Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


ez eléggé általánosító. nekem a spektrum alsó része más például. nem csak az i22-nél, de a 32-nél sem tapasztaltam amit leírtál. ellenben nagyon furcsa magas hangokat hallottam a nad 356-nál és a bc acoustique 222.1-nél, továbbá baromi száraz hangzást kaptam az emotiva-tól. azok mind ab-s erősítők, és teljesen máshogy hangoztak, mint amit olvastam róluk. ezért nem érdemes erősen kategorizálni. aki meg a primare-ra kíváncsi tényleg hallgasson meg egyet, mert annyi hülyeséget olvastam már róla, különösen tesztekben, hogy elképesztő.
Ez általánosan igaz a D kategóriára,nincs kivétel,de vannak eltérése,ez is le van írva.
 
A magas hangokat érinti,ezért nem akkora probléma subok hajtására használni őket,sőt szerintem előnyös.
 
A Primare egyébként már a jobb D osztályba tartozik,de nem tudja saját magát meghazudtolni.

Avatar
kukulec
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2016.12.17., szomb. 17:11
Értékelés: 2

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: kukulec »

ez eléggé általánosító. nekem a spektrum alsó része más például. nem csak az i22-nél, de a 32-nél sem tapasztaltam amit leírtál. ellenben nagyon furcsa magas hangokat hallottam a nad 356-nál és a bc acoustique 222.1-nél, továbbá baromi száraz hangzást kaptam az emotiva-tól. azok mind ab-s erősítők, és teljesen máshogy hangoztak, mint amit olvastam róluk. ezért nem érdemes erősen kategorizálni. aki meg a primare-ra kíváncsi tényleg hallgasson meg egyet, mert annyi hülyeséget olvastam már róla, különösen tesztekben, hogy elképesztő.
Primare I22; Elac FS 147; Pro-Ject Dac Box S2; Vertere Pulse-Xmini

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Egy kis magyarázat arra,hogy mi is a gond a D osztályú végfokokkal.Dragonweed fórumtárstól idézek:
 
A legdrágább D osztályúak kivételével mindnél lesz valami oda nem való a legfelső oktávban (már annak aki hallja ), ezzel sokat nem lehet tenni. Mint ahogy a CD hangban is sokan hallják ezt a többletet (vagy hiányt), de megtanultak együtt élni vele.
Az említett probléma a D osztálynál a következő okok miatt van.
Az ilyen erősítők kimenetén -működési elvükből következően- egy LC szűrőtag található, egyszerűbbeknél egy, drágább gépeknél több tagú. Ennek feladata, a nagyfrekvenciás (PWM) hordozójel kiszűrése, eltávolítása a hangfrekvenciás jelről. Ez nagyságrendileg a pár száz kHz-es tartományt jelenti.
Ezt a szűrőt viszont -elvileg- minden egyes hangdobozhoz külön kellene méretezni, behangolni, mert az adott dobozban levő váltó nagyfrekvenciás impedanciája minden típusnál más és más.
Komoly eltérésekről van szó, gyártótól, váltótípustól függően 4-30 ohm között lehet (tipikusan), az erősítő kimeneti szűrője pedig általában 8 ohmra van optimalizálva.
Belátható, hogy egy ilyen szűrő változó terheléseknél más és más karakterisztikával (vágási pont, meredekség, impulzusátvitel, túllövés) fog rendelkezni, lesz ahol túl sokat, lesz ahol keveset csillapít, így a hordozófrekvencia "maradéka" előre nem jósolható interferenciákat produkál a felső oktávban.
Hogy a helyzetet tovább rontsuk, a hangszórókábel hossza, annak kapacitása, induktivitása további malacságokat generál az ilyen erősítők komplex reaktív nagyfrekvenciás impedanciájával kombinálódva.....
Ez az a bizonyos "szignatúra" ami a legtöbb ilyen erősítőre jellemző, és azt a bizonyos hiányt, vagy oda-nem-valót okozza azok hangjában.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


akkor írjad le mit hallasz pontosan különleges füleiddel. önmagában arra utalni, hogy a többieknek gyenge a hallása nem nagy kunszt.Nem kell mindjárt megsértődni.Nincsenek különleges füleim,csak érzékeny vagyok rá.Hamrosan bemásolom a magyarázatot is.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Utolsó élményem egy Bladelius ASK végfok volt, aminek az a különlegessége, hogy működik AB osztályban, de át lehet kapcsolni D osztályú módra is. Tulajdonképen 2 erősítő 1 házban. Ez a D az úgynevezett "Green" mód, picit csökkentett kimeneti teljesítménnyel. (2x330W helyett 2x280W 4 ohm-on)
 
Be kell valljam, hogy ha csak D módban hallottam volna, akkor is elégedett lettem volna, de nekem AB módban valamivel kellemesebb volt a hangja.
Nem tudom, hogy miért, de ott, akkor AB-ben jobban tetszett.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
kukulec
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2016.12.17., szomb. 17:11
Értékelés: 2

