani Sonusomnak sokkal kevesebb- visszafogottab a közepe, meg amúgy is lágyabb az egész viszont hamar könnyeket csal a szemembe.A "testesség" az nagyon hiányzik is az Ariva óta.

 
És mi volt az erősítő?     Mert ha az aláírásodban lévő Nait Xs, akkor az más tészta. Sokszor kiveséztük oda-vissza a Nait Xs vs. 152-155Xs témát és mindig arra jutottunk, hogy a Nait Xs egyszerűen testesebb, vastagabb, öblösebb karakter, míg a 152-155 Xs gyorsabb, szikárabb, szárazabb, fényesebb hang. 
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »


Valószínűleg mindenkinek mástól az a rock zene ami, így nagyon nem akarok vitatkozni, de ha picit száraz az Ariva hangja, akkor érzésem szerint ott nem lesznek húsos, vastag gitárok, zsíros bőgő és életszagú lábdobok, ha a 152-155XS van előttük.
Hát én 2 évig hallgattam az Ariva-t és pont az ellenkezőjét tapasztaltam.
Erőteljes dobok, testes hangszerhangok, dinamika, szerintem pont ebben volt nagyon jó. A mostani Sonusomnak sokkal kevesebb- visszafogottab a közepe, meg amúgy is lágyabb az egész viszont hamar könnyeket csal a szemembe.A "testesség" az nagyon hiányzik is az Ariva óta.
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Szia,
 
 
Vagy akár ProAc-ot is mondhatnék, de amikor nálam járt a D25 kifejezetten butának éreztem a hangját. Szeretik általában feszes és semleges hangúnak jellemezni a ProAc-ot, én ezt soha nem éreztem benne. Mindez persze attól is függ, hogy előtte mit hallottál, ha látsz belőle eladót érdemes kipróbálni, lehet, hogy úgy egymásra találnak a készülékek, hogy minden később megmutatkozó hibáját megbocsájtasz neki(k). Ja, és
D25-152-155 trióhoz megint szinte köztelező a HiCap, én a 200-as végfokkal hajtottam először HCap nélkül, bizony sokszor éreztem azt, hogy elfogy a végfok. A HiCap bekötése után ilyet soha nem éreztem.
 
Nincs eladó Hicap-em, és egyetlenegy ismerősömnek sem, sőt, már eladó Naim készülékem sincs.... 

Az említett naimeket nem ismerem, viszont a d25-öt többször, több rendszerben is hallottam, többek közt a saját erősítőmmel is. Le kell szögeznem, hogy nem vagyok egy ProAc fun, de a d25 bitang jó hangsugárzó, soha nem éreztem "butának" a hangját, ellenben azt igen, ha az erősítés gyengélkedett. 25 nm-re nem ajánlanám, ahogy észrevettem kell neki a tér, nem csak összességében, de maga körül is. Jó kis hangsugárzó szerintem, ha elvérzett, akkor vagy a helyiséggel, vagy az erősítő illesztéssel lehetett a gond.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



Gianni köszönöm a részletes hozzászólást! Minden észrevétel hasznos lesz számomra és úgy látom van még hová fejlődni Naim téren is. 
Akinek még van véleménye ne tartsa magában!

 
Szívesen.    Én max egy HiCap-et ajánlanék a 152-155Xs-hez. Amikor nálam vendégeskedtek, egyszercsak azt vettem észre, hogy amikor nem szól a zene, akkor is olyan elevenen lüktet bennem a ritmus, amit előtte soha, semmilyen más erősítő nem váltott ki. Akkoriban még nemigen tudtam elengedni a Triangle-t, így nem horgonyoztam le tartósan náluk, de ha eszembe jut amit itt műveltek, mindig elvigyorodok. 
A 202-200 páros vastagabb volt, de valahogy korántsem volt olyan tökös HiCap nélkül. A 282 3-4 napra teljesen levett a lábamról, azt hittem, hogy teljesen másik univerzumban vagyok, aztán egy hét múlva azt vettem észre, hogy nézek a cédéim felé és egyikre sem vagyok kíváncsi... És ez bizony válóok volt. Pedig ha az ember elolvasgatja az angol Naim fórumot, akkor szinte egyöntetűen mindeki el van tőle ájulva. Lehet kellett volna hozzá még egy 250-es végfok, de arra végül már nem akartam beruházni. 
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



 
Egy idő után nekem kicsit száraz volt a hangja, hiányoltam belőle az "érzelmességet" de pont rock vagy metál zenét hallgatva ez nem hátrány.
 

