Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

fff írta:
2019.08.09., pén. 12:19
Üdv !
Tudtok olyan emberkét aki szakszerűen segítene beállítani mac minim ? Kéne program rá , meg ilyen úri huncutságok . Segítséget előre is köszönöm.
Elég egyszerűen és logikusan működik pedig. Nem egy ördöglakat.
Mivel gyűlt meg a bajod?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
fff
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2008.01.25., pén. 22:13
Értékelés: 150
Tartózkodási hely: Főfalu a mocskos Budapestia

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: fff »

Üdv !
Tudtok olyan emberkét aki szakszerűen segítene beállítani mac minim ? Kéne program rá , meg ilyen úri huncutságok . Segítséget előre is köszönöm.
A zene maga az üzenet .

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Akár jelenthet is, de leginkább akkor ha a tápos ágát mondjuk egy 5V külső tápról vagy akkuról tápolod. 
Az nem biztos, hogy egyszerűbben megoldható, mint az aktiv usb hub.
 
 
Esetleg egy Y usb kábel jelenthet megoldást?

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Előfordul hogy ott látja a system preferencesben meg nem. 
Az is lehet a gond oka, hogy az USB port nem ad elég tápot, ha az eszköz USB portról van tápolva.
Meg kellene próbálni egy aktiv sajét táppal rendelkező USB hubot a géphez csatlakoztatni és azon keresztül a DAC-ot.
Régebbi Mac Minik, Macbook Air gépek esetében ez szokott segiteni például.

Esetleg egy Y usb kábel jelenthet megoldást?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Előfordul hogy ott látja a system preferencesben meg nem. 
Az is lehet a gond oka, hogy az USB port nem ad elég tápot, ha az eszköz USB portról van tápolva.
Meg kellene próbálni egy aktiv sajét táppal rendelkező USB hubot a géphez csatlakoztatni és azon keresztül a DAC-ot.
Régebbi Mac Minik, Macbook Air gépek esetében ez szokott segiteni például.
 
Nem tudom. Nem nálam van a baj, egy ismerősömnél jelentkezett a probléma. Valamikor megpróbálok ránézni.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Audio/Midi sem látja?
Nem tudom. Nem nálam van a baj, egy ismerősömnél jelentkezett a probléma. Valamikor megpróbálok ránézni.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Sziasztok.
Mi lehet a probléma?
30D17CD6-FA4C-4962-AFCF-7CBEB94D5DBB.jpeg
 
Pár éves macbookra kötve. A dac, alma alatt plug and play, nem kell neki külön driver. Máshol azonnal működik.
 
Előre is köszi.

 
Audio/Midi sem látja?

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Sziasztok.
Mi lehet a probléma?

 
Pár éves macbookra kötve. A dac, alma alatt plug and play, nem kell neki külön driver. Máshol azonnal működik.
 
Előre is köszi.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


 http://www.teradak.com/products/102.html
Van hirdetési rész, oda tedd fel az eladó cuccodat, ne itt reklámozd.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tpetres
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2009.11.16., hétf. 10:04
Értékelés: 16

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: tpetres »


Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: tottyi »



Nos nekifutottam a kérdésnek, és gondoltam megosztom veletek, mert volt kínlódás azért egy kicsit míg a megfelelő programot megtaláltam. Hátha segít a jövőben másoknak.
 
Tehát a fő probléma:  egy komplett album rippelve 1db .flac fájlba és ezt a lejátszó nem tudja track-enként kezelni.
 
Találtam egy programot: XLD  (X Lossless Decoder)
http://tmkk.undo.jp/xld/index_e.html
 
És hozzá egy részletes leírást Mac usereknek: http://losslessma.net/how-to-split-conv ... -mac-os-x/
 
És win usereknek (itt más progit a CueTools-t kell letölteni): http://losslessma.net/how-to-split-and- ... to-tracks/
 
 
A tutorial szépen végigvezet, hogyan tudod a szoftvert belőni arra, hogy a nagy .flac-et szétvágt track-ekre .flac-ra (de tud más formátumra is, nekem ez kellett)
 
A lényeg!! Ezután ezt el tudod menteni egy sablonba, és a továbbiakban csak megnyitod a fájlt és ugyanabba a mappába szétdobja a track-eket.
 
Kipróbáltam utána Audirvana-ban, minőségromlás nélkül ott voltak a track-ek.

