Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Naim készülékek

Avatar
melczeradam
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2009.06.27., szomb. 23:44
Értékelés: 44

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: melczeradam »



Próbáld meg Bese Attila kábeleit, nagyon megfizethető és megér egy próbát az elosztójával együtt.
Vagy esetleg a Wireworld Aurora7 kábeleket is, a szintén Wireworld Matrix 2 elosztóval.
 
Mindkettőt kell járatni, de ha türelmes vagy nem okoznak szerintem csalódást.
Köszönöm.Bese Attilát hol érem el? Bocs a láma kérdésért..

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Sziasztok!
Naim Nait 5i tápkábel csere előtt állok.Szertném a véleményeteket, tapasztalataitokat kérni, hogy mely márkák passzolnak hozzá karakterben.Egy márkát kinéztem , ez a HiDiamond 2-es tápkábele..
Válaszaitokat előre is köszönöm.
Üdv,Laci

Próbáld meg Bese Attila kábeleit, nagyon megfizethető és megér egy próbát az elosztójával együtt.
Vagy esetleg a Wireworld Aurora7 kábeleket is, a szintén Wireworld Matrix 2 elosztóval. 
 
Mindkettőt kell járatni, de ha türelmes vagy nem okoznak szerintem csalódást.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Köszi az ajánlásod,egyenlőre itthon beszerezhetőt szeretnék.
Ok, de ettől függetlenül én olyan helyet keresnék, ahol van lehetőséged osszehallgatni párat otthon és abból választani.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
melczeradam
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2009.06.27., szomb. 23:44
Értékelés: 44

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: melczeradam »


Gyanítom, nincs. De pl ha a futureshop-bol rendelsz, akkor ingyen kikuldik, leteszteled es ha nem tetszik, visszakuldod es visszakapod a penzt. En 2-3 termeket rendeltem toluk egyszerre és ami nem jön be, az megy vissza. Max a postaköltséget bukod, de nem marad rajtad egy olyan termék, ami nem valtja be a hozzáfűzött reményeket.Köszi az ajánlásod,egyenlőre itthon beszerezhetőt szeretnék.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Van eme kábeleknek itthoni forgalmazójuk?
Gyanítom, nincs. De pl ha a futureshop-bol rendelsz, akkor ingyen kikuldik, leteszteled es ha nem tetszik, visszakuldod es visszakapod a penzt. En 2-3 termeket rendeltem toluk egyszerre és ami nem jön be, az megy vissza. Max a postaköltséget bukod, de nem marad rajtad egy olyan termék, ami nem valtja be a hozzáfűzött reményeket.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
melczeradam
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2009.06.27., szomb. 23:44
Értékelés: 44

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: melczeradam »


Atlas kábelek között nezegetnek. De a Tellurium Q zsinorokat is megneznem.Van eme kábeleknek itthoni forgalmazójuk?

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Tom40 »



Sziasztok!
Naim Nait 5i tápkábel csere előtt állok.Szertném a véleményeteket, tapasztalataitokat kérni, hogy mely márkák passzolnak hozzá karakterben.Egy márkát kinéztem , ez a HiDiamond 2-es tápkábele..
Válaszaitokat előre is köszönöm.
Üdv,Laci
Atlas kábelek között nezegetnek. De a Tellurium Q zsinorokat is megneznem.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
melczeradam
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2009.06.27., szomb. 23:44
Értékelés: 44

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: melczeradam »


Sziasztok!
Naim Nait 5i tápkábel csere előtt állok.Szertném a véleményeteket, tapasztalataitokat kérni, hogy mely márkák passzolnak hozzá karakterben.Egy márkát kinéztem , ez a HiDiamond 2-es tápkábele..
Válaszaitokat előre is köszönöm.
Üdv,Laci

Avatar
mitsudriver
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 16:07
Értékelés: 8

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: mitsudriver »



Erre gondolsz?
 
http://www.hifigear.co.uk/blog/how-to-c ... ana-plugs/

Köszönöm, tökéletes!
 
