Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Stereo és házimozi frontok, centerek, surroundok, subok, sokpontegy szettek
Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Mivel teljesen mindegy, hogy 620eFt-ért nincs érdeklődés, vagy 650eFt-ért nem volt, ezért az ár újra 650eFt.
 
Én 670eFt-ért vásároltam  - igen, oké magánügy -  és egész egyszerűen pocséklásnak érezném 600eFt alatt hirdetni. Nem a nyilvánvalóan legalább 70eFt bukó miatt, hanem ez a hangfal állapotánál, előéleténél és képességeinel fogva többet ér. 
 
Ha valakit érdekel, ajánlatot tesz, a többit meg majd meglátjuk...
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



 
Új ár: 620.000 Ft
 
Új, minap készült képek:
 
IMG_20171002_073647p.jpg     IMG_20171002_073628p.jpg
 
IMG_20171002_073736p.jpg     IMG_20171002_075041p.jpg
 
    IMG_20171002_074915p.jpg      IMG_20171002_074959p.jpg   
 

 
Up.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. A hangfal továbbra is eladó. 
 
Helyileg Budapest közelében, Telkiben van.  Ez kb. fél óra a Moszkva tértől. 
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
79csabika
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2014.12.17., szer. 20:09
Értékelés: 5

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: 79csabika »

Gyönyörű dobozok bár nagyon rég hallottam de magával ragadt! Sikeres eladást!

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: Research »



Hogyne.
 
Régi vágyaim között szerepelt egy Mezzo Utopia, amit sikerült is megvennem. Amikor megvettem, akkor biztos voltam benne, (miből gondoltam, azt nem tudom, de szilárdan hittem....) hogy a Mezzo-nak jobbnak kell lennie, mint a WB ARC-nak és a Mezzo jól fog passzolni az akkori erősítőmmel, ami egy Audio Research VS115 volt. Mind a 2 dologban tévedtem. A Mezzo Utopia baromira nem jött ki a VS115-tel és bizony a Wilson Benesch több, számomra fontos dologban jócskán felülmúlta a Mezzo-t és egyébként teszi azt most is. A Mezzo hangja amikor hozzám került, jócskán le volt ülve, - ám akkor ezt még nem tudtam. Amikor mentem Mezzo-ért vittem magammal a Wilson Benesch-t. A fenti elgondolást figyelembe véve, logikus lépésnek tűnt, hiszen kifejezetten ritkán járok a fővárosban és ott a fizetőképes kereslet is nagyobb.
Aztán amikor bekötettem a Mezzo-t és 3-4 nap elteltével lement a lila köd az agyamról, akkor jöttem rá, hogy bizony ez a 2 (Mezzo és ARC VS115) nagyon nem jók együtt és a Mezzo-tól sem erre számítottam, nagyon nem. A Mezzo-nak viszont volt akkora vonzereje, hogy egy barátom eljött meghallgatni és visszahozta a WB-t, ui. el nem tudtam képzelni, hogy a Mezzoból kijöjjön az a hang, ami aztán csak kijött belőle. Aztán ahogy futottam tovább a kis hifis köreimet, került ide egy 200W-os tranzisztoros végfok, amivel érezhetően jól kijött a Mezzo. Olyannyira, hogy a végfok és a Mezzo szinergiáját kezdtem többre értékelni, mint a WB képességeit. Aztán 2 hét elég erőteljes járatásnak köszönhetően egyik pillanatról a másikra elég komolyan megérkezett a Mezzo, közben elvitték a Research-öket is és elég egyértelművé vált, hogy a WB-t el kell engedem. Túl sok helyem nincs, hogy tároljam, arra meg hogy egy ilyen prémiumkategóriás hangfal itt álljon kihasználatlanul, számomra luxus.
Ezen a héten volt egy utam, ami érintette Budapestet és mivel a Mezzo köré épített rendszer elég jól összeállt, ezért gondoltam viszem oda, ahonnan szinte senki nem hajlandó még egy ilyen hangfal kedvéért sem eljönni Hajdúszoboszlóra. Röviden ennyi a sztori.
 
Az általad linkelt erősítőt nem ismerem, de az biztos, hogy akáhol rákeresel a WB Arc-ra, mindenhol tranzisztoros erősítővel párosítják.

