Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Az OK, de valószínűleg kellene valami program, ami a gép energiagazdálkodási beállításait piszkálja.
 
Az utolsó linken van pár link ;-) , köztük ez, ami a Windows Store-ban a Lenovo Vantage programra mutat:
 
https://www.microsoft.com/en-my/store/p ... zdncrfj4mv
 
Ezt egy kattintással feltelepítheted, és talán utána megjavul, vagy legalábbis tudsz ezt-azt beállítgatni benne. Nem tudom, nem ismerem ezt a progit... De veszíteni valód nincs, maximum egy kattintással eltávolítod, ha nem jött be ;-)

 
Bocs, hogy este nem válaszoltam.Még tegnap leszedtem a Vantage-t, egyelőre csak egy rendszer tesztet futtattam le vele, az mindent rendben talált, de még nem volt időm külön játszogatni vele.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »


A drivereket leszedte magának a gép mikor telepítve lett, és frissíti is őket automatán ha szükség rá-ha jól emlékszem.
 
Az OK, de valószínűleg kellene valami program, ami a gép energiagazdálkodási beállításait piszkálja.
 
Az utolsó linken van pár link ;-) , köztük ez, ami a Windows Store-ban a Lenovo Vantage programra mutat:
 
https://www.microsoft.com/en-my/store/p ... zdncrfj4mv
 
Ezt egy kattintással feltelepítheted, és talán utána megjavul, vagy legalábbis tudsz ezt-azt beállítgatni benne. Nem tudom, nem ismerem ezt a progit... De veszíteni valód nincs, maximum egy kattintással eltávolítod, ha nem jött be ;-)
 
 
 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Na, itt kezdődnek a nehézségek... Windows 8.1-ig van támogatása a gépnek, aztán ezek a programok vagy működnek Win10 alatt, vagy nem.
Próba, cseresznye ;-) Le kell tölteni amit lehet, azt hiszem, Lenovo-nál kell némi "keretrendszer" is eleve ahhoz, hogy működjenek az mindenféle saját programok. Most hirtelen nem találom, de lehet, hogy ennek az oka, hogy már 13 órája ülök a gép előtt ;-) Vagy pont ehhez a típushoz nem kell. Vagy a Lenovo-t keverem valamivel ;-) Asus, Acer, PB stb. gépeknél sokszor összefüggenek egymással a szoftverek, néha a telepítés sorrendje sem mindegy...
 
Ja, ez előbb vacak linket linkeltem ;-) Ez jobb:
 
https://pcsupport.lenovo.com/at/hu/prod ... /downloads
 
De pont az ide vonatkozó részeknél Vista/Win7 áll...
 
Ez talán segít még:
 
https://support.lenovo.com/at/hu/solutions/ht104070
 
Üdv: Vasti

 
Köszi a segítőkészségedet, de ehhez már láma vagyok, hogy mit is kellene pluszban letölteni, a BIOS túrásához meg pláne...
A drivereket leszedte magának a gép mikor telepítve lett, és frissíti is őket automatán ha szükség rá-ha jól emlékszem.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »


64 bites Win 10 pro van rajta.
 
Na, itt kezdődnek a nehézségek... Windows 8.1-ig van támogatása a gépnek, aztán ezek a programok vagy működnek Win10 alatt, vagy nem.
Próba, cseresznye ;-) Le kell tölteni amit lehet, azt hiszem, Lenovo-nál kell némi "keretrendszer" is eleve ahhoz, hogy működjenek az mindenféle saját programok. Most hirtelen nem találom, de lehet, hogy ennek az oka, hogy már 13 órája ülök a gép előtt ;-) Vagy pont ehhez a típushoz nem kell. Vagy a Lenovo-t keverem valamivel ;-) Asus, Acer, PB stb. gépeknél sokszor összefüggenek egymással a szoftverek, néha a telepítés sorrendje sem mindegy...
 
Ja, ez előbb vacak linket linkeltem ;-) Ez jobb:
 
https://pcsupport.lenovo.com/at/hu/prod ... /downloads
 
De pont az ide vonatkozó részeknél Vista/Win7 áll...
 
Ez talán segít még:
 
https://support.lenovo.com/at/hu/solutions/ht104070
 
Üdv: Vasti
 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



 
 
Helló!
 
Ez így van, nem éppen normális dolog, hogy akku nélkül lassú! Sokan használják eleve akku nélkül a laptopjukat (ki sem csomagolják, mondván nem "koptatják", ha úgyis asztali gépként funkcionál) Én is szoktam régebben, szintén Lenovo (B590) , igaz, Linux Mint fut rajta, de nem vettem észre különbséget az akkus és az akku nélküli sebesség között.
 
