Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »


nekem hamarabb rámromlik,mint elfogy nem tudom. igaz,mostanábn nicns időm zenélgetni,de mikor jobban volt is nagyon sok volt az 5liter. egy kannát már kidobtam. mondjuk bérmosni nem szoktam,meg haveroknak se. meg nem mosom minden hallgatásnál. egy mosás után a lemez elvan vagy 10 lejátszás erejéig. igaz,mindig törlöm őket kecskeszőrrel.
5liter rengeteg...az több ezer lemez...Bárcsak annyi időm lenne zenét hallgatni.   Nagy általánosságban amiket épp hallgatok azokat mosom meg.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »


főleg,hogy az M metrikus,nem withworth a metrikus menetek szöget 60°  a W 55° éppen bele lehet csavarni,ha a menetemelkedés egyezik de akkor lehet 3,5-ös,nem egész. szerintem ha megvan tutira,melyen csavar kell bele,csavarboltban lehet van. PC szervizekkel is lehet próbálkozni. a PC-k is tele vannak mindeféle "egyedi" csavarokkal.
Azért a M3,5 félek mert ha megszorul és bent törik...Withxorth lenne a cél. Keresgélek...  
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


5 liter egy életre?! Jól be tudod osztani vagy nincs sok hanglemezed?!
nekem hamarabb rámromlik,mint elfogy nem tudom. igaz,mostanábn nicns időm zenélgetni,de mikor jobban volt is nagyon sok volt az 5liter. egy kannát már kidobtam. mondjuk bérmosni nem szoktam,meg haveroknak se. meg nem mosom minden hallgatásnál. egy mosás után a lemez elvan vagy 10 lejátszás erejéig. igaz,mindig törlöm őket kecskeszőrrel.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


homályosítsatok fel. olvasom a funk firmet és nem tudom,miről van szó. jó 10+ éve alakult a funk cég. funk firm, a punk triangle utódjaként. ekkor elkezdte a merlin audio importálni és mi funk-nak a lemezjétszót hívtuk. a 3 görgős meghajtással bírót funk vectornak. a lemezalátétet simán achromat-nak és a kész lemeztányért achroplat-nak. azóta bővült a termékskála és ha jól sejtem, kürthy tomi folytatta is az importőrködést, de ez nem biztos.
itt viszont miről van szó,ha azt olvasom, funk firm? ez az achromat lemezalátét? üvegtányérra nem kő tenni,ami főként rega volt vagy systemdeck,azokra tudtommal van teljes tányér. a nehéz tányér se előírás a funk esetén,ugyanis az anyagokkal játszanak. a funk vector tányérja is van vagy 1cm, lehet 13mm a sasszi hülye formája, a csapágyazás, a lábak aynaga és a tányér anyaga+ a vector drive,amire ők letették az esküt. annak idején Schoreder karral demóztuk HES-n,elég jól szerepelt. akkor egy funk vector 340.000HUF volt. ma már biztos sokkal több.
 
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


analog audio a forgalmazók között. kérdezz rá Kürthy Tomira,van e neki raktáron Loricraft(Garrard) / L'Art du Son. ettől drágább,de 5liter van belőle. kb egy életre majdnem elég... nem alkoholos,ami nem baj. szerintem ne kevergess, menj tutira. kell hozzá 5lityi desztvíz.
5 liter egy életre?! Jól be tudod osztani vagy nincs sok hanglemezed?!

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


Whitworth menetes csavart hol tudok szerezni? Michell lemezjátszóhoz kart akarok felrakni. Karbázis rendeltem hozzá, de csavarok nincsenek a karhoz és csak így lehet rögzíteni "RB303".  No meg a csavar tipusát se tudom csak azt hogy a M3 kicsi bele a M4 nagy. 
főleg,hogy az M metrikus,nem withworth a metrikus menetek szöget 60°  a W 55° éppen bele lehet csavarni,ha a menetemelkedés egyezik de akkor lehet 3,5-ös,nem egész. szerintem ha megvan tutira,melyen csavar kell bele,csavarboltban lehet van. PC szervizekkel is lehet próbálkozni. a PC-k is tele vannak mindeféle "egyedi" csavarokkal.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »


analog audio a forgalmazók között. kérdezz rá Kürthy Tomira,van e neki raktáron Loricraft(Garrard) / L'Art du Son. ettől drágább,de 5liter van belőle. kb egy életre majdnem elég... nem alkoholos,ami nem baj. szerintem ne kevergess, menj tutira. kell hozzá 5lityi desztvíz.
 
