Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mobiltelefonok

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: d.janos »



HTC U11 Life  /  Huawei P20 Lite   melyiket érdemes venni ? Árban kb. egy kategória, nem kell, hogy ki legyen hegyezve vmire. HTC-m volt szerettem, bár régen volt, kicsit más aggyal kreálták, talán ezért is szerettem, nagyon felhasználóbarát volt, Huawei-m még nem volt, nem ismerem. Árukeresőn a P20 lite a top1, HTC-t már szinte nem is jegyzik... (Lumia 950-et cserélnék) Köszi.



 

"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Doky »




9 órája, Vasti írta:




Helló!



Leírtam, de mindjárt visszakeresem ;-)

Ha root-olt a telefon, akkor le tudod törölni a batterystats.bin fájlt. Ha nem root-olt, akkor meg kell egy teljes reset (kikapcsolás, pl. hangerő le + bekapcsolás, de ez típusfüggő, aztán rendszerpartíció formázása)



HA! ez a hiba, akkor ettől megjavul. De ha szépen állandóan egy napot bír, akkor lehet, hogy egyszerűen ennyit bír az akku, vagy valamelyik szoftver frissítése tett be neki, és többet fogyaszt, mint eddig... Nálam is előfordult nem egyszer (LG Leon), hogy megfrissítettem rajta mindent, és elkezdett gyorsan merülni. Aztán a következő frissítéstől meg megjavult. Én a Viber-t gyanúsítom a dologgal ;-) Volt olyan szélsőséges eset is, hogy egy napot sem bírt a telefon, egyáltalán nem használva! Aztán ha olyanja van, akkor meg elmegy 2-3 napot is.



Üdv: Vasti



 





Köszönöm!

Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 862
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 308
Tartózkodási hely: Ausztria

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Vasti »




On 2018. 04. 21. at 8:30 PM, Doky said:




Tudnál pontos infót ìrni ezzel a dologgal kapcsolatban?





Helló!



Leírtam, de mindjárt visszakeresem ;-)

Ha root-olt a telefon, akkor le tudod törölni a batterystats.bin fájlt. Ha nem root-olt, akkor meg kell egy teljes reset (kikapcsolás, pl. hangerő le + bekapcsolás, de ez típusfüggő, aztán rendszerpartíció formázása)



HA! ez a hiba, akkor ettől megjavul. De ha szépen állandóan egy napot bír, akkor lehet, hogy egyszerűen ennyit bír az akku, vagy valamelyik szoftver frissítése tett be neki, és többet fogyaszt, mint eddig... Nálam is előfordult nem egyszer (LG Leon), hogy megfrissítettem rajta mindent, és elkezdett gyorsan merülni. Aztán a következő frissítéstől meg megjavult. Én a Viber-t gyanúsítom a dologgal ;-) Volt olyan szélsőséges eset is, hogy egy napot sem bírt a telefon, egyáltalán nem használva! Aztán ha olyanja van, akkor meg elmegy 2-3 napot is.



Üdv: Vasti



 


Avatar
Kriszbet
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2012.11.27., kedd 00:11
Értékelés: 30

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Kriszbet »




2018. 05. 04. at 17:19, avl2 írta:




hasznal valaki apple maps-et navigaciora ? (ceg altal kezelt/(táv)felügyelt iPhone SE , nem telepithetek ra google maps-et, waze-t, ...)



ami nekem erösen hianyzik: google maps eseten laptop-on nyugodtan megtervezek egy nyaralasi etapot: 6-7 megallas erdekes neznivalonal, majd ezt siman tudom telefonra elküldeni es kesz.



amatör vagyok okostelefonok temaban, apple maps eseten ezek egyikenek sem latom sima megoldasat:



sem a 6-7 megallasi cellal valo uttervezesre megoldast


sem azt, hogy laptopon megszerkesztett (plane google maps-ben, azaz nem apple gepen/SW-en) utvonaltervet elküdjek a telefonra es ott mar menjen is


tippek, ötletek (azon kivül, hogy keressek Android-os telefont  - de ugye ez ceges es vagy biztonsag vagy korrupcio miatt csak iPhone lehet, nem kivannek ezert egy privat androidosat venni - regi megörökölt Samsung van, amivel a fenti google-os megy es offline terkeppel is, csak lassu mert öreg es nincs sim kartya sem benne, ezert legyen nalam 2 telefon ????)



nyilvan google-ben rakerestem es rövid idö alatt csak azt lattam, hogy nincs ra megoldas





Sajnos nem lehet több útvonalat. Viszont olyat, hogy kiküldi telóra a Mac gépen megtervezett útvonalat, az ez is tudja, de csak egyet. 


Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »



hasznal valaki apple maps-et navigaciora ? (ceg altal kezelt/(táv)felügyelt iPhone SE , nem telepithetek ra google maps-et, waze-t, ...)



ami nekem erösen hianyzik: google maps eseten laptop-on nyugodtan megtervezek egy nyaralasi etapot: 6-7 megallas erdekes neznivalonal, majd ezt siman tudom telefonra elküldeni es kesz.



amatör vagyok okostelefonok temaban, apple maps eseten ezek egyikenek sem latom sima megoldasat:



sem a 6-7 megallasi cellal valo uttervezesre megoldast


sem azt, hogy laptopon megszerkesztett (plane google maps-ben, azaz nem apple gepen/SW-en) utvonaltervet elküdjek a telefonra es ott mar menjen is


tippek, ötletek (azon kivül, hogy keressek Android-os telefont  - de ugye ez ceges es vagy biztonsag vagy korrupcio miatt csak iPhone lehet, nem kivannek ezert egy privat androidosat venni - regi megörökölt Samsung van, amivel a fenti google-os megy es offline terkeppel is, csak lassu mert öreg es nincs sim kartya sem benne, ezert legyen nalam 2 telefon ????)



nyilvan google-ben rakerestem es rövid idö alatt csak azt lattam, hogy nincs ra megoldas


Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: tonee73 »




8 hours ago, Doky said:




Tonee!



Köszönöm! Kipróbálva!



Változás nincsen! Más ötlet?





Pillanatnyilag sajna nincs.

Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: atis »



Nillkin Sparkle baromira okos-tokkal van tapasztalata Valamelyikőtöknek? S7 Edge-hez vettem, Extreme Digital-os a vásárlás, a készülék MM-es. Nem minden funkciója műxik, a bejövő üzeneteket (sms, viber, messenger...) pl. nem jeleníti meg a kis ablakban. Nem is aktív a beállításoknál, hogy milyen értesítéseket fogadhat... fura.



 


Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Doky »




On 2018. 04. 21. at 9:22 PM, tonee73 said:




 



Igaz, nem Vasti vagyok, de próbálok segíteni.



Merítsd le kikapcsig, majd próbáld megint bekapcsolni (hogy próbáljon bootolni), ha megint kikapcsolt akkor úgy tedd fel éjszakára tölteni.Ha reggelre feltöltött kapcsold be, és dugd vissza bekapcsolt állapotban tölteni (nem biztos, hogy fog).



Ennek elvileg segítenie kellene.





Tonee!



Köszönöm! Kipróbálva!



Változás nincsen! Más ötlet?

Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: tonee73 »




1 hour ago, Doky said:




Vasti!



Tudnál pontos infót ìrni ezzel a dologgal kapcsolatban?



Sony M2-es teló aksija ill a töltésvisszajelzés problémás, naponta "igényli" a töltést.



Előre is köszönöm!





 



Igaz, nem Vasti vagyok, de próbálok segíteni.



Merítsd le kikapcsig, majd próbáld megint bekapcsolni (hogy próbáljon bootolni), ha megint kikapcsolt akkor úgy tedd fel éjszakára tölteni.Ha reggelre feltöltött kapcsold be, és dugd vissza bekapcsolt állapotban tölteni (nem biztos, hogy fog).



Ennek elvileg segítenie kellene.

Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Doky »




On 2018. 04. 07. at 4:15 PM, Doky said:




Lásd megőrült Android-os masinák, amik úgy néznek ki, mintha tönkrement volna az akkujuk (nagyon hamar töltődnek, aztán meg nagyon hamar merülnek) , pedig nem is. Eltávolítva a batterystats.bin fájlt megjavul az akku :-) Sok táblagép meg telefon járt már nálunk ilyen problémával: igazi akku hiba még nem is nagyon volt, szinte mindig szoftveres a hiba.



