Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Csutka

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Személyes ellenszenv, a kinézetük is rettenetes. Így vagyok az olasz és francia autókkal, és a dízel fosványokkal is, no meg használójukkal is. Bocs.
 
Nem már!
 
Gondolom akkor nem sokat próbáltál.
Mi alapján van véleményed? 
 
A fórumtárs által említett HK 170S típust láttad már? Legalább képről?
Ha neked az csúnya, akkor igen komoly gondok vannak az ízléseddel!
 
 
Esetleg van valakinek tapasztalata a Harman Kardon AVR 170 S-el? Előre is köszönet a válaszért!
 
Biztosan lesz a fórumon segítség.
Én régebben HK mániás voltam. Az összes típust kipróbáltam és mindegyik nagyon tetszett.
Az újabbakkal már nincs tapasztalatom.

Avatar
Árpád82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2014.12.08., hétf. 23:46
Értékelés: 7

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Árpád82 »

Az autós résszel egyetértek maximálisan.

Avatar
Árpád82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2014.12.08., hétf. 23:46
Értékelés: 7

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Árpád82 »

Esetleg van valakinek tapasztalata a Harman Kardon AVR 170 S-el? Előre is köszönet a válaszért!

Avatar
Árpád82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2014.12.08., hétf. 23:46
Értékelés: 7

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Árpád82 »



Ezt neked kell tudni, hamár kinézted magadnak.
Én speciel kerülöm a Harman termékeket mint varjú a rohadt tököt.
Hát ezaz, hogy nem tudom...Megkérdezhetem miért kerülöd a Harmanokat?

Avatar
Árpád82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2014.12.08., hétf. 23:46
Értékelés: 7

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Árpád82 »



 

A kérdés az hogy miért cserélnéd?
Ha csak az esetleges HDMI miatt akkor szerintem nem érdemes.
A mai H/K-kat nem ismerem, a régebbiek jók voltak!

Igen, lényegében a HDMI lenne a fő ok.

Avatar
Árpád82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2014.12.08., hétf. 23:46
Értékelés: 7

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Árpád82 »


A kérdés az hogy miért cserélnéd?
Ha csak az esetleges HDMI miatt akkor szerintem nem érdemes.
A mai H/K-kat nem ismerem, a régebbiek jók voltak!

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Doky »



Sziasztok!
 
A következő kérdésem lenne: Érdemes-e egy Denon AVR1604 erősítőt lecserélni egy Harman Kardon AVR 170 S-re? A hangfalszett JBL Studio. Előre is köszönöm a segítséget!
A kérdés az hogy miért cserélnéd?Ha csak az esetleges HDMI miatt akkor szerintem nem érdemes.
A mai H/K-kat nem ismerem, a régebbiek jók voltak!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Árpád82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2014.12.08., hétf. 23:46
Értékelés: 7

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Árpád82 »


Sziasztok!
 
A következő kérdésem lenne: Érdemes-e egy Denon AVR1604 erősítőt lecserélni egy Harman Kardon AVR 170 S-re? A hangfalszett JBL Studio. Előre is köszönöm a segítséget!

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Fish »

Hi! Nekem is vsb 200 van a hattereknek,nem kicsi hangfalakat raktam rajuk,honapok ota aljak a sarat. Sztem jo arban van es egesz jo a cucc is..batran megveheted,szereln.i is konnyu
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Vanilla
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.05.28., vas. 22:02
Értékelés: 3

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vanilla »


Nos kezdeném azzal,hogy a tartó fémből van,csak takaróelemek műanyagok,amivel a pl. a falra szerelés nyomait takarod el. Teherbírása úgy tudom 10 kg,ebbe azt hiszem beleférnek azok a háttér sugárzók amik fizikailag beleférnek. Elég stabilan rögzíthető,nem mozog benne a hangfal,bár azzal számolni kell,hogy a szorító csavarok nyomai a hangfal hátsó felén meg fognak látszani!! Az,hogy mennyi a távolság a fal,és a hangfal között az állítható. Kis imbusz csavarokkal lehet állítani a hátsó rögzítőt is,és a belőle kicsúszó elsőt is. Max 32 cm-es hangfal befogadására képes,nálam 30 cm-n van,és a hátsó befogó teljesen hátra van tolva.Az én helyzetem speciálisnak mondható,mert magasabbra kellett raknom a háttér sugárzókat mint az ideális,így teljesen lefelé vannak állítva. Ekkor 10 cm alul,és 24 felül. De ha nem kell lefelé megdönteni,akkor ez értelem szerűen fent is ugyan ennyi lenne. A banándugók csatlakoztatásához így is szűkös volt a hely hátul,szóval szerintem ennyi távolság a faltól kell,pláne,ha hátrafelé van a levegőző nyílása mint az én esetemben.
Szia
 
Köszönöm szépen a válaszodat, hasznos információkat írtál.