Ertem.,erezni rendesen az igenyesseget es,h vagod a temat.Szeretek ilyen emberektol vasarolni,jelzek h komolyan erdekel a doboz.koszi

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



Szia!,azt megkerdezhetem miert ingazik (200+km)ennyit ez az igazan jo premium doboz?!
Egyebkent figyelgetem mar jo ideje,csak nem tudom eldonteni belevagjak e a kellemetlen fulsipolasom ellenere is...az biztos,hogy a rendszer vegere mindenkepp ezt valasztanam,gondolkodas nelkul.
 
Kivancsi lennek,hogy muzsikalna ezzel->http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... getnewpost

 
Hogyne.
 
Régi vágyaim között szerepelt egy Mezzo Utopia, amit sikerült is megvennem. Amikor megvettem, akkor biztos voltam benne, (miből gondoltam, azt nem tudom, de szilárdan hittem....) hogy a Mezzo-nak jobbnak kell lennie, mint a WB ARC-nak és a Mezzo jól fog passzolni az akkori erősítőmmel, ami egy Audio Research VS115 volt. Mind a 2 dologban tévedtem. A Mezzo Utopia baromira nem jött ki a VS115-tel és bizony a Wilson Benesch több, számomra fontos dologban jócskán felülmúlta a Mezzo-t és egyébként teszi azt most is. A Mezzo hangja amikor hozzám került, jócskán le volt ülve, - ám akkor ezt még nem tudtam. Amikor mentem Mezzo-ért vittem magammal a Wilson Benesch-t. A fenti elgondolást figyelembe véve, logikus lépésnek tűnt, hiszen kifejezetten ritkán járok a fővárosban és ott a fizetőképes kereslet is nagyobb.
Aztán amikor bekötettem a Mezzo-t és 3-4 nap elteltével lement a lila köd az agyamról, akkor jöttem rá, hogy bizony ez a 2 (Mezzo és ARC VS115) nagyon nem jók együtt és a Mezzo-tól sem erre számítottam, nagyon nem. A Mezzo-nak viszont volt akkora vonzereje, hogy egy barátom eljött meghallgatni és visszahozta a WB-t, ui. el nem tudtam képzelni, hogy a Mezzoból kijöjjön az a hang, ami aztán csak kijött belőle. Aztán ahogy futottam tovább a kis hifis köreimet, került ide egy 200W-os tranzisztoros végfok, amivel érezhetően jól kijött a Mezzo. Olyannyira, hogy a végfok és a Mezzo szinergiáját kezdtem többre értékelni, mint a WB képességeit. Aztán 2 hét elég erőteljes járatásnak köszönhetően egyik pillanatról a másikra elég komolyan megérkezett a Mezzo, közben elvitték a Research-öket is és elég egyértelművé vált, hogy a WB-t el kell engedem. Túl sok helyem nincs, hogy tároljam, arra meg hogy egy ilyen prémiumkategóriás hangfal itt álljon kihasználatlanul, számomra luxus.
Ezen a héten volt egy utam, ami érintette Budapestet és mivel a Mezzo köré épített rendszer elég jól összeállt, ezért gondoltam viszem oda, ahonnan szinte senki nem hajlandó még egy ilyen hangfal kedvéért sem eljönni Hajdúszoboszlóra. Röviden ennyi a sztori.
 
Az általad linkelt erősítőt nem ismerem, de az biztos, hogy akáhol rákeresel a WB Arc-ra, mindenhol tranzisztoros erősítővel párosítják. 
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: Research »


A hangfal immár Budapest mellett Tekiben van. Komoly vételi szándék esetén előzetes egyeztetés után a hangfalhoz méltó rendszerben meghallgatható.Szia!,azt megkerdezhetem miert ingazik (200+km)ennyit ez az igazan jo premium doboz?!Egyebkent figyelgetem mar jo ideje,csak nem tudom eldonteni belevagjak e a kellemetlen fulsipolasom ellenere is...az biztos,hogy a rendszer vegere mindenkepp ezt valasztanam,gondolkodas nelkul.
 
Kivancsi lennek,hogy muzsikalna ezzel->http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... getnewpost

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Mai napon utoljára még Hajdúszoboszlón van a hangfal. Holnaptól ismételten Budapest közelében lehet megtekinteni, meghallgatni és megvásárolni is.
 
