Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


Ezt már nevezem!
bármi hülyén hangzik,ez egy okosan átgondolt és relatíve olcsó rendszer. bár lehet az sokat segített az olcsóságán,hogy én intéztem a phonot, mint merlin audio ex demo unit. áá,igen,.. a phono az nem túl olcsó, na jó, az avantagrde-ok se. de a lemezjátszó nem volt sokba túlzottan- bőven megállt az itt említett 400 alatt, kis szerencsével. módosítok,sok drága rendszerhez képest ez egy okosan átgondolt és relatíve olcsón megúszott rendszer de pl shigarak itulajoknak tipp lehet,hogy át kell kábelezni. lényegesen jobb lett a shiga phono átkábelezve kondo ezüsttel,aztán a power humpty tápegységgel egy teljesen más világba lépett.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Kvaterka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.02.13., szomb. 20:16
Értékelés: 8

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Kvaterka »



na,megtaláltam... haverom Elite Rockja. Merlin tápegység, Excalibur kar, ezüsttel átkábelezve, ami AN QSSC-vel fut az ezüsttel átkábelezett 47 Lab Shigaraki pohonba,de itt még van egy csavar,mert nem a Shigaraki tápegysége adja alá a kraftot, hanem a Phono Cube nagy, Power Humpty tápegyságe(hengertáp a képen). HANA SL hangszedő, avantgarde acoustuc erősítő és hangsugárzó és lehet mosolyogni, kb egy életre elég lesz
 

Ezt már nevezem!
"Sokszor már nem is a zenére figyelnek az emberek,hanem,hogy milyenek a hangok egyenként..Pedig az összhang a lényeg és,hogy mit okoz Neked!"

Avatar
korsi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 15:54
Értékelés: 2

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: korsi »


Sziasztok,
 
Köszönöm előre is, és várom!
 
Korsi

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


na,megtaláltam... haverom Elite Rockja. Merlin tápegység, Excalibur kar, ezüsttel átkábelezve, ami AN QSSC-vel fut az ezüsttel átkábelezett 47 Lab Shigaraki pohonba,de itt még van egy csavar,mert nem a Shigaraki tápegysége adja alá a kraftot, hanem a Phono Cube nagy, Power Humpty tápegyságe(hengertáp a képen). HANA SL hangszedő, avantgarde acoustuc erősítő és hangsugárzó és lehet mosolyogni, kb egy életre elég lesz

avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ega-rb250/
 
a magamét azért nem mondom,mert lövésem sincs,eladjam,vagy sem(meg ha felhívok 1-2embert, kb másnap viszik,csak még meditálok,karostól adjam el vagy csak a futóművet. 2 van), de nyilván az lenne a legjobb
de ha találsz valahol towshend Avalont, vagy Elite Rockot, azok elég jó gyaluk. Csontos Elite Rockja még ott volt asszem a 2005-ös High End Shown,amikor volt vagy 15-20éves. én adtam el 2008. környékén,makulátlan állapotban és persze jó hanggal. két Avantgarde Tölcsért használó ismerősömnek is van és persze nekem is volt. Ezek azért megszórják a front-ot. a Townshendekbe nem tudtak belekötni,max jobbat lehetett venni, többszörös áron. nekem és haveromnak is van másik gyaluja mellette. nekem egy Opera lp5,neki egy TW Acustic. de azok nem ez a kategória. nekem a townshend a hétköznapi,az opera a ünnepnapi
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Az apróban kínálnak egy Heybrook TT2-t. A Pro-ject után garantáltan előrelépes.
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... nt=2169466
 

Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


Vagy csak öregszel...néha tényleg fáj téged olvasni  és nem a tartalomra célzok.
Mondom,hogy nem látom rendesen tableten főleg. Mondjuk ma voltam szemvizsgálaton és minden rendben volt. De az is igaz,csak távolról kellett a táblát olvasni
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Lemezjátszógyártók!!! tablet és vakulok
 
Vagy csak öregszel...néha tényleg fáj téged olvasni  és nem a tartalomra célzok.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

