Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1305
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: tonya »




4 perce, lehoako írta:




Nem kell beáztatni valami telítőcuccba vagy lenolajkencével legalább a bütüket átvonni? És az alját szintén bitumenes kencével bekenni?





Nos én anno készítettem ilyen rönk ösvényt akácból, mivel az elég jól bírja kezeletlenül is a föld közelségét, de azért  4-5 év után már nem annyira volt szép , mivel beszürkül a felülete és lassan korhadásnak indul. A térkő időtállóbb, de abból sem mindegy, hogy ki gyártja.
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: lehoako »




3 hours ago, Shimano said:




Valaki kérdezte hogy mivel térkövezzen.Erre van egy másik olcsóbb,viszonylag könnyen kivitelezhető és természetes hatást nyújtó lehetőség is,mégpedig a térfázás. Nem vicc,a képen látható tüzelőanyagból pl szépen ki lehet rakni mondjuk egy kinti kis kuckó alatti részt,de jól mutat más alatt is,én pl most tervezek egy kerti ösvényt ilyen megoldással.Annyit kell tenni,hogy kb 15-20cm-es darabokra kell vágatni a rönköket,és azokat az előkészített helyen szépen egymás mellé lerakni,és ha kész,akkor a hézagokat kőmorzsalékkal,vagy egyszerű földdel kitölteni.Nagyon jól tud kinézni,és tartós is.





Nem kell beáztatni valami telítőcuccba vagy lenolajkencével legalább a bütüket átvonni? És az alját szintén bitumenes kencével bekenni?


Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Shimano »




2018. 06. 10. at 21:54, thxfan írta:










Valaki kérdezte hogy mivel térkövezzen.Erre van egy másik olcsóbb,viszonylag könnyen kivitelezhető és természetes hatást nyújtó lehetőség is,mégpedig a térfázás. Nem vicc,a képen látható tüzelőanyagból pl szépen ki lehet rakni mondjuk egy kinti kis kuckó alatti részt,de jól mutat más alatt is,én pl most tervezek egy kerti ösvényt ilyen megoldással.Annyit kell tenni,hogy kb 15-20cm-es darabokra kell vágatni a rönköket,és azokat az előkészített helyen szépen egymás mellé lerakni,és ha kész,akkor a hézagokat kőmorzsalékkal,vagy egyszerű földdel kitölteni.Nagyon jól tud kinézni,és tartós is.


Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1090

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: lacee »



A napokban nyílt.






Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Hát ezek közelebb állnak a természeteshez mint az feljebb volt egy párnál,és azokra szoktam mondani hogy olyan műanyag kertek,de aki ilyenben gondolkodik az kösse fel a gatyát,mert baromi nehezek a kövek.Épp a hetekben bontottam szét egy régóta lerakott sziklakertet,és hát majd belepusztultam olyan nehéz volt még megmozdítani is némely követ,felemelni meg a lehetetlen kategória,kivéve persze ha erőemelőben is nyomja az ember az ipart.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Palm »



Kerti támfal terén ez a kő megoldás igen esztétikus:





















 

"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Palm »



Kerti támfalak:



















"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1305
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: tonya »



A kert legszebb dísze:


 


Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »




21 órája, Rotox írta:




Mi fektetve beépített, festett akác oszlopokból csináltuk. A függőleges támasztóoszlopok föld alatti részét lekentük hidegen is kenhető bitumenes? szigeteléssel (amit a festékboltban ajánlottak) és - hogy biztosan megtartsa a támfalat - mi öntöttünk köré betontuskót. (Szintén csak a földfelszín alatti részen, így nem látszik.) Ezzel a megoldással elég 2-3 m-enként állítani függőleges oszlopokat.



Kicsit rusztikus , de nekem éppen ezért tetszik.

















Köszi! Ez nagyon tetszik. Valami ilyet szeretnék, bár a festésre nem gondoltam eddig. 

Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1305
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: tonya »




21 órája, ZolaBA írta:




Na letesztelem a csapatot


Projekt: 25 méteren kerti támfal, kb. 50 centi magasan... 



Aktuális koncepció: vörösfenyő/akác deszka féleség, méterenként levert rönk vagy félrönk oszlopokkal



Esetleg valakinek ötlete, szebb, jobb, olcsóbb, gyorsabb megoldásra?:)   A betonozást és ronda beton elemeket kerülnénk.