 
Valószínűleg mindenkinek mástól az a rock zene ami, így nagyon nem akarok vitatkozni, de ha picit száraz az Ariva hangja, akkor érzésem szerint ott nem lesznek húsos, vastag gitárok, zsíros bőgő és életszagú lábdobok, ha a 152-155XS van előttük. Persze lehet, hogy ez Karlosznak másodlagos, én viszont végül ezért váltam meg életem hangsugárzó szerelmétől. 
A CD5X-szel viszont teljesen egyet értek, igazán jól sikerült darab, nagyon hallgattatja magát, igazán fűszeres a basszusa, pezsgő a hangja. Kb. 4 vagy tán 5 éve ajánlottam egy fórumtársnak, aki vett tőlem egyerősítőt, azóta sem láttam felbukkanni azt a CD5X-et.
Sokszor hallgattuk össze a CDX2-vel, és A/B demóban nincs közöttük túl sok különbség. Aztán hosszabban hallgatva, elemezgetve rájön az ember, hogy máshol vannak a lényegi pontok a két cd játszónál, de ehhez sokat kell velük foglalkozni. 
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »


Szerintem a Naim Ariva -val érdemes egy próbát tenni.
90 dB érzékenység mellett nem lesz gondod a meghajtásával.Nálam hasonló szobában zenélt mint a tiéd, bőven elég volt.
Egy idő után nekem kicsit száraz volt a hangja, hiányoltam belőle az "érzelmességet" de pont rock vagy metál zenét hallgatva ez nem hátrány.
Amin még érdemes lesz elgondolkoznod az a CD.Nekem az XS igazából a CD5X-el kezdte el megmutatni, hogy mit tud.
Persze ez nem akkora változás mint egy hangfal csere.
 
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Avatar
karlosz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1244
Csatlakozott: 2007.09.24., hétf. 19:35
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Borsod megye

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: karlosz »


Gianni köszönöm a részletes hozzászólást! Minden észrevétel hasznos lesz számomra és úgy látom van még hová fejlődni Naim téren is. 
Akinek még van véleménye ne tartsa magában!

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Egyebkent milyen budzsevel keszulsz? PMC 23 belefer?
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



Halihó!
 
Sokat látott és főleg hallott Naim szakértőkhöz fordulnék tanácsért!
 
Adott egy Naim NAC 152 XS-NAP 155 XS kombó és egy Naim 5i-2 cd játszó.
 
Milyen hangsugárzóval lehetne a legjobbat kihozni a rendszerből? Főként rock-ot hallgatok (Dire Starits, Mark Knopfler, Pink Floyd, Roger Waters, Sting, Eric Clapton, Stones, egy kis jazz, ilyesmik).
 
Persze tudom, hogy ez elég szubjektív dolog. Inkább egyfajta iránymutatásra gondolok, mit érdemes meghallgatni. Álló dobozban gondolkodok.
 
Köszi!

