Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lcd, Led, Oled TV-k

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: manman12 »


Nem kell egyiket sem védeni, a samuk közt is van vacak példány nem egy...
én a 190 ezres samuval nagyon elvagyok mindent tud,de te inkább lg vetél mert minden sony,és sok márka a samut kivéve lg panelt használ,ez tény

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


ne ócsárolni szeretném a sonyt,de samut vetem volna,nem kenyér piritott
 
 
Nem kell egyiket sem védeni, a samuk közt is van vacak példány nem egy...

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: manman12 »


Szerviz. 
ne ócsárolni szeretném a sonyt,de samut vetem volna,nem kenyér piritott

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Sziasztok!
 
2 hete vásárolt 65 XE90 - produkció :
http://keptarhely.eu/view.php?file=2017 ... pyz93.jpeg
 
Töredezett színátmenetek, mintha egy rács lenne a képre ráhúzva minden bemeneten látszik, hol jobban, hol kevésbé.

 
 
Szerviz. 

sting 2

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: sting 2 »


Sziasztok!
 
2 hete vásárolt 65 XE90 - produkció :
http://keptarhely.eu/view.php?file=2017 ... pyz93.jpeg
 
Töredezett színátmenetek, mintha egy rács lenne a képre ráhúzva minden bemeneten látszik, hol jobban, hol kevésbé.
 
 

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Acme »


Én 1m-ről nézem a 4k-t 40"-on. Vettem volna kisebbet, ha lett volna. Látszik a különbség a FullHD-het képest, de kibírható. 3m-ről már nincs különbség.
 

SD adásra igen. Nézd csak ezt:
 
http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?cid=1211&old=2

Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
rx8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2012.04.14., szomb. 16:49
Értékelés: 146
Tartózkodási hely: Maglód
Kapcsolat:

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: rx8 »


Sziasztok,
 
Kis méretű nappalimba keresek 65 coll körüli 4K Tv-t.Idáig a Sony-t láttam a legjobbnak, de kíváncsi lennék a véleményetekre, tippekre.Kb 300-500k közötti kategória érdekelne.Az OLED-es TV-kel is szimpatizálok, de egyenlőre túl drágák.
 
Előre is köszönöm a segítséget.
Forrás: Shigaclone+DIY WM8741DAC,Dual 1229, Goldring 1042, Empire 4000D/III, kínai phono, Tuner:Sanyo Plus T35+Dynaco,Előfok:DIY,Végfok:Appluase 300B, Hangsugárzó:DIY külső váltós,Kábelek Valhalla és egyebek.

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: gyeniko »


A 108 cm 3-4 méteröl ajánlott ezeket a dolgokat sok tv kezeli
 
SD adásra igen. Nézd csak ezt:
 
http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?cid=1211&old=2
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: manman12 »


Én Samsungokat nézegetnék. A HDR nagyon jó, a PS4Pro ki is használja ha jól tudom. Érdemes lenne kitalálni, mekkorát szeretnél, mert azzal könnyebb szűkíteni a kört.
A 108 cm 3-4 méteröl ajánlott ezeket a dolgokat sok tv kezeli

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Acme »


Én Samsungokat nézegetnék. A HDR nagyon jó, a PS4Pro ki is használja ha jól tudom. Érdemes lenne kitalálni, mekkorát szeretnél, mert azzal könnyebb szűkíteni a kört.
Sziasztok
200.000-ig keresek PS4 Pro-hoz valami értelmes 4k hdr tv-t. A méret majdnem mindegy. Létezik ilyen?
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Gulyopapa
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.12.22., szomb. 17:49
Értékelés: 2

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Gulyopapa »


Sziasztok
200.000-ig keresek PS4 Pro-hoz valami értelmes 4k hdr tv-t. A méret majdnem mindegy. Létezik ilyen?

