Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereo erősítők

Moderátor: pj-

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

Átadásra került két újabb LXS végfok (kép minőségért elnézést).

Az LXS gyakorlatilag minden földi jóval megáldott alkatrészek "tömkelege". Sajnos az én hozzáállásom az, hogy nincs jó hang, jó alkatrészek, anyagok nélkül (amik meg elég drágák -itt nincs pardon, az alkatrész gyártók pontosan tudják, hogy mit miért és mennyiért adnak).
Csatolmányok
LXS amp.jpg
LXS amp.jpg (46.81 KiB) Megtekintve 4354 alkalommal

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

Az utóbbi időben a PA-3 végerősítőnket sokat finomítottunk.
Főleg a tápegységen variáltunk sokat, hogy a lehető legcsendesebb, s dinamikus maradjon a hang. Mindez a nélkül, hogy egy idő után fárasztó legyen.
Mivel többen is kérték, így megnöveltük a teljesítményét is.

Így született meg a PA-5, ami 2x40W tud AB osztályban (szimmetrikus verzióban).
Maga a készülék kapcsolása nem változott, külalakja is ugyan az maradt. Felhasznált anyagok, alkatrészek kicsit változtak.
Gyakorlatilag mindenki aki rendelt az SQ verziótól felfelé kérte a kiépítést, ezáltal az alapváltozat megszűnt. Továbbra is kérhető fejlesztésként az LXS, tehát a nélkül, hogy el kellene adni, fejleszthető a készülék -mint gyakorlatilag az összes termékünk.
Megmaradt a dual-mono kiépítés.
Igény esetén a régebbi készülék upgradelhetők.

Természetesen továbbra is kérhető tiszta "A" osztályú kivitelben, illetve RCA változatban.

Az árak jelenleg változatlanok maradnak.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

Az LA4.6 bővített szolgáltatásival.
Csatolmányok
Kép 005.jpg
Kép 005.jpg (37.5 KiB) Megtekintve 5425 alkalommal
Kép 025.jpg
Kép 025.jpg (23.82 KiB) Megtekintve 5425 alkalommal

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

Az LA-4.5 csöves előerősítőnél történt egy kis fejlesztés.
Mivel alapvetően ránk jellemzően, inkább a meglévő terméket próbáljuk fejleszteni, illetve az felmerülő egyéni igényeket megvalósítani, így a listába kerül új megnevezéssel egy csöves előfok.
Ennek a lényege, hogy mind az 5 bemenet kap RCA és XLR bemenetet, valamint van rajta magnó kimenet (RCA és XLR is természetesen). Az utóbbi időben újra "divatba" jött magnókra gondolva lesz benne ez az új szolgáltatás.
Valamint mechanikus hangerő szabályzóval is ellátjuk (Bourns rotary).
Műszakilag és beltartalma tekintetében megegyezik a "régebbi" készülékkel (6H30Pi csövek).
Ennek az új csöves előfoknak LA-4.6 a megnevezése.
Tehát a régi is megmarad (LA-4.5), de kiegészül a lista LA-4.6-re.

Árat, képeket és egyéb információkat hamarosan teszek fel.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

Pár fontosabb műszaki adat:
Bemeneti impedancia 50kOhm
Teljesítmény 2x35W 8Ohm
Jel/zaj arány 88dB
DC csatolt
Frekvencia átvitel 20Hz-20kHz +/-0,5dB
Frekvencia sáv (-3dB) 5Hz-80kHz

Ára a tervezett 75.000Ft maradt.
Letét ellenében, elvihető, kipróbálható, tesztelhető. Természetesen el tudom küldeni Foxpost-on, igény esetén postán is.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

pj- írta:
2019.05.29., szer. 07:32
A héten várhatóan elkészül az erősítő.

