Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Forrasztás

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 682
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Sziasztok!

Nekem ilyen van, elégedetten használom. Hőfok finoman állítható. Nem egy erőmű de nekem a CSIM tevékenységemhez megfelelő. https://www.hqelektronika.hu/hu/28003-a ... soldfah003
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Forrasztás

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

G-Gabi írta:
2018.03.01., csüt. 17:19
Merem javasolni a forraszto zsírt előszerettel használom.
Azért ezzel csak óvatosan... felületaktív ergo korrozív és elég jól bekúszik sodrott szálak közé
ami ott is marad, és persze mindig több kerül a felületre mint ami feltétlenül szükséges...
Én megtisztítom a nyákot is forrasztás után, mert még vezet is a DÖG.... (oldott ón + ionok)
AC-nál volt hogy az amúgy biztosságos távolságon átívelt élesztéskor, máskor csak halkan "ciripel" .
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
G-Gabi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2014.08.09., szomb. 11:12
Értékelés: 835

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: G-Gabi »


Merem javasolni a forraszto zsírt előszerettel használom.
Gyorsabban átmelegedik a felület és a felületi oxidációval is elbánik.
 
https://www.google.hu/search?q=forraszt ... oQ6WZMjT-M:

Avatar
Current
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.06.25., pén. 11:34
Értékelés: 2

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: Current »


Ha már páka, érdemes beszélni a JBC-ről is. Nem olcsó, de minden célra alkalmas a nagy hegyválaszték miatt és
elnyűhetetlen. Gyors hegycsere, gyors felfűtés.
 






 

Avatar
teac
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 20:11
Értékelés: 115

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: teac »


ha ajánlanátok valami jobb eszközt megköszönném... és akkor visszatérhetnék az ezüsttartalomra, vagy annak hiányára...
Tisztelt Uram !
 
Amennyiben hosszú élettartamú, és valóban jó pákát akar, ERSA Digital 2000 állomás, és hozzá a Power Tool páka ! A fejek cserélhetők. Ez az egyetlen páka, amivel nagy hőelvezetésű anyagokat tud forrasztani. Megfelelő heggyel, hangsúlyozom ! A forrasztás meg messze nem olyan egyszerű bizonyos esetekben, mint amennyire annak látszik. Írtam már máshol is, csak megfelelő forrásból származó ónt használjon, nem a drága a drága ! Ezt használom évek óta, és lecserélhetetlen, csak a hegyek méretével tudok játszani, a mindenkori konkurrencia elméletileg jó, gyakorlatilag labdába sem rúg mellette. A Weller nyolcvan wattos digitális állomás 5 mm-es hegye két másodperc alatt odafagyott a DAC-om teliföldjéhez, úgy kellett többször is "letörni" a fóliáról. Ez tudja azt, amit az meg sem közelít. Nem vagyok anyagilag érdekelt, de microsolder.kft.
 
               TEAC

Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: rookakoma »



Vettem egy ilyet, mert kellett egy kis hordozhotó páka:
https://www.banggood.com/MINI-TS100-Dig ... ds=myorder
Csak ajánlani tudom, Weller WSD80 / WSP81-hez tudom hasonlítani, mert ilyet használok.
Olyan, mintha a kis TS 100 nagyobb teljesítményű lenne. Simán forraszt nagy csatikat vastag kábelre a TS-B2 heggyel, amivel érkezett. Ez teljesen jó, nem túl vékony, de nem is vastag.
Többféle hegy-fűtőbetét kapható hozzá, jó áron:
https://www.banggood.com/Original-Repla ... rmmds=cart
Összehasonlítás végett a Wellerhez 25000 Ft volt a fűtőbetét!
A hőmérséklet csak 10 °C-os lépésekben állítható, szerintem kibírható.
Ha leteszed visszahűti magát 200 °C-ra, ha megmozdítod, akkor pár másodperc alatt ismét felmelegszik a beállított hőmérsékletre.
Azt mondják, hogy kb 40 perc folyamatos használat mellett a nyele felmelegszik, ezt még nem tapasztaltam, de ez hátrány lehet esetleg.
19V-os táppal 40W teljesítmény, de tényleg sokkal többnek érződik.
Táp:
https://www.banggood.com/DSY404-19V-2_1 ... ds=myorder
A YouTube-on vannak videók róla.
Szállítási opcióként a Priority Direct Mail opciót érdemes választani.

