Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
hidrokinon
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2012.12.20., csüt. 10:49
Értékelés: 32

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hidrokinon »



Mindent kipróbáltam, a statikusság egy kicsit csökken ha a második terítést csak rövid ideig hagyom fent. Konkrétan dohos szaga van...
 
ui: egyébként mennyire sűrű ez a cucc?

Mint a víz, és olyan tiszta átlátszó is.

Avatar
Lela
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2012.02.12., vas. 13:16
Értékelés: 5

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Lela »


Üdv!
 
Érdeklődni szeretnék hogy a CA CXA-80 erősítőhöz megfelel egy CPA 2 phono, vagy érdemesebb komolyabb Phonoba fektetni? Több százezret nem gondoltam rá szánni, mert ahhoz a hangfalak és az erősítő sem passzol szinten(nem egy primare). Néztem még a project erősítőit , esetleg érdemesebb ebbe beruházni? Lemezjátszóban is bizonytalan vagyok, hogy mennyire érdemes elmenni?
Ezek közül:
https://www.audiophile-szalon.hu/termek ... mezjatszo/
https://www.streamaudio.hu/rega-planar- ... emezjatszo
https://www.streamaudio.hu/thorens-td-2 ... emezjatszo
https://www.streamaudio.hu/rega-planar- ... emezjatszo
 
Köszönöm a segítséget.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »



Megoldás az is. Akkor az M4-estől jobbra lévő lenne a nyerő. Holnap megnézem, hogy van-e belőle még.
Hossza?

Hossza... 20mm már elég. Köszönöm!
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Akkor ott valami nem stimmel. Ennek alkoholos illata van némi vegyszerszaggal spékelve, de egyáltalán nem büdös. Ha hosszabb ideig hagyod a szert a lemezen talán jobban segít a sztatikusságon.
 
Mindent kipróbáltam, a statikusság egy kicsit csökken ha a második terítést csak rövid ideig hagyom fent. Konkrétan dohos szaga van...
 
ui: egyébként mennyire sűrű ez a cucc?

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: LIMAR »



A M3 átmegy rajt. M4 pedig nagy. Ezek mind Metrikus csavarok. 3db hosszú M3 átmenetivel és ellen csavarral megoldottam a próbát. 
P1020451.jpg

Megoldás az is. Akkor az M4-estől jobbra lévő lenne a nyerő. Holnap megnézem, hogy van-e belőle még.
Hossza?

Avatar
hidrokinon
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2012.12.20., csüt. 10:49
Értékelés: 32

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hidrokinon »



Megérkezett, összekotyvaszt, kipróbál. Nem vagyok elégedett...   Sajnos a statikusságot nem szünteti meg teljesen.
+  egyáltalán nem terül szépen és olyan büdös, mint egy dögkút.
 
 

Akkor ott valami nem stimmel. Ennek alkoholos illata van némi vegyszerszaggal spékelve, de egyáltalán nem büdös. Ha hosszabb ideig hagyod a szert a lemezen talán jobban segít a sztatikusságon.

Avatar
hidrokinon
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2012.12.20., csüt. 10:49
Értékelés: 32

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hidrokinon »


Tuti itt is van egy szorzó,mint a normál!metrikusnál a 0,8. Szóval M menetnél a csavar magátméróje pl 5ös!csavarnál 5x0,8=4mm. Ha meghfordítjuk, a magfurat átmérője a teljes méret 0,8tizede. Visszafele így a 4mm x 10 / 8= 5mm. Ez a metrikus,de tuti a W ra is van valami hasonló képlet,vagy táblázat,mivel kell előfúrni pl egy W4-es menetet. Ha ismerj7k a képletet és a mérhető furatátmérőt,megvana a méret
Ez így sajnos nem eléggé pontos. A 0,8-as szorzó eléggé elterjedt "ökölszabály", de az igazság az, hogy az M4-es menetnek 3,3mm a magfurata, az M5-nek 4,2mm M6-nak 5mm stb. A menetemelkedés szabványos, de van finommenet is, sűrűbb menetemelkedéssel, és vannak még köztes méretek is pl.: M3,5 finommenet, ahol 0,35mm a menetemelkedés, és 3,12mm a magátmérő. Ezt nem is olyan egyszerű megmérni, mert a tolómérő tapintócsúcsa nem fér be rendesen a menetárokba.
A W menet coll alapú agyament törtekkel és 55°-os. De az un. amerikai menet ugyanúgy coll alapú, de 60°-os (ráadásul az angolok újabban kezdik átvenni, mert a 60°-os terpesztés jobban terhelhető) persze a coll alapú menetet is fűszerezik finommenettel. De egy normális csavarboltban kell lennie menetfésűnek, és egy kis segítőkészséggel a csavar beazonosítható.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »



Melyik kellene ezek közül?
 
