Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: lehoako »




15 minutes ago, Dorian said:




Ennyiért ez igen jó cucc. Ami negatívumot tudnék mondani, hogy a magas tartomány alsó része nem olyan tiszta, mint amit az általam tökéletesen elvárt, ill. kicsit nagyobb felbontás (mármint nem a ráírt számokra gondolok) jó lenne. Kaptam tippet már, hogy egyik kondija minőségibbre cserélésével ez megjavul, de nem foglalkoztam még vele, mert jelenleg csecsemő mellett semennyi időm nincs maximálisan odafigyelős zenehallgatásra.





Lyoda, én is kondibejáratásban vagyok, PP2-kártya-pufferelés volt nálam, elmondom konkrétan. Csekkold a részleteket fapaci csevegőjében. ÁMULOK ÉS BÁMULOK. 


2 konditól meg 70 cm ezüstkábeltől új a rendszerem. Ha nem én hallom, azt hiszem, placebó :-))).


Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Dorian »




1 órája, B.Levente írta:




Nagyon köszönöm Dorian!





Ennyiért ez igen jó cucc. Ami negatívumot tudnék mondani, hogy a magas tartomány alsó része nem olyan tiszta, mint amit az általam tökéletesen elvárt, ill. kicsit nagyobb felbontás (mármint nem a ráírt számokra gondolok) jó lenne. Kaptam tippet már, hogy egyik kondija minőségibbre cserélésével ez megjavul, de nem foglalkoztam még vele, mert jelenleg csecsemő mellett semennyi időm nincs maximálisan odafigyelős zenehallgatásra.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
B.Levente
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2018.04.10., kedd 21:48
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: B.Levente »




2 órája, lehoako írta:




Tessék, B.Levente, pláne jó! Először meghallgatni saját rendszerben, mert a részletek úgy jönnek elő. :-)





Jogos, köszönöm szépen

Avatar
B.Levente
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2018.04.10., kedd 21:48
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: B.Levente »




2 órája, Dorian írta:




Konkrét ajánlat: Nuprime uDSD Használtan 30-ért gyakran szokott lenni, és ráadásul tök jó USB konverter van benne.





Nagyon köszönöm Dorian!


Avatar
B.Levente
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2018.04.10., kedd 21:48
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: B.Levente »




4 órája, lehoako írta:




Persze, hogy tudunk :-). Zenéhez, mozihoz is jó a 2.0. :-)



Még mielőtt Hivox-ügynök hírébe keverednék, azt ajánlom, hallgass meg egy Hivox-DACot, ha nem USBs, akkor végy hozzá egy Suricatát és nem fogsz ráismerni a hangra.  A költségvetés kb. oké lesz, sztem, pici alku után. Fel a fejjel, nekem is 10 éves Hivox DACom van és kb. 5x-ös áron tudtam megveretni egy másikkal :-). 





Nagyon köszönöm lehoako! (a "5x-ös áron tudtam megveretni egy másikkal" : úgy érted 1/5-öd áron vetted egy másikkal szemben?)









Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: lehoako »




32 minutes ago, Dorian said:




Konkrét ajánlat: Nuprime uDSD Használtan 30-ért gyakran szokott lenni, és ráadásul tök jó USB konverter van benne.





Tessék, B.Levente, pláne jó! Először meghallgatni saját rendszerben, mert a részletek úgy jönnek elő. :-)


Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Dorian »




13 órája, B.Levente írta:




A kérdés az, hogy jelentősen fog javulni a hang ha beiktatunk egy olcsóbb dacot? (nekem elég ha annyit tud, hogy a  digitális jelet analóggá alakítja.+ USB bemenet) Tudtok ajánlani konkrét termékeket?  Nem nagyon tudok rászánni többet mint 20-30 eFt.





