Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mobiltelefonok

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Nem egy tudományos írás, de a HVG cikke szerintem korrekt tanácsokkal szolgál.
De mi van azzal ha minden toltest regisztral az eszkoz es egy ido utan kiirja, hogy az akkut cserelni kell mert mar annyi ciklus benne van, mar pedig meg mindig szoftware-esen direkt csokkentik az elettartamat az akkuknak. Az iPhone be is vallotta es azt mondt, hogy ezt a vasarlokert csinaljak, hogy ne lassuljon a telefon de kozben meg a hatterben kikapcsol aplikaciokat igy hosszabitva az akku hasznalati idejet. En kicsereltem az Iphon-omban az elemet de ugyan olyan lassu maradt. De viszont az teny ha tobb orara rajtahagyom a mobilt a tolton akar egesz ejel akkor tobbet kibir mindha nem toltenem fel teljesen csak mert mentem el otthonrol es vinnem kellett.
Szoval rohadjanak meg. 
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


szerinted marhasag a tartsuk közeptajon (40-80, 50% körül, ...stb.) tipp is ?  
Nem egy tudományos írás, de a HVG cikke szerintem korrekt tanácsokkal szolgál.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »



...A szétnyíló robbanó készülékeknél valószínűleg azt gondolta a gyártó, hogy annyi töltést még éppen elbír az adott készülékben az akku, aztán a gyakorlatban a gyártási szórások miatt meg mégsem - na ennyit arról, hogy kíméletesen akarják tölteni a készülékek az akkut ;-) A nagy ló.... A lehető legtöbbet akarják kisajtolni belőle, a leggyorsabban és a lehető legjobban feltölteni, aztán hajtani, amíg ki nem kapcsol.
 
A telefonnak szerintem kb. mindegy, mit csinálsz vele, mert nem kis részben szoftveres is a dolog vezérlése. Hiheti a felhasználó, hogy 30%-nál töltőre dugta, és 90%-nál meg levette róla, de hogy a valóságban mennyi volt, és mennyi lett az akkuban, azt csak tippelni lehet...

köszi.
 
egyetertek: a gyarto nem kimeletesen akarja tölteni, neki a "nagy kisajtolasa" a celja. ez bizonyos felhasznalok es körülmenyek között a felhasznalonak is jo. en biztos atipikus felhasznalo leszek, nekem a kimeletes töltes a celom, erre ajanlasz valamit ?   egyetertek, hogy a keszülek altal mutatott töltöttsegi % csak "valami", kivülröl nem tudhato pontosan, hogy mi, hogyan viszonyul a fizikailag valos %-hoz.
 
szerinted marhasag a tartsuk közeptajon (40-80, 50% körül, ...stb.) tipp is ?  
talan autoknal is hasonlo (Prius) a strategia, de lehet az mas kerdes, mas technologia, en ezt most nem kevernem ide 
 
pl.: http://batteryuniversity.com/learn/arti ... _batteries is hasonlot ir: 
Table 2: Cycle life as a function of
depth of discharge. A partial discharge reduces stress and prolongs battery life, so does a partial charge. Elevated temperature and high currents also affect cycle life.
 
a pirossal kiemelet ugye hasonlit a "tartsuk közeptajon" sose meritsük le, sose töltsük csutkara dologhoz
 (igaz, kommentek között olvastam allitolag battery fejlesztötöl mast is :-)

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Nem, a Tesla felmérése alapján írtam. 250e km-en sok autójuk túl van már, azoknál 6-8 %-os csökkenést mértek (nem kell szervizbe menni, online látnak minden adatot). 3 db autó érte el az 500e mérföldet (kb 800e km), azoknál 17-20 % hatótáv csökkenést mértek.
 