En ezeket ugy szedem szet a csak egy file es egy cue van a mappaban akkor Foobar2000-el vagy JRiver-el megnyitom a cue file-t es kikonvertalom kulon a szamokat aztan ha pl iPhone-ba kell a zene akkor Bigasoft Audio Converter-el atcsinalom m4a-ra amit felismer a Mac es ezt meg esetleg rendezem mp3tag software-el, hogy albumonkent mutassa es a fenykep is rajta legyen.
De ha a Mac felismeri a flac file-okat akkor a Bigasoft konvertalast ki lehet hagyni.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Saughassy »


 


 
 
2., Probléma:
 
Szintén letöltés, .flac formátumban.
 
Letöltöm az albumot, és megnézem, csak egyetlen .flac fájl van benne.
 
Ezt akár az AVR-em, akár a Popcorn 1db Xóra:Yperc hosszú zenefájlként értelmezi.
 
Amikor meg pl. KODI-val megnyitom, simán ott vannak az egyes számok, léptetni lehet benne stb. Kiírva lemezre szintén ott vannak a számok külön-külön.
 
MI EZ A SOK ISTENVERTE FORMÁTUM?!?
 
Tényleg komolyan elgondolkodtam, hogy inkább átállok írott CD-kre és ami meg nagyon tetszik megveszem...
 
 
Bocs a hosszú írásért, remélem nem túl nyakatekerten fogalmaztam. MEgköszönném ha leírnátok Ti hogyan oldottátok meg ezt a problémát.
ÜDv,
 
 
 
Nagy a baj, de ne tetezd, plane ha mar NASod is van. Ezt konnyu megoldani egy CUE splitter nevu programmal. Mondjuk OSX alatt lehet mashogy hivjak, de abban mar gugli segit. Vagy hatha van elfekvoben windows. Ez a cue file alapjan automatikusan szetdarabolja az image filet, es igy a cue alapu lejatszassal nem kompatibilis lejatszoknak sem lesz gondja. Amugy is erosen javallott ez a megoldas, mert a metaadatok szerkesztese is sokkal konnyebb igy. A vegeredmenyt nyugodtan le tudod ellenorizni AccuRippel, tokeletes lesz, hidd el. Ha nekiallsz kiirni, vagyonokat kolthetsz majd egzotikus futomuvekre, kabelekre, es egyeb szarokra. 


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Valoszinuleg nem szembesultel meg azzal, amikor a tisztan csak Adobe csomagot futtato geped egy OSX frissites utan hirtelen b...szik elinditani a Az After Effects-et, amit igy kenyszerbol upgradelhetsz, majd miutan ezt megtetted, rajossz, hogy az AE pluginjainak a fele nem megy az uj AE-el, igy azokat is lehet ujra megvenni/upgradelni. Aztan mar csak a visszafele kompatibilitast kellene megoldani. Vagy amikor siman keresel egy fajlt (egyebkent ezzel egyutt sokkal jobb a fajlkereso/indexelo szolgaltatasa az OSX-nek, mint a windowsnak, de bakker), es TUDOD hogy ott van, de nem talalja az a rohadt kereso. Sosem derul ki miert, indexelt tartalom de megsincs meg. Akkor csendben sohajtasz egyet es rajossz, hogy ez is szar, csak maskent. Cserebe legalabb draga is. Amikor a dual quad core, 16 giga ramos gepen meg-megakad a youtube video, csak mert a hatterben szamol az AE, azert az sem erositi az Apple minoseg elmenyet. Vagy amikor kijelosz 1500 darab tga szekvenciat, behuzod egy halozati meghajtoba, es gep annyira belassul tole, hogy bar elengedted az egergombot es elhuztad az egeret a meghajto felol, akkor veszi eszre, mi is tortent. Es a halozati meghajto helyett az asztalodon landol az 1500 fajl.
 
Ha valami Adobe számolás miatt a háttérben megakad a youtube lejátszás, ez bizony legalább ugyanannyira Adobe hiba, mint Apple.
Nem mennék bele os elemzésbe, de aki Win 10-et próbál meg élő televíziós adás gyártás során mondjuk kijátszásra vagy adásgrafika előállításra használni, az tudja mennyi nyűggel és bajjal jár mindez.... 
Minden feladatra meg lehet találni a megfelelő eszközt, attól függetlenül hogy mi az operációs rendszer. 
 
