Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Naim készülékek

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Majik »


Mit raktatok a 250DR elé?
Erdekes es erosen elitelheto modon egy DAC-V1 volt elofokkent konfiguralva, mivel akkor ez volt nekem itthon is. Azt akartak demonstralni, hogy otthon mire szamithatok, nem akartak egy 252 vagy hasonlo elofokkal elkapraztatni. Forraskent egy CDX2 es egy Naim Streamer keszulek szolgalt, a Streamer tipusara pontosan nem emlekszem, volt venne CD futomu, beolvasta a berakott CD-t es feltoltotte egy NAS-ra, majd onnan jatszotta le.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Tom40 »



En a NAP 250 DR vegfokot Becsben a Longtone hifinel vasaroltam. Egy szombati napra egyeztettem meghallgatasra idopontot. A Supernait 2-t szerettem volna osszehasonlitani a 200 DR es a 250 DR vegfokokkal. A Supernait 2 nagyon jo volt, 2 oran keresztul hallgattam, kozben kave, suti, Naim tortenetek a fejlesztesekrol, es sok-sok zene.
Aztan atvaltottunk a 250 DR-re, es bizony fulhegyezes nelkul is sokkal jobb volt.
Megegyeztunk az arban, es amig keszult a szamla, es csomagoltak a vasat, addig hallgattunk egy kis Statementet Linn Sondekkel etetve. Azt mindenkinek kellene egyszer hallani.... aztan utana kivancsi lennek a pesti hajendsón hallottak velemenyezesere....
Beszelgettunk meg egy kicsit, akkor meg hangfalat is keresgeltem, felajanlottak, hogy toluk barmikor vihetek egy hetre bemutato darabot tesztelesre.
Nagyon szimpatikus a ket tulajdonos, maximalisan segitokeszek, ertenek a berendezesekhez, es semmire sem probalnak rabeszelni.
A nemet mellett angolul is targyalokepesek.
 
Itt ugyan nem jott ossze a 15%, mert akkor a DR technologias vegfokok nehany honapja kerultek piacra, de 13%-ot azert sikerult alkudni.
Az akkori magyar kepviselet ennel nagyobb kedvezmenyt ajanlott, de elozetes meghallgatasi lehetoseg nelkul.

Mit raktatok a 250DR elé?
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Majik »


Jöhetnek a hol vásároljunk tippek, mert új Uniti-n gondolkodom. A 15%-os kedvezményű boltok meg főleg érdekelnek En a NAP 250 DR vegfokot Becsben a Longtone hifinel vasaroltam. Egy szombati napra egyeztettem meghallgatasra idopontot. A Supernait 2-t szerettem volna osszehasonlitani a 200 DR es a 250 DR vegfokokkal. A Supernait 2 nagyon jo volt, 2 oran keresztul hallgattam, kozben kave, suti, Naim tortenetek a fejlesztesekrol, es sok-sok zene.Aztan atvaltottunk a 250 DR-re, es bizony fulhegyezes nelkul is sokkal jobb volt.
Megegyeztunk az arban, es amig keszult a szamla, es csomagoltak a vasat, addig hallgattunk egy kis Statementet Linn Sondekkel etetve. Azt mindenkinek kellene egyszer hallani.... aztan utana kivancsi lennek a pesti hajendsón hallottak velemenyezesere....
Beszelgettunk meg egy kicsit, akkor meg hangfalat is keresgeltem, felajanlottak, hogy toluk barmikor vihetek egy hetre bemutato darabot tesztelesre.
Nagyon szimpatikus a ket tulajdonos, maximalisan segitokeszek, ertenek a berendezesekhez, es semmire sem probalnak rabeszelni.
A nemet mellett angolul is targyalokepesek.
 
Itt ugyan nem jott ossze a 15%, mert akkor a DR technologias vegfokok nehany honapja kerultek piacra, de 13%-ot azert sikerult alkudni.
Az akkori magyar kepviselet ennel nagyobb kedvezmenyt ajanlott, de elozetes meghallgatasi lehetoseg nelkul.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Majik »


Világos, de azért nem mindegy, hogy 335 Ft, vagy 404 Ft egy font.... ez már nagyobb differencia, mint amit az áfa különbözettel ki lehet magyarázni.
Persze, hogy nem mindegy.
Mi is latjuk, hogy zuhan az angol hifi ára a magyar boltokban.....
 
A magyar kereskedoknel levo arukeszlet jobb esetben is sok hettel ezelotti beszerzes. Lehet tobb honapos is. Milyen alapon lehetne a mai kisker ár kepzesenel a mai forint-font arfolyamot szamon kerni?

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Jöhetnek a hol vásároljunk tippek, mert új Uniti-n gondolkodom. A 15%-os kedvezményű boltok meg főleg érdekelnek
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Világos, de azért nem mindegy, hogy 335 Ft, vagy 404 Ft egy font.... ez már nagyobb differencia, mint amit az áfa különbözettel ki lehet magyarázni.
Már csak 329Ft/Ł és tovább süllyed. 

