Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szavazás a szobaakusztikáról

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
TZoZ
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2010.05.07., pén. 17:36
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: TZoZ »



Első körben csak puszta kíváncsiságból kérdezem, mégis mennyibe kerülhet egy mérés+átlagosnak nevezhető mennyiségű akusztikai panelekbe beruházás költsége? 



Tudom, attól függ, de úgy nagyságrendileg. Talán másokat is érdekelne.


Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »




7 minutes ago, Aszpirin said:




Ebben van egy nagy adag igazság, de szerinted minek köszönhető?





Mindentől tartunk,ami ismeretlen.



Annak köszönhető,hogy nem is akarjuk megismerni,ezért rábízzuk a dolgokat egy bemérőrendszerre,ami olcsóbb is meg asszony barátabb is,de csodákra nem képes.


Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »




2 perce, Hifilala írta:




Egyébként ez az akusztika téma nagyon félelmetessé is van téve





Ebben van egy nagy adag igazság, de szerinted minek köszönhető?

  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »




4 minutes ago, Aszpirin said:




Nálam a nappaliban és a hálószobában van eddig cucc, a hálószobában pedig nem zavar az akusztika, annyira elmélyülök általában a “zenehallgatásban”  A nappali ban pedig tényleg nem jöhet szóba komolyabb akusztikai treatment...



Viszont ezzel a “zeneszoba” szóval adtál egy ötletet, van egy dolgozószobám is elég nagy, kb 20 nm (alkalmanként vendégszobának is használva), talán nem lenne hülyeség ott beállítani valami normálisabb sztereó rendszert és lekezelni a szobát ahogy kell...



Az igazság az, hogy komolyan nem merült fel még a kérdés, mert egész jól el tudok lenni a nappaliban is egy Marantz SA-7003 + Creek OBH-21SE + AKG K-701 fejhallgatóval, ha minőségibb zenehallgatásra vágyok (röhögjetek nyugodtan, én csk ilyen koca-hifista vagyok...)





Egyébként ez az akusztika téma nagyon félelmetessé is van téve és sokan óriási átalakításokra gondolnak.



Szerintem bárkinél lehet javulást elérni egész kicsi változtatással is.



Mindennek az alapja egy mérés,ami szerintem baráti áron van,tekintve azt az összeget,amit a berendezésekre költünk!


Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »




3 perce, Frogged írta:




Pacinak kellet volna egy olyan válasz lehetőséget is megadnia hogy: Szeretnék foglalkozni az akusztikával de nem engedi az asszony:P

De vegyes érzelmeket látok a környezetemben lévő hölgyek részéről panel ügyben.

Vannak akik odáig voltak a mennyezeti UFO panelektől meg a printelt fényképes panelektől a szobámban.

Aki meg ekézte hamar leszoktattam róla,  mondván van még szoba a lakásban senkinek nem kötelező a zeneszobában tartózkodni ha zavarja a szép érzékét.





Nálam a nappaliban és a hálószobában van eddig cucc, a hálószobában pedig nem zavar az akusztika, annyira elmélyülök általában a “zenehallgatásban”  A nappali ban pedig tényleg nem jöhet szóba komolyabb akusztikai treatment...



Viszont ezzel a “zeneszoba” szóval adtál egy ötletet, van egy dolgozószobám is elég nagy, kb 20 nm (alkalmanként vendégszobának is használva), talán nem lenne hülyeség ott beállítani valami normálisabb sztereó rendszert és lekezelni a szobát ahogy kell...



Az igazság az, hogy komolyan nem merült fel még a kérdés, mert egész jól el tudok lenni a nappaliban is egy Marantz SA-7003 + Creek OBH-21SE + AKG K-701 fejhallgatóval, ha minőségibb zenehallgatásra vágyok (röhögjetek nyugodtan, én csk ilyen koca-hifista vagyok...)

  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Frogged
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2017.09.10., vas. 11:20
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Komárom

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Frogged »


Pacinak kellet volna egy olyan válasz lehetőséget is megadnia hogy: Szeretnék foglalkozni az akusztikával de nem engedi az asszony:P

De vegyes érzelmeket látok a környezetemben lévő hölgyek részéről panel ügyben.