A hangfal immár Budapest mellett Tekiben van. Komoly vételi szándék esetén előzetes egyeztetés után a hangfalhoz méltó rendszerben meghallgatható. 
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

Mai napon utoljára még Hajdúszoboszlón van a hangfal. Holnaptól ismételten Budapest közelében lehet megtekinteni, meghallgatni és megvásárolni is.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

Up.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


A monitorok tudnak valami olyat prodkuálni, amit álló doboz soha nem fog megtenni.
A Wilson Benesch ebben pedig különösen nagymester.  
Külön nagyon jó, hogy saját massziv gyári állványa van,  maximálisan a dobozhoz tervezve.
Igen nehéz szerintem , különösen ennyi pénzért , ilyen komoly hangot kapni a szobádba.
 
 

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: csövi »



Up.
Mivel meg van az utód, így nem sürgős az eladás, bár hely nincs túl sok, ahol tudnám tárolni. Most visszakötöttem, hogy járassam egy picit. Egyből mutatja az erényeit egy olyan böhöm hangfal után is, mint a Mezzo Utopia. Középtartományban sokkal tisztább, mint a Mezzo, eszköztelenebb, arról nem is beszélve, hogy mindenhonnan szól a zene, csak a hangfalból nem. És igen, bármilyen jól is vannak összelőve a Mezzo hangszórói, egy felsőkategóriás high-end monitor megszólalásának koherenciáját, folyékonyságát nem tudja elérni. Persze valamiért csak a Mezzo maradt, de amikor meghallom az Arc-ot, mindig levesz a lábamról.  

Ezt a megszólalással hallottam én is mikor próbáltam. Nagyon egységes a két útnak és megépítettségnek köszönhetően. Nincs jobb most a használt piacon aki monitort keres.   
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Up.
Mivel meg van az utód, így nem sürgős az eladás, bár hely nincs túl sok, ahol tudnám tárolni. Most visszakötöttem, hogy járassam egy picit. Egyből mutatja az erényeit egy olyan böhöm hangfal után is, mint a Mezzo Utopia. Középtartományban sokkal tisztább, mint a Mezzo, eszköztelenebb, arról nem is beszélve, hogy mindenhonnan szól a zene, csak a hangfalból nem. És igen, bármilyen jól is vannak összelőve a Mezzo hangszórói, egy felsőkategóriás high-end monitor megszólalásának koherenciáját, folyékonyságát nem tudja elérni. Persze valamiért csak a Mezzo maradt, de amikor meghallom az Arc-ot, mindig levesz a lábamról.  
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Továbbra is várom azt a vevőt, aki értékeli, ha az általa megvásárolt termék követhető előéletű, mindennemű belepiszkálástól, modifikálástól mentes, minden tartozéka meg van és nem mellesleg gyönyörű állapotban van. Az már csak hab a tortán, hogy a hangfal kidolgozásának minden milliméterén látszik, ez egy prémium kategóriás termék.
Az utódja már meg van, nekem nem sürgős az eladás, azt viszont sajnálom, hogy letakarva áll a sarokban...
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

A hangfal jelenleg Hajdúszoboszlón található. Ha szükséges, akkor Budapestre el tudom juttatni.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Nagyon nehéz elengednem ezt a hangfalat, mert olyan dolgokhoz szokatja hozzá az embert észrevétlenül, amiről addig nem gondolta, hogy hiányzik neki. Az elengedési folyamat nehézsége kiolvasható a topikból... De hogy valami kézzel fogahatóbbat írjak és segítsek elhelyezni, hogy milyen kategória ez a hangfal: pár hete írtam, hogy a hangfal Budapest közelében meghallgatható, egy barátomnál, akinek egy Dynaudio Confidence C1-e van. Akárhogy is nézzük a C1 mai napig a világ egyik legjobb monitorsugárzója, megkerülhetetlen viszonyítási pont. Mai napig emlékszem a C1-el való első találkozásra. Akkoriben egy Dyno Contour 1.3SE-m volt, és bizony hazamenve leülve az akkori rendszerem elé (ami azért olcsóbb és egyszerűbb elemekből volt összeállítva) azt éreztem, hogy a 2 hangal között szakadékok vannak.
 
