Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


nekem is az a gyanús. gyorsan leengedi,felpattan... apró kosz a tühegy tövén még lehet oka,de az máshol is ugrálna akkor. lehet a karlift lesz
láma kérdés,se sose tudni. a karlift nincs túl magasan? leeresztéskor elengedi rendesen a kart? a kar "leresztője" nem ferde?
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


míg kerestem ezt a VPI kart,hogy néz ki,ezt találtam. elég brutál felépítmény
 
http://www.canuckaudiomart.com/details/ ... s/1382171/
 
 
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


Talán a lift sebessége és magassága segíthet.
nekem is az a gyanús. gyorsan leengedi,felpattan... apró kosz a tühegy tövén még lehet oka,de az máshol is ugrálna akkor. lehet a karlift lesz
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »



Ez így sajnos nem eléggé pontos. A 0,8-as szorzó eléggé elterjedt "ökölszabály", de az igazság az, hogy az M4-es menetnek 3,3mm a magfurata, az M5-nek 4,2mm M6-nak 5mm stb. A menetemelkedés szabványos, de van finommenet is, sűrűbb menetemelkedéssel, és vannak még köztes méretek is pl.: M3,5 finommenet, ahol 0,35mm a menetemelkedés, és 3,12mm a magátmérő. Ezt nem is olyan egyszerű megmérni, mert a tolómérő tapintócsúcsa nem fér be rendesen a menetárokba.
A W menet coll alapú agyament törtekkel és 55°-os. De az un. amerikai menet ugyanúgy coll alapú, de 60°-os (ráadásul az angolok újabban kezdik átvenni, mert a 60°-os terpesztés jobban terhelhető) persze a coll alapú menetet is fűszerezik finommenettel. De egy normális csavarboltban kell lennie menetfésűnek, és egy kis segítőkészséggel a csavar beazonosítható.

ezért írtam többszor,hogy normálmenet az a normál és nem sűrű és persze,a 0,8 egy alavető szorsző,ami azért a metrikus normáloknál működik. csigafúró is azért van 3,2-es standard méretben. ha ez változott az elmúlt években,lelke rajta,de még vagy 25-30éve 3,2-vel fúrtunk elő az M4-nek. azóta nem sok menetet fúrtam vagy metszettem,max "átfúrtam" csavarral de persze,ez így van,bár a furatba a menetfésűt nehéz bedógozni,ha az 3,2. Ezért is javasoltam,hogy forduljon a Mitchel-hez. ők csak tudják,mivel fúrták fel. ha azóta valaki át nem DIYerkedte
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »



Megérkezett, összekotyvaszt, kipróbál. Nem vagyok elégedett...   Sajnos a statikusságot nem szünteti meg teljesen.
+  egyáltalán nem terül szépen és olyan büdös, mint egy dögkút.
 
 

http://www.ebay.de/itm/LART-DU-SON-LORI ... xyTP1SPc-R
tőlük már vettem kecskeszőr ecsetet. korrekt cég.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Lela
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2012.02.12., vas. 13:16
Értékelés: 5

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Lela »



Nem akarok vészmadárkodni, de szerintem jó úton vagy egy problémás rendszer felé.... Olvasd csak el ezt:
 
http://lemezjatszok.blog.hu/2017/07/25/ ... lp-hangzas
 
Mielőtt belemélyednénk a tanácsadásba:
 
1) milyen készülékek vannak már meg a rendszeredből?
2) mennyit szánsz a még megvásárlandó készülékekre?
3) mi az a legjobb hang (lehetőleg LP-hang), amit eddig hallottál?
4) milyen zenéket hallgatsz, milyen lemezeid vannak?

Csak az említett erősítőm van illetve Wharfdale hangfalaim, amit szeretnék cserélni valamilyen állványos hangfalra. (pl:Venere 2.0)
 Lemezek amik vannak és lesznek:
Pink Floyd, George Michael, Phil Collins, Depeche Mode, Roxette, Queen...
Az az igazság hogy fogalmam sincs milyen LP-s rendszer volt amit eddig hallottam. Most kezdenék vele ismerkedni. Lemezjátszóra max 400 at szánnék+Phono fokozat kb 100 körül, de pl a Rega és a Acoustic Signature is rega hangkarral van szerelve de mégis dupla ára van a signaturenak. Lehet elég lenne egy rega P3 is, vagy egy Thorens TD209 , habár ez utóbbiról nem olvastam jókat.
 
Rooibos: Mi a gond a Projectel?