Vannak akik odáig voltak a mennyezeti UFO panelektől meg a printelt fényképes panelektől a szobámban.

Aki meg ekézte hamar leszoktattam róla,  mondván van még szoba a lakásban senkinek nem kötelező a zeneszobában tartózkodni ha zavarja a szép érzékét.
Musician Audio Mdp-2 - Musician Audio Pegasus Dac - Musician Audio Monoceros Előerősítő -
DIY Satori Aktiv Hangfalpár - fejes erősítő: Gustard H16 - Fejhallgató: Denon D5200
KR Acustic panelek - Kábelek: Luxor Audio - Rezgés csillapítás: Vibra-R

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »




2 minutes ago, Aszpirin said:




Lényegében leírtad az én helyzetemet. Így viszont egyikre sem tudnok szavazni, kellett volna egy “Fontosnak tartom, de érdemben nem tudok foglalkozni vele, egyéb okból” választási lehetőség :-)





Azért valamennyi mindíg belefér szerintem,ahogy fentebb írták.Tényleg vannak szép képek és 3D diffúzorok.Azt mondják mindent lehet,csak akarni kell.Én például első körben könyvespolcokat raktam be és volt javulás.A polcok aljába pedig elnyelőket tervezett.Ahogy Dorian,én is igyekszem óvatosan fogalmazni,de ki hordja a nadrágot urak?


Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »




2018. 04. 19. at 10:43, wittao írta:




 



Sokaknal esztetika-fuggo. Barmennyire is dizajnosabbak manapsag az uj panelek mint par evvel ezelott, az emberek tobbsege a nappalijat kenytelen hasznalni erre a hobbira. Ott azert egy-ket sarok-elnyelo el tudja vinni a feleseg erzekenyseget a gyulolet iranyaba



 





Lényegében leírtad az én helyzetemet. Így viszont egyikre sem tudnok szavazni, kellett volna egy “Fontosnak tartom, de érdemben nem tudok foglalkozni vele, egyéb okból” választási lehetőség :-)

  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »



Nem tudom miért gondolja mindenki, hogy az akusztikai panel az ronda fekete vagy fosbarna és nem illik sehova 


Kvázi bármit lehet, színeket, mintát, formát vagy akár fotókat is... (pláne ha profi készíti)



Nálam most pl. így néz ki az zeneszoba/otthoni iroda, költséghatékony házi kivitelezés, mégsem ronda a panel szerintem (sugárzó mögött hátul kettő és oldalt is, de van még jobbra oldalt is ami nem látszik. A hallgató pozicíóból csak a fotel karfa vége van a képben:) illetve balra hátra a fotel mögött meg az íróasztalom van. A fotel mellett van balról a méretes mélyláda, remekül áll rajta a sörösdoboz és a távirányító Aki esetleg emlékszik korábbi fotóra amit mutattam a hangsugárzók bent voltak teljesen a sarokban jobbra a polcon, ill. balról is volt polc, meg asztal, amiket feláldoztam... most 70-80 centire vannak centizve beméregetve, egész más, mint a sarokban volt. Illetve korábban csempe volt a falon, ezt relatív költséghatékonyan parafával burkoltam  meglepően jó lett.





Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Dorian »




20 perce, Frogged írta:




Sokaknak azért nem opció az akusztika javítás mert albérletben laknak és ott nem lehet furkálni a falakat más házában.


De az az egy szoba amelyikbe zenét hallgatunk abba ne szoljanak bele,  ez szerintem válalható kompromisszum lenne.





Ezt az albérletes dolgot nem értem, laktam én is több albérletben, sosem volt gond ilyesmi, zasszony is kiadja az egyik lakását, ő sem problémázik ezen, én is kiadom a sajátom ha költözünk, én sem fogok. Glettel, csiszol, lefest -> lyuk eltüntetve.


A másik érzékeny téma, így óvatosan kell fogalmazni. Én nagyon nem vagyok egy hímsoviniszta állat, de nehogymá' engedélyt kelljen kérnem a feleségemtől ilyesmire...