Sajnos kicsit nagyobb dobozba kellet tenni a tervezetthez képest (20cm széles, 11cm magas, 33 cm mély), mivel egyszerűen nem fért el benne minden.
Ezáltal viszont esztétikailag nem lóg ki a sorból, azaz a készülékeink fél méretét kapta, s akkora mint a csöves MM phono.

Amint tudok teszek fel képeket.
Bejáratása folyamatban van.

Mivel a doboz is egyedileg készül, így lehetőség van más színben is kérni, egyedi megoldások is lehetségesek, pl. más hangerő szabályzó gomb.
Csatolmányok
erő elő.jpg
erő elő.jpg (16.68 KiB) Megtekintve 5937 alkalommal
erő hát.jpg
erő hát.jpg (39.92 KiB) Megtekintve 5937 alkalommal

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

A héten várhatóan elkészül az erősítő.

Sajnos kicsit nagyobb dobozba kellet tenni a tervezetthez képest (20cm széles, 11cm magas, 33 cm mély), mivel egyszerűen nem fért el benne minden.
Ezáltal viszont esztétikailag nem lóg ki a sorból, azaz a készülékeink fél méretét kapta, s akkora mint a csöves MM phono.

Amint tudok teszek fel képeket.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

avl2 írta:
2019.04.18., csüt. 09:11
nekem van egy UNI-PAK-om, ami Swans M1S-sel kis szobaban (dobozok a faltol elhuzva, hallgato pocizio hatso faltol is több mint 1.5m-re, hangsugarzokhoz eleg közeli poziciobol hallgatva, durvan 150-160cm-es egyenlö oldalu haromszögben a hangsugarzok es hallgatasi hely) es kisebb hangerön (ugy veszem eszre, hogy a hangeröszabalyzo 31-es allasaig nekem jobban tetszik a hang, mint felette) szamomra nagyon jo hangot ad.
3 forraskeszülekkel használom (CD, tuner, Squeezeobx Touch), a tavnak is örülök.

az uj szerinted jobb lesz ? :-)) (nem csapdanak szanom, velemenyed erdekel, pl. Benned motoszkalna-e upgrade UNI-PAK-rol, vagy nem; de sajnos csapdakerdes is lehet: az ujat "szólod" le, vagy korábbi "gyermekedet" - igy abszolut megertem, ha erre nem/kiterö valasz jön)
az uj tavos lesz ?
nagyobb hangerön is jobb lesz ?
a fenti masodik zarojeles reszhöz van kommented, elkepzelesed, miert erezhetem igy ?
Végén kezdeném.
Nem lesz távos, sima mechanikus kivitel lesz, s nem szeretném túlbonyolítani magát a kapcsolást és a kiegészítő részt sem. Pont ez vezetett, hogy lehetőleg minél sallang mentesebb legyen. Azaz akár egy kis hálószoba rendszerben is bőven megállja a helyét.A teljes hangerő sávban hozza az elvárhatót, nincsenek benne "bakugrások".
A távos relésnél valóban a 31/32-nél van egy váltás (műszaki oka van, hirtelen megnő a kimeneti impedancia -viszont a bemeneti impedancia meg állandó), amit lehet ugyan kompenzálni, de ezzel meg vesz el a felbontásból (tipikus melyik kezemet harapjam, mindegyik fáj). Ha potival oldja meg az ember, ott folyamatosan változó kimeneti impedancia van (erre szoktak egy külön impedancia illesztő elektronikát alkalmazni, ami meg szintén beleszól a hangba).

Szerintem az új pici erősítő jobb (illetve nekem, adott kis rendszerünkben jobban tetszik). Aztán, hogy ha az ember kezdi bővíteni (pl. bemenet választó kapcsoló), úgy vesz el mindig valamit belőle, sajnos ez meg tény.
Azonban az UNI-PAK nagyobb teljesítménnyel bír, s nagyobb a teljesítmény tartaléka is (fejlesztésén nem igazán gondolkodtam, szerettem volna egy más megközelítést alkalmazni -de természetesen minden megoldható, csak akarat kérdése).