Avatar
mzs--
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.10.06., szomb. 13:37
Értékelés: 65
Tartózkodási hely: Pécs

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: mzs-- »


Talán a lift sebessége és magassága segíthet.
Megpróbálom, kösz.
SME 20/12+Benz Micro LPs- Nagra Classic Phono / Lampizator Gulfstream- Lampizator Pacific2 - Nagra Classic Preamp- Nagra Classic Amp x 2 bridged- Wolf von Langa SON

Avatar
mzs--
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.10.06., szomb. 13:37
Értékelés: 65
Tartózkodási hely: Pécs

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: mzs-- »


Antiscating nagysága megfelelő?
Ehhez a karhoz a gyártó a sodrott, a kar tengelye felett egy dokkolóra kivezetett hangkábel által produkált feszítő erőt használja, a maximálisan javasolt tűerő mellett. Tűerő a javasolt maximumon van...
SME 20/12+Benz Micro LPs- Nagra Classic Phono / Lampizator Gulfstream- Lampizator Pacific2 - Nagra Classic Preamp- Nagra Classic Amp x 2 bridged- Wolf von Langa SON

Avatar
Rooibos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2012.10.08., hétf. 11:43
Értékelés: 179

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rooibos »


Néztem még a project erősítőit , esetleg érdemesebb ebbe beruházni?
 
Eszedbe ne jusson.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Szerintem a PU geometria ok. A kar egy pivot kar (VPI JMW 9 T), nagy gond nem lehet vele..
Mondjuk a karlift útja nagyon rövid. Lehet, hogy ezen kellene emelni, hogy hosszabb úton érkezzen le a tü?

 
Talán a lift sebessége és magassága segíthet.

Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Smart845 »



Szerintem a PU geometria ok. A kar egy pivot kar (VPI JMW 9 T), nagy gond nem lehet vele..
Mondjuk a karlift útja nagyon rövid. Lehet, hogy ezen kellene emelni, hogy hosszabb úton érkezzen le a tü?

Antiscating nagysága megfelelő?
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
mzs--
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.10.06., szomb. 13:37
Értékelés: 65
Tartózkodási hely: Pécs

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: mzs-- »


A kar és PU geometria rendben van?Szerintem a PU geometria ok. A kar egy pivot kar (VPI JMW 9 T), nagy gond nem lehet vele..Mondjuk a karlift útja nagyon rövid. Lehet, hogy ezen kellene emelni, hogy hosszabb úton érkezzen le a tü?
SME 20/12+Benz Micro LPs- Nagra Classic Phono / Lampizator Gulfstream- Lampizator Pacific2 - Nagra Classic Preamp- Nagra Classic Amp x 2 bridged- Wolf von Langa SON

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 834
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 439
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Pointe »


a CA CXA-80 erősítőhöz megfelel egy CPA 2 phono, vagy érdemesebb komolyabb Phonoba fektetni? Több százezret nem gondoltam rá szánni, mert ahhoz a hangfalak és az erősítő sem passzol szinten(nem egy primare). Néztem még a project erősítőit , esetleg érdemesebb ebbe beruházni? Lemezjátszóban is bizonytalan vagyok, hogy mennyire érdemes elmenni? 

 
Nem akarok vészmadárkodni, de szerintem jó úton vagy egy problémás rendszer felé.... Olvasd csak el ezt:
 
http://lemezjatszok.blog.hu/2017/07/25/ ... lp-hangzas
 
Mielőtt belemélyednénk a tanácsadásba:
 
1) milyen készülékek vannak már meg a rendszeredből?
2) mennyit szánsz a még megvásárlandó készülékekre?
3) mi az a legjobb hang (lehetőleg LP-hang), amit eddig hallottál?
4) milyen zenéket hallgatsz, milyen lemezeid vannak?

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Mint a víz, és olyan tiszta átlátszó is.
 
Akkor rendben van a viszkozitása. Keverés után elég habos, de később nem habzik. A szaga viszont nagyon nem jó és nem terül olyan szépen, mint az eddig "házi" lötty.

Avatar
hidrokinon
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2012.12.20., csüt. 10:49
Értékelés: 32

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hidrokinon »



Mindent kipróbáltam, a statikusság egy kicsit csökken ha a második terítést csak rövid ideig hagyom fent. Konkrétan dohos szaga van...
 
ui: egyébként mennyire sűrű ez a cucc?

Mint a víz, és olyan tiszta átlátszó is.

Avatar
Lela
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2012.02.12., vas. 13:16
Értékelés: 5

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Lela »


Üdv!
 
Érdeklődni szeretnék hogy a CA CXA-80 erősítőhöz megfelel egy CPA 2 phono, vagy érdemesebb komolyabb Phonoba fektetni? Több százezret nem gondoltam rá szánni, mert ahhoz a hangfalak és az erősítő sem passzol szinten(nem egy primare). Néztem még a project erősítőit , esetleg érdemesebb ebbe beruházni? Lemezjátszóban is bizonytalan vagyok, hogy mennyire érdemes elmenni?
Ezek közül:
https://www.audiophile-szalon.hu/termek ... mezjatszo/
https://www.streamaudio.hu/rega-planar- ... emezjatszo
https://www.streamaudio.hu/thorens-td-2 ... emezjatszo
https://www.streamaudio.hu/rega-planar- ... emezjatszo
 
Köszönöm a segítséget.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »



Megoldás az is. Akkor az M4-estől jobbra lévő lenne a nyerő. Holnap megnézem, hogy van-e belőle még.
Hossza?

Hossza... 20mm már elég. Köszönöm!
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Akkor ott valami nem stimmel. Ennek alkoholos illata van némi vegyszerszaggal spékelve, de egyáltalán nem büdös. Ha hosszabb ideig hagyod a szert a lemezen talán jobban segít a sztatikusságon.
 
