Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Arra lennék kíváncsi, hogy pontosan hogyan lehet beállítani az antiskatinget?
 
Rengeteg olvastam róla -régen a HFM az ajánlotta, hogy tűnyomás és abból kicsit visszavenni.
A neten olvastam sokat, de kezdek belegabalyodni.
Fülre nem szeretném állítani, mert adott esetben csalóka lehet.
Ezért kérnék véleményt róla, ha valakinek lenne konkrét javaslata megköszönném.

 
Sajnos "csak" az optimálisat lehet megközelíteni, hiszen itt is, mint a Hi-Fi-ben bárhol, nem létezik tökéletes. A beállítást mérőlemezzel érdemes végezni, de erre is van több verzió és egy oszcilloszkóp se árt. Ráadásul a pontosság és annak igénye is, erősen függ a technika színvonalától.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pj- »


Arra lennék kíváncsi, hogy pontosan hogyan lehet beállítani az antiskatinget?
 
Rengeteg olvastam róla -régen a HFM az ajánlotta, hogy tűnyomás és abból kicsit visszavenni.
A neten olvastam sokat, de kezdek belegabalyodni.
Fülre nem szeretném állítani, mert adott esetben csalóka lehet.
Ezért kérnék véleményt róla, ha valakinek lenne konkrét javaslata megköszönném.
 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


Pontosan mire gondolsz?
Sokan nem tudják beállítani,csak arra gondolok. Nem megfelelő tűnyomás,antiskating és ilyesmi
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »



Opera  LP5 hallottam és tetszett..Igaz ismeretlen volt a rendszer, de Cd forrás mellett kijött a dinamika és zenei tisztasága ami a jó forrás ismérve.
 
Egy ismerősömé volt,akinek sajnos el kellett adnia. Elég komoly rendszerbne használta,ami biztató volt,de mikor megtudtsam,hogy kínai,ellenérzéseim lettek. Elkértem meghallgatni és nem győzött meg,de az állványát nem hoztam el. Közben utánaolvastam és vicces volt,hogy bele akartak kötni,de a vége az lett, a tesztelő vett magának aztán elhoztam az állványát és alkudozás nélkül utaltam az irányárat ehhez van egy külső táp pluszban és Kondo ksl madzagokkal át van kábelezve. Igazi nagy kategória.ha nem kínai lenne,szerintem dupla áron árulnák és elkelne.amiben nagyon más,mint sok le ezjátszó,az f9leg a volumen,minden életnagyságú és csúnya szóval a basszus. Bődületesen mélyre lemegy és kidolgozott az alja is,ahol már sok,nem is túl olcsó lejátszó elkeni a dolgokat.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Knez
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.12.28., pén. 00:56
Értékelés: 18

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Knez »


meg egyszer kell jól belőni. bár azt tapzastaltam,sokan nme tudják,hova kell nyúúlni,ha valami nem kóser.
 
Pontosan mire gondolsz?

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »

Opera  LP5 hallottam és tetszett..Igaz ismeretlen volt a rendszer, de Cd forrás mellett kijött a dinamika és zenei tisztasága ami a jó forrás ismérve.    
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


Notthingham nekem is titkos kedvencem... Sajnos csak egy életünk van  és nem lehet mindent birtokolni. 
ahh,igen. pedig nekem is tetszik... ha vennem kellene kb 5lemezjátszót és persze lenne rá kavics, benne lenne vélhetően az 5-ben egy NA szett szerintem beleférne...
 
tw acustic raven AC 3 motorral
47 lab koma
a meglévő Opera  LP5-öm
egy Townshend
és akkor a Nottingham
 
