Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Azért megmutatnám neked kedves Soundmania az új p3-at Exact-tal szerelve egy nagy láncban mit tud!Flow és Serblin Ktêma összeállításban.
Hallottam az előző még 230 voltosat. Gondolom azért nem ég és föld..... Egy 103r sokkal jobb mint az Exact! Ezen nincs mit vitatkozni. Pedig még sz sem egy nagy döbbenet.

Avatar
Komisszár
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2017.09.03., vas. 12:25
Értékelés: 11

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Komisszár »


Köszönöm, utánanézek!
 
You've got to ask yourself one more question: Do I feel lucky?

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Kedves Voyager, Revox és Szekeres Úr!
Köszönöm a tanácsokat, komoly segítségül szolgálnak a továbblépéshez!!! Igazi VIP hozzáállás!

Ha használt lemezjátszó is megfelel akkor jobban jársz egy fulltuningos Rega Planar 3- al meg egy új Denon 103r hangszedôvel. És nem is fog többe kerülni. Hangban meg sokkal jobb lesz! Elyssel is de még az Exactal is nagyon gyenge hang.
Másik alternativa a systemdek iix.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »


nem akarok beleszólni erősen,de az az üvegtányér filccel már kicsit ódivatú megoldás,ezt több,mint 10éve a Goldring is megoldotta tányércserével,így született meg a GR2 lemezjászó. de az egy dolog,hogy régi megoldás,nem is túl jó a hangja. a thorens isten tudja milyen műaynagtányérja inkább a funk firmet idézi, így meg van spórolva egy achroplat vásárlás(tányércsere).. én biztos,hogy a thorenst venném. az ár nem jelent semmit. a goldring is olcsóbb volt a regától,mégis jobb volt.
 
Nagyjából hasonló hangról beszélünk, de a thorba a hangszedő  a szűk keresztmetszet...
 
++ az üvegtányéron lehet változtatni kicsi pénzért...

Avatar
Komisszár
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2017.09.03., vas. 12:25
Értékelés: 11

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Komisszár »


Kedves Voyager, Revox és Szekeres Úr!
Köszönöm a tanácsokat, komoly segítségül szolgálnak a továbblépéshez!!! Igazi VIP hozzáállás!
You've got to ask yourself one more question: Do I feel lucky?

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »



Inkább ezt: https://www.streamaudio.hu/rega-planar- ... emezjatszo
Elys hangszedővel...

nem akarok beleszólni erősen,de az az üvegtányér filccel már kicsit ódivatú megoldás,ezt több,mint 10éve a Goldring is megoldotta tányércserével,így született meg a GR2 lemezjászó. de az egy dolog,hogy régi megoldás,nem is túl jó a hangja. a thorens isten tudja milyen műaynagtányérja inkább a funk firmet idézi, így meg van spórolva egy achroplat vásárlás(tányércsere).. én biztos,hogy a thorenst venném. az ár nem jelent semmit. a goldring is olcsóbb volt a regától,mégis jobb volt.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »



A következőket javaslom:
 
- húzd ki az erősítőből az LP játszó kábeleit
- a hangerőt potmétert a megszokott hallgatási szintre tekerd fel
- a hallgatási pozícióból bármilyen zajt, bugást hallasz, akkor az erősítő nem OK.
- > szerviz 
 
Üdv: TJ.

így néma a cucc. ha a fülem rászorítom a hangfalra akkor minimális fehér zaj van, 20 cm ről már semmi
a lemezjátszó régi darab, egy rca kábelcserét szívesen kipróbálnék rajta, csak hát integrált

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »



A Black Friday keretében gondolkodom az LP-s táborba lépésen. Amit kiszemeltem, az egy Audio Technika LP-3 illetve LP-5, valamint a Rega Planar 1. Tekintettel arra, hogy rengeteg tesztet olvastam illetve nagyjából az ebben a topicban található írásokat, a használt régebbi kiviteleket élből kipipáltam, árban pedig a 100.000-et céloztam meg, max. úgy 150-ig mennék fel (Az Onkyo CP-1050 még beleférne azért). 
 