Köszönöm. Majd teszek ezzel is egy próbát.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »



Szükségem lenne lemezmosó folyadékra vákuumos mosóhoz (most nem tudok kotyvasztani magamnak). Kapható itthon olyan, amit érdemes használni/kipróbálni?
Esetleg ez? https://www.audiophile-szalon.hu/termek ... -folyadek/

analog audio a forgalmazók között. kérdezz rá Kürthy Tomira,van e neki raktáron Loricraft(Garrard) / L'Art du Son. ettől drágább,de 5liter van belőle. kb egy életre majdnem elég... nem alkoholos,ami nem baj. szerintem ne kevergess, menj tutira. kell hozzá 5lityi desztvíz.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »

Whitworth menetes csavart hol tudok szerezni? Michell lemezjátszóhoz kart akarok felrakni. Karbázis rendeltem hozzá, de csavarok nincsenek a karhoz és csak így lehet rögzíteni "RB303".  No meg a csavar tipusát se tudom csak azt hogy a M3 kicsi bele a M4 nagy. 
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Üveg tányéron hasalt el a funk firm. Itt a fórumon is volt írva,hogy nem túl jó kombó. Akkor már sajna meg volt rendelve. Talán nem annyira alap a rendszerem,hogy itt szűk keresztmetszet lett volna valami egyéb.
 
Az alap Tabriz karkábel se rossz egyébként, én inkább azt mondanám hogy az ezüst karkábel a leginkább megfontolandó.
 
Mert annyit javít, hogy minden pici lemezpiszkot és pickupbeállítási figyelmetlenséget az arcba tol.
 
Nem véletlen, hogy csak nagyon felső kategóriában széria.
 
 
 

Igen, én is próbáltam üveg tányérokon és nem oda valónak hallottam. Fémre nagyon jó viszont. Nekem, nálam. De másoknál is. Szóval nem egyedi az eset. És tapasztalatokon alapuló. Írtam is erről már.
Ezüst az nagyon jó anyag tud lenni. De nem mind! Pl a Neotech nem tetszik. De a Kimber meg a Siltech sem igazán. Mundorfok is kikívánkoztak a rendszereinkből. Memrég hallottam elég drága csövest is. Nem tudom ugyan hogy a Mundorfok miatt-e de 3 zeneszám elég volt hogy elegem legyen belőle.
Az a véleményem, hogy jó ezüst (kábel,alkatrész) esetén semmi gond nem lehet. Ha mégis ,akkor sem ő lett megítélve hanem a rendszer, általa!
Ezt tudomásul kell venni.

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Ez megy csakhogynem az egész fórumon. Uber alles módban nyomják sokan.

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Sokan még nem, de nagyon valószínűnek tartom, hogy mindenki nem is fog, extrém nagy tömegű öntvény tányéron LP-t hallani/hallgatni - majdnem mindegy milyen típusú, de természetes csúcs hajtással. A többi meg csakhogynem lényegtelen...Egy közép kategóriás európai hifit, a mennyekbe repít. A tulajdonosa meg nem ér rá semmire, mert inkább zenét vadászik a neten és nem posztol.
Ui: természetesen alu ötvözet az anyag

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Üveg tányéron hasalt el a funk firm. Itt a fórumon is volt írva,hogy nem túl jó kombó. Akkor már sajna meg volt rendelve. Talán nem annyira alap a rendszerem,hogy itt szűk keresztmetszet lett volna valami egyéb.
 
Az alap Tabriz karkábel se rossz egyébként, én inkább azt mondanám hogy az ezüst karkábel a leginkább megfontolandó.
 
Mert annyit javít, hogy minden pici lemezpiszkot és pickupbeállítási figyelmetlenséget az arcba tol.
 
Nem véletlen, hogy csak nagyon felső kategóriában széria.
 
 
 

Ez a tipikusan sound magatartás. Nem pont éppen tapasztalatokra hagyatkozva mondok véleményt. Otthonról nyomok majd egy pluszt erre! Jó lenne mindig ilyet olvasni.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hukkle »


Üveg tányéron hasalt el a funk firm. Itt a fórumon is volt írva,hogy nem túl jó kombó. Akkor már sajna meg volt rendelve. Talán nem annyira alap a rendszerem,hogy itt szűk keresztmetszet lett volna valami egyéb.
 