Az újnál, nem véletlenül írtam, hogy a nem túl bonyolult keresztváltóval rendelkező hangfalakat jobban szereti, mivel kevésbé terhelik (a nagy tesó jobban bírta és kezelte a bonyolultabb hangfalakat).

Avatar
stereofan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2015.02.04., szer. 15:10
Értékelés: 10

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: stereofan »

én is csatlakozom az érdeklődők táborához, ha lesz rá lehetőség szívesen meghallgatnám.

Avatar
Toto77
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2017.03.21., kedd 19:37
Értékelés: 3

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: Toto77 »

Toto77 írta:
2019.04.17., szer. 21:59
pj- írta:
2019.03.29., pén. 08:01
kammerer írta:
2019.03.23., szomb. 10:47


Helyes! Integrált erősítőre szükség van - hát még ha jóárasított...
Szerk.: De lehessen kérni 3-4 vonalbemenettel is! :smile29:
Egyéni megoldásokat persze lehet kérni, azonban pont az egyszerűsége lesz szerintem az előnye.
Ami így első blikkre feltűnt, hogy a 2 utas, nem komplex keresztváltós hangfalakat szereti. A 3 utas, bonyolult keresztváltóval készült hangfalak nem az ő világa.
Lehet tudni valami konkrétabbat is az új integráltról? :)
Én kíváncsian várom. A meghallgatás a minimum, amit tervezek, de lehet, hogy beruházok egyre.
Köszönöm a választ! 36_1_11.gif

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: avl2 »

nekem van egy UNI-PAK-om, ami Swans M1S-sel kis szobaban (dobozok a faltol elhuzva, hallgato pocizio hatso faltol is több mint 1.5m-re, hangsugarzokhoz eleg közeli poziciobol hallgatva, durvan 150-160cm-es egyenlö oldalu haromszögben a hangsugarzok es hallgatasi hely) es kisebb hangerön (ugy veszem eszre, hogy a hangeröszabalyzo 31-es allasaig nekem jobban tetszik a hang, mint felette) szamomra nagyon jo hangot ad.
3 forraskeszülekkel használom (CD, tuner, Squeezeobx Touch), a tavnak is örülök.

az uj szerinted jobb lesz ? :-)) (nem csapdanak szanom, velemenyed erdekel, pl. Benned motoszkalna-e upgrade UNI-PAK-rol, vagy nem; de sajnos csapdakerdes is lehet: az ujat "szólod" le, vagy korábbi "gyermekedet" - igy abszolut megertem, ha erre nem/kiterö valasz jön)
az uj tavos lesz ?
nagyobb hangerön is jobb lesz ?
a fenti masodik zarojeles reszhöz van kommented, elkepzelesed, miert erezhetem igy ?

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

Toto77 írta:
2019.04.17., szer. 21:59

Lehet tudni valami konkrétabbat is az új integráltról? :)
Természetesen igen, alapvetően nincs benne nagy titkolni való.
Az alapja LM 3875 (mivel van az eredetiből készletünk, adott volt a választás).
Igazán a nagyobb lépés a részletekben van, mert igen kiváló minőségű tápkondikat és ultra minőségű ellenállásokat használunk benne, ezüst belső kábelezéssel.
Valamint szintén nagy lépés, hogy a hangerő szabályozást sönt elven oldjuk meg, így a jel útba 1-1 ellenállás lesz.
Ezáltal valóban egy minimalista elvet valósítunk meg.

Folyamatos tesztelés alatt van, s a cd lejátszó és az EAL-07 hangfal közé szánjuk, de külön is megvásárolható lesz természetesen.
Egyedül még a dobozt nem döntöttem el, az biztos, hogy a lehető legkisebb lesz praktikusság okán, hogy bárhová eltehető legyen.

