Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

TMP erősitők és D/A konverterek

Moderátor: TMP

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5852
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7186
Tartózkodási hely: Bokod

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Látom a lelkesedésed a Kolibri iránt, de én úgy gondolom, hogy egy ügyes, jól megcsinált kisdoboz a kategóriában ismert előnyökkel és hátrányokkal, viszont azt nem ugorja át, ellenben az Ant-ban van valami, amitől az ember egyszerűen beleveti magát a zenehallgatásba, valami mágia. 
Az Ant-tal kapcsolatban minden bizonnyal igazad van, a Kolibrivel viszont minden bizonnyal nincs. 
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5852
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7186
Tartózkodási hely: Bokod

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Én a helyedben kipróbálnám a kombót, és ha kevésnek éreznéd, akkor a Kolibri helyett keresnék valamit - ebben az összeállításban a doboz a limitáló tényező, a könnyebben helyettesíthető valami.
 

Ki kell próbálni, ez tény. Ant még nem volt nálam, de a Classic igen, nem 2 napja ráadásul (itt is köszönöm Tamásnak), de hogy a Kolibri lenne a limitáló tényező, azt fenntartásokkal fogadom.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP »


Az lesz, otthonira megpróbálom majd elkérni, csak Debrecen nekem nagyon messze van
Valahogy áthidaljuk a távolságot

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény »


Az lesz, otthonira megpróbálom majd elkérni, csak Debrecen nekem nagyon messze van
Ennek tükrében még inkább azt javaslom, hogy kérj próba lehetőséget. Amennyiben beválik, boldog tulajdonosa lehetsz egy remek kis rendszernek.

Avatar
goodman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1170
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 19:54
Értékelés: 494
Tartózkodási hely: Győr

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: goodman »



Köszi, előkerestem a ház terveit, ez egy 40nm nappaliból kicsi kuckósított terület, ahol a tévézés és a hifi is lenne ez 14,28 nm, a kanapé köbö 3 méterre van a TV-től, mellette lenne a hangfal is, viszonylag új ház, nem volt még benne hifi, ezért is vagyok tanácstalan, hogy egy Kolibri mire elég vagy mire nem, rock menne, nagyzenekar off
Viszont jól látod ANT az ára miatt is szimpi lenne, a nagyobb erősítők már drágák nekem, illetve olyan áron már sok alternatíva lenne.

 
Ennek tükrében még inkább azt javaslom, hogy kérj próba lehetőséget. Amennyiben beválik, boldog tulajdonosa lehetsz egy remek kis rendszernek.

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény »


Köszi, előkerestem a ház terveit, ez egy 40nm nappaliból kicsi kuckósított terület, ahol a tévézés és a hifi is lenne ez 14,28 nm, a kanapé köbö 3 méterre van a TV-től, mellette lenne a hangfal is, viszonylag új ház, nem volt még benne hifi, ezért is vagyok tanácstalan, hogy egy Kolibri mire elég vagy mire nem, rock menne, nagyzenekar off
Viszont jól látod ANT az ára miatt is szimpi lenne, a nagyobb erősítők már drágák nekem, illetve olyan áron már sok alternatíva lenne.
Csak a saját tapasztalatomról tudok beszámolni. Tavaly nyáron próbáltuk a Kolibri első példányát egy 2x9 W-os SE csöves erősítővel. Meglepően jól viszonyultak egymáshoz, de azért az általad említett alapterületre már nem biztos, hogy az ANT-ot választanám partneréül. Oda lehet nem lesz elég, főleg ha hallgatsz rockot, metált, esetleg klasszikus nagyzenekari műveket. A Classic vagy a Triton szerencsésebb választás lenne, bár tudom árban is jelentős a különbség. De majd a bennfentesek megerősítenek, vagy megcáfolnak. Próba nélkül semmi esetre ne vágj bele. 

Avatar
goodman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1170
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 19:54
Értékelés: 494
Tartózkodási hely: Győr

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: goodman »



Srácok, ha már szinergia, az ANT és Kolibri ajánlott párosítás lenne? Nyomon követem én a topikot, de van, aki próbálta már, tudom azt is,h Kolibri viszonylag könnyen hajtható, az ANT 9W-ja elég lesz neki?Mondjuk egy olyan 15-20nm-re.
És ha már van egy viszonylag minőségi laptopom milyen forrást ajánlnátok, amiből már tisztességes hang jön ki, tehát nuku CD játszó, tudtok komplett láncot ajánlani?