5 totál eltérő építkezés,mégis jó hangok
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »


meg egyszer kell jól belőni. bár azt tapzastaltam,sokan nme tudják,hova kell nyúúlni,ha valami nem kóser. a Hana esetén meg tényleg nagyon picike változtatás is számított. én egy nottingham-et hallottam,az nekem nagyonb tetszett,pedig a rendszer többi eleme számomra idegen volt. bár az is igaz, az erősítő A osztályos,ha jól melékszem,szóval mégse állt túl távol no,én most újra el nem olvastam,de itt volt http://halfnote.hu/blogs/revox/csak-egy ... nak-indult
Notthingham nekem is titkos kedvencem... Sajnos csak egy életünk van  és nem lehet mindent birtokolni. 
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »


ezért írtam többszor,hogy normálmenet az a normál és nem sűrű és persze,a 0,8 egy alavető szorsző,ami azért a metrikus normáloknál működik. csigafúró is azért van 3,2-es standard méretben. ha ez változott az elmúlt években,lelke rajta,de még vagy 25-30éve 3,2-vel fúrtunk elő az M4-nek. azóta nem sok menetet fúrtam vagy metszettem,max "átfúrtam" csavarral de persze,ez így van,bár a furatba a menetfésűt nehéz bedógozni,ha az 3,2. Ezért is javasoltam,hogy forduljon a Mitchel-hez. ők csak tudják,mivel fúrták fel. ha azóta valaki át nem DIYerkedte
Gyártól rendeltem az új karbázist DIYnerkedés kizárt.  
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


Akkor le lett tesztelve rendesen, ahogy kell.    Mondjuk egy Notthingham Analogot sem hagynék ki a sorból nálam. Elég jókat olvastam különböző ársávban elhelyezkedő termékeiről. Visszakanyarodva a hangszedőre, lehet időigényesebb a beállítása, de a jó hangért mindent.
meg egyszer kell jól belőni. bár azt tapzastaltam,sokan nme tudják,hova kell nyúúlni,ha valami nem kóser. a Hana esetén meg tényleg nagyon picike változtatás is számított. én egy nottingham-et hallottam,az nekem nagyonb tetszett,pedig a rendszer többi eleme számomra idegen volt. bár az is igaz, az erősítő A osztályos,ha jól melékszem,szóval mégse állt túl távol no,én most újra el nem olvastam,de itt volt http://halfnote.hu/blogs/revox/csak-egy ... nak-indult
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
GOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2015.06.13., szomb. 18:41
Értékelés: 251

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: GOB »



ja, raktunk Micro Seikibe is Hanát emlékeztem én,... csak már öregszem, butulok de megkerestem. ez a kisebb. érdemesebb a nagyobbat venni. a "nagy" 200kb, bár míg az elő nem kerül, a kicsi is teljesen elegendő de raktunk Townshendbe, Nottingham Analog-ba, meg a fene melékszik még mibe... be lett próbálva a TW Acusticba is. teljesen korrekt,csak amire lehtett számítani,ahogy majd eltejed,megy fel az ára. akkor még talán 180volt,mostmár 200+egy kis apró.
 
http://halfnote.hu/blogs/revox/hana-el

Akkor le lett tesztelve rendesen, ahogy kell.    Mondjuk egy Notthingham Analogot sem hagynék ki a sorból nálam. Elég jókat olvastam különböző ársávban elhelyezkedő termékeiről. Visszakanyarodva a hangszedőre, lehet időigényesebb a beállítása, de a jó hangért mindent.  
Van, hogy úgy érzed:
Mekkora egy hülye vagy. És tényleg.
 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


nekem is az a gyanús. gyorsan leengedi,felpattan... apró kosz a tühegy tövén még lehet oka,de az máshol is ugrálna akkor. lehet a karlift lesz
láma kérdés,se sose tudni. a karlift nincs túl magasan? leeresztéskor elengedi rendesen a kart? a kar "leresztője" nem ferde?
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


míg kerestem ezt a VPI kart,hogy néz ki,ezt találtam. elég brutál felépítmény
 
http://www.canuckaudiomart.com/details/ ... s/1382171/
 
 
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


Talán a lift sebessége és magassága segíthet.
nekem is az a gyanús. gyorsan leengedi,felpattan... apró kosz a tühegy tövén még lehet oka,de az máshol is ugrálna akkor. lehet a karlift lesz
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »



Ez így sajnos nem eléggé pontos. A 0,8-as szorzó eléggé elterjedt "ökölszabály", de az igazság az, hogy az M4-es menetnek 3,3mm a magfurata, az M5-nek 4,2mm M6-nak 5mm stb. A menetemelkedés szabványos, de van finommenet is, sűrűbb menetemelkedéssel, és vannak még köztes méretek is pl.: M3,5 finommenet, ahol 0,35mm a menetemelkedés, és 3,12mm a magátmérő. Ezt nem is olyan egyszerű megmérni, mert a tolómérő tapintócsúcsa nem fér be rendesen a menetárokba.
A W menet coll alapú agyament törtekkel és 55°-os. De az un. amerikai menet ugyanúgy coll alapú, de 60°-os (ráadásul az angolok újabban kezdik átvenni, mert a 60°-os terpesztés jobban terhelhető) persze a coll alapú menetet is fűszerezik finommenettel. De egy normális csavarboltban kell lennie menetfésűnek, és egy kis segítőkészséggel a csavar beazonosítható.

ezért írtam többszor,hogy normálmenet az a normál és nem sűrű és persze,a 0,8 egy alavető szorsző,ami azért a metrikus normáloknál működik. csigafúró is azért van 3,2-es standard méretben. ha ez változott az elmúlt években,lelke rajta,de még vagy 25-30éve 3,2-vel fúrtunk elő az M4-nek. azóta nem sok menetet fúrtam vagy metszettem,max "átfúrtam" csavarral de persze,ez így van,bár a furatba a menetfésűt nehéz bedógozni,ha az 3,2. Ezért is javasoltam,hogy forduljon a Mitchel-hez. ők csak tudják,mivel fúrták fel. ha azóta valaki át nem DIYerkedte
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »



Megérkezett, összekotyvaszt, kipróbál. Nem vagyok elégedett...   Sajnos a statikusságot nem szünteti meg teljesen.
+  egyáltalán nem terül szépen és olyan büdös, mint egy dögkút.
 
 

http://www.ebay.de/itm/LART-DU-SON-LORI ... xyTP1SPc-R
tőlük már vettem kecskeszőr ecsetet. korrekt cég.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Lela
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2012.02.12., vas. 13:16
Értékelés: 5

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Lela »



Nem akarok vészmadárkodni, de szerintem jó úton vagy egy problémás rendszer felé.... Olvasd csak el ezt:
 
http://lemezjatszok.blog.hu/2017/07/25/ ... lp-hangzas
 
Mielőtt belemélyednénk a tanácsadásba:
 
1) milyen készülékek vannak már meg a rendszeredből?
2) mennyit szánsz a még megvásárlandó készülékekre?
3) mi az a legjobb hang (lehetőleg LP-hang), amit eddig hallottál?
4) milyen zenéket hallgatsz, milyen lemezeid vannak?

Csak az említett erősítőm van illetve Wharfdale hangfalaim, amit szeretnék cserélni valamilyen állványos hangfalra. (pl:Venere 2.0)
 Lemezek amik vannak és lesznek:
Pink Floyd, George Michael, Phil Collins, Depeche Mode, Roxette, Queen...
Az az igazság hogy fogalmam sincs milyen LP-s rendszer volt amit eddig hallottam. Most kezdenék vele ismerkedni. Lemezjátszóra max 400 at szánnék+Phono fokozat kb 100 körül, de pl a Rega és a Acoustic Signature is rega hangkarral van szerelve de mégis dupla ára van a signaturenak. Lehet elég lenne egy rega P3 is, vagy egy Thorens TD209 , habár ez utóbbiról nem olvastam jókat.
 
Rooibos: Mi a gond a Projectel?