Jó tudni, hogy ideális világban élek. Éjszaka a töltőn hagyni a leggyilkosabb tett, mivel órákon át csepptöltésen lesz az akku, amit egyik sem szeret. Vegyük észre, hogy a mai akkuk nem azonosak az 5-7 évvel ezelőttiekkel. Akkoriban a Samsung telefonom Lítium-ion akkuja érezhetően gyengült már 8-10 hónap után is. A jelenlegi OnePlus 3T a LítiumPolimer akkuval szinte órára pontosan annyi üzemidőt produkál másfél év után is, mint új korában. (Saját tapasztalat, nem összevadászott adat.)

Ami kerülendő az akkumulátor használatban:
 
    High temperatures.
    Overcharging or high voltage.
    Deep discharges or low voltage.
    High discharges or charge current.
 
Idealisztikus körülmények között így nézhet ki egy LYP aksi élet ciklusa. De biztos hogy nem minden autós képes így kezelni az Sőt, azt is állítom, Tesla egészen biztosan nem pakolja ki feltűnően hamar bekrapált kevés mérföldes, gyorsan gyengülő aksik életgörbéjét, érthető miért.
És egy egyszerűsített tábla Li-Ion aksikhoz:
 



Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ez saját tapasztalat? 800ekm? -20%?
Nem, a Tesla felmérése alapján írtam. 250e km-en sok autójuk túl van már, azoknál 6-8 %-os csökkenést mértek (nem kell szervizbe menni, online látnak minden adatot). 3 db autó érte el az 500e mérföldet (kb 800e km), azoknál 17-20 % hatótáv csökkenést mértek.
 

Egy ideális világban ;-) természetesen lehet simán töltögetni egy telefont izmosabb töltővel, főleg, ha hozzá adják! Szintén ideális esetben simán túléli a telefont az akku (én egyszer cseréltem eddig saját telefonban akkut, kb. 7 év után a piszok sokat használt hagyományos Nokiámban)
 
Másfelől meg, ha nem sürgős a dolog, az ember úgyis éjszaka töltöget: ha hatkor kelek, totál mindegy, hogy éjfélkor, vagy hajnali négykor volt feltöltve a telefonom ;-)

Jó tudni, hogy ideális világban élek. Éjszaka a töltőn hagyni a leggyilkosabb tett, mivel órákon át csepptöltésen lesz az akku, amit egyik sem szeret. Vegyük észre, hogy a mai akkuk nem azonosak az 5-7 évvel ezelőttiekkel. Akkoriban a Samsung telefonom Lítium-ion akkuja érezhetően gyengült már 8-10 hónap után is. A jelenlegi OnePlus 3T a LítiumPolimer akkuval szinte órára pontosan annyi üzemidőt produkál másfél év után is, mint új korában. (Saját tapasztalat, nem összevadászott adat.)

Online
Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Vasti »


A telefonomat 1,5 éve 3 Amperrel töltöm a gyári töltőjével.
 
Egy ideális világban ;-) természetesen lehet simán töltögetni egy telefont izmosabb töltővel, főleg, ha hozzá adják! Szintén ideális esetben simán túléli a telefont az akku (én egyszer cseréltem eddig saját telefonban akkut, kb. 7 év után a piszok sokat használt hagyományos Nokiámban)
 
Másfelől meg, ha nem sürgős a dolog, az ember úgyis éjszaka töltöget: ha hatkor kelek, totál mindegy, hogy éjfélkor, vagy hajnali négykor volt feltöltve a telefonom ;-) Viszont ha nem teljes gázzal töltik, akkor a nem tudom melyik Apple sem púposodik meg, meg a nem tudom melyik új Samsung sem gyullad ki. Tudom, ezek konstrukciós / anyaghibák, mert bírniuk kellene.
Sőt, a TESCO-s Op3nDott táblagépekkel kapcsolatban olvastam, hogy aki a gyári 2A-es töltővel töltögette, az már rég eltemette a gépet, mert meghalt (valami konstrukciós hiba a töltő áramkörben) . Nálunk is van egy, azt is régi kis töltővel töltjük, semmi baja.
 
Jobb a békesség: ha nem kell, nem tolok 2-3A áramot a kis vacak telefonba ;-) Persze nagy ritkán ha hirtelen kell, akkor előkapok egy 2A-es töltőt.
 