 
Csak a saját tapasztalatomról tudok beszámolni. Tavaly nyáron próbáltuk a Kolibri első példányát egy 2x9 W-os SE csöves erősítővel. Meglepően jól viszonyultak egymáshoz, de azért az általad említett alapterületre már nem biztos, hogy az ANT-ot választanám partneréül. Oda lehet nem lesz elég, főleg ha hallgatsz rockot, metált, esetleg klasszikus nagyzenekari műveket. A Classic vagy a Triton szerencsésebb választás lenne, bár tudom árban is jelentős a különbség. De majd a bennfentesek megerősítenek, vagy megcáfolnak. Próba nélkül semmi esetre ne vágj bele. 

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény »


Srácok, ha már szinergia, az ANT és Kolibri ajánlott párosítás lenne? Nyomon követem én a topikot, de van, aki próbálta már, tudom azt is,h Kolibri viszonylag könnyen hajtható, az ANT 9W-ja elég lesz neki?Mondjuk egy olyan 15-20nm-re.  
És ha már van egy viszonylag minőségi laptopom milyen forrást ajánlnátok, amiből már tisztességes hang jön ki, tehát nuku CD játszó, tudtok komplett láncot ajánlani?

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP »



Különben ezért furcsa számomra, hogy nem kész összeállításban gondolkodnak, még akkor sem, ha kínáltok rá kiemelkedő megoldást (hangsugárzó és erősítő egyben, tőletek).
 
Amióta nálam volt próbán az ANT a Kolibrik mellé, várom, hogy kérésemnek megfelelően jöjjön a jelzés: eladó az ütött-kopottabb demódarab, nyomott áron..

Az 1es szériaszámút nem szoktam eladni, de majd meglátom mit tehetek mert van már másik bemutató darab is. Vagy az is lehet, hogy kolibri tulajdonosoknak kitalálok valamiféle kedvezményt, ha esetleg van rá igény.

Online
Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: Tul »


Különben ezért furcsa számomra, hogy nem kész összeállításban gondolkodnak, még akkor sem, ha kínáltok rá kiemelkedő megoldást (hangsugárzó és erősítő egyben, tőletek).
 
Amióta nálam volt próbán az ANT a Kolibrik mellé, várom, hogy kérésemnek megfelelően jöjjön a jelzés: eladó az ütött-kopottabb demódarab, nyomott áron..
 

Pontosan
És mi nem csodát gyártunk, hanem erősítőt
Ez persze nem feltétlen azt jelenti, hogy nem voltak megelégedve az erősítővel, sőt tényleg mindenki kihangsúlyozta, hogy mennyire jól sikerültek.
De az emberek szeretnek hinni a csodákban, hogy 1készülék csere és megoldódik minden...


Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP »

Azért azt is meg kell jegyezzem, mert így teljes a kép, hogy van pozitív eredménye is ennek a körútnak!

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP »



Értem, szóval irreálisan magasak voltak az elvárások, várták a csodát. 
Csodák pedig nincsenek.

Pontosan
És mi nem csodát gyártunk, hanem erősítőt
Ez persze nem feltétlen azt jelenti, hogy nem voltak megelégedve az erősítővel, sőt tényleg mindenki kihangsúlyozta, hogy mennyire jól sikerültek.
De az emberek szeretnek hinni a csodákban, hogy 1készülék csere és megoldódik minden...

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: Tamoo »


Értem, szóval irreálisan magasak voltak az elvárások, várták a csodát. 
Csodák pedig nincsenek.  
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP »


Ha majd ráérsz ezeket az igényeket, elvárásokat kifejtenéd, hogy konkrétan mik is voltak? Kíváncsi lennék. 
Ha akkor válaszolnék amikor ráérek, valószínűleg pár évbe beletelne...
Na de viccet félretéve, röviden megfogalmazva a lényeget talán annyi, hogy 1 készülék (erősítő) cseréjével nem lehet megváltani a világot.
Értem én ez alatt azt hogy egy komplett rendszerbe beillesztve 1 "jó" elemet nem kapunk 5-10millás hangot. Próbálom egyszerűen és kicsit túlzóan megfogalmazni de kb ez a lényege. És nem is akarok megsérteni senkit (bár mint mondtam nem AVX-es emberkéknél voltam, 1kivétellel ) de sajna ez tény. Viszont úgy látom, hogy sokszor igény lenne még jobb elektronikákra/erősítőkre az sem számít ha az ára jóval magasabb.
 