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: kukulec »

akkor írjad le mit hallasz pontosan különleges füleiddel. önmagában arra utalni, hogy a többieknek gyenge a hallása nem nagy kunszt.
Primare I22; Elac FS 147; Pro-Ject Dac Box S2; Vertere Pulse-Xmini

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


nálam most is az szól. meg egy cambridge cxa 80. azért jó, mert így van összehasonlítási alap. az i22 lágyabb, még jobban megfogott basszusokkal és finomabb magasakkal rendelkezik (ettől függetlenül nekem a cxa80 a kedvenc 70-80 watt körüli erősítőm eddig). hallottam spa22-vel közvetlenül összehasonlítva; 3-ból 3-an azonnal hallottuk, hogy bár a spa nagyon tisztességes házimozi erősítő, azért az i22 minden szempontból más liga. nagyobb tere van és több részlete. elac fs 249.3, elac bs 403, elac fs 147, polk audio tsx 220b voltak a meghajtott hangfalak. a száraztól nagyon messze volt a hangja, egyszerűen nagyon neutrális és nagyon precíz erősítő. a lehúzást nem értem, bőven a legjobb erősítők között van kategóriájába, maximum azt lehet mondani, hogy valakinek nem tetszett a rendszerében. de az biztos, hogy ezen a szinten nem mindegy, hogy mi a forrás, nagyon nem mindegy mi a hangfal és a kábelezés.A lehúzás is teljesen érthető,mivel a konstrukció miatt van olyan probléma,amit nem mindenki hall meg.Aki nem hallja,az nem is érti mi a gond.

Avatar
kukulec
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2016.12.17., szomb. 17:11
Értékelés: 2

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: kukulec »


..ha már D-osztály,kérdezném,hogy a primare i22-őt hallotta e valaki zenélni?Eddig két fajta vélemény olvastam róla: vagy az "egekbe" magasztalják, vagy lehúzzák .Valaki közületek fülelte már?
 
nálam most is az szól. meg egy cambridge cxa 80. azért jó, mert így van összehasonlítási alap. az i22 lágyabb, még jobban megfogott basszusokkal és finomabb magasakkal rendelkezik (ettől függetlenül nekem a cxa80 a kedvenc 70-80 watt körüli erősítőm eddig). hallottam spa22-vel közvetlenül összehasonlítva; 3-ból 3-an azonnal hallottuk, hogy bár a spa nagyon tisztességes házimozi erősítő, azért az i22 minden szempontból más liga. nagyobb tere van és több részlete. elac fs 249.3, elac bs 403, elac fs 147, polk audio tsx 220b voltak a meghajtott hangfalak. a száraztól nagyon messze volt a hangja, egyszerűen nagyon neutrális és nagyon precíz erősítő. a lehúzást nem értem, bőven a legjobb erősítők között van kategóriájába, maximum azt lehet mondani, hogy valakinek nem tetszett a rendszerében. de az biztos, hogy ezen a szinten nem mindegy, hogy mi a forrás, nagyon nem mindegy mi a hangfal és a kábelezés.
Primare I22; Elac FS 147; Pro-Ject Dac Box S2; Vertere Pulse-Xmini

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Nálam éppen van egy NAD M2. Mindenki mást hall egy rendszerben, úgyhogy nem tudom mit nevezünk "steril"-nek. Szépen jön belőle minden részlet, mélyben kifejezetten erőteljes. 
 
Januarban elhozok egy ilyen pre/veg kombot demora es osszemerem a mostani rendszeremmel. Nagyon kivancsi vagyok ra.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Nálam éppen van egy NAD M2. Mindenki mást hall egy rendszerben, úgyhogy nem tudom mit nevezünk "steril"-nek. Szépen jön belőle minden részlet, mélyben kifejezetten erőteljes.Az a gond,hogy van aki hallja mi a gond a D osztályú végfokokkal és van aki nem.Így mindenkinek igaza van,akár azt mondja jó,alár azt,hogy nem.

Avatar
Sunders
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2009.02.06., pén. 20:26
Értékelés: 7

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Sunders »



Hypex Ncore alapra epitett D Class erositok viragkorat elik. Van egy konkret brand, ami erre epul es nagyon pozitivak a visszajelzesek. Szeretnek megkaparintani egyet kiprobalasra: https://www.nordacoustics.co.uk/
Aztan a NAD Master Series M22-esbe is az Ncore 400-as Class D modult epitettek, amit valamelyest atalakitottak.
Nagyon jo lenne epiteni egy ilyet!