 
Szia,
 
sokszor hallottam ezt a párost, éltem is velük együtt rövidebb ideig. Szerintem ennél a párosnál különösen fontos a párosítás, két dolog miatt is: az első, hogy nem egy hatalmas erőmű a végfok, így valamilyen könnyebben hajtható hangfalat ajánlanék, így alapvetően a Focal akár jó is lehetne, viszont ebből adódik is a 2. dolog amire szintén figyelned kellene, az pedig az adott hangsugárzó megszólalásának a súlyossága, sűrűsége. Ezt azért írom, mert a 152-155XS alapvetően vékony hang, így én a francia hangsugárzókat elkerülném, hacsak nincs vaskos mélykiemelése a szobádnak. Ha van, akkor jó lehet vmilyen francia is, egyébként nem fog működni.
Főleg én is rock-ot hallgatok, bár inkább a zúzósabb vonalon, egy franciával, - már az ismertebbek közül - valószínűleg csak ideig-óráig leszel boldog, mint ahogy az nálam is megtörtént. 
Én inkább az angol vonalon keresgélnék, pl. egy Wilson Benesch Actor-ral, vagy Arc-kal kifejezetten jó páros lenne a 152-155XS.  Rock zenét - bár rajta vagyok és vannak is igencsak ígéretes és biztató jelek - de azóta sem hallottam olyan elementáris energiával és szilárdan beleállva megszólalni, mint a néhány hete eladott 202-200-HiCap párossal. Apropó HiCap. Huh.... Elképesztó dolgot művel, amikor kivettem a 202 elől, egyszerűen súlytalanná vált a produkció. Mondtam is a barátaimnak röhögve, hogy újra van Triangle - amit egyébként azóta is nagyra tartok megfelelő, leginkább csöves erősítővel párosítva - a szobámban, a Wilson Benesch Arc személyében. 
Egyszóval a Hicap szerepe a láncban: megkerülhetetlen. Ha bővebben akarnám kifejteni, azt mondani, hogy úgy javít jelentős mértékben mindenen, hogy semmilyen paraméter nem válik rosszabbá, gyengébbé.
Visszatérve, hogy miért is Wilson Benesch-t ajánlok: azért mert nem kell hozzá erőmű és olyan nyomaték van a hangjában, ami alapvetően nagyon jól áll a rockzenének. Egy Arc is meg tud úgy szólalni, hogy élmény lesz vele a rockzene, még nagyobb légtérben is. Én 33nm-en hallgatom, bármiféle hiányérzet nélkül. 
 
Vagy akár ProAc-ot is mondhatnék, de amikor nálam járt a D25 kifejezetten butának éreztem a hangját. Szeretik általában feszes és semleges hangúnak jellemezni a ProAc-ot, én ezt soha nem éreztem benne. Mindez persze attól is függ, hogy előtte mit hallottál, ha látsz belőle eladót érdemes kipróbálni, lehet, hogy úgy egymásra találnak a készülékek, hogy minden később megmutatkozó hibáját megbocsájtasz neki(k). Ja, és
D25-152-155 trióhoz megint szinte köztelező a HiCap, én a 200-as végfokkal hajtottam először HCap nélkül, bizony sokszor éreztem azt, hogy elfogy a végfok. A HiCap bekötése után ilyet soha nem éreztem.
 
Nincs eladó Hicap-em, és egyetlenegy ismerősömnek sem, sőt, már eladó Naim készülékem sincs.... 
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
karlosz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1244
Csatlakozott: 2007.09.24., hétf. 19:35
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Borsod megye

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: karlosz »


Köszönöm a figyelmességeteket.
 
A szoba 4,7x5,5m, 2,7 m belmagassággal, de az egyik oldala nyitott az emeleti feljárat felé 3 boltívvel.
A rövidebb oldalon vannak a herkentyűk elhelyezve.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Doky »


PMC es Focal dobozokkal mutatjak be rendre a Naim a termekeket, de persze ez nem jeletni azt, hogy csak ebben a ket markaban kell gondolkodnod. 
Valóban, hiszen a legtöbb helyen ugyan az a forgalmazó, de valóban és vitathatatlanul jól szólnak együtt!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
karlosz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1244
Csatlakozott: 2007.09.24., hétf. 19:35
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Borsod megye

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: karlosz »

Köszi, gyűjtöm az infókat!

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Tom40 »



Halihó!
 
Sokat látott és főleg hallott Naim szakértőkhöz fordulnék tanácsért!
 
Adott egy Naim NAC 152 XS-NAP 155 XS kombó és egy Naim 5i-2 cd játszó.
 
Milyen hangsugárzóval lehetne a legjobbat kihozni a rendszerből? Főként rock-ot hallgatok (Dire Starits, Mark Knopfler, Pink Floyd, Roger Waters, Sting, Eric Clapton, Stones, egy kis jazz, ilyesmik).
 
Persze tudom, hogy ez elég szubjektív dolog. Inkább egyfajta iránymutatásra gondolok, mit érdemes meghallgatni. Álló dobozban gondolkodok.
 
Köszi!

 
PMC es Focal dobozokkal mutatjak be rendre a Naim a termekeket, de persze ez nem jeletni azt, hogy csak ebben a ket markaban kell gondolkodnod. 
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
karlosz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1244
Csatlakozott: 2007.09.24., hétf. 19:35
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Borsod megye

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: karlosz »


Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”