Bizonyos szint  alatt, teljesen felesleges megvenni egy Tritont például, és bizonyos szint felett meg már nagyon sokat kell költeni hogy picit "jobb" hangot kapjunk. Talán ebben jók a TMP erősítők. egy viszonylag alacsony összegért egészen jó (talán kicsit különleges) hangot produkálnak. A többi már ízlés kérdése...

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: Tamoo »



Elég különleges, sőt néha furcsa elvárásai vannak az embereknek egy erősítővel kapcsolatban
Nehéz az igényeket az elképzeléseket és az árakat összhangba hozni az bizonyos, de ez mindig is így volt. És nem feltétlenül azért mert drága, esetenként pont az ellenkezője a probléma.
De lehetséges, hogy ez majd elgondolkodtat néhány új modell végleges kidolgozásán...

Ha majd ráérsz ezeket az igényeket, elvárásokat kifejtenéd, hogy konkrétan mik is voltak? Kíváncsi lennék. 
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP »



Ha van kedved 1-2 gondolatot is megoszthatsz velünk, mit tapasztaltál a kis Ant-el kapcsolatban

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP »


Mindenesetre tanulságos volt számomra is és érdekes ez a bemutató.
Elég különleges, sőt néha furcsa elvárásai vannak az embereknek egy erősítővel kapcsolatban
Nehéz az igényeket az elképzeléseket és az árakat összhangba hozni az bizonyos, de ez mindig is így volt. És nem feltétlenül azért mert drága, esetenként pont az ellenkezője a probléma.
De lehetséges, hogy ez majd elgondolkodtat néhány új modell végleges kidolgozásán...

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP »


Tőled is. Mindhárom erősítőt vitted a meghallgatásokra, melyiknek volt leginkább sikere? Mik a tapasztalatok?
Bocsi mindenkitől de "kicsit" húzós héten vagyok túl...
 
A Triton és az Ant volt nálam az erősítők közül. A Classic éppen máshol produkált.
Én úgy gondolom, hogy elég jól szerepelt mind a két darab. És azt sem tudnám megmondani, hogy melyiknek volt nagyobb sikere, mert ahogy te is írtad mindig az éppen aktuális darab volt a jobb
Illetve ízlés kérdése is, és van akinek a Triton van akinek az Ant hangzásvilága jött be jobban. Azt, hogy mihez képest hogyan szól azt meg a kedves "közönség" majd eldönti, ebben én nem foglalnék állást

Avatar
skorpio-
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2016.02.09., kedd 16:54
Értékelés: 59

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: skorpio- »


Tőled is. Mindhárom erősítőt vitted a meghallgatásokra, melyiknek volt leginkább sikere? Mik a tapasztalatok?
Ezekre a kérdésekre magam is szívesen venném a választ...

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: svan »



Nem igazán AVX-es emberkéknél voltam látogatóba. Szóval erre most így lehet feleslegesen várunk.
Ha csak nem tőlem várod a beszámolót.

Tőled is. Mindhárom erősítőt vitted a meghallgatásokra, melyiknek volt leginkább sikere? Mik a tapasztalatok?
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
pooly73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2015.03.10., kedd 21:38
Értékelés: 117
Tartózkodási hely: Berettyóújfalu

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: pooly73 »


Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP »


Várjuk a hétvégi tapasztalatokat.
Nem igazán AVX-es emberkéknél voltam látogatóba. Szóval erre most így lehet feleslegesen várunk.
Ha csak nem tőlem várod a beszámolót.

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: svan »

Várjuk a hétvégi tapasztalatokat.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP »


Igazad van!
de jó látni...

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: svan »

Amit kihagytam: Az ANT elé Metrum Nos mini dac-ot, utána  pedig Dynaudio C1.1 dobozokat kötöttem.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”