Lemezjátszógyártók!!! tablet és vakulok
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


tedd a listádra a használtakat is,természetesen legyen bevizsgált példány,szakember által,ha nem értesz hozzá..a mai fél milkás új lemezjátszó is,tiszelet a kivételnek,már az ami egy pár éve a 210KHUF-os Project volt  ..és ne azzal foglalkozz majd hogy DD,idler vagy szijhajtás,hanem azt válaszd ami NEKED tetszik,hangra
Na,pont ezt írtam én is. Vicces,hoigyamikor támad az mp3, a le mezgyártók válasza az árak megduplázása
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »



Köszönöm és Revox fórumtársnak is. Ez így elég kiábrándító és egyértelműen nem éri meg. Akkor nem tántorodok el az eredeti szándékomtól és árulom tovább a ProJect-et. Aztán nézek valami komolyabb gépet.
 
Az újak közül van valami értelmes 500e Ft-ig?
Régen a sotanak nagy híre volt. Ez talán. https://www.ebay.co.uk/p/Sota-Comet-Ser ... 0005.m1851
Vagy ez,de ez már megdrágjlt.nemrég még a funk vector 350 volt. Mi 10éve mondjuk,higy be fog drágulni,venni kell. Már késő. Ez kb annyit tudhat,mint a Townshend Avalonom. Nemrég a csúcs Vectort adták fele ennyiért,igaz,kar nélkül.nem ehyszerű a történet
http://www.ebay.co.uk/itm/Funk-Firm-Lit ... SwA3dYOiex
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »


Ez tény, de azért nem árt átnézni / átnézetni, attól függetlenül, hogy egy jó gép    azért sajna nem mai.
Valóban, egy ilyen korú gépnél nem árt körültekintőnek lenni.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Az apróban kínálnak egy Heybrook TT2-t. A Pro-ject után garantáltan előrelépes.
Ez tény, de azért nem árt átnézni / átnézetni, attól függetlenül, hogy egy jó gép    azért sajna nem mai.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »



Köszönöm és Revox fórumtársnak is. Ez így elég kiábrándító és egyértelműen nem éri meg. Akkor nem tántorodok el az eredeti szándékomtól és árulom tovább a ProJect-et. Aztán nézek valami komolyabb gépet.
 
Az újak közül van valami értelmes 500e Ft-ig?

 
Az apróban kínálnak egy Heybrook TT2-t. A Pro-ject után garantáltan előrelépes.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »


 
Köszönöm és Revox fórumtársnak is. Ez így elég kiábrándító és egyértelműen nem éri meg. Akkor nem tántorodok el az eredeti szándékomtól és árulom tovább a ProJect-et. Aztán nézek valami komolyabb gépet.
 
Az újak közül van valami értelmes 500e Ft-ig?
 
Én tudok de itt le sem merem írni:))
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



Köszönöm és Revox fórumtársnak is. Ez így elég kiábrándító és egyértelműen nem éri meg. Akkor nem tántorodok el az eredeti szándékomtól és árulom tovább a ProJect-et. Aztán nézek valami komolyabb gépet.
 
Az újak közül van valami értelmes 500e Ft-ig?

tedd a listádra a használtakat is,természetesen legyen bevizsgált példány,szakember által,ha nem értesz hozzá..a mai fél milkás új lemezjátszó is,tiszelet a kivételnek,már az ami egy pár éve a 210KHUF-os Project volt  ..és ne azzal foglalkozz majd hogy DD,idler vagy szijhajtás,hanem azt válaszd ami NEKED tetszik,hangra
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
NiteLite
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2014.06.19., csüt. 13:33
Értékelés: 12
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NiteLite »