Nem forrasztok így tuti vinnem kell valahová ahol megcsinálják..
Naim

Avatar
karlosz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1244
Csatlakozott: 2007.09.24., hétf. 19:35
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Borsod megye

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: karlosz »


Avatar
mitsudriver
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 16:07
Értékelés: 8

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: mitsudriver »


Jelentem végigolvastam:)
 
NAC A5 kábelre gyári csati felszereléséről nincs valahol videó? Lehet én vagyok béna (biztos) de túl kicsi a csavar belül amibe fogatni kellene... Bármilyen tippnek örülnék!
Naim

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Köszönöm!

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Köszi, tényleg. Talán a px táp volt említve valamelyik naim tápegység kapcsán. Valaki nem emlékszik pontosabban? Nem akarnék dezinformálni.
Bármelyik Heed tápegység (Q-PSU, PX, Pi) használható lenne a Naim tápok kiváltására, csak egy speciális kábel kérdése a dolog. Ellenben ilyen kábelt mi nem csinálunk, merthogy nincs hozzá csatlakozónk. Továbbá a hagyományos Naim bekötés sem alkalmazható, ergo csak ott működik a dolog, ahol a Naim tápkábel egyben NEM az IC kábel is!

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Köszi, tényleg. Talán a px táp volt említve valamelyik naim tápegység kapcsán. Valaki nem emlékszik pontosabban? Nem akarnék dezinformálni.

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Szerintem Zsolt (Heed Audio) blogján olvashattál, ami sajnos már nincs meg.

OFF:
Naim Heed külső tápegység egyenértékűség kapcsán mintha olvastam volna anno egy-két gondolatot, de sehogy se jut eszembe hol. Esetleg valaki tudna segíteni? 

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »


OFF:
Naim Heed külső tápegység egyenértékűség kapcsán mintha olvastam volna anno egy-két gondolatot, de sehogy se jut eszembe hol. Esetleg valaki tudna segíteni? 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: avl2 »


...Én pontosan ugyan AZT a D2-t hallottam többször is, többféle erősítéssel, sehogy sem volt az igazi. Volt jobb, meg rosszabb, de sosem ütötte meg azt a szintet....
 
ez egy szep "bizonyitek" arra, hogy nincs mas megoldas: meg kell hallgatni, mert ugyanazt a dolgot / hangot egesz maskepp iteljük meg.
 
(egyeb D2 tapasztalatok kicsit attetelesen "igazoljak": egyiknek tetszik, masiknak nem - ott még lehet mas-mas körülmenyekre fogni)

Avatar
karlosz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1244
Csatlakozott: 2007.09.24., hétf. 19:35
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Borsod megye

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: karlosz »



Szia,
A Penna-Poornal hallottam a UnitiLite-ot Focal Aria 948-cal. Nagyon-nagyon jol szolt, ehhez persze a Penna meghallgato helyisege is hozzatette a magaet. A nevezett elo-vegfok kombo ennel komolyabb kategoria, szerintem jol kijonne az Ariaval.
En most egy NAC82-NAP250DR osszeallitast hallgatok HiCap-pal, B&W Matrix 803-akat hajtok vele, es nem kivanom a tovabblepest .
Becsben Neat hangsugarzokkal hallottam NAP250DR-t az SX5i -vel,es a Statementet az Ultimatum XL10-zel, hibatlan produkcio volt az is.

 


Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Majik »



Gianni köszönöm a részletes hozzászólást! Minden észrevétel hasznos lesz számomra és úgy látom van még hová fejlődni Naim téren is. 
Akinek még van véleménye ne tartsa magában!