Avatar
Zsolesz02
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015.04.10., pén. 17:59
Értékelés: 1

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Zsolesz02 »


Bocsánat Zsolesz 02 az előbb  rosszul fogalmaztam a kérdésemben.Idézem:  " ......a fal és a hangfal széle között mennyi a fix távolság, mert  az a 300-420 mm az a faltól számítva van jelölve a rajzon"  Úgy tűnik hogy  ezek  a  méretek a hangfaltartó kar teljes hosszát jelölik, engem az is érdekelene hogy a belső sín meddig tolható be  a falig, és akkor mennyire lenne a hangfal a faltól :-) na jól megbonyolítottam, de remélem érthető :-) 
 
Nos kezdeném azzal,hogy a tartó fémből van,csak takaróelemek műanyagok,amivel a pl. a falra szerelés nyomait takarod el. Teherbírása úgy tudom 10 kg,ebbe azt hiszem beleférnek azok a háttér sugárzók amik fizikailag beleférnek. Elég stabilan rögzíthető,nem mozog benne a hangfal,bár azzal számolni kell,hogy a szorító csavarok nyomai a hangfal hátsó felén meg fognak látszani!! Az,hogy mennyi a távolság a fal,és a hangfal között az állítható. Kis imbusz csavarokkal lehet állítani a hátsó rögzítőt is,és a belőle kicsúszó elsőt is. Max 32 cm-es hangfal befogadására képes,nálam 30 cm-n van,és a hátsó befogó teljesen hátra van tolva.Az én helyzetem speciálisnak mondható,mert magasabbra kellett raknom a háttér sugárzókat mint az ideális,így teljesen lefelé vannak állítva. Ekkor 10 cm alul,és 24 felül. De ha nem kell lefelé megdönteni,akkor ez értelem szerűen fent is ugyan ennyi lenne. A banándugók csatlakoztatásához így is szűkös volt a hely hátul,szóval szerintem ennyi távolság a faltól kell,pláne,ha hátrafelé van a levegőző nyílása mint az én esetemben.

Avatar
Árpád82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2014.12.08., hétf. 23:46
Értékelés: 7

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Árpád82 »

Ez igaz, be lehet a mélysugárzót úgy állítani, hogy ne vigyék le az ember fejét, de mégis attó tartok, hogy a 280-as mélytartománya esetleg kevés lesz.

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »


Nem biztos, hogy a kis füleinek egy JBL 260P keltette hanghullámokra van szüksége...
Vissza kell fogni a dB-eket, amikor ott van!
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
Vanilla
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.05.28., vas. 22:02
Értékelés: 3

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vanilla »



Szia Zsolesz02 !
 
Ez a tartó engem is érdekelne majd, kössz hogy ajánlottad itt a fórumon. Ha megtennéd hogy leírnád azt is hogy milyen anyagból van?  Feketére festett fém, vagy fekete műanyag, és hogy mekkora súlyt bír el? A forgalmazó oldalán két terhelhetőség  van megadva . A pirossal  kiemelt résznél  20 kg-ot ír, a termékleírásban pedig 10kg-ot. És még egy kérdés, hogy a  fal és a hangfal széle között mennyi a fix távolság, mert az a 300-420 mm az a faltól számítva  van jelölve a rajzon. 

Bocsánat Zsolesz 02 az előbb  rosszul fogalmaztam a kérdésemben.Idézem:  " ......a fal és a hangfal széle között mennyi a fix távolság, mert  az a 300-420 mm az a faltól számítva van jelölve a rajzon"  Úgy tűnik hogy  ezek  a  méretek a hangfaltartó kar teljes hosszát jelölik, engem az is érdekelene hogy a belső sín meddig tolható be  a falig, és akkor mennyire lenne a hangfal a faltól :-) na jól megbonyolítottam, de remélem érthető :-) 

Avatar
Vanilla
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.05.28., vas. 22:02
Értékelés: 3

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vanilla »



Szia.
 
Nekem ilyen van,teljesen jó,ez is forgatható,dönthető,és még olcsóbb is! Ha kíváncsi vagy mekkora részt takar ki a hangfal alján,leméremhetem,de nálam pont a márkanevet takarja csak el. 
 
https://www.aqua.hu/4world-fali-hangszo ... 67358.html

Szia Zsolesz02 !
 
Ez a tartó engem is érdekelne majd, kössz hogy ajánlottad itt a fórumon. Ha megtennéd hogy leírnád azt is hogy milyen anyagból van?  Feketére festett fém, vagy fekete műanyag, és hogy mekkora súlyt bír el? A forgalmazó oldalán két terhelhetőség  van megadva . A pirossal  kiemelt résznél  20 kg-ot ír, a termékleírásban pedig 10kg-ot. És még egy kérdés, hogy a  fal és a hangfal széle között mennyi a fix távolság, mert az a 300-420 mm az a faltól számítva  van jelölve a rajzon. 