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


A Tesla S modell akkuja 800e km megtétele után 20 %-os kapacitás csökkenést mutat rendszeres (heti 2-4) Tesla Supercharger gyorstöltés után.
Ez saját tapasztalat? 800ekm? -20%?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ez így igaz. Tessék ezt kivetíteni a villanyautók aksi töltéseire, különösen a villám és gyors-töltők áldásos élettartam és biztonsági hatásaira.
A Tesla S modell akkuja 800e km megtétele után 20 %-os kapacitás csökkenést mutat rendszeres (heti 2-4) Tesla Supercharger gyorstöltés után. A telefonomat 1,5 éve 3 Amperrel töltöm a gyári töltőjével. Az üzemidő ma is ugyanúgy 4-5 nap, mint új korában. 3-4 év után már bizonyára csökkenni fog, de ez a legtöbb vásárlót nem érdekli, hiszen a többség 2 évente lecseréli a mobilját.
 
A korábbi beszélgetéshez: A telefonok szoftverei által kijelzett 100 és 0 %-os érték nem azonos a fizikai adatokkal, van ott még tartalék, csak bizonytalan a mértéke, ezért korlátozzák a szélső értékeket.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Az, hogy nem tölt 100%-ra, szerintem laptopoknál néha beállítható (setup, Windows-os program). Ezen kívül meg a kütyük feltöltik az akkut, mert az a céljuk, hogy a lehető legtovább működjenek: a legkisebb akkuból kell kihozni a legtöbbet egy olyan valaminél, amit a felhasználók nagy része előbb kidob, mint ahogy az akku tönkremenne ;-) Úgyhogy kizárt dolog, hogy ilyen "30%-nál üreset jelzek, 90%-nál tovább meg nem töltöm" kímélő programot építenének a gyártók a készülékekbe.
 
"Az aksi állapotának fügvényében tölt (változó feszültséggel)"
 
Ez nem ilyen egyszerű, mert a normális akku töltés szinte minden akkutípusnál egy több lépcsős dolog. Először áramgenerátorosan töltünk (azzal a maximális árammal, amit az adott akku az adott helyen elvisel, ez függ akár ugyanannál az akkunál attól is, hogy mennyire van bezárva, mennyire tud hűlni, stb.) Ahogy töltődik az akku, megy fel a kapocsfeszültsége: és amikor eléri azt a szintet, ami az adott akku névleges (maximális) feszültsége, akkor átkapcsol a töltés feszültséggenerátorosba, tartva a maximális feszültsége, csordogál bele még annyi áram még, amennyi - kb kijön Ohm törvényéből az akku belső ellenállása alapján ;-)
Szóval a töltés "erőssége" tényleg függ az akku töltöttségi szintjétől, de ez a működéséből adódik: minél jobban le van merülve, annál jobban lehet tölteni. De töltés közben a paraméterek (töltőáram, kapocsfeszültség, akku belső ellenállása - ami annál kisebb, minél jobban fel van töltve) összefüggenek egymással, egy majdnem teljesen feltöltött akkut nem lehet olyan nagy árammal (olyan gyorsan) tölteni, mint egy lemerültet, mert ahhoz túl kellene lépni a megengedett maximális kapocsfeszültséget (U=R*I) , aminek nagy-nagy akkurobbanás lenne a vége, mert a LiIon és LiPo azt az egyet nem tolerálja!
 
A szétnyíló robbanó készülékeknél valószínűleg azt gondolta a gyártó, hogy annyi töltést még éppen elbír az adott készülékben az akku, aztán a gyakorlatban a gyártási szórások miatt meg mégsem - na ennyit arról, hogy kíméletesen akarják tölteni a készülékek az akkut ;-) A nagy ló.... A lehető legtöbbet akarják kisajtolni belőle, a leggyorsabban és a lehető legjobban feltölteni, aztán hajtani, amíg ki nem kapcsol.
 
