Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »




4 hours ago, apex said:




Van egy kis problémám.rx8 néven vagyok a rendszerben és elfelejtettem a jelszavam.Ráklikkeltem az elfelejtett jelszóra, hogy új jelszót állítsak bee magamnak, de a küldött e-mailben az apex nick névre hivatkozott a rendszer.Nem figyeltem oda és megváltoztattam a jelszót és most az apex név alatt be tudok jelentkezni, de a sajátom alatt még mindig nem.Tudnátok segíteni mit rontottam el?A hirdetésembe is írtam és apex nick néven írta be a választ értelemszerűen.



 



Köszönettel,



 





Akkor most kérdezném, hogy melyik az általad kreált reg: az rx8 vagy apex vagy mindkettő?



Az rx8-hoz tartozó email címedre elküldtem az új jelszavad, kérlek belépés után azonnal cseréld le.

Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vendég

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Van egy kis problémám.rx8 néven vagyok a rendszerben és elfelejtettem a jelszavam.Ráklikkeltem az elfelejtett jelszóra, hogy új jelszót állítsak bee magamnak, de a küldött e-mailben az apex nick névre hivatkozott a rendszer.Nem figyeltem oda és megváltoztattam a jelszót és most az apex név alatt be tudok jelentkezni, de a sajátom alatt még mindig nem.Tudnátok segíteni mit rontottam el?A hirdetésembe is írtam és apex nick néven írta be a választ értelemszerűen.



 



Köszönettel,



 


Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »




1 hour ago, -KP- said:




Kereskedői részen aktív a topic létrehozása gomb. Lehetséges, hogy engedné a fórum, hogy topicot hozzak létre? Nem próbáltam ki mondjuk, de érdekes...





 




4 minutes ago, Hifilala said:




Biztos,hogy engedné! 





Igen biztos hogy engedi, de ha lehet ne.Köszi.

Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Hifilala »




1 hour ago, -KP- said:




Kereskedői részen aktív a topic létrehozása gomb. Lehetséges, hogy engedné a fórum, hogy topicot hozzak létre? Nem próbáltam ki mondjuk, de érdekes...





Biztos,hogy engedné! 


Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Kereskedői részen aktív a topic létrehozása gomb. Lehetséges, hogy engedné a fórum, hogy topicot hozzak létre? Nem próbáltam ki mondjuk, de érdekes...

Avatar
Thomex
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2014.08.05., kedd 23:18
Értékelés: 9

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Thomex »



+1 megjegyzés a keresés funkcióhoz, de máris tanultam valamit.



Tény, hogy a régi fórumon nem voltak ilyen apró(?) idegesítő problémák, dehát az egy jól bejáratott gépezet volt.  Ennek a motornak is látszanak az előnyei, bár sokunk nem igazán tud mit kezdeni vele - lásd hirdetés feladás a szűkszavú tagoknak.


Ez a szavazásos dolog amúgy engem is nagyon érdekelne, ui. már hónapok óta "ülök" a dolgaimon, mert nem tudom feltenni őket eladásra...



Illetve nem tudom még kiket érint, vagy előfordult-e mostanában mással is, de én többször "502 Bad Gateway" hibaüzetet kapok, mikor betölteném az oldalt. (iPad 2017, iOS 11.1) Mondanom sem kell, hogy ilyen sem volt régebben. 


Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6141
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »




1 perce, wittao írta:




Hat igen, mennyivel logikatlanabb lenne ha nem kene semmilyen idezojelbe tenni es ugy keresne normalisan




Igazad van, mint mindig. 


De segíts magadon, na.  
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6141
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »




36 perce, wittao írta:




Sziasztok,



 



a hozzaszolasok minositesevel kapcsolatosan volt/van egy szavazas, azzal kapcsolatos a kerdesem:



mikor lesz visszaallitva, hogy lathassuk ki, hogyan minositett?



masik kerdesem: elhangzott a keresomotor kerdeskore... a regi kereso mas metodikat hasznalt? Ez a mostani elegge fals infokat ad, nagyon rossz a talalati arany, szinte a sajat hirdetesemet alig tudom megtalalni vele. Lehet ezzel kezdeni valamit? Vagy ennyire rosszul/mashogy indexel az uj forummotor? A regi keresovel semmi ilyen problemam nem volt ami az ujjal napi szinten bosszant.





