Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Indy »



Szükségem lenne lemezmosó folyadékra vákuumos mosóhoz (most nem tudok kotyvasztani magamnak). Kapható itthon olyan, amit érdemes használni/kipróbálni?
Esetleg ez? https://www.audiophile-szalon.hu/termek ... -folyadek/

Én is ilyet használok. Bevált. 
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: lacy »



Ezt nem értem. Karkábelt alátéthez hasonlítani?
 
.

Mondjuk a hangra gyakorolt hatásukat lehetne, pl melyik hozott nagyobb (és persze pozitív ) változást
Amúgy valóban az almát a répával hasonlítani mindkettő megterem a kertben ...

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Szükségem lenne lemezmosó folyadékra vákuumos mosóhoz (most nem tudok kotyvasztani magamnak). Kapható itthon olyan, amit érdemes használni/kipróbálni?
Esetleg ez? https://www.audiophile-szalon.hu/termek ... -folyadek/

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Indy »


Roksan tabriz külső karkábelét cseréltem le Kácsa gyàrtmànyú kábelre. Még bejáratás alatt van,de pozitív véleménnyel vagyok róla. Furutech, Audioquest, Neotech alapanyagokból készült. Józan áron lehet megvenni. Érezherően jobb, mint a Funk Firm Achromat, ami szerintem túlárazott termék.
Ezt nem értem. Karkábelt alátéthez hasonlítani?
 
Mondjatok nehéz SME shelleket. 20g +. Köszönöm.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Roksan tabriz külső karkábelét cseréltem le Kácsa gyàrtmànyú kábelre. Még bejáratás alatt van,de pozitív véleménnyel vagyok róla. Furutech, Audioquest, Neotech alapanyagokból készült. Józan áron lehet megvenni. Érezherően jobb, mint a Funk Firm Achromat, ami szerintem túlárazott termék.
Elég sokféle és azonosíthatatlan kábellel szerelték a Roksan karokat. Valószínűleg az Artemizekre kerültek a jobbak.
Milyen anyagú a lemeztányérod?
Jó termék a Funk firm, csak a helyét kell eltalálni. Nem mindenhol működik jól. Illetve olyan mint a felsőkategóriás holmik. Megfelelő környezetben tudja megmutatni csak igazán mitől jó.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Roksan tabriz külső karkábelét cseréltem le Kácsa gyàrtmànyú kábelre. Még bejáratás alatt van,de pozitív véleménnyel vagyok róla. Furutech, Audioquest, Neotech alapanyagokból készült. Józan áron lehet megvenni. Érezherően jobb, mint a Funk Firm Achromat, ami szerintem túlárazott termék.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Na, jahh... az "isteneknek" könnyű 
Hol vagyok én azokhoz? 
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1101
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 534
Tartózkodási hely: Győr

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: peterson »


Minek? 
Na, jahh... az "isteneknek" könnyű 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Ennek nem itt a helye! 
Minek? 
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1101
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 534
Tartózkodási hely: Győr

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: peterson »



Ortofon OM 10  hangszedő 
 

Ennek nem itt a helye! Van adás-vétel rovat s abban: http://www.avx.hu/forum/index.php?/foru ... it%C5%91k/

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12188
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


Ezt már nevezem!
bármi hülyén hangzik,ez egy okosan átgondolt és relatíve olcsó rendszer. bár lehet az sokat segített az olcsóságán,hogy én intéztem a phonot, mint merlin audio ex demo unit. áá,igen,.. a phono az nem túl olcsó, na jó, az avantagrde-ok se. de a lemezjátszó nem volt sokba túlzottan- bőven megállt az itt említett 400 alatt, kis szerencsével. módosítok,sok drága rendszerhez képest ez egy okosan átgondolt és relatíve olcsón megúszott rendszer de pl shigarak itulajoknak tipp lehet,hogy át kell kábelezni. lényegesen jobb lett a shiga phono átkábelezve kondo ezüsttel,aztán a power humpty tápegységgel egy teljesen más világba lépett.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Kvaterka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2016.02.13., szomb. 20:16
Értékelés: 8

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Kvaterka »



na,megtaláltam... haverom Elite Rockja. Merlin tápegység, Excalibur kar, ezüsttel átkábelezve, ami AN QSSC-vel fut az ezüsttel átkábelezett 47 Lab Shigaraki pohonba,de itt még van egy csavar,mert nem a Shigaraki tápegysége adja alá a kraftot, hanem a Phono Cube nagy, Power Humpty tápegyságe(hengertáp a képen). HANA SL hangszedő, avantgarde acoustuc erősítő és hangsugárzó és lehet mosolyogni, kb egy életre elég lesz
 

Ezt már nevezem!
"Sokszor már nem is a zenére figyelnek az emberek,hanem,hogy milyenek a hangok egyenként..Pedig az összhang a lényeg és,hogy mit okoz Neked!"

Avatar
korsi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009.01.19., hétf. 15:54
Értékelés: 2

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: korsi »


Sziasztok,
 
Köszönöm előre is, és várom!
 