Mindent kipróbáltam, a statikusság egy kicsit csökken ha a második terítést csak rövid ideig hagyom fent. Konkrétan dohos szaga van...
 
ui: egyébként mennyire sűrű ez a cucc?

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: LIMAR »



A M3 átmegy rajt. M4 pedig nagy. Ezek mind Metrikus csavarok. 3db hosszú M3 átmenetivel és ellen csavarral megoldottam a próbát. 
P1020451.jpg

Megoldás az is. Akkor az M4-estől jobbra lévő lenne a nyerő. Holnap megnézem, hogy van-e belőle még.
Hossza?

Avatar
hidrokinon
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2012.12.20., csüt. 10:49
Értékelés: 32

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hidrokinon »



Megérkezett, összekotyvaszt, kipróbál. Nem vagyok elégedett...   Sajnos a statikusságot nem szünteti meg teljesen.
+  egyáltalán nem terül szépen és olyan büdös, mint egy dögkút.
 
 

Akkor ott valami nem stimmel. Ennek alkoholos illata van némi vegyszerszaggal spékelve, de egyáltalán nem büdös. Ha hosszabb ideig hagyod a szert a lemezen talán jobban segít a sztatikusságon.

Avatar
hidrokinon
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2012.12.20., csüt. 10:49
Értékelés: 32

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hidrokinon »


Tuti itt is van egy szorzó,mint a normál!metrikusnál a 0,8. Szóval M menetnél a csavar magátméróje pl 5ös!csavarnál 5x0,8=4mm. Ha meghfordítjuk, a magfurat átmérője a teljes méret 0,8tizede. Visszafele így a 4mm x 10 / 8= 5mm. Ez a metrikus,de tuti a W ra is van valami hasonló képlet,vagy táblázat,mivel kell előfúrni pl egy W4-es menetet. Ha ismerj7k a képletet és a mérhető furatátmérőt,megvana a méret
Ez így sajnos nem eléggé pontos. A 0,8-as szorzó eléggé elterjedt "ökölszabály", de az igazság az, hogy az M4-es menetnek 3,3mm a magfurata, az M5-nek 4,2mm M6-nak 5mm stb. A menetemelkedés szabványos, de van finommenet is, sűrűbb menetemelkedéssel, és vannak még köztes méretek is pl.: M3,5 finommenet, ahol 0,35mm a menetemelkedés, és 3,12mm a magátmérő. Ezt nem is olyan egyszerű megmérni, mert a tolómérő tapintócsúcsa nem fér be rendesen a menetárokba.
A W menet coll alapú agyament törtekkel és 55°-os. De az un. amerikai menet ugyanúgy coll alapú, de 60°-os (ráadásul az angolok újabban kezdik átvenni, mert a 60°-os terpesztés jobban terhelhető) persze a coll alapú menetet is fűszerezik finommenettel. De egy normális csavarboltban kell lennie menetfésűnek, és egy kis segítőkészséggel a csavar beazonosítható.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »



Melyik kellene ezek közül?
 
A képen balról jobbra: M3, nem metrikus 3-as méretű, M4, nem metrikus 4-es méretű.
 
Megnézem mennyi van belőlük. A kisebb W menetesből van több, a nagyobb W menetesből egyelőre csak kettőt találtam.
Pedig szerintem az kellene neked.

A M3 átmegy rajt. M4 pedig nagy. Ezek mind Metrikus csavarok. 3db hosszú M3 átmenetivel és ellen csavarral megoldottam a próbát. 

Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Sziasztok,
A hangkar leengedésénél miért fordul elő, hogy a tű csúnya hang kiséretében azonnal beugrik a zeneszám első másodperceit is kihagyva a barázdába, és nincs semmi bevezető szünet?
Akármilyen pontosan, óvatosan is engedem rá a tűt a karlifttel? Tűerő a javasolt érték maximuma..
Előre is köszi!

 
A kar és PU geometria rendben van?

Avatar
mzs--
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.10.06., szomb. 13:37
Értékelés: 65
Tartózkodási hely: Pécs

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: mzs-- »


Sziasztok,
A hangkar leengedésénél miért fordul elő, hogy a tű csúnya hang kiséretében azonnal beugrik a zeneszám első másodperceit is kihagyva a barázdába, és nincs semmi bevezető szünet?
Akármilyen pontosan, óvatosan is engedem rá a tűt a karlifttel? Tűerő a javasolt érték maximuma..
Előre is köszi!
SME 20/12+Benz Micro LPs- Nagra Classic Phono / Lampizator Gulfstream- Lampizator Pacific2 - Nagra Classic Preamp- Nagra Classic Amp x 2 bridged- Wolf von Langa SON

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Én is ilyet használok. Bevált. 
 
Megérkezett, összekotyvaszt, kipróbál. Nem vagyok elégedett...   Sajnos a statikusságot nem szünteti meg teljesen.
+  egyáltalán nem terül szépen és olyan büdös, mint egy dögkút.
 


Válasz küldése

Vissza: “Hifi”