OFF:
 
Ezen a videón például az látszik, hogyan csinálunk zöld (vagy kék) háttér nélkül háttércserét mélységi alapon, valós időben a monzai F1 futamon.
 



 
Ez például egy olyan feladat, amit nem lehet Windowson megoldani, itt egy i9-es 12 magos gépen futó Linux és 2 db 15 inches retinás Macbook Pro dolgozik és állítja elő a nagy monitoron látható kulcsolt kimenetet valós időben a szürke fal, mint háttér cseréjével.
 
Az alábbi filmet viszont a valós idejű 3D mesh és zöld háttér kulcsolás előállításával Linux és Windows 10 gépeken csináltuk, szintén valós időben. 
A mélység-alapú valós idejű mesh előállítást és az arra szintén valós időben a kamera valós mozgásával vezérelt és követett virtuális stúdió környezet renderelést viszont csak és kizárólag Linux/Windows környezetben lehet megcsinálni jelenleg, habár ez talán még idén változni fog. 
 
https://youtu.be/LotohllktaA
 
ON.

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Saughassy »


Amatőr kívülállóként írom, de szerintem egyszerű a képlet. A Microsoft a nyitott, az Apple a zárt(abb) rendszer mellett tette le a voksát. A Fassbender megformálta Steve Jobbs filmben úgy nagyjából ez volt a konfliktus forrás. Egy windowsosnak elsőre frusztráló, hogy nem tud olyan lazán akármit csinálni az osx-ben, ios-ben, meg hogy drágák az apple hardverek. De ha egy kézben van szoftver, hardver, nyilván egy csomó dolgot stabilabban, flott, gördülékeny üzemmódra tud belőni. Úgyhogy egyéni preferencia kérdése, kinek mi fontosabb. De biztos, hogy a többségnél nem hipe az applet választani.
 
Valoszinuleg nem szembesultel meg azzal, amikor a tisztan csak Adobe csomagot futtato geped egy OSX frissites utan hirtelen b...szik elinditani a Az After Effects-et, amit igy kenyszerbol upgradelhetsz, majd miutan ezt megtetted, rajossz, hogy az AE pluginjainak a fele nem megy az uj AE-el, igy azokat is lehet ujra megvenni/upgradelni. Aztan mar csak a visszafele kompatibilitast kellene megoldani. Vagy amikor siman keresel egy fajlt (egyebkent ezzel egyutt sokkal jobb a fajlkereso/indexelo szolgaltatasa az OSX-nek, mint a windowsnak, de bakker), es TUDOD hogy ott van, de nem talalja az a rohadt kereso. Sosem derul ki miert, indexelt tartalom de megsincs meg. Akkor csendben sohajtasz egyet es rajossz, hogy ez is szar, csak maskent. Cserebe legalabb draga is. Amikor a dual quad core, 16 giga ramos gepen meg-megakad a youtube video, csak mert a hatterben szamol az AE, azert az sem erositi az Apple minoseg elmenyet. Vagy amikor kijelosz 1500 darab tga szekvenciat, behuzod egy halozati meghajtoba, es gep annyira belassul tole, hogy bar elengedted az egergombot es elhuztad az egeret a meghajto felol, akkor veszi eszre, mi is tortent. Es a halozati meghajto helyett az asztalodon landol az 1500 fajl.

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Saughassy »


Semmi sértő nincs ebben, nyilván nem az összes felhasználó az. Mellékesen ezt is éppen egy dual quad core Mac Pro-n gepelem, a 30-as Cinema Display-t bamulva. A hét egyik felében ezen a gépen dolgozom grafikusként, a másik felében pedig windowsos kornyezetben vágok. Van egy iPod Classicom es a kollegaim eleg jelentos hanyada hasznal meg ezen kivul Apple termekeket, akikkel napi kapcsolatban, adatcsereben vagyok. Szerintem van rálátásom a célközönségre és a munkakörnyezetre is. Szabadjon ellentétes vélemenyemnek lenni, mint neked. (Ja, a régi gépes gyűjteményemben egy Quadra 840AV is lapul, nosztalgiából. De dolgoztam a PowerPC-s szériákon is még.)
 
 

Hát... ezt most hogy?
 
és azt meg ki érte el, hogy valaki ilyen sértő és erősen generalizáló véleményt írjon le?
 