Vasti írta nem olyan rég...





Vasti!



Tudnál pontos infót ìrni ezzel a dologgal kapcsolatban?



Sony M2-es teló aksija ill a töltésvisszajelzés problémás, naponta "igényli" a töltést.



Előre is köszönöm!

Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Doky »




On 2018. 04. 03. at 7:56 AM, Shimano said:




Ha már felmerült az aksi téma,lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban.Van egy 3 éves tabletem,és az utóbbi időben furán működik az aksi benne.Feltöltöm,írja hogy 100%.Ez ok is,de többször előfordul,hogy használat mellett is marad ez az érték,és egyszer csak azt írja,hogy tegye töltőre,mert lemerült,tehát nem mutatja a csökkenő százalékértékeket,100%-ot mutat,közben meg nem így van.



Most valamelyik nap meg lemerítettem teljesen,és hiába dugtam a töltőre,nem mutatott töltést,és nem is töltött,egyik töltővel sem,aztán egyszer ránéztem és látom hogy van benne 12%,rátettem a töltőt,és jó lett.



Gyanítom hogy kezd vége lenni az aksinak,de azért megkérdezem,hátha tudtok valami okosságot.



Most per pillanat éppen jó.





Lásd megőrült Android-os masinák, amik úgy néznek ki, mintha tönkrement volna az akkujuk (nagyon hamar töltődnek, aztán meg nagyon hamar merülnek) , pedig nem is. Eltávolítva a batterystats.bin fájlt megjavul az akku :-) Sok táblagép meg telefon járt már nálunk ilyen problémával: igazi akku hiba még nem is nagyon volt, szinte mindig szoftveres a hiba.



Vasti írta nem olyan rég...

Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Ha már felmerült az aksi téma,lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban.Van egy 3 éves tabletem,és az utóbbi időben furán működik az aksi benne.Feltöltöm,írja hogy 100%.Ez ok is,de többször előfordul,hogy használat mellett is marad ez az érték,és egyszer csak azt írja,hogy tegye töltőre,mert lemerült,tehát nem mutatja a csökkenő százalékértékeket,100%-ot mutat,közben meg nem így van.
Most valamelyik nap meg lemerítettem teljesen,és hiába dugtam a töltőre,nem mutatott töltést,és nem is töltött,egyik töltővel sem,aztán egyszer ránéztem és látom hogy van benne 12%,rátettem a töltőt,és jó lett.
Gyanítom hogy kezd vége lenni az aksinak,de azért megkérdezem,hátha tudtok valami okosságot.
Most per pillanat éppen jó.

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 862
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 308
Tartózkodási hely: Ausztria

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Vasti »


Konkrétan ha az első linkeden kiválasztod az alsó, 1,32$-os csodát, szerintem nekem pont olyan van :-)

 

Mit mondhatok róla: kint volt az autóban -20 és +30 fokban is, kb. egy éve vettem, eddig még működött, amikor kellet.

Az előző hasonlóan drága szivargyújtós töltőmet kb. 2 év használat után az unokaöcsémnek adtam, mert vette egy autót, és kellett valami bele a telefonja mellé. Ez egy éve volt, ő használja is rendszeresen (én viszonylag keveset) , még az is életben van. Meg a rá dugott telefon is.

 

Az, hogy mi van a belsejében egy ilyennek, szerintem nem lehet tudni, ráadásul gondolom folyamatosan változik is valamennyire annak függvényében, hogy mit tudtak 1 centtel olcsóbban beszerezni... De megnyugtatásul ez nem csak az 1$-os szivargyújtó töltőknél van így, hanem egy drága lapostévénél, vagy egy komolyabb autónál is. Főleg az elektronika területén.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »



 
....Igen, spórolni tényleg nem szabad: ezért írtam, hogy ne az 1$-os töltőt vedd, hanem menj el akár egészen 3-4$-ig ;-)....
 

 
en nem tudom eldönteni egy 3-4$-osrol, hogy a lenyege/belseje nem ugyanaz-e, mint az 1$-osnak.  
az hogy kivül szep keken vilagit, vagy netán rendszerfeszültseget, töltöaramot (?) mutat, önmagaban nekem nem érték (söt: felesleges - de nem oriasi - fogyaszto :-).
 
pl.: https://www.ebay.com/itm/Universal-Dual ... DR9E5PEP4A
 
https://www.ebay.com/itm/Dual-USB-4-8A- ... R5U3VcG4ww
 
konkret ajanlat erdekelne, köszönöm

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 862
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 308
Tartózkodási hely: Ausztria

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Vasti »


Helló!