Elvileg képesnek kellene lennie a gépnek arra, hogy maximális teljesítménnyel szaladjon akkuról is, meg töltőről is. A töltő bírja: úgy van méretezve, hogy a gép is dolgozik, és mellette tudja az akkut is tölteni. Általában 80W körül van, a laptop fogyasztása ennek a fele, ha nincs benne valami izmos VGA kártya: amelyikben meg van, ahhoz még nagyobb töltőt szoktak adni)
 
Szerintem szoftveres hülyeség állhat a háttérben, valami úgy gondolja, hogy adott körülmények között takarékoskodni kell az energiával... Nem tudom, milyen rendszer van a gépen, de le kellene töltögetni ha lehet minden gyári ezzel energiagazdálkodás) szoftvert, az a tuti! Néha tényleg szuper dolgokat be lehet állítani bennük ;-)
 
Valahonnan innen kellene elindulni:
 
https://pcsupport.lenovo.com/at/hu/prod ... /solutions
 
A Windows-ban is lehet talán ezt-azt állítgatni, de ahhoz először tudni kellene, hogy milyen Windows?
 
Üdv: Vasti
 

 
Köszi a választ, én is valami sw okosságra gondoltam, ezért mertem kérdezni.
A töltő a gyári 65 vagy 70W azt hiszem. Nincs turbózva benne semmi, a winyó helyett kapott egy Samsung 850 Evo SSD-t és ennyi.
64 bites Win 10 pro van rajta.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »



 
tabletvasarlason gondolkozom. sosem volt tabletem, okostelefonom sem.
 

 
Helló!
 
Hát, gyorsabban nem nagyon fognak bootolni, mint egy i7, SSD-ről, azt biztos ;-) Mert a 8 mag, meg a sok RAM ne tévesszem meg, ezek játékszerek, a legizmosabb is. Magok száma ide, GHz-ek oda, egy 10 éves Core2Duo valószínűleg keresztben lenyelné őket.
 
Méretben én is azt mondtam volna, hogy 8", de inkább 7,85", mert annak - szerintem - jobb a képaránya. Igaz, én monitorban sem szeretem a szélesvásznút, a kedvencem még mindig a 4:3, 5:4 képarányú (régi 17" és 19"-os) , a többi filmezni meg talán képeket nézegetni jó, de minden más pont az ellenkező irányba terjeszkedik...
A 7"-os táblák nagyon kicsik, a 9"-os és nagyobb táblák meg már dög nagyok és nehezek, kb. használhatatlanok, főleg egy gyereknek. Nekem volt egy jó 10,1"-os, de pont a lányaim miatt eladtam, mert nagy és nehéz volt: vettem egy TESCO-s Op3nDott 7,85"-os csodát, és ez teljesen jó, mindent baja ellenére :-)
 
Hardver: mindenből a lehető legtöbb, ami a keretbe belefér ;-) 2GB memória és 16GB (de inkább 32GB) belső tárhely alá nem érdemes menni, a 16GB még csak-csak, de a 8GB borítékolt szívás. Nem mindent lehet SD kártyára telepíteni, frissítés után visszamászik a belső tárhelyre, már ha egyáltalán marad annyi helyed, hogy pár hónap használat után tudsz még frissítgetni ;-)
 
Sok éves támogatás: ne is számíts ilyenre. A nagyon jó masinákat talán 1-2 évig frissítik, de még márkás készülékeknél is előfordul, hogy talán egy új Android verziót megkap, aztán vége. Nekem pl. LG Leon telóm van, LTE nélküli, 5-ös Android volt rajta gyárilag, és - maradt is, mert az LTE-s verzióra lett 6-os, de erre nem. Névtelen masináknál meg még ennyi támogatás sem lesz ;-)
De a lányaimnak pl. Xiaomi Redmi 3S telefonokat vettem, mert úgy 2 éve azt mondták, hogy erre aztán lesz majd 100 évig frissítés, mert a Xiaomi húúú, az aztán támogatja a cuccait! Na, hát el is felejtették már rég a Redni 3S-et, nem lett rá semmiféle frissítés...
 
A telefon és a gyalogos navigáció funkciókat ne várd el egy 7-8"-os táblagéptől szerintem ;-) Túl nagy. Képzeld el a fejed mellett ;-) Autós navinak még elmegy, bár oda is nagy, szerintem. Telefonálni és gyalogosan navigálni egy bármilyen, akár használt okostelefon megfelel, és az még a zsebedben is elfér ;-)
 
Minden másra viszont praktikus lehet egy táblagép: mondjuk vásárlás előtt mindenképpen alaposan teszteld le, hogy mennyire fárasztó 7-8"-on olvasgatni, videózni, stb.!!! Mert pl. számomra fárasztó. A 6"-os Kinlde könyvolvasóval órákon keresztül elvagyok, de a táblagépen maximum egy receptet nézek meg a konyhában főzés közben, és annyi.
 
