Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Jamo hangsugárzók

Avatar
Fecke78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2016.08.03., szer. 07:43
Értékelés: 9

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Fecke78 »

sziasztok , most vettem egy marantz sr 6011 -et és a keresztváltok frekvencia beállitásait ha modositom annak van halható értelme , értem ez alatt ,hogy a gyári 80Hz -van de a mélyem ami d6 28-200hz tud akkor az értéket 200hz-re kell átállítanom , és igy tovább mindegyik hangfalnál , ami front c 805 , és d7 center .... ?

Avatar
kbhuinfo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010.11.03., szer. 14:38
Értékelés: 2

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kbhuinfo »

Erre valaki?

Avatar
kbhuinfo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010.11.03., szer. 14:38
Értékelés: 2

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kbhuinfo »


Erdeklodnek, h az alabbi szettrol mi a velemenyetek? Mozira es rock-zenere hasznalnam, marantz 6011 van tervben az etetesukre. Szeretem a dinamikus, feszes, telt hangokat. Bevalhat? Esetleg alternativa olcsobban? (miota a klipsch megvette, jobb vagy rosszabb lett a marka?) Koszonom!
 
https://www.extremeaudio.hu/jamo-c97-51 ... sugarzoval

Avatar
Imi 007
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.06.22., vas. 14:10
Értékelés: 15

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Imi 007 »


Tisztelt Jamo tulajdonosok ! 
 
Használ valaki ezüstözött hangfalkábelt Jamo hangfalakhoz ? Van érdemi változás a réz kábelekhez képest ? -létezik Jamo  ezüstözött hangfalkábel , megpróbálom beszerezni.-   Picivel tisztább magasakat szeretnék. 
 
Üdv. Imi 007 

Vendég

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jamo c 8
Jamo c 103
 
Kérdésem, hogy minőségben, mi a különbség a kettő hangsugárzó között ?


Avatar
Imi 007
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.06.22., vas. 14:10
Értékelés: 15

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Imi 007 »


Sok sikert az új szetthez, sajnos nálam -egyenlőre - szűkösebb a tér.  Múlt év december óta használom, saját tapasztalatom szerint idővel selymesebb lett a hangja. Mivel 606-ost  hosszabb ideig  használtam hk/ avr 255-el , és a mostani szetthez is ugyan ilyen erősítőm van. Vélményem szerint a 626-os magas és középtartománya tisztább mint a 606-os nál volt. A sub  pedig kb 1/3 hangerőn 25 nm-en több mint elég. A külsejét is könnyű megszokni, talán így még modernebb mint a 606-os. Bizonyára elégedett leszel vele.              


Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lezu »


Na végre megjött az új 626 hcs. Nekik is 200 óra a bejáratási idő?

"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
Imi 007
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.06.22., vas. 14:10
Értékelés: 15

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Imi 007 »

Valóban szépek , és valószínűleg a hangjával is barátságot kötnék. 

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: paler »


Ma jöttek új állványok a hangfalaim alá. Most öröm és boldogság van  nagyon szépek és stabilak. 




Természetesen a triumvirátusról a képek nem a végleges helyükön készültek.
 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Köszönöm a válaszokat.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Imi 007
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.06.22., vas. 14:10
Értékelés: 15

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Imi 007 »

Csatlakozom az előttem szólóhoz . Nálam Jamo  S 626 szetthez Jamo J 110-es van, egy  h/k avr 255-ös erősítővel párosítva .Ezt megelőzően  JBL es 150 p. valamint Jamo sub 300-as is volt nálam használatban ,  de véleményem szerint mindkettőt felülmúlja.      

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lezu »

Nálam s 606 mellett j110van. Nagyon szeretem. Elötte egy taga harmony volt, elbújhat a jamo mellett.
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: scaurus »


Jamo S 626 hagfalpárhoz gondolkodom mélynyomóban.
 
Az av-online.hu tesztjében J12 típussal egészítették ki az 5.0 rendszert, míg az egyik szakbolt a SUB 210 típussal rakta szettbe.
 
Paramétereiket és így árukat tekintve van különbség.
 
