Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

pégyé mozija

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »

Hangfejlesztésen gondolkozom a dolby atmos irányában,a pioneer sc-lx 59-et néztem ki,9.2-es,azt látom hogy tudja az atmost,de a dtsx-et nerfrissitéssel lehet elérni,van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban,valóban működik a dolog?

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


Beüzemeltem a VODKA kábelt,itt is szkeptikus voltam a kábellel kapcsolatban, jobb lesz,vagy átlagos?
Itt is pozitiv meglepetés ért,dinamikusabb,teltebb,betölti az egész szobát,gondolom hogy ez annak is köszönhető,hogy az LG hátulján külön hdmi van a hangnak...
Többször megnézett koncert részletekkel demóztam, igy volt hasonlitási alap,a sorruondok erőteljesebbek lettek,viszont a mélyből vissza kellett venni,szét akarta szedni a szobát...
A 4k-s demo még fullhdban is szuper...



Avatar
s70071
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2006.12.26., kedd 18:26
Értékelés: 2

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: s70071 »

Ma a bőr, mint anyag, min 70% újrahasznosított. Elég jól elhordjuk magunkon egy életen át az igazi bőrt. Minden és mindenki abban jár. Az újrahasznosított bőr valóban kellemetlen anyag, mert minden előnyét a bőrnek (jól szellőzik, és könnyen alkalmazkodik a hőmérséklet változáshoz) elveszti, csak az esztétikai része marad hasonló az eredetihez. A legdrágább bőrnek eladott anyagok is csak ritkán igaziak, mert nem tudnák megfelelő tetszetős minőségben összeállítani nagy mennyiségben. Én azért maradnák a bőrnél. Az igazinál. 

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: fodesz »


ÁÁ a jó öreg lópokróc a katonaságnál! Ki emlékszik még? Az meg nem ragad, hanem szúr, meg ződ
Viszont "HKSZ" esetén az ablakot elfedve jó akusztikai tulajdonságokkal bír 
 
Úgy általában mindenkinek a témához kapcsolódóan: 
A sofadress  nem egy utolsó megoldás régi kanapék újjá varázsolásához, amiket mondjuk megszerettünk, nagyon kényelmesek, de nem akarunk újat. Mi már nézegettük milyen lenne jó.
Mellesleg biztos nem ragad és hideg mint a bőr és akusztikai szempontból is hasznos lehet. Minden méretben formában található. Rugalmas és könnyen felhelyezhető.
 https://www.sofadress.hu/.
 
 



 
 
 
Én pl nem igazán tartom jó dolognak a letakargatást. Egyrészt ha veszek egy szép ülőgarniturát ne legyen már eltakarva egy f@xom pléddel, másrészt meg az a pléd gyűrődik, állandóan igazgatni kell ,körülményes és elfedi a szépségét a bútornak.
Mondjuk az más, ha gyerekek jönnek vendégségben és bizonyos időre le kell takarni a bézs kanapét ,hogy ne koszolódjon ,csoki bevonattól mentes maradjon, stb.. 
A házi állat kérdés az már nem tartozik ide....
 
Szerintem a legpraktikusabb anyag a zsákvászon huzattal bevont kanapé, vagy fotel, mondjuk amolyan "mákos" színben, szürke, fekete osz' csókolom. Azon még a hegyi gulyást is lehet majszolni gondok és félelem nélkül

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »

A mi családunkban az öcsém a motoros,nyáron is motoros cuccban jön,az izzadság miatt ,csurom vizes,de hordja,mert egyszer már elcsúszott a motorral,s ha nem a bőr szerkó lett volna rajta,a saját bőre ment volna le...

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


Ezen bőrrel kapcsolatos problémákat én is ismerem, a nappaliban is az van, ha úgy érezzük, plédtechnikával megoldjuk a dolgot...
De,de,a mozisfotelek is bőr bevonatuak...,sok pénzért...

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Azt már nem is mertem leírni, hogy a motoros cuccunk is kizárólag bőr, a cordura-t nem szeretjük.
A muszáj még nem azt jelenti, h az komfortos, és jó viselet. A búvár ruhában sem járunk, csak azért mert nekik szűkséges rossz. 
 
Azt hiszem elkél itt egy gyomlálás.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Motoron ér?
Azt már nem is mertem leírni, hogy a motoros cuccunk is kizárólag bőr, a cordura-t nem szeretjük.  
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


