Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Avatar
suzukidrz400
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 653
Csatlakozott: 2016.06.18., szomb. 11:33
Értékelés: 56

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: suzukidrz400 »



Egyetértek Csövivel. Nekem volt RPM9-em, nem akarok megbántani egyetlen egy Project tulajt sem, de az olyan szörnyen rossz volt, hogy az ellenségemnek sem ajánlanám. Anyaghasználat, összeszerelés, mind-mind csapnivaló, és sajnos zenélni sem tudott. Egyetlen pozitívuma, hogy egy modern nappaliban nagyon jól néz ki, én akkor szerettem bele, amikor először láttam a Mestergyilkos című filmben. Statham azon hallgat komolyzenét, mikor megtervezi a merényletet. Az a karbon hangkar sem a világ közepe, szerintem egy rega RB300-asnak is jobb a hangja...
 
https://www.youtube.com/watch?v=J40-acWS3oU
 
Üdv ez nagyon szubjektív .Nekem is volt több lp lejátszóm .Többek közt Linn lp 12 2 db is .Csavarodott kardeszka , lötyögő ittok kar ,kopott csapágy .Sajnos én is sok év tapasztalat után tanultam a dolgokat. Szabad szemmel és kézzel ezek szinte nem észrevehető hibák.Többen itt is vesznek régi gépeket és úgy mint az autóknál itt is kopik minden.20 -25 éves lejátszók sem ritkák a fórumon.Természetesen tényleg vannak régi jó gépek és sok jobb is mint az új gépek többsége.Csak ezeket a jó régi gépeket nehéz kifogni .És műszaki ember lévén van egy két szerszámom amivel könnyen kiderül a kopás.Mikro méter több féle is stb.A Pro ject nem egy Vpi vagy Kuzma .De szerintem megközelíti őket .Ma éppen sikerült egy rpm 9 et vennem újat persze nem itthonról van .Az itthoni árak elég magasak .Kuzma esetében az itthoni kereskedő nagyon jó árakat tud adni .Pro ject esetében itthon max 5-10 % ot engednek az üzletben .Sajnos nekem így is sok a Kuzma.Akit érdekel priviben adok tel számot.Sajnos itt halmozottan érvényes hogy az újnak nincs párja.Aki esetleg lemezjátszót vesz és régebbit nagyon gondolja át.Annyiért lehet kap kisebb Regát vagy Pro ject et újban.Még annyit hogy kíváncsiságból mértem a kart az rpm 9 en nem mérhető semmilyen irányú elmozdulás sem .Több használt regát , Linnt mértem már mindnek volt mozgása.Hajrá régi komoly lemezjátszók.

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1731
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »


Volt kis Kuzmám és volt RPM9 is...ég és föld. Kuzma sokkal komolyabb megépítettség... csapágyak, anyag használat...stb.   
Egyetértek Csövivel. Nekem volt RPM9-em, nem akarok megbántani egyetlen egy Project tulajt sem, de az olyan szörnyen rossz volt, hogy az ellenségemnek sem ajánlanám. Anyaghasználat, összeszerelés, mind-mind csapnivaló, és sajnos zenélni sem tudott. Egyetlen pozitívuma, hogy egy modern nappaliban nagyon jól néz ki, én akkor szerettem bele, amikor először láttam a Mestergyilkos című filmben. Statham azon hallgat komolyzenét, mikor megtervezi a merényletet. Az a karbon hangkar sem a világ közepe, szerintem egy rega RB300-asnak is jobb a hangja...
 
https://www.youtube.com/watch?v=J40-acWS3oU
 
 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: revox »


ez midet pofánveri ja,úgy,boxkesztyűvel. piont 400-ért kelt el. komolyítva,ez egy nagyon jó lemezjátszó és ennyiért ajándék...
 