Avatar
mzs--
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2012.10.06., szomb. 13:37
Értékelés: 65
Tartózkodási hely: Pécs

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: mzs-- »


Talán a lift sebessége és magassága segíthet.
Megpróbálom, kösz.
SME 20/12+Benz Micro LPs- Nagra Classic Phono / Lampizator Gulfstream- Lampizator Pacific2 - Nagra Classic Preamp- Nagra Classic Amp x 2 bridged- Wolf von Langa SON

Avatar
mzs--
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2012.10.06., szomb. 13:37
Értékelés: 65
Tartózkodási hely: Pécs

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: mzs-- »


Antiscating nagysága megfelelő?
Ehhez a karhoz a gyártó a sodrott, a kar tengelye felett egy dokkolóra kivezetett hangkábel által produkált feszítő erőt használja, a maximálisan javasolt tűerő mellett. Tűerő a javasolt maximumon van...
SME 20/12+Benz Micro LPs- Nagra Classic Phono / Lampizator Gulfstream- Lampizator Pacific2 - Nagra Classic Preamp- Nagra Classic Amp x 2 bridged- Wolf von Langa SON

Avatar
Rooibos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2012.10.08., hétf. 11:43
Értékelés: 179

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rooibos »


Néztem még a project erősítőit , esetleg érdemesebb ebbe beruházni?
 
Eszedbe ne jusson.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Szerintem a PU geometria ok. A kar egy pivot kar (VPI JMW 9 T), nagy gond nem lehet vele..
Mondjuk a karlift útja nagyon rövid. Lehet, hogy ezen kellene emelni, hogy hosszabb úton érkezzen le a tü?

 
Talán a lift sebessége és magassága segíthet.

Online
Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1197
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Smart845 »



Szerintem a PU geometria ok. A kar egy pivot kar (VPI JMW 9 T), nagy gond nem lehet vele..
Mondjuk a karlift útja nagyon rövid. Lehet, hogy ezen kellene emelni, hogy hosszabb úton érkezzen le a tü?

Antiscating nagysága megfelelő?
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
mzs--
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2012.10.06., szomb. 13:37
Értékelés: 65
Tartózkodási hely: Pécs

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: mzs-- »


A kar és PU geometria rendben van?Szerintem a PU geometria ok. A kar egy pivot kar (VPI JMW 9 T), nagy gond nem lehet vele..Mondjuk a karlift útja nagyon rövid. Lehet, hogy ezen kellene emelni, hogy hosszabb úton érkezzen le a tü?
SME 20/12+Benz Micro LPs- Nagra Classic Phono / Lampizator Gulfstream- Lampizator Pacific2 - Nagra Classic Preamp- Nagra Classic Amp x 2 bridged- Wolf von Langa SON

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Pointe »


a CA CXA-80 erősítőhöz megfelel egy CPA 2 phono, vagy érdemesebb komolyabb Phonoba fektetni? Több százezret nem gondoltam rá szánni, mert ahhoz a hangfalak és az erősítő sem passzol szinten(nem egy primare). Néztem még a project erősítőit , esetleg érdemesebb ebbe beruházni? Lemezjátszóban is bizonytalan vagyok, hogy mennyire érdemes elmenni? 

 
Nem akarok vészmadárkodni, de szerintem jó úton vagy egy problémás rendszer felé.... Olvasd csak el ezt:
 
http://lemezjatszok.blog.hu/2017/07/25/ ... lp-hangzas
 
Mielőtt belemélyednénk a tanácsadásba:
 
1) milyen készülékek vannak már meg a rendszeredből?
2) mennyit szánsz a még megvásárlandó készülékekre?
3) mi az a legjobb hang (lehetőleg LP-hang), amit eddig hallottál?
4) milyen zenéket hallgatsz, milyen lemezeid vannak?

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Mint a víz, és olyan tiszta átlátszó is.
 
Akkor rendben van a viszkozitása. Keverés után elég habos, de később nem habzik. A szaga viszont nagyon nem jó és nem terül olyan szépen, mint az eddig "házi" lötty.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”