Ez tényleg jó.
https://www.youtube.com/results?search_ ... ering+iron

Avatar
malac6011
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2172
Csatlakozott: 2017.12.15., pén. 18:48
Értékelés: 92

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: malac6011 »


Na ezzel nem fogsz sokra jutni...... . Mai áron egy doboz Sopi-t sem ér.
ha ajánlanátok valami jobb eszközt megköszönném... és akkor visszatérhetnék az ezüsttartalomra, vagy annak hiányára...
BRG MK-27

Avatar
malac6011
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2172
Csatlakozott: 2017.12.15., pén. 18:48
Értékelés: 92

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: malac6011 »


Nam a megfogatással van bal, hanem a páka teljesítményével. Ha az nem elég, csak melegíti a huzalt, a szigetelés elkezd olvadni, de az ón még mindig nem folyik. 2.5-ös huzalhoz legalább 100W-os páka kell. (nem pillanatpáka!)
ez ugyan nem pillanatpáka, de csak 40

vagy 60 wattos, még egy doboz sophiáneáért cseréltem orosz katonákkal
BRG MK-27

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5649
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



nem sajnos azzal is taknyoltam legutóbb, azt hiszem a gyanta és a folyasztó hiánya okozza a problémát,
A több napos kísérlet sorozat eddigi eredménye, :
sem a stannol sem a kínai nem tartalmaz forrasztás segítő anyagokat, k..a nehéz forrasztani velük.
Szívem szerint küldenék mintát valami hozzáértőnek, de ennyit az egész topik nem ér.
Sztem hagyd ezt a forrasztás témát inkább hozzáértőre. Ami képet küldtél az nagyon ...... szerény! Stannollal pedig nagyon jól leet forraszani. Úgyhogy ha azzal sem megy akkor inkább ne erőltesd. Több kárt okozol vele mint hasznot.

Avatar
malac6011
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2172
Csatlakozott: 2017.12.15., pén. 18:48
Értékelés: 92

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: malac6011 »


 Elnézést, nem akartalak megbántani..... .  Gyanta, folyasztószer nélkül nem lehet forrasztani. Sehogy, legjobb esetben is így....
nem bántottál meg, ellenben elmondhatnád, hogy egy 2,5 átmérőjű derót végét hogyan lehet szépen megfogatni, hogy ne kelljen áthvíteni az egész kábelt.
eddig mindig csak úgy sikerült...
BRG MK-27

Avatar
malac6011
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2172
Csatlakozott: 2017.12.15., pén. 18:48
Értékelés: 92

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: malac6011 »



A Stannollal milyet tudsz forrasztani?
Az biztos , hogy tökéletesen használható. Tehàt tekinthető viszonyítási alapnak.

nem sajnos azzal is taknyoltam legutóbb, azt hiszem a gyanta és a folyasztó hiánya okozza a problémát,
A több napos kísérlet sorozat eddigi eredménye, : 
sem a stannol sem a kínai nem tartalmaz forrasztás segítő anyagokat, k..a nehéz forrasztani velük.
Szívem szerint küldenék mintát valami hozzáértőnek, de ennyit az egész topik nem ér.
BRG MK-27

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5649
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



bár nem fényképeztem körbe de valóban nem tudtam vele csodát művelni, szerintem nagyon kevés benne a gyanta vagy egyáltalán nincs benne,
és persze nekem nem szakmám a forrasztás mint neked,

A Stannollal milyet tudsz forrasztani?
Az biztos , hogy tökéletesen használható. Tehàt tekinthető viszonyítási alapnak.

Avatar
malac6011
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2172
Csatlakozott: 2017.12.15., pén. 18:48
Értékelés: 92

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: malac6011 »


Hát ez bizony nincs "bevonatolva"... ezt anno a szakma tanárom úgy jellemezte, "t..nyolás"  . Erre ráhűlt a megolvadt forrasz, ennyi.
bár nem fényképeztem körbe de valóban nem tudtam vele csodát művelni, szerintem nagyon kevés benne a gyanta vagy egyáltalán nincs benne,
és persze nekem nem szakmám a forrasztás mint neked,
BRG MK-27

Avatar
malac6011
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2172
Csatlakozott: 2017.12.15., pén. 18:48
Értékelés: 92

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: malac6011 »



Elvileg nem gond a magasabb olvadáspont - ez az ólommentes anyagok jellemzöje, 300°C körül tökéletesen kell forrasszon ez is. Ha 350-400 fokon is maszatol, nem folyik, akkor van baj. Ott már a folyasztószerek is elégnek sajnos.
Amivel befürödtem az 400 fokon is így taknyolt. Egy idevágó: https://elektro-net.hu/cikk-archivum/12 ... forrasztas

