Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Avatar
Vanilla
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.05.28., vas. 22:02
Értékelés: 3

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vanilla »

Lehet hogy már későn szólok hozzá a kérdésedhez, de talán másnak is segíthetek vele. Nekem jelenleg TAGA Harmony TAV 606 SE 5.0 + TSW-90 v3 szettem van. Merem ajánlani. A 23 nm-es szobámat szépen megtölti, egy Taga 90-es subbal.Tiszta, szellős a hangja,szép basszusai vannak. Természetesen meghallgatás után vettem meg és Onkyo TX-NR 545-el hajtom. Jól szólnak ezek a frontok. A sourrandja pedig szettben jó áron volt hozzá, megérte azt a pénzt, de a frontok lényegesen jobban teljesítenek. Szóval megéri az árát, de amikor egy Heco music styl 500-at meghallgattam a fiamnál, akkor már éreztem hogy feljebb szeretnék lépni. Addig semmi bajom nem volt vele.A Jamo-ról az a véleményem, hogy addig amíg a Dánok gyártották jó volt nagyon. Nekem egy Jamo classic 6 hangfal párom volt előzőleg és azt nagyon imádtam. 2001-ben 100 ezer ft volt egy pár ilyen front, és szólt úgy mint ma egy 300 000 ft-os hangfal. Mikor meghibásodott, ismét Jamot akartam, mert hittem a márkában,látatlanul hallatlanul is megrendeltem, megvettem egy Jamo S 426 HCS szettet,ami kb olyan teljesítményt igért mint a régi, gondoltam most is elég lesz. Sajnos borzasztó hangja volt,fizikailag megkínozta a füleimet. Már kicsomagoláskor is siralmas látvány fogadott, mert a négy gagyi láb amit rá kellett szerelni sántikált, hiába a tettem egy márványlapra ott is billegett....Nem lehetett beállítani, el volt fúrva a menet..... Másnap vissza is küldtem visszáruként. Ennyit a mai Jamo-ról. Inkább vettem helyette egy special szériás Tagát, aminek meggyőző paraméterei és díjai kíváncsivá tettek, úgyhogy elmentem meghallgatni hogy egy Onkyo-val hogy szól. Meggyőzött, nagyon jó belépő szettnek bizonyult. Ősszel valószínűleg eladom a feljebb lépés miatt. Most előbb lecserélem az Onkyo TX-NR 545-ös erősítőmet,egy felsőbb kategóriásra, - itt hirdetem a fórumon - aztán ősszel jöhet egy felsőbb hangfal is. Remélem segítettem Neked egy kicsit a választásban, ha még nem döntöttél azóta.

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: lezu »


A Jamo S606-ról beszéltem, a Tagát, nem ismerem.
Bocsi, én fogalmaztam rosszul. 
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »


Egy kicsit félek a TAGA Harmony TAV-606 SE -től. Nem ismerem. Nekem is 606 volt, azt szerettem. A kettő szett között van 40000 Ft különbség, természetesen a taga javára. A taga illik a yamahához?
A Jamo S606-ról beszéltem, a Tagát, nem ismerem.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



Hangminőséget tekintve visszalépés,ha hallgatsz egy kis zenét is sztereoban,akkor hiába a sabre ultra dac a yamiban,a CA-t nem zenéli le.Mozi előadásmódja hatásvadász,míg a CA az zeneiségét hozza elő a filmeknek,nyers,nem agyoneqzott effektekkel.
Szolgáltatásokat tekintve magasan a yamaha a nyerő.Nah de akkor tedd fel a kérdést,szolgáltatásokat,vagy minőséget szeretnél hallgatni...

Nem szükséges, hogy a minőség mindenek felett legyen, amiről tudjuk, hogy emberenként változik annak megítélése. Vannak szolgáltatások(kinél mi), amik hiányát akkor érzed, ha pl. egy CA-tól nem kapnád meg. Csabi erre jó példa! Képes volt egy kicsit visszalépni a megszokott szolgáltatás miatt. Én ezt az embertípust többre nézem, mint azt, aki megszédülten csak a(z általa vélt) "minőséget" hajszolja.  
Másik általam elismert embertípus az, aki anyagilag megteheti, hogy a drága, technikailag kiválóan megépített moziszobájában nézze a filmeket, de szellemileg ő sem bolondul bele, csak használja azt!