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Online
Avatar
Frogged
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2017.09.10., vas. 11:20
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Komárom

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Frogged »



Sokaknak azért nem opció az akusztika javítás mert albérletben laknak és ott nem lehet furkálni a falakat más házában.

Meg nyílván azoknak opció az akusztikával foglalkozni akik a zenehallgatásra szánt keretet messze az átlag felet huzzák meg.

Manapság még mindig az az átlag ember szemlélete hogy 2-300Kért mobilt venni természetes de már akkor hülyének néznek ha 50K-t kiadsz hangfalra.



Viszont az asszony faktort mondjuk sosem értetem amiről sokan beszélnek a fórumon.

A konyha , wc a gyerekszoba meg nagyjából bármelyik úgy nézhet ki ahogy a hölgyeknek tetszik.

De az az egy szoba amelyikbe zenét hallgatunk abba ne szoljanak bele,  ez szerintem válalható kompromisszum lenne.

Musician Audio Mdp-2 - Musician Audio Pegasus Dac - Musician Audio Monoceros Előerősítő -
DIY Satori Aktiv Hangfalpár - fejes erősítő: Gustard H16 - Fejhallgató: Denon D5200
KR Acustic panelek - Kábelek: Luxor Audio - Rezgés csillapítás: Vibra-R

Avatar
TZoZ
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2010.05.07., pén. 17:36
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: TZoZ »




1 órája, Dorian írta:




(Mondjuk ez esetben a szobaakusztika a legkisebb baj  )





Nem helytálló a megfogalmazásod, mivel semmilyen más baj nincs, szóval a szobaakusztika a legnagyobb baj (illetve a dedikált médiaszoba hiánya).



Szerinte sok a kilenc hangkeltő, elcsúfítja a belső teret, szerintem meg szépek.


Egy sztereó rendszer sokkal feleségbarátibb lenne, amellett még belefér egy-két dolog.



Ez miatt vezeklek, és az akusztikai dolgokban nem tudok egyezségre jutni... node majd idővel.



 



Ja és igen,  a szavazás állása csalóka, mert akit nem érdekel a téma, az nem is szavazott.


Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Dorian »




24 perce, TZoZ írta:




nekem nem szabad a szekrényt sem áthelyeznem. Panelekről meg végképp szó sem lehet.





Így azért nem lesz könnyű.

(Mondjuk ez esetben a szobaakusztika a legkisebb baj  )

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
TZoZ
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2010.05.07., pén. 17:36
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: TZoZ »



Igazából nem tudtam megfelelően kattintani, mert tudom hogy kell, és szeretnék is foglalkozni vele, viszont egy nem túl ideális nappaliban várhatóan látványos (és jó eséllyel költséges) beavatkozásra is szükség lehet, viszont nekem nem szabad a szekrényt sem áthelyeznem. Panelekről meg végképp szó sem lehet.


Igen, ezért írtam be, mert biztos vagyok benne hogy nem egyedi az esetem.



Akkoriban pedig amikor még lehetett volna, nem gondoltam moziszobára, nyilván az lenne a kielégítő megoldás.


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: lehoako »




6 minutes ago, Hifilala said:




Szerintem ott a félreértés, hogy te úgy hívod,hogy a szobaakusztika  optimalizálása,ami valójában e rendszer optimalizálását  jelenti.



Én nem tapasztaltam döngésbúgást a Blue Heaven Rev2 miatt,de tervben van egy Red Dawn később.





Igen, közeledünk :-).



A szoba ÉS a benne levő hifi UGYANAZ a rezonáns rendszer, ha szól. Külön nem működnek, csak együtt működnek, tehát együttműködnek. :-) 



Nekem valszeg az egyes verzió volt (szalagszerű) ICből és nagyon jó volt, vettem is utána a Red Dawnt gyorsba. Hangfalkábelnek csak egy Super FLatline-om van "B"-rendszerben, Nordiból. Azért kérdeztem, h pesti vagy-e, mert egyrészt esek a Cremona Auditortól, és mert én is monitorozok (Contour s1.4), ha közel lettél volna, reméltem, hogy esetleg meló után fájdalommentesen valamikor bemonitorozhatunk együtt :-))).