Nálam éppen van egy NAD M2. Mindenki mást hall egy rendszerben, úgyhogy nem tudom mit nevezünk "steril"-nek. Szépen jön belőle minden részlet, mélyben kifejezetten erőteljes. 
Naim Uniti Nova+Monitor Audio Gold 200 (5G)

Avatar
skorpio-
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2016.02.09., kedd 16:54
Értékelés: 59

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: skorpio- »


Én csak a házimozi erősítőjét hallgattam.Nagy tere van,erő is van benne rendesen,de nagyon steril a hangja és ezáltal érzelmeket nem közvetített.Precíz hang,de kicsit lélektelenKöszönöm a választ,de azóta sikerült meghallgatni a “sztereóját”is és egyet kell értsék veled.Megfelelő játékosokkal viszont sokat változott a hangja. Az I 22 csöves phonoval kifejezetten szépen zenélt.Eltűnt belőle a sterilitás.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


..ha már D-osztály,kérdezném,hogy a primare i22-őt hallotta e valaki zenélni?Eddig két fajta vélemény olvastam róla: vagy az "egekbe" magasztalják, vagy lehúzzák .Valaki közületek fülelte már?Én csak a házimozi erősítőjét hallgattam.Nagy tere van,erő is van benne rendesen,de nagyon steril a hangja és ezáltal érzelmeket nem közvetített.Precíz hang,de kicsit lélektelen

Avatar
skorpio-
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2016.02.09., kedd 16:54
Értékelés: 59

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: skorpio- »

..ha már D-osztály,kérdezném,hogy a primare i22-őt hallotta e valaki zenélni?Eddig két fajta vélemény olvastam róla: vagy az "egekbe" magasztalják, vagy lehúzzák .Valaki közületek fülelte már?

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Hat nem egy szeles kosben elterjedt DAC, pedig jokat irnak rola. Amiket talaltam, azok szerint nagyon szepen szol, mindenki dicseri a hangzasat es meghalalja a rendes tapkabelt. 
Amit nem szeretnek, hogy nehez megjegyezni, hogy melyik gomb mit csinal illetve panaszkodnak a nepek, hogy nincs analog bemenet, ami azert hulyeseg, mert ez egy DAC extra erosito funkcioval.
 

Olvasni én is olvastam róla, de első kézből mas az infó.
Mivel ez egy dac extra erősítő funkcióval, ahogy írod, így minek kell rá analóg bemenet? Fordítva esetleg...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Senki?
 
Hat nem egy szeles kosben elterjedt DAC, pedig jokat irnak rola. Amiket talaltam, azok szerint nagyon szepen szol, mindenki dicseri a hangzasat es meghalalja a rendes tapkabelt. 
Amit nem szeretnek, hogy nehez megjegyezni, hogy melyik gomb mit csinal illetve panaszkodnak a nepek, hogy nincs analog bemenet, ami azert hulyeseg, mert ez egy DAC extra erosito funkcioval. 
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Wadia 151 PowerDac mini-vel van valakinek tapasztalata?
Senki?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Wadia 151 PowerDac mini-vel van valakinek tapasztalata?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Mikor jarsz errefele? Megvarom.
Mostanában nem tervezem, de ha érdekel a dolog, beszéljünk privátban.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: tottyi »


A puding próbája az evés, ugye...
Mikor jarsz errefele? Megvarom.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Egy Infinity IRS Sigma-t milyennel lehetne kiprobalne vagy erdemes-e a D osztalyu erositok kozott keresgelnem? Mondjuk en egy Sansui BA5000-et szannek neki de nyitott vagyok ez ugyben.
A puding próbája az evés, ugye...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Vendég

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Na, az tök jó!
A probléma csak az, hogy ez a Bladelius nem D osztályú.
 
A bladinak nincs tiszta D osztályú erősítője. Olyan van, amiben az AB mellett van D-re is lehetőség. Egyszerűen átkapcsolod és onnantól D.

Pont ezért lenne ez jó Tottyinak.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: tottyi »



Na, az tök jó!
A probléma csak az, hogy ez a Bladelius nem D osztályú.
 
A bladinak nincs tiszta D osztályú erősítője. Olyan van, amiben az AB mellett van D-re is lehetőség. Egyszerűen átkapcsolod és onnantól D.

Egy Infinity IRS Sigma-t milyennel lehetne kiprobalne vagy erdemes-e a D osztalyu erositok kozott keresgelnem? Mondjuk en egy Sansui BA5000-et szannek neki de nyitott vagyok ez ugyben.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Hat hogy probaljak ki egy D osztalyu erositot es epp a te Bladelius-odat. Mar mar ez gyanus.
Na, az tök jó!
A probléma csak az, hogy ez a Bladelius nem D osztályú.
 
A bladinak nincs tiszta D osztályú erősítője. Olyan van, amiben az AB mellett van D-re is lehetőség. Egyszerűen átkapcsolod és onnantól D.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Mit ajánlottak?
Hat hogy probaljak ki egy D osztalyu erositot es epp a te Bladelius-odat. Mar mar ez gyanus.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”