Szerintem nem.  A project használt árát tennéd bele a futóműbe egy jó kábeltuninggal.  Nekem volt egy ilyen évekig és soha nem tudtam a seggemen megülni, mert annyira hiányzott valami a zenéből.  Kaptam egy visszautasíthatatlan ajánlatot egy Kuzma Stabi Stogi I-esre professional karral.  Ugyanazzal a magas kimenetű Sumikoval messze jobb hangot produkált, de annyira, hogy nem jutottam szóhoz. Még úgy is, hogy a karban a gyári vdH kábel volt, amit nem nagyon szeretek, .... bár a felét már kidobtam, lengő csatlakozóra cserélve a szabad kábelhosszt. 
A Project anno 210e Ft volt, újan vettem, a Kuzma meg talán 330.  A Projectnél a karbon karral az is behallatszott, amikor a szoba másik felén lépkedtem, míg a Kuzmát csavarhúzóval "üthetem" a futóműnél vagy akár a kar tövénél, akkor sem hallom, ha néma barázdán megy a lemez. A játékmotor felfüggesztése katasztrófális, az akrilon minden beszűrődik.
Lenyeltem a békát és eladtam a Projectet hatalmas veszteséggel és azóta hallgatom a Kuzmát.  Egy kiváló futómű középszerű hangszedővel szerintem sokkal jobb eredményt ad, mintha egy alap futóműhöz párosítasz egy kiváló hangszedőt és akár a karkábelt is jobbra cseréled.  Szóval szerintem sokkal jobban jársz, ha egy jó használt futóműben gondolkozol...ha van rá keret.

 
Köszönöm és Revox fórumtársnak is. Ez így elég kiábrándító és egyértelműen nem éri meg. Akkor nem tántorodok el az eredeti szándékomtól és árulom tovább a ProJect-et. Aztán nézek valami komolyabb gépet.
 
Az újak közül van valami értelmes 500e Ft-ig?

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Sziasztok!
 
Érdemes lehet egy ProJect Xpression II karkábelét cserélni? Jelentős javulás érhető el, vagy nem érdemes vele foglalkozni?
Ha igen, akkor milyen kábelt javasoltok?
 
Köszönöm!

Szerintem nem.  A project használt árát tennéd bele a futóműbe egy jó kábeltuninggal.  Nekem volt egy ilyen évekig és soha nem tudtam a seggemen megülni, mert annyira hiányzott valami a zenéből.  Kaptam egy visszautasíthatatlan ajánlatot egy Kuzma Stabi Stogi I-esre professional karral.  Ugyanazzal a magas kimenetű Sumikoval messze jobb hangot produkált, de annyira, hogy nem jutottam szóhoz. Még úgy is, hogy a karban a gyári vdH kábel volt, amit nem nagyon szeretek, .... bár a felét már kidobtam, lengő csatlakozóra cserélve a szabad kábelhosszt. 
A Project anno 210e Ft volt, újan vettem, a Kuzma meg talán 330.  A Projectnél a karbon karral az is behallatszott, amikor a szoba másik felén lépkedtem, míg a Kuzmát csavarhúzóval "üthetem" a futóműnél vagy akár a kar tövénél, akkor sem hallom, ha néma barázdán megy a lemez. A játékmotor felfüggesztése katasztrófális, az akrilon minden beszűrődik.
Lenyeltem a békát és eladtam a Projectet hatalmas veszteséggel és azóta hallgatom a Kuzmát.  Egy kiváló futómű középszerű hangszedővel szerintem sokkal jobb eredményt ad, mintha egy alap futóműhöz párosítasz egy kiváló hangszedőt és akár a karkábelt is jobbra cseréled.  Szóval szerintem sokkal jobban jársz, ha egy jó használt futóműben gondolkozol...ha van rá keret.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »



Pénteken megyek hozzá.
 
Az a baj, hogy nem egyszerűen egy hangszedőt kell beépíteni vagy ilyesmi, hanem egy gyári szerelésű lemezjátszó "nem szól jól." Nem torzít, nem brummos, csak egyszerűen "jobban kéne szólnia."
 
Úgyhogy a szerszámaim, sablonjaim, tűmérlegem mellett viszek egy másik hangszedőt és egy jó phono erősítőt is.


avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Pointe »


azért korsinak valaki segítsen már. én ha BP lennék elmennénk és megcsináljuk,de messze vagyok.
 
Pénteken megyek hozzá.
 
Az a baj, hogy nem egyszerűen egy hangszedőt kell beépíteni vagy ilyesmi, hanem egy gyári szerelésű lemezjátszó "nem szól jól." Nem torzít, nem brummos, csak egyszerűen "jobban kéne szólnia."
 
Úgyhogy a szerszámaim, sablonjaim, tűmérlegem mellett viszek egy másik hangszedőt és egy jó phono erősítőt is.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »



Sziasztok!
 