A képen balról jobbra: M3, nem metrikus 3-as méretű, M4, nem metrikus 4-es méretű.
 
Megnézem mennyi van belőlük. A kisebb W menetesből van több, a nagyobb W menetesből egyelőre csak kettőt találtam.
Pedig szerintem az kellene neked.

A M3 átmegy rajt. M4 pedig nagy. Ezek mind Metrikus csavarok. 3db hosszú M3 átmenetivel és ellen csavarral megoldottam a próbát. 

Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Sziasztok,
A hangkar leengedésénél miért fordul elő, hogy a tű csúnya hang kiséretében azonnal beugrik a zeneszám első másodperceit is kihagyva a barázdába, és nincs semmi bevezető szünet?
Akármilyen pontosan, óvatosan is engedem rá a tűt a karlifttel? Tűerő a javasolt érték maximuma..
Előre is köszi!

 
A kar és PU geometria rendben van?

Avatar
mzs--
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2012.10.06., szomb. 13:37
Értékelés: 65
Tartózkodási hely: Pécs

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: mzs-- »


Sziasztok,
A hangkar leengedésénél miért fordul elő, hogy a tű csúnya hang kiséretében azonnal beugrik a zeneszám első másodperceit is kihagyva a barázdába, és nincs semmi bevezető szünet?
Akármilyen pontosan, óvatosan is engedem rá a tűt a karlifttel? Tűerő a javasolt érték maximuma..
Előre is köszi!
SME 20/12+Benz Micro LPs- Nagra Classic Phono / Lampizator Gulfstream- Lampizator Pacific2 - Nagra Classic Preamp- Nagra Classic Amp x 2 bridged- Wolf von Langa SON

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Én is ilyet használok. Bevált. 
 
Megérkezett, összekotyvaszt, kipróbál. Nem vagyok elégedett...   Sajnos a statikusságot nem szünteti meg teljesen.
+  egyáltalán nem terül szépen és olyan büdös, mint egy dögkút.
 


LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: LIMAR »


Igen már ott is nézem...Csavarboltba meg tudják hozni, de drágább mint az Ebay.  Mivel külön kell rendelni stb....
Melyik kellene ezek közül?
 
A képen balról jobbra: M3, nem metrikus 3-as méretű, M4, nem metrikus 4-es méretű.
 
Megnézem mennyi van belőlük. A kisebb W menetesből van több, a nagyobb W menetesből egyelőre csak kettőt találtam.
Pedig szerintem az kellene neked.


Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


Igen már ott is nézem...Csavarboltba meg tudják hozni, de drágább mint az Ebay.  Mivel külön kell rendelni stb....
a Mitchel-től nem lehet rendelni? mondok egy csúnyát: mi van,ha nem normál withworth,hanem pl sűrűmenet? mondjuk ez is elmebaj,hogy minek használnak ilyen menetet. de az egész col rendszerüktől nekem feláll a hátamon a szőr,de ragaszkodnak hozzá. azért a metrikus rendszer sokkal értelmesebb. legalábbis nekem annak tűnik
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »



Gyors rákerestem ebay. Ott se egyértelmű mi mi soda. Pl itt is colban ban megadva,de arról nincs szó,m vagy w.
https://www.ebay.co.uk/itm/5-32-32x1-10 ... SwqF9Z1Wg1

Igen már ott is nézem...Csavarboltba meg tudják hozni, de drágább mint az Ebay.  Mivel külön kell rendelni stb....
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


Gyors rákerestem ebay. Ott se egyértelmű mi mi soda. Pl itt is colban ban megadva,de arról nincs szó,m vagy w.
https://www.ebay.co.uk/itm/5-32-32x1-10 ... SwqF9Z1Wg1
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


http://invitelweb.hu/fektiforg/zsebkony ... ngolm.html
E szerint ha 3,2mm a magfuratátmérő,az 5/32" menet. Nem csoda,hogy megváltunk tőle
Csvarboltos örülni fog. Inkább nyomd le ebayn,hamarabb megjön
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


Itt a környékemen talált csavar üzletekben nem találtam ilyen csavart. Rendelni tudnak, de kellene a pontos típus. Sajnos egy lyukból nem tudok megalapítani. 3,2mm lehet az átmérő.P1020447.jpg
Tuti itt is van egy szorzó,mint a normál!metrikusnál a 0,8. Szóval M menetnél a csavar magátméróje pl 5ös!csavarnál 5x0,8=4mm. Ha meghfordítjuk, a magfurat átmérője a teljes méret 0,8tizede. Visszafele így a 4mm x 10 / 8= 5mm. Ez a metrikus,de tuti a W ra is van valami hasonló képlet,vagy táblázat,mivel kell előfúrni pl egy W4-es menetet. Ha ismerj7k a képletet és a mérhető furatátmérőt,megvana a méret
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