Az alap Tabriz karkábel se rossz egyébként, én inkább azt mondanám hogy az ezüst karkábel a leginkább megfontolandó.
 
Mert annyit javít, hogy minden pici lemezpiszkot és pickupbeállítási figyelmetlenséget az arcba tol.
 
Nem véletlen, hogy csak nagyon felső kategóriában széria.
 
 

Elég sokféle és azonosíthatatlan kábellel szerelték a Roksan karokat. Valószínűleg az Artemizekre kerültek a jobbak.
Milyen anyagú a lemeztányérod?
Jó termék a Funk firm, csak a helyét kell eltalálni. Nem mindenhol működik jól. Illetve olyan mint a felsőkategóriás holmik. Megfelelő környezetben tudja megmutatni csak igazán mitől jó.


Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Indy »



Mondjuk a hangra gyakorolt hatásukat lehetne, pl melyik hozott nagyobb (és persze pozitív ) változást
Amúgy valóban az almát a répával hasonlítani mindkettő megterem a kertben ...

És még vegyíteni is lehet őket.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Indy »



Szükségem lenne lemezmosó folyadékra vákuumos mosóhoz (most nem tudok kotyvasztani magamnak). Kapható itthon olyan, amit érdemes használni/kipróbálni?
Esetleg ez? https://www.audiophile-szalon.hu/termek ... -folyadek/

Én is ilyet használok. Bevált. 
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: lacy »



Ezt nem értem. Karkábelt alátéthez hasonlítani?
 
.

Mondjuk a hangra gyakorolt hatásukat lehetne, pl melyik hozott nagyobb (és persze pozitív ) változást
Amúgy valóban az almát a répával hasonlítani mindkettő megterem a kertben ...

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Szükségem lenne lemezmosó folyadékra vákuumos mosóhoz (most nem tudok kotyvasztani magamnak). Kapható itthon olyan, amit érdemes használni/kipróbálni?
Esetleg ez? https://www.audiophile-szalon.hu/termek ... -folyadek/

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Indy »


Roksan tabriz külső karkábelét cseréltem le Kácsa gyàrtmànyú kábelre. Még bejáratás alatt van,de pozitív véleménnyel vagyok róla. Furutech, Audioquest, Neotech alapanyagokból készült. Józan áron lehet megvenni. Érezherően jobb, mint a Funk Firm Achromat, ami szerintem túlárazott termék.
Ezt nem értem. Karkábelt alátéthez hasonlítani?
 
Mondjatok nehéz SME shelleket. 20g +. Köszönöm.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Roksan tabriz külső karkábelét cseréltem le Kácsa gyàrtmànyú kábelre. Még bejáratás alatt van,de pozitív véleménnyel vagyok róla. Furutech, Audioquest, Neotech alapanyagokból készült. Józan áron lehet megvenni. Érezherően jobb, mint a Funk Firm Achromat, ami szerintem túlárazott termék.
Elég sokféle és azonosíthatatlan kábellel szerelték a Roksan karokat. Valószínűleg az Artemizekre kerültek a jobbak.
Milyen anyagú a lemeztányérod?
Jó termék a Funk firm, csak a helyét kell eltalálni. Nem mindenhol működik jól. Illetve olyan mint a felsőkategóriás holmik. Megfelelő környezetben tudja megmutatni csak igazán mitől jó.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Roksan tabriz külső karkábelét cseréltem le Kácsa gyàrtmànyú kábelre. Még bejáratás alatt van,de pozitív véleménnyel vagyok róla. Furutech, Audioquest, Neotech alapanyagokból készült. Józan áron lehet megvenni. Érezherően jobb, mint a Funk Firm Achromat, ami szerintem túlárazott termék.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Na, jahh... az "isteneknek" könnyű 
Hol vagyok én azokhoz? 
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: peterson »


Minek? 
Na, jahh... az "isteneknek" könnyű 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Ennek nem itt a helye! 
Minek? 
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: peterson »



Ortofon OM 10  hangszedő 
 

Ennek nem itt a helye! Van adás-vétel rovat s abban: http://www.avx.hu/forum/index.php?/foru ... it%C5%91k/

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”