Kérdés, úgymond, melyik mélynyomó passzol (jobban) a hangfalpárhoz?
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nadtom »



Sziasztok!
Aki ismeri, vagy hallotta már a c9 cent, írna róla egy pár sort. Köszi

Nekem ilyen volt a hátsó falon, surround hsz-ként. Mivel a kanapé a hátsó falhoz közel volt, ezért döntöttem a bipol mellett. Jó teret csinált, szépen szólt.
A teljes 5.1-es szettet Elac-ra cseréltem, így eladóvá vált, 1 éves (még megvan, ha érdekel :-))
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lezu »


Sziasztok!
Aki ismeri, vagy hallotta már a c9 cent, írna róla egy pár sort. Köszi
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
janosvitez65
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.02.06., hétf. 23:03
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: janosvitez65 »


                             Sziasztok !
 
 
Esetleg valakit  érdekelne-e a 626-os hangfal tüskéi,tartói???Ha igen itt a számom....70-3174670

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lezu »



Szia lezu !
 
Sokáig használtam S 606-os  hangfalpárt h/k avr 255-el , majd először az s 606-ost JBL E 60-ra cseréltem ezt követően pedig az E 60-at ES 90-esre. Valamiért nekem nem jött igazán be a fenti JBl-ek hangzása, eladtam, és egy 507-esel tértem vissza  a Jamohoz . Mivel a h/k erősítőt is eladtam , és kiakartam próbálni  egy Yamahát is , ezért vettem a jelenlegi erősítőm. Az 507-es rövid idő múlva  egy gyűjtőhöz került. S 606-ost nem találtam megfelelő állapotút használtan , az S 626-os / 5.0/  szett , pedig akciós volt hát így került hozzám . Kiegészítettem egy hozzá illő mélynyomóval egyébként elégedett vagyok vele , igazából nem tudom még , hogy amit hallok különbséget a két típus között  a hangfal vagy a yamaha  - h/k különbsége-e .A fekete zongora lakk elmaradt az S 626-osról, de ezzel gumírozott külsővel is megnyerő.
 
 
Üdv. Imi 007              

Gondolkodom én is, hogy lecserélem az s 606 HCS 5.0 a s626-ra. Nem tudom meg érné-e? Mondjuk az én 606-osom patika állapotú. Köszönöm a válaszod.
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
Imi 007
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.06.22., vas. 14:10
Értékelés: 15

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Imi 007 »


Szia lezu !
 
Sokáig használtam S 606-os  hangfalpárt h/k avr 255-el , majd először az s 606-ost JBL E 60-ra cseréltem ezt követően pedig az E 60-at ES 90-esre. Valamiért nekem nem jött igazán be a fenti JBl-ek hangzása, eladtam, és egy 507-esel tértem vissza  a Jamohoz . Mivel a h/k erősítőt is eladtam , és kiakartam próbálni  egy Yamahát is , ezért vettem a jelenlegi erősítőm. Az 507-es rövid idő múlva  egy gyűjtőhöz került. S 606-ost nem találtam megfelelő állapotút használtan , az S 626-os / 5.0/  szett , pedig akciós volt hát így került hozzám . Kiegészítettem egy hozzá illő mélynyomóval egyébként elégedett vagyok vele , igazából nem tudom még , hogy amit hallok különbséget a két típus között  a hangfal vagy a yamaha  - h/k különbsége-e .A fekete zongora lakk elmaradt az S 626-osról, de ezzel gumírozott külsővel is megnyerő.
 
 
Üdv. Imi 007              

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lezu »



Sziasztok ! 
 
Mostanában  vásároltam Jamo s626-os szettet , valamit egy Jamo J subot hozzá . Jelenleg egy közel 20éves Yamaha rx-v 795 erősítőm van. . Tervezem az erősítő cserét  a kalibráló rendszer és egyéb  funkció hiányok miatt.  Sokáig használtam h/k erősítőt a korábbi  Jamo S606-al , amit szerettem is, de bizony párszor kikapcsolt túlmelegedés miatt. Gondolom 6 ohm végett, meg persze mélyláda nélkül használtam és persze koncerteknél sem vagyok a hangerő ellen. . Esetleg használ valaki az újabb szériás  h/k  vagy Marantz erősítőt ilyen szetthez . Szinte mindenhol Yamahát vagy  Onkyot esetleg Pioneert ajánlanak , de valahogy nekem a h/k hangzása , valamint megjelenése jött be.           