A telefonnak szerintem kb. mindegy, mit csinálsz vele, mert nem kis részben szoftveres is a dolog vezérlése. Hiheti a felhasználó, hogy 30%-nál töltőre dugta, és 90%-nál meg levette róla, de hogy a valóságban mennyi volt, és mennyi lett az akkuban, azt csak tippelni lehet...
 
Lásd megőrült Android-os masinák, amik úgy néznek ki, mintha tönkrement volna az akkujuk (nagyon hamar töltődnek, aztán meg nagyon hamar merülnek) , pedig nem is. Eltávolítva a batterystats.bin fájlt megjavul az akku :-) Sok táblagép meg telefon járt már nálunk ilyen problémával: igazi akku hiba még nem is nagyon volt, szinte mindig szoftveres a hiba.
 
Ami viszont tuti, hogy én a 2A-es töltőket még nem csomagoltam ki semmilyen kütyünkhöz sem ;-) Vannak régi 650-850mA-es töltőink, amiket még a régi telefonokhoz adtak, azzal töltünk mindent, elvégre ráérnek éjszaka lógni a kábelen... Bár szaki (mobil szervizes) ismerős azt mondta, hogy előbb tönkremennek a telefonok, mint az akkuk, úgyhogy nyugodtan adjak nekik a 2A-es töltővel, azért a melegedés szerintem nem egészséges - nem csak az akkunak, de az elektronikának meg a kijelzőnek sem. Jobb a békesség!
 
Bocs, hosszú lett ;-)

Ez így igaz. Tessék ezt kivetíteni a villanyautók aksi töltéseire, különösen a villám és gyors-töltők áldásos élettartam és biztonsági hatásaira.

Online
Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Vasti »


Az, hogy nem tölt 100%-ra, szerintem laptopoknál néha beállítható (setup, Windows-os program). Ezen kívül meg a kütyük feltöltik az akkut, mert az a céljuk, hogy a lehető legtovább működjenek: a legkisebb akkuból kell kihozni a legtöbbet egy olyan valaminél, amit a felhasználók nagy része előbb kidob, mint ahogy az akku tönkremenne ;-) Úgyhogy kizárt dolog, hogy ilyen "30%-nál üreset jelzek, 90%-nál tovább meg nem töltöm" kímélő programot építenének a gyártók a készülékekbe.
 
"Az aksi állapotának fügvényében tölt (változó feszültséggel)"
 
Ez nem ilyen egyszerű, mert a normális akku töltés szinte minden akkutípusnál egy több lépcsős dolog. Először áramgenerátorosan töltünk (azzal a maximális árammal, amit az adott akku az adott helyen elvisel, ez függ akár ugyanannál az akkunál attól is, hogy mennyire van bezárva, mennyire tud hűlni, stb.) Ahogy töltődik az akku, megy fel a kapocsfeszültsége: és amikor eléri azt a szintet, ami az adott akku névleges (maximális) feszültsége, akkor átkapcsol a töltés feszültséggenerátorosba, tartva a maximális feszültsége, csordogál bele még annyi áram még, amennyi - kb kijön Ohm törvényéből az akku belső ellenállása alapján ;-)
Szóval a töltés "erőssége" tényleg függ az akku töltöttségi szintjétől, de ez a működéséből adódik: minél jobban le van merülve, annál jobban lehet tölteni. De töltés közben a paraméterek (töltőáram, kapocsfeszültség, akku belső ellenállása - ami annál kisebb, minél jobban fel van töltve) összefüggenek egymással, egy majdnem teljesen feltöltött akkut nem lehet olyan nagy árammal (olyan gyorsan) tölteni, mint egy lemerültet, mert ahhoz túl kellene lépni a megengedett maximális kapocsfeszültséget (U=R*I) , aminek nagy-nagy akkurobbanás lenne a vége, mert a LiIon és LiPo azt az egyet nem tolerálja!
 