Avatar
Toto77
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2017.03.21., kedd 19:37
Értékelés: 3

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: Toto77 »

pj- írta:
2019.03.29., pén. 08:01
kammerer írta:
2019.03.23., szomb. 10:47
pj- írta:
2019.03.23., szomb. 08:24
Terveink szerint a megszűnt UNI-PAK helyett, egy egyszerűbb kis erősítőt fogunk bemutatni.
Jelenleg "kínzási" periódusban van, azaz napi 8-10 óra üzemeltetéssel hallgatjuk.

Egy pár RCA bemenettel fog rendelkezni, s egy mechanikus hangerő szabályzóval -igyekszünk a kényelmi szolgáltatások helyett, a jobb hangminőségre (drágább és jobb alkatrészek) tenni a hangsúlyt.
Az ára elképzelésink szerint nem lesz több 80 ezer Ft-nál.
Várhatóan tavasz vége felé elkészülnek az első példányok.
Helyes! Integrált erősítőre szükség van - hát még ha jóárasított...
Szerk.: De lehessen kérni 3-4 vonalbemenettel is! :smile29:
Egyéni megoldásokat persze lehet kérni, azonban pont az egyszerűsége lesz szerintem az előnye.
Ami így első blikkre feltűnt, hogy a 2 utas, nem komplex keresztváltós hangfalakat szereti. A 3 utas, bonyolult keresztváltóval készült hangfalak nem az ő világa.
Lehet tudni valami konkrétabbat is az új integráltról? :)

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

Erősítőhöz készült külső szabályozható feszültségű tápegység (+24V/4A).
Csatolmányok
Táp 3.jpg
Táp 3.jpg (50.33 KiB) Megtekintve 6725 alkalommal
Táp 1.jpg
Táp 1.jpg (82.56 KiB) Megtekintve 6725 alkalommal
Táp 4.jpg
Táp 4.jpg (57.75 KiB) Megtekintve 6725 alkalommal

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

kammerer írta:
2019.03.23., szomb. 10:47
pj- írta:
2019.03.23., szomb. 08:24
Terveink szerint a megszűnt UNI-PAK helyett, egy egyszerűbb kis erősítőt fogunk bemutatni.
Jelenleg "kínzási" periódusban van, azaz napi 8-10 óra üzemeltetéssel hallgatjuk.

Egy pár RCA bemenettel fog rendelkezni, s egy mechanikus hangerő szabályzóval -igyekszünk a kényelmi szolgáltatások helyett, a jobb hangminőségre (drágább és jobb alkatrészek) tenni a hangsúlyt.
Az ára elképzelésink szerint nem lesz több 80 ezer Ft-nál.
Várhatóan tavasz vége felé elkészülnek az első példányok.
Helyes! Integrált erősítőre szükség van - hát még ha jóárasított...
Szerk.: De lehessen kérni 3-4 vonalbemenettel is! :smile29:
Egyéni megoldásokat persze lehet kérni, azonban pont az egyszerűsége lesz szerintem az előnye.
Ami így első blikkre feltűnt, hogy a 2 utas, nem komplex keresztváltós hangfalakat szereti. A 3 utas, bonyolult keresztváltóval készült hangfalak nem az ő világa.

Avatar
kammerer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.03.16., szer. 14:53
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: kammerer »

pj- írta:
2019.03.23., szomb. 08:24
Terveink szerint a megszűnt UNI-PAK helyett, egy egyszerűbb kis erősítőt fogunk bemutatni.
Jelenleg "kínzási" periódusban van, azaz napi 8-10 óra üzemeltetéssel hallgatjuk.

Egy pár RCA bemenettel fog rendelkezni, s egy mechanikus hangerő szabályzóval -igyekszünk a kényelmi szolgáltatások helyett, a jobb hangminőségre (drágább és jobb alkatrészek) tenni a hangsúlyt.
Az ára elképzelésink szerint nem lesz több 80 ezer Ft-nál.
Várhatóan tavasz vége felé elkészülnek az első példányok.
Helyes! Integrált erősítőre szükség van - hát még ha jóárasított...
Szerk.: De lehessen kérni 3-4 vonalbemenettel is! :smile29:
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

Terveink szerint a megszűnt UNI-PAK helyett, egy egyszerűbb kis erősítőt fogunk bemutatni.
Jelenleg "kínzási" periódusban van, azaz napi 8-10 óra üzemeltetéssel hallgatjuk.