Semmi gond, van aki annyira szereti, h nyáron a rekkenőben, fekete bőr gatyába, és kabátba jár. Valószínűleg ő is leteszi a nagy esküt, h kényelmesebb, komfortosabb viselet nem létezik. 
Motoron ér?
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Semmi gond, van aki annyira szereti, h nyáron a rekkenőben, fekete bőr gatyába, és kabátba jár.   Valószínűleg ő is leteszi a nagy esküt, h kényelmesebb, komfortosabb viselet nem létezik. 
:D
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Nálunk nincs letakarva a bőr ülőgarnitúra semmivel, mi szeretjük. Sőt a dönthető lábtartós ülésekben szoktunk mozizni/zenét hallgatni sokszor órákat, de nekem nincs vele gondom (még el is alszom benne sokszor ). Hogy tovább fokozzam, az étkező asztal körül is bőr forgószékek vannak kb. 10 éve, azokat is szeretjük, semmi baja a bőrnek. Semmilyen sznobizmus nincs mögötte, egyszerűen időtálló, könnyen tisztán tartható, számunkra kényelmes, és tetszik is. De nem akarok senki meggyőzni, nem vagyunk egyformák.     
Semmi gond, van aki annyira szereti, h nyáron a rekkenőben, fekete bőr gatyába, és kabátba jár. Valószínűleg ő is leteszi a nagy esküt, h kényelmesebb, komfortosabb viselet nem létezik. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Nálunk nincs letakarva a bőr ülőgarnitúra semmivel, mi szeretjük. Sőt a dönthető lábtartós ülésekben szoktunk mozizni/zenét hallgatni sokszor órákat, de nekem nincs vele gondom (még el is alszom benne sokszor ). Hogy tovább fokozzam, az étkező asztal körül is bőr forgószékek vannak kb. 10 éve, azokat is szeretjük, semmi baja a bőrnek. Semmilyen sznobizmus nincs mögötte, egyszerűen időtálló, könnyen tisztán tartható, számunkra kényelmes, és tetszik is. De nem akarok senki meggyőzni, nem vagyunk egyformák.     
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Nálunk bőr van, letakarva használjuk.....ezzel mindent elmondtam    

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Nem vita, de egyetértek azokkal akik nem bőr pártiak. M5 V10 és egy 607-es Peu-val fékeztem nagyot, ami sokkal nagyobb lett, mint amire számítottam. A bőr ülés miatt rácsúsztam a fékpedálra, szerencsére nem kanyarban történtek az esetek. Menőbb a bőr, de nem hasznos. A nappaliban nekünk is bőr ülő van, korához képest meglehetősen jó állapotú. Ha egyszer csere lesz, nem lesz többé bőrös bútorunk.
A bőr, ráülve nyáron is hideg, rövid ruhában, félmeztelenül, főleg egy film után, erősen hozzá tapad a bőrünk. 

Bocs az off-ért
 
Amúgy hozzátenném, h nyáron pl. pólóban sem jobb a helyzet. Nem szoktam a klímával jégvermet csinálni a kecóból. 25-26 fokon szoktam tartani a házat. Ameddig bőr volt, 1 óra után már befülledt a hátam, a póló meg szép kis folttal jelezte a hátamon a bőr áldásos szellőzési tulajdonságait. Van olyan ismerős akinél bőr van, de ha rajta ülnek le van takarva egy vékony anyaggal.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



Gratula!
Én bőr párti vagyok, kocsiban és itthon is.
Sokkal tartósabb, mint a szövet, könnyebb tisztítani, és nekem szebb is. Persze bőrből is van sokféle.
Nem értem a nyári-téli szitut. Nálunk télen-nyáron 22-23 fok van miért lenne rideg/hideg, vagy miért ragadnék hozzá. Autóban is jobb a bőrülés szereintem (kabrióban meg szinte kötelező).
Nem akarok vitát indítani, ízlések és pofonok esete ez is.

Nem vita, de egyetértek azokkal akik nem bőr pártiak. M5 V10 és egy 607-es Peu-val fékeztem nagyot, ami sokkal nagyobb lett, mint amire számítottam. A bőr ülés miatt rácsúsztam a fékpedálra, szerencsére nem kanyarban történtek az esetek. Menőbb a bőr, de nem hasznos. A nappaliban nekünk is bőr ülő van, korához képest meglehetősen jó állapotú. Ha egyszer csere lesz, nem lesz többé bőrös bútorunk.
A bőr, ráülve nyáron is hideg, rövid ruhában, félmeztelenül, főleg egy film után, erősen hozzá tapad a bőrünk. 

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Gratula!
Én bőr párti vagyok, kocsiban és itthon is.
Sokkal tartósabb, mint a szövet, könnyebb tisztítani, és nekem szebb is. Persze bőrből is van sokféle.
Nem értem a nyári-téli szitut. Nálunk télen-nyáron 22-23 fok van miért lenne rideg/hideg, vagy miért ragadnék hozzá. Autóban is jobb a bőrülés szereintem (kabrióban meg szinte kötelező).
Nem akarok vitát indítani, ízlések és pofonok esete ez is.