A szétnyíló robbanó készülékeknél valószínűleg azt gondolta a gyártó, hogy annyi töltést még éppen elbír az adott készülékben az akku, aztán a gyakorlatban a gyártási szórások miatt meg mégsem - na ennyit arról, hogy kíméletesen akarják tölteni a készülékek az akkut ;-) A nagy ló.... A lehető legtöbbet akarják kisajtolni belőle, a leggyorsabban és a lehető legjobban feltölteni, aztán hajtani, amíg ki nem kapcsol.
 
A telefonnak szerintem kb. mindegy, mit csinálsz vele, mert nem kis részben szoftveres is a dolog vezérlése. Hiheti a felhasználó, hogy 30%-nál töltőre dugta, és 90%-nál meg levette róla, de hogy a valóságban mennyi volt, és mennyi lett az akkuban, azt csak tippelni lehet...
 
Lásd megőrült Android-os masinák, amik úgy néznek ki, mintha tönkrement volna az akkujuk (nagyon hamar töltődnek, aztán meg nagyon hamar merülnek) , pedig nem is. Eltávolítva a batterystats.bin fájlt megjavul az akku :-) Sok táblagép meg telefon járt már nálunk ilyen problémával: igazi akku hiba még nem is nagyon volt, szinte mindig szoftveres a hiba.
 
Ami viszont tuti, hogy én a 2A-es töltőket még nem csomagoltam ki semmilyen kütyünkhöz sem ;-) Vannak régi 650-850mA-es töltőink, amiket még a régi telefonokhoz adtak, azzal töltünk mindent, elvégre ráérnek éjszaka lógni a kábelen... Bár szaki (mobil szervizes) ismerős azt mondta, hogy előbb tönkremennek a telefonok, mint az akkuk, úgyhogy nyugodtan adjak nekik a 2A-es töltővel, azért a melegedés szerintem nem egészséges - nem csak az akkunak, de az elektronikának meg a kijelzőnek sem. Jobb a békesség!
 
Bocs, hosszú lett ;-)
 

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Doky »


Valahol olvastam hogy az okos telefonok (maiak) ma már úgy töltenek hogy nem töltik maxra az aksit hanem mikor 90%-os töltötséget elér az aksi akkor leállítja a töltést (a készülék 100%-ot jelez ki).
Máshogyan is töltenek a mai készülékek, mint ahogyan régen.
Az aksi állapotának fügvényében tölt (változó feszültséggel).
Az én Redmi 4x-em olyan 5-7 napot bír (éjszaka sem kapcsolom ki) egy 3-4 órás töltéssel (gyári 2A-es töltő), altalában 20-25 %-ig szoktam meríteni.
Igaz nem lógok a neten és nem is beszélek sokat de napi átlagban jó 1 óra netesés és néha 1-2 órás beszélgetések vannak.
 
 
De tulajdonképpen ha le is fekszik az aksi akkor az ember vesz bele másikat.
A bosszantó az mikor nem cserélhető az aksi mint pl a Sony bizonyos készülékeiben!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »


8-9 év?! Oh my God! Nekem ezidő alatt legalább 4 telefonom volt, az biztos. Egyrészt elavul, másrészt a mai telefonok akksikja bármit csinálsz, tapasztalatom szerint 2 év alatt max. kb 20%-ot romlik. Ez nem gáz. Nekem minkaeszköz is, egyfolytában telefon, email, internet stb. Naponta töltöm.
en csak telefonalok vele ...ha muszaj.   ahhoz nem avult el :-)   az aksi is - ha belegondolok nem semmi, szinte csodalkozok - nekem teljesen jo, most is van 7-10 nap, hogy nem kell tölteni 
 
megneztem: böven 12x több a bejövö hivasidö, mint en hivtam rajta.  en nem szeretek telefonalni, az en területemen fontos a pontossag, pontos kifejezesek (es mint "munkaköri artalom" athatja ez mar mindenemet :-)), jobb az irasban, emailben; meg elgondolkozos a munkaköröm is.
 
nyilvan munkatipus, feladatok, es egyeni beallitottsag kerdese is a telefonhasznalat. (reggel bekapcsolom, este meg kikapcsolom, vezetekes router-et is gyakran kihuzom, nincs is privat mobilom)