Egy pár RCA bemenettel fog rendelkezni, s egy mechanikus hangerő szabályzóval -igyekszünk a kényelmi szolgáltatások helyett, a jobb hangminőségre (drágább és jobb alkatrészek) tenni a hangsúlyt.
Az ára elképzelésink szerint nem lesz több 80 ezer Ft-nál.
Várhatóan tavasz vége felé elkészülnek az első példányok.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

Palm írta:
2018.07.26., csüt. 09:07
Értem.
Olyan integrált hibrid erősítő várható-e a jövőben a kínálatban, mely aktív csöves előfokú és félvezetős A vagy A/B osztályú végfok egyben? Szimmetrikus bemenetekkel is ellátva. pl.: Pathos Classic One MK3, McIntosh MA252, Copland CTA 405.
Köszönöm!

Biztosan állíthatom, hogy nem várható semmilyen integrált erősítő. Idéztem már, de nem lehet elégszer leírni, hogy külön előfok+végfok = integrált -amit kispórolnak belőle (itt főleg az egyszerűbb tápegység, alkatrészek, stb). Éppen eleget kísérleteztem a csöves előfokkal, hogy tudjam, kedvező áron (értsd olcsón) nem lehet jót kihozni (a jó és minőségi alkatrésznek ára van, annak, meg hogy egy hibát a másikkal korrigáljunk semmi értelmét nem látom).
Maradunk a csöves előfoknál és tranzisztoros végfok felállásnál (ez így elvileg egy hibrid kapcsolat).

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: Palm »

pj- írta:
2018.07.26., csüt. 06:38

A fejhallgató erősítőnél sajnos nincs lehetőség a szimetrizálásra. Az oka, hogy az egy SE DC csatolt csöves erősítő, s annak átalakítása költségben elég húzós lenne (megduplázni belőle mindent (sokkal nagyobb trafóval), magyarán a költségek nagyon elszállnának. Ráadásul kísérleteztem még vele, s dupla végcsövekkel még jobban is szólt. Csak nem mindegy, hogy milyen gyártású 6080 csöve(k) figyelnek a végén (Valvo-val elég jó, de igazán Tungsol grafitossal azért más kategória, viszont egy ilyen cső jó esetben 30-40 ezer Ft/db)

Az UNI-PAK önmagában félvezetős, AB osztályú (egy passzív hangerőszabályzó -ami a csöves előfokban is van, valamint egy végfok kombinációja). Anno azért indítottam útjára, hogy a cd játszó és egy "kis" hangfallal tudjak kínálni egy kis rendszert. S azért UNI, mert univerzális felhasználó barátnak indult (phono és dac fokozattal bővíthetően).
Igen elvileg van lehetőség szimetrikus kivitelre is (valódiról beszélek, nem olyanról, hogy belső átalakító tagot alkalmazva megvezetjük az érdeklődőt).

Üdv:PJ
Értem.
Olyan integrált hibrid erősítő várható-e a jövőben a kínálatban, mely aktív csöves előfokú és félvezetős A vagy A/B osztályú végfok egyben? Szimmetrikus bemenetekkel is ellátva. pl.: Pathos Classic One MK3, McIntosh MA252, Copland CTA 405.
Köszönöm!
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