Wittao, nem indexel rosszul, csak másként használja a beírt kifejezést.



Tedd (egyenes, nem ferde) idézőjelbe a keresett kifejezést, és láss csodát.

  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Norbonca »




10 minutes ago, wittao said:




Sziasztok,



 



a hozzaszolasok minositesevel kapcsolatosan volt/van egy szavazas, azzal kapcsolatos a kerdesem:



mikor lesz visszaallitva, hogy lathassuk ki, hogyan minositett?



masik kerdesem: elhangzott a keresomotor kerdeskore... a regi kereso mas metodikat hasznalt? Ez a mostani elegge fals infokat ad, nagyon rossz a talalati arany, szinte a sajat hirdetesemet alig tudom megtalalni vele. Lehet ezzel kezdeni valamit? Vagy ennyire rosszul/mashogy indexel az uj forummotor? A regi keresovel semmi ilyen problemam nem volt ami az ujjal napi szinten bosszant.





 



- Miutan vege lesz a szavazasnak. Surgos?



- Mashogy mukodik a kereses, az uj forumrol szolo topicban volt ezzel kapcsolatos thread.



 

Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
Gyga
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 11:09
Értékelés: 0

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Gyga »



Sziasztok!



+1 a fentiekhez.



Nálam is összegyűlt rendszerváltás miatt ez+az, amiket szeretnék eladni, viszont nem tudom meghirdetni a fent említett okok miatt. Én sem szeretném széttrollkodni a témákat csak azért, hogy gyűljenek a hozzászólásaim. Nem írok részleteket, mert a feljebb lévő 5-10 hozzászólás szépen összefoglalja az én gondolataimat is.



Remélem változni fog számunkra pozitív irányba...



Üdv és kösz:



Gábor


Avatar
Audemars
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.10.14., vas. 11:24
Értékelés: 3

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Audemars »


Más fórumokon is használják ezt a módszert az új beregisztrálóknál, de olyanról nem tudok,. hogy a sok éves múltál rendelkező  fórumtagokat visszamenőleg büntetik hasonló intézkedésekkel. Szerintem ez sokunkban rossz érzést és csalódást vált ki.  

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Norbonca »



Sziasztok!



Kis türelmet kérünk mindenkitől, jelenleg  olyan technikai gondjaink vannak a fórummal, amik admin felületről nem kezelhetőek. Amint ezek megoldódnak igyekszünk megoldást adni a régi, kevésbé aktív felhasználóknak is.



 



N.

Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: vkz »



Sziasztok,



eddig én is privátban csevegtem mindig ha érdekelt valami, mivel úgy láttam jónak, és emiatt így utólag “lemaradtam” pár hozzászólással. Sosem értettem a “pü ment” stb hozzászólásokat, mert feleslegesnek tartottam. Értem hogy a szabály több mindent próbál megoldani, és valahol határt kell húzni. Mivel eddig read only-ban rengeteg topicból tanultam (hifis és kávés vonalon is), ezért hasznosnak tartom a fórumot. A hirdetés részen szerintem sok kedves hobbista is hirdet, és néha láthatóan nem a csapatba való is. Sok mindent vettem itt, adtam is el nem egy dolgot. Ez egy jó lehetőség, mert sokkal inkább van arca mindenkinek itt mint jofogas, vatera stb.  Talán igényel a jelenlegi rendszer finomhangolást, de mindenképp jó hogy van szűrő a hirdetők esetében. Ezentúl aktívabb leszek, hiszen a tapasztalok megosztása fontos, bár eddig inkább csak figyeltem az “okosok”, “régi motorosok” tanácsait, mert nem éreztem kellő tudást és tapasztalatot magamban. Pedig régen foglalkozom/tam hifivel, zenével.


Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: avl2 »




On 4/21/2018 at 9:06 AM, sony309 said:




Sziasztok!



