Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mélysugárzók

Avatar
j0c1
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 21:20
Értékelés: 1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: j0c1 »

Értelek. Van valami teljesítménybeli limit szerinted, hogy mekkora subot képes ez a kis aktív szett "meghajtani"?

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1825
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »



Sziasztok!
 
Az öcsémnek  jelenleg van egy sztereó Audioengine a5 típusú sztereó hangfalpárja, ami egy szintén Audioengine d1 DAC-ra van kötve, az pedig optikai kábellel pc-re.
Használható ez a hangfal másik, használt sub-bal, vagy csak a hozzá kapható gyári a megfelelő? A válaszokat előre is köszönöm szépen!
 
Jocó

 
Az ideális és szakszerű megoldástól messze van, de gyakorlatilag működne ha az egyik RCA kimenetre kötnétek a subot  
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
j0c1
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 21:20
Értékelés: 1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: j0c1 »


Sziasztok!
 
Az öcsémnek  jelenleg van egy sztereó Audioengine a5 típusú sztereó hangfalpárja, ami egy szintén Audioengine d1 DAC-ra van kötve, az pedig optikai kábellel pc-re.
Használható ez a hangfal másik, használt sub-bal, vagy csak a hozzá kapható gyári a megfelelő? A válaszokat előre is köszönöm szépen!
 
Jocó


Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »

Érthetetlen módon a  REL Quake, Q108, Q150, Q200, Q201, Q400, Q401 tipusokon nincs be/ki kapcsoló gomb.
Nem tudsz mit csinálni, ha nem akarsz beleépíteni egy kapcsolót akkor marad a kapcsolható elosztó.

Avatar
kempi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2011.01.28., pén. 13:37
Értékelés: 57

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: kempi »


Sziasztok!
 
Adott egy REL Q150E sub, aminek nagyon szép hangja van, de van egy problémám, miszerint, nem találok rajta kikapcsoló gombot.
Aki jártas a REL világában tudna segíteni? Hogy lehet ezt a kérdést megoldani? 
Előre is köszönöm a segítséget.
 

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »


Új szub esetén a Klipsch R-12SW-re gondolsz? Értékek alapján ez azonos a Jamo J 12 SUB-hoz ami kedvezőbb árú. Ezekbe kár belevágni? Illetve az árat figyelmen kívül hagyva jobb választás az általad linkelt Sony?
 
Újonnan biztos nem venném meg őket, hanem inkább a Sony-t 65-ért, vagy volt egy jó B&K is, ha jól emlékszem.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
bernatcsoki
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2014.12.11., csüt. 21:16
Értékelés: 1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: bernatcsoki »



Valamelyik Line-in-be kell kötni a szubon, az 1 RCA kimenet az  erősítőn nem akadály (a szubos végére ilyenkor szoktak venni Y-toldót a 2 Line-in-be, de anélkül is jó lesz).
 
Új mélysugárzók közül ennyiért csak szart kapsz, az elfogadhatók sztem 120e körül kezdődnek.
(Ez 65-ért elmenne.)

 
Új szub esetén a Klipsch R-12SW-re gondolsz? Értékek alapján ez azonos a Jamo J 12 SUB-hoz ami kedvezőbb árú. Ezekbe kár belevágni? Illetve az árat figyelmen kívül hagyva jobb választás az általad linkelt Sony?

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Az, hogy a receiver-en csak egy RCA kimenet van befolyásol valamit is? Hova kell kötni ilyenkor a sub-on?
Új mélysugárzó ilyen összegért esélytelen?

 
Valamelyik Line-in-be kell kötni a szubon, az 1 RCA kimenet az  erősítőn nem akadály (a szubos végére ilyenkor szoktak venni Y-toldót a 2 Line-in-be, de anélkül is jó lesz).
 