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




1 hour ago, wittao said:




Talán én úgy fogalmaznám meg (akár kérdésként is), hogy ha nekem egy adott szobában kicsi monitor sugárzóm van (ami 40Hz-nél mélyebb hangok leadására nem nagyon képes), és ennek megfelelően kezelem a szobámat akusztikailag...





Ez így megállja  a helyét, ezért mondogatom - sokakat felbosszantva - hogy meg kell határozni a célt, ahhoz pedig kiválasztani a megfelelő eszközöket. Tehát nem a szoba akusztikája változik meg attól, hogy lecseréljük a hangsugárzót, hanem a felhasználás módja. Az már egy másik kérdés, hogy 40 Hz alatti hullámokat nem nagyon tudunk kezelni, tehát a felvetés inkább csak elméleti. Egy túl hosszú, egyenetlen lecsengésű, rezonanciákkal teli szobába akármilyen rendszert betolhatunk, nem lesz jó az eredmény. Ellenben egy megfelelően beállított akusztikájú helyiségben minden rendszer szebben muzsikál. Ezért mondom, hogy az akusztikai független a lejátszó rendszertől.


Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »




6 minutes ago, lehoako said:




Tök igazad van, igen, ki lehet kompenzálni a szobák anomáliáit, illetve lehet erre törekedni, semmi baj vele, elméletileg így a tiszta a dolog.



Nekem pl. 40 Hz körül emel rá a szoba egy kicsit, pont ott, ahol esni kezd a mélyközép. Telehordhatnám a szobát mindennel, de egyrészt ez a szoba sajátfrekis rezonanciáját nem változtatná meg, csak "elállítaná", másrészt nem ezen múlik a boldogság :-).



Nekem Blue Heaven ICm volt, aztán átálltam Red Dawnra és elsőre úgy éltem meg, h elment a mély, pedig csak a döngésbúgás jött le róla, gyorsabb lett és pontosabb. Kivi lennék, h egy Blue Heavenre optimalizált szobaakusztikában mit csinál majd egy másik kábel. 





Szerintem ott a félreértés, hogy te úgy hívod,hogy a szobaakusztika  optimalizálása,ami valójában e rendszer optimalizálását  jelenti.



Én nem tapasztaltam döngésbúgást a Blue Heaven Rev2 miatt,de tervben van egy Red Dawn később.


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: lehoako »




5 minutes ago, Hifilala said:




Jól emlékszel,az volt az avatar


Szerintem a szoba akusztika az egy külön dolog,ami azt jelenti,hogy ha van egy kiemelésed mondjuk 80Hz-nél,az ott lesz függetlenül a lehalható rendszertől.



Az már egy másik történet,hogy a különböző hangsugárzók másképp fognak viselkedni egy akusztikai környezetben,de ez nem a szobaakusztika hibája.



A Blue Heaven hangfalkábel poszton van.



Nem vagyok pesti.





Tök igazad van, igen, ki lehet kompenzálni a szobák anomáliáit, illetve lehet erre törekedni, semmi baj vele, elméletileg így a tiszta a dolog.



Nekem pl. 40 Hz körül emel rá a szoba egy kicsit, pont ott, ahol esni kezd a mélyközép. Telehordhatnám a szobát mindennel, de egyrészt ez a szoba sajátfrekis rezonanciáját nem változtatná meg, csak "elállítaná", másrészt nem ezen múlik a boldogság :-).



Nekem Blue Heaven ICm volt, aztán átálltam Red Dawnra és elsőre úgy éltem meg, h elment a mély, pedig csak a döngésbúgás jött le róla, gyorsabb lett és pontosabb. Kivi lennék, h egy Blue Heavenre optimalizált szobaakusztikában mit csinál majd egy másik kábel. 


Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »




3 minutes ago, lehoako said:




Jól emléxem, tökjó sárga szmájlis avatarod volt még! :-)



 



Azt mondtam, amit most is, hogy a motyó és a szoba+akusztika EGY REZONÁNS RENDSZERKÉNT szólal meg. Meg, h nem tudom, hogyan vannak méretezve az akusztikai panelek.