Avatar
ktamas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2014.03.12., szer. 15:53
Értékelés: 16

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ktamas »



Ez egy erdekes kerdes.
Sajnos a kiskereskedelmi arkepzes nem igy mukodik.
Csak nezd meg a muszaki cikkek arait Ausztriaben, Nemetorszagban es Magyarorszagban. Az AFA eleg jelentos elterese ellenere a brutto arak elegge kozel vannak egymashoz.
Az egy masik dolog, hogy a hifi kereskedoknel is elterjedt a kettos arazas. Van egy listaar, amit megnezhetsz a neten is, es van egy masik ar, amennyiert meg lehet venni a cuccot.
Amelyik kereskedo nem akar engedni a listaarbol 15%-ot, onnan nyugodtan el lehet jonni vasarlas nelkul, az egy lehuzos hely.

Világos, de azért nem mindegy, hogy 335 Ft, vagy 404 Ft egy font.... ez már nagyobb differencia, mint amit az áfa különbözettel ki lehet magyarázni.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Majik »


Gyenge a font és erős a forint. Vajon tükröződni fog az árakban is?Ez egy erdekes kerdes.Sajnos a kiskereskedelmi arkepzes nem igy mukodik.
Csak nezd meg a muszaki cikkek arait Ausztriaben, Nemetorszagban es Magyarorszagban. Az AFA eleg jelentos elterese ellenere a brutto arak elegge kozel vannak egymashoz.
Az egy masik dolog, hogy a hifi kereskedoknel is elterjedt a kettos arazas. Van egy listaar, amit megnezhetsz a neten is, es van egy masik ar, amennyiert meg lehet venni a cuccot.
Amelyik kereskedo nem akar engedni a listaarbol 15%-ot, onnan nyugodtan el lehet jonni vasarlas nelkul, az egy lehuzos hely.

Avatar
ktamas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2014.03.12., szer. 15:53
Értékelés: 16

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: ktamas »



Köszi az infot!
A lanyom kispesti lakasahoz nagyon kozel van a Horn uzlete. Ez jo hir.
Ha az uzletpolitikajuk hasonlo lesz az elozo Naim kepviseletehez, akkor en inkabb maradok a becsi Naim kereskedoknel....
Ott meg a Statementet is meg lehetett hallgatni, tapogatni. Hangfalat pedig egy hetre haza lehet vinni kiprobalni.

Gyenge a font és erős a forint. Vajon tükröződni fog az árakban is?

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Majik »



Hoppá. Horn lesz a disztibutor a hifipiac szerint ... Igazából nem tudom, hogy ez mennyire jelent jót vagy rosszat majd vevői/felhasználói szempontból, de kiderül.
 
A magam részéről örülnék, ha több helyen is bele lehetne demó darabot látni Naim termékekből. Tudom persze, hogy a fizetőképes kereslet komoly hányada "specifikáció-guru" amely szempontból pedig a NAIM - pláne a régi cuccok, amik most nem relevánsak - kifejezetten nehezen megragadható.
 
Köszi az infot!A lanyom kispesti lakasahoz nagyon kozel van a Horn uzlete. Ez jo hir.
Ha az uzletpolitikajuk hasonlo lesz az elozo Naim kepviseletehez, akkor en inkabb maradok a becsi Naim kereskedoknel....
Ott meg a Statementet is meg lehetett hallgatni, tapogatni. Hangfalat pedig egy hetre haza lehet vinni kiprobalni.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »


Hoppá. Horn lesz a disztibutor a hifipiac szerint ... Igazából nem tudom, hogy ez mennyire jelent jót vagy rosszat majd vevői/felhasználói szempontból, de kiderül.
 
A magam részéről örülnék, ha több helyen is bele lehetne demó darabot látni Naim termékekből. Tudom persze, hogy a fizetőképes kereslet komoly hányada "specifikáció-guru" amely szempontból pedig a NAIM - pláne a régi cuccok, amik most nem relevánsak - kifejezetten nehezen megragadható. 
 

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: jott/ment »


Az egyetlen drótokat érintő babona tudományos tény, amire hajlandó voltam áldozni, az a NACA5 volt az XS-hez. Az elrendezésből adódóan szükséges 2*7 métert féláron vettem használtan. Az is mellette szólt, hogy ez a hossz valamelyik Van Damme-ból is ennyibe került volna teljes áron.

A jó vásár felett érzett örömömben minden olyan javulást/változást hallottam, amiről írnak a fórumokon. A későbbiekben ellenpróbát nem tettem, hál'istennek ilyen hosszú hangfalkábélt nem könnyű szerezni.
 
És fehér. Lehet, hogy ez is számít?

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: juliush »


NAP 90 (Olive) a végfok és csak 1,5 méteres volt eddig.  
 
Köszi. Jó zenélgetést!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
mitsudriver
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 16:07
Értékelés: 8

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: mitsudriver »


Megadnád, milyen erősítővel? És milyen hosszról tértél át? Köszönöm.
 