Új mélysugárzók közül ennyiért csak szart kapsz, az elfogadhatók sztem 120e körül kezdődnek.
(Ez 65-ért elmenne.)
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
bernatcsoki
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2014.12.11., csüt. 21:16
Értékelés: 1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: bernatcsoki »



A jelenlegi kínálatból javaslatom ez a Sony, nem az enyém: http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... y-sa-w3800
Én alkudnék 60e környékére, annyiért teljesen OK.
(Alapvetően az a javaslatom, hogy legalább 25 cm-est vegyél, lehetőleg előre sugárzót.
Ha állítható fázispoti is van rajta (nem csak 0/180 kapcsoló), az a legjobb.)

 
Az, hogy a receiver-en csak egy RCA kimenet van befolyásol valamit is? Hova kell kötni ilyenkor a sub-on?
Új mélysugárzó ilyen összegért esélytelen?

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Üdv!
 
Totál analfabéta vagyok a mélysugárzók világában, de van egy HK 3770-es receiverem. A hálószobában használom (hálózat/bluetooth/cd/rádió) - az utóbbi időben egyre többször filmnézéshez is optikai kábelen keresztül. A 3770 hátulján van egy subwoofer pre-out ami megmozgatta a fantáziámat. Két kis Heybrook Prima-t hajtok vele és arra gondoltam egy aktív mélysugárzó javítana a moziélményen. Hálószoba kb. 18 nm. Kérdésem az lenne, hogy milyen sugárzót ajánlanátok ehhez a felálláshoz? Van-e ilyen 80k körül? 

 
A jelenlegi kínálatból javaslatom ez a Sony, nem az enyém: http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... y-sa-w3800
Én alkudnék 60e környékére, annyiért teljesen OK.
(Alapvetően az a javaslatom, hogy legalább 25 cm-est vegyél, lehetőleg előre sugárzót.
Ha állítható fázispoti is van rajta (nem csak 0/180 kapcsoló), az a legjobb.)
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
bernatcsoki
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2014.12.11., csüt. 21:16
Értékelés: 1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: bernatcsoki »


Üdv!
 
Totál analfabéta vagyok a mélysugárzók világában, de van egy HK 3770-es receiverem. A hálószobában használom (hálózat/bluetooth/cd/rádió) - az utóbbi időben egyre többször filmnézéshez is optikai kábelen keresztül. A 3770 hátulján van egy subwoofer pre-out ami megmozgatta a fantáziámat. Két kis Heybrook Prima-t hajtok vele és arra gondoltam egy aktív mélysugárzó javítana a moziélményen. Hálószoba kb. 18 nm. Kérdésem az lenne, hogy milyen sugárzót ajánlanátok ehhez a felálláshoz? Van-e ilyen 80k körül? 

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Értem. Köszi.
Én meg pont a lefelé sugárzó változatot nézegettem...:
http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/XLS200-DF.htm
 
Szállítással együtti kb. 135 ezres ára már a meghúzott limit felett van jócskán. Egyébként nagyon szimpatikus és tetszetős mélyláda.

 
Ha teheted, előre sugárzót vegyél. Jobban, tisztábban szól.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Caldera
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2017.12.04., hétf. 14:37
Értékelés: 2

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Caldera »



Szerintem 120-125 körül itthon van. De nem számoltam ki pontosan, szóval lehet igazad van. De nézd így: BK esetén közvetlen a gyártótól rendelsz, a Taga esetén van disztibútori és viszonteladói árrés is az árban. X forintból sokkal többet kapsz a pénzedért egy internet direkt vásárlás esetén. Nyilván te tudod mennyi pénzed van, de inkább várj egy fél évet és ne ezen múljon. Egyébként mekkora szobába kellene?
 
Amúgy pont van aprón egy eladó használt 200DF... 

Ebben van logika elismerem. De a Taga Platinum sw10 v.2 is a 400-500 eurós ársávban mozog. Most van rá itthon egy kedvezményes akció 140 ezer helyett 90 e Ft.
 