Blue Heaven Nálad most milyen poszton játszik? Nem vagy pesti tökvéletlenül?





Jól emlékszel,az volt az avatar


Szerintem a szoba akusztika az egy külön dolog,ami azt jelenti,hogy ha van egy kiemelésed mondjuk 80Hz-nél,az ott lesz függetlenül a lehalható rendszertől.



Az már egy másik történet,hogy a különböző hangsugárzók másképp fognak viselkedni egy akusztikai környezetben,de ez nem a szobaakusztika hibája.



A Blue Heaven hangfalkábel poszton van.



Nem vagyok pesti.


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: lehoako »




2 minutes ago, wittao said:




Csak józan paraszti ésszel az ember elsőre úgy gondolja ha van egy adott szoba, és oda beteszek két kis monitorsugárzót akkor hall valamit, de ha két böszme vadállatot akkor meg a tüdejéből a levegő is kimegy. Tehát ebből az következtethető, hogy szerepe van a szobaakkusztikában a hangrendszernek is.



Talán én úgy fogalmaznám meg (akár kérdésként is), hogy ha nekem egy adott szobában kicsi monitor sugárzóm van (ami 40Hz-nél mélyebb hangok leadására nem nagyon képes), és ennek megfelelően kezelem a szobámat akusztikailag - tehát hallgatói pozícióra minden tökéletesen belőve - , akkor ha ezt a kis hangfalacskát egy bazinagy 20Hz-ig lemenő hangfalpárra lecserélem, vélhetően az eddigi akusztikai kezelésem nem lesz megfelelő... ez így van? ergo a hangfalválasztástól csak függ az, hogy a szobában milyen akusztikai kezelést kell alkalmaznom... Hiszen az egyik hangsugárzó olyan mélyeket produkál, ami a monitoroknál nem volt kezelve - lévén le sem sugározták - , itt meg kezelésre fog szorulni vélhetően (ha egy ugyanakkora beton panelszobából indulunk ki pl.)



 





Tökjól átment akkor, illetve én is ugyanezt gondoltam, írtam stb. Lehet, h személyes talink elhessentette a kommunikációs zavart! :-)



 



Másrészt a kis monitor helyett jöhet sztatikus hangfal, elsőrefis helyett zárt, 2.0 helyett 7.2 vagy több, átrendezheted a szobát, stb. Ettől még a tény tény marad, ugyanazzal a cuccal ugyanabból a hallgatási poziból tökjól lehet érzékelni az akusztikai kezelés eredményét. 


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Jól emléxem, tökjó sárga szmájlis avatarod volt még! :-)



 



Azt mondtam, amit most is, hogy a motyó és a szoba+akusztika EGY REZONÁNS RENDSZERKÉNT szólal meg. Meg, h nem tudom, hogyan vannak méretezve az akusztikai panelek.



Blue Heaven Nálad most milyen poszton játszik? Nem vagy pesti tökvéletlenül?


Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »




1 hour ago, lehoako said:




GYAKORLATI...? Igen, az lesz, miután sikerült megmérni gyakorlatilag, azzal, h egy bizonyos rezonáns rendszert aktiválsz. 



OK, ne rágjuk! :-)





Annyira állítottad,hogy a szoba akusztika függ a hangrendszertől,hogy majdnem elhittem neked!


Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Dorian »




1 órája, fapaci írta:




 Szóval néha jól jön a műszer, amikor elbizonytalanodik a fül.





Nos, igen, nem árt tudni, hogy mit hall az ember

Mint nálam: hallottam, hogy valahogy sok is a mély, meg kevés is Ettől a dilemmától nem tudtam tovább lépni magamtól.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: lehoako »



GYAKORLATI...? Igen, az lesz, miután sikerült megmérni gyakorlatilag, azzal, h egy bizonyos rezonáns rendszert aktiválsz. 



OK, ne rágjuk! :-)


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




21 minutes ago, lehoako said:




Elméletben és külön-külön igazad van, de ne lépjünk bele újra ugyanabba, ezek ELMÉLETI paraméterek...





Ezek teljesen GYAKORLATI paraméterek, de ne rágjuk a gittet!


Lezárt

Vissza: “Luxor Audio”