 

Igen, spórolni tényleg nem szabad: ezért írtam, hogy ne az 1$-os töltőt vedd, hanem menj el akár egészen 3-4$-ig ;-)

 

Az a HAMA töltő, ami 1500 forintért (legyen 6$) megvehető levámolva, leadózva, plusz még a kereskedő(k) kb. 50%-100%-os haszna is rajta van, szerinted a tervezés és kivitelezés csúcsa, vagy egy 1$-os kínai töltő, aminek az ára 6$ lett, mire otthoni üzletekbe került? ;-)

 

Na ennyit a németek által gondosan tervezett, minőségi termékekről.

 

500 forintos alkatrész egy ilyen kütyüben nincs. A legdrágább része a műanyag akármi, ami a szivargyújtóba bemegy (a háza) , meg a csomagolása, már ha van. Amúgy egy 3A-es Step-Down konverter nincs egy dollár, ingyen postával, de gondolom ennél jóval olcsóbb, ha egy szivargyújtós töltőket gyártó vállalkozás rendel belőle 1.000.000 darabot ;-)

 

https://www.ebay.com/itm/3A-DC-Buck-Ste ... 2619318162

 

https://www.ebay.com/itm/6-24V-12V-24V- ... 1902406255

 

Hidd el, a Hama sem komolyabb ezeknél, a második már kimondottan profinak tűnik ;-) De megkockáztatom, hogy ennél jobbat senki sem használ, mert minek?! Ez nem egy telekommunikációs műhold fedélzeti számítógépe, hanem egy vacak szivargyújtós töltő...

 

Elvileg persze előfordulhat, hogy úgy megy tönkre egy ilyen, hogy kinyírja a rádugott készüléket. De ez annyira elméletileg, amennyire elméletileg egy csomó minden megtörténhetne, aztán mégsem történik meg ;-) Meg kellene kérdezni mobilosokat, meg ilyeneket forgalmazókat, hogy tett-e már tönkre töltő így készüléket? Szerintem nem.

Az akkut töltő elektronika meg a telefonban van, elég okos, az adott készülékhez és akkuhoz szabott, szoftveresen is megtámogatott szerkezet: megkockáztatom annak még az is mindegy, hogy 5,0000V helyett 4,86V , vagy éppen 5,12V jön ki a szivargyújtós töltőből? 3,7V körül tölti maximum az akkut, arra mindkettő elég, a többi meg kb. mindegy neki.


Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »



 
Szerintem nyugodtan vegyél egy nem 1$-os, hanem kicsit drágább ;-) akármit az eBay-en, vagy Aliexpress-en.
Persze azt azért nem árt ellenőrizni ránézéssel, hogy a drágább nem ugyanaz-e, mint az 1$-os, csak drágábban adva??? ;-)
 
A beidézett Hama-s cikk, mint a legtöbb szakmainak tűnő teszt egy reklám....

 
ugye körültekintö es modszeres ember modjara több helyen kerdezek (bujtatott reklam es erveid a kettös szigeteles stb. kapcsan nalam "ülnek"), egy masutt, szinten müszeresztöl kapott valasz:
 
"...ezen szerintem ne spórolj.
Ha tönkremegy egy olcsó töltő, simán előfordulhat, hogy nem 5V-ot ad ki, hanem 12V-ot. Azt pedig egy 5V-ra méretezett készülék nagyon nem szereti, ha nincs szerencséd, tönkremehet úgy is, hogy az akku túltöltődik, a lítiumos akksik pedig nagyon csúnya halált halnak.
Csodák nincsenek, egy jobb minőségű alkatrészt, ami pl. 500Ft nem fogják 300Ft-ért adni, esetleg a hamisított kínai változatát.
 
Műszerész vagyok, láttam már igen érdekes dolgokat, egy készülék minősége nincs összefüggésben a rá adott garanciával!"