Ha valami, akkor ez mondjuk pontosan nem igaz, még a városi legenda szintjén sem.
Ha valami hasonló igaztalan általánosságot akarnék írni, akkor mondjuk akár leírhatnám, hogy akik ilyet írnak, soha nem dolgoztak huzamosabb ideig Apple számítógépekkel, de inkább nem irom le. 
 
Szerintem inkább egyszerűen csak fogadjuk el, hogy vannak akik szeretnek és tudnak Apple számítógépen és eszközökkel élni, dolgozni és szórakozni és ennek hajlandóak megfizetni az árát.
 
Van a családban 4 Macbook (Air és Pro), 1 Hackintosh, 3 Dell és egy HP notebook, egy rakás iPhone, iPad és Samsung, LG, Sony telefon, dolgozok és cégesen is használunk a Mac OS X mellett Linuxot és Windowst is, sőt fejlesztünk szoftvert Linux és Windows mellett OS X-re is. Eladtam 1993 óta legalább 5000 Apple gépet és kb hasonló mennyiségű egyebet. Üzemeltetünk televíziós és informatikai rendszereket mind Apple, mind Windows alapon, és a monzai, meg a budapesti Forma-1 televíziós közvetítésben részt vettünk egy Linux/OS X valós idejű grafikai rendszerrel, van tehát napi szintű tapasztalatom és ezek alapján arra kérek mindenkit, hogy ne írjon ilyen butaságokat, tiszteljük a másik döntését, akkor is ha esetleg nem értjük.


Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: hifis »

Amatőr kívülállóként írom, de szerintem egyszerű a képlet. A Microsoft a nyitott, az Apple a zárt(abb) rendszer mellett tette le a voksát. A Fassbender megformálta Steve Jobbs filmben úgy nagyjából ez volt a konfliktus forrás. Egy windowsosnak elsőre frusztráló, hogy nem tud olyan lazán akármit csinálni az osx-ben, ios-ben, meg hogy drágák az apple hardverek. De ha egy kézben van szoftver, hardver, nyilván egy csomó dolgot stabilabban, flott, gördülékeny üzemmódra tud belőni. Úgyhogy egyéni preferencia kérdése, kinek mi fontosabb. De biztos, hogy a többségnél nem hipe az applet választani.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Nekem is van ket fenykepesz ismerosom akik windowszal kezdtek de azt mondtak a kezdeti nehezsegek ellenere, hogy soha nem ternenek vissza windowsra. En meg mobilon nem hallottam jobb zenelejatszast az iPhone-tol.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Hát... ezt most hogy?
 
és azt meg ki érte el, hogy valaki ilyen sértő és erősen generalizáló véleményt írjon le?
 
Ha valami, akkor ez mondjuk pontosan nem igaz, még a városi legenda szintjén sem.
Ha valami hasonló igaztalan általánosságot akarnék írni, akkor mondjuk akár leírhatnám, hogy akik ilyet írnak, soha nem dolgoztak huzamosabb ideig Apple számítógépekkel, de inkább nem irom le.
 
Szerintem inkább egyszerűen csak fogadjuk el, hogy vannak akik szeretnek és tudnak Apple számítógépen és eszközökkel élni, dolgozni és szórakozni és ennek hajlandóak megfizetni az árát.
 
Van a családban 4 Macbook (Air és Pro), 1 Hackintosh, 3 Dell és egy HP notebook, egy rakás iPhone, iPad és Samsung, LG, Sony telefon, dolgozok és cégesen is használunk a Mac OS X mellett Linuxot és Windowst is, sőt fejlesztünk szoftvert Linux és Windows mellett OS X-re is. Eladtam 1993 óta legalább 5000 Apple gépet és kb hasonló mennyiségű egyebet. Üzemeltetünk televíziós és informatikai rendszereket mind Apple, mind Windows alapon, és a monzai, meg a budapesti Forma-1 televíziós közvetítésben részt vettünk egy Linux/OS X valós idejű grafikai rendszerrel, van tehát napi szintű tapasztalatom és ezek alapján arra kérek mindenkit, hogy ne írjon ilyen butaságokat, tiszteljük a másik döntését, akkor is ha esetleg nem értjük.
Én akkor döntöttem az almás zenelejátszás mellett, amikor egymást követően több magyar stúdióban is azt tapasztaltam, hogy almákat használnak a munkáikhoz. Ha nekik jó, akkor gondoltam, hogy nekem is az lehet. Mit mondjak, bevált.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Hát... ezt most hogy?
 