Igen, érdemes utána olvasni, a megfelelő hőfokválasztás elengedhetetlen ahhoz, hogy normálisat forasszunk.
Szombat reggel lévén kifényesítettem a kaszámat, és a család kétkedő pillantásainak kereszttüzében , az olvasott ismeretek birtokában nekiláttam a forrasztásnak.
Minden igaz ami le van írva. Ha el tudod találni a 300 C fokot a forrasztó ón szépen olvad, igaz nincs tele folyató anyaggal, de a képen látható monster kábel három sodort eréből, sikeresen bevonatoltam az egyiket. A forrasztás olyan lett kihűlés után mint pompei-ben a láva, vagy kovácsolás előtt az acél, tehát olyan olvadt fém jelleget öltött, valószínűleg a magasabb olvadáspontnak köszönhetően,és ahogyan meridián fórumtárs jellemezte szürkés matt árnyalatot öltött.

BRG MK-27

Avatar
miczo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2015.02.19., csüt. 20:07
Értékelés: 12
Tartózkodási hely: Miskolc

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: miczo »


Elvileg nem gond a magasabb olvadáspont - ez az ólommentes anyagok jellemzöje, 300°C körül tökéletesen kell forrasszon ez is. Ha 350-400 fokon is maszatol, nem folyik, akkor van baj. Ott már a folyasztószerek is elégnek sajnos.
Amivel befürödtem az 400 fokon is így taknyolt. Egy idevágó: https://elektro-net.hu/cikk-archivum/12 ... forrasztas

Avatar
malac6011
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2172
Csatlakozott: 2017.12.15., pén. 18:48
Értékelés: 92

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: malac6011 »


Nehezen olvadt meg sokkal nehezebben mint a másik ami mentes bármilyen nemesfémtől.
A másikkal a forrasztás pikpak zajlik (balról) , míg ezzel mintha picit melegebb pákára lenne szükség, jóformán csak maszatolni tudtam vele (jobbról)
Ez mit jelent frankó vagy nem mfrankó ?

BRG MK-27

Avatar
malac6011
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2172
Csatlakozott: 2017.12.15., pén. 18:48
Értékelés: 92

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: malac6011 »



Annyira nem, csak talán nem akarjuk szétoffolni teljesen ezt a hirdetést.
 
Leónozhatnál egy-egy darab vezetékvéget mindhárom forraszanyaggal, tanulságos lenne.
Nekem a lentebb említett forraszanyaggal ez egyáltalán nem sikerült.

Melyikre gondolsz ?
BRG MK-27

Avatar
tuli079
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2009.03.08., vas. 21:03
Értékelés: 35
Tartózkodási hely: Warstein, Németország

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: tuli079 »



Üdv!
köszi a véleményezést! Ugyanakkor sajnos pont kínára ez nem igaz, köszönhetően a kapzsi pénzéhes amerikának és európának, beleértve magyarországot is.
A helyzet az, hogy az olcsó munkaerő miatt gyártat a világ minden országa kínában. Viszont amikor felépítenek egy gyárat annak nagyobb a kapaciátsa mint amennyit a világ piaca be tud fogadni. A gyárat szerződés köti, hogy azon a néven, nem hozhatja forgalomba a terméket amin a megbízó. Mi történik tehát? forgalomba hozza noname, olcsóbban.
Talán mivel pl. az "adibas" márkával nem értek el áttörő sikert inkább név nélkül hozzák forgalomba a tömegárut.
Itt nyugodtan megjegyezhetem, hogy itt a fórumon gazdát cserélő banándugók, csatlakozók, kábelek, stb legalább 75%-a rossz minőségű termék, csak, hogy ne említsek forgalmazót az itthoniak közül, jó páran forgalmazzák ezeket, és hogy másolat e vagy sem, mindegy is.
A valamit magukra adó cégek sem értelmezhető egyértelműen, hiszen ők is kínában gyártatnak, csak többet költenek arra, hogy engem és téged átverjenek, tisztelet persze egy - két kivételnek. 
Ennek a forrasztó ónnak az ezüst tartalma ugyanannyira megkérdőjelezhető mint egy carbon házas banándugó réz tartalma, és arra sincs írva semmi.