Miért cserélted le a 606-ost a 626-ra?
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
Imi 007
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2014.06.22., vas. 14:10
Értékelés: 15

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Imi 007 »


Sziasztok ! 
 
Mostanában  vásároltam Jamo s626-os szettet , valamit egy Jamo J subot hozzá . Jelenleg egy közel 20éves Yamaha rx-v 795 erősítőm van. . Tervezem az erősítő cserét  a kalibráló rendszer és egyéb  funkció hiányok miatt.  Sokáig használtam h/k erősítőt a korábbi  Jamo S606-al , amit szerettem is, de bizony párszor kikapcsolt túlmelegedés miatt. Gondolom 6 ohm végett, meg persze mélyláda nélkül használtam és persze koncerteknél sem vagyok a hangerő ellen. . Esetleg használ valaki az újabb szériás  h/k  vagy Marantz erősítőt ilyen szetthez . Szinte mindenhol Yamahát vagy  Onkyot esetleg Pioneert ajánlanak , de valahogy nekem a h/k hangzása , valamint megjelenése jött be.           

Avatar
cseles3
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2014.11.01., szomb. 09:33
Értékelés: 47

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: cseles3 »



Sziasztok !
 
Tudna valaki segíteni , hogy milyen erősítőt használjak a Jamo 507-hez . Jelenleg Yamaha rx-v 795-el használom, egy kicsit lágyabb melegebb hangot keresek , sajnos egyenlőre HM erősítőben gondolkodom , mivel legalább 2 optikai bemenetre szükségem van. harman/kardon erősítőt használtam Jamo s 606-al , bár azt sem tudom , hogy a 8 ohmos  h/k-hoz csatlakoztathatom-e a 4 ohmos Jamot. Esetleg marantz .
Üdv. Imi 007

Szia 
Személyes tapasztalatom azt mondja Arcam vagy Denon vonalon keresgélj. Régi Arcam 300-350. Megfizethető és nagyon erős és minőségi erősítő. Denon 3808-tól felfelé ajánlom.

Avatar
Nessuno
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015.08.12., szer. 23:16
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Nessuno »


Sziasztok!
 
Nekem megéri váltani a mostani Yamaha YST-SW012-ről erre a Jamo J110-esre! Végre talán egy erőteljesebb mély is lesz a filmek alatt
Mondjuk az erősítő (Denon AVR-X2000) lehet, hogy már kevés lesz ehhez, de valahol el kell kezdeni a fejlesztgetést...

Avatar
Drum
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2013.03.11., hétf. 21:29
Értékelés: 5

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Drum »


Nagyjából ugyan azt fogod kapni, mivel mindkettő Klipsch ... 
Pont ezen gondolkoztam hogy mennyire hasonlóak. 
Láttam hogy kb. 2 éve jelentek meg a Jamo ezen subjai, és ha jól tudom a Klipschnek is akkor jött az "új" szériája ? Akkor tulajdonképpen a J10, J12 pont ugyan az mint a Klipsch R-10SW és R-12SW, és a J110 és J112 megegyezik az R-110SW és R-112SW subokkal ? Még a jelölés is közel ugyan az. 

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



Sziasztok! 
Ahogy néztem az Extreme Audio-nál Black Friday alkalmával 70 ezer forint lesz a Jamo J110 Sub. 
Egy Klipsch RW-8 -at váltana le. Mit gondoltok megéri lecsapni rá ? 

Nagyjából ugyan azt fogod kapni, mivel mindkettő Klipsch ... 

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lezu »



Sziasztok! 
Ahogy néztem az Extreme Audio-nál Black Friday alkalmával 70 ezer forint lesz a Jamo J110 Sub. 
Egy Klipsch RW-8 -at váltana le. Mit gondoltok megéri lecsapni rá ? 

Mindenhol csak jót olvastam róla.
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”