A StreamAudionál láttam a Thorenseket is (pl. 203), illetve a Planar 2.....

 
Inkább ezt: https://www.streamaudio.hu/rega-planar- ... emezjatszo
Elys hangszedővel...

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tunerman »



nem idegesítő a phono álláskor hallható alapzaj, inkább szórakoztató kihívás, hogyan csökkenthető a minimálisra
 
akkor is hallom, ha a lemezjátszó nincs áram alatt, egyszerűen bekapcsolom az erősítőt (phono állásban) és feltekerem a hangerőt
 
RCA kábelcsere javasolt ilyenkor? 

A következőket javaslom:
 
- húzd ki az erősítőből az LP játszó kábeleit
- a hangerőt potmétert a megszokott hallgatási szintre tekerd fel
- a hallgatási pozícióból bármilyen zajt, bugást hallasz, akkor az erősítő nem OK.
- > szerviz 
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »



A Black Friday keretében gondolkodom az LP-s táborba lépésen. Amit kiszemeltem, az egy Audio Technika LP-3 illetve LP-5, valamint a Rega Planar 1. Tekintettel arra, hogy rengeteg tesztet olvastam illetve nagyjából az ebben a topicban található írásokat, a használt régebbi kiviteleket élből kipipáltam, árban pedig a 100.000-et céloztam meg, max. úgy 150-ig mennék fel (Az Onkyo CP-1050 még beleférne azért). 
 
A StreamAudionál láttam a Thorenseket is (pl. 203), illetve a Planar 2 is ársávon belül van, ahogy a Dual 505-4 és a Dual 460 is). A Pro Jecteket 1az1-ben ki kell zárnom? Mivel abszolút újonc vagyok ezen a területen (az általános iskolai ének órákon hallgattam utoljára lemezt illetve anyámék Accord típusú egyberendszerén...)
 
Köszönettel várom a segítő, építő megjegyzéseket!!! 

szeritnem rega vagy thorens. így első ránézésre nekem as thorens tányérja bizalomgerjesztőbb a vibrációk elnyelése szempontjából.
 
közben találtam ezt a videót. innen azt mondom, Thorens.ha ezt a hangszedőt adják is hozzá,teljesen rendben vagy. nekem tetszik. a kar is elég jól meg van oldva,ezzel a függőleges tűágyazással,de minden technkai hablaty helyett engem megyőzött így youtube-on keresztül a megszólaló zene. folyékony,jó a tonális balansza.
 



avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Komisszár
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2017.09.03., vas. 12:25
Értékelés: 11

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Komisszár »


A Black Friday keretében gondolkodom az LP-s táborba lépésen. Amit kiszemeltem, az egy Audio Technika LP-3 illetve LP-5, valamint a Rega Planar 1. Tekintettel arra, hogy rengeteg tesztet olvastam illetve nagyjából az ebben a topicban található írásokat, a használt régebbi kiviteleket élből kipipáltam, árban pedig a 100.000-et céloztam meg, max. úgy 150-ig mennék fel (Az Onkyo CP-1050 még beleférne azért). 
 
A StreamAudionál láttam a Thorenseket is (pl. 203), illetve a Planar 2 is ársávon belül van, ahogy a Dual 505-4 és a Dual 460 is). A Pro Jecteket 1az1-ben ki kell zárnom? Mivel abszolút újonc vagyok ezen a területen (az általános iskolai ének órákon hallgattam utoljára lemezt illetve anyámék Accord típusú egyberendszerén...)
 
Köszönettel várom a segítő, építő megjegyzéseket!!! 
You've got to ask yourself one more question: Do I feel lucky?