Hoppá, most nézem a fentebbi ár a normál változatokra vonatkozik, a high gloss kivitel 500 euró felett van.
 
35 nm a szoba.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Értem. Köszi.
Én meg pont a lefelé sugárzó változatot nézegettem...:
http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/XLS200-DF.htm
 
Szállítással együtti kb. 135 ezres ára már a meghúzott limit felett van jócskán. Egyébként nagyon szimpatikus és tetszetős mélyláda.

 
Szerintem 120-125 körül itthon van. De nem számoltam ki pontosan, szóval lehet igazad van. De nézd így: BK esetén közvetlen a gyártótól rendelsz, a Taga esetén van disztibútori és viszonteladói árrés is az árban. X forintból sokkal többet kapsz a pénzedért egy internet direkt vásárlás esetén. Nyilván te tudod mennyi pénzed van, de inkább várj egy fél évet és ne ezen múljon. Egyébként mekkora szobába kellene?
 
Amúgy pont van aprón egy eladó használt 200DF... 

Avatar
Caldera
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2017.12.04., hétf. 14:37
Értékelés: 2

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Caldera »



Ezeket a típusokat sajnos nem ismerem. Esetleg nyergelj át a mozis topikba.
 
Ennyi pénzért én ezt ajánlanám:
 
http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/XLS200.htm
 
vagy ezt, ha kicsit többet rá tudsz szánni:
 
http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/P12300SB-FF.htm

Értem. Köszi.
Én meg pont a lefelé sugárzó változatot nézegettem...:
http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/XLS200-DF.htm
 
Szállítással együtti kb. 135 ezres ára már a meghúzott limit felett van jócskán. Egyébként nagyon szimpatikus és tetszetős mélyláda.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »



És a két linkelt szubról mi a véleményed? Melyik a jobb alternatíva a kettő közül?
Az hogy meg van adva -3db-nél a frekvencia átvitel 20Hz, nekem nem mond semmit, meg gondolom más laikusnak sem.
Ezért próbálok itt tanácsot kapni mi lehetne egy jó alternatíva a lentebb írt rendszeremhez 100 e Ft alatti ársávban (és csak új érdekel).
Ami viszonylag közel lenne hozzám házimozi stúdió, az ott forgalmazott szubok közül egy sem ragadta meg a fantáziám vagy árban nem esik a lehetőségembe.

 
Ezeket a típusokat sajnos nem ismerem. Esetleg nyergelj át a mozis topikba.
 
Ennyi pénzért én ezt ajánlanám:
 
http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/XLS200.htm
 
vagy ezt, ha kicsit többet rá tudsz szánni:
 
http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/P12300SB-FF.htm

Avatar
Caldera
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2017.12.04., hétf. 14:37
Értékelés: 2

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Caldera »



Általánosságban két különböző típusú teljesen eltérő paramatérekkel rendelkezhet. Az hogy az egyik 25 centi, egy másik meg 30, önmagában még semmit nem mond el a hangszórókról. 
 
Pl. nézz meg egy ilyen adatlapot hány paraméter van megadva. Ezek hangszórónként eléggé eltérőek is lehetnek, vagy akár nagyon hasonlóak is.
 
http://loudspeakerfreaks.com/datasheets ... 558t00.pdf

És a két linkelt szubról mi a véleményed? Melyik a jobb alternatíva a kettő közül?
Az hogy meg van adva -3db-nél a frekvencia átvitel 20Hz, nekem nem mond semmit, meg gondolom más laikusnak sem.
Ezért próbálok itt tanácsot kapni mi lehetne egy jó alternatíva a lentebb írt rendszeremhez 100 e Ft alatti ársávban (és csak új érdekel).
Ami viszonylag közel lenne hozzám házimozi stúdió, az ott forgalmazott szubok közül egy sem ragadta meg a fantáziám vagy árban nem esik a lehetőségembe.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Ja, bocs azt hittem általánosságban is van rá valami magyarázat.
 