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 862
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 308
Tartózkodási hely: Ausztria

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Vasti »


Szerintem nyugodtan vegyél egy nem 1$-os, hanem kicsit drágább ;-) akármit az eBay-en, vagy Aliexpress-en. Persze azt azért nem árt ellenőrizni ránézéssel, hogy a drágább nem ugyanaz-e, mint az 1$-os, csak drágábban adva??? ;-)

 

A beidézett Hama-s cikk, mint a legtöbb szakmainak tűnő teszt egy reklám.

 

Először jön a kettős szigeteléssel, meg az áramütés veszélyével, Úr Isten!

Ezekben egy úgynevezett Step-Down konverter van, könnyű kitalálni, hogy a 12V-ból (na jó, kamionban legyen 24V) állít elő 5V-ot: az áramütés kockázata nulla. Kettős szigetelést ilyen helyen nem is kell alkalmazni, meg az alkatrészek távolsága is tök mindegy.

Ott keveredhetett meg (talán szándékosan, talán hiányos műszaki ismeretek miatt) a reklám írója, hogy a Step-Down konverter is kapcsolóüzemű, mint pl. a PC tápok. Csak a PC tápok 230V-ból állítják elő a kicsi feszültségeket úgy, hogy egyenirányítják és pufferelik a hálózati delejt, amiből a pufferen 325V körüli feszültség lesz, sőt ha nagyobb a hálózati feszültség, még több. Minden kiegészülve komoly áramerősséggel (Fi relé hiányában, amennyit a kismegszakító elbír) Na, ez már komoly birkózógép tud lenni (régen javítottam PC tápokat, meg monitorokat, a táp rész azokban is ugyanilyen - sőt, manapság már mindenben) ide tényleg kell kettős szigetelésű transzformátor, meg elválasztott primer - szekunder oldal! De egy szivargyújtós telefontöltőben kicsit más körülmények uralkodnak.

A Step-Down viszont DC-DC konverter, a legnagyobb feszültség benne az, ami belemegy, tehát 12V, vagy 24V. Szerintem még senkit sem ért nem hogy veszélyes, de semmilyen áramütés egy autóakkutól... ;-)

 

Érdekes módon azt nem említi, hogy a kis vacak konnektoros töltőkben viszont tényleg ott szaladgál a 330V körüli feszültség, szóval azok akár még veszélyesek is lehetnének - de nem azok, mert a műanyag burkolat szinte kinyírhatatlan, olyan meghibásodás meg nehezen elképzelhető, amikor a primer magas feszültség kimegy a töltőkábelen. Ezért nem történt még ilyen baleset ;-)

 

Aztán finoman rátér a HAMA-ra, mint német minőségre: aha, persze, pont az, a prémium kézműves német termékeiről híres a gyártó ;-) Egy egyszerű kínai vacak az is, semmivel sem több. Ezek a töltők szinte mind egy kaptafára készülnek, sok mindent nem lehet kispórolni belőlük, mert akkor nem működnének, nagy csodát meg nem lehet hozzáadni, tényleg annyira egyszerűek... A töltőáramban persze van eltérés, nekünk is van céges autóban olyan, ami a vacak LG Leon telefonomat nem tudja olyan gyorsan tölteni navigálás közben, mint ahogy merül. De a saját autómban egy olcsó vacak van, az teljesen jó.

 

Na, ez hosszú lett, bocs ;-) Csak nem nagyon szeretem a szakmai tanácsnak álcázott reklámokat, főleg, ha még némi hülyeséget is írnak benne.

 


Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Magyarországon 10eFt alatti villamos készülékekre (a nem villamosra is talán érvényes) nem kötelező a garancia vállalás, csupán jótállás, a kettő nem azonos.
de ne erre terjünk mar ra, ez joreszt elkalandozas.
 
meg ha nem is lenne ervenyesithetö, bizalomebresztö a garancia
 
Te milyet vennel ma ?
 
a linkemen irjak: https://www.pcx.hu/navilock-61663-usb-a ... lto-090238 "Garancia: 36 hónap"