Nem lenne jobb időkorláthoz kötni a hirdetés feladást és nem a hozzászólások számához? Elkerülve a topikok teleszemetelését és utána a moderálást.





söt: kombinaciohoz: idö es hsz-as szam.



most is tünt fel egy uj forumtas sokfele helyen tett hsz-a.  nem jelent(ett)em eddig, mert esetleg mégis valos tartalom, gondolat van mögötte


Avatar
sony309
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2013.09.02., hétf. 14:03
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: sony309 »



Sziasztok!



Nem lenne jobb időkorláthoz kötni a hirdetés feladást és nem a hozzászólások számához? Elkerülve a topikok teleszemetelését és utána a moderálást.

S3x, Hi-Fi & Rock and Roll

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Ha Zazie...-ra gondoltok, akkor figyelmeztettem is, és a hsz számait is visszaírtam a "rohama" előtti állapotba.Mi is olvassuk a fórumot, és figyelünk.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Thomex
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2014.08.05., kedd 23:18
Értékelés: 9

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Thomex »




2018. 04. 18. at 9:12, sony309 írta:




Sziasztok!



Nagyon szerencsétlennek találom ezt a 100 hozzászólásos szabályt (bár értem az okát), de meg lehet nézni, hogy mit generált ez a szabály! Vannak, akik minden eladó termékhez hozzászólnak/kérdeznek, csak azért, hogy gyűjtsék a hozzászólást. Nem tudom, hogyan lehet ennek elejét venni és kell-e egyáltalán elejét venni. Elképzelhető, hogy csak engem zavar! 



Jó munkát a moderátoroknak, nekem tetszik a fórum új kinézete! 




Én is szeretnék csatlakozni sony309 fórumtársunk megjegyzéséhez és egyben támogatnám hifilala ötletét a hozzászólások számával kapcsolatban!



Lassan 4. éve vagyok a fórumon és kb. 15-20 sikeres adás-vételen vagyok túl a segítségével - amit ezúton is köszönök.  Az új fórum motor elsőre nekem kicsit szokatlan, de egész jól használható. Azonban tegnap szembesültem először azzal a ténnyel, hogy sehogyan sem tudok új hirdetést feladni... Mivel nem vagyok percenként a fórumon és/vagy nem tudok követni minden történést, erről a 100-as szabályról csak az imént értesültem! Ami persze biztos az én hibám, mert nem olvastam el az új rendszer működési feltételeit.



A kérdésem, hogy a hozzászólások száma vajon mit befolyásol? Nem elég a pár éves "aktív" múlt? Minden egyes topic minden egyes hirdetéséhez bebiggyesztett "Hú, ez szuper gép!" "Ha tehetném már nálam zenélne...", "Komoly vas!", "Upp a hirdetőnek.", "Helyileg hol található?" stb. mondatok többet érnek mint a valódi, tényleg a témával kapcsolatos értelmes hozzászólások?? Én pl. ha valamelyik termékről többet szeretnék tudni mert komolyan érdekel és kérdeznék is róla, akkor a privát üzeneteket használom leginkább - ezek nem számítanak bele??


Köszönöm az adminisztrátorok eddigi munkáját és sok sikert kívánok a Fórum további magas színvonalának fenntartásához!


Avatar
sony309
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2013.09.02., hétf. 14:03
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: sony309 »




15 perce, wittao írta:




Én úgy vettem észre, hogy ha ez gyanúsan túlzó, akkor a moderátorok rákoppintanak a hirdetési topikban csevegők orrára.





Nevetséges is és elképzelhetetlennek tűnik számomra, hogy egy személy érdeklődik lejátszó, 2.0 erősítő, AVR és hangsugárzó ill. állványok és kábelek iránt egyszerre! 


Ezzel együtt fogalmam sincs, hogyan lehet elejét venni a visszaéléseknek! Talán a körültekintés és óvatosság a legfontosabb!

S3x, Hi-Fi & Rock and Roll

Avatar
sony309
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2013.09.02., hétf. 14:03
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: sony309 »




8 perce, Hifilala írta:




Szerintem is erős ez a 100,érdemes lenne elgondolkodni az 50-es számban.





Nekem nem a hozzászólások számával van bajom, hanem a hozzászólás gyűjtésének módjával!