http://www.ebay.co.uk/itm/Stunning-Nott ... 1553154200
 
 
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: revox »


ha csövi említi a jó csapágyakat, Max papa bizony nagyon odafigyelt. be tudom dobni,de azt látom,nagyon a Projekt a cél. ez olcsóbb is,nem túl látványos,viszont nagyon jó hangú lemezjátszó. nekem immáron kettő van belőle és hiába van ott a Droplet LP5, egyet megtartok.
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ga-karral/
 
esetleg nézz rá,marad pénzed is nekem azért elég komoly dolgokkal vollt összelőve és elég jó. de ha az a baj,adhatom 400-ért
 
de ha a Project a kitűzött cél, bele kell vágni,esetleg a kereskedővel kicsit alkudni. jut eszembe,nem hagynám ki a szórásból a Nottingham Analog-ot sem. lehet már ennyiért belecsorog az alja. vagy újabb Townshendeket, Funk Firm-et. bocs,ha még bonyolultabbá tettem a dolgot,de számorma fura,hogy mindenki  a kuzma-linn-xerxes háromszögben topog évtizedek óta,holott számos nagyon jó lemezjátszó létezik, tele innovációval (lásd pl Funk Vector alakját és hajtását. ők a Pink Triangle utódcége. többek között a linn sondeket is vector-osítják,mint tuninglehetőség)
 
jó keresgélést én ennyiért gondban lennék. nagyon jóra kevés, jóra meg sok
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: csövi »


RPM 9 is jöhet.
Volt kis Kuzmám és volt RPM9 is...ég és föld. Kuzma sokkal komolyabb megépítettség... csapágyak, anyag használat...stb.   
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
suzukidrz400
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 653
Csatlakozott: 2016.06.18., szomb. 11:33
Értékelés: 56

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: suzukidrz400 »


Nem zártam ki .Árban nekem magas mert 12 coll os karral venném ha amellett döntenék .Nem várok max 1-2 hetet még és veszek újat a két márka közül .Köszi az érdeklődést.Upp

Avatar
suzukidrz400
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 653
Csatlakozott: 2016.06.18., szomb. 11:33
Értékelés: 56

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: suzukidrz400 »


Kuzma-t kizártad akkor? Nem zártam ki .Árban nekem magas mert 12 coll os karral venném ha amellett döntenék .Nem várok max 1-2 hetet még és veszek újat a két márka közül .Köszi az érdeklődést.

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: atis »

Kuzma-t kizártad akkor?

Avatar
suzukidrz400
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 653
Csatlakozott: 2016.06.18., szomb. 11:33
Értékelés: 56

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: suzukidrz400 »


PRO JECT RPM 10 ET KERESEK RPM 9 is jöhet.

Avatar
suzukidrz400
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 653
Csatlakozott: 2016.06.18., szomb. 11:33
Értékelés: 56

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: suzukidrz400 »

PRO JECT RPM 10 ET KERESEK

Avatar
suzukidrz400
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 653
Csatlakozott: 2016.06.18., szomb. 11:33
Értékelés: 56

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: suzukidrz400 »


Ez itt a lényeg! Több ismeretlenes egyenlet..... Jó kis vita nekem is volt Linn LP 12 .Az a lényeg hogy igen nagy különbség van a Linnek közt is a futómű állapota , és a hang kar állapota méginkább kritikus pont A karon nem is mérhető a kopás csak spec szerszámokkal.Ezt sokan elfelejtik .Külsőre kézzel sajnos megállapíthatatlan a hangmínőségre gyakorolt hatás . Továbbra sem találok Rpm 10 est Akinek van az ismeretségében esetleg írjon hátha.

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »



gyakorlatilag meg kéne oldani egy képletet,és nincs ismert paraméter hozzá
 
 

Ez itt a lényeg! Több ismeretlenes egyenlet.....
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
cyan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009.01.15., csüt. 12:52
Értékelés: 107

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: cyan »



Nos ha hiszek másnak ha nem , azért gyanúra ad okot , hogy ha olyat hallok hogy egy NAD lemezjátszót is jobb hallgatni a Linn mellett még egy MC10- zel is. Hiába kisebb kaliberű a hangzása.
Ugyanott meg egy Roksan , nem is Roksan karral de ugyanazzal a hangszedővel sokkal jobb hangot produkált mint a Linn.
Stabi S-et hallottam kereskedőnél már.
Roksan+Rega kar mellett. Popzenén még nem is volt vészes. De jazz meg klasszikus zenén már szóba sem jött a Kuzma.
Persze el lehet midegyiknél játszani az installálással. De azért az első "bemutatkozás" is fontos!
Kitől hallod te ezeket az agyament baromságokat? Volt már dolgod LP 12 vel? Nem írkálnál ide ide ilyeket szerintem..