NAP 90 (Olive) a végfok és csak 1,5 méteres volt eddig.  
Naim

Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: vazze »


Csak mert itt 5-8 méter kábelekről beszéltek
Ez inkább mindenkinek a saját döntése és választása.
Tény,hogy van egy ajánlás miszerint kb 3,5-3,8 méter az ideális minimum hosszúság és minél hosszabb annál jobb kb 10 méterig.
Aztán,hogy kinek mennyire tetszik az így kapott eredmény az már más lapra tartozik. Meg kell hallgatni így is-úgy is.
Hallottam olyat is,hogy a hosszú kábel elsősorban a régebbi Naim erősítőkhöz javasolt mind például a CB vagy Olive széria. Az újabbakhoz már nem fontos (Supernait 2,NAP 200DR,250DR....). Hogy ebben mi az igazság nem tudom. Eddig még nem volt Olive szériás Naim-om,bár van egy ismerősnek egy eladó NAC62-NAP140 páros eladó nagyon szép állapotban ,de még nem szátam rá magam,hoigy megvegyem és játszadozzak vele.
Nekem a 8 métert így sikerült megvenni használtan és nevetségesen olcsón , ezért van ennyi.
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Avatar
melczeradam
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2009.06.27., szomb. 23:44
Értékelés: 44

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: melczeradam »


Miért lenne kuka?Csak mert itt 5-8 méter kábelekről beszéltek

Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: vazze »


Akkor a 2x3,5m kuka??
Miért lenne kuka? 
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Avatar
melczeradam
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2009.06.27., szomb. 23:44
Értékelés: 44

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: melczeradam »



Ezt én is alátámaszthatom! Nekem 8 méter van és el sem akartam hinni mit hoz ki a Nap 150x-ből.
Mindenképpen jó befektetés.
Akkor a 2x3,5m kuka??

Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: vazze »



Egy kis kábel mágia: nem igazán hittem (pedig tapasztaltabb fórumtársak állították) a Naim hangfalkábel hosszára vonatkozó ajánlásoknak, tapasztalatoknak. 3,5 - 5 - 10 méter??? Minek, mikor alig 2 méterre vannak egymástól a dobozaim?
 
Ennél nagyobbat nem is tévedhettem volna... Megérkezett 5 méter a5, és minden (MINDEN!) megváltozott. Este, frissen bekötve újra hallgattam 2 cd-t, nem lehetett abbahagyni:) Az Abbotnak igenis király basszusa van:)))
 
Szóval csatlakozom a már régebben ezen a fórumon leírtakhoz: kell minimum 5 méter. És itt a pont.

Ezt én is alátámaszthatom! Nekem 8 méter van és el sem akartam hinni mit hoz ki a Nap 150x-ből.
Mindenképpen jó befektetés.
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: juliush »



Egy kis kábel mágia: nem igazán hittem (pedig tapasztaltabb fórumtársak állították) a Naim hangfalkábel hosszára vonatkozó ajánlásoknak, tapasztalatoknak. 3,5 - 5 - 10 méter??? Minek, mikor alig 2 méterre vannak egymástól a dobozaim?
 
Ennél nagyobbat nem is tévedhettem volna... Megérkezett 5 méter a5, és minden (MINDEN!) megváltozott. Este, frissen bekötve újra hallgattam 2 cd-t, nem lehetett abbahagyni:) Az Abbotnak igenis király basszusa van:)))
 
Szóval csatlakozom a már régebben ezen a fórumon leírtakhoz: kell minimum 5 méter. És itt a pont.

 
Megadnád, milyen erősítővel? És milyen hosszról tértél át? Köszönöm.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
mitsudriver
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 16:07
Értékelés: 8

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: mitsudriver »


Egy kis kábel mágia: nem igazán hittem (pedig tapasztaltabb fórumtársak állították) a Naim hangfalkábel hosszára vonatkozó ajánlásoknak, tapasztalatoknak. 3,5 - 5 - 10 méter??? Minek, mikor alig 2 méterre vannak egymástól a dobozaim?
 
Ennél nagyobbat nem is tévedhettem volna... Megérkezett 5 méter a5, és minden (MINDEN!) megváltozott. Este, frissen bekötve újra hallgattam 2 cd-t, nem lehetett abbahagyni:) Az Abbotnak igenis király basszusa van:)))
 
Szóval csatlakozom a már régebben ezen a fórumon leírtakhoz: kell minimum 5 méter. És itt a pont.
Naim

Avatar
melczeradam
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2009.06.27., szomb. 23:44
Értékelés: 44

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: melczeradam »


Telluriumq - ultimateav.huKöszönöm,megnézem.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: Majik »


Köszi az ajánlásod,egyenlőre itthon beszerezhetőt szeretnék.
Telluriumq - ultimateav.hu

Avatar
melczeradam
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2009.06.27., szomb. 23:44
Értékelés: 44

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: melczeradam »


Online
Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Naim készülékek

Hozzászólás Szerző: kasumi »



Köszönöm.Bese Attilát hol érem el?
Bocs a láma kérdésért..

http://www.retroaudio.hu/doc/rolunk.php
Újratervezés

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”