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



korrekt.  ugye "tudomanyos alapossagu" összehasonlitasunk nincsen.
 
nekem 8-9 eve van a ceges Nokia 2700, en sem tudomanyosan, inkabb fentidhez hasonloan töltöm, es a 8-9 ev alatt megy az eredeti aksijaval, siman ma is van, hogy 1 hetet - de ez mint irod is, inkabb azt mutatja: en nem vagyok telefon"buzi", nem igazan hasznalom, csak ha muszaj, es akkor sem szövegelek, mert ott sok a púder :-)

8-9 év?! Oh my God! Nekem ezidő alatt legalább 4 telefonom volt, az biztos. Egyrészt elavul, másrészt a mai telefonok akksikja bármit csinálsz, tapasztalatom szerint 2 év alatt max. kb 20%-ot romlik. Ez nem gáz. Nekem minkaeszköz is, egyfolytában telefon, email, internet stb. Naponta töltöm.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



korrekt.  ugye "tudomanyos alapossagu" összehasonlitasunk nincsen.
 
nekem 8-9 eve van a ceges Nokia 2700, en sem tudomanyosan, inkabb fentidhez hasonloan töltöm, es a 8-9 ev alatt megy az eredeti aksijaval, siman ma is van, hogy 1 hetet - de ez mint irod is, inkabb azt mutatja: en nem vagyok telefon"buzi", nem igazan hasznalom, csak ha muszaj, es akkor sem szövegelek, mert ott sok a púder :-)

 
Én van amikor pár napig sem beszélek rajta, aztán van amikor egy nap beleszalad 2-3 óra beszélgetés-ez nálam teljesen kiszámíthatatlan.Online nem nagyon vagyok, csak ha muszáj valami fontos mailt csekkolnom, nagy ritkán gugli térkép használat.
rosszul vagyok a minden szabad másodpercükben a telefonjukat masszírozó emberektől- csak akkor használom ha kell...
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Akkor egy mindennek ellentmondó felhasználói vélemény:
Az összes telefonomat (mióta mobilt használok-huszon éve) úgy használom, hogy leengedem 10% alá (a régi Nokiákat merülést jelző csipogásig engedtem mindig), majd éjszakára kikapcsolva felteszem tölteni.A mostani Lenovo Vibe P1-hez ebayről vettem fillérekért egy 500mA-es töltőt, hogy ne a gyári "ezerakárhanyas" gyorstöltővel kelljen kergetni.
Soha semmi bajom nem volt egy akksival sem.Se cellazárlat se gyors lemerülés.Akkuidőt nem írok, mert nyilván mindenkinél használatfüggő a dolog (beszélgetési idő / navi / online töltött idő).Persze néha előfordul, hogy egy kicsit rá kell lökni, mert nem bírná már ki a napot, de elég ritkán.

korrekt.  ugye "tudomanyos alapossagu" összehasonlitasunk nincsen.
 
nekem 8-9 eve van a ceges Nokia 2700, en sem tudomanyosan, inkabb fentidhez hasonloan töltöm, es a 8-9 ev alatt megy az eredeti aksijaval, siman ma is van, hogy 1 hetet - de ez mint irod is, inkabb azt mutatja: en nem vagyok telefon"buzi", nem igazan hasznalom, csak ha muszaj, es akkor sem szövegelek, mert ott sok a púder :-)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Akkor egy mindennek ellentmondó felhasználói vélemény:
Az összes telefonomat (mióta mobilt használok-huszon éve) úgy használom, hogy leengedem 10% alá (a régi Nokiákat merülést jelző csipogásig engedtem mindig), majd éjszakára kikapcsolva felteszem tölteni.A mostani Lenovo Vibe P1-hez ebayről vettem fillérekért egy 500mA-es töltőt, hogy ne a gyári "ezerakárhanyas" gyorstöltővel kelljen kergetni.
Soha semmi bajom nem volt egy akksival sem.Se cellazárlat se gyors lemerülés.Akkuidőt nem írok, mert nyilván mindenkinél használatfüggő a dolog (beszélgetési idő / navi / online töltött idő).Persze néha előfordul, hogy egy kicsit rá kell lökni, mert nem bírná már ki a napot, de elég ritkán.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Ez a legrosszabb, amit tehetsz vele.
 
es kabelböl vannak hibatlanok, azokhoz kell keszüleket valasztani !  
 