Szia,
A Penna-Poornal hallottam a UnitiLite-ot Focal Aria 948-cal. Nagyon-nagyon jol szolt, ehhez persze a Penna meghallgato helyisege is hozzatette a magaet. A nevezett elo-vegfok kombo ennel komolyabb kategoria, szerintem jol kijonne az Ariaval.
En most egy NAC82-NAP250DR osszeallitast hallgatok HiCap-pal, B&W Matrix 803-akat hajtok vele, es nem kivanom a tovabblepest .
Becsben Neat hangsugarzokkal hallottam NAP250DR-t az SX5i -vel,es a Statementet az Ultimatum XL10-zel, hibatlan produkcio volt az is.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Én SuperUnitivel (80W/ch) hallgattam 2évig a D2-őt, barokk zenétől a Motörheadig mindent és imádtam. A Response One nálam leszerepelt, próbálkozott ő, de 20nm-en kevés volt. Atacama HMS 1.1 állványokon "mozdony"homokkal teletöltve hallgatóztam, NAC A5 kábelekkel. ProAc Studio 130-asaim is voltak, na az, tényleg "buta" hang .
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Ami Naim-re vonatkozik az is megy az OFF-ba?
Dehogy! Csak, ami totál nem ide tartozik.
Bár lehet érdemes lenne meghagyni... Majd eldöntjük a végén.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



További OFF (ha vége a témának kitakarítom a naim topicot)
 
Én pontosan ugyan AZT a D2-t hallottam többször is, többféle erősítéssel, sehogy sem volt az igazi. Volt jobb, meg rosszabb, de sosem ütötte meg azt a szintet.
 
Nálam az eddig hallott ProAc-ok küzül 3 tetszett. A Response One, a D25 és a D80.
Más kérdés, hogy (eddig) nem vettem ProAc-ot valamiért. A D25-ön gondolkodtam, de vegül arra jutottam, hogy nem tudnám elhelyezni, így kihagytam, sztem minimum 30 nm ( vagy nyagyobb) jól csillapított helyiség igénye van.

 
Ami Naim-re vonatkozik az is megy az OFF-ba?
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Még egy OFF.
 
A D2 nekem sem jött be. Nem írok jelzőket, hogy milyennek hallottam, mert biztosan háború lenne belőle.
Huszti Zsolt viszont teljesen más véleménnyel volt róla. Nagyon tetszett a D2-ről az írása. Próbáltam volna most megkeresni, de sajnos nem találom.

További OFF (ha vége a témának kitakarítom a naim topicot)
 
Én pontosan ugyan AZT a D2-t hallottam többször is, többféle erősítéssel, sehogy sem volt az igazi. Volt jobb, meg rosszabb, de sosem ütötte meg azt a szintet.
 
Nálam az eddig hallott ProAc-ok küzül 3 tetszett. A Response One, a D25 és a D80.
Más kérdés, hogy (eddig) nem vettem ProAc-ot valamiért. A D25-ön gondolkodtam, de vegül arra jutottam, hogy nem tudnám elhelyezni, így kihagytam, sztem minimum 30 nm ( vagy nyagyobb) jól csillapított helyiség igénye van.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



Off
A D2 nekem sem jött be, egy kicsit sem.

 
Még egy OFF.
 
A D2 nekem sem jött be. Nem írok jelzőket, hogy milyennek hallottam, mert biztosan háború lenne belőle. 
Huszti Zsolt viszont teljesen más véleménnyel volt róla. Nagyon tetszett a D2-ről az írása. Próbáltam volna most megkeresni, de sajnos nem találom.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



nekem ProAc D2-vel volt probalkozasom (több helyszinen is), de nem nyert meg, pedig meg akartam venni.  nem vont be a zenebe, nem volt elegge elö, talán nyüzsgöbb hangot szeretek.
nyilvan masnak meg bejön a ProAc, bejön a D2 (is)
 
 
Naim es rock: epp 20 eve probaltam Naim rendszert (Becsben, ott is lakva, szinten több helyszinen), Judas Priest-en igen jo volt*, mas, szelidebb zeneken nem nyügözött le
 
*: annyira, hogy felidezödött most is, lesz is ma is teriteken az a zene

Off
A D2 nekem sem jött be, egy kicsit sem.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”