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Számodra a Roxan képviseli a Te hangzásbeli elképzeléseidet,másnak meg az LP12-es,és ez igy jó,igy a helyes.Kinek van igaza?..mindig a boldog felhasználónak..divatos ma lehurrogni az LP12-est,pláne úgy hogy igazábol Te magad nem is hallottad,de nyilatkozol..a puding próbája az evés....sokan lecserélik/lecsérélték az LP12-seket,akár DD,vagy idler meghajtású lemezjátszóra,de olyan is van aki forditva csinálja/csinálta,és megvan,él,nem dölt a kardjába..nem szándékozom ajnározni sem az LP12,est,sem a Xerxest hogy tiszta sor legyen...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



ha közvetett infód van vlmivel kapcsolatban (LP12),mért vagy biztos vlki másnak a véleményével kapcsolatban..? Hofi, meg a malackás vicc megvan?
 
Kuzma ?..lehet akár a rézcsöves változat is (Stabi S),Xerxes-eket birtokló haverjaim,annyira nem köpködték,volt amelyiknek kellems meglepetés volt,azt is meg lehet szólatlatni X féleképp,és arra is megesküszik egy jó pár ember,esetleg Kuzma 4Point-al szerelve,SD -re upgradelve.....de eredetileg a fadobozos változatokra gondoltam (Stabi 1-et zárjuk ki,mert errefele kevesen ismerik,maradjunk a Stabi 2-nél,erre gondoltam igazán,a gyári PSU-val)..a régi Reference,meg megint más tészta..és pont a szeretem/nem szeretem,tetszik/nem tetszik az ami meghatározza hogy vlki megtart vlmit vagy nem a saját rendszerében,hacsak a rendszerét nem a szomszédnak épitgeti..a lemezjátszó jó megszólaltatása,talán a legérzékenyebb és legjobban izlésfüggő ,ahol a penge élén tancolgatunk,a nagy siker,és nagy csalódás között,oda kell figyelni rá,lehetőleg jó be kell(kéne) határolni hogy milyen hangzást is keresünk az általunk preferált zenéinkhez..
 
Sem a Xerxes,sem az LP12,sem A Kuzma nem lehet a tizenegyedik parancsolat,és ne tegyük azzá,a kinálat nagy,csak meg kell találni kinek mi felel meg legjobban,aztán szwsz..
 


Nos ha hiszek másnak ha nem , azért gyanúra ad okot , hogy ha olyat hallok hogy egy NAD lemezjátszót is jobb hallgatni a Linn mellett még egy MC10- zel is. Hiába kisebb kaliberű a hangzása.
Ugyanott meg egy Roksan , nem is Roksan karral de ugyanazzal a hangszedővel sokkal jobb hangot produkált mint a Linn.
Stabi S-et hallottam kereskedőnél már.
Roksan+Rega kar mellett. Popzenén még nem is volt vészes. De jazz meg klasszikus zenén már szóba sem jött a Kuzma.
Persze el lehet midegyiknél játszani az installálással. De azért az első "bemutatkozás" is fontos!

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


ha közvetett infód van vlmivel kapcsolatban (LP12),mért vagy biztos vlki másnak a véleményével kapcsolatban..?  Hofi, meg a malackás vicc megvan?
 
Kuzma ?..lehet akár a rézcsöves változat is (Stabi S),Xerxes-eket birtokló haverjaim,annyira nem köpködték,volt amelyiknek kellems meglepetés volt,azt is meg lehet szólatlatni X féleképp,és arra is megesküszik egy jó pár ember,esetleg Kuzma 4Point-al szerelve,SD -re upgradelve.....de eredetileg a fadobozos változatokra gondoltam (Stabi 1-et zárjuk ki,mert errefele kevesen ismerik,maradjunk a Stabi 2-nél,erre gondoltam igazán,a gyári PSU-val)..a régi Reference,meg megint más tészta..és pont a szeretem/nem szeretem,tetszik/nem tetszik az ami meghatározza hogy vlki megtart vlmit vagy nem a saját rendszerében,hacsak a rendszerét nem a szomszédnak épitgeti..a lemezjátszó jó megszólaltatása,talán a legérzékenyebb és legjobban izlésfüggő ,ahol a penge élén tancolgatunk,a nagy siker,és nagy csalódás között,oda kell figyelni rá,lehetőleg jó be kell(kéne) határolni hogy milyen hangzást is keresünk az általunk preferált zenéinkhez..
 