Palm írta:
2018.07.25., szer. 11:48
Igény esetén van lehetőség ilyen fejhallgató erősítőt készíteni?
Lehetséges-e, hogy 2 szimmetrikus és 2 asszimetrikus bemenete (egyik szimmetrikus és asszimetrikus a DAC-ról jövő jel, másikon szimmetrikus és asszimetrikus az analóg forrásról érkező jel, így fejhallgató használata esetén nem kellene bekapcsolni az előfokot és szimmetrikus és asszimetrikus forrásról is tudna jelet fogadni) és 1 szimmetrikus és 1 asszimetrikus fejhallgató kimenete legyen és hangerő szabályozó is, esetleg csatorna választó is?
Hangerő szabályozó esetén a teljes csend és a max hangerő közötti hangerő szabályozás?
Audio Technica, AKG, Beyer Dinamic, Sennheiser fejhallgató került számításba.

Integrált erősítők közül az Uni Pak már csak rendelésre kapható, ahogy olvastam. Az Uni Pak hibrid erősítő (csöves előfok és A osztályú végfok)? Vagy semmi cső nincs benne? Uni Pak-nál is van lehetőség 2 szimmetrikus bemenetre (1 DAC-ból jövő és 1 analóg készülékről jövő jel számára)?
Köszönöm!
A fejhallgató erősítőnél sajnos nincs lehetőség a szimetrizálásra. Az oka, hogy az egy SE DC csatolt csöves erősítő, s annak átalakítása költségben elég húzós lenne (megduplázni belőle mindent (sokkal nagyobb trafóval), magyarán a költségek nagyon elszállnának. Ráadásul kísérleteztem még vele, s dupla végcsövekkel még jobban is szólt. Csak nem mindegy, hogy milyen gyártású 6080 csöve(k) figyelnek a végén (Valvo-val elég jó, de igazán Tungsol grafitossal azért más kategória, viszont egy ilyen cső jó esetben 30-40 ezer Ft/db)

Az UNI-PAK önmagában félvezetős, AB osztályú (egy passzív hangerőszabályzó -ami a csöves előfokban is van, valamint egy végfok kombinációja). Anno azért indítottam útjára, hogy a cd játszó és egy "kis" hangfallal tudjak kínálni egy kis rendszert. S azért UNI, mert univerzális felhasználó barátnak indult (phono és dac fokozattal bővíthetően).
Igen elvileg van lehetőség szimetrikus kivitelre is (valódiról beszélek, nem olyanról, hogy belső átalakító tagot alkalmazva megvezetjük az érdeklődőt).

Üdv:PJ

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: Palm »

pj- írta:
2017.04.26., szer. 20:18
Tanulságos történetet szeretnék leírni (tanulság főleg nekem, tehát ez amolyan „blog” bejegyzésnek is lehet tekinteni).
2007-2011 között létezett a kínálatunkban OTL fejhallgató erősítő. 6N23P (3db) csövekből épült fel, belső csatoló kondival. Alapvetően nem volt rossz, azonban ahogyan mondani szokás, nem hozott lázba. Másrészt igazán a nagy impedanciás fejhallgatókat szerette, kb. 300Ohm felett.
Egy alap HD-414 fejhallgatóm volt (illetve van még mindig), azzal próbáltam ki mindig a kész készüléket (mérések után).
 
Úgy 1 hónapja megkeresett egy ügyfél, hogy szeretne a leendő csöves előerősítőjébe egy fejhallgató erősítőt is, s ha már csöves maga a készülék, ez is legyen csöves. Azonban –itt jön a csavar a történetbe- egy sztatikus fejhallgatóhoz, kellene, ami 36Ohm.
Nohát nosza, megnézzük milyenek vannak, s mik a lehetőségeim. Találtam is több szimpatikus kapcsolást, ami elsőre volt csak az, mert jobban belemélyedve, valahogy nem volt kerek. Ekkor akadtam rá egy 1997-ben publikált (tehát nyilvános) kapcsolásra, E88CC+6080 csövekből felépített, DC csatolt (azért a kimeneten van csatoló kondi).
Picit újra gondolva a dolgot, E88CC helyet 6H30Pi lett, a kimenő cső megmaradt. Kísérleti készülék megépítve (kép), bekapcsolva, rendben működik, nagyon jó. Belehallgatva, szó-szó nem rossz. Hagytam kb. 1 órát, hogy ha füstölne, akkor itt tegye, ne máshol, majd a kis HD-vel meghallgattam, Csak rádióról, mert annak volt szabályozható kimenete (ez egy közép kategóriás 4 hangolt körös Kenwood).
Bartók rádió bekapcsol, pici melegedés, hangerő ráadva (kb. ¼), s jött a döbbenet. Úgy, de úgy szólt a HD, mint még soha. Elsőre, nem is akartam elhinni, így pár óra múlva ráhallgattam, s még jobb lett.
 