Amikor megvettem a Wilson Benesch-t, ő volt az egyik aki rábeszélt, merthogy anno High-end show-kon többször is hallotta leginkább a Human Audio láncában és bizony mindig emlegette az ott hallott hangot. Természetesen örült, hogy hozzá kerül - ha csak átmenetileg is - az Arc, mert legalább jól meg tudta végre ő is saját rendszerben fülelni. A következőkről számolt be: 
A Wilson Benesch-t könnyebben hajthatónak érezte, ennél fogva könnyebben szaladtak ki belőle azok az energiák, amik egy igazán lendületes és élvezetes zenehallgatáshoz szükségesek. Középhangok tekintetében kb. hasonló a két hangfal felbontása, viszont az Arc nyíltabb. Magashangok tekintetében természetesen a C1 viszi a pírmet, ez nem is csoda, azzal a  magashangszóróval nagyon nehéz felvenni a versenyt. Hangtömegben szintén a Dyno bizonyult picit vastagabbnak, viszont a mélytartományuk felbontása, információtartalma nagyjából hasonló volt. Az Arc szuper rezonanciamentes kabintének köszönhetően egészen elképesztően eszköztelen megszólalásra képes, ezen a ponton viszont a Wilsonnál az előny. Az egy dolog, hogy képes teljesen eltűnni a szobában és igazán holografikus 3D-s teret rajzolni, (igazán jól kiszolgálva ebben az árkategóriában a monitorok tudják ezt) de amikor azt érzi az ember, hogy teljesen magától értetődő természetességgel gördül elénk zene, na az egy nehezen megoldható feladat. Ebben zseniális az Arc. 
 
A beszámoló itt nagyjából véget ért, de ha erre jársz Tomi és még ki tudod egészíteni valamivel, azt szívesen veszem. 
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Új ár: 620.000 Ft
 
Új, minap készült képek:
 
     
 
     
 
             

Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



A hangfalak mai naptól Budapest közelében, Telkiben találhatóak egy barátomnál. Meghallgatás is ott lehetséges, előre egyezetett időpontban, igencsak nívós rendszerben.  Azt szeretném kérni, hogy csak vételi szándékkal jelentkezzetek be meghallgatásra. Ezzel kapcsolatban továbbra is engem kellene keresni, akár privátban, akár telefonon. Köszönöm. 
Az elérhetőségem: voda négy296879

 
Alapos gyári csomagolás, szép állapotú doboz:
 

 

Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


A hangfalak mai naptól Budapest közelében, Telkiben találhatóak egy barátomnál. Meghallgatás is ott lehetséges, előre egyezetett időpontban, igencsak nívós rendszerben.  Azt szeretném kérni, hogy csak vételi szándékkal jelentkezzetek be meghallgatásra. Ezzel kapcsolatban továbbra is engem kellene keresni, akár privátban, akár telefonon. Köszönöm. 
Az elérhetőségem: voda négy296879
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Nem saját kép, de az enyém ugyanilyen. 
 

Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: bodnart »



Szerettem volna még az alábbival kiegészíteni az előző hozzászólásomat, de már nem engedte a rendszer, szóval bemásolom amit írtam. Ha esetleg jár erre Moderátor, nem bánom, ha egybefésüli a 2 hozzászólást. Köszönöm.
 
25-28nm-ig, átlagos akusztikájú szobát tökéletesen bezenél az Arc. Korábban egyáltalán nem voltam érzékeny a "dobozhangra". Járt itt nálam mostanában néhány hangfal próbára, igencsak meglepődtem amikor realizáltam, hogy amire eddig egyáltalán nem voltam nemhogy érzékeny, de fel sem tűnt, az most halálosan zavar. A karbon testnek hála itt nincs semmiféle dobozhang. Csak hangfalról tökéletesen levál, baromira kifinomult hangszerhangok vannak tökéletesen integrálva a zene folyamában... Amióta az Arc-ot hallgatom - meglehetősen észrevétlenül - elég magasra került a mérce, leginkább kifinomultság tekintetében. Nem az hangfal, ami elsőre leveszi az embert a lábáról. Elég őszinte, igazmondó fajta, ha valami nem stimmel a rendszerben, hamar szembesíti vele az embert.
 
