Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy csöves (vagy hibrid) erősitő épités

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Több bemenet esetén az igazán korrekt megoldás nemcsak a melegpontokat kiválasztani relével, hanem a földeket is, hogy a különféle források földjei ne legyenek összekötve egymással. Tudom, hogy ezt nagyon kevés cég csinálja így, de mindössze néhány plusz relé szükséges mindössze hozzá. Ez egy olyan apró minőségi ugrás, amit nem lehet mással kiváltani, hacsak nem egy forrást csatlakoztatunk mindössze.

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Belülről...
Csatolmányok
előlap B.jpg
előlap B.jpg (87.44 KiB) Megtekintve 1499 alkalommal

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

dys-cus írta:
2018.08.12., vas. 14:41
Az enyém már belekerült a dobozba is. 36_1_11.gif
20180122_180410.jpg
A belvilága meg így néz ki:
20180122_175318.jpg
A hangjának minőségét garantálja a CJ kapcsolás, és az alkatrészek minősége. Az erősítőben csak Sinkoh tantál ellenállók vannak. A Mundorf PIO kondi kiszorult a tápba.
Szuper!

Én is haladtam picit, előlap és a doboz váza elkészült.
Hangerő potit hozzáférhetővé tettem, nem szeretném csavarhúzóval állítgatni. Szerintem nem másodlagos a funkciója, érdemes előlapról is elérhetővé tenni.
Csatolmányok
ELŐLAP E.jpg
ELŐLAP E.jpg (46.38 KiB) Megtekintve 1488 alkalommal

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Az enyém már belekerült a dobozba is. 36_1_11.gif
20180122_180410.jpg
20180122_180410.jpg (332.99 KiB) Megtekintve 1445 alkalommal
A belvilága meg így néz ki:
20180122_175318.jpg
20180122_175318.jpg (337.23 KiB) Megtekintve 1445 alkalommal
A hangjának minőségét garantálja a CJ kapcsolás, és az alkatrészek minősége. Az erősítőben csak Sinkoh tantál ellenállók vannak. A Mundorf PIO kondi kiszorult a tápba.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Vonali erősítő bemérve, már csak dobozolni kell.
Csatolmányok
Vonaliampbemenet...jpg
Vonaliampbemenet...jpg (229.46 KiB) Megtekintve 1466 alkalommal

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Már át is terveztem a PCB-t. Megfogadtam a tanácsot, a 6550-ek fűtését nem nyomtatom. Íme a talán végleges NYÁK:
M60 HD PCB Low res1.jpg
M60 HD PCB Low res1.jpg (202.89 KiB) Megtekintve 1482 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Köszi! megnézem a céget. Valahogy én is idegenkedem a 6550-esek fűtésének nyomtatásától, úgy hogy valszeg módosítom a kérdéses részt.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A váltakozó áramú fűtés vezetékeket nem érdemes nyákra tenni, célszerűbb a vezetékeket szorosan összesodorva külön vezetni. Ha stabil dc a fűtés, akkor csak a nyák keresztmetszetet kell megfelelően méretezni, avagy vastagon bevonni forraszanyaggal.
A turboplus kkt minőségi nyákokat készít régóta, bármilyen színnel és rétegvastagsággal.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