SoundMania: bocs, nem sertö szemelyeskedönek szanom, de avval sem ertettem egyet, de ezt tudod, es "vessek magamra" vele

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Legyen mindig töltőn lehetőleg.
Ez a legrosszabb, amit tehetsz vele.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »


..Ezek szerint lett okos telód, típus?
 
privatban megirom

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



 
persze: a sok internetes oldal szerint is ez a helyes valasz (kiegeszitve, hogy lemerülni se hagyjuk ha lehet 40-50% alá, azaz: sok kis töltögetes), nem az elözö, ami nem Töled volt ("Legyen mindig töltőn lehetőleg")
 
..csak valami tudomanyosabb, szakmaibb jo lenne :-))
 
pl.: az egyik linkröl, amit bemasoltam: masikrol
the lithium-ion battery in your smartphone will last longest if you keep it 65% to 75% charged at all times.
 
masikrol:Partial charge better than a full charge
 
masik, nem linkeltekröl:
Contrary to popular belief, you do not need to fully charge a new mobile phone battery to 100% before initial use. This idea is a holdover from the days of Nickel batteries that would develop a ‘memory effect’ if not fully charged and fully discharged between recharges
 
In fact, it is better not to fully charge, because high voltages stresses the battery. Choosing a lower voltage threshold, or eliminating the saturation charge altogether, prolongs battery life but this reduces the runtime.
 
 
Modern lithium-ion batteries gain nothing from being powered down, and long charging cycles are actually worse than short ones.
Partial discharges and charges actually tend to prolong battery life - 50 per cent discharges can happen between 1,200 and 1,500 times (so 600-750 full cycles) before capacity drops to 70 per cent of its original span, compared to 300 to 500 for 0-100 per cent charges. This effectively means running your phone down 50 per cent, charging it up again and running it down to 50 per cent again is better than a full discharge.
 

Nem, ez a 40-50% alá ne engedjük, az is túlzás, 30%-ra nyugodtan le lehet engedni. (azt persze nem tudom, a töltés és feszültség figyelő elektronika hogyan számol töltöttségi szintet, mert csak feszültségből és feszültség áram viszonyból sem egyértelmű a dolog, tehát nem lehet kőbe vésni az ajánlásokat sem.
Ezek szerint lett okos telód, típus?
/Nekem van egy AccuBattery appom, ez kiabál 80% felett, hogy húzd le ha teheted. Ez meg jósolja a töltési időket, használati merüléséket, töltés ciklusokból átlagol egy aktuális max kapacitást, számol használtsági szintet, de pl ha kisáramú töltőre teszem, akkor abból arra következtet, az aksi már kopottabb. Aztán ha felrakom egy 2A-t is tölteni képes erősebbre, akkor meg kiírja, az aksim a gyári max kapacitás 120-130%-át tudja. Tehát hiába a nagy figyelési tudomány, ez is össze-vissza beszél./

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Lithium aksi élet tarttamát két dolog redukálja legjobban, az egyik a gyorstöltés, legyen az akár hogyan szabályozva, a másik az állandó 100%-on tartás. Ajánlások szerint 90%, de még jobb ha 80% töltöttség szint felett érdemes lehúzni a töltőről, persze ha ezzel is elegendő a napi penzum.
persze: a sok internetes oldal szerint is ez a helyes valasz (kiegeszitve, hogy lemerülni se hagyjuk ha lehet 40-50% alá, azaz: sok kis töltögetes), nem az elözö, ami nem Töled volt ("Legyen mindig töltőn lehetőleg")
 