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



nem a kinain volt a hangsuly, hanem
 
nagyon olcso ebay-röl (< 1€) vs. kicsit dragabb ebay-röl (2-4 €) vs. dragabb ebay-röl vs. pl. itthoni bolti beszerzes  illetve
 
garancia nelküli (Kinabol vett-nel ha van sem erne meg ervenyesiteni) vs. itthoni vetel 6 / 12 / 24 / 36 ho garival
 
illetve a tapasztalatok, mert a biztositek nekem problema (ne tegye gallyra)  
 
a Te nem töltött elegge tapasztalatod akár erintkezesi nehezsegis lehet (nem mindig, idöben atlagolva "veszteseggel" erintkezett, töltött),  de persze aramfelveteli "inkompatibilitas" is

Magyarországon 10eFt alatti villamos készülékekre (a nem villamosra is talán érvényes) nem kötelező a garancia vállalás, csupán jótállás, a kettő nem azonos.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Kínai? Szerinted van olyan töltő, amit nem Kínában gyártanak? Igen, van, nekem pl igaz nem autós, hanem 230V-os dugasz töltő. Vietnamban készült, Samsung márka, nem Tescoban, hanem telefonos kereskedőtől vettem, a Kínai telefonom gyári töltője mellé, ami csak adapterrel megy a magyar Schukoba. A vietnami is tölt, 1000mA van ráírva, de még soha nem jött ki belőle 1000mA. Ez nem is baj, nem egészséges túl nagy árammal tölteni, de emellett még melegszik is, nem kicsit, nagyon. Ezzel szemben a tisztán kínai márka és gyártású töltő képes leadni a 2A-t és abszolult nem melegszik.
Autós töltő. Van vagy három is már nekem, márka? franc se emlékszik rá. Mind tölt, egyikkel volt olyan bajom, nem töltött menet közben elegendő árammal GPS app futásakor, teljes fényerővel és az app intenzív beállítása mellett. A GPS Sygic három intenzitás szintre állítható, alacsonyabbra állítva már töltött ez az gyengébb autós töltő is merülés nélkül.

nem a kinain volt a hangsuly, hanem
 
nagyon olcso ebay-röl (< 1€) vs. kicsit dragabb ebay-röl (2-4 €) vs. dragabb ebay-röl vs. pl. itthoni bolti beszerzes  illetve
 
garancia nelküli (Kinabol vett-nel ha van sem erne meg ervenyesiteni) vs. itthoni vetel 6 / 12 / 24 / 36 ho garival
 
illetve a tapasztalatok, mert a biztositek nekem problema (ne tegye gallyra)  
 
a Te nem töltött elegge tapasztalatod akár erintkezesi nehezsegis lehet (nem mindig, idöben atlagolva "veszteseggel" erintkezett, töltött),  de persze aramfelveteli "inkompatibilitas" is

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



autos telefontöltötre tippek ?
 
gondoltam olcso ebay-es kinaira, de nehany info kapcsan gyanut fogtam, pl.: https://www.av-online.hu/teszt/milyen-u ... nni_766nem mai cikk
 
illetve villamosmernöktöl friss: a gagyi kínai töltőkből, amit lehet kispórolnak ...a szivargyújtó méretére nincs szabvány ezért az egyes autó típusoknál különbség van....esetén egy összhajtogatott papírt is be kellett dugnom a töltő mellé, hogy érintkezzen. ...már 2 autóban is ment ki biztosíték a szivargyújtó töltő miatt 
 
fentik miatt en csak hosszabb garanciaval birora gondolok, ami igy persze kicsit dragabb, mint a legolcsobbak, pl. https://www.pcx.hu/navilock-61663-usb-a ... lto-090238
 
a biztositekdolgot masok is megerösitik ?  nekem - igaz csak japan autok es nem kontarkodtam elektromos rendszerükbe kütyükkel - sosem kellett biztositekkal foglalkoznom