Kezdem megérteni, hogy manapság miért is lett újra felkapva a fejhallgatózás. Teljes tiszteletem iránta, s az iránt, aki az eredeti kapcsolást kitalálta.
 
S nem, nem lesz belőle termék (bár megfordult a fejemben, mivel a fent említett csöveket használom), igazán arra szerettem volna ráutalni, hogy sokkal tágabb értelemben is lehet a hifit szemlélni, s sok dolgot lehet/ne újra gondolni.
Igény esetén van lehetőség ilyen fejhallgató erősítőt készíteni?
Lehetséges-e, hogy 2 szimmetrikus és 2 asszimetrikus bemenete (egyik szimmetrikus és asszimetrikus a DAC-ról jövő jel, másikon szimmetrikus és asszimetrikus az analóg forrásról érkező jel, így fejhallgató használata esetén nem kellene bekapcsolni az előfokot és szimmetrikus és asszimetrikus forrásról is tudna jelet fogadni) és 1 szimmetrikus és 1 asszimetrikus fejhallgató kimenete legyen és hangerő szabályozó is, esetleg csatorna választó is?
Hangerő szabályozó esetén a teljes csend és a max hangerő közötti hangerő szabályozás?
Audio Technica, AKG, Beyer Dinamic, Sennheiser fejhallgató került számításba.

Integrált erősítők közül az Uni Pak már csak rendelésre kapható, ahogy olvastam. Az Uni Pak hibrid erősítő (csöves előfok és A osztályú végfok)? Vagy semmi cső nincs benne? Uni Pak-nál is van lehetőség 2 szimmetrikus bemenetre (1 DAC-ból jövő és 1 analóg készülékről jövő jel számára)?
Köszönöm!
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »



UNI-PAk integrált erősítő szintén kikerül a választékból.



Mivel kicsi rá érdeklődés, ezért nem fogunk belőle tartani demo készüléket (a jelenlegi demo darab eladásra kerül), ha valakinek szüksége lesz rá, akkor természetesen elkészítjük.



 


Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »


A PA végfokoknál elérhető egy upgrade lehetőség (ingyenes).
Sokkal tisztább, definiáltabb, természetesebb lesz a hangzás.
 
Az alábbi típusokat érinti a fejlesztés:
-PA-2.5
-PA-3
-LXS
 

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: prando »



Többen érdeklődtek, hogy az előfoknál megoldható-e több szimmetrikus bemenet, illetve magnó kimenet.
Egy Megrendelő kívánsága alapján most készül egy ilyen készülék, s hátlapról készült képet mellékelem (annyi kiegészítéssel, hogy külön kapcsolható távirányító egységet kért rá).

Ha azt írom, hogy ez igen!, a többit szólom le esetleg, pedig nem. Szóval, ez igen!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Sztereo erősítők

Hozzászólás Szerző: prando »


Többen érdeklődtek, hogy az előfoknál megoldható-e több szimmetrikus bemenet, illetve magnó kimenet.
Egy Megrendelő kívánsága alapján most készül egy ilyen készülék, s hátlapról készült képet mellékelem (annyi kiegészítéssel, hogy külön kapcsolható távirányító egységet kért rá).
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”