Hát ezzel vitatkoznék, amit leírtál az gyakorlatilag egyik pontban sem igaz. Max a bőr szeretete mondatja veled. Na jó egyben igazad van, könnyebben takarítható, ennyi nem több. Tartósabb ne viccelj, a cimboráméknak elég minőségi garnitúrájuk van, az az az igazi puha simogatós bőr. Had ne mondjam már szét van repedezve jó pár helyen, pedig megfelelő anyagokkal tisztították. Autónál azért van annyi cég aki bőrfelújítással foglalkozik mert annyira tartós anyag. Ugyan már. A legegyszerűbb Suzuki vászon is tovább tart. Nyáron én szeretek félmeztelen szaladgálni, akárhányszor leültem rá, hozzám képest kellemetlen hideg volt. Viszont egy óra hátradőlés után rátapadtam, ennek a biológia része talán érthető számodra. Télen úgyszintén szeretek félmeztelen rohangálni, ez esetben még kellemetlenebb a hidegsége. A bőr iránti rajongás sztem egy régről visszamaradt arisztokráciához tartózást jelent sokaknak. Ha bőrbe ülők, tehetős vagyok, olyan, mint a fux a nyakban, vagy egy nívós festmény a falon. Ez a legjobban az autóknál jön le, hisz minden prémium márka felső kategóriájában alap. Persze ott már megoldották a hidegséggel kapcsolatos gondot, hisz ülés fűtés van, A szellőzést szintúgy nyárra hisz hűtőt is van. Na és ezzel el is jutottunk a bőr milyenségét illető bizonyítékhoz. Ha a fent említett problémák nem léteznének miért orvosolnák őket külön az autó iparban? Persze kemény felárért. Talán nem kell ecsetelnem, h ezek nélkül milyen érzés beülni -10 fokba az autóba. Elég nagy a komfort különbség a bőr, és a plüss közt ebben az esetben. Azt azért ne felejtsük, h az otthoni bútorok esetén nincs hűtés, fűtés, szellőzés opció, tehát megmaradnak a hátrányai. A bőr önmagában egy roppant kényes, és közel sem tartós anyag. Ha vastag és, tartós, akkor nem puha, és kellemetlen tapintású. Ha vékony, és viszonylag kellemes tapintású akkor meg pikk - pakk kirepedezik, elszakad stb. Van baja bőven, persze ezek ellenére elfogadom, h van aki szereti. De könyörgöm ne tagadjuk már az egyértelmű hátrányait, bajait. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Gratula!
Én bőr párti vagyok, kocsiban és itthon is.
Sokkal tartósabb, mint a szövet, könnyebb tisztítani, és nekem szebb is. Persze bőrből is van sokféle.
Nem értem a nyári-téli szitut. Nálunk télen-nyáron 22-23 fok van miért lenne rideg/hideg, vagy miért ragadnék hozzá. Autóban is jobb a bőrülés szereintem (kabrióban meg szinte kötelező).
Nem akarok vitát indítani, ízlések és pofonok esete ez is.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


Ugyanez volt nálunk is. Szép, de élhetetlen. Eladtuk hál'isten. És jó hangvisszaverő is.
 
Anno volt nálunk is, soha többé nem kell csak a gond van vele Tony jól leírta. Plüss vagy valami Igen jó minőségű szövet az igen jó és még a hangot sem veri vissza...-
 
A fekete jót tett a szobának gratulálok hozzá -
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Hát én nem szoktam érteni a bőr mizériát, sem autóban sem bútoron. Testközeli dologra egy rém szerencsétlen anyag. Nekem is anno bőr volt a kanapé. Nyáron hozzáragadt a hátam, félmeztelen isten őrizz, h leülhess rá kényelmesen hátradőlve. Gyakorlatilag ráragad az ember, vagy tehet rá plédet vagy valamit. Télen meg egy rideg, hideg anyag. Az évek múlásával repedezik, és még ronda is lesz. Nem lenne az a pénz amiért újra bőr garnitúrára adnám a fejem. 
 
Sorry
 
A színcseréhez viszont gratula.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: irishcream »


Ilyen lett,bőr kanapé,alatta új podium,szőnyegezéssel:
Sokkal jobb !  

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


Ilyen lett,bőr kanapé,alatta új podium,szőnyegezéssel:


Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


Az utóbbi 2 hétben, egy kis átalakitáson dolgoztam,ilyen volt:


Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


A VODKA,a 4K-s LG lejátszó,HDMI hangkimenetéhez.


Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Csak halkan hozzátenném ,5éve,amikor ezen topik indult,megemlitettem,hogy Média Marktos kábeleket használok,nem jött,vagy ha jött is ,negativ kommentek jöttek,most pedig ,ennyi év után már jó a 3ezer forintos is...
No de nincs semmi probléma,épitjük,fejlesztjük tovább,úgy gondolom mindenki,izlése,pénztárcája,saját gondolatmenete szerint...
Jelenleg az ülőhely átépitésén dolgozom,egy új kanapé ugrik be.
Manapság divat a lapos föld elmélet is ...

Avatar
pégyé
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 14:01
Értékelés: 413

pégyé mozija

Hozzászólás Szerző: pégyé »


Csak halkan hozzátenném ,5éve,amikor ezen topik indult,megemlitettem,hogy Média Marktos kábeleket használok,nem jött,vagy ha jött is ,negativ kommentek jöttek,most pedig ,ennyi év után már jó a 3ezer forintos is...
No de nincs semmi probléma,épitjük,fejlesztjük tovább,úgy gondolom mindenki,izlése,pénztárcája,saját gondolatmenete szerint...
Jelenleg az ülőhely átépitésén dolgozom,egy új kanapé ugrik be.

Lezárt

Vissza: “Házimozi”