Kínai? Szerinted van olyan töltő, amit nem Kínában gyártanak? Igen, van, nekem pl igaz nem autós, hanem 230V-os dugasz töltő. Vietnamban készült, Samsung márka, nem Tescoban, hanem telefonos kereskedőtől vettem, a Kínai telefonom gyári töltője mellé, ami csak adapterrel megy a magyar Schukoba. A vietnami is tölt, 1000mA van ráírva, de még soha nem jött ki belőle 1000mA. Ez nem is baj, nem egészséges túl nagy árammal tölteni, de emellett még melegszik is, nem kicsit, nagyon. Ezzel szemben a tisztán kínai márka és gyártású töltő képes leadni a 2A-t és abszolult nem melegszik.
Autós töltő. Van vagy három is már nekem, márka? franc se emlékszik rá. Mind tölt, egyikkel volt olyan bajom, nem töltött menet közben elegendő árammal GPS app futásakor, teljes fényerővel és az app intenzív beállítása mellett. A GPS Sygic három intenzitás szintre állítható, alacsonyabbra állítva már töltött ez az gyengébb autós töltő is merülés nélkül.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: avl2 »


autos telefontöltötre tippek ?
 
gondoltam olcso ebay-es kinaira, de nehany info kapcsan gyanut fogtam, pl.: https://www.av-online.hu/teszt/milyen-u ... nni_766nem mai cikk
 
illetve villamosmernöktöl friss: a gagyi kínai töltőkből, amit lehet kispórolnak ...a szivargyújtó méretére nincs szabvány ezért az egyes autó típusoknál különbség van....esetén egy összhajtogatott papírt is be kellett dugnom a töltő mellé, hogy érintkezzen. ...már 2 autóban is ment ki biztosíték a szivargyújtó töltő miatt 
 
fentik miatt en csak hosszabb garanciaval birora gondolok, ami igy persze kicsit dragabb, mint a legolcsobbak, pl. https://www.pcx.hu/navilock-61663-usb-a ... lto-090238
 
a biztositekdolgot masok is megerösitik ?  nekem - igaz csak japan autok es nem kontarkodtam elektromos rendszerükbe kütyükkel - sosem kellett biztositekkal foglalkoznom

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: gyt »


Nem vagyunk egyformák.
 
Van, akit az zavar, ha megzavarják a nyugalmát.
 
Engem az zavarna, ha nem tudna bármikor elérni az a néhány ember, aki fontos nekem! 
 
Csak zárójelben: tavaly novemberben egy reggelen (az nekem éjszaka, mert éjjel dolgozom) Édesanyám hívott, hogy rosszul van (bár a mellette lévő lakásban lakom, átjönni nem tudott volna). Mentők, szívroham, a kórházban 3x élesztették újra. Több, mint egy hónapig volt kórházban. Azóta rendbe jött, teljesen jól van.
 
Addig sem kapcsoltam ki soha a telefont. Azóta a mellékhelységbe is viszem magammal. 
 
Heed, Soulines, Power-R

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



 
Majd egyszer számold össze, egy év alatt hány kWh-t esznek a standby-ban hagyott készülékeid összesen! 30-40éve még nem létezett ez a kényelmi faktor, milyen nagy előny ma már, felesleges fogyasztani olyan energiát, ami semmi haszna, némi gyaloglástól kíméli az eltunyult emberfajt.

 
Csak annyit füznék hozzá, hogy anno jó pár éve kiszedtem a világítós kapcsolokból az izzókat (ha jól számoltam 19db-ot) és jó pár dolgot kihuztam a konnektorból magam is meglepödtem a végeredményen. ..A telefont én se kapcsolom ki mert sosem lehet tudni kinek mikor kellek ( idős szülő baleset stb) ....
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 862
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 308
Tartózkodási hely: Ausztria

Mobiltelefonok

Hozzászólás Szerző: Vasti »


laptop kapcsan kerdes: vajon mennyi az az idö, amire teljesen kikapcsolni erdemes es nem csak hibernalni ?
 
Én mindig kikapcsolom: régen is kikapcsoltam, manapság meg, amikor ilyen gyorsak a gépek (SSD, izmos proci) , azon a pár másodpercen nem múlik semmi. Sőt, a gyors rendszerindítást is érdemes kikapcsolni (Win10) , javítja a megbízhatóságát a rendszernek ;-)
 
Tévé: ha jól tudom, a kórházak mindig örülnek egy-egy tévé készüléknek, meg kell kérdezni, ha van a közeledben. Vagy rászoktatod magad a filmnézésre, ha arra alkalmas a tévé készülék ;-) Nem csak a zene, de egy jó film is jól tud esni (igaz, kevés a jó film)

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”