 





Esetleg ez, tartósabb lesz mint a fa:



 


Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Rotox »




20 órája, ZolaBA írta:




Na letesztelem a csapatot


Projekt: 25 méteren kerti támfal, kb. 50 centi magasan... 



Aktuális koncepció: vörösfenyő/akác deszka féleség, méterenként levert rönk vagy félrönk oszlopokkal



Esetleg valakinek ötlete, szebb, jobb, olcsóbb, gyorsabb megoldásra?:)   A betonozást és ronda beton elemeket kerülnénk.





Mi fektetve beépített, festett akác oszlopokból csináltuk. A függőleges támasztóoszlopok föld alatti részét lekentük hidegen is kenhető bitumenes? szigeteléssel (amit a festékboltban ajánlottak) és - hogy biztosan megtartsa a támfalat - mi öntöttünk köré betontuskót. (Szintén csak a földfelszín alatti részen, így nem látszik.) Ezzel a megoldással elég 2-3 m-enként állítani függőleges oszlopokat.



Kicsit rusztikus , de nekem éppen ezért tetszik.





Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: avl2 »




18 hours ago, lehoako said:




Akármikor, de egyelőre az ömlő eső miatt várnék még egy picit. Sztem július már biztos jobb lesz ebből a szempontból is. Szúnyogirtásról van valami hír a környéken? Nem tudod esetleg? Szürkületkor csúnyán bebaxhat az ügy...





eddig szinte nem talalkoztam Szentendren szunyoggal az iden. ..igaz, nem a Dunahoz közel.



multkor emlitettem is itthon: nem a tulzasba vitt szunyogirtasbol köVetkezik a biologiai lanc serülese (bekak meg ehenhalnak), es esetleg a sok kis apro fekete meg feher (liszteske vagy mit olvastam, nem lenni biologus :-) ezert szednek gyakorlatilag szejjelfele, hogy tollasozni sem tudok, a szamat folyton csukva kell tartani (ezt nehanyan nem banjak :-), de a fülembe, orromba es szemembe is be akarnak kerülni.


Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »



Na letesztelem a csapatot


Projekt: 25 méteren kerti támfal, kb. 50 centi magasan... 



Aktuális koncepció: vörösfenyő/akác deszka féleség, méterenként levert rönk vagy félrönk oszlopokkal



Esetleg valakinek ötlete, szebb, jobb, olcsóbb, gyorsabb megoldásra?:)   A betonozást és ronda beton elemeket kerülnénk.



 

Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
mercedes13
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009.11.14., szomb. 20:07
Értékelés: -1

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: mercedes13 »


A rozmaringot ismerem. Az erősebb, fás szárú. Ez puha. Szerintem, nem az.
Zene: Odroid C1+ - Volumio - PCM5102 Dac, Sony CDP-950 (tuning), Huye Baby erősítő; JPW AP2

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1090

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: lacee »




1 perce, tonya írta:




Én rozmaringnak nézem, így elsőre, dörzsöld szét az egyik levelét, hogy milyen illata van .





Szerintem is az.


Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1305
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: tonya »




1 órája, mercedes13 írta:




Megtudnátok mondani , mi ez a növény? Kaptuk és nem tudták még a nevét sem.                                                                                                                                                                                               Kösz.



 









Én rozmaringnak nézem, így elsőre, dörzsöld szét az egyik levelét, hogy milyen illata van .

Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: lehoako »




9 minutes ago, Vinkler said:




Mikor lesz a bográcsolás? Megjelenés kerékpárral és mindenki hozzon magával még egy üveg bort és SZÓDÁT! A bográcsot összedobjuk ofkorsz. A főzést bevállalom.




Akármikor, de egyelőre az ömlő eső miatt várnék még egy picit. Sztem július már biztos jobb lesz ebből a szempontból is. Szúnyogirtásról van valami hír a környéken? Nem tudod esetleg? Szürkületkor csúnyán bebaxhat az ügy...


Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Vinkler »




1 minute ago, lehoako said:




Tudományos határterületek. Az ember elkezdi az egyiket és hipp-hopp, máris kettőt szervált a másikban... :-)





Mikor lesz a bográcsolás? Megjelenés kerékpárral és mindenki hozzon magával még egy üveg bort és SZÓDÁT! A bográcsot összedobjuk ofkorsz. A főzést bevállalom.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: lehoako »




6 minutes ago, Vinkler said:




Valamilyen szerencsétlen véletlen következtében a “fröccs” szót fel tetszett cserélni pingpongra! 