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Nézegetem én is de  más márkában is csak alap készülék van,De nem érdemes full hd ra költeni,vagy ha veszel akkor használtan .Ezek az alapgépek olyanok már mint a 3d tv-2015 óta nem csinálnak 3d ,lassan ezek is kihalnak.1 év és új generáció jön,de én nem adnék ki egy szar full hdéra pénzt,bár milyen samsungot veszel akkor is jól jársz,mert a sony,pana és még pár nagy márka mind az lg panelekkel megy,a samu nem,az saját fejlesztés,és ez látható is a fekete  fekete,de vannak márka függök én nem vagyok az.
Ok, köszönöm

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: manman12 »



Sziasztok
 
A gyereknek szeretnék  32 "-os tévét venni, nagyobb nem igazán jöhet szóba a szobaméret miatt
 
A MM-ban megnéztem a Samsung felhozatalt,  de ebben a méretben csak alap készülékeket láttam.
 
Tudnátok esetleg más márkát, típust ajánlani, ha kicsit jobb minőséget szeretnék?
 
Köszönöm

Nézegetem én is de  más márkában is csak alap készülék van,De nem érdemes full hd ra költeni,vagy ha veszel akkor használtan .Ezek az alapgépek olyanok már mint a 3d tv-2015 óta nem csinálnak 3d ,lassan ezek is kihalnak.1 év és új generáció jön,de én nem adnék ki egy szar full hdéra pénzt,bár milyen samsungot veszel akkor is jól jársz,mert a sony,pana és még pár nagy márka mind az lg panelekkel megy,a samu nem,az saját fejlesztés,és ez látható is a fekete  fekete,de vannak márka függök én nem vagyok az.

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Sziasztok
 
A gyereknek szeretnék  32 "-os tévét venni, nagyobb nem igazán jöhet szóba a szobaméret miatt
 
A MM-ban megnéztem a Samsung felhozatalt,  de ebben a méretben csak alap készülékeket láttam.
 
Tudnátok esetleg más márkát, típust ajánlani, ha kicsit jobb minőséget szeretnék?
 
Köszönöm
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Nem egyszerű... Típustól és szolgáltatástól függően a beépített panelre figyelj legfőképpen. IPS és VA paneleket használnak a gyártók ebben az ársávban és nem mindegy melyiket választod, mert mindkettőnek más az előnye és hátránya. AZ IPS panelek betekintési szöge jobb, de kontrasztban és ami a legfontosabb a fekete szín minőségében gyengébb, ami az általános képminőséget is döntően befolyásolja. Ez főleg sötétben zavaró (engem irritál, ha kékes, vagy szürke árnyalatú). A VA panelesek feketéje és kontrasztja jobb (én plazma után ilyet vettem és teljesen oké), betekintési szöge viszont gyengébb. Van akit ez zavar, engem pl. nem.Természetesen vannak olyan IPS és VA panelek amelyek ezeket a hibákat kevésbé produkálják.
 
Szolgáltatásra már nagyon sokat tudnak ezek a gépek. A Sony androidos, ezt fel lehet fogni negatívumkát, de pozitívumként is. Engem eleinte visszatartott a Sonytól, de a képminőség miatt belementem. Nem bántam meg, jól fejleszthető és a 6-os android óta teljesen rendben van. Folyamatos frissítés jön ki rájuk, jelenleg Nougat fut a masinán.
 
Javaslom neked a Prohardver fórumát, ott mindent megtudhatsz ezekről a dolgokról. 
 
https://prohardver.hu/tema/milyen_tv-t_ ... _1-50.html
 
 
 
 

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: manman12 »



Kis szakmai tanácsot kérek. Tv t szeretnék venni, de lövésem sincs milyet. 65 colos kell, mert nagy a szoba. Három gyártót néztem, Lg, Samsung, Sony. Nézegettem tipusokat is. Kb ezeket, egy árban.
SAMSUNG UE65MU7002TXXH
SONY KD-65XD7505BAEP
LG 65 UJ7507 4K UltraHD

A samsung jobb a guide gyorsabb és ugyanazt tudja mint a többi,

Avatar
Ákosking
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2003.03.28., pén. 12:43
Értékelés: 0

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Ákosking »