A helyzet az, hogy a DiyerAmp ARC M60 HD-t elvitték. Eljöttek meghallgatni, kicsit alkudtak, aztán ment a bartel. Nagyon drága csöveket is kaptam érte, pl Telefunken E803CC-ket. Kell egy másik, amit meg akarok tartani. Hogy miért? Mert 10 hallgatóból 9-nek a Diyeramp jobban tetszett, mint a D51-es replikám. Úgy gondoltam, monoblokkot építek. Ebben a nagy melegben nincs kedvem egerészni, de tekerészni sem, :rolleyes: ezért megterveztem az M60 HD monoblokkos verzióját. A PCB egy darabból áll, és kétoldalas. Megfigyeltem, hogy a gyári ARC-ben is a fűtések nyomtatva vannak. Ezért kétoldalas 70u-os áramköri lap kell. Mivel ilyen erősítőt többet nem akatok építeni, és ez végleges lesz, azért Valami profi céggel akarom a NYÁK-ot megcsináltatni. Ha valakinek van olyan tapasztalata, hogy a végcsövek fűtése így nem jön össze, akkor azért áttervezem a NYÁK-ot. Ezért most elsősorban arra kérnék iránymutatást, hogy jó e a fűtés elképzelés, illetve hol tudnak egy ilyen PCB-t fekete színben szépen megcsinálni, de olcsón.
Néhány szó a már ismert áramkör módosulásáról:
Ez a végfok 6550-el működik, nem 6L6-al. Ezért a végcsövek tápellátása más. A G2 rács itt 310 Voltra van kötve, nem pedig 400-ra. Ezért a táprendszerben két stabilizátor van, az egyik 400Voltot csinál, a meghajtó csöveknek, és ebből további stabilizálással 301 Voltot állítok elő a G2 rácsoknak, valamint a katód követőknek. Ugyancsak ebből a feszelyből készítek 300 Voltot RC taggal az első két triódának. Az erősítőt 55Wattosra próbálom készíteni, annyi bőven elég. Így is az a bajom, hogy a kezemben lévő vas a füllel már nem is nagyon hallható mélybasszus hatására elkezd rezegni, és a csavarokon keresztül b@szogatja a csontjaimat. És ez nem vicc.
A NYÁK mérete 270X150. A project lassan fog haladni, a tatár, és az arabok nem hajtanak, no meg az általános csereeszköz is korlátozottan áll rendelkezésre. Mindenesetre már nagyon kíváncsi vagyok a hangjára. Remélem eléri a Diyeramp kvalitását, sőt a jobb csövek miatt túl is haladja majd azt. Acsövek amúgy Winged C 6550, Tungi E180CC, és Telefunken E803CC lesznek. Úgy gondolom ez egy igazi High End produktom lesz.
Viszont nem tudom milyen ellenállásokat használjak. Sokan mondják a Takmant jónak. Valaki tudná jellemezni a hangját? Vagy érdemesebb az olcsóbb PRP-nél maradni? A csatolók Superior Z, illetve Tropical Fish, valamint PIO kondik lesznek. Szóval komoly gépezetnek szánom. 36_1_11.gif
M60 HD PCB Low res1.jpg
M60 HD PCB Low res1.jpg (305.47 KiB) Megtekintve 1467 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Látom senki sem akar hozzászólni. No majd én. :rolleyes:
Én ha ilyet csinálnék, akkor úgy csinálnám, hogy a kimenetre tennék egy katódkövetőt, ami után jönne a műszer áramköre. A katód követő viszonylag nem terheli a kimenetet, és viszonylag alacsony impedanciával hajtja a műszert. A hangra gyyakorolt hatása zéro.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
professorsoma
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2017.09.25., hétf. 18:03
Értékelés: 20

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: professorsoma »

Üdv!
Lenne egy kérdésem. Adott 1 csöves DIY előfok, amibe szeretnék VU metert rakni. Hova kellene bekötni, hogy működjön? Egyáltalán lehetséges?
Csatolmányok
előfok4.jpg
előfok4.jpg (882.89 KiB) Megtekintve 1837 alkalommal

Avatar
skorpio-
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2016.02.09., kedd 16:54
Értékelés: 59

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: skorpio- »

Nos ...a “Marantz”phono( és a szintén Dyscus által készített MC illesztő trafó )az már egy másik kategória.Nagyon érződik hogy egy minőségi ,összeválogatott és egymáshoz illesztett alkatrész bázisból készült.Pedig a phono csövei úgy tudom,hogy régi NDK-s gyártás.Nagyon szép “igazi” analógos hangzás.Ez már felső kategória .Érdemes megfülelni.....Még mielőtt megvádolnának részrehajlással,hangsúlyozni szeretném,hogy a készítőtől származó semmilyen “zeneszerszámmal” nem rendelkezem és ez nagy valószínűséggel így is marad.Semmilyen érdek nem vezérelt,csak a zene szeretete.A házigazdának ezúton is szeretném megköszönni a vendéglátást és a türelmet amit felénk tanúsított.
(A “diyer amp+PFeri féle phono+ Denol DL hangszedő.....végállomás “természetesen az elért hangra és nem a hangeszközökre értendő.)
Köszönöm a figyelmet!

Avatar
skorpio-
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2016.02.09., kedd 16:54
Értékelés: 59

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: skorpio- »

Ma a a barátomat elkísértem Dys-Cus hoz.Úgy voltam vele,ha már elmegyek ,meghallgatom az új építésű diyer ampot és hogy a lúd is kövér legyen ,elvittem magammal a P.Feri által épített phonomat is összehallgatás céljából ....Ezek ketten (mármint a phono és a diyer amp) olyan szinergiát képviseltek,hogy nekem eddig fogalmam sem volt róla hogy analóg ,ennyi pénzért így tud szólni.A erősítő egyébként is egy nagyon jól sikerűlt darab.Nagyon jól zenél,minden a helyén van.Fantasztikus a dinamika.Semmi ,de semmi oda nem illő hangot nem találtam ,pedig elhiteti mindenki,hogy nagyon kritikus fűllel hallgatóztam.Aztán Dyscus elkövetett egy “merényletetet” :a Tungsram csöveket kicserélte a phonomban Telefunken csövekre.Kéremszépem onnantól kezdve minden ,de minden megváltozott.A zenekar beköltözött a szobába és ott játszott élőben csak nekünk.Diyer amp+P.Feri féle phono(telefunken csővel)+Denon DL 103 hangszedő=sokunknak,de nekem biztosan a végállomás.....Természetesen hallgattunk mást is ,pl Dyscus Marantz utánépítésű phonoját is és még sok mindent,de arról majd legközelebb.... leborulok.gif