Konkrét ajánlat: Nuprime uDSD Használtan 30-ért gyakran szokott lenni, és ráadásul tök jó USB konverter van benne.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: lehoako »




11 hours ago, B.Levente said:




Sziasztok! Tanácsotokat szeretném kérni DAC ügyben:



Van egy pár MA-MR4 hangsugárzóm amit NAD C326BEE hajt meg. Amire használni fogjuk: Film nézéshez ők fogják adni a hangot, illetve természetesen a "szimpla" zenehallgatás. Hogy miért nem vettem akkor inkább egy házimozi erősítőt? Mert nincs rá min. 400eFt-om. (szempont volt, hogy stereoban is hallgatható legyen.) Majd egyszer venni fogok egy Blu-ray lejátszót (erre még nincs meg a pénz) de addig muszáj leszek laptopról küldeni a filmet és a zenéket. A kérdés az, hogy jelentősen fog javulni a hang ha beiktatunk egy olcsóbb dacot? (nekem elég ha annyit tud, hogy a  digitális jelet analóggá alakítja.+ USB bemenet) Tudtok ajánlani konkrét termékeket?  Nem nagyon tudok rászánni többet mint 20-30 eFt. A válaszokat előre is köszönöm!





Persze, hogy tudunk :-). Zenéhez, mozihoz is jó a 2.0. :-)



Még mielőtt Hivox-ügynök hírébe keverednék, azt ajánlom, hallgass meg egy Hivox-DACot, ha nem USBs, akkor végy hozzá egy Suricatát és nem fogsz ráismerni a hangra.  A költségvetés kb. oké lesz, sztem, pici alku után. Fel a fejjel, nekem is 10 éves Hivox DACom van és kb. 5x-ös áron tudtam megveretni egy másikkal :-). 


Avatar
B.Levente
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2018.04.10., kedd 21:48
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: B.Levente »



Sziasztok! Tanácsotokat szeretném kérni DAC ügyben:



Van egy pár MA-MR4 hangsugárzóm amit NAD C326BEE hajt meg. Amire használni fogjuk: Film nézéshez ők fogják adni a hangot, illetve természetesen a "szimpla" zenehallgatás. Hogy miért nem vettem akkor inkább egy házimozi erősítőt? Mert nincs rá min. 400eFt-om. (szempont volt, hogy stereoban is hallgatható legyen.) Majd egyszer venni fogok egy Blu-ray lejátszót (erre még nincs meg a pénz) de addig muszáj leszek laptopról küldeni a filmet és a zenéket. A kérdés az, hogy jelentősen fog javulni a hang ha beiktatunk egy olcsóbb dacot? (nekem elég ha annyit tud, hogy a  digitális jelet analóggá alakítja.+ USB bemenet) Tudtok ajánlani konkrét termékeket?  Nem nagyon tudok rászánni többet mint 20-30 eFt. A válaszokat előre is köszönöm!


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: lehoako »




13 hours ago, sakab said:




Van saját tapasztalat ezzel kapcsolatban? Valóban érezhető különbséget mutat hang terén? Csak mert pro és kontra véleményeket is olvastam. Mondjuk eddig többségben van a pozitiv oldal. Ezt a bizonyos Elektrisét hol találom? Árajánlatot hol tudnék kérni?



Ill lenne még egy kérdésem....alap táp vagy jobb minőségű kapcsóüzemű táp (xbox 360) vagy linearis? Melyik mennyivel jobb a másiknál, vagy jobb e...hát ha valki hozzáértő szaki tudna segíteni a döntésben. 





Hogyne lenne saját tapasztalat! Pont ezért ajánlottam őket! 