Kis szakmai tanácsot kérek. Tv t szeretnék venni, de lövésem sincs milyet. 65 colos kell, mert nagy a szoba. Három gyártót néztem, Lg, Samsung, Sony. Nézegettem tipusokat is. Kb ezeket, egy árban.
SAMSUNG UE65MU7002TXXH
SONY KD-65XD7505BAEP
LG 65 UJ7507 4K UltraHD
Mozi: Projektor: Sanyo PLV Z1, Hang: Denon Avr X6300H, Monitor Audio Bronze 11.1, KLIPSCH KSW12 subwoofer, LD blu ray,
HiFi: NAD 545 Bee cd player, NAD C356 BEE stereo, NAD 5150 phono, Triangle Antal ES, AKG K100 headphone
Kábelek: Monitor interconnects, QED 25th silver anniversary speakercable

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


Mik vannak: http://www.origo.hu/techbazis/20171024- ... eveje.html
 
Nem terveztem de ma bementünk a Soroksári MM-be és most nyitottak pár napja és mit látok pont ilyen lapos volt kiállítva.
Nem volt időm ránézni nagyon de még az asszony jegyezte meg, hogy nem természetes a képe és nem cserélné le a plazmat érte.
Nem volt rossz a képe a sok k-s felvételen de legközelebb majd jobban megsasolom -
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Na én ott pont nem kerestem. Nem gondoltam volna, hogy oda teszik. 
Nagyon köszönöm! 
Ha csak a hang miatt van jelentősége, akkor hagyom is, mivel teljesen le van véve a hangerő.

 
 
Szívesen.

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »



Beállítások->hang->tv helye
 
De nem a szellőztetés, hanem a hang miatt lehet állítani.

Na én ott pont nem kerestem. Nem gondoltam volna, hogy oda teszik. 
Nagyon köszönöm! 
Ha csak a hang miatt van jelentősége, akkor hagyom is, mivel teljesen le van véve a hangerő.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Sziasztok!
 
Segítségre lenne szükségem.
Sony tv-m a falról a gyári talpára került.
Emlékszem rá, hogy az első beállításnál meg kellett adni, hogy a készülék falra szerelve fog működni, vagy szekrényen lesz. 
Gondolom ez a szellőzés miatt lehet fontos, ezért is szeretném átállítani.
(Sony Bravia KD-55XD8505)
A probléma az, hogy ezt az opciót, most sehol sem találom.
 
Előre is köszönöm!
 
Üdv, Attila

 
 
Beállítások->hang->tv helye
 
De nem a szellőztetés, hanem a hang miatt lehet állítani.

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »


Sziasztok!
 
Segítségre lenne szükségem.
Sony tv-m a falról a gyári talpára került.
Emlékszem rá, hogy az első beállításnál meg kellett adni, hogy a készülék falra szerelve fog működni, vagy szekrényen lesz. 
Gondolom ez a szellőzés miatt lehet fontos, ezért is szeretném átállítani.
(Sony Bravia KD-55XD8505)
A probléma az, hogy ezt az opciót, most sehol sem találom.
 
Előre is köszönöm!
 
Üdv, Attila

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



ezzel kb én is így voltam,bár egyre kevesebbet megy a projektor,de én is szerettem,ha jó nagy a kép azt próbáltad,hogy a projektorba is mspéci tápdrótot használsz? egyszer kíváncsiságból bedugtam egy kondo ksl tápdrótot és ott is maradt
 
egyébként köszönöm az észrevételeket.

 
  próbáltam de sajnos a csati nem megy be a helyére ( nem fér el) csak olyan nagyon olyan egyszerü csati. Viszont kapott nagyon jó tápszüröt és az sokat hozott .....
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12098
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: revox »


Nálunk a tv-én megy a sorozat vagy néha tv müsor, de filmet projektorról nézünk mert úgy igazi a film akármekkora is a tv mérete -
ezzel kb én is így voltam,bár egyre kevesebbet megy a projektor,de én is szerettem,ha jó nagy a kép azt próbáltad,hogy a projektorba is mspéci tápdrótot használsz? egyszer kíváncsiságból bedugtam egy kondo ksl tápdrótot és ott is maradt
 
egyébként köszönöm az észrevételeket.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


én ne plazmázok,inkább az élvezet ,de tvét nem nézek csak filmeket semmi több,esetleg néha de az mind hd müsor
 
Nálunk a tv-én megy a sorozat vagy néha tv müsor, de filmet projektorról nézünk mert úgy igazi a film akármekkora is a tv mérete -
"Az igazi barát szemből támad."

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”