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Sziasztok!
Van egy Cambridge 751es erősítőm.Szerintetek lenne látványos(hallványos) javulás a kiszemelt Yamaha3050 erősítővel,vagy kár lenne váltanom?Inkább filmet nézek,mint zenét.Az extrák nem fontosak,csak a hangzás!Köszönöm szépen a válaszokat!
Hangminőséget tekintve visszalépés,ha hallgatsz egy kis zenét is sztereoban,akkor hiába a sabre ultra dac a yamiban,a CA-t nem zenéli le.Mozi előadásmódja hatásvadász,míg a CA az zeneiségét hozza elő a filmeknek,nyers,nem agyoneqzott effektekkel.Szolgáltatásokat tekintve magasan a yamaha a nyerő.Nah de akkor tedd fel a kérdést,szolgáltatásokat,vagy minőséget szeretnél hallgatni...

Avatar
rockerjani
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2017.01.16., hétf. 09:42
Értékelés: 4

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: rockerjani »


Sziasztok!
Van egy Cambridge 751es erősítőm.Szerintetek lenne látványos(hallványos) javulás a kiszemelt Yamaha3050 erősítővel,vagy kár lenne váltanom?Inkább filmet nézek,mint zenét.Az extrák nem fontosak,csak a  hangzás!Köszönöm szépen a válaszokat!

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: lezu »


Klipsch Quintet 5.0 ? 
Köszönöm, jutányos áron ajánlottak egy jamo 626 hcs-t. Az asszonynak is tetszik. Mernék ellenkezni.
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
ZZZolika
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2016.05.18., szer. 13:07
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Bergen, Norvégia

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: ZZZolika »



Srácok!
Mozira kell nem zenére. Eddig 606 volt. teljesen meg voltam vele elégedve. Ami még fontas a mani. Na abbol van aztán nagyon kevés. Ebből kell kihozni a lehető legjobbat. Az meg ugye mindenkinek más és más.

 
Klipsch Quintet 5.0 ? 
<p> Onkyo NS 6170 -> Anthem STR integrated-> Tellurium Q Black II -> Elac FS 267/B&W 603S2

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: lezu »


Srácok!
Mozira kell nem zenére. Eddig 606 volt. teljesen meg voltam vele elégedve. Ami még fontas a mani. Na abbol van aztán nagyon kevés. Ebből kell kihozni a lehető legjobbat. Az meg ugye mindenkinek más és más.
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
Gyuuka
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2014.02.25., kedd 19:45
Értékelés: 45

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gyuuka »


Bután hangzik, de 16nm-re egy jó sztereó szerintem sokkal több élményt ad mint egy alsó középkategóriás házimozi.
Nem hangzik bután, mert van benne bőven igazság, de konkrétan mozi szettet keres. Hogy milyen kategória az mindegy, később lehet még fejleszteni.

Avatar
ZZZolika
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2016.05.18., szer. 13:07
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Bergen, Norvégia

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: ZZZolika »


A Jamos S626, sok lesz, 16nm-re. Nekem, 606-os van és 24nm-re, soknak érzem még azt is, nemhogy, a 626-ot.
 
Bután hangzik, de 16nm-re egy jó sztereó szerintem sokkal több élményt ad mint egy alsó középkategóriás házimozi.
<p> Onkyo NS 6170 -> Anthem STR integrated-> Tellurium Q Black II -> Elac FS 267/B&W 603S2

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: lezu »

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását.
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: alto »



És TAGA-t miért nem!? Mert nem forgalmazzátok? Ha az emlitett Jamo tetszett neki, akkor a TAGA is fog. Nem kicsit jobbak.. Utánna lehet nézni a nemzetközi forumokon, hogy vélekednek a felhasználók.
Lezu ha teheted hallgasd meg a Tav settet. Mozira megvan bennük a kellő dinamika...
Nem tudom, hogy tart-e még a Heco music style széria kifutó akciója, kicsit több a megengedett keretednél de azokkal nem nyúlsz mellé...

 
Nem azért nem ajánlom, mert nem forgalmazzuk, hanem azért nem forgalmazzuk, mert nem tudom jó szivvel ajánlani. Ez egyébként a Jamo S626-ra is igaz.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Zerge83
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2011.02.10., csüt. 12:11
Értékelés: 44

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Zerge83 »


Szerintem 16m2-hez sok lesz az álló front, inkább állványos dobozokat keresnék a helyedben, és nem TAGA-t.
És TAGA-t miért nem!? Mert nem forgalmazzátok? Ha az emlitett Jamo tetszett neki, akkor a TAGA is fog. Nem kicsit jobbak.. Utánna lehet nézni a nemzetközi forumokon, hogy vélekednek a felhasználók.
Lezu ha teheted hallgasd meg a Tav settet. Mozira megvan bennük a kellő dinamika...
Nem tudom, hogy tart-e még a Heco music style széria kifutó akciója, kicsit több a megengedett keretednél de azokkal nem nyúlsz mellé...