Először egy Hivox DACot tápoltam meg egy Elektrises toroiddal, mert a hozzá Szabó Zolitól nagyon korrekten kapott külön táp (kapcsiüzemű) hallhatóan megfojtotta a DACot. Sok operát hallgattam akkor, nagyobb akcióknál, ahol mondjuk 2 szoprán, 1-2 basszus tolja rendesen, meg még a zenekar is adja magát, egyszerűen összeomlott a DAC. Dinamika elment, lapos lett minden.  Először aszittem, az erősítőnek sok, de nem! GOndoltam, apróból felturbózom a rendszert, Elektriséket nekem is ajánlották, Pesten rendelnek is, pontosak voltak, készségesek, aranyosak, és a kb 6E Ft, amibe került a dolog, egy kalibert emelt a DAC hangján. Igen, eszemben sincs lecserélni a 10 éves Hivox-DAComat :-).



Másodszor egy Paul Pang kártya kapott analóg tápolást, annak a projektnek még nincs is vége, még kiegészítem egy DIY fullezüst tápkábellel a toroidig, és már megvan a tápstabiba a 2x15000 uF-os Nichicon Super Through pufferkondi, illetve bordor-ezüsttel megyünk a tápstabiból a kártyára, a gépbe. Még valahogy rafkósan ezüst-ezüst kontakttal ki kell váltanom a MOLEX-csatit, de akkor bonthatatlan lesz a kártya és a tápstabi, és először be kéne csukni a gépet... :-)



 



Szóval mindenképp megéri, készségesek, gyorsak, olcsók, segítenek. Telefonos help példaértékű, hívd a számukat, Úr a vonal másik végén mindent tud. 



www.elektris.hu


Avatar
sakab
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.02.09., pén. 00:50
Értékelés: 1

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sakab »




6 hours ago, lehoako said:




Jó, hogy itt vagy, errefelé csak a kipróbált megoldásokat gyakoroljuk, ezek garantálják a popik épségét! Popiölés pláne kizárt, ne hüjéskedj... :-)



 



Csekkold, h milyen táp kell neki és tekertess egyet Elektrisékkel, 3x-osan impregnált elég lesz, olyan jó lesz, h szétmész. 





Van saját tapasztalat ezzel kapcsolatban? Valóban érezhető különbséget mutat hang terén? Csak mert pro és kontra véleményeket is olvastam. Mondjuk eddig többségben van a pozitiv oldal. Ezt a bizonyos Elektrisét hol találom? Árajánlatot hol tudnék kérni?



Ill lenne még egy kérdésem....alap táp vagy jobb minőségű kapcsóüzemű táp (xbox 360) vagy linearis? Melyik mennyivel jobb a másiknál, vagy jobb e...hát ha valki hozzáértő szaki tudna segíteni a döntésben. 


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: lehoako »




On 2018. 04. 16. at 2:04 PM, sakab said:




... Valami megbizhatatlant nem szeretnék venni ami megöli a popimat.





Jó, hogy itt vagy, errefelé csak a kipróbált megoldásokat gyakoroljuk, ezek garantálják a popik épségét! Popiölés pláne kizárt, ne hüjéskedj... :-)



 



Csekkold, h milyen táp kell neki és tekertess egyet Elektrisékkel, 3x-osan impregnált elég lesz, olyan jó lesz, h szétmész. 


Avatar
sakab
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.02.09., pén. 00:50
Értékelés: 1

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sakab »


Sziasztok, van egy Popcorn A410esem amiben van egy ESS Sabre ES9023 DAC, ez küldi a jelet egy Denon 3312-re. Ládák még beszerzés alatt így azok pontos tipusát nem tudom megírni

Szóval, itt a gyenge lánc szem amit több helyen olavstam a Popi kapcsoló üzemű tápja. Olvastam több helyen, hogy többen cserélték jobb mindőségü kapcsolóüzemüre (xbox 360), de én valami lineris tápon gondolkoznék.

Tudnátok ajánlani valami tesztelt tápot ebay-ről, aliról? Mert ahogy nézegettem ilyen 10k körül már vannak bőven, de elég nagy a szórás. Valami megbizhatatlant nem szeretnék venni ami megöli a popimat.

Avatar
Toto77
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2017.03.21., kedd 19:37
Értékelés: 3

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Toto77 »



Sziasztok!