Érdemes lehet egy ProJect Xpression II karkábelét cserélni? Jelentős javulás érhető el, vagy nem érdemes vele foglalkozni?
Ha igen, akkor milyen kábelt javasoltok?
 
Köszönöm!

ha imádod és szereted és ennyi a híja,minden kábelt érdemes jobbra cserélni. de! ezt eladáskor senki nem fogja Neked megfizetni,mert egy relatíve kis kaliberű lejátszó,amit az olcsósága miatt keresnek. én egy Townshend Avalont árulok lassan 2 hónapja és nincs nagy érdeklődés, pedig ezüst van benne és patika a kar is. egy ezüsthuzal karszett 60ezer. beszerelés 10ezer legalább(+ a járulékos költségek,mire elkerül olyan szakihoz,aki be is tudja húzni). maga egy rega kar 40-50, álapottól függően,mégse tudom eladni. szerencsére annyira nem is akarom,de kb így gondolkozz. és az egy Townshend lemezjátszó,ami komolyabb lényegesen és ugye rega karral,amit azért jobban kedvelnek,mint a projekteket.
szóval jól gondold meg,megér e vagy 70ezer ráfordítást. ha ez a végleges lemezjátszód,akkor magadnak csinálod és megéri. de lehet jobb akkor komplett kart cserélned,ami átkábelezett eleve. nem tudom, Projekt van e ilyen.
 
ja,ezüst karkábel van többféle,nagyjából mind jó,ami ismert. kondo KSL, audio note, vdHul ami felénk elterjedtebb,vagyis tudtommal. lehet van más megoldás is. láttam méterre ezüsthuzalokat ebay-n,de tudja a fene. ahol ilyen beavatkozásra van szükésg,az analóg lánc értékének töredéke a karkábel és akkor már menjen bele,ami tuti jó.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »



Sziasztok,
 
Tudtok adni Bp-i kontaktot, aki lemezjátszó beállítással foglalkozik?
 
Köszönöm.

azért korsinak valaki segítsen már. én ha BP lennék elmennénk és megcsináljuk,de messze vagyok. Amit írtam, pusztán azért,hátha nekugrik és megpróbálja de ha nem kockáztat, segatsetek neki
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
NiteLite
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2014.06.19., csüt. 13:33
Értékelés: 12
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NiteLite »


Sziasztok!
 
Érdemes lehet egy ProJect Xpression II karkábelét cserélni? Jelentős javulás érhető el, vagy nem érdemes vele foglalkozni?
Ha igen, akkor milyen kábelt javasoltok?
 
Köszönöm!

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »



Sziasztok,
 
Tudtok adni Bp-i kontaktot, aki lemezjátszó beállítással foglalkozik?
 
Köszönöm.

ne értsd félre, legnagyobb jóindulattal mondom, tanuld meg. nem ördöngősség. van egy sablon a tűhöz,ami jól mutatja,mit és hogyan kell. szerezz egy tűmérleget,hogy kb tudd belőni a tűnyomást. a végén úgyis fülre kell,de nem árt egy mérleg. kb 2.000HUF kínából. az antiskatinget is tudod fülre tolni. ezek tök egyszerű dolgok,halál felesleges e miatt szerelőhöz mászkálni. a vízszintezést is meg kell oldanod,de azt a szerelő se tudja helyetted. alapnak jó egy vízmérték,persze nem a kőműves,aztán finomítani -biztos- több módszer van. én acélgolyót használok. ha a vízmérték tökéletes,az acélgolyó még megindul,ha minimális lejtést talál.
a kar magasság lehet még érdekes,ha állítható. elvileg a tűnek merőlegesen kell esnie a barázdára,gyakorlatilag ezt 2-3°-al el szokták tolni.
egyszer végigkínlódod,legfeljebb némi segítséggel,aztán menni fog magától jobb ezen át/túlesni
 
ha remeg a kezed,vagy rosszul látsz,nem szóltam. de alapesetben elég könnyen tanulható dolog ez
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
korsi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 15:54
Értékelés: 2

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: korsi »


Sziasztok,
 
Tudtok adni Bp-i kontaktot, aki lemezjátszó beállítással foglalkozik?
 
Köszönöm.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”