Avatar
Zsolesz02
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015.04.10., pén. 17:59
Értékelés: 1

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Zsolesz02 »

Az elírásért bocs,késő van már.

Avatar
Zsolesz02
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015.04.10., pén. 17:59
Értékelés: 1

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Zsolesz02 »



Hali,
 
Hangfalakat szeretnék falra tenni. Ehhez keresnék fali tartót. így elsőre ezt találtam:
 
http://www.netdepo.hu/konzol-fali-tarto ... ltarto-par
 
Esetleg tudtok jobbat, olcsóbbat? Fontos lenne, hogy forgatható legyen. Egy Swans RM600R-t tennék falra.
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... gárzó-pár/

Szia.
 
Nekem ilyen van,teljesen jó,ez is forgatható,dönthető,és még olcsóbb is! Ha kíváncsi vagy mekkora részt takar ki a hangfal alján,leméremhetem,de nálam pont a márkanevet takarja csak el. 
 
https://www.aqua.hu/4world-fali-hangszo ... 67358.html

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Péter! Nem értelek, ott a fali tartó a hangsugárzó hátulján? Vagy leszedte az előző tulaj?
Forgatni szeretné, ezért nem jó a gyári a hátulján.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Ami nem tetszik, hogy az elején levő tartó elég nagy részt kitakar a hangfalból. Nekem lehet a hangszóró alját már takarná is..
 
Péter! Nem értelek, ott a fali tartó a hangsugárzó hátulján? Vagy leszedte az előző tulaj? 

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Nekem ilyen van, én szeretem.
 
Ami nem tetszik, hogy az elején levő tartó elég nagy részt kitakar a hangfalból. Nekem lehet a hangszóró alját már takarná is..

Avatar
Árpád82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2014.12.08., hétf. 23:46
Értékelés: 7

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Árpád82 »


A kisgyerek, miért zárja ki, a sub használatát?
Nem biztos, hogy a kis füleinek egy JBL 260P keltette hanghullámokra van szüksége...

Avatar
lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2009.06.30., kedd 11:25
Értékelés: 49

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: lezu »



Hali,
 
Hangfalakat szeretnék falra tenni. Ehhez keresnék fali tartót. így elsőre ezt találtam:
 
http://www.netdepo.hu/konzol-fali-tarto ... ltarto-par
 
Esetleg tudtok jobbat, olcsóbbat? Fontos lenne, hogy forgatható legyen. Egy Swans RM600R-t tennék falra.
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... gárzó-pár/

Nekem ilyen van, én szeretem.
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Hali,
 
Hangfalakat szeretnék falra tenni. Ehhez keresnék fali tartót. így elsőre ezt találtam:
 
http://www.netdepo.hu/konzol-fali-tarto ... ltarto-par
 
Esetleg tudtok jobbat, olcsóbbat? Fontos lenne, hogy forgatható legyen. Egy Swans RM600R-t tennék falra.
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... gárzó-pár/
 
 
 

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »



Sziasztok!
A következő kérdéssel fordulnék Hozzátok: adott egy 24nm-es nappali, ide vásároltam JBL Studio sorozatból a következőket (6.1 rendszer lenne): első center:235C, surronund: 230, hátsó center: 225C, mélysugárzó: SUB 260P. Denon erősítővel hajtanám a szettet.
Frontsugárzónak mi lenne jobb: Studio 280 vagy 290? Én eredetileg a 290-et szeretem volna, de lehet, hogy 280 lesz belőle. Szerintetek elég lesz a 280 is, vagy inkább várjam ki a 290-et?
A subot nem használnám mindíg (kisgyerek miatt), de félek, hogy a 280 nem lesz elég a mélytartományban. Filmnézésre és zenehallgatásra is használnám, zenében majdnem "mindenevő" vagyok.
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

A kisgyerek, miért zárja ki, a sub használatát?
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
Árpád82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2014.12.08., hétf. 23:46
Értékelés: 7

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Árpád82 »


Sziasztok!
A következő kérdéssel fordulnék Hozzátok: adott egy 24nm-es nappali, ide vásároltam JBL Studio sorozatból a következőket (6.1 rendszer lenne): első center:235C, surronund: 230, hátsó center: 225C, mélysugárzó: SUB 260P. Denon erősítővel hajtanám a szettet.
Frontsugárzónak mi lenne jobb: Studio 280 vagy 290? Én eredetileg a 290-et szeretem volna, de lehet, hogy 280 lesz belőle. Szerintetek elég lesz a 280 is, vagy inkább várjam ki a 290-et?
A subot nem használnám mindíg (kisgyerek miatt), de félek, hogy a 280 nem lesz elég a mélytartományban. Filmnézésre és zenehallgatásra is használnám, zenében majdnem "mindenevő" vagyok.
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”