Korsi

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12188
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


na,megtaláltam... haverom Elite Rockja. Merlin tápegység, Excalibur kar, ezüsttel átkábelezve, ami AN QSSC-vel fut az ezüsttel átkábelezett 47 Lab Shigaraki pohonba,de itt még van egy csavar,mert nem a Shigaraki tápegysége adja alá a kraftot, hanem a Phono Cube nagy, Power Humpty tápegyságe(hengertáp a képen). HANA SL hangszedő, avantgarde acoustuc erősítő és hangsugárzó és lehet mosolyogni, kb egy életre elég lesz

avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12188
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ega-rb250/
 
a magamét azért nem mondom,mert lövésem sincs,eladjam,vagy sem(meg ha felhívok 1-2embert, kb másnap viszik,csak még meditálok,karostól adjam el vagy csak a futóművet. 2 van), de nyilván az lenne a legjobb
de ha találsz valahol towshend Avalont, vagy Elite Rockot, azok elég jó gyaluk. Csontos Elite Rockja még ott volt asszem a 2005-ös High End Shown,amikor volt vagy 15-20éves. én adtam el 2008. környékén,makulátlan állapotban és persze jó hanggal. két Avantgarde Tölcsért használó ismerősömnek is van és persze nekem is volt. Ezek azért megszórják a front-ot. a Townshendekbe nem tudtak belekötni,max jobbat lehetett venni, többszörös áron. nekem és haveromnak is van másik gyaluja mellette. nekem egy Opera lp5,neki egy TW Acustic. de azok nem ez a kategória. nekem a townshend a hétköznapi,az opera a ünnepnapi
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Az apróban kínálnak egy Heybrook TT2-t. A Pro-ject után garantáltan előrelépes.
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... nt=2169466
 

Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12188
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


Vagy csak öregszel...néha tényleg fáj téged olvasni  és nem a tartalomra célzok.
Mondom,hogy nem látom rendesen tableten főleg. Mondjuk ma voltam szemvizsgálaton és minden rendben volt. De az is igaz,csak távolról kellett a táblát olvasni
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Lemezjátszógyártók!!! tablet és vakulok
 
Vagy csak öregszel...néha tényleg fáj téged olvasni  és nem a tartalomra célzok.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12188
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

Lemezjátszógyártók!!! tablet és vakulok
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12188
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


tedd a listádra a használtakat is,természetesen legyen bevizsgált példány,szakember által,ha nem értesz hozzá..a mai fél milkás új lemezjátszó is,tiszelet a kivételnek,már az ami egy pár éve a 210KHUF-os Project volt  ..és ne azzal foglalkozz majd hogy DD,idler vagy szijhajtás,hanem azt válaszd ami NEKED tetszik,hangra
Na,pont ezt írtam én is. Vicces,hoigyamikor támad az mp3, a le mezgyártók válasza az árak megduplázása
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12188
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »



Köszönöm és Revox fórumtársnak is. Ez így elég kiábrándító és egyértelműen nem éri meg. Akkor nem tántorodok el az eredeti szándékomtól és árulom tovább a ProJect-et. Aztán nézek valami komolyabb gépet.
 
Az újak közül van valami értelmes 500e Ft-ig?
Régen a sotanak nagy híre volt. Ez talán. https://www.ebay.co.uk/p/Sota-Comet-Ser ... 0005.m1851
Vagy ez,de ez már megdrágjlt.nemrég még a funk vector 350 volt. Mi 10éve mondjuk,higy be fog drágulni,venni kell. Már késő. Ez kb annyit tudhat,mint a Townshend Avalonom. Nemrég a csúcs Vectort adták fele ennyiért,igaz,kar nélkül.nem ehyszerű a történet
http://www.ebay.co.uk/itm/Funk-Firm-Lit ... SwA3dYOiex
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »


Ez tény, de azért nem árt átnézni / átnézetni, attól függetlenül, hogy egy jó gép    azért sajna nem mai.
Valóban, egy ilyen korú gépnél nem árt körültekintőnek lenni.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Az apróban kínálnak egy Heybrook TT2-t. A Pro-ject után garantáltan előrelépes.
Ez tény, de azért nem árt átnézni / átnézetni, attól függetlenül, hogy egy jó gép    azért sajna nem mai.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »



Köszönöm és Revox fórumtársnak is. Ez így elég kiábrándító és egyértelműen nem éri meg. Akkor nem tántorodok el az eredeti szándékomtól és árulom tovább a ProJect-et. Aztán nézek valami komolyabb gépet.
 
Az újak közül van valami értelmes 500e Ft-ig?

 
Az apróban kínálnak egy Heybrook TT2-t. A Pro-ject után garantáltan előrelépes.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »


 
Köszönöm és Revox fórumtársnak is. Ez így elég kiábrándító és egyértelműen nem éri meg. Akkor nem tántorodok el az eredeti szándékomtól és árulom tovább a ProJect-et. Aztán nézek valami komolyabb gépet.
 
Az újak közül van valami értelmes 500e Ft-ig?
 
Én tudok de itt le sem merem írni:))
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”