Nehezen, de már elengedetem, szóval tessenek elvinni.
De, leveszi, elsőre. Legalábbis engem sikerűlt

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



Ha valaki rendszert épít és Naim-ben gondolkodik, biztos lehet benne, hogy tökéletes szinergia lesz az erősítő és az általam hidetett hangfal között:
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... lad%C3%B3/
 
25-28nm-ig, átlagos akusztikájú szobát tökéletesen bezenél az Arc. Nehezen, de már elengedetem, szóval tessenek elvinni. 

 
Szerettem volna még az alábbival kiegészíteni az előző hozzászólásomat, de már nem engedte a rendszer, szóval bemásolom amit írtam. Ha esetleg jár erre Moderátor, nem bánom, ha egybefésüli a 2 hozzászólást. Köszönöm.
 
25-28nm-ig, átlagos akusztikájú szobát tökéletesen bezenél az Arc. Korábban egyáltalán nem voltam érzékeny a "dobozhangra". Járt itt nálam mostanában néhány hangfal próbára, igencsak meglepődtem amikor realizáltam, hogy amire eddig egyáltalán nem voltam nemhogy érzékeny, de fel sem tűnt, az most halálosan zavar. A karbon testnek hála itt nincs semmiféle dobozhang. Csak hangfalról tökéletesen levál,  baromira kifinomult hangszerhangok vannak tökéletesen integrálva a zene folyamában... Amióta az Arc-ot hallgatom - meglehetősen észrevétlenül - elég magasra került a mérce, leginkább kifinomultság tekintetében. Nem az hangfal, ami elsőre leveszi az embert a lábáról. Elég őszinte, igazmondó fajta, ha valami nem stimmel a rendszerben, hamar szembesíti vele az embert.  
 
Nehezen, de már elengedetem, szóval tessenek elvinni.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Ha valaki rendszert épít és Naim-ben gondolkodik, biztos lehet benne, hogy tökéletes szinergia lesz az erősítő és az általam hidetett hangfal között:
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... lad%C3%B3/
 
25-28nm-ig, átlagos akusztikájú szobát tökéletesen bezenél az Arc. Nehezen, de már elengedetem, szóval tessenek elvinni. 
 
 
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Nemhogy nem alkuképes, de egyelőre egészen biztosan marad. Azt hiszem most jöttem vele tisztába, hogy milyen szintet képvisel ez a hangsugárzó. Legközelebb valószínűleg akkor nyitom meg újra, ha márkán belül tudok tovább lépni.  
 
Újra nyitva. A miértek alább részletezve.
 
Minnél többet tapasztal az ember, annál inkább fogalma sincs erről az egész hifinek hívott katyvaszról. Velem legalábbis ez történik... A topik bezárása óta realizáltam - nagyon nehezen akartam ám elfogadni -, hiába veszek álló WB-t, az ugyanúgy nem lesz csöves barát, mint ahogyan az ARC sem az.  Ezt a hangfalat egész egyszerűen tranzisztoros erőstőhöz tervezték, így olyannak érdemes számításba vennie, aki nem csőbarát hangfalat keres. Persze, lehet hajtani csövessel is, csak épp sose fogja a tulajdonosa megtudni,  mire is képes valójában amíg egy csövessel próbálkozik.
A Naim NAP200 + HiCap kombó egy Oyaide MTS-4e elosztón keresztül táplálva gyönyörűen hajtotta, akárcsak az YBA 2-es végfok, az sem több 80W-nál. Tehát erőmű nem szükséges hozzá, csak minőségi tranzisztoros wattok. Természetesen amikor nálam vendégeskedett a Chord végfok, az mutatta meg igazán, mi a különbség a megszólaltatás és a tökéletes hangszóró kontroll között.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Wilson Benesch Arc gyári állvánnyal

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Az ár már nem alkuképes.
 
Nemhogy nem alkuképes, de egyelőre egészen biztosan marad. Azt hiszem most jöttem vele tisztába, hogy milyen szintet képvisel ez a hangsugárzó. Legközelebb valószínűleg akkor nyitom meg újra, ha márkán belül tudok tovább lépni.  
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Lezárt

Vissza: “Hangsugárzók”