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »



nem idegesítő a phono álláskor hallható alapzaj, inkább szórakoztató kihívás, hogyan csökkenthető a minimálisra
 
akkor is hallom, ha a lemezjátszó nincs áram alatt, egyszerűen bekapcsolom az erősítőt (phono állásban) és feltekerem a hangerőt
 
RCA kábelcsere javasolt ilyenkor? 

szerintem tunermant környékezd meg
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »


nem idegesítő a phono álláskor hallható alapzaj, inkább szórakoztató kihívás, hogyan csökkenthető a minimálisra
 
akkor is hallom, ha a lemezjátszó nincs áram alatt, egyszerűen bekapcsolom az erősítőt (phono állásban) és feltekerem a hangerőt
 
RCA kábelcsere javasolt ilyenkor? 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


Azért a Basis Debut Gold Standard,a VPI HRX ,a Goldmund Reference,és a Platine Verdier is megér egy misét!!!
Nem kétlem. Én ezekt ismerem jobban,ennyi sok jó LP gyaku van
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »



ahh,igen. pedig nekem is tetszik... ha vennem kellene kb 5lemezjátszót és persze lenne rá kavics, benne lenne vélhetően az 5-ben egy NA szett szerintem beleférne...
 
tw acustic raven AC 3 motorral
47 lab koma
a meglévő Opera  LP5-öm
egy Townshend
és akkor a Nottingham
 
5 totál eltérő építkezés,mégis jó hangok

Azért a Basis Debut Gold Standard,a VPI HRX ,a Goldmund Reference,és a Platine Verdier is megér egy misét!!!

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


Jókora kapaszkodó van rajta...
Mégaz,de nekem már van,hogy kicsit remeg a kezem. Izgakmas játék,az asszony meg hozzá se mer nyúlni. Úgy hallom,most is youtube hallgat zenét,pedig sok lemeze van
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Csak pl nincs karlift mint a zsibis musiccenteren ráteszed kézzel,meg a lemez végén lekapod a tűt
 
Jókora kapaszkodó van rajta...

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


El lehet vele bíbelődni...
Sokat nem kell,önbeállós. A karmagasságot és a tűnyomást kell belóni,aztán mehet. Csak pl nincs karlift mint a zsibis musiccenteren ráteszed kézzel,meg a lemez végén lekapod a tűt hangja jó,hétköznapi hazsnálhatósága,asszony és gyerektűrése egyenlő zéróval
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Érdekes kar. Van a hangjában valami nagy szabadság. Olyasmi,mint amikor többutas hangsugárzó után valaki szélessávút hallgat. Cserébe veszélyes én már eltörtem egy 47Lab MC Bee tűt. Levertem a kart. Egy tűágyazáson van megtámasztva és ennyi,leesés ellen nincs védve.
 
El lehet vele bíbelődni...

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »


az tényleg nincs...
Érdekes kar. Van a hangjában valami nagy szabadság. Olyasmi,mint amikor többutas hangsugárzó után valaki szélessávút hallgat. Cserébe veszélyes én már eltörtem egy 47Lab MC Bee tűt. Levertem a kart. Egy tűágyazáson van megtámasztva és ennyi,leesés ellen nincs védve.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »


RS Lab A1-et kel venni,ott nics antiskating
 
az tényleg nincs...

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »

RS Lab A1-et kel venni,ott nics antiskating
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Arra lennék kíváncsi, hogy pontosan hogyan lehet beállítani az antiskatinget?
 
Rengeteg olvastam róla -régen a HFM az ajánlotta, hogy tűnyomás és abból kicsit visszavenni.
A neten olvastam sokat, de kezdek belegabalyodni.
Fülre nem szeretném állítani, mert adott esetben csalóka lehet.
Ezért kérnék véleményt róla, ha valakinek lenne konkrét javaslata megköszönném.

https://audiosaul.de/skating_antiskating/

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: revox »



Arra lennék kíváncsi, hogy pontosan hogyan lehet beállítani az antiskatinget?
 
Rengeteg olvastam róla -régen a HFM az ajánlotta, hogy tűnyomás és abból kicsit visszavenni.
A neten olvastam sokat, de kezdek belegabalyodni.
Fülre nem szeretném állítani, mert adott esetben csalóka lehet.
Ezért kérnék véleményt róla, ha valakinek lenne konkrét javaslata megköszönném.
Én fülre szoktam
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”