 



Fejhallgató erősítő vásárlása előtt állok. Éppen "szembe jön" egy Taga Harmony THDA 500T.



Ismeri esetleg valaki? Érdemes kezdeni vele? Esetleg helyette valami javaslat, ha sok az ellenérv?



A zene főleg TIDAL, netrádiók és veszteségmentes zene lenne laptopról. Fejhallgató Audiotechnika és AKG. Múfajilag pedig minden!


Köszi: Tamás


Avatar
kbm
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013.09.24., kedd 09:03
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Szabolcs megye

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kbm »


Sikerült is feltelepíteni? Kiválasztottad, mint alapértelmezett kimeneti eszköz?
 igen.

Avatar
kbm
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013.09.24., kedd 09:03
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Szabolcs megye

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kbm »


Sikerült megoldani a Win 10 - audio gd problémát. A letöltött  drivert manuálisan kellett feltelepíteni az eszközkezelőből,
maga driver a "vista64" mappában volt. Az eredeti oldalon így hangzik: 
 
USB-32 driver install guide for Win10(If upon steps can not succeed, try these steps)
Step 1: Place the driver in the Computer Driver (C:) , unzip it .
Step 2: Connect the DAC and power on the DAC, open the Windows device manager, right click the DAC's USB device, select update driver.
Step 3: Select the source folder vist64, it is in the driver folder.
 
Köszi a segítséget mindenkinek!

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7196
Tartózkodási hely: Bokod

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »


Kábelcsere megvolt,de változatlan minden.
Sikerült is feltelepíteni? Kiválasztottad, mint alapértelmezett kimeneti eszköz?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
kbm
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013.09.24., kedd 09:03
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Szabolcs megye

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kbm »


USB kábel milyen? ha olcsó kínai akkor szerintem próbálj ki egy jobb minőségűt.
Kábelcsere megvolt,de változatlan minden.

Avatar
kbm
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013.09.24., kedd 09:03
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Szabolcs megye

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kbm »


Win 10 látja mint eszközt?
Igen látja.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »



 
Segítségeteket szeretném kérni,eddig jól működő "kapcsolat"  : laptop( Win 7) - Audio-gd NFB 15 DAC,
 
másik laptopon Win 10Education-al nem működik.
 

 
USB kábel milyen? ha olcsó kínai akkor szerintem próbálj ki egy jobb minőségűt.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Doky »



Üdvözlök mindenkit !
 
Segítségeteket szeretném kérni,eddig jól működő "kapcsolat"  : laptop( Win 7) - Audio-gd NFB 15 DAC,
 
másik laptopon Win 10Education-al nem működik.
 
Van -e valakinek ilyen irányú tapasztalata
 
Előre is köszönöm.
Win 10 látja mint eszközt?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
kbm
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2013.09.24., kedd 09:03
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Szabolcs megye

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kbm »


Üdvözlök mindenkit !
 
Segítségeteket szeretném kérni,eddig jól működő "kapcsolat"  : laptop( Win 7) - Audio-gd NFB 15 DAC,
 
másik laptopon Win 10Education-al nem működik.
 
Van -e valakinek ilyen irányú tapasztalata
 
Előre is köszönöm.

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »


Ok, már képben vagyok, nincs kérdésem. 

Köszi!
 
Most 1 hülye kérdés: Mi az a jitter bug?


Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »


Köszi!
 
Most 1 hülye kérdés: Mi az a jitter bug?
 
 
 
Én usb hosszabbítóval használtam a Dragonfly-t, teljesen jól ment. Pláne volt hozzá Aq Jitterbug is, furán állt volna ki a gépből

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: GTomi »

van pár fültárs, aki belinkeli egyes nagy gyártók, vagy éppen szakemberek érveit, miért nem jó, átverés az mqa, van a társaság másik fele, aki azt, hogy miért jó,majd kb itt meg is áll dolog a vitában
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”