Tudományos határterületek. Az ember elkezdi az egyiket az egyik kézzel és hipp-hopp, máris kettőt szervált a másikban a másikkal... :-)


Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Vinkler »




21 hours ago, lehoako said:




Akármilyen rizómás megmarad egy centi földben hagyott résztől. Mindegy, h tarack, szeder, orgona, borostyán, bambusz vagy micsoda. Akác meg a hab a tortán. Orgonát csak föld szintje alatt körbebetonozott ágyásba teszek és még így is kijön körbe, alulról. 



A bambuszt spec. bírom, ha véletlenül van kivett részed, amit tőoszthatnék, hálás lennék érte, ha elcsereberélhetnénk vmi kerti cuccra. Rózsa fásdugvány? Ilyen a lugasom, ezek vannak benne, pár sajna elvadult, ki kellett vágnom, meg magad a talajvíz, a vad alanyok nagyon könnyen öntudatra ébrednek, pláne a Fráter-félék (Kordes-fajták itthoni kreskedése SZegeden).



Télleg, mikor lesz Szegeden idén a rózsabuli? Megy valaki? Lehetne topiktalizni. Amúgy nálam is összejöhetünk Szentendrén egy bográcsra meg némi pingpongra :-)))



http://forum.index.hu/Article/showArtic ... &t=9109384



(Csekkold a lehoako-s hozzászólásokat... :-) ). 





Valamilyen szerencsétlen véletlen következtében a “fröccs” szót fel tetszett cserélni pingpongra! 
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
mercedes13
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009.11.14., szomb. 20:07
Értékelés: -1

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: mercedes13 »



Megtudnátok mondani , mi ez a növény? Kaptuk és nem tudták még a nevét sem.                                                                                                                                                                                               Kösz.



 


Zene: Odroid C1+ - Volumio - PCM5102 Dac, Sony CDP-950 (tuning), Huye Baby erősítő; JPW AP2

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: lehoako »




12 hours ago, Lemmy9 said:




A bambusz még a legszemetebb, a kúszógyökereivel. Csak a Bobcat szedi ki




Akármilyen rizómás megmarad egy centi földben hagyott résztől. Mindegy, h tarack, szeder, orgona, borostyán, bambusz vagy micsoda. Akác meg a hab a tortán. Orgonát csak föld szintje alatt körbebetonozott ágyásba teszek és még így is kijön körbe, alulról. 



A bambuszt spec. bírom, ha véletlenül van kivett részed, amit tőoszthatnék, hálás lennék érte, ha elcsereberélhetnénk vmi kerti cuccra. Rózsa fásdugvány? Ilyen a lugasom, ezek vannak benne, pár sajna elvadult, ki kellett vágnom, meg magad a talajvíz, a vad alanyok nagyon könnyen öntudatra ébrednek, pláne a Fráter-félék (Kordes-fajták itthoni kreskedése SZegeden).



Télleg, mikor lesz Szegeden idén a rózsabuli? Megy valaki? Lehetne topiktalizni. Amúgy nálam is összejöhetünk Szentendrén egy bográcsra meg némi pingpongra :-)))



http://forum.index.hu/Article/showArtic ... &t=9109384



(Csekkold a lehoako-s hozzászólásokat... :-) ). 


Avatar
Sene
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 18:03
Értékelés: 88

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Sene »




7 hours ago, Shimano said:




Elképesztő lisztecske és tetűinvázió van ...





Bringázás közben egyre többször nyelek belőle Lassan már azon agyalok, hogy porálarcban kell tekerni.


Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: avl2 »


sajnos nalunk / környeken is.   tollasozas közben par napja többet suhogtattam az ütöt magam körül labda nelkül, mint labdaüteshez

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

"Kertész leszek, fát nevelek...", avagy kertészkedjünk a ház körül.

Hozzászólás Szerző: Shimano »




21 perce, stx írta:




liszteske




Liszteske vagy lisztkecske,mindegy,csak pusztuljon mind.Mint ahogy az az isten tudja honnét behurcolt büdös és utálatos katacabogár clón nyamvadék is,ami beeszi magát mindenhová,nevezzük is akárminek. 


Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”