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »


Köszönöm mindenkinek a választ. A keretem bruttó 150000 Ft. Kérhetnék javaslatot. 
Szia!
 
Ha használt is szóbajöhet, talán érdemes volna meghallgatni ezt a szettet, a hátterek szépen integrálhatóak egy kisebb helyiségben.
 
A keretedbe bőven belefér.

Avatar
Gyuuka
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2014.02.25., kedd 19:45
Értékelés: 45

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gyuuka »


A Jamos S626, sok lesz, 16nm-re. Nekem, 606-os van és 24nm-re, soknak érzem még azt is, nemhogy, a 626-ot.
Sztem meg egyáltalán nem baj, ha marad még tartalék a dobozokban.. nem kell azt csúcsteljesítményen hallgatni. Az említett két Jamo között nem sok különbséget látok..

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: lezu »

Köszönöm mindenkinek a választ. A keretem bruttó 150000 Ft. Kérhetnék javaslatot. 
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: alto »



Meglévő yamaha rxv 775, valamin jamo j 110 sub mellé szeretnék venni 5.0 szettet. Kinéztem a jamo s 626 hcs 5.0-t és a TAGA Harmony TAV-606 SE 5.0-t. A szoba 16m2. Szinte 100%-ban filmnézésre kell. Kinek mi a véleménye, melyikkel járnék jobban. 
Előre is köszönöm.

 
Szerintem 16m2-hez sok lesz az álló front, inkább állványos dobozokat keresnék a helyedben, és nem TAGA-t.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: lezu »


A Jamos S626, sok lesz, 16nm-re. Nekem, 606-os van és 24nm-re, soknak érzem még azt is, nemhogy, a 626-ot.
Egy kicsit félek a TAGA Harmony TAV-606 SE -től. Nem ismerem. Nekem is 606 volt, azt szerettem. A kettő szett között van 40000 Ft különbség, természetesen a taga javára. A taga illik a yamahához?
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »



Meglévő yamaha rxv 775, valamin jamo j 110 sub mellé szeretnék venni 5.0 szettet. Kinéztem a jamo s 626 hcs 5.0-t és a TAGA Harmony TAV-606 SE 5.0-t. A szoba 16m2. Szinte 100%-ban filmnézésre kell. Kinek mi a véleménye, melyikkel járnék jobban. 
Előre is köszönöm.

A Jamos S626, sok lesz, 16nm-re. Nekem, 606-os van és 24nm-re, soknak érzem még azt is, nemhogy, a 626-ot.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: lezu »


Meglévő yamaha rxv 775, valamin jamo j 110 sub mellé szeretnék venni 5.0 szettet. Kinéztem a jamo s 626 hcs 5.0-t és a TAGA Harmony TAV-606 SE 5.0-t. A szoba 16m2. Szinte 100%-ban filmnézésre kell. Kinek mi a véleménye, melyikkel járnék jobban. 
Előre is köszönöm.
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
konkolit
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 522
Csatlakozott: 2012.02.17., pén. 13:08
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: konkolit »


Néztem az új Marantz NR1607-et. Van valakinek tapasztalata vele?
 
Kicsi is, elegendő az ereje és minden új benne van.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


photo-thumb-20983.jpgEz az avatarkép üt.
https://www.youtube.com/watch?v=FAEUWHQqHz0

Avatar
pontyos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2010.07.14., szer. 20:05
Értékelés: 6

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: pontyos »


Helló!
 
Esetleg valakinek tapasztala Onkyo TX-RZ 810 vagy Denon Avr-X3300 asról?

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Valóban nem egy nagy összegről beszélünk.. Egy nem belépő Hama is 6-8 ezer.. Akkor már inkább 8-10, és Inakustik, vagy Audioquest..
Az Inakustikot nem ismerem, de az AQ nagyon sokáig volt a rendszeremben. Úgy, h összevetettem egészen a Carbonig face to face. A Blu heaven váltotta le egyértelmű eredménnyel.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”