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Kedves István77!
Én két kábelt is ajánlok neked, ami olcsó, s nekem, valamint környezetemben is sok embernek tetszik a rendkívül semleges hangja: Audioquest Type4, és kb fele árért Type2.
http://kacsa-audio.hu/webshop//audioque ... bel.c.187/
Nekem a 4-es van az 50 Wattos erősítőmhöz. Aki volt a vásárhelyi talin, az ott hallhatta. Nem mondták, hogy rossz. :D
Persze majd mindjárt mondani fogják. :rolleyes:
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
istvan77
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2016.04.03., vas. 11:52
Értékelés: 148

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: istvan77 »

Szervusztok urak.Hagy kérdezzem már meg,hogy csöves erősítőhöz ti milyen hangfalkábelt javasoltok ami nem is túl drága,de azért megüt egy szintet,és kb.15-20000 ft környékén már megkapható 2x3 méter méretben.
Van egy kis Nivs 3-asom ehhez keresgélnék most kábelt.
hangfal: front: Quadral Tribun,Center:Clarus Titan,Surr:Cav audio ds30,sub:phonar as-100dvd lejátszó:Pioneer dv-668Házimozi:Amp:Cambridge Audio 351r multimédia:zappiti 4k projektor:Toshiba tdp s8 tv:Plasma ps42c430<p>

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Köszönöm szépen Jozef.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 234
Tartózkodási hely: Kecskemét

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »




2018. 06. 04. at 8:59, dys-cus írta:




A fényképen premier plan-ban látható a készülék.









Üdv Mindenkinek!



Volt alkalmam fülvégre kapnom Dys-cus új szerzeményét 2 alkalommal is először még nem végleges formában.Igen meggyőző volt már a finomhangolás előtt is!



Végleges állapotában bizony ez valami más mit az előzők.Ami azonnal feltűnt hogy sokkal tisztábban zenél több részletet mutat meg mint akár az Otto saját nagy végfoka amit magának épített.Ezáltal a térben a zenészek jobban pozicionálhatóak szépen elkülönülnek egymástól.Nagy dinamikai csúcsra képes ez a lámpás erősítő a Taiko dobok nagyon élethűen tolmácsolta igaz van hangfal is hozzá.Másik dolog hogy  1-2 fokkal zeneibb, érzelmesebb a produkciója ami már jobban emlékeztet a csőves hangkarakterre.Ének hangokat nagyon könnyedén finoman tolmácsolja és a zenészek előtt áll az énekes.



Mindent egybe vetve hosszú ideig élvezetesen hallgatható produkciót nyújt ez az erősítő!


Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »




6 perce, dys-cus írta:




De azért ugye írhatok alklatrész értékről önállóan is?





Persze írhatsz, de nem írtál, egyetlen értéket sem említettél.


Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


De azért ugye írhatok alklatrész értékről önállóan is?
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »




8 perce, dys-cus írta:




Nem. A kapcsolásban van nagy különbség, nem alkatrész értékben, vagy csőfajtában. Ezért szórakozok jól, mert mindenki okos, meg okoskodik, meg poénkodik, de ezt nem veszik észre. 





Alkatrész értékekről nem is írtam!



Ismét nem olvasol figyelmesen, biztos az én hibám, mindig félreértelmezed amit írok..



További jó szórakozást!


Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Nem. A kapcsolásban van nagy különbség, nem alkatrész értékben, vagy csőfajtában. Ezért szórakozok jól, mert mindenki okos, meg okoskodik, meg poénkodik, de ezt nem veszik észre. 
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »




6 perce, dys-cus írta:




Amúgy megfejtetted már azt, hogy ez az erősítő milyen konstrukciós megoldásban tér el az eredetitől. Ezzel még adósak vagytok.




Nagyon nem hasonlítgattam.



R21/R22,  szimmetria állítási lehetőség, más típusú cső...


Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »




6 minutes ago, CHZ said:




Köszönöm, többit privátban.





Dobj egy privátot, mert halovány gőzöm sincs, hogy én hogy tudok küldeni. Nem találom. Meg egyáltalán hogy lehet ezen az új felületen beállítani, hogy a kommentek milyen sorban jelenjenek meg. Ugyanis ezért írtam kétszer ugyanazt.

Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Amúgy megfejtetted már azt, hogy ez az erősítő milyen konstrukciós megoldásban tér el az eredetitől. Ezzel még adósak vagytok.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »




Éppen most, dys-cus írta:




Én pozitív vagyok. Amúgy odaadnám ingyen is, de sajna csak egy maréknyi maradt belőle, mert a többit elajándékoztam. De megmondom kitől kaptam, ha érdekel. Neki szerintem még rengeteg van.





Köszönöm, többit privátban.


Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”