és azt meg ki érte el, hogy valaki ilyen sértő és erősen generalizáló véleményt írjon le?
 
Ha valami, akkor ez mondjuk pontosan nem igaz, még a városi legenda szintjén sem.
Ha valami hasonló igaztalan általánosságot akarnék írni, akkor mondjuk akár leírhatnám, hogy akik ilyet írnak, soha nem dolgoztak huzamosabb ideig Apple számítógépekkel, de inkább nem irom le. 
 
Szerintem inkább egyszerűen csak fogadjuk el, hogy vannak akik szeretnek és tudnak Apple számítógépen és eszközökkel élni, dolgozni és szórakozni és ennek hajlandóak megfizetni az árát.
 
Van a családban 4 Macbook (Air és Pro), 1 Hackintosh, 3 Dell és egy HP notebook, egy rakás iPhone, iPad és Samsung, LG, Sony telefon, dolgozok és cégesen is használunk a Mac OS X mellett Linuxot és Windowst is, sőt fejlesztünk szoftvert Linux és Windows mellett OS X-re is. Eladtam 1993 óta legalább 5000 Apple gépet és kb hasonló mennyiségű egyebet. Üzemeltetünk televíziós és informatikai rendszereket mind Apple, mind Windows alapon, és a monzai, meg a budapesti Forma-1 televíziós közvetítésben részt vettünk egy Linux/OS X valós idejű grafikai rendszerrel, van tehát napi szintű tapasztalatom és ezek alapján arra kérek mindenkit, hogy ne írjon ilyen butaságokat, tiszteljük a másik döntését, akkor is ha esetleg nem értjük.
 
És mégis el tudta érni a cég, hogy egy eddig soha nem latott szintet elero, kritkatlan es fanatikus rajongotabort hozzon ossze.

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Saughassy »



"almaagyúak" ezalatt az Apple dolgozókat érted?
Néha számomra is logikátlan döntések sorozata, amiket csinálnak, de hosszútávon betegre keresik magukat még így is. Szerintem közgazdász aggyal gondolkoznak, és szarnak a múltra, az innovációra, és keményen faragják a centeket minden egyes terméküknél.

 
Tiszta sor, de felhasználó oldalról ezek még nagyon-nagyon zsibbasztó dolgok maradnak. És mégis el tudta érni a cég, hogy egy eddig soha nem latott szintet elero, kritkatlan es fanatikus rajongotabort hozzon ossze. Na, szerintem EZ volt a komoly eredmeny, nem az n+1 iPhone.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Azért ez egy vicc...
Azt tudjuk, hogy az almaagyúak furcsán látják a világot, még ma is. Amikor megvettem az első ipedemet, nem tudtam a telefonom (szintén almás) hotspotjára csatlakoztatni, mondván vedd meg drágábban (sokkal) a sim kártyás változatot. A vicc az volt, hogy a feleségem Samsungjának simán tudtam használni a hotspotját, aztán pár hónap múlva ezt a korlátozást feloldották. Ezer meg egy ilyen marhaságot fel tudnék még sorolni, ezzel együtt szeretem a termékeiket.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Az új iPhone 8-as sorozat alapból tudni fogja FLAC zenefájlok lejátszását.
Azért ez egy vicc...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Vegre mar csak remenykedni tudok, hogy lesz benne normalis jack fullhallgato nyilas mert ha jol tudom ezt a 7-ben megvaltoztattak. Nagyon babra munka allandoan atkonvertalni a flac zenefajlokat. Meg azt kitalalhatnak, hogy ne csak itunes-on keresztul lehessen rajatszani vagy lehuzni rola zenefajlokat vagy fenykepeket vagy barmit. A designe az tetszik nagyon.
Na jack az nincs benne.
Engem a flac sem hoz lázba telefonon spec, mert sportify-t hallgatok.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Az új iPhone 8-as sorozat alapból tudni fogja FLAC zenefájlok lejátszását.
Vegre mar csak remenykedni tudok, hogy lesz benne normalis jack fullhallgato nyilas mert ha jol tudom ezt a 7-ben megvaltoztattak. Nagyon babra munka allandoan atkonvertalni a flac zenefajlokat. Meg azt kitalalhatnak, hogy ne csak itunes-on keresztul lehessen rajatszani vagy lehuzni rola zenefajlokat vagy fenykepeket vagy barmit. A designe az tetszik nagyon.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”