Ő az egyik:
http://www.hangkepstudio.hu/hangfal/mel ... -melylada/
 
Ő a másik:
http://www.hangkepstudio.hu/hangfal/mel ... -melylada/

 
Általánosságban két különböző típusú teljesen eltérő paramatérekkel rendelkezhet. Az hogy az egyik 25 centi, egy másik meg 30, önmagában még semmit nem mond el a hangszórókról. 
 
Pl. nézz meg egy ilyen adatlapot hány paraméter van megadva. Ezek hangszórónként eléggé eltérőek is lehetnek, vagy akár nagyon hasonlóak is.
 
http://loudspeakerfreaks.com/datasheets ... 558t00.pdf

Avatar
Caldera
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2017.12.04., hétf. 14:37
Értékelés: 2

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Caldera »


erre nehéz bármit mondani a konkrét típusok nélkül.
Ja, bocs azt hittem általánosságban is van rá valami magyarázat.
 
Ő az egyik:
http://www.hangkepstudio.hu/hangfal/mel ... -melylada/
 
Ő a másik:
http://www.hangkepstudio.hu/hangfal/mel ... -melylada/

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Annak mi az oka, hogy azonos gyártónál, hasonló teljesítmény esetén az egyik szub 25-ös, a másik 30-as hangszórót kap?   Nyilván két különböző típus, de hangsúlyozom, hogy nagyon hasonló teljesítményük van.
 
erre nehéz bármit mondani a konkrét típusok nélkül.

Avatar
Caldera
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2017.12.04., hétf. 14:37
Értékelés: 2

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Caldera »

Annak mi az oka, hogy azonos gyártónál, hasonló teljesítmény esetén az egyik szub 25-ös, a másik 30-as hangszórót kap?   Nyilván két különböző típus, de hangsúlyozom, hogy nagyon hasonló teljesítményük van.

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »


Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: szigony »


Max 200 e Ft a kettőre. De az már tényleg a plafon.
QUAD L-ite subwoofer, zárt, távirányító is van hozzá. Misi barátomnál probáltuk Velo 1200Ultra mellett. Ami egyértelműen jobb volt, de nem vallott szényent a QUAD. Nekem a mozira ebből van 2db -nem eladó-. Szerintem 2db már elegendő lehet ebbe a nappaliba. Mivel csak 10" membrán és 300W erősítő dolgozik benne. Ezért nyílván megvannak a korlátai, de ésszerű keretek között 2db elég tisztességes eredményt lehet elérni az adott árkategóriában és  biztosan kijönne a rendelkezésre álló keretből. Sajnos már csak a használtpiacon lehet kifogni.


Avatar
Caldera
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2017.12.04., hétf. 14:37
Értékelés: 2

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Caldera »



Mekkora szobába lesz a szub? Ha nem elég nagy a szobád, hiába tudja elvileg a 20 Hz-et a szub, kisebb szobában nem tud kialakulni a 20 Hz-es hanghullám. Szerintem jobban jársz ha inkább olyan szubot keresel, amelyik tisztán, gyorsan, feszesen tud megszólalni 25-30 Hz-en, mint egy 20 Hz-ig lemenő, de lassú, puha, huppogós mélyeket produkáló gyenge minőségű vackot. 
Én a 200ezres kategóriában ezt ajánlanám: 
http://www.bartimexaudio.hu/index.php/t ... -17-detail
Basszreflex üzemmódban lemegy 19Hz-ig, de sokkal szebben szól zárt üzemmódban, igaz akkor csak 25Hz-től indul.

35 négyzetméter, 270 cm belmagasság.

Avatar
Caldera
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2017.12.04., hétf. 14:37
Értékelés: 2

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Caldera »



Bocs,
 
egyébként akkor mennyi a max. keret a két darab szubra?

Max 200 e Ft a kettőre. De az már tényleg a plafon.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”