De ez erősen egyénfüggő, vannak, akik az 5"-os telefont bámulják egész nap: lehet, hogy neked teljesen megfelel az interneten olvasgatásra egy ekkora gép, és ha így van, akkor főnyeremény! Kicsi, könnyű, kéznél van, lehet vele jönni-menni, praktikus nagyon.
 
Nekem ha internetes kedvem van, akkor leülök az asztali gép elé (22") , esetleg néha előveszem a laptopot (15,6") , én így vagyok összerakva, pedig szemüveges sem vagyok...
 
Ja, arról nem is beszélve, hogy a képernyő billentyűzeten nem szívesen pötyögtem volna ezt be ;-)

Online
Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »





Ha jól tudom akkor hálózatra csatlakoztatva általában egy laptopnak általában jobban kellene pörögnie mint akkuról.





 


Helló!


 


Ez így van, nem éppen normális dolog, hogy akku nélkül lassú! Sokan használják eleve akku nélkül a laptopjukat (ki sem csomagolják, mondván nem "koptatják", ha úgyis asztali gépként funkcionál) Én is szoktam régebben, szintén Lenovo (B590) , igaz, Linux Mint fut rajta, de nem vettem észre különbséget az akkus és az akku nélküli sebesség között.


 


Elvileg képesnek kellene lennie a gépnek arra, hogy maximális teljesítménnyel szaladjon akkuról is, meg töltőről is. A töltő bírja: úgy van méretezve, hogy a gép is dolgozik, és mellette tudja az akkut is tölteni. Általában 80W körül van, a laptop fogyasztása ennek a fele, ha nincs benne valami izmos VGA kártya: amelyikben meg van, ahhoz még nagyobb töltőt szoktak adni)


 


Szerintem szoftveres hülyeség állhat a háttérben, valami úgy gondolja, hogy adott körülmények között takarékoskodni kell az energiával... Nem tudom, milyen rendszer van a gépen, de le kellene töltögetni ha lehet minden gyári ezzel energiagazdálkodás) szoftvert, az a tuti! Néha tényleg szuper dolgokat be lehet állítani bennük ;-)


 


Valahonnan innen kellene elindulni:


 


https://pcsupport.lenovo.com/at/hu/prod ... /solutions


 


A Windows-ban is lehet talán ezt-azt állítgatni, de ahhoz először tudni kellene, hogy milyen Windows?


 


Üdv: Vasti

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Szia
 
nekem családban van ipad air 1 és 2 illetve samsung tab s és tab a 2016. Mindegyiket bátran ajánlom!
 
A tab s kb 3-4 év után adta meg magát akksi fronton és most fogom benne cseréltetni kb 45fontért. 
A tab A 2016 most vettem a kisfiamnak és nagyon szereti. 
 
Az ipad air 1 még beleférhet a keretbe a 2 már biztosan nem. Az ipad air 1 nekem kicsit fura én inkább a tab A-t választanám helyette.
 
Konkrét ajánlatot nem tudok. Ma voltam samsung szervízben és láttam ott 140fontért javított tableteket egy év garanciával (Londonban)
 
üdv
Laci

köszi.
kaptam a cegtöl okostelefont. mivel nem a tipikus hanem inkabb minimalisra törekvö felhasznalo vagyok, valoszinü elleszek avval is. nyilvan nem ugyanarra jo, mint egy tablet.

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: komarfamily »


Szia
 
nekem családban van ipad air 1 és 2 illetve samsung tab s és tab a 2016. Mindegyiket bátran ajánlom!
 
A tab s kb 3-4 év után adta meg magát akksi fronton és most fogom benne cseréltetni kb 45fontért. 
A tab A 2016 most vettem a kisfiamnak és nagyon szereti. 
 
Az ipad air 1 még beleférhet a keretbe a 2 már biztosan nem. Az ipad air 1 nekem kicsit fura én inkább a tab A-t választanám helyette.
 
Konkrét ajánlatot nem tudok. Ma voltam samsung szervízben és láttam ott 140fontért javított tableteket egy év garanciával (Londonban)
 
üdv
Laci

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »


tabletvasarlason gondolkozom. sosem volt tabletem, okostelefonom sem.