..csak valami tudomanyosabb, szakmaibb jo lenne :-))
 
pl.: az egyik linkröl, amit bemasoltam: masikrol
the lithium-ion battery in your smartphone will last longest if you keep it 65% to 75% charged at all times.
 
masikrol:Partial charge better than a full charge
 
masik, nem linkeltekröl:
Contrary to popular belief, you do not need to fully charge a new mobile phone battery to 100% before initial use. This idea is a holdover from the days of Nickel batteries that would develop a ‘memory effect’ if not fully charged and fully discharged between recharges
 
In fact, it is better not to fully charge, because high voltages stresses the battery. Choosing a lower voltage threshold, or eliminating the saturation charge altogether, prolongs battery life but this reduces the runtime.
 
 
Modern lithium-ion batteries gain nothing from being powered down, and long charging cycles are actually worse than short ones.
Partial discharges and charges actually tend to prolong battery life - 50 per cent discharges can happen between 1,200 and 1,500 times (so 600-750 full cycles) before capacity drops to 70 per cent of its original span, compared to 300 to 500 for 0-100 per cent charges. This effectively means running your phone down 50 per cent, charging it up again and running it down to 50 per cent again is better than a full discharge.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



hogyan kell tölteni a mobilt, föleg elsö alkalom erdekelne (persze az lehet mar gyarilag megvolt/van, mert nem hiszem hogy tök lemeritve adjak) ?
 
nem mitoszok, hanem tudomanyos alaposaggal erdekel.
 
ilyeneket ismerek:
http://batteryuniversity.com/learn/arti ... _batteries
http://batteryuniversity.com/learn/arti ... arge_table
http://www.businessinsider.com/the-best ... ge-level-5

Lithium aksi élet tarttamát két dolog redukálja legjobban, az egyik a gyorstöltés, legyen az akár hogyan szabályozva, a másik az állandó 100%-on tartás. Ajánlások szerint 90%, de még jobb ha 80% töltöttség szint felett érdemes lehúzni a töltőről, persze ha ezzel is elegendő a napi penzum.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



hogyan kell tölteni a mobilt, föleg elsö alkalom erdekelne (persze az lehet mar gyarilag megvolt/van, mert nem hiszem hogy tök lemeritve adjak) ?
 
nem mitoszok, hanem tudomanyos alaposaggal erdekel.
 
ilyeneket ismerek:
http://batteryuniversity.com/learn/arti ... _batteries
http://batteryuniversity.com/learn/arti ... arge_table
http://www.businessinsider.com/the-best ... ge-level-5

Legyen mindig töltőn lehetőleg . Teljes lemerítés pedig egy marék szeg a koporsójába! Szerintem.....

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »


hogyan kell tölteni a mobilt, föleg elsö alkalom erdekelne (persze az lehet mar gyarilag megvolt/van, mert nem hiszem hogy tök lemeritve adjak) ?
 
nem mitoszok, hanem tudomanyos alaposaggal erdekel.
 
ilyeneket ismerek:
http://batteryuniversity.com/learn/arti ... _batteries
http://batteryuniversity.com/learn/arti ... arge_table
http://www.businessinsider.com/the-best ... ge-level-5
 

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



csaladban mar leselejtezett samsung galaxy s-lll talan i-gt9300 -hoz jutottam (talan 2 / 16 GB-os).
sim kartya nelkül itthon probaltam mar, gps müködik a keszülekben, maps.google-böl utvonalat is ajanlott.
 
waze-t is telepitettem.  sim kartya nelkül az is csak aktualis közl.infok nelküli lesz, tehat egyenertekü a maps.google -lel ?

A waze működik wifi-vel, vagy mobil nettel, és ha van ezek közül egyik, akkor mindig aktuális a közlekedési infó vele. Azt nem tudom hány percenkét frissít menet közben, de gyakorlatban elegendő. ha viszont nincs sem wiwi, sem mobilnet akkor vaze-vel nem tudsz szerintem közlekedni. Előre letölthető térkép, amin a google-maps tud vezetni offline, azt a waze-ban nem tudok.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”