Jól sejted, col-hoz van köze. A csőszerelésben is Withworth menetet használunk, és a csövek col méretesek. Alacsonyabb a menetemelkedése, mint a metrikus menetnek.De egyébkén t is ban balami köze a col-hoz a menetmelkedés,bqgy menetprofil kialakásná,de nahyon régen volt
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »




 
"Az Európában általánosan használt metrikus menetektől eltérő, angolszász hagyományokra alapozó menet a Whitworth-menet. A Whitworth menetek jellegzetessége, hogy méreteit angolszász mértékegységekben adjuk meg (1 coll=2.54 mm), valamint a menetszelvény szöge, a metrikus 60°-os menetektől eltérően 55°.
A Whitworth-menetek két kialakításban készülnek. Normál, és kúpos szelvénnyel. A kúpos Whitworth-menetet gázszelepek, gázpalackok esetén alkalmazzák. A normál kialakítású Whitworth-meneteket hazánkban csak pótlási célra szabad felhasználni. A menet betűjelzése: W."
 
images.png
 
 

Itt a környékemen talált csavar üzletekben nem találtam ilyen csavart. Rendelni tudnak, de kellene a pontos típus. Sajnos egy lyukból nem tudok megalapítani. 3,2mm lehet az átmérő.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Jól sejted, col-hoz van köze. A csőszerelésben is Withworth menetet használunk, és a csövek col méretesek. Alacsonyabb a menetemelkedése, mint a metrikus menetnek.
 

 
"Az Európában általánosan használt metrikus menetektől eltérő, angolszász hagyományokra alapozó menet a Whitworth-menet. A Whitworth menetek jellegzetessége, hogy méreteit angolszász mértékegységekben adjuk meg (1 coll=2.54 mm), valamint a menetszelvény szöge, a metrikus 60°-os menetektől eltérően 55°.
A Whitworth-menetek két kialakításban készülnek. Normál, és kúpos szelvénnyel. A kúpos Whitworth-menetet gázszelepek, gázpalackok esetén alkalmazzák. A normál kialakítású Whitworth-meneteket hazánkban csak pótlási célra szabad felhasználni. A menet betűjelzése: W."
 

Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »


angol ebay-n nem lehet ilyenekt venni. ha jól rémlik,régenolvasott dolgaimból,valami köze a col- hoz van a W meneteknek. angol területeken volt elterjedt,mi rég nem használjuk
Jól sejted, col-hoz van köze. A csőszerelésben is Withworth menetet használunk, és a csövek col méretesek. Alacsonyabb a menetemelkedése, mint a metrikus menetnek.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


Mivel angol a Michell Gyrodec így biztos ez az ok. ...de egy M3 átmenővel és ellenanyával összeraktam. Magyar mindig barkácsol:-)

avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »


angol ebay-n nem lehet ilyenekt venni. ha jól rémlik,régenolvasott dolgaimból,valami köze a col- hoz van a W meneteknek. angol területeken volt elterjedt,mi rég nem használjuk
Mivel angol a Michell Gyrodec így biztos ez az ok. ...de egy M3 átmenővel és ellenanyával összeraktam. Magyar mindig barkácsol:-)
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


Azért a M3,5 félek mert ha megszorul és bent törik...Withxorth lenne a cél. Keresgélek...  
angol ebay-n nem lehet ilyenekt venni. ha jól rémlik,régenolvasott dolgaimból,valami köze a col- hoz van a W meneteknek. angol területeken volt elterjedt,mi rég nem használjuk
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


Azért a M3,5 félek mert ha megszorul és bent törik...Withxorth lenne a cél. Keresgélek...  
kellen a  gyári speckó,milyen pontosan. én se javallanám a beereőszakolást .) a lemezjátszó kényes dög. nyilván az vicc volt,hogy belemegy
a 3,5-öt azért írtam,hogy lehet nem 3 és nem 4,hanem közte. de ha withworth,.. akkor. más a tészta. nyilván ismerek szakit,aki csont nélkül belecsavarná a lemezcsavart is :D   de lehet a facsavart is    (már nemvalós tapsztalat,csak jó magyar szokás,hogy egy kalapács és csavarhúzóval minden megioldható. na jó,néha kell egy franciakulcs is)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”