 

hasznalni ilyenekre gondolnam: 

itthon ha valamit gyorsan akarunk megnezni; lexikont szoktunk, de ugye van, amire net jobb, es laptop-ot nem kapcsolok azert. Ehhez kapcsolodo kerdes: kb. mennyi idö egy "jo" tablet boot-olasa ? ..mert ha (ceges Dell Latitude E5470, SSD, i7,..) laptopnal nem gyorsabb erdemben, akkor ezen hasznalata kicsit kerdeses. 

itthon internetes forumok, youtube böngeszes

Uton: navigaciokent (autoban, gyalog is), aktualis tajekozodasra, szorakozasra (film, könyvolvasas, egyszerü grafikaigenyü mert inkabb logikai jatekok), pdf filet, emailt, word-ot szeretnek rajta megnyitni, megnezni tudni.

10 eves gyerek illetve en hasznalgatnám

esetleg en kesöbb ritkan telefonkent is hasznalnam

 

fentiek miatt 8"-osra gondoltam.

 

uj vagy hasznalt legyen ?

nyilvan az ar a hasznalt mellett szol. milyen gyorsan avulnek ezek el ? szabad/erdemes 3-3.5 eves tipust megvenni ? 

melyik Android verzio jo még 3-4 evig ?

nem rövid tavra, lehetöleg minel több evre (4-5-6) venném.

milyen HW legyen benne ? (2/3/4 GB ? ...)

 

ha fentiek teljesen egyertelmüen az uj vetelet "kérik", akkor ujonnan 40e körül (55e mar fajna, hisz az 2szer hasznalt 25e körülit tenne lehetöve, pl. egyet most, egyet 3 ev mulva); ha lehet hasznalt, akkor az eredtileg 50-60e-es kategoria gondolom kb. felearon realis, illetve: vannak nagyon ujak is hasznaltan ?

 

tipus esetleg konkret hirdetett darab ajanlata erdekel. evvel szemezek:

 

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... gb-tablet/ 

 


Avatar
Rapsic88
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2013.08.15., csüt. 15:24
Értékelés: 81

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Rapsic88 »


Tehát felejtős a dolog-akkor legalább az egyik akksit benn kell hagynom.Köszi.
Így van. Az egy másik eset, amikor a jobb akku üzemidő miatt a Power Management veszi vissza a teljesítményt.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Szerintem ez a normális üzem. Az akku az elsődleges áramforrás, az alaplapon lévő táp nem biztos hogy tud akkora áramot mint 6db 18650-es li ion akku cella, ezért biztonsági okból leveszi a teljesítményt a minimumra.
 
Tehát felejtős a dolog-akkor legalább az egyik akksit benn kell hagynom.Köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Rapsic88
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2013.08.15., csüt. 15:24
Értékelés: 81

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Rapsic88 »

Szerintem ez a normális üzem. Az akku az elsődleges áramforrás, az alaplapon lévő táp nem biztos hogy tud akkora áramot mint 6db 18650-es li ion akku cella, ezért biztonsági okból leveszi a teljesítményt a minimumra.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



A gép BIOS-ában Power beállításainál mi van beállítva?
Elvileg itt (is) tudod ezt változtatni.

 
 
... meg az op. rendszer Power Management-jében is.
 
Köszönöm a válaszokat, egy itteni IT-s barátom már nézte - se itt, se ott nincs lekorlátozva.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

... meg az op. rendszer Power Management-jében is.

Avatar
eric.cartman
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2009.04.14., kedd 14:19
Értékelés: 269
Tartózkodási hely: HU
Kapcsolat:

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: eric.cartman »


A gép BIOS-ában Power beállításainál mi van beállítva?
Elvileg itt (is) tudod ezt változtatni.
NuPrime hivatalos európai szerviz - Garanciális és garanciaidőn túli szoláltatások, terméktámogatás. https://nuprimeaudio.com/support/

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Nyitásnak kérdeznék, hátha valaki tud segíteni.
Az alany egy Lenovo T420S dupla akksival (az optikai meghajtó helyén is van egy).
Ha jól tudom akkor hálózatra csatlakoztatva általában egy laptopnak általában jobban kellene pörögnie mint akkuról.
Na most ha benn van legalább az egyik akku (akár közvetlenül töltőn van a gép, vagy dokkolón) észrevehetően gyorsabban megy mint akku nélkül.Tud valaki valami megoldást a dolog "megfordítására"? Nincs hordozva a gép, itthon pihen az asztalon, ha vinni kell akkor arra van egy X121e - az bőven elég "outdoor" használatra.
Köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Mivel nincs általános számítógépes topik...
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”