Sziasztok,
 
Szerintem Kina már nem olcsó (semmilyen tekintetben sem), én félévente végeztetem el a gyártási költség analízist (gyártósor transferekkel foglalkozom) és Magyarország már 3 éve olcsóbb mint Kína. Sőt lassan 2x-es a szorzó. Egyetlen oka van, hogy Kinában gyártat mindenki, az hogy ott van a piac, ja és az 5-7%-os extra Vám a nem kinai termékekre szintén nyomós indok. 
Egyébként Upppp
 
Üdv Péter
DAP: Ibasso DX300,DX170, A&K SP2000T
IEM: 64 audio U12T, EE Valkyrie, Thieaudio Monarch, Solaris 2020, EE Bravado, Moondrop B2, Xenns Mangird Tea2
DAC: Topping D90
Erösítő: Poppulse T180, 300B-SE
Hangfal: Dragonweed Panther + Panther evo
Kábelek: Valhalla RXF

Avatar
miczo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2015.02.19., csüt. 20:07
Értékelés: 12
Tartózkodási hely: Miskolc

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: miczo »


Annyira nem, csak talán nem akarjuk szétoffolni teljesen ezt a hirdetést.
 
Leónozhatnál egy-egy darab vezetékvéget mindhárom forraszanyaggal, tanulságos lenne.
Nekem a lentebb említett forraszanyaggal ez egyáltalán nem sikerült.

Avatar
malac6011
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2172
Csatlakozott: 2017.12.15., pén. 18:48
Értékelés: 92

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: malac6011 »

ezek szerint megszottyant az érdeklődés
BRG MK-27

Avatar
malac6011
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2172
Csatlakozott: 2017.12.15., pén. 18:48
Értékelés: 92

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: malac6011 »



Szerintem ebből csak annyi derül ki hogy arányaiban több benne a folyasztószer.
A stannol forrasza a leg életszerűbb.

Én nem véleményeztem csak bemutatom, de tudok még mintát csinálni ha van valakinek ötlete, engem is kíváncsivá tett az eredmény
 
Kétszer cseppentettem, mindig letisztított pákavéggel. Két eredmény született egyiket hoztam nyilvánosságra, de a másik ugyanilyen lett.
A cseppentésnél a középső minta kihűléskor is fényes maradt, jobbról balról a kihűléssel arányosan lettek mattabbak.
Szerintem viselkedésre a középső volt a legjobb, hamar bevonta a drótot, nem kellett túlhevíteni azt.
De várom a további véleményeket.
BRG MK-27

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5649
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Az első képen a felhasznált anyagok felülről
a másodikon oldalról a harmadikon az eredmény

Szerintem ebből csak annyi derül ki hogy arányaiban több benne a folyasztószer.
A stannol forrasza a leg életszerűbb.

Avatar
ical
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2010.09.11., szomb. 19:30
Értékelés: 31

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: ical »


Forrasztó állomások terén ki milyent ajálana?
Metcal! Nagy Weller fan voltam szinte mindenem volt belőle, míg nem teszteltem Metcalt, a régi 500-asok is jók, de az új 5000-es széria!!! :-)

Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: rookakoma »


Vettem egy ilyet, mert kellett egy kis hordozhotó páka:
https://www.banggood.com/MINI-TS100-Dig ... ds=myorder
Csak ajánlani tudom, Weller WSD80 / WSP81-hez tudom hasonlítani, mert ilyet használok.
Olyan, mintha a kis TS 100 nagyobb teljesítményű lenne. Simán forraszt nagy csatikat vastag kábelre a TS-B2 heggyel, amivel érkezett. Ez teljesen jó, nem túl vékony, de nem is vastag.
Többféle hegy-fűtőbetét kapható hozzá, jó áron:
https://www.banggood.com/Original-Repla ... rmmds=cart
Összehasonlítás végett a Wellerhez 25000 Ft volt a fűtőbetét!
A hőmérséklet csak 10 °C-os lépésekben állítható, szerintem kibírható.
Ha leteszed visszahűti magát 200 °C-ra, ha megmozdítod, akkor pár másodperc alatt ismét felmelegszik a beállított hőmérsékletre.
Azt mondják, hogy kb 40 perc folyamatos használat mellett a nyele felmelegszik, ezt még nem tapasztaltam, de ez hátrány lehet esetleg.
19V-os táppal 40W teljesítmény, de tényleg sokkal többnek érződik.
Táp:
https://www.banggood.com/DSY404-19V-2_1 ... ds=myorder
A YouTube-on vannak videók róla.
Szállítási opcióként a Priority Direct Mail opciót érdemes választani.

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Forrasztás

Hozzászólás Szerző: memme »


Szerintem 1075x 0,071
Vagy 5 szálat kihúztál belőle

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”