Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: Vinkler »




7 hours ago, cat7505 said:




Köszi, olyan ez mint a tojás festés, csak elektrolízissel no meg kénsavval...


+szálra csiszolás nélkül nem úszom meg.





Igen. Csiszolás elengedhetetlen!



A másik megoldás, ami kevesebb előkészítést ígényel, a szinterezés. Létezik “rücsis” is, ami picit rusztikus hatással bír. Sok készülék gyárilag így van megoldva.

Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: Palm »




2 órája, cat7505 írta:




Mivel nem találok megfelelő topikot a DIY-ben itt kérdezek…((-senki nem csinál saját elosztót??? ))

Na szóval, egy több mint egyszerű elosztófejet készítek: az anyag már adott volt, csak eddig nem tudtam mi lesz belőle, a formát az igény és lehetőségek kombinációja dobta.

(az Alu 9mm vastag és csak az üres váz 2,6kg,  az egész kézzel készül nem CNC-s)

Két dologban vagyok kissé elakadva:

Hogyan és milyen felületkezelést kapjon ?   -sajnos nincsenek jó tapasztalataim az Alu festésével.

Illetve milyen alátámasztást érdemes alápakolni (gumilábak vagy kúp-tüske)?  

A DIY és (többlet)forrás hiánya okán "okos" megoldások előnyben.









Porfestés olcsó, esztétikus és tartós megoldás.



Bronz tüske jó rezgéscsillapító megoldás. Rúdanyagból házilag is meg tudod csinálni. Menet metsző kell csak és valami, amivel a kúpot köszörülöd. Nem kell nagy tüske.



Kvarchomokkal érdemes a doboz belsejét ízlés szerinti mértékben feltölteni. Tüzépen olcsó, de némely barkács boltban is kapható. Nem drága.

"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: cat7505 »




29 minutes ago, Vinkler said:




Fekete elox.





Köszi, olyan ez mint a tojás festés, csak elektrolízissel no meg kénsavval...


+szálra csiszolás nélkül nem úszom meg.

Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: Vinkler »




10 minutes ago, cat7505 said:




Mivel nem találok megfelelő topikot a DIY-ben itt kérdezek…((-senki nem csinál saját elosztót??? ))
Na szóval, egy több mint egyszerű elosztófejet készítek: az anyag már adott volt, csak eddig nem tudtam mi lesz belőle, a formát az igény és lehetőségek kombinációja dobta.
(az Alu 9mm vastag és csak az üres váz 2,6kg,  az egész kézzel készül nem CNC-s)
Két dologban vagyok kissé elakadva:
Hogyan és milyen felületkezelést kapjon ?   -sajnos nincsenek jó tapasztalataim az Alu festésével.
Illetve milyen alátámasztást érdemes alápakolni (gumilábak vagy kúp-tüske)?  
A DIY és (többlet)forrás hiánya okán "okos" megoldások előnyben.









Fekete elox.

Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: cat7505 »



Mivel nem találok megfelelő topikot a DIY-ben itt kérdezek…((-senki nem csinál saját elosztót??? ))

Na szóval, egy több mint egyszerű elosztófejet készítek: az anyag már adott volt, csak eddig nem tudtam mi lesz belőle, a formát az igény és lehetőségek kombinációja dobta.

(az Alu 9mm vastag és csak az üres váz 2,6kg,  az egész kézzel készül nem CNC-s)

Két dologban vagyok kissé elakadva:

Hogyan és milyen felületkezelést kapjon ?   -sajnos nincsenek jó tapasztalataim az Alu festésével.

Illetve milyen alátámasztást érdemes alápakolni (gumilábak vagy kúp-tüske)?  

A DIY és (többlet)forrás hiánya okán "okos" megoldások előnyben.





Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: avl2 »



sziasztok!
 
talán itt jó helye lesz a kérdésemnek, igaz csak félig csináld magad az Ikea GNEDBY polcról lenne szó:
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/produ ... #/00323364
 
van valakinek tapasztalata róla? mennyire minőségi dolog ez? sok IKEÁs cucc elég vacak szvsz...
belefér ebbe papír tokos XRCD? a hátnap valami olcsó furnér ha jól látom...
 
köszi

 
Szia,
 
nekem a korabbi a Benno-bol van bükk szinben 2 db Szentendren, ha erdekelne, szerintem "olcsobban megusznad".
 
202x20x17cm, polcok allithatoak.  kerdesedet nem teljesen ertem (az allithato polcok miatt sem, esetleg mélységben gondolod ?). mekkora a "papír tokos XRCD" ?
 
üdv, János

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: timcs »



sziasztok!
 
talán itt jó helye lesz a kérdésemnek, igaz csak félig csináld magad az Ikea GNEDBY polcról lenne szó:
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/produ ... #/00323364
 
van valakinek tapasztalata róla? mennyire minőségi dolog ez? sok IKEÁs cucc elég vacak szvsz...
belefér ebbe papír tokos XRCD? a hátnap valami olcsó furnér ha jól látom...
 
köszi

A válasz a termék információban van, a polcok közötti helyeket igényeid szerint alakíthatod ki. Gondolom itt a magasságot értik ez alatt. A többi méret meg le van írva. Hasonló van nekem is a Mobelixből, abban is a polcok közti távolságot be lehet lőni.

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: greenbio »


sziasztok!
 
talán itt jó helye lesz a kérdésemnek, igaz csak félig csináld magad az Ikea GNEDBY polcról lenne szó:
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/produ ... #/00323364
 
van valakinek tapasztalata róla? mennyire minőségi dolog ez? sok IKEÁs cucc elég vacak szvsz...
belefér ebbe papír tokos XRCD? a hátnap valami olcsó furnér ha jól látom...
 
köszi

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Tegnap beröffentettem a tápját az erölködőmnek.


Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Durango
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2017.08.26., szomb. 19:14
Értékelés: 0

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: Durango »


Es az pont passzolna ebbe az erositobe? Mutass egyet neten amit meg lehet rendelni es fenykepen megmutatni hova kell bekotni es meghivlak kishazankba sorozni egy hetvegere. Jah te nem sorozol.
https://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat= ... ard&_frs=1
 
Válogass, melyik szimpatikus.

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: Pedo »


NEM HI-FI DE FELTESZEM EZT A VU METERT, AZ EBAY-N LEHET MEGRENDELNI ÍGY KÉSZRE SZERELVE KI LEHET HOZNI 10-12 EZER FT-BOL.
ÉN KÜLÖN DOBOZBAN HELYEZTEM EL MERT SZERETNÉM HOGY MEGMARADJON,



Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Koszonom de nekem ez bonyolult, mar megint, maradok az erosito vasarlasnal. Gondoltam a hangfal kimenetnel a ket drot koze beforrasztok egy elore legyartot bigyot es ilyen egyszeru az egesz. Bocsi, hogy raboltam az idod.
Pedig ha ez bevalt volna lehet nem is vadasznek masik erositot bar azert kivancsi volnek egy komolyabb erosito mit hozna ki az Infinity-bol. Mondjuk ez a mostani egy Accuphase E-303-at valtott, hangban jobban tetszett de az Accuphase persze egy integralt erosito volt gyonyoru szep volt meter-el es fulhallgato kimenettel ami igen csak jol szolt na meg kinezetre is szebb volt na ott hallottam azt a relet kapcsolni.



Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: avl2 »


...Igy is serceg kikapcsolaskor csak nem pattan sot megvan egy zeneszam amit kimondottan erre hasznalok mert elofordult, hogy mas zenenel ugyanilyen beallitasokkal pattant.  ...
 
na a fentivel meg elemlampas irasoddal ertem, hogy macera.  a hasznalhatosaga - ami azert igencsak fontos (hiaba jo valami, hanem hasznalhato normalisan) - ezekkel nem egyszerü.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Szerintem nézesd át mielőtt lecserélnéd.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Én nem zenével kapcsolom ki.
Akkor most mar erted miert macera kikapcsolni. Elotte a JRiver-t teljesen felhangositani azt meg elfelejtettem. Az illeto akitol vettem igy mutatta es barhogy mashogy probaltam kikapcsolni akkor rossz eredmeny volt. Igy is serceg kikapcsolaskor csak nem pattan sot megvan egy zeneszam amit kimondottan erre hasznalok mert elofordult, hogy mas zenenel ugyanilyen beallitasokkal pattant. Nagyot, aztan masnap meg hallgatgattam kulon a hangszorokat, hogy szolnak-e meg.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Én nem zenével kapcsolom ki.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Akkor ott valami más is van.
Mar nem az erosito sistergett hanem a hangfalbol ahogy halkult el a zene az ugy sercegett es a vegen a pattanas.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Akkor ott valami más is van.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: tottyi »


De ettől nem megy tönkre. Feltételezve, hogy gyári mértékű a dolog....
Volt mar, hogy elfeledkeztem (par pohar whisky utan) es ugy elkezdett sisteregni es egy jo nagyot pattant persze a potmeter teljesen le volt tekerve. Mondjuk ezert akartam volna lemerni a kondenzatort, hogy az rendben-e van. Meg azert arra kivancsi lettem volna, hogy studiokban hogyan hasznaltak, nekik is pattant?  Jo lenne valaki hozzaerto egyszer meghallgatna nalam.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

De ettől nem megy tönkre. Feltételezve, hogy gyári mértékű a dolog....

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Nem félek. A legtöbb vintage motyó ilyen, de pl a Naim is. (Igen.)
Akkor ket lehetoseg van nalad vagy magad meg tudod javitani ha valami gond van, vagypedig a kozeledben lakik egy szaki. Egyebkent meg a hangfalam majd szaz kilo szoval meg a cipelese sem lenne egyszeru.
Pedig az az erosito is fent van a listamon a lehetseges erositok beszerzese.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Nem félek. A legtöbb vintage motyó ilyen, de pl a Naim is. (Igen.)

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Az én erősítőm is ilyen, de sosem zavart, igaz nem pukkan nagyot, csak rúg egy jó nagyot ki és bekapcsoláskor. Nem szoktam trükközni vele...
Nem felsz, hogy elmegy valamelyik hangszoro a hangfalban vagy akar a valtoban valamelyik alkatresz? Nem neked van az a Sansui BA-5000?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Az én erősítőm is ilyen, de sosem zavart, igaz nem pukkan nagyot, csak rúg egy jó nagyot ki és bekapcsoláskor. Nem szoktam trükközni vele...

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: tottyi »


De miért zavar ez?
Mert mar a bekapcsolasnal is jatszanom kell a potmeterrel mert nem pontosan ugyanabban az allasban szol ugyanolyan hangeron a hangfal ez is mar macera es kikapcsolaskor is jatszanom kell vele hogy pontosan beallitsam a potmetereket aztan varni fel percet persze sokszor elemlampaval kell ezt elvegeznem mert mar nincs kedvem a lampta felojtanom vagy a kislapma nem eleg a beallitashoz, egyszoval macera a be es a kikapcsolas en zenet akarok hallgatni. De mar annyiszor irtam errol, hogy szegyellem megegyszer leirni. Inkabb fel sem hozom tobbet, ne beszeljunk rola, itt lezartam es elnezest a nyuglodesemert.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”