S3x, Hi-Fi & Rock and Roll

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Hifilala »




31 minutes ago, sony309 said:




Sziasztok!



Nagyon szerencsétlennek találom ezt a 100 hozzászólásos szabályt (bár értem az okát), de meg lehet nézni, hogy mit generált ez a szabály! Vannak, akik minden eladó termékhez hozzászólnak/kérdeznek, csak azért, hogy gyűjtsék a hozzászólást. Nem tudom, hogyan lehet ennek elejét venni és kell-e egyáltalán elejét venni. Elképzelhető, hogy csak engem zavar! 



Jó munkát a moderátoroknak, nekem tetszik a fórum új kinézete! 




Szerintem is erős ez a 100,érdemes lenne elgondolkodni az 50-es számban.


Avatar
sony309
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2013.09.02., hétf. 14:03
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: sony309 »



Sziasztok!



Nagyon szerencsétlennek találom ezt a 100 hozzászólásos szabályt (bár értem az okát), de meg lehet nézni, hogy mit generált ez a szabály! Vannak, akik minden eladó termékhez hozzászólnak/kérdeznek, csak azért, hogy gyűjtsék a hozzászólást. Nem tudom, hogyan lehet ennek elejét venni és kell-e egyáltalán elejét venni. Elképzelhető, hogy csak engem zavar! 



Jó munkát a moderátoroknak, nekem tetszik a fórum új kinézete! 
S3x, Hi-Fi & Rock and Roll

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: scaurus »




3 hours ago, Norbonca said:




 



Az uzenofalat, bejelentkezes nelkul nem kellene latnod asztali geprol sem.





Lehet, de a korábbi fórummotor alatt is látszott, és eddig az újnál is.



Nekem mindegy, mert a fórummotor váltásig soha bele nem néztem, és mióta nagyjából működik az új fórum, azóta megint nem nézem.

Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: Norbonca »




6 hours ago, scaurus said:




Mobiltelefonról, mobilfelületen az üzenőfalat csak bejelentkezve látom, eddig az üzenetek olvashatóak voltak bejelentkezés nélkül is.



Szintén mobilfelületen a fórum főoldalán a témák listáját görgetve feltünt, hogy az utolsó hozzászólás ideje, ha percekkel vagy órákkal vagy napokkal ezelőtt történt, akkor így jelenik meg:



BEJELENTKEZÉS NÉLKÜL: %d p, %d ó, %d n



BEJELENTKEZVE ugyanez: 18 min, 3 hr, 2 dy.



A dátummal megjelölt időpontok bejelentkezve és anélkül is jók.





 



Az uzenofalat, bejelentkezes nelkul nem kellene latnod asztali geprol sem.

Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: scaurus »



Mobiltelefonról, mobilfelületen az üzenőfalat csak bejelentkezve látom, eddig az üzenetek olvashatóak voltak bejelentkezés nélkül is.



Szintén mobilfelületen a fórum főoldalán a témák listáját görgetve feltünt, hogy az utolsó hozzászólás ideje, ha percekkel vagy órákkal vagy napokkal ezelőtt történt, akkor így jelenik meg:



BEJELENTKEZÉS NÉLKÜL: %d p, %d ó, %d n



BEJELENTKEZVE ugyanez: 18 min, 3 hr, 2 dy.



A dátummal megjelölt időpontok bejelentkezve és anélkül is jók.

Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
edm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2097
Csatlakozott: 2006.09.07., csüt. 14:27
Értékelés: 171

Fórummal kapcsolatos észrevételek

Hozzászólás Szerző: edm »




1 minute ago, tonee73 said:




Elvileg innentől mindenki tudja nyitni-zárni a saját topikját.





Gyakorlatilag is! Köszönjük!
Avr: Onkyo TX-NR676, BD/CD/DVD/SACD: Yamaha BD-A1010, Konzol: Playstation 4 Pro, Tv: Panasonic TX-65EX780e Media Player: Zidoo x9s
Front: Atlantic Technology 4200 Lr , Center: Atlantic Technology 4200 C, Surround: Atlantic Technology 920 sat, Sub: Klipsch r-8SW
Kábelek: Audioquest, Furutech, Neotech

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”