Sem a Xerxes,sem az LP12,sem A Kuzma nem lehet a tizenegyedik parancsolat,és ne tegyük azzá,a kinálat nagy,csak meg kell találni kinek mi felel meg legjobban,aztán szwsz..
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



akkor most hogyan verik egymást ezek a lemezjátszók?..bokszolnak?...baseball ütővel esetleg?..egy komponens hangzásbeli megitélése,preferencia/egyéni kérdés,pláne egy lemezjátszóé,lehet szeretni/meg nem is akár egy Xerxes-t,is meg LP-12-est..de a topicnyitó sem volt képes infót adni hogy mégis,mit szeretne,melyek a hangzásbeli preferenciái,mit keres (persze,semleges hangot,naná ) felesleges a hajciha,gyakorlatilag meg kéne oldani egy képletet,és nincs ismert paraméter hozzá,kivéve hogy vlki X pénzt hajlandó lenne elkölteni a pörgetőre..a Xerxes-LP12-Kuzma már egy igen érdekes háromszögezés,csak mint futóművek,és hol van a többi hab,meg köret ezekhez (kar,tápegységek stb)....
 


Lp12- őről csak közvetett infóim vannak.
Kuzmánál melyikre gondolsz?
A rèz csöves az nem Roksan Xerxes kategória !
A szeretni- nem szeretni oda kevés.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Ha a Linnt jól installálod,biztos,hogy nem veri.Viszont nem is kerül annyiba! Amúgy a Linnt még bizonyos dolgokban így is veri!

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


akkor most hogyan verik egymást ezek a lemezjátszók?..bokszolnak?...baseball ütővel esetleg?..egy komponens hangzásbeli megitélése,preferencia/egyéni kérdés,pláne egy lemezjátszóé,lehet szeretni/meg nem is akár egy Xerxes-t,is meg LP-12-est..de a topicnyitó sem volt képes infót adni hogy mégis,mit szeretne,melyek a hangzásbeli preferenciái,mit keres (persze,semleges hangot,naná  ) felesleges a hajciha,gyakorlatilag meg kéne oldani egy képletet,és nincs ismert paraméter hozzá,kivéve hogy vlki X pénzt hajlandó lenne elkölteni a pörgetőre..a Xerxes-LP12-Kuzma már egy igen érdekes háromszögezés,csak mint futóművek,és hol van a többi hab,meg köret ezekhez (kar,tápegységek stb)....
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
cyan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009.01.15., csüt. 12:52
Értékelés: 107

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: cyan »



Ha jól installálod, lehet veri a Linnt!
Roksan Xerxes nem érdekel?
Ez akár mindkettőt veri.
Ha a Linnt jól installálod,biztos,hogy nem veri.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Köszi igen láttam .
Ha jól installálod, lehet veri a Linnt!
Roksan Xerxes nem érdekel?
Ez akár mindkettőt veri.

Avatar
suzukidrz400
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 653
Csatlakozott: 2016.06.18., szomb. 11:33
Értékelés: 56

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: suzukidrz400 »


Meg is gondoltam magam közben,ez a Linn innen nem megy sehova. A Systemdek hírdetést láttad már?Köszi igen láttam .

Avatar
cyan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009.01.15., csüt. 12:52
Értékelés: 107

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: cyan »


Volt már .Köszi esetleg Kuzma is lehetMeg is gondoltam magam közben,ez a Linn innen nem megy sehova. A Systemdek hírdetést láttad már?

Avatar
suzukidrz400
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 653
Csatlakozott: 2016.06.18., szomb. 11:33
Értékelés: 56

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: suzukidrz400 »


Esetleg egy Linn Sondek?Volt már .Köszi esetleg Kuzma is lehet

Avatar
cyan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009.01.15., csüt. 12:52
Értékelés: 107

Komolyabb analóg lemezjátszót keresek

Hozzászólás Szerző: cyan »

Esetleg egy Linn Sondek?

Lezárt

Vissza: “Lejátszók, felvevők, tunerek, DAC-ok, konverterek (keres)”